BOYKOT BU SEFER SÜREKLİ OLABİLECEK Mİ?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  63496881
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  BOYKOT BU SEFER SÜREKLİ OLABİLECEK Mİ?


  Gönderen:huseyin Tarih: 22/01/2009 03:54
  BOYKOT BU SEFER SÜREKLİ OLABİLECEK Mİ?
  HEDEFİNE ULAŞABİLECEK Mİ?

  Hüseyin K.BÜYÜKÖZER
  Zulüm çetesi İsrailin Gazze’yi bombalamaya başladığı haberini alınca hepimiz yıkıldık. O gününün gecesi uyuyamadım. Gözyaşları içerisinde gazze gazze yazısını yazıp siteye aktardım.

  Daha sonra Mehmet Zahid kardeşimiz Amerikadan doğru arka arkaya gazze katliamı, israil ürünleri, israil boykot yazılarını ekledi. GIDA RAPORU sitesini ziyarette büyük bir patlama yaşandı. Öyle ki aylık banwit limitimiz 12 Ocakta doldu, acilen server yöneticisinden banwit limitimizi son sınırı olan iki katına çıkartırdık. Maalesef o da yetmedi 15 Ocakta site bir ara karanlıkta kaldı. Server değiştirmek zorunda kaldık.

  Bu açıklamayı neden yaptım? Müslümanların bu sefer kıyamı gerçekten görülmemiş bir seviyede gerçekleşti. Sadece bizim sitemiz değil, İslami sahada hizmet veren bütün internet siteleri, yazılı basın, Tv ve Radyolar canla başla ve özverili hizmetlerini devam ettirdiler. Bu esnada, diğer yandan, bonbardıman, işgal, katliam devam etti. Ama bu sefer başta ülkemiz Müslümanları olmak üzere bütün dünya Müslümanları adeta gece gündüz kıyama durarak çok önemli, çok tarihi bir süreci başlattı.

  Elhamdulillah katiller 22 günlük katliamdan sonra yenik düştüler ve tek taraflı ateş kes ilan ettiler. Birkaç güne kadar son köpeklerini de Gazzeden çekecekler inşaallah. Bu zafer, başta yedisinden yetmişine, kadınından, erkeğine kadar kahraman Filistinli kardeşlerimizin yiğitçe direnişi ve arkasından Müslümanların gösterdiği bu küresel kıyamı sayesinde Rabbimizin bir armağanı olmuştur. Bu katliamda ölenler inşaallah ŞEHİT olmuşlardır. Yaralı Gazilerimize Allahtan acil şifalar diliyoruz.

  Gazzenin yaralarını bütün dünya Müslümanları el birliği ile hızla sarmalıdır. Yardımlarımız devam ettirilmelidir. İlk yazımızda linklerini verdiğimiz yardım kuruluşlarımız, istisnasız hepsi, büyük bir özveri göstererek çok önemli görevler yaptılar. Bu olayda Kızılayın da artık bizim Kızılayımız olduğunu görmek ayrıca bizleri sevindirmiştir.

  BUGÜN DUA ZAMANI! Bugün Müslümanlar olarak duaya ne kadar çok muhtacız? Birbirimize çok dua etmeliyiz.

  Zalimlerin ve Deccalların zulmünden ve her türlü desisesinden Allah’a sığınmak için gece gümdüz niyazda bulunma zamanıdır

  BUGÜN YARDIMLAŞMA ZAMANI! Ülkemizdeki Yardım Kuruluşları Gazze olayında güzel bir dayanışma örneği vermişlerdir. Yetmez dünyadaki bütün Müslüman yardım kuruluşları işbirliği içerisine girmelidir. Hatta bütün sivil toplum kuruluşları bu küresel ilişki ve işbirliğine katkı vermelidir. TGTV ve Genel Sekreterliği ülkemizde olan İDSB gibi çatı kuruluşlarımız daha güçlü bir fonksiyonu yüklenmelidir.İKO basit basit işlerle uğraşmak yerine İslam Birliğinin oluşması için ciddi adımlar atmalıdır. İki milyarlık dev, gücünden habersiz, dünyaya baygın baygın, korkak ve çekingen gözlerle bakmaktan artık vazgeçmelidir

  BUGÜN BOYKOT ZAMANI! Evet bugün Boykot zamanı! Aramıza sokulmuş ayrılık, kin ve düşmanlık tohumlarını boykot etme zamanıdır. Ümmetin yüksek menfaatlarını dikkate almayan küçük şahsi menfaat hesaplarını ve hırslarını boykot zamanıdır. Büyük Cıhat menzilesindeki bu Boykotu gerçekleştiremezsek şu anda yürütmeye çalıştığımız BOYKOTU hedefine ulaştıramayız.

