Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Ana SayfaHelal-HaramE Katkı MaddeleriZiyaretçi Defteri
Ürünlerde Katkı MaddeleriYeniden Gıda RaporuSık Sorulan SorularNeden Üye Olmalıyız?


· Ana Sayfa
· Boykot Mesajlarınız
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

Son Çıkan Kitabımız
Helal Lokma kitabı
Helal Lokma kitabımız tamamlanarak satışa sunulmuştur. Gıda Raporu, Halalen Tayyiban ve diğer kitaplarımızı sipariş etmek için GİMDES'linkini kullanabilirsiniz.

Günün Ayeti
"Hakikaten insan için kendi çalıştığından başkası yoktur ve muhakkak onun çalışması yarın görülecektir.Sonra ona karşılığı tastamam verilecektir." Necm 39-41

Günün Hadisi
"Her sarhoşluk veren hamr içkidir, her içki(hamr) haramdır. Sahih-i Müslim

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  Şu ana kadar
  20353744
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES HELAL SERTİFİKALI ERPİLİÇ ORTADOĞUYU FETHEDİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/04/2014 01:43 (114 okuma)

  ilaclar GİMDES HELAL SERTİFİKALI ERPİLİÇ ORTADOĞUYU FETHEDİYOR…

  Star gazetesindeki habere gore; Erpiliç Ortadoğu pazarında büyümeye devam ediyor. Bölgede Brezilya ve ABD'nin tekelini kırmayı başaran Erpilic'in Ortadoğu'ya ihracatı katlayarak büyüyor. Şirketin bu pazarda ilgi görmesinde ise 'helal gıda belgesi'nin etkisi büyük. Geçen yılı 840 milyon TL ciro ve 2 bin 436 istihdam rakamı ile kapatan, kanatlı sektörünün en büyük firması Erpiliç, yönünü Ortadoğu'ya çevirdi. 50 ülkeye ihracat yapan marka, Brezilya ve ABD'nin tekelinde olan Ortadoğu'dan pazar payı almayı başardı. 'GİMDESHelal Gıda Belgesi' sayesinde bölgeye ihracatını 2'ye katlayan Erpiliç 5 yıl içinde Ortadoğu pazarında lider olmayı hedefliyor.


  (Devam‎ için: GİMDES HELAL SERTİFİKALI ERPİLİÇ ORTADOĞUYU FETHEDİYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  DİYETİSYENLER GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI HASTAVUK’TA İNCELEMELERDE BULUNDU.

  Gönderen: huseyin Tarih: 23/04/2014 05:10 (108 okuma)

  ilaclar DİYETİSYENLER GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI HASTAVUK’TA İNCELEMELERDE BULUNDU.

  Hastavuk Susurluk kesimhane tesislerine Diyetisyenler Demeği Başkanı Esin Şeker ile birlikte inceleme gezisine katılan Acıbadem Bursa Hastanesi ve Uludağ Üniversitesi diyetisyenleri, AB standartları üzerinde çalışan Hastavuk'un üretim süreçlerine hayran kaldılar.

  Hastavuk Susurluk Kesimhane Tesislerinde inceleme gezisine katılan heyete Beyaz et üretiminin, piliç yetiştirilmesinden kesimhane aşamasına kadar her aşaması hakkında Hastavuk kesimhane Müdürü Cahit Düzdemir, Ürüm Müdürü Duygu Ergün, Kalite Müdürü Levent Esmer, Et Satış Pazarlama Müdürü Mustafa Tan ve İlişkiler Müdürü Bircan Özkan tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Ardından kesimhane tesislerini gezen diyetisyenler Hastavuk'un üretim aşamalarını çok beğendi.


  (Devam‎ için: DİYETİSYENLER GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI HASTAVUK’TA İNCELEMELERDE BULUNDU. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  NİHAYET HELAL İLAÇLAR HELAL AŞILAR YOLDA...

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/04/2014 12:58 (151 okuma)

  ilaclar NİHAYET HELAL İLAÇLAR HELAL AŞILAR YOLDA...
  Helal İlaçlar Üç Yıla Kadar Hazır


  Bernama Malezya Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, Malezya ve Suudi Arabistan'ın geliştirdiği dünyanın ilk Helal aşıları önümüzdeki üç yıl içerisinde hazır hale getirilecektir.

  Türkiye bu çok elzem ve hayırlı işte de ne yazık ki kenarda kaldı.

