GİMDES HELAL SERTİFİKALI ŞİFALI BİTKi YAĞLARI, TOHUMLARI, YAPRAKLARI,
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
şu an bu bloğun içeriği yok.

Günün Hadisi
şu an bu bloğun içeriği yok.

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49158079
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES HELAL SERTİFİKALI ŞİFALI BİTKi YAĞLARI, TOHUMLARI, YAPRAKLARI,


  Gönderen:huseyin Tarih: 14/04/2019 03:00
  ilaclar GİMDES HELAL SERTİFİKALI ŞİFALI BİTKi YAĞLARI, TOHUMLARI, YAPRAKLARI,

  “Beni yediren, içiren; hastalandığım zaman bana şifa verendir.” Şuara: 79-80

  “Allah’ın gökten indirdiği suyu görmedin mi? Biz onunla renkleri çeşit çeşit meyveler çıkardık”(35/27)

  “Biz, yeryüzünde nice nice hurma bahçeleri, üzüm bağları yarattık…”(36/34)

  “Orada meyveler ve salkımlı hurma ağaçları vardır. Yapraklı taneler ve hoş kokulu bitkiler vardır. Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlıyorsunuz?”(55/11-13)

  “Şüphesiz ki Allah hem hastalık, hem de onu tedavi eden ilacı indirmiştir. Her hastalık için, bir deva yaratmıştır. O halde kendinizi tedavi edin, haram ile tedavi olmayın.” Ebu Davud

  “Şüphesiz ki Allah sizin şifanızı, size haram kıldığı şeylerde kılmamıştır.” Buhari- İbn. Mesud


  Rabbimizin yeryüzünde istifademiz için yarattığı namütenahi meyve, sebze ve şifalı bitkileri sürekli ve düzenli bir şekilde tükettiğimiz zaman, nasıl bir sağlıklı yaşam elde edebileceğimizi gösteren bir çalışmayı dikkatinize sunuyoruz.

  Besinlerin içersinde bilinen 8 binden fazla fitokimsayal bulunuyor. Çoğunun mekanizmaları hala yeterince bilinmiyor. Ancak son yapılan çalışmalar bazı besinlerin sağlıklı yaşam için vazgeçilmez olduğunu gösteriyor.

  Ancak anlatılan tüm bu yararların ortaya çıkması için kişinin ömür boyu bu besinleri sofrasından eksik etmemesi gerekiyor. Yoksa bir kere ya da bir ay yenilip bırakıldığında tabii ki yararını göremez. Yani, anlayacağımız gibi, bu sistemi yaşam stilimiz haline getirmeliyiz

  Rabbimizin bize lütfettiği bu namütenahi nimetler karşısında, bol bol tüketmek ve şükretmek yerine, halâ endüstride üretilen, pek çok zararlı ve haram olma ihtimali taşıyan katkı maddeleri ihtiva eden market ve eczane raflarında cicili bicili renk ve görüntüleri ile avlarını bekler gibi duran yapay gıda ve ilaç maddelerine bu ilgi nedir? Bu sorumuz, yayınlarımız karşısında “şimdi biz ne yiyeceğiz” diye feryat eden, paniğe kapılan kardeşlerimizedir. Galiba, üretici ve satıcı firmalar, ürünleri ile, reklamları ile bizim “Hedonizm” zaafımızı istismar ederek, bizi sömürmenin yolunu iyi bulmuşlar ve biz o pazarın adeta esirleri haline getirilmişiz.

  Sitemizde yayınlanan yazısında Prof.Dr. Mustafa Nutku hocamız ne kadar doğru söylemiş; “İnsanların büyük çoğunluğu 'Hedonizm'in kölesidir. Kendilerine lezzet veren şeye yönelirler ama ötesini düşünmek istemezler. Aksine, lezzet peşindeki bu hallerini savunmaya, kendilerini bu mevzuda haklı görmeye ve göstermeye çalışırlar.” Bu zaafları yenip, sağlıklı yaşam yolunu seçenlere ne mutlu!

  Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler oldu. Tıbbi tedaviye yardımcı, tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan dökümanlar var. Bitkisel tedavi bilgilerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar oluşturuyor.

  Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin güvenilir bir aktardan alınması da önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele kullanırsak fayda yerine zarar verebilir.

  Bir de eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorunuza sorarak kullanmanız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tansiyon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürününü uygulamaya karar vermeliyiz.

  Esasında kurulduğumuzdan beri biz doğal beslenmeye ve doğal şifalı bitkilerle tedaviye birinci derecede önem veriyoruz. Gidaraporu.com sitemizde bugüne kadar 419259ziyaretle birinci sırada okunan haberimiz de ŞİFALI BİTKİLER ismini taşımaktadır.

  Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin güvenilir bir aktardan alınması da önemlidir. Bun için en yakın HDM Şubemizi veya ONLİNE Şubemizi aramalısınız. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele bir şekilde kullanırsak fayda yerine zarar verebilir.

  Bir de eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorunuza sorarak kullanmanız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tansiyon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz.

  Esasında kurulduğumuzdan beri biz doğal beslenmeye ve doğal şifalı bitkilerle tedaviye birinci derecede önem veriyoruz. Gidaraporu.com sitemizde bugüne kadar 383073 ziyaretle birinci sırada okunan haberimiz de ŞİFALI BİTKİLER ismini taşımaktadır.

  Bugün özellikle GİMDES’den Helal Sertifika da almış frmalarımıza ve bu ürünleri bulabilceğiniz HDM Şublerimize ulaşma linklrini bildirmek istiyoruz.

  GİMDES HELAL SERTFKALI ŞİFALI BİTKi YAĞLARI 40 çeşide

  GİMDES HELAL SERTFKALI ŞİFALI BİTKİ ÇAYLARI, YAPRAK, KÖK VE TOZLARI da 60 çeşide ulaşmıştır.

  şifalı bitkiler alıç,ünnap , şifalı bitkiler , Allahın Şifa kaynakları , aksarıkta şifalı bitkiler , şifalı bitkilerden laden

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ. GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ


  ilaclar


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.