SİZLERDEN E-POSTAMIZA GELENLER
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  62656399
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  SİZLERDEN E-POSTAMIZA GELENLER


  Gönderen:huseyin Tarih: 02/07/2009 02:21
  boykot SİZLERDEN E-POSTAMIZA GELENLER….

  -TOHUMLARIMIZA NELER OLUYOR?
  -YENİ BİR SAADET ZİNCİRİ DAHA: LR NETWORK…
  -YETERSİZ ÇALIŞMALAR…
  -BİLİNÇLİ TUKETİCİ OLMAK
  -ÇARPICI BAŞKA BİR KONU!
  -ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN…
  -BOYKOT MESAJLARI…

  TOHUMLARIMIZA NELER OLUYOR?

  MESAJ:
  Merhaba. Gıda raporu ile ilgili yazınızı okudum. İnsanları bilgilendirdiğiniz için sağolun, Allah razı olsun. Tohumların genleriyle oynayarak kısırlaştıranlar, gen transferi yapanlar vs. Allah'ın yarattığını değiştirmiş olmuyorlar mı? Kuran’ın Nisa suresi 118-121. ayetlerinde bakın ne diyor:

  ”Allah o şeytana lanet etti. O (şeytan) da; “Senin kullarından elbette belirli bir pay alacağım. Onları elbette saptıracağım. Elbette onlara emredeceğim de, Allah’ın yarattığını değiştirecekler”. Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, muhakkak ki o, apaçık ziyana uğramıştır.İşte onların yeri cehennemdir.”

  Umarım ki inananlar, tüm insanlar bir an önce uyanırlar da bu gidişe HAYIR diyebilirler, gereken yaptırım gücünü, birlik ve beraberliğini oluşturabilirler, Allah'ın izniyle. Hepimize kolay gelsin, Allah inananların yardımcısı olsun.

  MESAJ: Bahar geldi, her yer yeşillendi, pazarlar turfanda ürünlerle cıvıl cıvıl..Ama, tezgahlardaki o koca koca, sert, kokusuz, acayip çilekleri ve makineden çıkmış gibi hepsi bir boy domatesleri vs. görünce, aklıma tekrar şu soru takılıyor! Ne oldu da tohumlarımız değişmeye başladı? Biraz araştırınca gördük ki;

  Bu değişim, 2006 yılında çıkarılan “TOHUM YASASI” ile başlamış! O sıralar gündem türban-laiklik, rejim vs. tartışmaları ile meşgul edilirken,.. sessiz sedasız ama jet hızıyla bir gecede meclisten geçirilen bu yasa, Medyada doğru-dürüst gündeme bile getirilmedi, tıpkı özelleştirme haberlerinin hiç gündeme getirilmediği gibi…! Çoğumuz bu yasanın içeriğinden haberdar olamadık!. İyi ki internet var da, bu sayede, medyada hasır altı edilen haberlere ulaşmak mümkün oluyor.…

  Ziraat odaları Başkanı’nın yaptığı açıklamaya göre; Bu yasayla, ülkemiz tohumda giderek dışa bağımlı bir hale geliyor, çünkü bu hibrit tohumlar, genleriyle oynanarak kısırlaştırılmış olduğu için, çıkan üründen yeni tohum elde etmek mümkün olmuyormuş. Kısırlaştırılmış bu tohumlar, 1-2 sene iyi ürün verdikten sonra, o toprak verimsiz hale geliyor, ve yerli tohumlara kıyasla, daha çok gübre, daha çok su ve daha çok ilaç istiyormuş, ! Ayrıca, bu yasayla, Köylü kendi bahçesinde tohum bile bırakamayacak, yoksa, uluslar arası mahkemede yargılanacakmış?... O halde; tüm bu olumsuzluklara rağmen, Neden böyle bir yasa çıkarıldı? (Merak edenler, “tohum yasası” yazıp internetten daha geniş bilgi edinebilir ve sorunun cevabını kendileri bulabilirler.) Benim burada altını çizmek istediğim konu şu: Tohumların genleriyle oynayarak kısırlaştıranlar,..tohumlara zulüm etmiş, Allah’ın yarattığını değiştirmiş olmuyorlar mı?!”

