Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Ana SayfaHelal-HaramE Katkı MaddeleriZiyaretçi Defteri
Ürünlerde Katkı MaddeleriYeniden Gıda RaporuSık Sorulan SorularNeden Üye Olmalıyız?


· Ana Sayfa
· Boykot Mesajlarınız
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

Son Çıkan Kitabımız
Helal Lokma kitabı
Helal Lokma kitabımız tamamlanarak satışa sunulmuştur. Gıda Raporu, Halalen Tayyiban ve diğer kitaplarımızı sipariş etmek için GİMDES'linkini kullanabilirsiniz.

Günün Ayeti
"Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar, fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içkide ve kumarda, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah`ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi?" Maide 90-91

Günün Hadisi
"Şüphesiz ki, Allah hem hastalık, hem de onu tedavi için ilacı indirmiştir. Her hastalık için bir deva yaratmıştır. O halde kendinizi tedavi edin, haram ile tedavi olmayın." Ebu Davud

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  Şu ana kadar
  21525919
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES HELAL SERTİFİKALI TAVUKLARIMIZ 40 ÜLKEYE İHRAC EDİLİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 30/10/2014 04:05 (118 okuma)

  kadir GİMDES HELAL SERTİFİKALI TAVUKLARIMIZ 40 ÜLKEYE İHRAC EDİLİYOR…

  GİMDES’den Helal ve Tayyib standardına uygun sertifika almış firmalarımızdan aldığımız bilgilere göre 2013 yılında 32 ülkeye yaklaşık 320 milyon Dolarlık tavuk eti ihracatı yapılmış. 2014 yılnda bu rakkamın yaklaşık 400 milyon Doları bulacağı tahmin ediliyor.

  Alınan bilgilere göre geçen yıl GİMDES Helal Sertifikalı ürünlerin ihraç edildiği ülkeler ise; Azerbeycan, Suriye, Dubai, Tunus, Angola, Güney Afrika, Ekvator Ginesi, Gabon, Tacikistan, Türkmenistan, Irak, KKTC, Libya, Demokratik Kongo, Özbekistan, Rusya, Abhazya, Gana, Togo, Hong Kong, Kırgisistan, Liberya, Gambia, Kuveyt, Benin, Luganda, İsveç, Gürcistan, Mozambik, Yunanistan olmuş.


  (Devam‎ için: GİMDES HELAL SERTİFİKALI TAVUKLARIMIZ 40 ÜLKEYE İHRAC EDİLİYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  CAPE TOWN’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN WHC 12. GENEL KURULU TAMAMLANDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/10/2014 22:51 (106 okuma)

  kadir CAPE TOWN’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN WHC 12. GENEL KURULU TAMAMLANDI.

  World Halal Council 12. Yıllık olağan genel kurulu Güney Afrika’nın ikinci büyük şehri olan Cape Town’da 17-18 Ekim 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi. Toplantı, World Halal Council’ın dönem başkanlığını yürüten Islamic Community of South Africa (ICSA) ev sahipliğinde Capetonian Hotel’de düzenlendi. World Halal Council’e ülkemizden tek üye olan GIMDES’i temsilen Dr. Hüseyin Kami Büyüközer iştirak etti.

  Dr. Hüseyin Kami Büyüközer 2012 yılından bu yana World Halal Council’ün başkanlığı görevini de yürütmektedir. Yıllık genel kurul için üyelerinin büyük bir kısmının katıldığı genel kurul öncesinde olağan yönetim kurulu toplantısı düzenlendi.


  (Devam‎ için: CAPE TOWN’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN WHC 12. GENEL KURULU TAMAMLANDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GÖNÜLLÜ GENÇLİK TEMEL EĞİTİMİ GİMDES MERKEZİMİZDE GERCEKLEŞTİRİLDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/10/2014 02:22 (197 okuma)

  kadir GÖNÜLLÜ GENÇLİK TEMEL EĞİTİMİ GİMDES MERKEZİMİZDE GERCEKLEŞTİRİLDİ.

