Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey kitap ehli! Niçin hakkı batıla karıştırıyor ve bile bile gerçeği gizliyorsunuz? " Ali İmran 71

Günün Hadisi
"Çocuklarınıza, onlar yedi yaşında iken namazı emredin. On yaşında olunca namaz(daki ihmalleri) sebebiyle onları dövün, yataklarını da ayırın." Hz. Amr İbnul As(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47183684
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Boykot: BÜTÜN MÜSLÜMANLARA ÇAĞRIMIZDIR!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/03/2016 06:09 (4750 okuma)

  kadir BÜTÜN MÜSLÜMANLARA ÇAĞRIMIZDIR!..

  Selamun aleyküm.

  Helal sertifikalı olmayan ürünleri almayarak boykot etmek, bu konuda titiz olmak müslüman kimliğin bir göstergesidir. Dünyanın birçok yerinde dini için mücadele eden, gerektğinde canını veren müslümanlar var. Onlar canlarından vazgeçerken biz daha aldığımız ürünlerden vazgeçemiyorsak bu bizim imanımızn eksikliğini gösterir. Bir benimle ne olur? düsüncesi de çok yanlış. Müslüman böyle düşünmemeli. Boykotun kâfirlere ve bizim inançlarımıza saygı göstermiyenlere karşı büyük bir darbe oluşturacağını unutmayalım. Müslüman bilmelidir ki bir benimle çok şey olur. Ben değiştiğimde dünya da değişecek. Boykot aynı zamanda safını belli etmektir. Ben kâfirlerden ve inançlarımıza saygı göstermeyenlerden taraf olursam bunun hesabını nasıl veririm? Sebepler dairesinde üzerine düşeni yapan kişiler olmamız gerekiyor.

  Bu tıkalı gözüken yolu ilk açan kişiler olmanın ne kadar sevaplı bir iş olduğunu tahmin edebiliriz. Bu logo ürünlerde kullanılmaya başlandığında, o logolu ürünleri almaya başlayan kişilerin edeceği duaları düşünün... 'Bu işte emeği geçenlere rahmet' dediklerini hayalinizde canlandırın... Manevi kazançlarımız için bunu yapmamız gerekmez mi?... Lütfen çekingenliği bırakıp isteklerimizi açıkça belirtelim. Mesela firmadan alışveriş yaparken memnuniyetinizi belirttikten sonra, ürünlerinde Helal logosunu kullanmalarını isteyin. İnsanımızda bu gelişmeye destek olacak yeterli potansiyel var. Buna inanıyorum.


  (Devam‎ iin: BÜTÜN MÜSLÜMANLARA ÇAĞRIMIZDIR!.. ) Kategori: Boykot

  Boykot: DEM BU DEMDİR. DEM BU DEM

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/06/2010 14:01 (6090 okuma)

  NE MUTLU MÜSLÜMAN MÜKERREM BEY GİBİ OLANA(!?)

  Mükerrem Bey, sabah saat 7.00'de Casio masa saatinin alarmıyla gözlerini açtı. Yine sabah namazı vaktini kaçırmıştı. Puffy yorganını kaldırdı. Hugo Boss pijamalarını çıkarıp Adidas terliklerini giydi. WC 'ye uğradıktan sonra banyoya geçti. Clear şampuan ve Protex sabunuyla duşunu aldı.


  (Devam‎ iin: DEM BU DEMDİR. DEM BU DEM) Kategori: Boykot

  Boykot: SİZLERDEN E-POSTAMIZA GELENLER

  Gönderen: huseyin Tarih: 02/07/2009 02:21 (4720 okuma)

  boykot SİZLERDEN E-POSTAMIZA GELENLER….

  -TOHUMLARIMIZA NELER OLUYOR?
  -YENİ BİR SAADET ZİNCİRİ DAHA: LR NETWORK…
  -YETERSİZ ÇALIŞMALAR…
  -BİLİNÇLİ TUKETİCİ OLMAK
  -ÇARPICI BAŞKA BİR KONU!
  -ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN…
  -BOYKOT MESAJLARI…


  (Devam‎ iin: SİZLERDEN E-POSTAMIZA GELENLER) Kategori: Boykot

  Boykot: İsraili Boykot Krizi Vurdu!