  Kuran’ın Nisa suresi 118-121. ayetlerinde bakın ne diyor:

  ”Allah o şeytana lanet etti. O (şeytan) da; “Senin kullarından elbette belirli bir pay alacağım. Onları elbette saptıracağım. Elbette onlara emredeceğim de, Allah’ın yarattığını değiştirecekler”. Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, muhakkak ki o, apaçık ziyana uğramıştır.İşte onların yeri cehennemdir..” (İlaveten bakınız ibrahim suresi 28-29, Mâide 51, Bakara 120)

  Sizin de aklınıza takılmıyor mu? Bu gidişin sonu nereye varacak? Bugün, çileğin, domatesin, mısırın genleriyle oynayarak hibrit tohum üretenler, yarın öbür gün, insanın genleriyle de oynayarak hibrit insan tohumları üretemezler mi? Üretirler.! Bilim o kadar hızlı ilerliyor ki ve şeytana uyup para/ iktidar hırsına kapılan öyle insanlar var ki, bilim demokrasi, insan hakları vs. maskesi altında her türlü şeytanlığı, zulmü yapabilirler!. İşte o zaman, çıkarılan bir yasa ile kadınlar da hibrit tohumlarla gebe kalmaya başlarsa, ve doğacak çocuklar da tıpkı şimdiki domates ve çilekler gibi, çok sağlam-sert-dayanıklı-uzun ömürlü, ama KOKUSUZ, SEVGİSİZ, ve HİBRİT olursa….o zaman ne yapacağız? Ne yapalım, kaderimiz böyleymiş deyip bugünkü gibi susacak mıyız? Yoksa bugünden HAYIR mı diyeceğiz?

  Eğer bugün, bu hibrit tohumlara HAYIR diyemezsek, gelecekte hibrit tohumla üretilen çocukları görmek… ..kaderimiz olmayacak mı?... Ayrıca, bu hibrit yiyeceklerle yetişen nesillerin, gelecekte hayır demeye mecali de kalacak mı acaba?! Allah, inananları ve tüm insanları öyle bir günden korusun! Amin.

  Bir gazete haberi: (23 Nisan 2009, yeniçağ) Rum asıllı bir ABD’li doktor, “2 yıl içinde kopyalanmış insan dünyaya gelecek.” dedi. Demek ki gelecekte genetiğiyle oynanmış hibrit insan tohumu üretilmesi imkansız değil! Ve çok uzak bir ihtimal gibi de görünmüyor!, maalesef!..

  SAADET ZİNCİRLERİ

  MESAJ:
  Merhabalar,
  Bugun ismini simdi burda telafuz etmeyecegim bir kanalda, ve benim icin saygin bir sunucu olan bir bayanin programinda ne yazikki, Herbalife vs seylere benzeyen bir urun yeni bir saadet zinciriyle karsilastim, once ilgimi cekti izlemek istedim, saadet zincirlerine karsi olmamin tek sebebi, birilerinin sirtindan para kazaniliyor olmasi gecmiste Herbalife zincirine kisa sureli katilmis olsamda hic bir urununu ne sattim ne kullandim, pardon katildigim bi seminerde zorla ictigim o tuhaf icecekleri saymazsak tabi, ve daha sonra urun satmadigim icin otomotik olarak uyeligim silindi vs. Her neyse bunlar detaylar bunlari gecmek istiyorum asil mevzu su aralar Almanyada un kazanan ve dunyanin cesitli ulkelerine acilim yapmak isteyen LR NETWORK, bugun izledigim programda saadet zinciri bir sistemleri oldugunu gordum ve orda bu urunu tanitan arkadasi da is adami olarak nitelediklerini.... artik yazmak istemiyorum yoruma aciktir