  25 Ekim cumartesi günü GİMDES merkezinde ki eğitimimiz nezih bir katılımla gerçekleştirildi. Program içeriğinde GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi Büyüközer tarafından Helal lokmanın önemi, GİMDES Helal ve Tayyib Standardı ve Helal sertifikasına duyulan ihtiyaç konuları üzerinde duruldu. GİMDES Yönetim Kurulu üyesi ve Sertifikalama Koordinatörü Ali Kaygısız hayvan kesimleri ve GİMDES hayvan kesim standartlarından bahsederken, Teknik Bilim Kurulu üyesi ve başdenetçi Hayreddin İşbilir ise günlük hayatımızda her an kullandığmız gıda ve temel ihtiyaclarımızdaki katkı maddelerinden helal ve tayyib olmayan katkılara örnekler vererek bir sunum gerçekleştirdiler.


  (Devam‎ için: GÖNÜLLÜ GENÇLİK TEMEL EĞİTİMİ GİMDES MERKEZİMİZDE GERCEKLEŞTİRİLDİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ÇORLU’DA HALAL DUNYA MARKETLERİ ŞUBESİ AÇILDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/10/2014 23:12 (185 okuma)

  kadir ÇORLU’DA HALAL DUNYA MARKETLERİ ŞUBESİ AÇILDI

  Mehter marşları, Kuranı Kerim tilaveti ve Dualar eşliğinde görkemli bir açılışla yeni yerinde faaliyete başlayan HDM Çorlu şubesi Sorumlusu Abdullah Gürman kardeşimize teşekkür ediyor, hayırlı ve bereketli olmasını diliyoruz. Kardeşimizin mahalli medyaya yaptığı açıklamayı da hem yazılı, hem sesli olarak sunuyoruz;

  Çorlu´da helal market açıldı. İslami kuralların ön planda tutulduğu helal marketteki tüm ürünlerin islami kurallara göre helal olduğu iddia edilirken akılara şu soru geliyor.´´sizin ki helal de diğerleri haram mı.´´ Bu soruyu helal market sahibi Abdullah Gürman´a sorduk.
  “Çorlu’da yerel gazete sahibi olan ve emlak sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Abdullah Gürman “Halal Dunya marketlerini, yeni bir teşebbüs olarak Çorlu’ya getirdik, burada amacımız toplumumuza milletimize bizden sonraki nesillere sağlıklı hijyenik kaliteli yiyecekler sunmak, inancımız olarak helal kazanmak ne kadar önemli ise helal yemek te o kadar önemli" dedi.


  (Devam‎ için: ÇORLU’DA HALAL DUNYA MARKETLERİ ŞUBESİ AÇILDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MARMARA VE İSTANBUL ÜNİVERSİTE KAMPÜSLERİNDE GİMDES’TEN KONFERANS...

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/10/2014 05:31 (122 okuma)

  kadir kadir MARMARA VE İSTANBUL ÜNİVERSİTE KAMPÜSLERİNDE GİMDES’TEN KONFERANS...

  GİMDES Denetçilerinden Kim.Müh Elif İLERİ Marmara üniversitesinde, GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde “HELAL LOKMA” konusu üzerinde birer konferans verdiler.

  Kimya Mühendisi Elif İLERİ tarafından Anadolu Gençilik Kulübü organizasyonluğunda Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde, GİMDES başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER tarafından Sır ve Hikmet Kulubü organizasyonluğunda verilen ve katılımcıların tamamının üniversite öğrencilerinden ve öğretim üyelerinden oluşan konferanslarda “Allah’ın Kuran-i Kerim’de emri olarak bildirdiği, Helal ve Tayyib gıda tüketiminin imani bir mesele olarak öneminden, Efendimizin(sav) ve sahabelerin bu konudaki hassasiyetinden bahsedildi. İnsan fıtratına en uygun gıdanın helal ve tayyib gıda olması vesile ile tüm insanlığı ilgilendiren bu emirde özellikle Müslümanların hassasiyet göstermesini, helal lokma tüketiminin takva meselesi değil yaşam tarzı haline getirilmesi gerektiği vurgulandı.