  İsmi bildirilmeyen bir Suudi şirket, menanjit, hepatit ve septesaminin tedavisinde kullanılan aşıların geliştirilmesi için, Malezya Endüstriyel Geliştirme şirketi ile 100 Milyon dolarlık bir yatırıma hazır olduklarını bildirmiştir. Maalesef, bu üç hastalık için piyasada bulunan aşıların domuz kaynaklı olduğu bildirilmektedir.

  Yerel ve uluslararası bilim adamları ve şeri uzmanlar ile birlikte, İslami kurallara göre kesilen hayvanlardan elde edilen katkı maddeleri kullanılarak alternatif aşıların üretileceğini bildirilmiştir.


  (Devam‎ için: NİHAYET HELAL İLAÇLAR HELAL AŞILAR YOLDA... ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DUNYA MARKETLERİ PENDİK ŞUBESİ AÇILDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/04/2014 22:21 (137 okuma)

  ilaclar HALAL DUNYA MARKETLERİ PENDİK ŞUBESİ 19 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜ KURAN TİLAVETİ VE DUALARLA AÇILDI

  Müjdeler olsun! Yeni bir Dünya doğuyor ülkemiz ufuklarında. İhtiyaçlarımızı helalinden temin edebileceğimiz, mutluluk ve sağlık verecek yeni bir dünyaya doğru yürüyoruz. İstanbulumuzun Anadolu yakasında ilk Marketimiz PENDİK’te açıldı

  Allah (cc) 'a hamd olsun ki Müslüman TÜRKİYE'nin yüzakları, sayıları artarak, yola devam ediyorlar ve Helal ve Tayyib ürünleri Müslümanlara sunmak için hizmette yarışıyorlar. Bu hayırlı hizmet yarışına İstanbul Pendik şubesi de 19 Nisan C.tesi günü saat 14 30'da açılış yaparak bu kervana katıldı.


  (Devam‎ için: HALAL DUNYA MARKETLERİ PENDİK ŞUBESİ AÇILDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES’İN UMRE PROGRAMI 7-20 HAZİRANDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/04/2014 01:35 (296 okuma)

  ilaclar ilaclar GİMDES’İN UMRE PROGRAMI 7-20 HAZİRANDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

  Daha önce Umre Programı, 15-29 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Yanbu İstanbul uçak yolculuğu şeklinde ilan edilmişti.Yeni durumda daha uygun olarak İstanbul Cidde İstanbul olarak uçak yolculuğu düzenlenmiştir. Okulların tatil olma durumları da göz önüne alınarak 7-20 Hazirana çekilmiştir.

  Bu yolculuk boyunca kardeşlerimize hizmet ve rehberlik yapacak GİMDES görevlileri :

  Fkıh Kurulu ve Yönetim Kurulu üyesi Sadettin EKİNCİ, Fkıh Kurulu üyesi Mustafa MARAL hocalarımız ve Başdenetçi ve Eğitim Koordinatörü Zıraat Müh. Ahmed Tunç CENGİZ hazır bulunacaklardır. Ayrıca aldığımız habere gore Umre yolcuları arasında GİMDES Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER, Başkan Yard.Dr Halim AYDIN ve Doç.Dr.İlker ALAT da bulunmaktadırlar.

  GİMDES’in böyle bir Ümre programı düzenleme düşüncesi tamamen Helal ve Tayyib yaşam sistemi için bir örnek oluşturması düşüncesinden başkası değildir. Daha önceki açıklamalarımızda da belirttiğimiz gibi;


  (Devam‎ için: GİMDES’İN UMRE PROGRAMI 7-20 HAZİRANDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES DERGİSİ 35.SAYISI ÇIKTI

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/04/2014 08:25 (140 okuma)

  ilaclar GİMDES DERGİSİ 35.SAYISI ÇIKTI

  ‘’BÜTÜN KALİTE STANDARTLARININ ÜSTÜNDE HELAL VE TAYYİB STANDART’’
  Birbirinden kıymetli yazarlarımızın yine çok önemli, çok güncel yazıları ile ve
  HELAL GIDA,HELAL LOKMA VE HELAL YAŞAM REHBERİNİZ Sloganı ile GİMDES dergimizin 35. sayısı çıktı


  (Devam‎ için: GİMDES DERGİSİ 35.SAYISI ÇIKTI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Aralık 2013-Mart2014 Ayları Arasındaki Raporları

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/04/2014 07:18 (322 okuma)

  ilaclar GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Aralık 2013-Mart2014 Ayları Arasındaki Raporları İçermektedir...