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/03/2009 04:56 (5500 okuma)

  israil.2 İsraili, Boykot Krizi Vurdu!
  Dükkanları Yağmalıyorlar


  İsrail’in önde gelen gazetesi “İsrael Hayom / İsrail Bugün” , ülkedeki ekonomik krizin boyutlarını gözler önüne serdi. Onlarca İsrail şirketi kapandı, çalışanlar ve halk marketlere saldırarak yağmaladı.


  (Devam‎ iin: İsraili Boykot Krizi Vurdu!) Kategori: Boykot

  Boykot: BOYKOT BU SEFER SÜREKLİ OLABİLECEK Mİ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/01/2009 03:54 (5068 okuma)

  BOYKOT BU SEFER SÜREKLİ OLABİLECEK Mİ?
  HEDEFİNE ULAŞABİLECEK Mİ?

  Hüseyin K.BÜYÜKÖZER
  Zulüm çetesi İsrailin Gazze’yi bombalamaya başladığı haberini alınca hepimiz yıkıldık. O gününün gecesi uyuyamadım. Gözyaşları içerisinde gazze gazze yazısını yazıp siteye aktardım.


  (Devam‎ iin: BOYKOT BU SEFER SÜREKLİ OLABİLECEK Mİ?) Kategori: Boykot

  Boykot: KATİL İSRAİLE HALA DUR DEMEYECEKMİYİZ?…

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/12/2008 16:45 (6246 okuma)

  gazze2 EY İNSANLAR! EY MÜSLÜMANLAR!
  KATİL İSRAİLE HALA DUR DEMEYECEKMİYİZ?…


  “Gazze karanlığa gömüldü”, “Gazze ilaçsız ve gıdasız perişan”, “Gazze yardım istiyor”… Geçen bir yıldır medyadan okuduğumuz, duyduğumuz başlıklar bunlardı. Fakat trajedi bu manşetlerden çok daha büyük oldu ve olmaya devam ediyor. İşte günlerdir bütün dünyanın gözü önünde pervasızca Gazzeyi bombalıyorlar. Şu anda çoğunluğu çocuk 640 insan şehid edildi, 3000 insan yaralandı bile.Yaralılara yeterli hastane yok, cihaz yok, ilaç yok. Bu düpedüz top yekün katliamdır, soy kırımdır. Dünyanın hala kılı kıpırdamıyor..


  (Devam‎ iin: KATİL İSRAİLE HALA DUR DEMEYECEKMİYİZ?…) Kategori: Boykot

  Boykot: Starbucks

  Gönderen: administrator Tarih: 28/01/2007 08:10 (20660 okuma)

  Starbucks logo

  Starbucks Coffee Stores’un bugün CEO’su olan Howard Schultz’un kaleminden yayınlanan bir belgeden esinlenerek kaleme aldığımız aşağıdaki mesajımız, kendisini Müslüman olarak nitelendiren ve bilerek veya bilmeyerek bu kahve mağazalarının müdavimi olmuş bütün kardeşlerimizi kapsamaktadır.  (Devam‎ iin: Starbucks) Kategori: Boykot

  Boykot: Boykot için Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar

  Gönderen: administrator Tarih: 13/11/2006 01:10 (7964 okuma)