  (Devam‎ için: MARMARA VE İSTANBUL ÜNİVERSİTE KAMPÜSLERİNDE GİMDES’TEN KONFERANS... ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ÇORLU HDM(HALAL DUNYA MARKETLERİ) ŞUBESİ AÇILIŞI 25 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/10/2014 05:48 (135 okuma)

  kadir ÇORLU HDM(HALAL DUNYA MARKETLERİ) ŞUBESİ AÇILIŞI 25 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ YAPILDI…

  Halal Dunya Marketleri Çorlu Şubemizin yeni yerinin açılışı 25 Ekim Saat 13.00’de görkemli bir programla açıldı

  Merkez Suleymaniye camiinde öğlen namazını kıldıktan sonra mehteran takımı ile birlikte 200 metre mesafedeki marketimize konvoy halinde yürüyüş yapıldı. Marketimizin önünde aşri şerif Kuran tilaveti, Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in açılış konuşması devamında Çorlu H.D.M temsilcisi Salih Bezircinin konuşması ve Çorlu Hayrat Vakfı temsilcisi Ismail Cerit’in duası akabinde Çorlu'nun güzide eşrafının katılımı aşliğinde protokol tarafından kurdale kesimi ile birlikte marketimizin açılışı gerçekleştirildi. Market önünde mehteran takimi ve semazen gosterisi, canli ilahi musikisi, cocuklara nasrettin hocanın balon dağıtımi, misafirlerimize Alucdag sucuk, Afia, Acicik çiğ kofte ve bunun gibi farkli firmalarin ürünlerinin ikramlari ile açılışımız tamamlandı

  Allah(CC) Hayırlı ve Bereketli kılsın


  (Devam‎ için: ÇORLU HDM(HALAL DUNYA MARKETLERİ) ŞUBESİ AÇILIŞI 25 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  WORLD HALAL COUNCIL(WHC) KONGRESİ CAPE TOWN’DA YAPILDI..

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/10/2014 01:33 (125 okuma)

  kadir WORLD HALAL COUNCIL(WHC) KONGRESİ CAPE TOWN’DA YAPILDI...

  Dünyada Helal Sertifikalama kurumlarının en büyük çatı kuruluşu olan WHC’ün 12. Genel Kurulu üyelerinin büyük bir katılımı ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük şehri olan Cape Town’da yapıldı.
  Genel Kurul salonu görülmeye değerdi.Türkiye’den, Malezya’dan, Güney Afrika’dan, Kanada’dan, Amerika’dan, Pakistan’dan, Endonezya’dan, Danimarka’dan, Tataristan’dan, Moskova’dan, İtalya’dan, Nabimya’dan, Malawi’den, Kıbrıs’tan, Çin’den, Japonya’dan... çeşit çeşit renkde ve lisanda insanlar hep birarada. İşte İslam kardeşliği, İşte İslam Birliği... Açılışta önce Kur’an arkasından ümmete dua arkasından konuşmalar... GİMDES Başkanı ve WHC’in Konsey başkanı( Patronu) olan Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER bir Tebliğ sundu. Önemine binaen bu tebliğ metnini yayınlıyoruz.


  (Devam‎ için: WORLD HALAL COUNCIL(WHC) KONGRESİ CAPE TOWN’DA YAPILDI..) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Temmuz – Ağustos - Eylül Ayı Raporları

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/10/2014 08:08 (161 okuma)

  laboratuar-test
  GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Temmuz – Ağustos - Eylül Ayı Raporları
  Elif İLERİ GİMDES Laboratuvar Hizmetleri Sorumlusu – Kimya Mühendisi
  GİMDES Laboratuvar çalışmaları rutin olarak işlemektedir. Raporların yayınlanması hem üretici firmalar için kontrolünü hem de kefalet sistemi ile yürütülen çalışmaların şeffaflığını tüketicilere sunmayı sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda GİMDES dosyalarında tutulan raporlardan temmuz, ağustos ve eylül ayları için yaptırılan ürünlere ait liste mevcuttur.