  Elif İleri / GİMDES Laboratuvar Hizmetleri Sorumlusu – Kimya Mühendisi

  Öncelikle iki ayda bir yayınladığımız analiz raporlarımızın, iş yoğunluğu sebebiyle aksamasından ötürü özür dileriz. GİMDES Laboratuvar çalışmaları ve sonuçları firmalar nezdinde rutin olarak anında işlemektedir. Raporların yayınlanması hem üretici firmaların kontrolünü hem de kefalet sistemi ile yürütülen çalışmaların şeffaflığını tüketicilere sunmayı sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda GİMDES dosyalarında tutulan raporlardan aralık, ocak, şubat ve mart ayları için laboratuar testi yaptırılan ürünlere ait bilgiler bulunmaktadır.

  Bu dört ayda yaptırılan analizleri özet olarak altta sunuyoruz:


  (Devam‎ için: GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Aralık 2013-Mart2014 Ayları Arasındaki Raporları ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  9-12 NİSAN 2014’DE MALEZYA MİHAS HELAL FUARI BİTTİ ŞİMDİ SIRA 4-7 EYLÜL 2014’DE TÜRKİYE HELAL EXPO F

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/04/2014 08:29 (171 okuma)

  ilaclar ilaclar 9-12 NİSAN 2014’DE MALEZYA MİHAS HELAL FUARI BİTTİ ŞİMDİ SIRA 4-7 EYLÜL 2014’DE TÜRKİYE HELAL EXPO FUARINDA

  WHC’İN YARI YIL YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI…

  MIHAS FUARI


  11.MİHAS HELAL FUARI 9-12 Nisan tarihleri arasında Kuala Lumpur’da gerçekleştirildi. Bildirildiğine göre 14.400 metre kare üzerinde 53 ülkeden 500 yerli ve yabancı firma, 400 stand ile fuarda yer aldı.

  Türkiye’den BALARISI, ÖZTÜRKLER Kayısı (Malatya), ÇİLOĞLU Gıda. DOĞACI Kozmetik firmaları katılmış.Bunun dışında Suudi Arabistan, Tayvan, İran, Güney Kore, Çin, Endonezya, Güney Afrika, İtalya, Belçika, Tayland gibi ülkelerden katılım olmuş.

  Fuara Yönetim Kurulu üyemiz M.Z.GEDİKLİ de katıldı ve fuarı gezdi. Sizin için resimledi.

  JAKİM YÖNETİMİ İLE GÖRÜŞME


  (Devam‎ için: 9-12 NİSAN 2014’DE MALEZYA MİHAS HELAL FUARI BİTTİ ŞİMDİ SIRA 4-7 EYLÜL 2014’DE TÜRKİYE HELAL EXPO F) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BATI MODERNİTESİNİN İNSANLIĞA ARMAĞANI(!): OBEZİTE

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/04/2014 11:24 (161 okuma)

  ilaclar BATI MODERNİTESİNİN İNSANLIĞA ARMAĞANI(!): OBEZİTE
  Önemli bir tehlike ile karşı karşıyayız!

  Hangi iş ile uğraşıyor olursak olalım asrın en büyük tehditlerinden biri olan obeziteye karşı hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için gerekli tedbirleri bir an önce almalıyız. Bugün hastalıklarımızın yarıdan fazlasının temel nedeni yanlış beslenme alışkanlıklarımızla ilgili. Ya düzensiz ya da dengesiz beslenme sonucu şekerden tansiyona, kalp krizinden solunum rahatsızlıklarına, mide ve karaciğer hastalıklarından kansere kadar pek çok hastalık günlük hayatımızın adeta içinde yer almış bulunmaktadır. Aşırı kilolu olmak ya da kilo alamamak başlı başına bir hastalık. Ülkemizde köyden kente göç sonucu yaşanan fakirlik ve fastfood alışkanlıkları bunları tetiklemektedir. Çocuklarımızı ya da kendimizi ödüllendirmek için yediğimiz fasfood ürünler aslında ödülden ziyade bir ceza. Bir de bunun üzerine aşırı hormonlu, kimyasal gübreli hızlı yetiştirilmiş sebze ve meyvelerin sebep olduğu kansorojen etkiyi ekledik mi karşımıza bugünün Türkiye’sinde yaşanan gerçekler çıkıyor.


