Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Helal Festival

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kim İslâm`dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır." Ali İmran 85

Günün Hadisi
"Dostunu severken ölçülü sev, günün birinde düşmanın olabilir. Düşmanına da buğzunu ölçülü yap, günün birinde dostun olabilir." Hz.Ebu Hureyre (r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  44277809
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  KURBAN BAYRAMIMIZ HAYIRLARA VESILE OLSUN. ÜMMETİN BİRLİĞİNE DİRLİĞİNE, VESİLE OLSUN.

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/08/2018 06:39 (129 okuma)

  konferans KURBAN BAYRAMIMIZ HAYIRLARA VESILE OLSUN. ÜMMETİN BİRLİĞİNE, DİRLİĞİNE, VESİLE OLSUN.

  “Biz, (İbrahim'e) büyük bir kurbanlık vererek onu (İsmail'i) kurtardık.” SÂFFÂT SÛRESİ(107)

  “O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.” KEVSER SÛRESİ (2)

  “Kurbanlık büyük baş hayvanları da sizin için Allah'ın dininin nişanelerinden kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saf saf sıralanmış dururken (kurban edeceğinizde) üzerlerine Allah'ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan siz de yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şükredesiniz diye onları böylece sizin hizmetinize verdik.” HAC SÛRESİ(36)

  “Her ümmet için, Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık. İşte sizin ilahınız bir tek ilahtır. Şu halde yalnız ona teslim olun. Alçak gönüllüleri müjdele! “ HAC SÛRESİ(34)

  “(Ey Muhammed!) Onlara, Adem'in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. kurbanı kabul edilmeyen, "Andolsun seni mutlaka öldüreceğim" demişti. Öteki, "Allah ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder" demişti.” MÂİDE SÛRESİ(27)


  Terör acılarımızın devam ettiği, üstelik bu terörün en büyük destekçisi, büyük şeytanın ülkemizin ekonomik hayatına vurmaya çalıştığı pusuların peşpeşe yapıldığı bir ortamda bir Kurban Bayramını daha idrak ediyoruz. Bu bayramın öncelikle milletimize, tüm müslümanlara ve de insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah(cc)’tan diliyoruz Bu mübarek günlere eriştiren Rabbimize mahlukatı sayısınca hamd -ü senalar olsun.


  (Devam‎ için: KURBAN BAYRAMIMIZ HAYIRLARA VESILE OLSUN. ÜMMETİN BİRLİĞİNE DİRLİĞİNE, VESİLE OLSUN.) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BÜTÜN MÜSLÜMANLARA BOYKOT ÇAĞRIMIZDIR!..,

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/08/2018 00:48 (570 okuma)

  konferans BÜTÜN MÜSLÜMANLARA BOYKOT ÇAĞRIMIZDIR!..,

  Feryadı bırak,kendine gel,çünkü zaman dar
  Uğraş ki; telâfi edecek bunca zarar var.
  Feryad ile kurtulması me'mul ise haykır!
  Yok,yok!Hele azmindeki zincirleri bir kır!
  'İş bitti..Sebatın sonu yoktur.' deme,yılma.
  Ey millet-i merhume,sakın ye'se kapılma.

  BU GÜN FARKLI BİRŞEY YAPABİLİRİZ… GELİN AMERİKAN VE İSRAİL KÖKENLİ COCA COLA, PEPSİ COLA, STARBUCKS COFFEE, MC.DONALAD’S, NESTLE, HERBALİFE, DANONE, İPHONE-APPLE …. ÜRÜNLERİNİ BOYKOT EDELİM

  WE CAN MAKE THE DIFFERENCE... BOYCOTT STARBUCKS, MC.DONALAD’S, NESTLE, HERBALİFE, COCA COLA, PEPSİ COLA, DANONE , İPHONE-APPLE ….

  GİMDES BU SEFER DE HAKLI ÇIKTI!


  2005’den beri Amerikan ve İsrail kökenli dünya markalarına karşı boykot çağrılarımızın bu gün bir defa daha önemli olduğu ortaya çıktı. Ekonomimizi bir takım ayak oyunları ile tehdit eden bu gayrimüslim emperyalist faşistlere en güzel cevap, onların herşeyleri olan ekonomik ürünlerini boykot etmektir. Bu defa bari boykotumuzu kararlı ve devamlı uygulayalım.


  (Devam‎ için: BÜTÜN MÜSLÜMANLARA BOYKOT ÇAĞRIMIZDIR!.., ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ÇOCUKLARDA HİPERAKTİVİTEYE YOL AÇAN KATKI MADDELERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 16/08/2018 06:11 (637 okuma)

  konferans ÇOCUKLARDA HİPERAKTİVİTEYE YOL AÇAN KATKI MADDELERİ…

  Prof.Dr. Hasan DOĞRUYOL


  Tartrazine (E102), genellikle alkolsüz içecekler içinde kullanılan bir renklendiricidir. Bu maddeyle ilgili olaral çok sayıda çalışma yapılmıştır. Tartrazine karşı aşırı duyarlı kişilerin asetilsalisitik asite (ASA) karşı da duyarlı oldukları gözlenmiştir. Aspirine hassas kişilerin %10-40'ında tartrazine karşı duyarlık tespit edilmiştir. Görülen reaksiyonlar astım, ürtiker, rinit ve çocukluk hiperaktivitesi (36-40) tarzındadır.

