Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Ana SayfaHelal-HaramE Katkı MaddeleriZiyaretçi Defteri
Ürünlerde Katkı MaddeleriYeniden Gıda RaporuSık Sorulan SorularNeden Üye Olmalıyız?


· Ana Sayfa
· Boykot Mesajlarınız
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

Son Çıkan Kitabımız
Helal Lokma kitabı
Helal Lokma kitabımız tamamlanarak satışa sunulmuştur. Gıda Raporu, Halalen Tayyiban ve diğer kitaplarımızı sipariş etmek için GİMDES'linkini kullanabilirsiniz.

Günün Ayeti
"Ne Kitap ehlinden, ne de müşriklerden hiçbiri, size Rabbinizden bir hayır indirilsin istemez. Allah ise, üstünlüğü, rahmetiyle dilediğine mahsus kılar ve Allah çok büyük lütuf sahibidir." Bakara 105

Günün Hadisi
"Müslüman, diğer Müslümanların elinden ve dilinden zarar görmediği kimsedir. Mü`min de, halkın, can ve mallarını kendisine karşı emniyette bildikleri kimsedir." Hz. Ebu Hureyre(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  Şu ana kadar
  23562339
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  TEKİRDAĞ’IMIZDA HALAL DUNYA MARKETLERİMİZE YENİ BİR ŞUBE DAHA KATILDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 30/08/2015 23:02 (317 okuma)

  konferans TEKİRDAĞ’IMIZDA HALAL DUNYA MARKETLERİMİZE YENİ BİR ŞUBE DAHA KATILDI…

  Kura-ı Kerim’de “Ey insanlar! Yeryüzündeki helâl ve temiz şeylerden yiyin. Ve şeytanın adımlarına tâbî olmayın (izinden gitmeyin). Muhakkak ki o, sizin için apaçık bir düşmandır.” Bakara suresi.Ayet168

  Bir Hadis-i şerfinde Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurdu; “Her kim ki, vücudunun uzviyeti haram lokma ile teşekkül etmiştir. Artık cehennem, o vücuda yaraşan en iyi bir makardır.” (Sahih-i Buhari, Taberani Said İbn-i Yezîd tarikıyle Ömer İbn-i Hattab)


  30 Ağustos Pazar günü Tekirdağ Şubesi Saat 15 30'da Helal Lokma marşı, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde Tekirdağlı beyefendi ve hanımefendilerden oluşan kalabalık bir hazirun huzurunda açıldı. Açılış kurdelası GİMDES Başkanı Dr. H.K.BÜYÜKÖZER, Hayrat Vakfı Teirdağ mütevellisi İsmail CERİT kardeşimiz, GİMDES HDM’lerden sorumlu Ali Rıza KURUM, Menzil Cemaatından Yılmaz hocamız, Mahmud efendi cemaatından Emrah TİTİZ hocamız, ve Şube yetkilisi Musab KIRDUDU kardeşimiz tarafından tekbirlerle kesildi.

  Yapılan açılış konuşmasında , ez cümle;


  (Devam‎ için: TEKİRDAĞ’IMIZDA HALAL DUNYA MARKETLERİMİZE YENİ BİR ŞUBE DAHA KATILDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HELAL GÖNÜLLÜLERİ 29 AĞUSTOSTA İSTANBUL’DA TOPLANDI…

  Gönderen: huseyin Tarih: 30/08/2015 01:58 (481 okuma)

  halal dunya GİMDES HELAL GÖNÜLLÜLERİ 29 AĞUSTOSTA İSTANBUL’DA TOPLANDI…

  GİMDES Gönüllülerinin Helal ve Tayyib bir yaşam için organize ettikleri programlara bir yenisi daha eklendi. Toplantı bu kez Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü Konferans salonunda yapıldı

  “Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi Haram mı? ve Sağlığımıza Ne Kadar Uygun?” sloganıyla ilki 30 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen Temel Helal Gıda Eğitimi programının ikincisi 29 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

  “GİMDES, GİMDES Gönüllü ve Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı işbirliği ile organize edilen; Cemal Yıldırım Hoca’nın Kuran-ı Kerim tilaveti, Serkan Aksarı’nın sunumuyla 4 saat süren toplantıda; GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER ve GİMDES Başdenetçileri Gıda mühendisi Ali KAYGISIZ, Ziraat mühendisi Ahmet Cengiz TUNÇ ve Kimyager Murat SAYIN’ın sunumuyla; -Helal Gıdanın Önemi -GİMDES’in Tanıtımı ve Diğer Kurumlardan Farkı -Helal Kesim Nasıl Olmalı? -Katkı Maddelerini ve Gıda Etiketlerini İnceleme -Temizlik ve Kozmetik Ürünlerindeki Tehlikeler konuları anlatıdı