  (Devam‎ için: BATI MODERNİTESİNİN İNSANLIĞA ARMAĞANI(!): OBEZİTE) ( Kategori: Beslenme ve Sağlık Tavsiyeleri)

  MÜSLÜMAN HASTALARIN TEDAVİSİNDE VE İLAÇ UYGULAMASINDAKİ PROBLEMLER. 3

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/04/2014 05:44 (237 okuma)

  halal dunya MÜSLÜMAN HASTALARIN TEDAVİSİNDE VE İLAÇ UYGULAMASINDAKİ PROBLEMLER. 3

  Müslüman hastalar ve ilaç kullanımı


  İngilterede Müslümanlar arasında yapılan bir ankete göre hastaların sadece %50si doktorunun kendi dini gerekliliklerinin farkında olduğuna inanıyor.
  • 50 hasta ve 18 pratisyen hekim üzerinde yapılan araştırmaya göre hastaların sadece 26sı aldığı ilaçların helal olup olmadığına dikkat ediyor.
  • Hastaların %42si helal olup olmadığından emin olmadıkları ilaçları kullanmadıklarını belirtirken, %58i sadece haram olduğunu tespit ettikleri ilaçları kullanmayı bırakıyor.
  Hastalığın şiddetine göre haram ilaçların alımına olan dikkat ise değişiyor.


  (Devam‎ için: MÜSLÜMAN HASTALARIN TEDAVİSİNDE VE İLAÇ UYGULAMASINDAKİ PROBLEMLER. 3) ( Kategori: Beslenme ve Sağlık Tavsiyeleri)

  Bağcılar Ahi Evren Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘nde GİMDES

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/04/2014 13:12 (100 okuma)

  ilaclar Bağcılar Ahi Evren Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘nde GİMDES

  Başdenetçilerinden F.Füsun Menteş tarafından 11.04.2014 tarihinde ‘’HELAL ve SAĞLIKLI BESLENME’’ konulu bir seminer verildi.İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan seminerde öğrencilere neden Türkiye’de helal gıda aramak gerekliliği,helal ve tayyib bir gıda için nelere dikkat edilmesi konuları anlatıldı.

  Helal sertifikalandırmada belge verilirken helal, sağlık, hijyen ve kalite yönünden değerlendirme yapılıp bu kriterlere uygun olan ürünler sertifkandırılmaktadır.Bu durum HELAL sertifikayı diğer kalite sistemlerinin üstünde bir konuma getirmektedir.


  (Devam‎ için: Bağcılar Ahi Evren Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘nde GİMDES) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES’İN GIDALARDA İZİN VERMEDİĞİ ÜÇ KATKI MADDESİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/04/2014 03:44 (469 okuma)

  ilaclar GİMDES’İN GIDALARDA İZİN VERMEDİĞİ ÜÇ KATKI MADDESİ

  Sucuk, salam, sosis gibi et ürünlerinde; patates, mısır cipsi, hazır çorba, bulyon gibi ürünlerde kullanılan;
  Sodyum Nitrit ve Nitrat, Monosodyum Glutamat (MSG) ve Karmin Katkı Maddeleri

  Sodyum Nitrit ve Nitrat

  Sodyum nitrit ve nitrat tüketimi ile ilgili pek çok yan etki bildirilmiştir. Bunlardan bazıları:
  1- Kanda Methemoglobin Bulunması
  Kanda nitrit olduğunda, hemoglobin (Hb) methemoglobin'e (metHb), dönüşür. Bu sayede oksijen taşıma kapasitesini kaybeder.
  2- Vitamin A, B grubu vitaminlerin, iyot ve proteinlerin fizyolojik olarak aktivitesini düşürür.
  ilaclar

  (Devam‎ için: GİMDES’İN GIDALARDA İZİN VERMEDİĞİ ÜÇ KATKI MADDESİ) ( Kategori: Katkı Maddeleri)

  AVRUPADA YAŞAYAN MÜSLÜMANLAR

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/04/2014 01:25 (202 okuma)

  ilaclar "Mideye giren lokmanın helal veya haram olduğu bilinmedikçe , ibadet ne kadar çok olursa olsun hükmü yoktur." İmam-ı Azam (K.S)

  Bu yazımızla Avrupa’da yaşayan kardeşlerimize seslenmek istiyoruz. Son 40-45 senedir. Avrupada yaşayan Müslümanların sayısı önemli miktarda artmış bulunmaktadır. AB’de bugün 30 milyon Müslüman yaşıyor.