  Müslümanlar yaklaşık on yıldır zaman zaman BOYKOT silahına yönelmiştir. Ancan yukarda zikrettiğimiz kademeleri aşamadığı için SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR BOYKOTU gerçekleştirememiş, hedeflerine ulaşamamıştır.

  Bu noktada bu yazımı okuma zahmetinde bulunan kardeşlerimden 02.11.2006 da yayına konanküresel boykot yazımı lütfen okumalarını istirham ediyorum. Eğer biraz daha vaktiniz varsa BOYKOT konusunda yayınladığımız boykotdosyasındaki diğer yazılarımızı da şöyle bir gözden geçiriveriniz.

  Boykota karar veriyorsak bilelim ki bu iş uzun soluklu, çetrefilli ve güçlü sabır isteyen bir iştir. Ama sonuç almada güçlü ve kadife eldivenli, kurşunsuz, bombasız bir silahtır.
  Daha önceki boykotlarımızda bize gelen ziyaretçi tepkilerini de zaman zaman yayınlamıştık. Bu BOYKOT’ta da bize gelen yüzlerce mesajdan rast gele seçtiğimiz bu ziyareçi görüşlerini yazımın bu kısmına ekliyorum. Ayrıca kardeş sitelerde yayınlanan bu tür mesajlardan bizi duygulandıran bir kaç tanesini ilave etmeyi uygun gördüm.

  Evet! BOYKOT BU SEFER SÜREKLİ OLABİLMELİ
  VE HEDEFİNE ULAŞABİLMELİ
  BUNUN İÇİN HER MÜSLÜMAN ÜSTÜNE DÜŞENİ YERİNE GETİRMELİDİR!

  Kardeşlerimizden gelen BOYKOT Mesajlarından Bir Demet Sunuyoruz:

  Gönderenin İsmi: emi
  Gönderenin Emaili: rukf….@hotmail.com
  Mesaj: boykot edilecek ürünlerin adlarını sıralayıp netten arkadaşlarıma gönderdim neti olamayanlar için de cıktı alıp elden komşularıma hatta markette gördüğüm bazı kişere dagıtıyorum. Tavsiye ederim okulların önünde de bu yapılabilir. Bu hafta arkadaşımla bunu deniyeceğiz. Hadi hayırlı olsun bu fikirler belki iğne ucu ama belki can yakar.

  Gönderenin İsmi: effabi
  Gönderenin Emaili: effa….@ hotmail.com
  Mesaj: Bu insanlık dışı ayıba bir dur diyecek yok mu ALLAH aşkına bu insanların yerine kendimiz,i çocuklarımızı, eşimizi koyup bir daha düşünelim. Ufak bir iğne batıyor da dayanamıyoruz. Hiç birşey yapamıyorsak israil ürünlerini almayalım

  mesaj: S.A
  Filistin katlediliyor, kardeşlerimize canice kıyılıyor ama kimsenin sesi soluğu çıkmıyor!!...
  eğer 'ben de kardeşlerimin yanındayım ve onlara destek olmak istiyorum diyorsanız HAYDİİ ÇAĞLAYAN'a.!...Siyonizmi lanetlemek, elimizle düzeltemesek bile dilimizle düzeltmek için..hakkı sonuna kadar haykırmak için, buyurun ÇAĞLAYAN'a.!..Allaha emanet olun...selametle..