  (Devam‎ için: GİMDES HELAL GÖNÜLLÜLERİ 29 AĞUSTOSTA İSTANBUL’DA TOPLANDI…) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HANIMLAR KURULU AYLIK İSTİŞARE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/08/2015 08:10 (534 okuma)

  halal dunya GİMDES HANIMLAR KURULU AYLIK İSTİŞARE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR…

  Günümüzde helal lokma, helal üretim, helal tüketim ve helal yaşam mücadelemizde en büyük sorumluluğun hanımlarda olduğunun bilincinde olan GİMDES Hanımlar Kurulu çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

  GİMDES Hanımlar Kurulu Helal Lokmanın önemini anlatma çabasıyla yediden yetmişe her yaş grubuna hitap eden eğitim, konferans, seminer, panel çalışmaları ile yuvalarımızı helal lokma tüketmenin huzuruna tekrar kavuşturma hedefindedir.


  (Devam‎ için: GİMDES HANIMLAR KURULU AYLIK İSTİŞARE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  İHH İNSANİ YARDIM DERNEĞİ HELAL SERTİFİKALI BEBE BİSKÜVİSİ İLE BİR İLKİ BAŞLATTI

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/08/2015 08:18 (1022 okuma)

  konferans İHH İNSANİ YARDIM DERNEĞİ HELAL SERTİFİKALI BEBE BİSKÜVİ İLE BİR İLKİ BAŞLATTI

  Dünyanın her köşesindeki garibe, yetime, felaketzedeye ve yoksula yardım için, dertlerine derman olmak için gece gündüz ihlasla, Fisebilillah koşuşturan Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu İHH yetim, kimsesiz, bakıma muhtaç çocuklar için başlattığı yardım kampanyasında dağıtılmak üzere imal ettirdiği bebe bisküvilerinde Helal sertifikalı olma şartını talepetmesi memnuniyetle karşılanmıştır. İlk defa Helal sertilikalı ürünlerini GİMDES’in Helal Sertifikası ile Afia üretmiştir. Bu hayırlı başlangıcın İHH’ya, Afia’ya ve bütün ümmete hayırlı olsun. Aynı hassasiyetin diğer ürünler için de devam ettirilmesini dilyoruz.


  (Devam‎ için: İHH İNSANİ YARDIM DERNEĞİ HELAL SERTİFİKALI BEBE BİSKÜVİSİ İLE BİR İLKİ BAŞLATTI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  FİRMALARDA SÜRDÜRÜLEBİLİR HELAL SERTİFİKALI ÜRETİMİN TEMEL KURALLARI

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/08/2015 07:54 (327 okuma)

  konferans FİRMALARDA SÜRDÜRÜLEBİLİR HELAL SERTİFİKALI ÜRETİMİN TEMEL KURALLARI…

  “Güney Kore HALAL EXPO” konferansının 2.gününde GİMDES adına, GİMDES uluslararası ilişkilerden sorumlu Murat SAYIN’ın yaptığı sunum,

  Murat SAYIN, Bir firmanın Helal belge alması sürecinde neler yapması gerektiği ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Firmaların Helal sertifika çalışmalarına başlarken, standartlarda belirtilen ölçütleri yerine getirmeden, belge alacağı fikrine sahip olabilmektedir. Ancak helal belgesi Müslümanların yaşam sisteminde imani bir mesele olduğundan Helal standartların sürdürülebilir olarak uygulanması gerekmektedir.

  Firmalarda sürdürülebilir Helal sertifikalı üretim yapılması için “Helal Güvence Sistemi” dediğimiz bir sistemin kurulması son derece önemlidir. Bu sistemde Helal sertifika kapsamındaki üretimin kontrolünü sağlayacak bir Müslüman iç Helal koordinatörü atanmalıdır. İç Helal koordinatörünün görevleri aşağıdaki gibidir;


  (Devam‎ için: FİRMALARDA SÜRDÜRÜLEBİLİR HELAL SERTİFİKALI ÜRETİMİN TEMEL KURALLARI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BASINDA GİMDESİN ROPORTAJLARI

  Gönderen: huseyin Tarih: 23/08/2015 05:24 (523 okuma)

  halal dunya BASINDA GİMDESİN ROPORTAJLARI…

  Geçtiğimiz hafta çok sayıda medyamızın ilgi gösterdiği GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in basın açıklamaları şöyle,

  BÜYÜKÖZER: HELAL GIDA ÜMMETİN MESELESİDİR dedi…

  Dünya helal sektörünün giderek yükselişe geçtiğini ifade eden GİMDES Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer, helal gıdanın ümmetin meselesi olduğunu belirterek Müslümanların helal gıda sektöründe yerini almaları için birlik içinde olmaları çağrısında bulundu.