  ÇALIŞMALAR YETERSİZ

  MESAJ:
  Assalam aleikum!bu siteyi henüz yeni kesfettim güzel ve faydali bir site olmus ama eksik olan taraflar var ne gibi..mesela ulkemizdeki domuz uretilen mekanlardan bahsedilmis ama bunlar boyle sadece kitap ve siteyle hal olacak meseleler degil cunku su anki muslumanlar kurandan ve rasulunun yolundan o kadar uzakda yasıyorlar ki bazılarına gore domuzdan bir katkı olmasının hic onemi yok cunku hersey supheli diye bakıyor olaya bakıs acısı dar bazıları da hic umursamıyor Allah affader diyor..

  Bu kitabı okuyarak bu sitedeki yazıları okuyarak amel eden cok az kişi wardır diye düşünüyorum..benim bir birey olarak acizane fikrim su küçükde olsa bi ekip calısması yaparak bu tarz yerlerin kapatılmasını saglamak boylelikle umursamaz olan musluman watandaslarımızın migdelerine de domuzdan elde edilmis katkı maddelerinin girmesini onlemis oluruz we daha suurlu ve daha dikkatli bi muslumanlıga tohum atmıs oluruz cunku insan neyi yerse yedigi seyin vasıfları ister istemez ona sirayet eder domuzdan katkı maddesi varsa azcıkdır canım ben napıyım diyip bu zihniyetle bu tarz olaylara iyimser bakan vatandaslarımızın da biraz da olsa uyanmalarına vesile oluruz diye dusunuyorum...kafkasya.elf@hotmail.comAssalam aleıkum!

  BİLİNCLİ TUKETİCİ OLMAK

  MESAJ:
  BU SİTEYİ ZİYARET EDEN HERKESİ KUTLUYORUM.BİLİNCLİ TUKETICİLER HER KONUDA NASIL SECİM YAPACAKLARINI ARASTIRIP BULMALILAR.BURADA BULUNANLARI DA BU AMACLA BURADA OLDUKLARI İCİN KUTLARIM.OZELLKLE GIDA KONUSUNDA COK ARASTIRMAMIZ GEREKENLER VAR.VUCUDUMUZA BİR YIGIN ZARARLI KIMYASAL MADDELER GİRİYOR. BUNLARI BİLİP KORUNMAMIZ GEREKİYOR. BU SİTEYİ HAZIRLAYANLARA BU KONUDA BİZİ AYDINLATTIKLARI İCİN TESEKKURLERİMİ SUNUYORUM.

  ÇARPICI BAŞKA BİR KONU!

  MESAJ:
  Gıda Raporu isimli kitabın yazarı Hüseyin Kami Büyüközer Bey; canfm.info sitesinde yazdığına göre Moral fm'de daha çarpıcı bir şey söylemiş; MÜSLÜMANLARIN (E) KODLAMASI KONUSUNDA UYANMALARI ÜZERİNE, FİRMALAR ARTIK BU NUMARALI KODLAMA YERİNE AÇILIMLARINI YAZIYORLARMIŞ!Yani Müslümanları da kendileri gib domuzlaştırmaktan vazgeçmeyecekler! Müslüman iş adamları gıdanın her çeşidinde HELAL üretmek zorundadırlar vesselam..Saygılarımla

  ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

  MESAJ:
  Ben 23 yaşında bir gencim benim anlatmak istediğim herbalife de bizzat şahit olduğum insanların para hırslarından dolayı yaptıkları ahlaksızlıklar.Burdan üye olanlara sesleniyorum ben 16 ay boyunca toplantılarda yemeklerde ve otellerde bizzat bulundum sizin bayıldığınız o milyoner takımlarının yanlarında idim yüzlerce üye ile sözde arkadaşlığım vardır, 12 ay önce bıraktım ve inanılmaz kilo aldım.

