Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey insanlar! Yeryüzünde bulunan gıdaların helal ve temiz olanlarından yiyin,şeytanın peşine düşmeyin,zira şeytan sizin apaçık bir düşmanınızdır." Bakara 168

Günün Hadisi
"Yerdekilere merhamet ediniz ki göktekiler de size merhamet etsin." Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  46659398
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMINA 30 GÜN KALDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/06/2019 05:54 (103 okuma)

  konferans HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMINA 30 GÜN KALDI

  27. ve bu yılın ilk Eğitim Programımız, Hanımlar için; 23-27 Temmuz, Beyler için: 30-31 Tem- 01-03 Ağustos 2019’da İstanbul’da “Daru’l Halal Medresesi Eğitim Merkezi”nde gerçekleştirilecektir. Dünya Piyasasında Helal ve Tayyib Sertifikalı ürünlerin talebinin giderek artması sonucu üretim sistemlerinde Helal Güvence Sisteminin devam etmesinin gerekliliği sonucunda, alanında tecrübe kazanmış, uzmanlaşmış Helal ve Tayyib sürecin eğitimini almış denetim hizmetini yürütecek eleman ihtiyacını da hızla arttırmıştır. Bir çok ülke bu ihtiyacı karşılamak için ülkelerinde Eğitim Programları uyguluyorlar.

  GİMDES olarak ülkemizde, Helal ve Tayyib Sertifikalandırma hizmetine başladığımız 2009 yılından itibaren önemle üzerinde durduğumuz Helal ve Tayyib Sertifikalandırmada olmazsa olmaz olarak gördüğümüz, Helal ve Tayyib Sertifikalı Üretim uzmanı ve Denetim elemanı ihtiyacının ülkemizde de ortaya çıkacağı, bu doğrultuda tedbirlerin alınması gerektiği üzerinde durduk. Bu anlayışla, bu güne kadar 26 defa her biri 5 gün süren bir eğitim programını gerçekleştirdik ve 400’ü aşkın kursiyere başarı belgesi verdik. Düzenlemiş olduğumuz son denetçi eğitimi 12-16 Aralık 2018 tarihlerinde Daru’l Halal Medresesi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. 2019 yılının ilk Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimi’nin 23-27 Temmuz Hanımlara,30 Temmuz-03 Ağuston Beylere Daru’l Halal Medresesi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.


  (Devam‎ için: HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMINA 30 GÜN KALDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  PEKTİN NEDİR VE MÜSLÜMANLRIN TÜKETMESİ İÇİN GÜVENLİ BİR MADDE MİDİRpectin?

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/06/2019 12:36 (395 okuma)

  konferans PEKTİN NEDİR VE MÜSLÜMANLRIN TÜKETMESİ İÇİN GÜVENLİ BİR MADDE MİDİR?

  İşlenmiş gıdalardaki katkı maddeleri ve yapay içerikler, tüketicilere, içeriğin nereden geldiği hakkında çok az şey söyleyen isimlere sahiptir. Bir helal diyeti izliyorsanız, yediğiniz ürünün hiçbir hayvan ürününden elde edilmediğinden emin olmak istersiniz. Reçel gibi jelatin benzeri kıvamda bazı yiyecekler genellikle güvenle yenir, ancak bazıları ise yenmesi güvenli değildir.

  Helal Yemek için Güvenlimidir? Pektin(Pectin) (E440) , reçelleri, jöleleri ve jelleri kıvamlaştırmak ve jelleştirmek için yaygın olarak kullanılan jelatin benzeri bir maddedir. Elma, erik ve portakal gibi meyvelerde doğal olarak bulunur. Pektin bu meyvelerden ısı ve asit ile ekstrakte edilir ve daha sonra muhafaza edebileceğiniz bir sıvı veya toz haline getirilir. Sıvıyı emen, suda çözülebilen bir bileşiktir, bu nedenle jöleler için yararlıdır.

  Pektin, toz formatı meyvelerden türetildiği ve ilave bileşen içermediği için, helal veya vejeteryan diyet uygulayan herkes için uygundur. Jelatin ile karıştırılmamalıdır

  Pektin sıcak su içerisinde erir ve daha sonra etilalkol eklenmesi ile bir jel olarak çökeltilebilir. Toz şeklinde kullanılmasında mahzur olmamasına karşılık sıvı şeklinde kullanılmasında alkol içerebilir olması sebebi ile rizkli olabilir.


  (Devam‎ için: PEKTİN NEDİR VE MÜSLÜMANLRIN TÜKETMESİ İÇİN GÜVENLİ BİR MADDE MİDİRpectin? ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HAYVANSAL KÖKENLİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ, DİNDAR HASTALARIN İNANÇLARI İLE ÇELİŞEBİLİR

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/06/2019 02:16 (239 okuma)

  konferans HAYVANSAL KÖKENLİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ, DİNDAR HASTALARIN İNANÇLARI İLE ÇELİŞEBİLİR

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Yeniden Gıda Raporu kitabımızın
  1986 ilk baskılarından itibaren İlaçlarımız, aşılarımız ve sağlık ürünlerimizin Helallik sorunlarını hep gündemde tuttuk. Bu yazılarımızda kâh Batının güdümündeki beynelminel İlaç mafiyasından bahsettik, kâh domuz katkılı ilaçlardan bahsettik, kâh İslam fıkhındaki fetvalardan söz etmeye çalıştık, kâh zaman zaman İslam ülkelerinin Helal ilaç çalışmalarını haber yapmaya çalıştık. Bu çalışmalarımızda büyük bir yoğunlıkla ilgiyi sadece, çaresizlik içerisinde kıvranan Müslüman Halkımızdan gördük. Ne devletten, ne ilaç sektöründen, ne Hekimlerimizden, ne Eczacılarımızdan, derde deva ciddi bir çalımaya şahit olamadık.