  BÜYÜKÖZER: "TAKVİYE EDİCİ GIDALAR ADI ALTINDA SATILAN ÜRÜNLER SAĞLIĞIMIZI TEHDİT EDİYOR"

  Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği (GİMDES) Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer, takviye edici gıdalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.


  (Devam‎ için: BASINDA GİMDESİN ROPORTAJLARI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  TÜRKİYEMİZİN YÜZAKLARI HALAL DUNYA MARKETLERİNE İKİ ŞUBE DAHA KATILDI...

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/08/2015 23:57 (903 okuma)

  konferans TÜRKİYEMİZİN YÜZAKLARI HALAL DUNYA MARKETLERİNE İKİ ŞUBE DAHA KATILDI...

  Ağustosun 21’ inde Merkezefendi/Denizlide ve 22'isinde Trabzonumuzda olmak üzere 2 şubemiz daha hizmete açıldı. Rabbimizden bu marketlerimizin Helal gıda gönüllülerine ve bütün İslam ümmetine hayırlar ve bereketler getirmesini diliyoruz.

  Abdullah İbn Abbas’tan nakledildi ki; Resulullah(s.a.v.)’in huzurunda “Ey insanlar yeryüzünde bulunan helal ve tayyib şeylerden yeyin...” Bakara Suresi 168.ayeti okunduğunda , Sa’d İbn Ebu Vakkas ayağa kalkarak dedi ki, “Ey Allah’ın Rasulü benim için Allah’a dua et de duası kabul edilenlerden olayım.” Rasulullah(s.a.v.)buyurdu ki; ” Ey Sa’d yiyeceğini güzelleştir. Duası kabul edilenlerden olursun. Muhammedi’in nefsi yed-i kudretinde olan Allah’a yemin ederim ki, kişi karnına haram lokmayı atınca onun duası kırk gün kabul olunmaz. Ve hangi kulun eti haram ve faizden oluşursa onun için cehennem daha uygun bir makardır.” (İbn Kesir, c:3, sh: 675)

  Allah’ın müsaade ettiği her gıda orijini itibarı ile helal ve temizdir. Ancak, tarladan ve çiftlikten soframıza gelinceye kadar insan eli ile kirletilmekte, diğer bir deyişle haramlaştırılmaktadır.


  (Devam‎ için: TÜRKİYEMİZİN YÜZAKLARI HALAL DUNYA MARKETLERİNE İKİ ŞUBE DAHA KATILDI... ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GIDANIZI SEÇERKEN, SİZİN İÇİN EN ÖNEMLİ FAKTÖR NEDİR?

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/08/2015 02:42 (727 okuma)

  halal dunya GIDANIZI SEÇERKEN, SİZİN İÇİN EN ÖNEMLİ FAKTÖR NEDİR?
  TADI MI?, DOYURUCULUĞU MU?, UCUZLUĞU MU? YOKSA HELALLİĞİ Mİ?


  Anketimizde bu soruyu sorduk ve devamında 4 faktör içinden seçim yapmalarını istedik.TAT mı?, DOYURUCULUK mu?, UCUZLUK mu? yoksa HELALLİK mi?. Bu anketimizin, 22 Ağustos 2015 tarihindeki, sonucu toplumumuzun arzu ve beklentisini göstermesi bakımımından çok dikkat çekici olmuştur.

  Anketimize 19 908 kişi katılmıştır.Sorularımıza verilen cevaplar şöyle oldu. Gıdanızı seçerken, sizin için en önemli faktor TAD ımıdır?
  Bu soruya evet cevabı verenler : 6.46% (1287 kişi)


  (Devam‎ için: GIDANIZI SEÇERKEN, SİZİN İÇİN EN ÖNEMLİ FAKTÖR NEDİR? ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  AKILLI CEP TELEFONLARINIZDAN GİMDES HELAL LOGOLU ÜRÜNLERİ ARAMAK HEM KOLAY; HEM GÜVENLİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/08/2015 06:49 (1887 okuma)

  halal dunya AKILLI CEP TELEFONLARINIZDAN GİMDES HELAL LOGOLU ÜRÜNLERİ ARAMAK HEM KOLAY; HEM GÜVENLİ…

  Sahte helal logolu ürünlerden kurtulmak için güvenli bir yol

  Tüketici Açısından Faydaları

  •Hangi ürün helal sertifikalı hangisi değil bu sıkıntıdan kurtulacaksınız.
  •Elinizde helal markaların listesi dolaşmayacak ve bunları tek tek ürünle karşılaştırmayacaksınız.
  •Ürünün üzerinde sahte helal logosu bulunsa dahi program bunun helal sertifikalı olduğunu söylemeyecektir.