  Size anlatacağım olayları illaki üye olanlar toplantılardan bilir görür ve duyarlar kendi ayaklarının üzereinde durmak uğruna kocasından ayrılan eşler, bu sözde az zaman harcanarak çocuklarına miras bırakmak vadiyle kandırılıp evlatlarını babasına bırakıp istanbulda bu işi yapan bayanlar, bir milyoner takımıyla evlenmek isteyen gencecik bayanlar ve yaptıkları ahlaksızlıklar bu iş için ordudan ayrılan rütbeli askerler,memurlar,aralarında yüksek mevkide bulunan insanlar ve bilirsiniz bunların hepsi mutluluk saçarlar etraflarına sizlere nasıl güzel varlık içinde yaşadıklarını pahalı ev ve arabalarını çocuklarının okudukları kolejlere kadar görüntülü olarak size gösterirler.

  Bir üst dereceye çıkmanız için nasıl sizi devamlı arar ve meraklandırırlar, supervizör okulu dünya takımı, global yayılma takımı, milyoner derken onlar hayaline kavuşmuş olur onları da büyüleyen amerikadaki clüp üyelerinin satın alınan adalar, malikaneler , çiflikler Türkiye'deki milyoner takımlar onların evlerine devet edilir süper lüx odalarda ağırlanır ve aynı seviyede olan on binlerce kişi konferanslarda bulunur eğitim alınır emin olun AMAÇ ları sağlık dağıtmak veya hayır yapmak değil o hayatı yaşamak için yapamayacakları yoktur.

  Biraz toplantılarda çevrenizde iyi bir gözlemci olun kim ne yapıyor, kim kimle mahkemelik, kimin parasını yemişler, kim kimi aldatmış, hangi süper vizör kendinden yaşça büyük milyonerle evlenmiş,her ay 50bin tl kazanırken neden bir anda sistemden düşmüş. lütfen gözünüzü açın ve etrafınıza bakın emin olun ğördüğüm, bizzat 1.sahıslardan duyduğum çirkin olaylar var Brezilya dizilerinden beter. Bu da NETWORK denilen sistemin getirileri; Büyülü sözlere toz pembe rüyalara kapılmayın siz 18 'zi geçtiniz sanırım.

  BOYKOTA DEVAM EDİYORMUYUZ?

  MESAJ:
  Esselamü aleyküm ve rahmetullah, sevgili ağabeylerim ve ablalarım; Sitenizle bugün tanışmış ve mutluluk gözyaşlarına boğulmuş bir kardeşinizim. Yalnız olmadığımı biliyordum, ama böylesine kenetlenmiş, ümmet inancını tam anlamıyla kavramış ağabeylerimin bu kadar çok olduğunu bilmiyordum. Ülkemin size ne kadar ihtiyacı var bir bilseniz!

  Henüz 15 yaşındayım, pek de büyük sayılmam. Ama elimden geldiğince boykotu uygulamak ve çevreme de uygulatmak için uğraşıyorum. Kısa da sürse umutsuzluğa düştüğüm oluyor tabii. İşte o zaman Rabbime dua ediyor ve zalimlerin yanında mücahidlerin de olduğunu düşünüp rahatlııyorum. Allah (c.c.) yardımcımız olsun. İşin sonunda zalimlerin elinde koca bir hiç, bizimse zaferimiz olacak inşaallah!..

  MESAJ: Merhaba duyarlı arkadaşlar şöyle bir soruyla başlamak istiyorum,dünyanın en obez milleti abd milleti değilmi neden onlara şifa olamayan herbalıfe ülkemizde peynir ekmek gibi satılıyor?.

  Arkadaşlar büyük günahlardan biri de kul hakkıdır öyle değilmi peki bu ürünü satan yada pazarlayan arkadaşlar siz insanların bırakın paralarını hayellerini tüketmiyormusunuz? Herbalıfe tanıtım toplantısı diye adalndırılan toplantılardan birine bende katıldım ve gördüğüm manzara karşısında gerçekten çok üzüldüm çünkü toplantıda öyle bir komedya ortaya konuyorduki hayret ettim.