  BOYKOT İÇİN  ZİYARETCİLERİMİZDEN GELEN YÜZLERCE MESAJDAN BİR DEMETİ DİKKATİNİZE SUNUYORUZ

  Selamun aleykum, 
  Gündem Danimarka mallarını boykot ise Türkiye'de faaliyet gösteren en büyük Danimarkalı firmalardan biri de MAERSK SEALAND denizcilik firmasıdır. Firma konteynerle deniz taşımacılığı yapmaktadır. Ve maalesef Türkiye'de çok da iyi iş yapmaktadır. Halen şu anda ya en büyük hat ya da en büyüklerden biridir. Bu firma Irakta vs de Amerikan mallarının vs taşınmasında ayrıca- lıklı bir konuma da sahipti. Firmanın Türkiye’deki temsilcileri de zaten masondur. Ayrıca Maersk Firması(web adresi: www.maerskline.com) dünyanın da en büyük konteyner taşımacılık hattıdır. Bu firma esasen A.P.Moller adlı daha büyük bir grubun üyesidir.(web adresi: www.apmoller.com) İşte bu firma tam da  Danimarka'nın KOÇ'udur. Çok çeşitli alanlarda faaliyet gösterir ve oranın en büyük firmasıdır. Size bu bilgileri içeriden biri olarak temin ediyorum. Ancak firma Türkiyenin bir çok limanında faaliyet gösteriyor ve ülkemizden çok da iyi para kazanıyor. Buna rağmen yaptıkları ortada. İstediğiniz bilgileri yukarıdaki web sayfalarından da temin edebilirsiniz. İstanbul'daki telefonları:+90 212 3400000   (Devam‎ iin: Boykot için Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar) Kategori: Boykot

  Boykot: KÜRESEL BOYKOTUN NERESİNDEYİZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 02/11/2006 15:31 (6950 okuma)

  KÜRESEL BOYKOTUN NERESİNDEYİZ?

  İki milyara yakın nüfusu olan İslam alemi senelerdir çeşitli konuları vesile yaparak ecnebilerin, gayri müslimlerin firma ve ürünlerini boykot etme çağrıları yapıyor. Ülkemizde de bu kervana katılan pekçok sivil toplum kuruluşu, Web siteleri var. GIDA RAPORU sitemiz de 2005 yılından beri bu BOYKOT için yayınlar yapıyor.
  (Devam‎ iin: KÜRESEL BOYKOTUN NERESİNDEYİZ?) Kategori: Boykot

  Boykot: MALEZYALI MÜSLÜMANLAR BOYKOT EDİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 05/09/2006 10:47 (6467 okuma)

  Malezyalı Müslümanlar Cuma günü (25 Ağustos 2006) Washington’un İsrail’e olan desteğini protesto etmek için Amerikan mallarına boykot başlattı. Müslüman Tüketiciler Birliği, Malezyalıları üç ünlü Amerikan şirketinin -Starbucks, Coca Cola ve Colgate-Palmolive - mallarını almamaya çağırdılar.  (Devam‎ iin: MALEZYALI MÜSLÜMANLAR BOYKOT EDİYOR) Kategori: Boykot

  Boykot: Ziyaretçilerimizin Boykot Mesajları

  Gönderen: administrator Tarih: 14/04/2006 11:01 (10779 okuma)

  Selamun aleykum,
  Gündem Danimarka mallarını boykot ise Türkiye'de faaliyet gösteren en büyük Danimarkalı firmalardan biri de MAERSK SEALAND denizcilik firmasıdır. Firma konteynerle deniz taşımacılığı yapmaktadır. Ve maalesef Türkiye'de çok da iyi iş yapmaktadır. Halen şu anda ya en büyük hat ya da en büyüklerden biridir. Bu firma Irakta vs de Amerikan mallarının vs taşınmasında ayrıca- lıklı bir konuma da sahipti. Firmanın Türkiye’deki temsilcileri de zaten masondur. Ayrıca Maersk Firması(web adresi: www.maerskline.com) dünyanın da en büyük konteyner taşımacılık hattıdır. Bu firma esasen A.P.Moller adlı daha büyük bir grubun üyesidir. İşte bu firma tam da  Danimarka'nın KOÇ'udur. Çok çeşitli alanlarda faaliyet gösterir ve oranın en büyük firmasıdır. Size bu bilgileri içeriden biri olarak temin ediyorum. Ancak firma Türkiyenin bir çok limanında faaliyet gösteriyor ve ülkemizden çok da iyi para kazanıyor. Buna rağmen yaptıkları ortada. İstediğiniz bilgileri yukarıdaki web sayfalarından da


  (Devam‎ iin: Ziyaretçilerimizin Boykot Mesajları) Kategori: Boykot


  Boykot: BOYKOTA DEVAM EDİYOR MUYUZ?