  (Devam‎ için: AKILLI CEP TELEFONLARINIZDAN GİMDES HELAL LOGOLU ÜRÜNLERİ ARAMAK HEM KOLAY; HEM GÜVENLİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES’İN İZNİ OLMAYAN SAHTE LOGOLU ÜRÜNLER

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/08/2015 05:53 (5353 okuma)

  halal dunya DİKKAT!.DİKKAT!..GİMDES’İN İZNİ OLMAYAN SAHTE LOGOLU ÜRÜNLER VAR

  Gün geçmiyorki ahlaki kurallaradan yoksun şahıs ve firmalar maddi menfaatleri uğruna toplumu aldatmaktan, yalan söylemekten haya etmiyorlar.
  Ülkemizin çeşitli illerinde, hatta Almanya gibi dış ülkelerde, bu tür ahlaksız uygulamalardan, gönüllü kardeşlerimizin hassasiyetleri sayesinde bilgilenme imkânımız oluyor.
  Teşhir etmeyi zaman zaman bu sitelerimizden yapıyor. Hukuki yollardan hakkımızı takib etmeye çalışıyoruz.
  Geçen hafta Güney Korede idik. Oranın Müslüman azınlığın Federasyonunda yetkililerle görüşürken, Gayrimüslim olan G.Kore devletinin hükümetinin geçenlerde yetki almadığı halde reklamlarında Helal logo kullandığı için bir firmayı mahkum ettiğini dinlemiştik. Maalesef %99 u Müslüman olduğunu gururla ifade ettiğimiz ülkemizde resmi makamların firmarın ürünlerinde kullandığı logoları sorguladıklarına dair bugüne kadar bir haber duymadık.
  Müslümanın olmazsa olmaz onun Imani bir meselesi olan Helalen tayyiben yeme içme, yaşama hakkı gasbedilmekte. Biz gücümüz yettiğince bu nlarla da mücadele etmeye çalışıyoruz.

  Şimdi Müslümanların bu hakkını gasbeden firmları teşhir ediyoruz.


  (Devam‎ için: GİMDES’İN İZNİ OLMAYAN SAHTE LOGOLU ÜRÜNLER) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GÜNEY KORE HELAL EXPO, HELAL KONFERANSTA Kİ KONUŞMAMIZ.

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/08/2015 03:27 (573 okuma)

  halal dunya GÜNEY KORE HELAL EXPO, HELAL KONFERANSTAKİ KONUŞMAMIZ.

  7-9Ağustos 2015 günlerinde Güney Kore’de ilk defa gerçekleştirilen Helal Expo Fuarı ve Helal Konferansı’na davet edilen GİMDES adına, GİMDES başkanı Dr.Hüsyin Kâmi BÜYÜKÖZER ve Uluslarası İlişkilerden Sorumlu Murat SAYIN bu davete icabet ettiler. 7 Ağustos günü Dr. H.K.BÜYÜKÖZER “HELAL VE TAYYİB ÜRÜNDE TEK SES TEK YÜREK” konu başlıklı konuşmasının Türkçesini yayınlıyoruz.


  HELAL VE TAYYİB ÜRÜNDE TEK SES TEK YÜREK

  Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER
  GİMDES Başkanı - WHC Patron

  Hamd Alemlerin Rabbi olan Allah'adır. Salat ve selam Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in, alinin ve ashabının üzerine olsun.

  İslam, insanın farklı gibi görünen ama bütünleyici parçaları olan duygu, ruh ve bedeni içine alan bütünsel bir yaşam biçimidir. Allah (C.C.) bizleri kendisine ibadet etme amacıyla yarattı (Kur'an 51:56). Ancak bu amacı bizlere sunarken bizleri dünyada rehbersiz bırakmamış, kitaplar ve paygamberler göndererek kendi rızasına uygun yaşamı göstermiş, hem dünyada hem de ahirette mutluluğa ermenin yolunu açıklamıştır.