  DAKAR’dan
  Fatma_k……@hotmail.com
  s.a. filistinle ilgili son yazınızı okudum çok güzeldi ancak bence anket çağrınızın daha etkili olmasını istiyorsanız en azından Türkiyedeki yahudi şirketlerini yada bunların ürünlerini açıklamak lazım.Çünkü insanlarımızın çoğu kullandığı ürünlerin nerden geldiğini bilmiyor. Örneğin kullandığı omoyu yada ariyeli nerdeyse türk malı sanıyor. sizden ricam hepimiz için hem yurt içi hem yurt dışındaki insanlarımız için bir boykot listesi hazırlamanızdır. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

  Kafkas…..@hotmail.com
  Ömründe bir kez olsun LAİLAHEİLLALLAH demiş insanlar bile olsak. Elhamdülillah Müslümanız diyorsak bu vahşete son vermek adına en azından çok az da olsa sesimizi duyurmak bizim görevimiz lütfen ne yediğimizi içtiğimizi artık bilelim

  selvaistanbul@hotnmail.com
  Eğer çalışmalarınız, sözleriniz samimi ise sonuna kadar destekliyoruz, aynı yolda yürüyoruz, dualarımız tüm müslümanlarla beraber.

  Gelin tüm Türkiye el ele olalım alevisi, sünnisi, türkü, kürdü, lazı, çerkezi, zazası hepimiz müslümanız el ele verelim israil ürünlerini almayalım

  KATİL abd KATİL israil ortadoğudan defolun!Çekin kanlı ellerinizi masumların üzerinden! arkdaslar boykata gereken önemi insalık namına verelim.

  Gönderenin İsmi: Abdülaziz
  Gönderenin Emaili: abdkarhan@hotmail.com
  Mesaj: Allah yapacağınız hayırlı işlerde yardımcınız olsun. Boykot gibi bir silah kullanılarak bir çok ülke dize getirilebilir. Bu silahı iyi kullanmak gerekir. Allah'a emanet olunuz.

  Gönderenin İsmi: İsmail Hakkı D…..k
  Gönderenin Emaili: ismai……@mynet.com
  Mesaj: Boykota devam edelim,Çünkü onların zulmü devam ediyor. Allah(cc) bütün müslümanların yar ve yardımcısı olsun.amin

  Gönderenin İsmi: ibrahim t….r
  Gönderenin Emaili: Ibrahim……@camlicavadisi.com
  Mesaj: Boykot falan hikaye. "Şuurlu Müslümanım" diye geçinenlerden birçoğu "coka kolanın tadı hiçbirinde yok" deyip içmeye devam ediyor. Fuhuş kanallarını hem kendi hemde çocuklarına seyrettiriyor. Geleceğin Mücahidlerini "mac donaltlarda" yetiştirmeye çalışanlar mı? Nefsinin esiri olmuş, kapitalistleşmiş Müslümanlar mı, boykot yapacak? Hikaye! Bunlar kendilerine şahsi zarar gelmedikçe kolay kolay hiçbir tepki göstermezler. Müslümanım diye geçinipte israel yahudi şeriat devletine para kazandıranları BOYKOT ediyorum.

  Gönderenin İsmi: şebnur
  Gönderenin Emaili: gecen……@hotmail.com
  Mesaj: selamun aleykum ve hayırlı cumalar...
  boykotumuz şuan sadece tavırlarımızı ve düşüncelerimizi ifade ile sınırlı...Gördüğümüz yanlışı Nebimiz(s.a.v)in ifadesi ile önce elimizle olmazsa dilimizle oda olmaz ise kalbimizle buğz ederek yansıtmaya çalışıyoruz..Mevlam cümlemizi doğru olan yola sevk etmesi temennisiyle zulmeden mazlum durumuna düşer elbet bir gün o zaman da inanmadığına muhtaç olduğunu inkar edebilecek mi hep beraber göreceğiz firavun misali inşaallah en son anda secde yapmakla kurtuluşa erebilecekleri düşüncesine kapılıp yanılmaz da hidayete ererler inşaallah...

  Gönderenin İsmi: enes …….
  Gönderenin Emaili: enes…..@hotmail.com
  Mesaj: Bu ürünleri zaten kullanmıyordum. Aslında onların bir hakareti olmadan da biz bir çok ürünü kullanmamamız gerekir. Ama nefis meselesi çok müslüman hala şu koladan vazgeçemedi malesef. Canım bir kola içmek müslümanlık şuurunun bir ölçüsü nasıl olur dermisiniz acaba ? Olur olur, dininizi alaya alan bir gazetiyi almamak kadar önemlidir kolayı içmemek