  Bu üç ayda yaptırılan analizleri özet olarak incelersek,


  (Devam‎ için: GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Temmuz – Ağustos - Eylül Ayı Raporları) ()

  SON ÜÇ AY İÇİNDE SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/10/2014 04:26 (527 okuma)

  kadir SON ÜÇ AY İÇİNDE SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  Son üç ayda 17 Firmamız yeni sertifika almış, 41 firmamız sertifikasını yenilemiş, toplam 58 Firmaya sertifika çalışması yapılmıştır

  Sertifikasını Yenileyen Firmalar

  Noor Fındık - Fındık
  Özkaymak - Cezerye
  Dosu Maya - Maya
  Ünal Gıda - Süt Ürünleri
  Gürsoy Fındık - Fındık
  Tuğrul Tarım - Kuru Üzüm
  Özışık Süt - Süt Ürünleri
  Sanset Gıda - Çikolata


  (Devam‎ için: SON ÜÇ AY İÇİNDE SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİNDE KONFERANS VERECEK…

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/10/2014 01:48 (303 okuma)

  kadir GİMDES, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİNDE KONFERANS VERECEK…

  İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Sır ve Hikmet Kulübünün 24 Ekim Cuma günü 14.45-16.00 saatleri arasında düzenlediği;

  “Helal olsun diyen bir gençlik için HELAL GIDA” temalı konferansta Konuşmacı GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER olacaktır.

  Konferans içeriği; Helal ve Tayyib kavramının kaynakları,Helal ve Tayyib lokmanın dini,içtimai ve ticari önemi, Dünyadaki gelişimi, GİMDES Helal ve Tayyib Standardı ve Helal sertifikasına duyulan ihtiyaç konuları üzerinde olacaktır.  (Devam‎ için: GİMDES, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİNDE KONFERANS VERECEK…

  ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)


  2014 YILININ SON GİMDES ULUSLARARASI HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ İSTANBUL’DA...

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/10/2014 08:42 (179 okuma)

  halal dunya halal dunya 2014 YILININ SON GİMDES ULUSLARARASI HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ İSTANBUL’DA...
  16.SI DÜZENLENECEK OLAN GİMDES HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ GİMDES EĞİTİM MERKEZİ’NDE...


  Her yıl maksimum 4 kez yapılan ve gelenekleşen GİMDES Helal Sertifikalı Denetçi Eğitiminin bu yılın sonuncusu 26-30 Kasım Çarşamba-Pazar günlerinde yapılacaktır.

  Müracaat şartları ve eğitim programı aşağıda bildirilmiştir:

  MÜRACAAT NASIL YAPILACAKTIR?


  (Devam‎ için: 2014 YILININ SON GİMDES ULUSLARARASI HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ İSTANBUL’DA...) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES GÖNÜLLÜ GENÇLİK TEMEL EĞİTİM PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/10/2014 04:58 (200 okuma)

  kadir GİMDES GÖNÜLLÜ GENÇLİK TEMEL EĞİTİM PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR

  GİMDES Gönüllüleri için gerçekleştirilen bilgilendirici ’’Helal Lokma Temel Eğitim Programı’’ çalışmaları devam etmektedir.

  İlk olarak 30 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen programın ardından gönüllü kardeşlerimizin yoğun istekleri üzerine eğitim programlarımız devam etmektedir.

  İkinci eğitim programı 25 Ekim Cumartesi günü saat: 10:00 - 16 :00 arasında GİMDES merkezinde gerçekleştirilecektir.