  Bir ecnebi kurum 2013 yılında tüm dünyayı kapsayan bir çalışma yapmış. Bu çalışma raporunun başında şu açıklamayı yapmış; “Bu çalışmanın amacı, hayvansal kaynaklı ürünleri içeren tıbbi veya cerrahi tedavilerle potansiyel olarak hangi dini inançların çelişkili olduğunu ortaya koymaktır.”

  Hayvan ve insan kaynaklı içeriği olan ilaçlar, aşılar, implantlar tıp ve cerrahiyede yaygın olarak kullanılır, ancak içeriklerle ilgili bilgiler nadiren sağlık uzmanları tarafından elde edilebilir. Hayvansal ve insan kaynaklı ilaç içeriklerinin kullanımı ile ilgili dini bir perspektif tam olarak araştırılmamıştır. Bu çalışmanın amacı, batı dünya hastanelerinde sunulan tıbbi ve cerrahi tedavilerin hangi bölümlerinin, büyük dinlerin inananlarıyla çelişen olduğunu açıklamaktır.


  (Devam‎ için: HAYVANSAL KÖKENLİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ, DİNDAR HASTALARIN İNANÇLARI İLE ÇELİŞEBİLİR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  TOÇ BİR-SEN BAŞKANI HÜSEYİN ÖZTÜRK GİMDES’İ ZİYARET ETTİ.

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/06/2019 04:12 (225 okuma)

  konferans TOÇ BİR-SEN BAŞKANI HÜSEYİN ÖZTÜRK GİMDES’İ ZİYARET ETTİ.

  Toç Bir-Sen Başkanı ve Memur-Sen başkan yardımcısı Hüseyin ÖZTÜRK beraberinde Genel Sekreter Sabri KIZILKAYA ve İstanbul Şube Başkanı Necdet BALCI kardeşlerimizle GİMDES Başkanı Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’i ziyaret etti. GİMDES Başkanı, GİMDES’in kuruluşundan beri yürüttüğü Helal Lokma davasında en büyük desteği veren en yoğun emekçi kitlesinin Sendikası olan Toç Bir-Sen’e teşekkür etmek istiyorum. Memur-Sen’in Genel Kurulunda ihalelerde Helal Sertifika şartının aranması temenni kararını aldığı için de ayrıca Memur-Sen’e Allah razı olsun demek istiyorum.

  Bu ziyaret boyunca GİMDES’in çeşitli faaliyet ve projeleri hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuş. Bilhassa, Ana okulundan Yüksek okuluna kadar Helal ve Tayyib yaşam sistemini temel alan Daru’l Helal Medrese projesinin desteklenmesi konusunda işbirliği yollarının üzerinde çalışmalar yapılması üzerinde durulmuştur


  (Devam‎ için: TOÇ BİR-SEN BAŞKANI HÜSEYİN ÖZTÜRK GİMDES’İ ZİYARET ETTİ.) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ZAMANIMIZ FİRAVUNUNUN ZİNDANLARINDAN BİR ŞEHİT DAHA ARŞA UÇTU

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/06/2019 14:19 (349 okuma)

  konferans ZAMANIMIZ FİRAVUNUNUN ZİNDANLARINDAN BİR ŞEHİT DAHA ARŞA UÇTU

  Allah yolunda öldürülenlere sakın “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler. (Bakara 154)


  Mısır'ın seçimle gelen ilk ve son cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kardeşimiz mahkeme salonunda hayatını kaybetti.

  Mısır Devlet Televizyonu, 67 yaşındaki Mursi kardeşimizin casuslukla suçlanarak yargılandığı davanın duruşmasında önce bayıldığını, sonra da yaşamını yitirdiğini bildirdi.

  Mısır Başsavcısı, Mursi'nin duruşmada konuşma yaptıktan sonra aniden yere düştüğünü, sağlık raporunda vücudunda herhangi bir yara olmadığı tespitinin yer aldığını söyledi.

  Mursi'nin cezaevindeki koşulları uzun süredir ailesini kaygılandırıyordu.

  2012'de seçildi, 2013'te darbeyle indirildi

  1972'de Kahire Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden mezun olan Mursi kardeşimiz, 2012'de Mısır'ın demokratik seçimle göreve gelen ilk cumhurbaşkanı seçilmiş ancak 3 Temmuz 2013'te ordu tarafından darbeyle indirilmişti.

  Darbenin ardından Mursi'nin üyesi olduğu Müslüman Kardeşler hareketine karşı tasfiyeye girişilmiş, yüzlerce kişi güvenlik güçleriyle çatışmalarda ölmüş, on binlerce kişi de hapse atılmıştı.

  Faaliyetleri yasaklanan Müslüman Kardeşler ise iddiaları reddetmiş ve "barışçıl bir hareket" olduğunu vurgulamıştı.

  Kardeşim sen parmaklıklar ardında da olsan özgürsün – Kardeşim sen prangalara vurulsanda özgürsün

  Sen Allah’a bağlandığın zaman – Sana Kölelerin tuzağı ne zarar verebilir ki

  Kardeşim karanlığın ordularını kökten sileceksin – Ve bununla yeryüzünde yeni bir fecr doğacak

  Sen ruhunu bu fecrin doğuşuna teslim et – O zaman fecrin bizi uzaktan karşıladığını göreceksin


  (Devam‎ için: ZAMANIMIZ FİRAVUNUNUN ZİNDANLARINDAN BİR ŞEHİT DAHA ARŞA UÇTU) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL VE TAYYİB TÜM SEKTÖRLER İSTANBUL'DA ZİRVE YAPIYOR!