  (Devam‎ için: GÜNEY KORE HELAL EXPO, HELAL KONFERANSTA Kİ KONUŞMAMIZ.) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE 6.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER FUARINA ve ÇALIŞTAYLARA 61 GÜN KALDI…

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/08/2015 08:59 (633 okuma)

  konferans GİMDES’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE 6.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER FUARINA ve ÇALIŞTAYLARA 61 GÜN KALDI…

  Türkiye'de alanının tek fuar organizasyonu olan Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı'nın altıncısı 22-25 EKİM 2015 tarihleri arasında GİMDES’in öncülüğünde DISCOVER EVENTS Organizasyonu ile İstanbul Kongre Merkezinde, düzenleneniyor. 2010 yılında ilk defa düzenlenmesine rağmen büyük ses getiren fuarın ardından, bu yıl fuarın çok daha büyük olacağı ve daha çok firma ve alıcıyı bir araya getirmesi bekleniyor. Organizasyonun helal gıda, helal kozmetik, bilişim ve teknoloji sektörlerinden yerli ve yabancı önemli bir katılımın fuarda yer alacağı beklenmektedir. Fuar, kongre, sempozyum, çalıştay ile birlikte ulusal-uluslar arası helal gıda ve helal kozmetik profesyonellerini ve devletin zirvesini bir araya getirecektir

  Her yıl yüzde 100 büyüyen Helal Gıda Pazarı, bu yıl GİMDES’in öncülüğünde, DISCOVER EVENTS organizasyonu ile ICC (İstanbul Kongre Merkezi)’de iş potansiyelini artıracak. G20’den sonra Türkiye’deki en büyük ekonomi zirvesi olması planlanan fuar, Dünya Helal Konseyi(WHC)'ni de Ekim ayında ülkemizde ağırlayacak.


  (Devam‎ için: GİMDES’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE 6.HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER FUARINA ve ÇALIŞTAYLARA 61 GÜN KALDI… ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ 02-06 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/08/2015 08:03 (1398 okuma)

  halal dunya HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ 02-06 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

  GİMDES Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimi başvuruları alınmaya başlanmıştır. Helal Sertifikalı denetçi eğitiminde gıda ve ihtiyaç maddelerinde olan helallik riskleri ve fıkhi meseleler, Helal Güvence Sistemi, sertifikalandırma süreci ve helal denetçi vasıfları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Eğitim sonunda yazılı ve gerekli görülürse sözlü imtihan yapılacaktır. Eğitim ücretli olup 500 TL + KDV olarak ücretlendirilmektedir.

  BAŞVURU İÇİN GEREKLİLİKLER:

  – Katılımcılar öncelikle İslam dininin müntesibi, dini vecibelerini yerine getirir ve helal hayat tarzını hayatına uygular vasıfta olmalıdır. Tercihte eğitim düzeyi, meslek ve tecrübe dikkate alınacaktır.

  – Eğitime katılacaklar için müracaat 27 Ağustos 2015 gününe kadar yapılabilecektir. Kontenjan sınırlıdır.


  (Devam‎ için: HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ 02-06 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARINA DENİZLİ/MERKEZEFENDİ, TRABZON ve TEKİRDAĞ ŞUBELERİ KATILIYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/08/2015 07:09 (1121 okuma)

  halal dunya MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARINA DENİZLİ/MERKEZEFENDİ, TRABZON ve TEKİRDAĞ ŞUBELERİ KATILIYOR...

  Rasûlullah (sav) buyurdu: “Şurası muhakkak ki, helaller apaçık bellidir, haramlar da apaçık bellidir. Bu ikisi arasında ise insanların çoğunun hükmünü bilmediği şüpheli şeyler vardır. Artık kim bu şüpheli alandan kaçınırsa, dinini de, ırzını da korumuş olur. Kim de şüpheli alana girerse zamanla harama dalmış olur… (Buharî; Müslim; Ebu Davud; Tirmizî; Nesâî)

  İşte günlük gereksinimlerimiz olan gıda ve ihtiyaç maddelerini tüketirken bu haram ve şüpheli durumlara düşmememiz için, kardeşlerimizin, GİMDES’in rehberliğinde ve kontrolunda, birbir başlattıkları Halal Dunya Marketleri halkalarının sayıları her geçen gün artıyor.


  (Devam‎ için: MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARINA DENİZLİ/MERKEZEFENDİ, TRABZON ve TEKİRDAĞ ŞUBELERİ KATILIYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES GÜNEY KOREDE!...