  Bu durum tatrazin molekülünün kimyasal yapısının benzoatlar, diğer azo bileşikleri, hidroksi aromatik asitler ve salisilatlarla benzer yapıda olmasından kaynaklanır.

  Tartrazin verilen çocuklarda idrarla çinko atılımı artmakta ve serum ve sekresyonlardaki çinko miktarı düşmektedir. Bu çocuklarda aynı zamanda davranış kusuru ortaya çıkmaktadır. Kontrol hastalarda bu duruma görülmez. Bu bulgular tartrazinin, duyarlı kişilerde çinko bağlama etkisi gösterdiğini ortaya koyar. Sonuçta ortaya çıkan çinko eksikliği ise çocukluk hiperaktivitesinin olası bir diğer nedenidir.

  Çocuk şekerlemelerinde bol miktarda kullanılmakta olan Eritrosin (E127) 'in vitro verildiğinde sıçan beyin sinir uçlarında dopamin tutulmasına karşı nöro kompetatif dopamin inhibitörü gibi davranmaktadır. Eritrosinin diğer transmitterler üzerinde de inhibe edici etkileri bulunmuştur. Bu çalışmalarda bu nöro transmitterlerin reseptörler etrafında arttığı ve bu durumun sinaptik nörotransmisyonu arttırdığı gösterilmiştir. Çocukluk hiperaktivitesinde dopamin siklusunda bir azalma olduğuna ait bazı göstergeler mevcuttur.


  (Devam‎ için: ÇOCUKLARDA HİPERAKTİVİTEYE YOL AÇAN KATKI MADDELERİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ÇANKIRI BELEDİYE MEZBAHASI ÇALIŞANLARINA, GİMDES'TEN ''HELAL VE TAYYİB KESİM SERTİFİKASI

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/08/2018 23:47 (309 okuma)

  konferans ÇANKIRI BELEDİYE MEZBAHASI ÇALIŞANLARINA, GİMDES'TEN "HELAL VE TAYYİB KESİM SERTİFİKASI"

  ÇANKIRI (AA) - Çankırı Belediyesi mezbahası çalışanları helal kesim sertifikası aldı.Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği (GİMDES) helal kesim uzmanları...

  Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği (GİMDES) helal kesim uzmanları tarafından mezbahada görevli 6 kesiciye helal kesim kursu verildiği ifade edildi. Eğitimini başarıyla tamamlayan 6 kesici, helal kesim sertifikası sahibi oldu.

  Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, sofralara helal, sağlıklı ve güvenli gıda ulaşmasının vatandaşların da nihai isteği olduğunu belirtti. Sertifikayla birlikte kesimlerin helal kesim standartlarına uygunluk içerisinde yapılacağını teyit etmiş olduklarını aktaran BOZ, "Mezbahada bulunan hayvanlarımızın kesimi dini kurallarımıza göre yapılıyor. Sağlıklı, güvenli ve İslami usullere göre kesim işlemi yapılması amacı ile mezbahamızda iki veteriner hekimimiz ve altı kesicimiz ile birlikte kesim işlemini rutin olarak devam ettiriyoruz. Halkımızı güzel hizmetlerle buluşturmanın gayreti içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.


  (Devam‎ için: ÇANKIRI BELEDİYE MEZBAHASI ÇALIŞANLARINA, GİMDES'TEN ''HELAL VE TAYYİB KESİM SERTİFİKASI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 61. SAYISI ÇIKTI

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/08/2018 07:46 (339 okuma)

  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 61. SAYISI ÇIKTI

  MÜSLİM VE GAYRİMÜSLİM ÜLKELERDE HELAL VE TAYYİB ÜRÜN TİCARETİNDEKİ MESELELER VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ

  Dünya üzerinde 112 ülkeye yayılmış 2 milyar Müslüman tüketici potansiyeline sahip Helal gıda pazarının, yıllık 1 trilyon dolarlık bir potansiyele sahip olmasına karşın, 350 milyar dolarlık fiili işlem hacmine sahip olduğu tahmin edilmektedir. Ortadoğu, Kuzey Afrika, Güney ve Güneydoğu Asya ile Çin’deki geniş Müslüman kitleler, Helal ürünler için çekici bir pazar oluşturmaktadır.


  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, “Müslim Ve Gayrimüslim Ülkelerde Helal Ve Tayyib Ürün Ticaretindeki Meseleler Ve Çözüm Önerilerimiz” başlığıyla 2 milyar Müslüman tüketicinin Helal gıdayı benimsemesi sağlandığı takdirde, global Helal gıda pazarının yıllık 1 trilyon dolara ulaşması rahatlıkla mümkün olacağı üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Hasan DOĞRUYOL, “Aldığınız Hazır Gıdanın İçeriğini Kontrol Edin” başlığıyla önemsemeden yediğimiz gıdaların bizleri sağlık açısından nasıl etkilediği üzerinde durmuştur.

  Dr. M. Şerafeddin KALAY, “Allah’ın En Hayırlı ve En Sevimli Beldesi” başlığıyla Kâbe’nin neden kutsal ve önemli olduğu üzerinde durmuştur.