  Gönderenin İsmi: mke
  Gönderenin Emaili: mke…..@mynet.com
  Mesaj: S.A.ben bu boykotun azalarak değil çoğalarak sürmesini belli bir zaman diliminde değil tüm hayatımız boyunca devam etmesini çünkü onlar biz müslümanları nasıl ve nerden yok edebileceklerinin hesabıyla yaşıyorlar. Onlar bize bu savaşı yıllardır kimi açık kimi gizli sürdürüyorlar. Biz ise uyumakta devam ediyoruz. Ben ALLAH razı olsun sizlerden çok şeyler öğrendim ve bu öğrendiklerimi çevreme ilettiğimde aldığım tepkiler beni çok üzdü en yakınlarım bile tepkisiz kalarak "e biz o zaman ne yiyip ne içicez bunların aslı yoktur "gibi sözler sarf ettiler. Ben bu boykotun devam etmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapılmasını destekliyorum. benim bir ev hanımı olarak yapabileceklerim sınırlı o sebebten sizlerin yaptıklarını destekliyorum Rabbim yar ve yardımcınız olsun

  Muhterem arkadaşlar, sevgili dostlar,
  Şu anda Filistin halkı için yapacağımız en büyük yardım İsrail ve yahudi ürünlerini (Coco Cola, Ariel, nestle vb.) almamaktır. Binlerce mitingde bağırmaktan daha çok fayda sağlar. Tabii ki diğer yardımlar da önemlidir. Ama en azından bu yaratıkların malını almayınız. Allah (cc) inananları korusun, cihad edenlere yardım etsin.

  Gönderenin İsmi: ayşim
  Gönderenin Emaili: k……k@hotmail.com
  Mesaj: filistinde insanlara yardım etmeyi çok isterdim Allahın firavuna olan belası savaş imzasını atanların üzerine olsun, sorumluları helaketsin, şehitlere Allah rahmet eylesin . israil ürünlerini allah rızası için almayalım

  Gönderenin İsmi: ilter
  Gönderenin Emaili: ilter…..@hotmail.com
  Mesaj: israil abd ve ingiliz mallarını kullanmayalım cocuklarımızı bılınclendırelım

  isim: merve
  mail: esranur………@hotmail.com
  mesaj: bu çocukların dökülen kanları yerde kalmayacak. ALLAH'ın izniyle yaptığınız zülmü biz müslüman ve türk halkı olarak şiddetle lanetliyoruz. Yastığa başınızı koyduğunuzda çocuklarınızın yüzüne baktığınızda ensenizde size yapılan bu lanetleri elbet hissedeceksiniz. Kırılsın silah tutan eller; kör olsun hedefe bakan gözler; kahrolsun israil; kahrolsun emir veren diller; bu zulme göz yuman tüm hainler...

  Gönderenin İsmi: esra
  Gönderenin Emaili: basak……..@hotmil.com
  Mesaj: ALLAH israili, yandaşlarını kahretsin gazzedeki kardeşlerimiz şehid oluyor. Onlara RABBİM katında ikramda bulunuyor. Ya israil sen kendi sonundan kork. Muslümanların coşan imamından kork. İman bir şahlanırsa senin gücün yalan o zaman nasıl gebereceksin sen düşün. ALLAH,ın laneti israilin ve yandaşlarının üzerine olsun. Lütfen ALLAH rızası için onların ürünlerini almayalım. İnanın ahirrette bize de bu zülme ortak odugumuz İÇİN RABBİM İNANIN SORAR!

  Gönderenin İsmi: osman
  Gönderenin Emaili: osman……@hotmail.com
  Mesaj: öncelikle böyle bir site hazırladıgınız ıcın hepınıze cok tesekkur ederım. Allah razı olsun bız kardeslerınızı uyardıgınızıcın. Şunu demek ıstıyorum Allahın ıznıyle sonuna kadar ıslam düsmanlarını boykotedecegım, Rabbımden onlara hidayet diliyorum eger reddederlerse ıslahını diliyoum hepsinin amin

  Gönderenin İsmi: bayram
  Gönderenin Emaili: bayrama……@hotmail.com
  Mesaj: biz müslümanlar olarak öncelilikle dinimizi yaşamak için doğru olarak dinsel bağlamda devalaet bünyesinde dine uygun üretim yapılmalı ve biz bu hakkkımızı en doğal olan hakkkımızı kullanmalı sesimizi duyurmalı ve şüpheli olan yiyeceklerden uzak durun diyecem ama sebzelerin ve bir çok ürünün tohumunun yahudi kökenli olması olayı var bundan dolayı beslenme yönünden ve yönetim biçiminden dolayı müslümanlık yok edilmeye çalışılıyor ve bu başarılmış hemen hemen bunun belirtisi ise de giyim ve kuşamlar değişimiş zihniyetler değişimiş avrupalaşma denen bu kavramın bize ve tüm dünya müslümalarına sıçramış olaması ne acı birşeydir. bayram akdeniz.