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/08/2015 04:01 (670 okuma)

  halal dunya GİMDES GÜNEY KOREDE!...
  KORE İSLAM BİRLİĞİNİN DAVETLİSİ OLARAK 7 GÜNLÜK BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ…


  7-9 Ağustos günlerinde Helal Expo Kore Organizasyon Komitesi'nin ilk defa organize ettiği Helal Expo ve uluslararası Helal Konfens etkinliklerine özel davatli olarak GİMDES Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER ve Dış İlişkilerden sorumlu Murat SAYIN birlikte katıldılar.

  6 Ağustos Perşeme günü aynı zamanda Kore Müslüman Federasyonu'nun merkezi olarak da kullanılan Seul Merkez Camiine gelindi. Birliğin misafir salonunda Birlik Başkanı Muhammed Kim ve Caminin imamı Dr. A. Rahman Lee ile görüşme oldu. Görüşmede GİMDES’in desteğinin önemsedikleri ve bunun için işbirliği çalışmalarının başlatılması isteklerini belirtiler. GİMDES başkanı helal sertifakalamanın müslümanların Imani bir meselesi olduğunu Kuran ı Kerimde Helal ve tayyib şartların bütün insanlar için olmazsa olmaz olduğu üzerinde durulduğu, busebeple Helal Sertifikalama yapacak kurumun alt yapısın , hem teknik bilgi noktasında, hem de fıkhi bilgiler noktasında deneyimli bir kadrosunnun bulunmasının önemi üzerinde durdu. GİMDES’in eğitim konusunda her türlü desteği vereceğini ifade etti.


  (Devam‎ için: GİMDES GÜNEY KOREDE!... ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  TEMMUZ AYINDA SERTİFİKA ALAN FİRMALAR

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/08/2015 16:24 (7538 okuma)

  Sertifikasını Yenileyen Firmalar

  Atabay - Konya - Un Katkı Maddesi
  Simit Sarayı - İstanbul - Sade Simit
  Altınapa - Konya - Buğday Unu
  Rotem Kimyevi Maddeler - Balıkesir - Kalsiyum Fosfat
  Üç Yıldız Gıda - Balıkesir - Peynir Çeşitleri Ve Tereyağ
  Ümran Kurabiye - İstanbul - Kurabiye Çeşitleri
  Akçiftlik - İzmir - Kesimhane-Sucuk
  Kasapoğlu - İstanbul - Yoğurt-Ayran-Tereyağı
  Döhler Marmara - Balıkesir - Meyve-Sebze Püresi
  Üçe Medikal - Ankara - Çeşitli Dezenfektan
  Ak-Du Süt Ürünleri - İzmir - Peynir Çeşitleri
  Unsan-Osmanlı Un - Samsun - Buğday Unu
  Türsa Tarım - Konya - Buğday Unu
  Yeni Un - Konya - Buğday Unu
  Erişler Un - İstanbul - Un Çeşitleri

  İlk Sertifika Alan Firmalar


  (Devam‎ için: TEMMUZ AYINDA SERTİFİKA ALAN FİRMALAR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MODERNİTENİN TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ ÇOCUKLARIMIZI ÖLDÜRÜYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 02/08/2015 00:27 (1107 okuma)

  halal dunya MODERNİTENİN TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ ÇOCUKLARIMIZI ÖLDÜRÜYOR
  TV, BİLGİSAYAR KOLA VE ENERJİ İÇECEKLERİNİN ÇOCUKLARIMIZ ÜZERİNDEKİ TEHLİKELERİ!

  Sevgili anne-babalar bu teknolojik aletleri elektronik bebek bakıcısı olarak görmeyin, çocuklarınızı bu teknolojik aletlerin kollarına teslim etmeyin.


  Bugün pek çok ailemiz çocuklarını evdeki Tv ve Bilgisayarla bilinçsiz bir şekilde meşgul ediyor ve kafeinli, bilhassa kola ve enerji içecekleri ile de oyalıyor. Bize dışarıdan taklit ve propaganda yolu ile giren ve bu modern(!) hayatın vazgeçilmez unsurları gibi gösterilen vasıtaları sunarken, çocuklarına iyilik yaptıklarını düşünüyorlar. Ne yazık ki, bu bilinçsiz davranışları ile çocuklarına ne kadar zarar verdiklerinin farkında olamıyorlar. Yazımızın ekinde, maalesef bu bilinçsiz davranışlardan yüreği yanmış bir annenin başından geçmiş acı bir olay sebebi ile diğer anne babaları uyarmak için kaleme aldığı bir mesajı ibretle okumanız ve diğer anne ve babalara da bu mesajı iletmeniz için dikkatinize sunuyoruz.