  (Devam‎ için: GİMDES GÖNÜLLÜ GENÇLİK TEMEL EĞİTİM PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  Helal Sertifikalandırma Kurumları Arasındaki Güvenirlilik

  Gönderen: huseyin Tarih: 11/10/2014 01:58 (179 okuma)

  kadir Helal Sertifikalandırma Kurumları Arasındaki Güvenirlilik

  Gelişen üretim teknolojileri içerisinde Helal ve Tayyib üretim sisteminin önemi üreticiler tarafından anlaşılırken artık tüketici kitleler tarafından da anlaşılır ve talep edilir bir konuma gelmiştir. Böylelikle tüm dünyada Müslümanların Helal ürün bulma arayışları da hız kazanmıştır. Bilinçli tüketiciler, kendi başlarına sadece ürünlerin etiketlerine bakarak içeriklerini tam anlamıyla bilemeyeceklerini anladıklarında, Helal Sertifikalandırma sistemi ile ürünlerin kendi inançlarına ve sağlıklarına uygunluğunu belirletme çalışmalarına başlamışlardır.


  (Devam‎ için: Helal Sertifikalandırma Kurumları Arasındaki Güvenirlilik ) ( Kategori: Helal Sertifika)

  GİMDES HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER AKADEMİSİ KASIM AYI EĞİTİM PROGRAMI

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/10/2014 08:24 (275 okuma)

  kadir GİMDES HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER AKADEMİSİ KASIM AYI EĞİTİM PROGRAMI

  GİMDES’in Sosyal Proje olarak gerçekleştirdiği "Helal Lokma Ailede Başlar" Halk Eğitim Programı Kasım ayında tekrar başlıyor. Eğitim 1Kasım-22 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır.

  Helal Ve Tayyib Sertifikalandırmanın Halk Eğitim Uygulamaları GİMDES Helal ve Tayyib Ürünler Akademisi Kasım Ayı Eğitim Programı İle Devam Ediyor.


  Cumartesi Günleri Saat: 10:00-15:00 arasında düzenlenecektir.

  İmani bir vazifemiz olan Helal ve Tayyib yaşam sistemimizi anlatmaya devam ediyoruz.


  (Devam‎ için: GİMDES HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER AKADEMİSİ KASIM AYI EĞİTİM PROGRAMI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HİNT CEVİZİNE VE HİNT CEVİZİ İÇEREN ÜRÜNLERE NEDEN SERTİFİKA VERMİYOR?

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/10/2014 09:11 (783 okuma)

  konferans GİMDES HİNT CEVİZİNE VE HİNT CEVİZİ İÇEREN ÜRÜNLERE NEDEN SERTİFİKA VERMİYOR?

  Muskat cevizi; küçük hint cevizi, küçük hindistan cevizi, cevz-i bevva , narcil ,nutmeg isimleriyle de bilinir.Karayip adalarında yetişir. Küçük hindistancevizi dense de bildiğimiz Hindistan ceviziyle bir ilgisi yoktur. Hindistancevizi (cocos nucifera) hurma cinsinden gelen bir tropikal bölge yemişidir. Muskat (myristica fragrans) ise sıcak bölgelerde yetişen bir ağacın fındıkla ceviz arası irilikteki yemişidir.


  (Devam‎ için: GİMDES HİNT CEVİZİNE VE HİNT CEVİZİ İÇEREN ÜRÜNLERE NEDEN SERTİFİKA VERMİYOR?) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

   
  Referandum
  Gıdanızı seçerken, sizin için en önemli faktör nedir?

  Tat
  Doyuruculuk
  Ucuzluk
  Helâllik  Sonuçlar
  Anketler

  Toplam Oy 18600

  eBültenimize Abone Olun
  Helal Gıda konusunda en güncel bilgileri almak ve Helal Gıda konusunda en taze bilgilere sahip olmak için lütfen email adresinizi alttaki forma girip gönderiniz. Eposta adresiniz Gidaraporu ve Gimdes ailesinden başka kimseyle paylaşılmamaktadır.