  Gönderenin İsmi: fatma
  Gönderenin Emaili: fatma…….@hotmail.com
  Mesaj: Esselamüaleyküm , ben elimden geldiğince bu boykotu devam ettiriyorum.Etrafımdaki insanları da bu konuda uyarıyorum.İnşallah bu boykota tüm müslüman kardeşlerimle devam ederek tüm dünyaya müslüman dayanışmasının ve peygamber sevgisinin gücünü bir kez daha gösteririz.

  Gönderenin İsmi: muhammed s…..y
  Gönderenin Emaili: muhammed@in....s.net
  Mesaj: sayın yetkililer,
  nekadar ugraşırsanız ugraşın, gıdadaki yapılan kotu gıdalarla ilgili , çalışmalarınız boşuna gidecektir.
  Eğer siz insana yatırım yapar , Allah korkusunu ,insan sevgisini , kalplere nakış ederseniz , Allahın izniyle her işde oldugu gibi gıdada da başarı olabilir.

  BİZ NEKADAR ALLAHDAN KORKUYORUZ???
  BİZ NEKADAR ALLAHI TANIYORUZ ?????
  BİZ NEKADAR DİNİMİZİ TANIYORUZ?

  Gönderenin İsmi: Ömer Gönderenin Emaili: omer…..@hotmail.com Mesaj: ABD ve İsrail e yaptığımız boykot başaruya ulaştı denemez;çünkü insanlar boykot un önemini anlayamdılar kendinin şeriatçı/müteddeyyin olduğunu söyleyen insanlar bile boykotta pasif kaldı......İnternet bazı alimlerin abd mallarını boykotun farz olduğunu bu malların kullanmanın haram olduğu yöünüde fetvalarla karşılaştım fakat bu fetvalar geniş kitle lere ulaşamadı....onun için şunu tavsiye boykot un farz olduğunu söyleyen alimlerin isileri bir broşüre yazlıarak islamın 4. esası olan icmai ulema(alimlerin bir kounda fikir birliği etmesi) esasına göre bu malların kullanımın haram olduğu sms,e-mail.fotokopi ile geniş kitlelere ulaştırılnmalıdır.........öyleki toplumda bu malları kullananlar kötü gözle bakılsın.......yoksa boykot 100 sene sürse bir işe yaramaz...saygılarımla...

  İsmi: mumine
  Gönderenin Emaili: WWW.AMİNA.06
  Mesaj: İnsanlar uyanın!!!!!!!!! yavrularinizi bilebile öldürmeyin.Cahillik etmeden araştırın.Şüpheli şeylerden uzak durun! Ben hristiyandım,yabancı uyrukluyum.Elhamdulillah musulman oldum.kendi kendime hep sordum: niçin TÜRKİYE musulman bir ulke sayilarak İSLAMiyeti yaşayan insanlara eziyet ediyor, zorluk çikarıyor? Neden bu kadar derin gafletteler? Şimdi anlıyorum haram ve şüpheli şeyleri yiye yiye duyarsız günahkar bir toplum haline getirildiniz.TEBRİKLER!DEVAM EDİN! siz PEYGAMBERimizin(s.a.s.)dinini degil.atalarinizin dinini yaşiyorsunuz,yani biddatlar dolu adetleri dine çevirdiniz. Böyle toplumun geleceği acıklıdır. İçim yanıyor!!!!!DURUN!!!!BATI’YA ÖZENMEYİN! ALLAH HEPİMİZİ SELAMETE ÇIKARSIN İNŞAALLAH!