  Gönderen: huseyin Tarih: 16/06/2019 07:14 (371 okuma)

  konferans HELAL VE TAYYİB TÜM SEKTÖRLER İSTANBUL'DA ZİRVE YAPIYOR!
  SİZ DE GERÇEK HELALLE ZİRVE YAPMAK İSTERSENİZ ETKİNLİKLERİMİZE BUYURUN


  T.C. Ticaret Bakanlığının ve KOSGEB'in maddi destekleri , WHC’ün’. MÜSİAD’ın, ASKON’un, TGTV’nin, İDSB’nin MEMUR-SEN’nin, TOÇ BİR-SEN’nin destekleri ile 04-07 Eylül 2019 CNR Uluslararası FOOD İstanbul Fuarında gerçekleştirilecek, 100’lerce firmamızda üretilen 15 bin çeşit ürünün sergileneceği 7. Helal ve Tayyib Ürün ve Hizmet Fuarı ve fuarın son gününde, 7 Eylül’de aynı çatı altında sektörümüzle ilgili önemli konuları görüşüp tartışacağı 11. Helal ve Tayyib Konferans etkinliklerimiz inanıyoruz İslam ümmetine ve dünya insanlarına önemli bir kilometre taşı olacaktır.

  Bu etkinliklerde GİMDES ve CNR FUARCILIK ev sahipliği yapacak. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyaca meşhur dünya başkenti İstanbul inanıyoruz, sizi de büyüleyecektir. 100 yıldır kendisine dayatılan, kendisine ait olmayan bir moderniteye mahkûm edilmiş. İslam Ümmeti artık kendi modernitesini, kaybettiği Helallerini bulmanın mutluluğunu yaşıyor.

  3.8 Trilyon ABD dolarlık Helal pazarın gerçekleştirilmesi için üreticimiz, ihracatçımız, satıcımız, tüketicimiz ve kamu kurumlarımız güç birliği, gönül birliği yapıyoruz. Bütün ümmet el ele, gönül gönüle, omuz omuza olmak için 600 yıl İslama başkentlik yapmış İstanbul’da buluşuyoruz.


  (Devam‎ için: HELAL VE TAYYİB TÜM SEKTÖRLER İSTANBUL'DA ZİRVE YAPIYOR!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL YAŞAM REHBERİ 66. SAYISI ÇIKTI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/06/2019 12:58 (385 okuma)

  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ 66. SAYISI ÇIKTI!

  Yaratılışımızın Sırrı


  Günümüzde sık karşılaştığımız bir sapkınlık, homoseksüellik… Homoseksüellik, dünyanın her yerinde haram olduğu, gayrimeşru olduğu bilinen bir tavırdır. Ancak bu tavrı meşru göstermek için münkir şahıs ve devletler bir takım sözde fikri temeller oluşturmaya çalışmaktadır. Bu yüzden bu ayki sayımızda kapak konusu olarak insanın yaratılışının sırrını ve nasıl bir yol izlemesi gerektiğini ele aldık.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, Cinsel sapkınlığı, bazı çevreler son derece yaygın ve meşru göstermeye çalışıyorlar… Tarihte nesillerin devamını engelleyecek sapkın ilişkiler, yaradılış gayesine ters olduğu için, zaman zaman Allah’(CC)ın müdahalesine muhatap olmuş Kur’an’da da geçen Lut Kavmi kıssası ibret verici bilgiler sunmaktadır. İnsan neslinin devamı için mutlaka erkek ve kadına ihtiyaç vardır. Dünyaya geliş gayelerine uymak zorunda olan insanoğlu mutlaka meşru şartlarda erkek kadın birlikteliği çerçevesinde yaşamak zorundadır. Buradan yola çıkarak insanın asıl gayesi üzerinde durulmuştur.

  Av. Sena ÖZDEMİR hanımefendinin “İstanbul Sözleşmesi ve Sonuçlarının Hukuki Bir Eleştirisi” başlıklı makalesinde sözleşmenin içeriği ve yasal sürecin nasıl işlediği üzerinde durulmuştur.

  Prof. Dr. İsa YÜCEER hocamızın kaleme aldığı “Toplumda Artan Eşcinsellik Problemi” başlıklı makalesinde bu etkiye sebep olabilecekler ve yapılan yanlışların nasıl düzeleceği üzerinde durulmuştur.


  (Devam‎ için: HELAL YAŞAM REHBERİ 66. SAYISI ÇIKTI! ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  DÜNYA HELAL ÜRÜN VE HİZMET PAZARINDA POTANSİYEL 3.8 TRLYON DOLAR TAHMİN EDİLİRKEN, GERÇEKLEŞME HENÜZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/06/2019 23:41 (457 okuma)

  konferans DÜNYA HELAL ÜRÜN VE HİZMET PAZARINDA POTANSİYEL 3.8 TRLYON DOLAR TAHMİN EDİLİRKEN, GERÇEKLEŞME HENÜZ 850 MİLYAR DOLAR CIVARINDA…

  Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Müslümanlar tarafından, İslama uygun, helal ve tayyib ürünlere duyulan ihtiyaç, hem İslam ülkelerinde hem de bu ülkelere ihracat yapan Gayri müslim ülkelerinde, Helal gıda pazarının her geçen gün daha da büyümesine yol açıyor. Helal kavramını öne çıkaran gıdadan kozmetiğe, ilaçtan, temizlik ürünlerine, taşımacılıkan, restorantına, tekstilden, turizme, internet işletmeciliğinden finans hizmetine kadar genişleyen piyasanın gerçekleşme büyüklüğünün henüz 850 milyar dolara ulaştığı belirtiliyor.