  (Devam‎ için: HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 61. SAYISI ÇIKTI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  5.TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/08/2018 01:42 (334 okuma)

  konferans 5.TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

  GİMDES, GİMDES Gönüllü işbirliği ile yılda bir defa organize edilen ve yeni dünya düzeninde Müslümanların bilinçlenmesinin hedeflendiği Temel Helal Gıda Eğitiminin 5. ‘si İstanbul’da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

  Yüzlerce gönüllünün iştirak ettiği eğitim Zübeyde Hanım Kültür merkezinde saat 10.15’te başladı. 7’den 70’e katılımın olduğu programda hanımların katılımının yoğun olduğu görüldü.

  Sunuculuğunu M. Volkan ÖZKAN’ın yaptığı program GİMDES Gönüllüleri adına, GİMDES Denetçisi, Dicle Üniversitesi Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam Kulübü başkanı Muhammed Zeki AYGUR’un selamlama konuşması ile başladı.

  Programa, GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, GİMDES Bilim Kurulu üyeleri Dr. Halim AYDIN, Ali KAYGISIZ, Timuçin GÜNESEN, Fıkıh Kurulu üyesiMustafa MERAL, konuşmacı olarak katıldı. Alanında uzman kişilerin katıldığı programda, sertifikalama sistemi, kozmetik ürünlerindeki problemler ve katkı maddeleri, GİMDES GDO ‘lu ürünlere neden izin vermiyor? İslami Kesim meselesi ve network sistemin fıkhi boyutları, gibi önemli konuların sunumu gerçekleştirildi. Ayrıca, çocuk eğitiminde helal ve haram lokmanın etkisi, dünya helal vakfı tanıtım filmi ile ilgili sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

  “Toplum refahının yükselmesi, beraberinde nefsi zaafları da getirdi”

  Selamlama konuşmasını yapan Muhammed Zeki AYGUR toplum refahının yükselmesi, beraberinde nefsi zaafları da getirdiğini dile getirerek, “Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki herkes kendi nefsini ve kendi rahatını düşünüyor ama göreceksiniz ahirette hesap defterleri açıldığı zaman rahatına düşkün olanlar değil dünyada rahatından vazgeçenler sevineceklerdir. Bu dünyadaki yük ne kadar fazla olursa öteki dünyada verilecek mükafat ta o ölçüde fazla olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

  “İslam’ın her alanda sözü ve hükmü vardır”


  (Devam‎ için: 5.TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ZAFER İNANANLARINDIR!

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/08/2018 03:13 (735 okuma)

  konferans ZAFER İNANANLARINDIR!

  “Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir.”(Ali İmran 139)


  Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  İki milyarlık İslam alemi artık uyanıyor! Batının bir gece baskını ile taktığı prangaları bir bir kırıp atıyor. Sahip olduğu hayat nizamının nimetlerini bütün insanlık alemine sunmaya hazırlanıyor. Zulüm çetesi onun için can havli ile sağa sola saldırıyor. Türkiye’yi sindirebilmek için çirkeflik senaryolarını arka arkaya, birbir devreye sokuyor. Boşuna bir gayret içinde kendini yok etmeye doğru dört nala koşturuyor.Tarihteki yüzlerce Hak ve Batıl savaşlarında olduğu gibi bu savaşta da HAk zaferini kutlayacaktır. Allah’ın Kader planı böyledir. Biz yeter ki, Hak çizgimizi bozmadan yürümeye devam edelim. Bunun için biz diyoruz ki;

  BUGÜN DUA ZAMANIDIR!
  Bugün Müslümanlar olarak duaya ne kadar çok muhtacız? Birbirimize çok dua etmeliyiz. Zalimlerin ve Deccalların zulmünden ve her türlü desisesinden Allah’a sığınmak için gece gümdüz niyazda bulunma zamanıdır.

  BUGÜN BİRLİK OLMA ZAMANIDIR!
  Parti pırtı kavgalarını bir tarafa atma zamanıdır. Meşrep cemaat farklılıklarını unutma zamanıdır. Her türlü ayrılık, düşmanlık, fitne kaynağı olacak davranışlardan hicret etme zamanıdır.

  BUGÜN YARDIMLAŞMA ZAMANIDIR!
  Bütün sivil toplum kuruluşları, Bütün cemaatler, Bütün fikir önderleri bu küresel ilişki ve işbirliğine katkı vermelidir. TGTV ve İDSB, MÜSİAD, ASKON gibi fikir ve iş çatı kuruluşlarımız daha güçlü bir fonksiyonu yüklenmelidir. OİC basit basit işlerle uğraşmak yerine İslam Birliğinin oluşması için ciddi adımlar atmalıdır. İki milyarlık dev, gücünden habersiz, dünyaya baygın baygın, korkak ve çekingen gözlerle bakmaktan artık vazgeçmelidir


  (Devam‎ için: ZAFER İNANANLARINDIR!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  TEMMUZ 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/08/2018 04:21 (756 okuma)

  konferans TEMMUZ 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1. HABBAZ ORGANİK UNLU MAMÜLLER-MEHMET ONUR ÖZKAN KONYA EKMEK-SİMİT-POAÇA-GEVREK ÇEŞİTLERİ
  2. BEYDA GIDA ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. İSTANBUL SUSAM-TAHİN-PİRİNÇ UNU
  3. ALTIPARMAK GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. İSTANBUL BAL ÇEŞİTLERİ
  4. MSC GIDA ÜRÜNLERİ İNŞAAT TEKSTİL SAN. TİC. A.Ş. İSTANBUL MEYVE BAR
  5. KAZAN SODA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. ANKARA KARBONAT-BİKARBONAT