  Gönderenin İsmi: mehmet ç….oğlu
  Gönderenin Emaili: suk….@gmail.com
  Mesaj: çok güzel bir hizmet sağolun.32 yıllık eczacıyım sizin yaptığınız bu hizmeti kendimce müşterilerime hep sundum .vitamin hapı istediler hep manavı gösterdim.güzellik için nemlendirici kremi istediler su için ,su ile yüzünüzü beş vakit yıkayın dedim. Eklem ağrılarına zeytin yağ ile ovalayın dedim. Bunun gibi binlerce örnek yaptım. Sonra iflas ettim. Niyemi ?doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. Buruşmuş suratlarını gördükçe haklı olduğumu yüzlerine söylüyorum. Rahmetli annem yüzüne sudan başka bir şey sürmemişti ,yüzünde kırışık yoktu. Şu an 3 yıldır kozmetik ve deterjan üzerine çalışmalar yapıyorum bayağı prof.oldum. Güzelleştirme adına yapılan kepazelikler beni çok üzüyor. İnsanımızın hem parasını hem güzelliğini bu kimyasallarla siliyorlar ,avrupanın buruşmuş suratlarına bizi de eklediler. Bu yağma nasıl biter hiç fikrim yok. Sigara paketleri üzerine ''sigara öldürür'' yazdılar ne oldu ? daha çok içiyorlar.Tam bir güzellik kuşatması yaşıyoruz,vuran vurana. Bitkisel kozmetik adına , şişelere ne bulurlarsa dolduruyorlar. Arayan yok soran yok ,vah benim insanıma ,nasıl da zayıf noktayı bulmuşlar. Adı güzellik olunca akan sular durur. Bu bitmez bir şarkıdır.

  Gönderenin İsmi: YAVUZ Y……M
  Gönderenin Emaili: yavuzyil……@hotmail.com
  Mesaj: BÜTÜN DİNLER İNANANLARINA HARAM VE HELAL OLANLARI BİLDİRMİŞTİR.TABİİ Kİ EN GENİŞ BİÇİMDE İSLAM DİNİ DE MÜSLÜMANLARA BİLDİRMİŞTİR. MAALESEF BATILILAŞMA AVRUPAYA YARANMA SEVDASI UĞRUNA ARTIK BASİTLEŞMİŞ GIDADAKİ HARAMLAR.. BU KADAR DUYARSIZ, NE TÜKETTİĞİNİ BİLMEYEN, BIRAKIN BİLMEMEYİ MERAK DAHİ ETMEYEN BAŞKA BİR DİN MENSUBU TOPLULUK YOKTUR.. SİZE MİNNETTARIM. BEN KENDİ ÇAPIMDA ARAŞTIRIP İNCELEYİP MUHAFAZAKAR KALİTELİ MARKALARI KULLANIYORDUM AMA ŞİMDİ DAHA PROFOSYONEL BİR DANIŞMANIM VAR gidaraporu.com... MÜSLÜMANIM DİYEN HİÇ KİMSE ŞÜPHELİ BİR ÜRÜNÜ DAHİ KULLANAMAZ KULLANMAMALIDIR..

  Ebu Huzeyfe:
  Teknolojinin iman karşısındaki hezimetini gösterdi!
  Birliğin dirlik olduğunu…
  İmanın gerçek güç olduğunu...
  İsmail Heniyye gibi mütevazı ama tavizsiz liderlere ne kadar muhtaç olduğumuzu... Arap yöneticilerin ümmetin sorunlara ne kadar bigâne olduğunu...vs

  Çöl Aslanı: "Irak, Çeçenistan, Bosna, Afganistan birşey öğretmediyse, Gazze'den de öğrenecek birşey yok" diyecekken; "negatif düşüncelerden kaç!" sözüm aklıma geldi.

  Normal zamanlarda yumruk yumruğa fikrlerimizi çarpıştırdığımız, aramızdaki ihtilafaları iki dağ arasındaki uçurum yaptığımız din kardeşlerimizle, kolkola ve aynı yöne doğru yumruk sallamayı, hatta sarılarak ağlamayı öğretti desem...

  `Canım abim` deyince kıyamet kopmuyormuş meğer farklı düşünen din kardeşime. "Buyur abi sen kıldır bu vakit namazı" demeyi öğretti, diğer vakit o bana "buyur kardeşim bu vakit sen imamımızsın" demeyi. Bütün mü'minler kardeşmiş meğer, ihtilafları bir kenara bırakmayı öğretti...

  Anlıkta olsa göz karartmayı... Haydi ammar haydi ammar durma at! Yerden eğilip taş almayı, slogan atmayı, duayı gözyaşıyla ıslatmayı öğretti mesela...