  Helal kelimesi Allah indinde izin verilmiş, yasal, meşru, geçerli olan anlamına geliyor. Karşıtı olan haram ise Allah tarafından izin verilmemiş, yasal olmayan, gayrimeşru, geçersiz manasında kullanılıyor. Yemek ve içmek amacıyla insanın kullandığı her şey için helal ve tayyib şartı, Müslümanların olmazsa olmaz standart sınırı olarak kabul ediliyor. Çok az istisnalarla, tüm saf ve temiz şeyler helal kategorisine giriyor. Kuran-ı Kerim'de Müslümanlara ve bütün insanlara helâl olan şeylerden yemeleri emrediliyor. Bu mesajı bildiren en az 6 ayet var. Bunlardan biri, bütün insanlara hitabeden Bakara Suresi’nin 168’nci ayetinde; "Yeryüzünde bulunan gıdaların helal ve tayyib olanlarından yiyin, şeytanın peşine düşmeyin, zira şeytan sizin apaçık bir düşmanınızdır.”
  En genel anlamıyla helal şartları, alkol gibi haram maddeleri içermeyen, eti helal ve kesimi İslami usulle yapılan hayvani veya bitkisel, temiz ve sağlığa zararlı olmayan katkı maddelerinin kullanıldığı ürünler olarak kabul ediliyor. Haram olma şartları ise yenmesi haram kılınmış veya kesimi İslami usulle yapılmamış hayvani kaynaklı veya bitkisel olduğu halde alkolle muamele görmüş, temizlik kurallarına uymayan sağlığa zararlı katkı maddeleri içeren ürünler olarak belirtiliyor.

  HELAL VE TAYYİB ÜRÜN NEDİR?


  (Devam‎ için: DÜNYA HELAL ÜRÜN VE HİZMET PAZARINDA POTANSİYEL 3.8 TRLYON DOLAR TAHMİN EDİLİRKEN, GERÇEKLEŞME HENÜZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ŞARAPTAN SİRKE OLURMU? TURŞULARIMIZ NE ALEMDE? İSLAM FIKHINDA DURUM NEDİR?

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/06/2019 07:00 (468 okuma)

  konferans konferans ŞARAPTAN SİRKE OLURMU? TURŞULARIMIZ NE ALEMDE? İSLAM FIKHINDA DURUM NEDİR?

  Resulullah (S.A.V) Efendimiz, Mekke'nin fethinde amcası Ebu Talib'in kızı Hz. Ümmehani'nin evine varmıştı. Ona "Yanınızda yiyecek bir şey var mı?" diye sordu. Hz. Ümmehani "Hayır! Yalnız, kurumuş ekmek kırıntıları ve sirke var! Fakat, bunları, sana sunmaya haya ederim!" dedi. Peygamber Efendimiz (S.A.V) "Onları, getir. Suyun içine ufala. Tuz da, getir!" buyurdu. Sirkeyi, onun üzerine döküp yedikten sonra Yüce Allah'a şükretti. "Ey Ümmehani! Sirke, ne güzel katıktır! Sirkesi bulunan bir ev, katıktan mahrum sayılmaz!" buyurdu .

  Bu harika ürünün binlerce yıldır kullanıldığı bilinmektedir.Babilliler, Mısırlılar, Romalılar sirke kullanıyorlardı. Hipokrat, sirkeyi ilaç olarak kullanırdı. Anibal Alpleri aşmak için kayaları sirkeyle parçalardı.

  Sirke üretiminde yaygın olarak kullanılan Acetobacter spp. (Acetobacter acetogenum, Acetobacter curum vb.) türlerinin yanında, Gluconobacter türleri de kullanılabilir. Sonuçta başlangıçta kullanılan meyve ve kullanılan bakteriye göre değişik aroma ve lezzetlerde sirke oluşur. Sirkeleşme bir fermantasyon olayıdır. Sirke enzimleri yardımı ile oksijenli bir ortamda başlayan kimyasal olay neticede asetik asitin oluşmasını sağlar. Sirke'nin "sirke" olarak nitelendirilebilmesi için içerdiği asetik asit miktarının en az % 4 olması gerekmektedir.

  SİRKE VE TURŞU HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ


  (Devam‎ için: ŞARAPTAN SİRKE OLURMU? TURŞULARIMIZ NE ALEMDE? İSLAM FIKHINDA DURUM NEDİR?) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  TALUT VE CALUT KISSASINI BUGÜNÜMÜZE UYARLIYABİLİRMİYİZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/06/2019 03:10 (748 okuma)

  konferans TALUT VE CALUT KISSASINI BUGÜNÜMÜZE UYARLIYABİLİRMİYİZ?

  Kur’an’da Talut ile alakali 5 ayet geçiyor ,

  “Peygamberleri onlara: "Allah, size hükümdar olmak üzere Talût'u gönderdi. demişti. Onlar: Ona bizim üzerimize hükümdar olmak nereden geldi? Oysa hükümdarlığa biz ondan daha lâyıkız, ona maldan bir genişlik, bir bolluk da verilmemiştir. dediler. Peygamberleri de Onu sizin başınıza Allah seçmiş ve ona bilgi ve vücut bakımından bir güç, bir genişlik vermiştir." dedi. Hem Allah, mülkünü dilediğine verir. Allah'ın rahmeti geniştir, o her şeyi bilir.” (Bakara 247)

  “Peygamberleri, onlara şunu da söylemişti: Haberiniz olsun, Onun hükümdarlığının alâmeti, size o tabutun gelmesi olacaktır ki onda Rabbinizden bir sekine (sükûnet, gönül rahatlığı), Musa ve Harun ailelerinin bıraktıklarından bir bakiyye (kalıntı) vardır. Onu melekler getirecektir. Eğer iman etmiş kimselerden iseniz, bunda sizin için kesin bir ibret, bir alâmet vardır.” (Bakara 248)

  “Talut, ordu ile hareket edince dedi ki: "Allah sizi mutlaka bir nehirle imtihan edecek. Kim ondan içerse, benden değildir. Kim de onu tatmazsa, işte o bendendir. Ancak eliyle bir avuç alan başka (bu kadarına ruhsat vardır)." Derken içlerinden pek azı hariç, hepsi de varır varmaz ondan içtiler. Talut ve beraberindeki iman eden kimseler nehri geçtiklerinde. "Bizim bugün, Calut ile ordusuna karşı duracak gücümüz yok." dediler. Allah'a kavuşacaklarına inanıp, bilenler ise şu cevabı verdiler: "Nice az topluluklar, Allah'ın izniyle nice çok topluluklara galip gelmişlerdir. Allah, sabredenlerle beraberdir." (Bakara 249)