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  6. BEMTAT GIDA VE YATIR. ENDÜSTRİLERİ A.Ş. TEKİRDAĞ UN ÇEŞİTLERİ
  7. ÖZDOYURAN DIŞ TİC. VE UN SAN. A.Ş. İSTANBUL UN ÇEŞİTLERİ
  8. A.B GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL PASTA KATKI MADDESİ-LİKİT-TOZ YUMURTA-KORNET KÜLAH
  9. A.B GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL KABUKLU YUMURTA
  10. ÜÇ YILDIZ GIDA TARIM VE HAYVANCILIK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. İSTANBUL PEYNİR ÇEŞİTLERİ
  11. KRİSTAL KOZMETİK MADEN TEKS. GIDA REKLAM BALIKESİR DEODORANT ÇEŞİTLERİ
  12. ÜÇE MAKİNE MEDİKAL BİLGİSAYAR SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ANKARA DEZENFEKTAN
  13. TURUN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. KIRKLARELİ BUĞDAY UNU
  14. SEMOLİNA MISIR İRMİĞİ GIDA SAN. ve TİC. A.Ş. SAMSUN MISIR UNU-İRİMİĞİ-KEPEĞİ
  15. DOST ZİRAAT HAYVANCILIK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. İSTANBUL ÇİĞ SÜT


  (Devam‎ için: TEMMUZ 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  SU FİLTRESİNDE KEMİK KÖMÜRÜ(BONE CHARCOAL)

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/08/2018 01:01 (1024 okuma)

  konferans SU FİLTRESİNDE KEMİK KÖMÜRÜ(BONE CHARCOAL)

  Hiç normal suda veya maden suyunda onu Helal olmayan yapabilecek unsurlar içerebileceğini düşündünüz mü?


  Doğrudan kaynağından alınan menba suyunun veya maden suyunun temizlenme sürecinde, içlerindeki minerallerin etkilenmemesinin de amaçlandığı birkaç filtre işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak, bazı filterasyon işlemleri, hayvan kemiğinden türetilen bir materyal olan "kemik kömürü" içerebilir ve trikalsiyum fosfattan oluşur ve flüorür ve metal iyonlarını sudan uzaklaştırmak için kullanılabilir.

  Kemik kömürü hayvan kemiğinden türetildiği için, Müslüman kullanıcılar arasında şüpheli bir durum söz konusudur. Çünkü İslami usulle kesilmemiş hayvan nejis (kirli) olarak kabul edilir. Su, kirli filtre kullanılarak filtre edildiğinde, kirlenmiş olarak kabul edilir ve Helal olmaz. Ancak, bu gün endüstri oyuncuları Hindistan cevizi Kabuğunu veya Çam kozalağını kullanarak alternatif filtreleme teknolojisi ile lüzumlu aktif karbon üreterek problemi çözmüşlerdir. Yeter ki su firmaları flitrasyonda buna dikkat etsin. Müracaatları halinde, bu şekilde, bu yöntemle filitrasyon yapan firmalara GİMDES Helal ve Tayyib sertifikalama yapmaktadır. Bu şekilde üretilmiş ve GİMDES tarafından onaylanmış su şişeleri üzerinde GİMDES’in Helal ve Tayyib Logosunu görebilirsiniz.


  (Devam‎ için: SU FİLTRESİNDE KEMİK KÖMÜRÜ(BONE CHARCOAL)) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ÇOCUKLARIMIZDA BESLENME ALIŞKANLIKLARI VE HİPERAKTİVİTE

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/08/2018 02:24 (411 okuma)

  konferans ÇOCUKLARIMIZDA BESLENME ALIŞKANLIKLARI VE HİPERAKTİVİTE

  Prof.Dr.Hasan DOĞRUYOL


  Okul çocuklarının aldıkları kalorinin oldukça büyük bir kısmı yağ kaynaklıdır. Bu çocuklar ayrıca kayda değer mıktarda sukroz da tüketirler. Çoğu öğrenci evden kahvaltı yapmadan çıkmakta ve sadece şekerleme ve kripslerle karınlarını doyurmaktadırlar. Çocukların yaklaşık yarısı hafta içinde taze meyve yememektedir. Bu gıdalar incelendiğinde bunların içinde bulunan kalsiyum, magnezyum, demir, çinko, A vitamini, riboflavin, folatlar gibi esansiyel maddelerin asgari değerlerinin çok altında olduğu görülür. Çocuklar genelde patates kızartması, cips, beyaz ekmek, şekerleme, et, bisküvi, kek ve alkolsüz içeceklerle beslenmektedirler. Belki teker teker incelendiğinde bu gıdalardaki katkı maddeleri çok fazla değildir, fakat bütün okul hayatı boyunca bu gıdalarla beslenen bir çocuğun alacağı toplam katkı miktarı korkutucu boyutlardadır.