  Gönderen: administrator Tarih: 23/03/2006 22:48 (8573 okuma)

  boykotKarikatür krizi ile şiddetlenen “KÜRESEL BOYKOT” hareketi çok coşkulu ve kararlı başladı. Acaba aynı heyecan ve kararlılıkla devam ediyor mu? İlk günlerde sitemiz, onbinlerce ziyaretçinin gelmesine ve çeşitli mercilere protesto hareketlerine sahne oldu. Acaba bu eylem ve hareketler aynı hızda devam ediyor mu? Yoksa bir saman alevi gibi yanıp söndü mü? Bir yaz yağmuru gibi kuruyup bitiverdi mi? Eğer böyle olmuşsa Müslümanlar kendi hesaplarına yeni bir mağlubiyeti kaydetmiş olacaklardır. Aşağıdaki yazı Müslümanların bu derekeye düşmemeleri gerektiğini hatırlatmak için hazırlanmıştır. Birlikte dikkatle okuyalım ve okutalım inşallah. Allah yar ve yardımcımız olsun.
  GIDA RAPORU


  (Devam‎ iin: BOYKOTA DEVAM EDİYOR MUYUZ?) Kategori: Boykot

  Boykot: İSRAİL BOYKOT

  Gönderen: administrator Tarih: 09/03/2005 22:45 (198064 okuma)

  ALLAH RIZASI İÇİN BOYKOT EDELİM!


  Sitemizde boykot edilmesi istenen ürünler tamamen sitemizi ziyaret edenler, diger boykot sitelerinde yayimlanan veya bize mail araciligiyla ulastirilan ürünlerden olusan listeyi içermektedir.
  Boykot listesi ABD, Ispanya, Israil ve Ingiltere disinda kalan ve Israil ile ortakligi bulunan firmalari da kapsamaktadir (firmalarin hizmet verdigi ülke veya üretim yaptigi ülkeler dikkate alinmamistir.)

  Bu sayfa www.boykot.net alınmıştır. Emeği geçen kardeşlerimizden Allah razı olsun.

  boykot.net'ten aldığımız haline yapılan eklentiler için kaynakça:

  http://www.ishitech.co.il/stock_page.htm

  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Israeli_companies


  Lütfen aldiginiz ürünlerde öncelikle yerli ürünleri tercih ediniz.
  En azindan savasa karsi çikan ülkelerin ürünlerini tercih ediniz.

   


  (Devam‎ iin: İSRAİL BOYKOT) Kategori: Boykot

  
   
  Gimdes Video

  REKLAM SPONSORU

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · KÜresel boykota ne zaman baŞlayacaĞiz?
  · Kurban bayramini kurban bayrami gİbİ yaŞamak.
  · Tayland programimizin İlk gÜnÜ gÖrÜntÜlerİ geldİ
  · Gİmdes,Üretİcİ fİrmalarimizla tayland’da
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİmİ baŞladi
  · Uluslararasi helal ve tayyİb konferansi 7 eylÜlde İstanbulda
  · >helal İlaÇ zİrvesİ
  · 15 temmuzu ÜÇ yildir unutmadik unutmayacaĞiz
  · Gİmdes’İn ÖncÜlÜĞÜnde helal ve tayyİb ÜrÜnler cnr food İstanbul fuarinda
  · Dİjİtal platformlarda ve medyada helal sertİfİka gereklİ mİdİr?
  · Helal ve tayyİb bİr hayat İÇİn gİmdes
  · Gİmdes gÖnÜllÜ genÇlİĞİn erkek gurubu İle tolanti gerÇekleŞtİrİldİ
  · Önce yoldaŞ, sonra yol
  · Mayis 2019’da gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz

  · Yaz aylarinda Çok tÜketİlen dondurmalar gÜvenlİmİ?
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİm programina 30 gÜn kaldi
  · Pektİn nedİr ve mÜslÜmanlrin tÜketmesİ İÇİn gÜvenlİ bİr madde mİdİrpectin?
  · Hayvansal kÖkenlİ saĞlik ÜrÜnlerİ, dİndar hastalarin İnanÇlari İle ÇelİŞebİlİr
  · ToÇ bİr-sen baŞkani hÜseyİn ÖztÜrk gİmdes’İ zİyaret ettİ.
  · Zamanimiz fİravununun zİndanlarindan bİr Şehİt daha arŞa uÇtu

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.