  Bize Avrupa’da yaşayan ama kimliğini kaybetmiş bir şahıstan gelen bir mesajı ibret nazarlarınıza aynen sunuyoruz:

  “Gönderenin İsmi: Ali Kosaman
  Mesaj: Benim en önemli boykot mesajım türkiyede üretilen tüm gıdalaradır. Bizler sürekli olarak yabancı menşeli gıdaları tüketerek dört çacuğumla son derece sağlıklı yaşıyoruz. Özellikle nasıl beslendiği bilinmeyen yerli hayvanları tüketmektense, domuz eti yenmelidir. Son derece faydalı. Allah bizleri sürekli zehirleyen cahil, bilgisiz ve geri kalmış insanların ürettiklerinden korusun. Amin.”

  EVET Bu mail AB’de yaşayan halen kendisini Müslüman zanneden bir aile reisinden gönderildi.


  (Devam‎ için: AVRUPADA YAŞAYAN MÜSLÜMANLAR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BİRAZ DA GÜLELİM / GDO’LU GIDALAR SEÇİM KAYBETTİRDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/04/2014 00:27 (227 okuma)

  ilaclar BİRAZ DA GÜLELİM / GDO’LU GIDALAR SEÇİM KAYBETTİRDİ…

  Antalya gazetesinden bir yazar CHP’nin Antalya’da mahalli seçimi kaybetmesi ile ilgili bir makale yazmış. Hoşumuza giden bir paragrafı gönüldaşlarımızla da paylaşmak istedik:

  “CHP neden kaybetti? Demektense, neden kazanamadı? Niye kazanamadı? Niçin kazanamadı? Nasıl kazanamadı? Diyen yok gördüğüm kadarıyla. Her kese göre karşısındaki suçlu, bu başarısızlığın sebebi "o" yani karşısındaki. Ha! Bana sorarsanız GDO’lu gıdalardan kaynaklanan bir sorun olmalı, vücuda o kadar hormon yükledik ki, aynaya bakınca hep başkasını görüyoruz. Bir de zeka yaşıyla ilgili sorunlar yaratıyor sanırım GDO’lu gıdalar. Hiç bir şeyin genetiğiyle oynamamalı, bak sonuç ortada...” diyor yazar.


  (Devam‎ için: BİRAZ DA GÜLELİM / GDO’LU GIDALAR SEÇİM KAYBETTİRDİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  9-12 NİSAN 2014 MİHAS FUARI-MALEZYA ---4-7 EYLÜL 2014 HELAL EXPO- TÜRKİYE

  Gönderen: huseyin Tarih: 08/04/2014 23:08 (181 okuma)

  ilaclar ilaclar 9-12 NİSAN 2014 MİHAS FUARI-MALEZYA---4-7 EYLÜL 2014 HELAL EXPO- TÜRKİYE
  GİMDES HEYETİ MALEZYA YOLCUSU….


  10 Nisan 2014 Perşembe günü GİMDES Dış İlişkilerden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi M. Z.Gedikli bey yoğun bir çalışma programı için Malezya’ya gidiyor.

  Bu program içinde WHC yönetim kurulu yarı yıl toplantısında bulunacak. Malezya HDC’nin organize ettiği “Helal Ürünler Konferansı”na katılacak. MIHAS Fuarı ve GİMDES Helal Sertifikaları ile fuara katılan firmalarımızın standlarını ziyaret edecek.JAKİM yetkilileri ile de görüşme yapacak. Fuar katılımcılarını ve WHC üyelerini 4-7 Eylül tarihlerinde İstanbulda gerçekleştirilecek 5. HELAL EXPO ve 6 Eylül’de gerçekleştirilecek “7.Helal ve Tayyib Ürünler Uluslararsı Konferansı”na davet edecek.

  11.MİHAS HELAL FUARI 9-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Bildirildiğine göre 14.400 metre kare üzerinde 53 ülkeden 500 yerli ve yabancı firmanın, 400 standı yer alacak.


  (Devam‎ için: 9-12 NİSAN 2014 MİHAS FUARI-MALEZYA ---4-7 EYLÜL 2014 HELAL EXPO- TÜRKİYE) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

   
  Referandum
  Gıdanızı seçerken, sizin için en önemli faktör nedir?