  (Devam‎ için: TALUT VE CALUT KISSASINI BUGÜNÜMÜZE UYARLIYABİLİRMİYİZ? ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GECELER İÇİNDE BİR GECEDİR KADİR GECESİ…

  Gönderen: huseyin Tarih: 31/05/2019 05:44 (303 okuma)

  konferans GECELER İÇİNDE BİR GECEDİR KADİR GECESİ…

  Oruç ayımız olan, mübarek Ramazan’ımızın sonuna yaklaştık. Bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir gecesinin gölgesi düştü üzerimize….

  “..biz onu kadir gecesinde indirdik.kadir gecesinin ne olduğunu sen bilirmisin?

  Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.O gecede rablerinin izniyle melekler ve ruh her iş için iner dururlar, o gece esenlik doludur ta fecrin doğuşuna kadar.” Kadir suresi


  Ey Allah’ım,

  Sen affedicisin, affetmeyi seversin, Sen bizi affet
  Lutfet ki gittiğimiz her yere barış götürebilelim,
  Bölücü değil bağdaştırıcı, birleştirici olabilelim,
  Nefret olan yere sevgi, öfke olan yere affedicilik
  Kuşku olan yere inanç, yeis olan yere umud,
  Karanlık olan yere aydınlık ve keder olan yere
  Sevinç saçan olmayı bize lutfet...


  (Devam‎ için: GECELER İÇİNDE BİR GECEDİR KADİR GECESİ…) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI

  Gönderen: huseyin Tarih: 31/05/2019 00:08 (1519 okuma)

  konferans HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI

  27. ve bu yılın ilk Eğitim Programımız, Hanımlar için; 23-27 Temmuz, Beyler için: 30-31 Tem- 01-03 Ağustos 2019’da İstanbul’da “Daru’l Halal Medresesi Eğitim Merkezi”nde gerçekleştirilecektir. Dünya Piyasasında Helal ve Tayyib Sertifikalı ürünlerin talebinin giderek artması sonucu üretim sistemlerinde Helal Güvence Sisteminin devam etmesinin gerekliliği sonucunda, alanında tecrübe kazanmış, uzmanlaşmış Helal ve Tayyib sürecin eğitimini almış denetim hizmetini yürütecek eleman ihtiyacını da hızla arttırmıştır. Bir çok ülke bu ihtiyacı karşılamak için ülkelerinde Eğitim Programları uyguluyorlar.

  GİMDES olarak ülkemizde, Helal ve Tayyib Sertifikalandırma hizmetine başladığımız 2009 yılından itibaren önemle üzerinde durduğumuz Helal ve Tayyib Sertifikalandırmada olmazsa olmaz olarak gördüğümüz, Helal ve Tayyib Sertifikalı Üretim uzmanı ve Denetim elemanı ihtiyacının ülkemizde de ortaya çıkacağı, bu doğrultuda tedbirlerin alınması gerektiği üzerinde durduk. Bu anlayışla, bu güne kadar 26 defa her biri 5 gün süren bir eğitim programını gerçekleştirdik ve 400’ü aşkın kursiyere başarı belgesi verdik. Düzenlemiş olduğumuz son denetçi eğitimi 12-16 Aralık 2018 tarihlerinde Daru’l Halal Medresesi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. 2019 yılının ilk Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimi’nin 23-27 Temmuz Hanımlara,30 Temmuz-03 Ağuston Beylere Daru’l Halal Medresesi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.


  (Devam‎ için: HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  Reklâmlar Her zaman Masum Değildir!

  Gönderen: huseyin Tarih: 30/05/2019 06:22 (378 okuma)

  konferans Reklâmlar Her zaman Masum Değildir!

  Birkaç sene önce Bir reklam şirketi GİMDES’ten Helal sertifika almak için müracaat etti. Fıkıh Kurulumuz, Teknik Bilim Kurulumuz biraraya geldik ve konuyu inceden inceye görüştük. Neticede böyle bir konuya Helal sertifika vermenin etik olmayacağına karar verdik ve müracaatı red ettik.

  Dünyadaki bu reklam furyası, dünyadaki kapitalist sistemin yaygınlık kazanması ile paralellik göstermektedir. Adam Smith’in Milletlerin zenginliği adlı kitabında ortaya koyduğu liberal kapitalist düzenin temeli 1776 yılında atıldı. Batı dünyası Sanayi devrimi ile birlikte bu yeni düzeni de uygulamaya sokmuş oldu.

  Kapitalist sistemde tek amaç vardı, o da kapitalist sermayeyi daha fazla kâr elde ettirmekti. Bunu ancak üretilen ürünler satıldığında kâr biçiminde realize edebildiklerinden tüketimi alabildiğine körüklemek zorunda olduklarını düşündüler. Gözünü kâr hırsı bürümüş kapitalistler tüketimi körüklemek için her yönteme başvurmakta, bu konudaki eylemlerinde sınır tanımamışlardır. Gelişen teknolojiyle birlikte tüketim eğilimini genişletecek araçların sayısı da artmıştır. Bu gün, bütün dünyada kurdukları devasa reklak ağları ile, başta televizyon ve internet olmak üzere görsel ve yazılı medyalarda, caddelerde, billboardlarda sürekli “tüketimi teşvik edici ” mesajlar, toplumda tüketim çılgınlığı oluşturmakta ve bu sayede büyük kârlar elde edilmektedir.