  Gimdes Videoları

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Sponsorlarımız


  Linkler
  CnrHelal Fuar
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikalı Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuarı
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gönüllü
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplarımız
  Helal Dede

  Makale Arşivi
  · Yüzaklarimiz halal dunya marketlerimiz kurban bayramimizi insortleriyle senlendiriyor..
  · Network satislara gimdes neden helal sertifikasi vermiyor
  · Gıdaların yan etkileri: yemenin olası negatif sonuçları(devamı)
  · Tarakli termal tesislerini gimdes ekibi ziyaret etti
  · Tümsiad istanbul subesi gimdes’i ziyaret etti
  · Malezya’dan al hidayah grubu gimdes’i ziyaret etti
  · Gıdaların yan etkileri: yemenin olası negatif sonuçları
  ·  yeniden gida raporu kitabi 10.baskisi cikti…
  · Cin , chinhai eyaleti ekonomi müstesari gimdes ile gorüstü
  ·  ilk ve ortaokullardaki kantin ve büfeler ayni tas ayni hamam….

  · 7.uluslararasi helal ve tayyib ürünler konferansi sonuc bildirgesi
  · 7. helal ve tayyib ürünler konferansinin ardindan
  · Icten gelen bir yakaris ve gimdes gonüllü genclige bir tesekkür
  · Islam kardesligini doya doya yasamak...
  · Helal ve tayyib ürünler fuarindan bir katilmcinin not defterine yansittigi cümleler
  · Fuar boyunca isbirligi anlasmasi imzalanmasina karar verilen kurumlar
  · 5.helal ve tayyib ürünler fuarimizin ardindan
  · Cnr expo’da gimdes’in destek verdigi 5.helal ve tayyib ürünler fuari acildi...
  · >helal ve tayyib fuar ve konferas icin heyetler gelmeye devam ediyor...
  ·  gimdes, helal gonüllülerine bir gün boyu egitim calismasi yapti
  · “halal dunya market” sube yöneticileri gimdes’te toplandı…
  · 7. uluslar arasi helal ve tayyib ürünler 2014 konferansi programi
  · 7.helal ve tayyib ürünler uluslararasi konferansi: 6 eylülde
  · Gimdes helal yasam rehberi dergisi
  · Dünyanin ikinci büyük helal ve tayyib fuarinin acilisina cok az zaman kaldi…
  · Batman’da yeni bir halal dunya marketleri subesini daha dualarla actik
  · Helal sertifika kirliligi
  · Siz cocuklarinizi helal lokma ile tanistirmak istemiyormusunuz?
  · Film tabakali tablet ilaclarimizda da domuz tehlikesi…
  · Gimdes bartin’da helal gida’yi anlatti
  · Gimdes tokyo’da helal ve tayyibi anlatıyor…
  · Sahtekarlara paydos....
  · Buruk bir bayram sabahina uyanmak...
  · Israil boykotuna karsi alternatiflerimiz var!...
  · Bayram sekerlerine ve baklavalara dikkat
  · 5. helal ve saglikli ürünler fuarimiza katilim hizlanarak devam ediyor
  · Bu gece kadir gecesi…
  · Gimdes gonüllülerinin bursa semineri
  · Halal dunya marketleri bayramda da insort yapiyor
  · Gimdes ile yapilan umre’nin ardindan
  · Katil israile hala dur demeyecekmiyiz?…
  · Dünya helal günü kutlamalari
  · Carşıdan kolaları, renkli-renksiz gazozları, enerji ve toz içecekleri alalım mı ?
  · 17 ramazan dunya helal günü sakarya da coskuyla kutlandi
  · Ankara’da ''dünya helal günü'' iftar programi tertip edildi
  · Gimdes dünya helal gününü iftar programi ile kutladi
  · Sp'den dünya helal gününde anlamli “helal gida aciklamasi”…
  · World halal day mubarek
  · Piyasadaki dondurma ürünlerimiz icin neler bilmeliyiz?…
  · Dünya helal günü kutlamalari bütün dünyada ve bu günü gonülden sahiplenen

  Gıda Raporu © 2003-2013
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.