  Yukarda konu edilen esas elementlerin eksiklikleri birtakım klinik tablolar ortaya çıkarır. Örneğin demir eksikliğinin dikkat kusuru, irritabilite ve kavrama yetersizliğine yol açtığı bilinmektedir. Çinko eksikliğinde ise hiperaktif davranışlar artmakta ve irritabilite, göz yaşarması, kapanıklık ortaya çıkmaktadır. Kalsiyum eksikliği anksiyete nedenidir. Magnezyum eksikliğinde ise, öğrenme zorluğu yanında, huzursuzluk, yerinde duramama gibi bulgular ortaya çıkmaktadır.

  Yeterince protein almadan, sukroz tüketiminin artması reaktif hipoglisemiye yol açar. Bu tip bir diyetle beslenen çocuklarda antisosyal davranışlar ortaya çıkmaktadır. Bu çocukların aldığı esansiyel maddeler-vitamin ve mineraller o derece düşük düzeydedir ki, bu çocuklar zaten subklinik bir malnutrisyon tablosu içindedirler. Bu durum da antisosyal davranış bozukluğu sebebidir. Ayrıca bu çocuklarda kavrama kabiliyeti azalır ve suç işleme meyili artar.


  (Devam‎ için: ÇOCUKLARIMIZDA BESLENME ALIŞKANLIKLARI VE HİPERAKTİVİTE) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  İMANLI GENÇLİĞİMİZLE ELELE-5.TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/08/2018 10:53 (345 okuma)

  konferans İMANLI GENÇLİĞİMİZLE ELELE-5.TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ

  GİMDES ve GİMDES Gönüllülerinin iş birliği ile Helal ve Tayyib bir yaşam için organize edilen programlara bir yenisi daha ekleniyor.

  'Ey insanlar! Yeryüzündeki şeylerin helâl ve tayyib olanlarından yiyin! Şeytanın izinden yürümeyin. Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır.' (Bakara 168)

  “Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi Haram mı? ve Sağlığımıza Ne Kadar Uygun?” sloganıyla ilki 30 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen Temel Helal Gıda Eğitimi programının beşincisi 12 Ağustos 2018 Pazar günü gerçekleştirilecektir.

  GİMDES Başdenetçilerinin sunumuyla gerçekleştirilecek programda konu başlıkları şöyle:

  1.Serifikalama Sistemi. Gıdalarımızdaki problemler ve katkı maddeleri
  2.Kozmetik ürünlerindeki problemler ve katkı maddeleri
  3.GDO’lu ürünlere neden izin verilmiyor
  4.Kesim meselesi ve Network Satış Sisteminin Fıkhî Boyutları
  5.Helal Gıda, GİMDES, GİMDES’in Diğer Helal Sertifikalama Kurumlarından Farkı ve Akreditasyon Kurumları


  (Devam‎ için: İMANLI GENÇLİĞİMİZLE ELELE-5.TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  AŞILARLA, GDO’LU TOHUMLARLA FARKINDA OLMADAN NÜFUS PLANLAMASINA MI TABİ TUTULUYORUZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/08/2018 08:40 (825 okuma)

  konferans konferans AŞILARLA, GDO’LU TOHUMLARLA FARKINDA OLMADAN NÜFUS PLANLAMASINA MI TABİ TUTULUYORUZ?

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Ana karnından, ölümüne kadar insan oğluna dayatılmaya çalışılan aşılar ve GDO’lu ürünler üzerinde bugüne kadar sayısız yazılarımızı yayınladık. Bu belaları üzerimizden kaldırıncaya kadar da yazmaya devam edeceğiz Allah’ın izni ile.Bu yazımızda bir başka pencereden bakarak görüşlerimizi anlatmaya çalışacağız.

  Bir kere biz aşıya karşı değiliz. Biz beynelminel ilaç mafyasının elinde olduğunu düşündüğümüz bu ithal ilaç ve aşılara karşı temkinli yaklaşmak zorunda olduğumuzu söylüyoruz. Bugün bir gerçek var ki mevut aşı sistemi başta Amerika olmak üzere bütün dünyada tartışılmaktadır. Mevcut aşılar üzerinde tüm dünya kamu oyunda ciddi bir güvensizlik ortamı meydana gelmiştir.

  Bill Gates konferanslarında sürekli; "Nüfus artışını engellemenin aşı ile sağlanacağını" dile getiriyorlar. Hem "Aşılarla hayat kurtarıyoruz." diyorlar, hem de "Nüfus azalacak." diyorlar. Peki ikisi aynı anda nasıl sağlanabilir ki?

  Dan Brown'un "Cehennem" adlı kitabında ; Bir bilim adamı ve onun sevgilisi "Nüfus bu hızla artmaya devam ederse doğal kaynaklar bitecek ve dünyanın sonu gelecek. Eğer biz içme sularına karıştıracağımız kısırlaştırıcı virüsle nüfus planlaması yaparsak insanlığa hizmet etmiş, dünyayı kurtarmış olacağız. Böylece tüm insanların yok olması yerine en azından yarısı yaşayacak." diyerek harekete geçiyorlar.


  (Devam‎ için: AŞILARLA, GDO’LU TOHUMLARLA FARKINDA OLMADAN NÜFUS PLANLAMASINA MI TABİ TUTULUYORUZ?) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  WHC’İN 27-31 EKİM 2018 YILLIK KONGRESİ VE HELAL KONFERANSI TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR FIRSATTIR.