  Yüz yılın öncesine baktığımız zaman, kapitalist ülkelerin kendilerine yeni pazarlar bulma gayretlerinde güç kullanımına sıklıkla başvurulduklarını görürüz. Nitekim yeni pazarlar bulmak, sömürgeciliğin mühim saiklarından biriydi. Kapitalist ülkelerin yeni tüketici arayışları bu yüzden büyük insanlık dramlarına yol açmıştır. En büyük travmayı biz emperyalist ve kapitalist Batının Osmanlı Devleti ile girdiği hayat memat savaşındaki mağlubiyetle yaşadık.


  (Devam‎ için: Reklâmlar Her zaman Masum Değildir!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ YER YER COŞKULU ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/05/2019 07:51 (387 okuma)

  konferans TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ YER YER COŞKULU ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.…

  “Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve tayyib olarak yiyin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (Enfâl Suresi, 69)

  “Verdiğiniz her hayır (sadaka) kendiniz içindir Allah rızasını umarak yaptığınız her hayrın karşılığı size eksiksiz olarak verilir.” (Bakara Suresi, 272)

  "İyilik ve (Allah'ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın Allah'tan korkun; çünkü Allah'ın cezası çetindir " (Maide Suresi, 2)


  Dünya kamu oyunda farkındalık oluşturması için 7 sene önce WHC önderliğinde başlattığımız 17 Ramazan Dünya Helal Günümüzü bu yıl da dünyadaki çeşitli etkinliklerle kutladık…

  EN anlamlı kutlama Amerikada WHC üyesi olan Helal sertifikalama kurumumuz ABD Helal Ticaret Odası ISWA Helal Sertifika kurumu’nun Afrika, Asya kökenli kardeşlerimize verdiği iftar.

  Ankara’da Yabancı ülkelerden gelen gençlere hizmet eden Asma köprü Derneği, ToçBir Senve Ankara HDM marketlerinin desteği ile 17 Ramazan Dunya Helal Gününde, bir iftar gerçekleştirdi


  (Devam‎ için: TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ YER YER COŞKULU ETKİNLİKLERLE KUTLANDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HANIMLAR KURULU HOLLANDA’DA

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/05/2019 00:03 (664 okuma)

  konferans GİMDES HANIMLAR KURULU HOLLANDA’DA
  ‘Bir lokma ile sen, seninle bir dünya değişir’


  4 mayıs 2019 Cumartesi günü Hollanda’nın Beverwijk şehrinde GİMDES Hanımlar Kurulu Konferanslarından biri gerçekleştirildi. Konferansa GİMDES Hanımlar Kurulu Yurtdışı Temsilciliğini yapan Emine Arslanoğlu konuşmacı olarak katıldı. Hollanda’da ilk GİMDES konferansı olması dolayısıyla konu Helal ve Tayyib Gıdanın önemiydi. Konferansın ilk cümlesi ‘Bir lokma ile sen, seninle bir dünya değişir’di ki bu cümle bile aslında bütün konferansın özeti gibiydi. Tek bir lokmanın hem dünya hayatı hem de ahiret hayatı için ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır.

  Konferansın devamında; Gıda, Helal, Haram, Tayyib gibi kelimelerin anlamına değinildi. Özellikle Tayyib kelimesi büyük önem kazanıyor. Birçok kişi yediği gıdanın sadece Helal olup olmadığına bakıyor. İçinde alkol var mı? Domuz eti/yağı var mı? Eğer bu ikisi mevcut değilse, insanlar yediklerini Helal kabul ediyor ve devamına bakma ihtiyacı hissetmiyor. Ancak tam da burada Tayyib kelimesi devreye giriyor. GİMDES Hanımlar Kurulu Yurtdışı Temsilcimiz Emine Arslanoğlu Helal ve Tayyib beslenmenin farz olduğunu Âyet ve Hadisler örnekler vererek anlattı. Burada bütün Âyet ve Hadisleri saymamız mümkün değil, fakat Âyetlerden bir örnek vermek elzemdir diye düşünüyoruz.

  Bakara Sûresi’nin 168. Âyetinde buyuruluyor ki: “Ey insanlar, bütün yeryüzündeki nimetlerimden Helal ve Tayyib olmak şartıyla yiyin; fakat şeytan’ın adımlarına uymayın! Çünkü o sizin açık bir düşmanınızdır.”


  (Devam‎ için: GİMDES HANIMLAR KURULU HOLLANDA’DA) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ’NE YENİ BİR KARDEŞ GELİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 23/05/2019 04:47 (391 okuma)

  konferans YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ’NE YENİ BİR KARDEŞ GELİYOR …

  Helal ve Tayyib sertifikalı ürünlerin yer alacağı yeni kardeş, Selçuklu/ Konya’da

  Cenabı Hak ayeti kerimelerinde şöyle buyurmaktadır ; ‘Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin’ (Bakara 2/172)

  “Sizden, hayra dâvet eden, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân, 104) …


  Bu ayeti kerimelerin ışığında müslümanları helal ürünlere teşvik eden, haram ürünlerden meneden bir topluluk olan HALAL DUNYA MARKETLERİ BİRLİĞİ yeni bir kardeşe kavuşuyor.

  Sağlığınıza ve dininize zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürünün bulunmadığı, 15 bin çeşide yakın ürünün sergileneceği, Uluslararası sertifikalama kurumu GİMDES'in denetiminde helal ve tayyib sertifikalı ürünlerin yer alacağı yeni kardeş, Selçuklu/ Konya Halal Dunya Marketimiz Yazır Mahallesi. Gül vatan Sokak, Yazır Otobüs Durağı karşısı. Kanyon Park yanı adresinde, Cenabı Hakkın müsaadesi ve siz değerli helal lokma sevdalılarının dualarıyla hizmete başlayacaktır.

  Helal Lokma Ailede başlar sloganı ile çalışmaya başlayan yeni şubemizin, Selçuklu/Konya’lı kardeşlerimize ve bütün Müslümanlara hayırlı ve bereketli olmasını Rabbimizden diliyoruz .