  “Merhaba,


  (Devam‎ için: MODERNİTENİN TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ ÇOCUKLARIMIZI ÖLDÜRÜYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  TAKVİYE EDİCİ KIDALAR YAFTASI ALTINDA SAĞLIĞIMIZ TEHLİKEDE...

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/08/2015 22:48 (1132 okuma)

  halal dunya TAKVİYE EDİCİ GIDALAR YAFTASI ALTINDA SAĞLIĞIMIZ TEHLİKEDE...

  Takviye edici gıdalar nedir?!....


  Normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi, aminoasit gibi besin öğelerinin veya bunların dışında besleyici veya fizyolojik etkileri bulunan bitki, bitkisel ve hayvansal kaynaklı maddeler, biyoaktif maddeler ve benzeri maddelerin konsantre veya ekstraktlarının tek başına veya karışımlarının, kapsül, tablet, pastil, tek kullanımlık toz paket, sıvı ampul, damlalıklı şişe ve diğer benzeri sıvı veya toz formlarda hazırlanarak günlük alım dozu belirlenmiş ürünlerdir.

  Gerekli izinleri olan veya olmayan ayrıca kaçak yollarla da Türkiye’ye giren söz konusu ürünlerin, tanıtımı amacıyla hazırlanan reklam, yayın ve ilanlar tüketiciyi yanıltarak yanlış yönlendirmektedir. Müsadeye tabi olan bu ürünlerin tüketimi insan sağlığını tehdit etmektedir. Yapılan tanıtım ve reklamlar haksız rekabete sebep olduğu gibi, yanlış yönlendirilen tüketicilerin, ürünün oluşabilecek yan etkilerini göz ardı ederek ve kontrolsüz miktarlarda bu ürünleri tüketmesine ve daha sonrasında fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklar geçirmesine sebep olmaktadır.


  (Devam‎ için: TAKVİYE EDİCİ KIDALAR YAFTASI ALTINDA SAĞLIĞIMIZ TEHLİKEDE... ) ( Kategori: Beslenme ve Sağlık Tavsiyeleri)

  GİMDES YÖNETİM KURULU AĞUSTOS AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/08/2015 07:41 (461 okuma)

  halal dunya GİMDES YÖNETİM KURULU AĞUSTOS AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

  Dünyada ve ülkemizde son yıllarda GİMDES helal ve tayyib sertifikasına sahip ürünlerin helal pazar piyasasını önemli ölçüde doldurması ve tüketicilerin GİMDES helal logolu ürünlere rağbet etmesi GİMDES çalışmalarının gelişerek artmasına vesile olmuştur.

  GİMDES olarak yapmış olduğumuz hizmetlerimizi değerlendirdiğimiz, istişarelerimizi yaptığımız aylık yönetim kurulu toplantımızı bugün GİMDES merkezinde gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu toplantımıza, Başkan Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER,Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr.Halim AYDIN, Sadettin EKİNCİ Hoca, Denetleme Kurulu Başkanı, Mahmut Celal TERZİ, Mustafa COŞKUN, ve diğer üyeler katılım sağladılar.

  Ağustos ayı toplantımızda alınan kararlardan bazıları şöyledir;


  (Devam‎ için: GİMDES YÖNETİM KURULU AĞUSTOS AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DUNYA MARKETLERİ SULTANGAZİ ŞUBESİ DUALARLA AÇILDI...

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/07/2015 01:06 (991 okuma)

  halal dunya HALAL DUNYA MARKETLERİ SULTANGAZİ ŞUBESİ DUALARLA AÇILDI...

  Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. (Zilzal 7)


  Hayırda yarışan Müslüman TÜRKİYE’nin yüz akları kervanına SULTANGAZİ şubesi de dahil oldu. SULTANGAZİ HALAL DUNYA MARKETLERİ şubesi kuran tilaveti ve dualar eşliğinde gerçekleşti. Açılışımızda; GİMDES adına Koordinatör Ali KAYGISIZ, Halal Dunya Marketler sorumlusu Ali Rıza KURUM, Yussuf HALLAÇOĞLU, ve HDM Birliği Başkanı Öner BULUT, İsmailağa Cemaatinden Ali SEYİDİ Hoca efendi ve Talebeleri yanısıra, çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri ve Helal gıda Gönüllüleri Hazır bulundu.


  (Devam‎ için: HALAL DUNYA MARKETLERİ SULTANGAZİ ŞUBESİ DUALARLA AÇILDI... ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

   
  Referandum
  Gıdanızı seçerken, sizin için en önemli faktör nedir?