  Tat
  Doyuruculuk
  Ucuzluk
  Helâllik  Sonuçlar
  Anketler

  Toplam Oy 17962

  eBültenimize Abone Olun
  Helal Gıda konusunda en güncel bilgileri almak ve Helal Gıda konusunda en taze bilgilere sahip olmak için lütfen email adresinizi alttaki forma girip gönderiniz. Eposta adresiniz Gidaraporu ve Gimdes ailesinden başka kimseyle paylaşılmamaktadır.


  Gimdes Videoları

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Sponsorlarımız

  Linkler
  CnrHelal Fuar
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikalı Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuarı
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gönüllü
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplarımız
  Helal Dede

  Makale Arşivi
  · 9-12 nisan 2014 mihas fuari-malezya ---4-7 eylül 2014 helal expo- türkiye
  · Müslüman hastalarin tedavisinde ve ilac uygulamasindaki problemler. 2
  · “ben varken helal eti kimse yasaklayamaz"
  · Bir müslüman cesur olmalidir. cünkü,cesaretin bittigi yerde esaret baslar
  · Mart ayında sertifika alan firmalar
  · Gimdes’ten bir sosyal proje daha : gimdes staj programı
  · Müslüman hastalarin tedavisinde ve ilac uygulamasindaki problemler
  · Ikinci helal lokma ailede baslar'' halk egitimi – gimdes merkezinde tamamlandi
  · Ak parti esenler subesi kadin kollari temsilcileri gimdesi ziyaret etti...
  · Akdeniz üniversitesinde helal ve tayyib gida tüketimi anlatildi
  · Cin heyeti gimdes’i ziyaret etti.
  · Gimdes bu yil da tüketici haklarina yaptigi destek icin odüllendirildi
  · Moral fm’de “helal yasam” canli programi gimdesle devam ediyor
  · Müslüman türkiye’mizin yüzaklarina fethiye subesi de katildi
  · Sümeyye hatun hanımlar derneği marmara temsilciğinde gimdes helal lokma semineri verildi
  · 5.uluslararasi helal ve tayyib fuarina davet ediyoruz
  · 7. uluslararasi helal ve tayyib ürünler konferansi 6 eylül’de istanbul cnr’de
  · Ankara’da ” helal lokma” konusunda seminer ve hizmet ici egitim verildi
  · ''helal lokma ailede baslar'' halk egitimi – gimdes merkezinde devam ediyor
  · Ingiltere helal sertifikalama kurumu “halal food authority” gimdes’i ziyaret etti.
  · Gimdes rusyadaki helal sertifikalama kurumlarina agusunu acti
  · Sabahattin zaim üniversitesinde ‘’helal gidanin onemi’’ anlatildi
  · Helal ürünlerle helal bir yaşam seminerleri devam ediyor...
  · Dünya helal vakfi kurulusu icin ilk adim
  · Canakkale''de helal lokma toplantısı
  · Düzce agd’de helal lokma semineri...
  · Halal dunya marketleri doludizgin kosuyor
  · Gimdes’in helal ve tayyib yasam icin mart 2014 konferans ve seminer programi
  · Subat ayında sertifika alan firmalar
  · Aksaray dolunay derneği ve sağlık derneği işbirliğinde helal lokma paneli
  · Halal dunya marketleri kumluca subesi dualarla acildi...
  · Gimdes egitim ve denetim icin azerbaycan’da...
  · Ab’den bir kotü bir iyi haber...
  · Cellale
  · Anadolu gençlik derneği'nde 'helal gıda paneli gerçekleştirildi
  · Helal platform calismasi isparta ile devam ediyor
  · Bugünlerde aksirik, oksürük, grip, nezleden her taraf kiriliyor
  · Gimdes bu yil da halalen tayyiben umre programi düzenliyor
  · Gimdes personeli akademik kariyer yollarında..
  · Tarim ve gida konfederasyonu istisare toplatisinda gimdes
  · Gimdes gonüllüleri gimdes merkezinde biraraya geldiler
  · Ankara gimdes gönüllülerinden helal lokma semineri..
  · Gimdes dergisine hala abone olamadiniz mi?
  · ’helal lokma ailede baslar'' halk egitimi – gimdes
  · Cnr helal expo,mihas helal expo organizatorü ve malezya devlet kurulusu matrade gimdeste biraraya ge
  · Imam hatip liselerinde helal lokma seminerleri..
  · Gaziantep gönüllü kuruluşlarından helal lokma paneli..
  · Gimdes subat 2014 konferans ve seminerleri
  · Helal dunya marketlerinin iki subesi daha acildi...
  · Ocak ayında sertifika alan firmalar

  Gıda Raporu © 2003-2013
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.