  (Devam‎ için: YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ’NE YENİ BİR KARDEŞ GELİYOR ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BUGÜN BÜTÜN DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/05/2019 06:06 (371 okuma)

  konferans BUGÜN BÜTÜN DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ…

  “Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve tayyib olarak yiyin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (Enfâl Suresi, 69)

  “Verdiğiniz her hayır (sadaka) kendiniz içindir Allah rızasını umarak yaptığınız her hayrın karşılığı size eksiksiz olarak verilir.” (Bakara Suresi, 272)

  "İyilik ve (Allah'ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın Allah'tan korkun; çünkü Allah'ın cezası çetindir " (Maide Suresi, 2)


  17 Ramazan Dünya Helal gününü çeşitli etkinliklerle kutluyoruz…

  Dünya kamu oyunda farkındalık oluşturması için 7 sene önce WHC önderliğinde başlattığımız 17 Ramazan Dünya Helal Günümüzü bu yıl da kutluyoruz……

  Gün boyu bu etkinliklere devam ediyoruz. Akşama da gönüllü kardeşlerimizin katkıları ile, büyük kutlama etkinliğimizi Kilis’te bulunan Suriyeli 3.000 yetim ve muhacir kardeşimize, GİMDES’de görevli Halim GİRGİN kardeşimizin nezaretinde iftar vererek gerçekleştiriyoruz. GİMDES ve GİMDES Helal Gıda Gönüllüleri işbirliği ile İstanbul’da 5. Helal Yaşamda Gençlik Konferansı ve sonrasında da iftar programımız olacaktır.


  (Devam‎ için: BUGÜN BÜTÜN DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/05/2019 01:35 (468 okuma)

  kadir YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK !..

  Ramazanda dahi devam edebilen, Sahte Helal Logo Kullanımı Nereye Kadar!..

  Sahte Helal Logo kullanan Firmalar: TAŞKINLAR UN, DENAR HALVA, TARİHİ SARIYER BÖREKÇİSİ KASTAMONU, ÖZ SALÇA, EREN MANTI(MANTICI BABA), TATLISES LAHMACUN KEBAP RİZE, KARMANDO DONDURMA, COŞKUN YUMURTA, MEŞHUR HATAY DÖNER YALOVA, KIRATLILAR GIDA, TARİHİ BEDESTEN TOST HANE UŞAK, ANADOLU H. İÇECEK VE GIDA SAN. SAN. TİC. A.Ş. , ALİ BABA DÖNER BURGER PATSO - FATİH

  Kimsenin orta yerlerde bulunmadığı bir dönemde, GİMDES kuruluş tarihi olan 2005 yılından itibaren Helal ve Tayyib üretim konusunda Müslüman Ümmete hizmet etme vecibelerini yerine getirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetler sürdürülürken Ümmete karşı çok açık, çok şeffaf ve takva çizgisini muhafaza eden bir kurum olmaya dikkat ederek, GİMDES Helal ve Tayyib Standardından taviz vermeden yolumuza devam etmekteyiz.

  Yaşadığımız zaman diliminde karşılaştığımız olaylar, ‘’ Helal, Haram, Helal Üretim, Helal Ürün’’ kavramlarının yeryüzünde değiştirilemeyeceği, üzerinde oynanamayacağı, kimsenin tekeline alamayacağı, sahtesini yapamayacağı gerçeğini bizlere hatırlatmaktadır.


  (Devam‎ için: YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK!.. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  RAMAZAN İFTAR VE KUMANYA ÇALIŞMALARIMIZ SONA YAKLAŞIYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/05/2019 00:16 (364 okuma)

  kadir RAMAZAN İFTAR VE KUMANYA ÇALIŞMALARIMIZ SONA YAKLAŞIYOR….

  VERİLEN SİPARİŞLERİN RAMAZAN KUMANYALARI HAZIRLANDI VE PEYDERPEY SEVK EDİLİYOR.

  BU RAMAZAN DA YETİMLERE, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE, DOSTLARINIZA, ÇALIŞANLARINIZA VE ÜYELERİNİZE HELAL KUMANYALAR DAĞITINIZ.
  GİMDES GÜVENCESİ İLE RAMAZAN’DA HELALİNDEN SEVİNDİRİN !….


  Helal yaşam, Helal yemek, Helal içmek, kısaca Helal Lokma Müslümanın olmazsa olmazı, onun İmani bir meselesidir, bu İmani meselemize Ramazan ayında daha fazla hassasiyet göstermemiz gerekmektedir.

  GİMDES, Helal Kumanya paketlerinin isteklilere, ulaşmasına yardımcı olmaktatır. GİMDES, Helal Kumanya paketleri talep edenlerle, Helal Kumanya Paketi hazırlayan HDM BİRLİĞİ arasında bir köprü vazifesi görmektedir. GİMDES, Ramazan ayında da Helal Lokmanın önemini Müslüman tüketicilere hatırlatmaya devam ediyor.

  Suriye yetim ve ihtiyaç sahibi aileler için İftar ve kumanya dağıtımı organizasyonları 15 Ramazandan başlayarak, 17 Ramazan Dünya Helal Günü ve sonraki günlerde sınırda ve Suriyenin içinde, mevcut şartların zorluğundan dolayı, yer yer devam edecektir. Bu hizmetlerin yerindeki çalışmaları GİMDES üyemiz Halim GİRGİN kardeşimiz ve ekibi tarafından yürütülmektedir.