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/08/2018 23:50 (680 okuma)

  konferans WHC’İN 27-31 EKİM 2018 YILLIK KONGRESİ VE HELAL KONFERANSI TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR FIRSATTIR.

  Müslümanların hayatında helal bir zorunluluktur. Doğuşundan ölümüne kadar Helal sınırları içinde yaşamak onun olmazsa olmazıdır. Helalde en önemli kısım ise Helal Lokmadır. Hayatı boyunca tüketmiş olduğu her lokma için Allah'tan önce kendisini sorgulamalıdır. Bu nedenle, her lokma helal olmalı. Helal gıda, hem bedensel hem de ruhsal olarak sağlıklı ve imanlı bir hayata sahip olmanın anahtarıdır.

  Küresel iletişim geliştikçe, Müslümanlar, bulundukları hayatla gelen modern yaşamın ve ürünlerin sadece tatminsizliğe, strese ve sağlıksız bir hayata yol açtığını ve bu nedenle uzun süredir unutulmuş gerçek yaşam tarzını ve Helal'i aramaya başlamaları gerektiğini fark etmeye başladılar.

  Şimdi olduğumuz yer sadece başlangıç. Ummet yüz yıllık uykusundan uyanmaya başlıyor. Emperyalist patronlar, bu gelişmeyi sadece devletlerini ellerinde tutmak için devletler aracılığıyla önlemeye çalışıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, hedefe ulaşılacak. Helal gıdalar için pazar potansiyeli yaklaşık 1 trilyon dolar. Toplam Helal pazarının 3.8 trilyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Şu an itibariyle bu pazarın sadece% 15'i gerçekleştiril ebilmektedir.

  Yaklaşık 15 milyon Yahudi var ama Kosher pazar potansiyeli 250 milyar dolar. Bu küçük bir topluluk için muazzam bir sayıdır. Kosher ürünlerinin tüketicilerinin çoğunlukla Müslüman ve Yahudi olmayan insanlar olduğunu biliyormusunuz?


  (Devam‎ için: WHC’İN 27-31 EKİM 2018 YILLIK KONGRESİ VE HELAL KONFERANSI TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR FIRSATTIR. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GIDA VE İLAÇTA PARLATICI OLARAK KULLANILAN ŞELLAK HELALMİDİR?

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/07/2018 03:23 (708 okuma)

  konferans GIDA VE İLAÇTA PARLATICI OLARAK KULLANILAN VE KÖKENİ BİR BÖCEK OLAN ŞELLAK HELALMİDİR?

  Shellac, Hindistan ve Tayland ormanlarındaki ağaçlar üzerinde dişi lak böceği tarafından salgılanan bir reçinedir. Laccifer lacca (Şellağın elde edildiği böcek) boyut ve renk olarak elma çekirdeğine benzemektedir. Şellak, bu böceğin kırılgan veya taneli bir salgısıdır. Hindistan ve Tayland'ın belirli ormanlarında bulunur ve dişi böceğin ağaç gövdesinin üzerinde bıraktığı yapışkan kalıntı kabuklardan çıkartılır. Kullanımı 3000 yıllık bir zaman dilimine sahip, 20. Asırdan önce Gomalak adı verilen şellak, ağaç mobilya da dayanıklı ve güzel renkli yüzeyler elde etmek için kullanılmış.

  20.asırdan itibaren, Vitaminler, eczacılık ürünleri, şekerlemeler, çikolata ve hatta bazı meyveler, pek çok kimsenin "gözde" ürünleridir ve yüzeylerinde parlatıcı olarak şellak kullanılmaktadır. Şellak, coccus lacca diye bilinen bir böceğin reçineli salgı maddesidir. Katkı maddeleri listelerinde E904 sembolü ile gösterilmektedir. Etiketlerde şeker parlatıcısı, parlatma ajanı şeklinde ifade edilmektedir. Şekerlemelerde şellak'ın ana kullanım amacı çikolatalı ürünlerin kaplanmasıdır. Örneğin, çikolata kaplamalı fındık, üzüm, gıda destekleyiciler, ilaçlar, meyveler ve kahve çekirdek tanelerinde şellak kullanılmaktadır.

  Şellak, amonyak, sodyum borat, sodyum karbonat ve sodyum hidroksit gibi alkaliklerde ve çeşitli organik çözücülerde eriyebilir. Alkolde eritildiği zaman, tipik olarak etanol ve metanol ile sağlam ve sert bir tabaka oluşturur ki bu mobilyacılıkta kullanılan parlaklığı sağlar.

  Shellac, çok hafif sarıdan çok koyu kahverengiye, aralarında çok sayıda kahverengi, sarı, turuncu ve kırmızıya sahip pek çok sıcak renkte gelir. Renk, lac böceğinin yaşadığı ağacın özünden ve hasat zamanı tarafından etkilenir.