  Bir sünneti daha ihya ettik işte. Rafta tozlanmış kunutları indirdik namaz'a. Bizden öncekilerin başına gelenler, kardeşlerimizin başında şimdi, yarın kim bilir bizde. Meğer Sahabe annemizin başörtüsüne el uzatmış bunların taaa dedeleri,
  Efendimiz kısas almadan ikindi namazına durmayı men etmiş ashabına, birde bunu öğretti... Okulmuş şu Gazze.

  Neler öğretti bize, yardım etmeyi yeniden, bir tekbir savurmayı, bir dua uçurmayı semaya, bir ezgi söylemeyi tek dilden binlercesi tek yürek, teheccüd diye bir vakit varmış yeni öğrendik, bir tehdit savurmayı sesini işitmediklerini bilsen bile, binlerce kilometre ötedeki şehide işte şu camide cenaze namazı kılmayı, ardından tüm ölen insanlık için "HER kişi niyetine" bir dahi...

  Geçen Beyazıtta konuştuk bir Filistinliyle, elimle elini tuttum. 'Ahi' dedim, 'lebbeyk ya ahi' dedi. Boğazı düğümlenmenin ne demek olduğunu öğretti..

  Filistinli de senin benim gibi insanmış, paramparça edilen bedenler gölge değilmiş, onların da sıcak elleri varmış tutunca öğrendim, onun da sesi titriyor, onun da hızlı çarpan bir kalbi varmış, çocuğuna onların da yüreği dayanmazmış. Taş değilmiş bu kısacası. Filistinde de olsa ana anaymış. Bizde ana onlarda mâmâ'ymış tek fark...

  Televizyonda film izler gibi izliyordum önceleri, şimdi her çocuk ölürken zeynebim sanki ölen, ahh derken çaresiz ana, vahh mâlâ minâ, vahh yıkıldı evim demeyi öğrendim...

  "Ve izel mev'ûdetû su'ilet. Bi eyyi zenbin kutilet?"
  "Diri diri gömülen kız çocuğuna "Hangi günah sebebyle katledildin?" diye sorulduğu vakit..."İşte o vakit kızın ne cevap vereceğinden endişe etmeyi öğretti.

  Gazze bana ne Öğretti?.

  "Bu da geçer"i öğretti. "Bir kaç gün geçsin, hiç bir şey hatırlamayacaksın"ı öğretti. Çok değil, 2006'da da İsrail böyle azmıştı ve yine bebekler can vermişti, aradan geçen yıllarda kaç kişi hatırlıyor o katliamları?

  Olaylar canlıyken edebiyatın nasıl güzel parçalanabilirliğini öğretti. Herkes yazar oldu, şair oldu Gazze sayesinde... Kim bilir kaç forumda, kaç blogda Gazze ağıtları yakıldı? Sadece ağıtlar yakıldı..

  2006'yı geçtim, daha geçen kurban bayramında Gazze'ye kurbanlıkların nasıl taşındığını, tünellerden nasıl geçirilmeye çalışıldığını bilenimiz var mıydı aramızda? Kaç kişi ilgilenmişti tünelin bir ucundan başlanarak salıverilen koçun, tünelin diğer ucunda bekleyen Gazzeli'ye nasıl ulaştığıyla...

  Ateş kes anlaşmasının Şartlarından biri olmasına rağmen Gazze'deki ambargonun kaldırılmadığından bile haberdar değildi bir çoğumuz. Ama Hamas, güya ateşkesi bozunca; İsrail, çocukları vurunca n'oluyor diye şaşkına döndük. Meclisimizde İsrail dostu vekillerimiz vardı halbuki... Kendi oylarımızla seçtiğimiz vekiller İsrail'le kardeş olmuşlardı. İsrail'e Türk yardım gecesinin tarihi 2006 değil miydi? Hatırlamayı bırakalım, haberimiz var mıydı?

  Biz müslümanlar hep ağıt yakmayı biliriz. İyi de edebiyat yaparız. Sokaklara da dökülür, havalı mitingler de yaparız, doğrusu ya...