  Kahkahalar havada uçuşurken ekonomik açıdan dar boğazda olan ve hep hayellerini erteleyen bizim insanlarımıza öyle bir hayat tarzı sunuluyorki sadece bu bile çok acı. Hebalıfe ürünleri hakkında herhangi bir araştırmam olmadı sadece iş toplantılarında gördüğüm ve bu halka empoze edilmeye çalışılan hayat tarzına baktım ve bunun çok derin ve çok örgütlü kompleks bir harekat olduğunu gördüm.

  İşsizliğin ve umutsuzluğun hat safhada olan ülkemizde sokaklarda küçücük el ilanlarına sıkıştırılan muazam fırsatı gören genç arkadaşlarım buna kanıp iş görüşmesine gittiklerinde karşılarında son derece iyi giyimli ve şık insanları gördükleri anda zaten o zincirin bir halkası olmayı yarı kabullenmiş duruma geliyor.Fakat iş bu kadarıyle kalmıyor siz bana bir iş tarif edinki para hatta milyarları vermeden para kazanılmayacağını vaad etsin. Bu paraları çoğu borç harç edip buluyor ve tabiki o zincirin bir halkası olan kardeşim de kendine yeni halkalar bulmaya çalışıyor.

  GERÇEKTEN YAZIK BEN SADECE BİZİ YÖNETEN BÜYÜKLERİMİZE KIZIYORUM BU ÜLKE BU İNSANLAR BU KADAR KORUMASIZ MI?SAĞLIĞIMIZ PAZARLANDI ALIŞTIK YARINLARIMIZ PAZARLANDI ALIŞTIK TARİHİMİZ PAZARLANDI ALIŞTIK SADECE UMUTLARIMIZ VE HAYELLERİMİZ KALMIŞTI ŞİMDİ ODA PAZARLANIYOR…

  MESAJ: Ben boykota devam etmek isteyenlerdenim hatta bu mallari gordugumde Filstinli cocuklarin drami ve peygamber efendimize yapilan ahlaksiz hareket aklima gelip aglayacak kadar etkilenenlerdenim ancak soyle bir durum varki niyeyse cevremdeki insanlarin hala bu mallari almalarini engelliyemiyorum ya markette bundan baska urun yok diyorlar vayahut yine marketlerde bu tur urunler halâ bulundugu icin farkina varmadan aldik diyorlar.ben buna bir dur denilmesini istiyorum marketlerde bu boykot yapilmadigi taktirde bunun işe yaramiyacagini dusunuyor ve uzuluyorum Rabbim yardimcimiz olsun.

  MESAJ: Nasıl dur denilir İslam düşmanı,dünyaya zalimce hakimiyet meraklısı devletlere?Nasıl engelleriz ellerindeki silahlarını kardeşlerimize doğrultmalarını? Bir düşünelim ne gelir elimizden "ben ne yapabilirim ki" demeden,en azından oturduğumuz yerden ne yapabiliriz diyerek...Bir düşünelim ve yediğimize,giydiğimize bir dikkat edelim.Paramızı zalimin ürününe verdikten sonra nerelere gidebileceğini tahayyül edelim.Evet,zor değil öyle değil mi?Gücünü ekonomiden alan ülkelerin zulüm merkezlerine paralarımızın akıtıldığını düşünmek.Zor değil değil mi?Bugün dünyada kaç milyar müslüman var ve bunların kaç tanesi bu ülkelerin ürünlerini tüketiyor?"bir benle mi olacak" demeden düşününce sayımız ne kadar da çok değil mi?

  Feryadı bırak,kendine gel,çünkü zaman dar
  Uğraş ki; telâfi edecek bunca zarar var.
  Feryad ile kurtulması me'mul ise haykır!
  Yok,yok!Hele azmindeki zincirleri bir kır!
  'İş bitti..Sebatın sonu yoktur.' deme,yılma.
  Ey millet-i merhume,sakın ye'se kapılma.


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.88
  Toplam Oy: 25


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.