  (Devam‎ için: GIDA VE İLAÇTA PARLATICI OLARAK KULLANILAN ŞELLAK HELALMİDİR?) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL TURİZM-HELAL OTEL SERTİFİKALANDIRMA SİSTEMİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/07/2018 02:23 (695 okuma)

  konferans HELAL TURİZM-HELAL OTEL SERTİFİKALANDIRMA SİSTEMİ

  Otel, Restoran, Seyahat Zinciri İçin Helal Turizm Standardı


  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Kâinatta yaratılmış her varlık zerre miktar da olsa proton ve nötron çekirdeği etrafında her an haraket halinde olan elektronlardan oluşmuştur. Yani canlı olsun cansız olsun kâinattaki her zerre sukünet içerisinde hareket halinde deveran ediyor.

  Yüce Mevla’mız mukaddes kitabımız Kur’anı Kerim’de seyahati yani gezmeyi emir derecesinde teşvik etmektedir. Yer yüzünün dolaşılarak, geçmiş insanların bıraktıkları eserlere bakılıp ibret alınması, yaratılışın nasıl olduğunun görülmesi veya tenezzüh ve dinlenmek için gezilmesi gibi Rahman, Rahim, Rezzak ve bağışlayıcı olan bir Rabbin güzel diyarında, emniyet içinde gezin denilmektedir. Ayrıca İslam kültür ve medeniyet tarihi içinde gezginler için harcama kalemlerinden bir pay ayrıldığına şahit olunmaktadır. Ayrıca Kur’an’da;"Sadakalar ancak şunlar içindir: Fakirler, yoksullar, o işte çalışan görevliler, kalpleri İslâm'a ısındırılacaklar, köleler, borçlular, Allah yolundakiler, yolda kalmışlar.Allah tarafından böyle farz kılındı. Allah her şeyi bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir." (Tevbe 60) yolda kalmış ibaresinin geçtiği ayeti celilede, yolculara da zekat verilebileceği hükmü seyahatlerin rahatlıkla yapılabilmesi için emredildiği görülmektedir. Yeter ki! yapılmış olan seyahat meşru yani helal olan bir sebep ve gaye için yapılmış olsun.Hz Peygamber (sav) de hem çokça seyahatler yapmış hem de seyahate teşvik etmiştir. Bir Hadisi şerifinde şöyle buyurmaktadır: ’seyahate çıkın ki sıhhat bulasınız ve rızkınız artsın’’

  Seyahatlerimizde özellikle İslam ülkesi topraklarına girmeden daha uçak yolculuğumuzda helal lokma konusunda güvenli bir tüketim gerçekleştirebilmemiz mümkün müdür? Uçak seyahatlerimizde verilen ikram menülerinde Vejeteryan Menü, Kosher Menü var, fakat 2 milyar İslam aleminin güvenebileceği bir Helal Menüsü yoktur. Bizler Müslümanlar olarak Hac ve Umre ibadetimizi gerçekleştirmek için yolculuğumuzun başından itibaren sıkıntı ve tereddüt duymadan verilen ikramları, kaldığımız otelin yemeklerini, lokantalardaki yemekleri güvenle yiyebilecek durumda ve şartlarda mıyız?


  (Devam‎ için: HELAL TURİZM-HELAL OTEL SERTİFİKALANDIRMA SİSTEMİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  CEP TELEFONUNUZDA HELAL UYGULAMA SAHTEKÂRLARIN KORKULU RÜYASI OLDU

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/07/2018 02:25 (784 okuma)

  konferans CEP TELEFONUNUZDA HELAL UYGULAMA SAHTEKÂRLARIN KÂBUSU OLDU

  Müslüman toplumumuzda Helal ve Tayyib ürün arama hassasiyeti artıyor ya, gün geçmiyor ki ürünlerinin ambalajlarına toplumun güvendiği GİMDES’in logosunu habersiz, hak etmeden, toplum fertlerini kandırma maksadı ile sahtekârlık yaptıkları, Gönüllü kardeşlerimizin dikkatli ve vazife şuuru ile, Helal uygulamamızı inceleme sonucunda, sahteliğini tesbit ediyorlar, fotoğrafını çekerek bize gönderiyorlar. Biz de Avukatlık büromuza gereği için ulaştırıyoruz. Bu şekilde bugüne kadar yüzlerce sahtecilik suç duyurusu yapıldı.

  Helal Uygulama kurulduğundan beri kullanan kardeşlerimiz, günlük alışverişlerinde çok faydalandıklarını ifade ediyorlar. Bugüne kadar Helal Uygulamayı 200 bin kişi indirmiş gözüküyor. Siz henüz kullanmamışsanız, en kısa zamanda cep telefonunuza indirin ve ücretsiz bir şekilde istifade edin. Bu sistemi kuran ve yıllardır aksaksız bir şekilde fi sebilillah çalıştıran kardeşlerimize bu vesile ile teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun diyoruz.

  CEP TELEFONLARINDAKİ HELAL UYGULAMASI HELAL GÖNÜLLÜLERİNE SAHTEKÂRLARA KARŞI CAN SİMİDİ OLDU

  GİMDES Helal ve Tayyib Serifikalı tüm ürünleri ve Helal Dünya Marketleri şubelerini telefonunuzun uygulama marketinden Helal Gıda uygulamasını indirerek öğrenebilirsiniz


  (Devam‎ için: CEP TELEFONUNUZDA HELAL UYGULAMA SAHTEKÂRLARIN KORKULU RÜYASI OLDU ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  VANİLYA, VANİLİN, ETİL VANİLİN TATVERİCİLER HELAL Mİ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 23/07/2018 00:23 (1175 okuma)

  konferans VANİLYA, VANİLİN, ETİL VANİLİN TATVERİCİLER HELAL Mİ?