  Ama biz hiç bir vakit ilkeli olamayız!
  Boykot deriz her katliam vakti ama sonra boykot ateşimizi yine şaibeli ürünlerle söndürürüz.
  Ülkemizde helal gıda için tek adım atmayız da, Siyonist menşeli ürünleri tüketiriz habire...

  Boykot deriz katliamlardan katliamlara ama; ülkemizde savunma sanayisi kurmayız. Kurmak isteyenlere oy bile vermeyiz. Başımıza bile seçmeyiz. Yediğimiz ekmek için bile İsrail'e bağlı iken, bir de utanmadan meydanlarda slogan atarız.

  Gazze bana müslümanların zelil olmayı hakettiklerini öğretti. Acı ama gerçek ne yazık ki! çünkü bir toplum kendini düzeltmedikçe Allah o toplumu düzeltmeyecektir.

  Bunca, sözde islam ülkesi vardır ama hiç biri on para etmiyor. On para etmeyenleri seçenler müslümanlar değil mi? Gazze, Hamas'ı seçtiği için bombalanıyor; ya bizler, ya diğer müslümanlar... Bizlerin ise ödü kopuyor, düzenimiz bozulacak diye...

  Gazze bana "Filistin hep direnecek ve diğer müslümanlar hep kaybedecek"i de öğretti... Çünkü Filistin'de çiğnenen İslam onurudur; Danimarka'daki karikatürlerde çiğnenen İslam onurudur; benzeri pek çok olayda çiğnenen İslam onurudur... Neye ne kadar tepki vereceğimiz sınanıyor... Deney labaratuvarındaki labirentin içinde gibiyiz. Labirentin aynı yollarında dönelip duruyoruz.

  Bir kaç yıl sonra, Gazze'de şunlar olmuşutu diye istatistikler verilecek sadece. Yeni bir katliama kadar yine kış uykusuna dönecek müslümanlar...

  Aksini ispatlayabilir misiniz?
  "mberrin azat"

  Tedirginim şimdi, mahşer yerinde kalabalık yarılıpta naçiz parmağı beni gösterecek diye, İşte o! Ben katledilirken ses çıkarmadı. Beni katledene silah verenlere yardım eden işte o!
  Ses yankılanıyor kulaklarımda, dalga dalga yayılıyor etrafa.Mahşerden yara yara geliyor kızın korkunç sesi.Gazzeden gelmeyen filistinli kız çocuğunun sesi işte bu, hesap gününden yara yara geliyor bugüne.
  Affet Ya Râb! Affet Ya Râb! Affet Ya Râb!
  Yapacak çok şey vardı oysa ki, yapamadık. Bilmediğinden mesul değil insan. Bu başlıkta şahit ki biliyoruz orada neler yaşandığını. Ve hala ateşin etrafında oturmuş izler gibi izliyoruz. Selamet ver Ya Râb! Öğrendiğime üzüldüğüm bir çok şey var.

  Bize hareket ver Ya Rab!
  Cesaret ver!
  Şehid kanlarıyla filizlendir imanlarımızı,
  Kuvvetimize, kudretimize, imanımıza bereket ver!
  Maldan geçmeyince candan geçilmez, maldan serden geçmeyi öğret,
  Anadan yardan evlattan!
  Ashabın yaşadıklarının birer hikaye olmadığını,
  Allah Rasulünün ömrünün cihadda geçtiğini öğret!..

  Allah'ım! Senin sünnetin, sünnetullah değişmez. Senin sünnetinde herşeyin bir vesilesi vardır.
  Ekmeğin vesilesi çalışmak,
  Bir yere varmanın vesilesi adım atmak,
  Sellerin vesilesi yağmurlar,
  Geminin suda yüzmesinin vesilesi suya koyduğun kanunlar,
  Uçmanın vesilesi kanatlar,
  Ağacın vesilesi tohumlar vesâir...

  Bu akan kanları, verilen bu kurbanları, yağmur gibi yağan bombaları, yüz senedir hatta ikiyüzsenedir çektiğimiz bu sıkıntıları, bizlerin birleşmesine, uyanmasına, Kur'ana sarılmasına, şeriata tekrar sahip çıkmamıza, bize bunları yapanlardan hesap sormamıza vesile eyle.

  Sen ki herşeye bir sebeb halk edensin. Gazzeyi bizim dirilişimize vesile eyle!

  vesile eyle! vesile eyle! vesile eyle! VesSelam...


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 25


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.