  Tat
  Doyuruculuk
  Ucuzluk
  Helâllik  Sonuçlar
  Anketler

  Toplam Oy 19950

  eBültenimize Abone Olun
  Helal Gıda konusunda en güncel bilgileri almak ve Helal Gıda konusunda en taze bilgilere sahip olmak için lütfen email adresinizi alttaki forma girip gönderiniz. Eposta adresiniz Gidaraporu ve Gimdes ailesinden başka kimseyle paylaşılmamaktadır.


  Gimdes Videoları

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Sponsorlarımız

  Linkler
  2015 Helal Expo
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikalı Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuarı
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplarımız
  Helal Dede

  Makale Arşivi
  · Istanbul sultanbeyli ve bartin’da halal dunya marketleri subesi acildi
  · Halal dunya marketlerine iki kardes daha geliyor
  · Helal jelatin üretmek atla deve degildir!..
  · Peynir alti suyu- peynir alti tozu (whey)
  · Kasım ayında sertifika alan firmalar
  · 16.helal ve tayyib sertifikali denetci egitimi tamamlandi
  · Domuz jelatinli sekerlemeler!!!!
  · Batidan ithal, “güvenli gidalar kavrami” bizim icin ne kadar güvenli?
  · Gimdes’ten haberler
  · Bazı firma patronlarının 'helal sertifika' kurnazlığına pes diyoruz...
  · 16.’si düzenlenen uluslararasi gimdes helal sertifikali denetci egitimi gimdes egitim merkezi’nde 26
  ·  "helal gida ve gimdes" seminerleri devam ediyor
  · Edible gelatin=yenebilir jelatin ??
  · Ekim ayinda sertifika alan firmalar
  · Pandoranin kutusundaki bir baska katki maddesi: l-sistein
  · Kecioren merkez kur’an kursunda gimdes’ten “helal gida ve gimdes” toplantis
  · “halal dunya market” sube yöneticileri gimdes’te toplandı
  · Gimdes kasım ayı yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi
  · Helal lokma ailede baslar
  · Yahudi asilli bir amerikalinin hezeyani…!!!
  · Gimdes seminerleri devam ediyor!
  · Firmalar gimdes’in helal ve tayyib sertifikasi ile ihracat hacimlarini büyüttü mü?…
  ·  “catering (toplu yemek) sektöründe helal gıda uygulanabilir mi?
  · Kasim ayi gimdes seminer ve konferans programi
  · Sahtekar ve sahtekarliklara ragmen helal ve tayyib sistemimize dimdik devam ediyoruz
  · Marmara üniversitesi ilahiyat fakültesi ve günisigi derneginde helal lokma anlatildi
  · Corlu müsiad’da helal lokma konferansi
  · Kisa dogru: sifali bitkilerden alic ve ünnapi hatirlayalim
  · Gimdes helal sertifikali tavuklarimiz 40 ülkeye ihrac ediliyor
  · Cape town’da gerceklestirilen whc 12. genel kurulu tamamlandi
  · Gonüllü genclik temel egitimi gimdes merkezimizde gerceklestirildi
  · Corlu’da halal dunya marketleri subesi acildi
  · Marmara ve istanbul üniversite kampüslerinde gimdes’ten konferans...
  · Corlu hdm(halal dunya marketleri) subesi acilisi 25 ekim cumartesi günü
  · World halal council(whc) kongresi cape town’da yapildi..
  · Gimdes laboratuvar analizlerinde temmuz – ağustos - eylül ayı raporları
  · Son üc ay icinde sertifika alan firmalarimiz
  · Gimdes, istanbul üniversitesi ilahiyat fakültesinde konferans verecek…

  · 2014 yilinin son gimdes uluslararasi helal sertifikali denetci egitimi istanbul’da...
  · Gimdes gonüllü genclik temel egitim programlari devam ediyor
  · Helal sertifikalandırma kurumları arasındaki güvenirlilik
  · Gimdes helal ve tayyib ürünler akademisi kasim ayi egitim programi
  · Gimdes hint cevizine ve hint cevizi iceren ürünlere neden sertifika vermiyor?
  · Helal ve tayyib yasam sisteminde takvanin yeri
  · %99’u ithaledilen gida katki maddeleri nihayet yerli üretilecek mi?
  · Yarin arefe, obür gün kurban bayrami
  · Gimdes bakirkoy yildiz akademisinde seminer verdi…
  · Kurban keserken uyulmasi gerekenler!! ''
  · Kurban bayramini kurban bayrami gibi yasamak.
  · Gimdes eylül ayı yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi

  Gıda Raporu © 2003-2013
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.