  GİMDES’in denetiminde HDM Birliği tarafından hazırlanan ve GİMDES’in desteklediği Helal Ramazan kumanyalarını, talep eden kumanya alıcıları Helal Lokma’nın öncülüğünü yapmış ve ayrıca bu destekleri sayesinde Dünya Helal Vakfının tarihi projesi olan DARÜ’L HELAL MEDRESESİ’nin “BİR TUĞLA DA SİZ KOYUN” kampanyasına destek vermiş olmaktadırlar. HDM Ramazan Kumanyaları gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz, helalliği belgelenen ‘’GİMDES Helal Sertifikalı Ürünlerden’’ oluşmaktadır. Kumanyada;

  Domates Salçası, Makarna, Pirinc, Bulgur, Çay, Tuz, Un, Toz şeker, Çiçek yağı,


  (Devam‎ için: RAMAZAN İFTAR VE KUMANYA ÇALIŞMALARIMIZ SONA YAKLAŞIYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  7.HELAL TAYYİB FUARIMIZA KATILIM HIZLA BÜYÜYOR.

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/05/2019 06:32 (382 okuma)

  konferans konferans 7.HELAL TAYYİB FUARIMIZA KATILIM HIZLA BÜYÜYOR.

  4-7 EYLÜL tarihlerinde uluslararası 7. Helal ve Tayyib Fuar’ımızı “Helal Lokmayı Halkla Buluşturuyoruz” sloganı ile, Food İSTANBUL 2019 etkinliğinde CNR Fuar alanı 5.HALL’de gerçekleştireceğiz. Toptancıları, Perakendecileri, Market Zincirlerini ve Tüketicileri Üreticilerimizle bu fuarda buluşturuyoruz. Bugüne kadar katılım gösteren Firmalarımızı yazımın devamında bildiriyorum


  Bugün, GİMDES’in ve Firmalarımızın, Sivil toplum kuruluşlarımızın, gönüllü kardeşlerimizin samimi, ihlaslı ve gayretli çalışmaları sonucunda 15000’e yakın ürününe GİMDES Helal sertifikası almış 500 Firmaya ulaşmış bulunmaktayız.

  Yurtiçi ve yurtdışında en çok güvenilir ve aranan bir kurum haline geldik. Bizim temin edebildiğimiz bilgilere göre 2010-2018 yılları arasında GİMDES Helal Sertifikalı ürünlerden, 45 milyar dolarlık bir ihracatın gerçekleşmiş olduğu anlaşılmaktadır. Yine firmalarımızın ifadelerine göre 93 ülkeye ürünlerin GİMDES Helal Sertifikası ile ulaştırılmış olduğu ifade edilmektedir.

  Şüphesiz bu gelişmelerin daha yüksek seviyelere çıkartılması en büyük arzumuz ve kurumsal hedefimizdir. Gayretli bir çalışma ile, 2023 yılına kadar ülkemizde üretilen gıda ve ihtiyaç maddelerinin % 70’inin Helal sertifikalı hale gelebileceğini düşünüyoruz. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için bir yandan uluslararası Helal camia ile ilişkilerimizi güçlendirmeye çalışırken, insanlarımızı bu konsept etrafında bilgilendirme ve bilinçlendirme etkinlikleri için yurt sathında her yıl binli rakkamlarla ifade edebileceğimiz konferanslar, seminerler, dergi, kitap, sosyal medya ve elektronik yayın faaliyetlerini yürütüyor, bir yandan da kaliteli ve sürdürülebilir bir denetim sistemi ile firmalarımıza hizmet götürüyoruz.

  GİMDES bugüne kadar 10 Uluslarası Konferans ve 6 adet Fuar gerçekleştirmiştir. Bu etkinliklerimizi gerek sponsor olarak, gerek katılımcı olarak destekleyen firma ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum.


  (Devam‎ için: 7.HELAL TAYYİB FUARIMIZA KATILIM HIZLA BÜYÜYOR.) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  
   
  Gimdes Video

  REKLAM SPONSORU

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Nİsan 2019’da gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Gİmdes, muş alparslan Üniversitesi'nde “helal gıdanın maddi ve manevi Önemi” konulu konferansa katıl
  · Muhterem kardeŞİmİz-surİye İftarimiz İÇİn sİz de destek olurmusunuz?
  · 17 ramazan dÜnya helal gÜnÜ Şenlİklerİ’ 2019’da da artarak devam edİyor
  · Neden cnr food İstanbul helal ve tayyİb fuarina katilmalisiniz?
  · 17 ramazan dÜnya helal gÜnÜmÜze 9 gÜn kaldi!..
  · Gİmdes mayis 2019 konferans ve semİnerlerİ
  · Ramazan ayinin arefesİnde…
  · YaradiliŞimizin gayesİ ve İnsanlik neslİnİ yoketmek İsteyen sapkinlik..
  · Gİmdes, İszu’nun “akredİtasyon uygulamalari ÇaliŞtayinda konuŞtu
  · Halal dunya marketlerİmİzdekİ sucuklar tarim bakanliĞindan temİz raporu aldi
  · Helal ve tayyİb ÜrÜnlerde en bÜyÜk buluŞma 04 -07 eylÜl ‘de cnr 5. hol’de
  · Mozambİk’tekİ 5 gÜnlÜk kasap eĞİtİmİ tamamlandi
  · Gİmdes(gida ve İhtİyaÇ maddelerİnİ denetleme ve sertİfİkalandirma araŞtirmalari derneĞİ)nİn 6.olaĞan
  · Berat gecemİz beratimiza vesİle olsun İnŞaallah…
  · Ankara İhh tarafindan surİye’ye un yardimi yapildi. yetİmlere pİknİk dÜzenlendİ
  · Gİmdes, mozambİk’te uygulamali kasap eĞİtİmİ gerÇekleŞtİrİyor.
  · Gİmdes helal sertİfİkali Şİfali bİtki yaĞlari, tohumlari, yapraklari,
  · Helal yaŞam rehberİ 65. sayisi Çikti!
  · Cumaniz mÜbarek olsun. tÜm mÜslÜmanlara hayirlar, bereketler ve bariŞ getİrsİn!

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.