  Vanilya bir bitki ürünüdür, Ekvatorun Pasifik kıyıları, Meksika, Madagaskar, Cava, Antiller ve daha birçok yerde yetişebilmektedir. Vanilya tohumundan çözücü olarak seçilmiş alkolle çıkartılır. Tohumlar ya muhafaza kabukları ile, ya da kabuklarından çıkartılmış olarak su, alkol karışımı bir çözeltide bir kaç ay bekletilir. Bu esnada tohum içindeki vanilya aroması çözeltiye geçer normal olarak alkol ihtiva eden bir eriyik içinde muhafaza edilir. Sıvı veya toz formunda kullanılır. Bir şişe vanilya ekstratında deney yaparsanız, yaklaşık %30-40 oranında alkol katkı maddesini bulursunuz. Bazıları, pastacılık ürünlerinde bu tip vanilya ekstratının kullanılmasına onay veriyor. Çünkü, diyorlar ki, pişirme esnasında alkol buharlaşır gider. Biz diyoruz ki tam pişmenin oluştuğu fırın ürünlerinde ancak alkol buharlaşabilir, vanilya, fırın ürünleri dışında dondurma gibi, krema gibi, meşrubat gibi, ilaç şurupları gibi pek çok ürünlerde de kullanılır. Bu ürünlerde pişme oluşmadığı veya kısmen oluştuğu için alkolün tamamı buharlaşamaz.

  Vanilya, toz formunda da kullanılabilir. Bu formda, vanilya tohumları kabukları ile veya kabuksuz olarak ya alkol katkısız ezilir veya ezilir alkolde eritilir ve sonra arıtılır. Çeşitli şekilde elde edilen piyasadaki vanilya paketlerinin etiketinde maalesef sadece vanilya veya vanilya flavoring şeklinde açıklama yapılıyor bu nedenle en azından şüphelidir. Bu yüzden, Müslüman tüketici hangi formu kullanabileceğinin seçimini yapamıyor. Bu durumda, ürünün üreticisi ile temas kurma ihtiyacı doğuyor. Onda da ekseriya tam sonuç alamıyor.

  Vanilin ve Etil Vanilin, vanilya tohumunda mevcut tat vericilerdir. Bunların toz formu alkol ihtiva etmezler. Bugün tatbikatta vanilin ve etil vanilinin önemli bir kısmı sentetik olarak üretilmektedir. Mamafih, gıda firmaları, gıda üretiminde kullanmadan önce bunları da alkolde eriterek kullanmaktadırlar.


  (Devam‎ için: VANİLYA, VANİLİN, ETİL VANİLİN TATVERİCİLER HELAL Mİ?) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL AKREDİTASYON KURUMU KURULDU

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/07/2018 14:00 (900 okuma)

  konferans HELAL AKREDİTASYON KURUMU KURULDU-2013

  AB Bakanlığına bağlı faaliyet yapacak

  Olmadı, yürümedi…

  HELAL AKREDİTASYON KURUMU KURULDU-2017

  Ekonomi Bakanlığına bağlı faaliyet yapacak

  Olmadı, yürümedi…

  HELAL AKREDİTASYON KURUMU KURULDU-2018

  Ticaret Bakanlığına bağlı faaliyet yapacak

  ???


  Bu konuda pekçok yazılar yazdık. Bunların linklerini yazımızın sonunda bulacaksınız. Son yayınlanan haberlerde yine bazı firmalarımızda ve tüketicilerimizde kafa karışıklığı olmuş bize soruyorlar.

  Kısaca bir açıklama olarak; Helal Akreditasyon Kurumu, Helal Sertifikalama yapmayacaktır. Tesbit edeceği kriterlere göre sertifikalama yapan kurumlara icazet verecektir.

  Dünya kamu oyu daha once, Körfez ülkeleri tarafından kurulan ESMA ve GAC Helal Akreditasyon kurumlarının kuruluşları ile haberdar oldu. Bu iş nereden çıktı? Biz bu yazımızda bu konu üzerinde duracağız.


  (Devam‎ için: HELAL AKREDİTASYON KURUMU KURULDU) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MÜSLÜMANLAR, DÜNYA HAYATINIZI GÜVENDE TUTMAK İSTİYORSANIZ; NE TÜKETTİĞİNİZİ BİLİN, KİMLE ARKADAŞIK Y

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/07/2018 13:14 (470 okuma)

  konferans MÜSLÜMANLAR, DÜNYA HAYATINIZI GÜVENDE TUTMAK İSTİYORSANIZ; NE TÜKETTİĞİNİZİ BİLİN, KİMLE ARKADAŞIK YAPTIĞINIZA DİKKAT EDİN...

  “Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez.”
  (Maide 51)

  İbn Ömer dedi ki:Resulullah (sav) şöyle dedi: ”Kim bir insanı taklit ederse o da onlardan biridir'’ (Ebu Davud, el-Libas.)

  "Allah’ın size tayyib ve helal olarak verdiği rızıklardan yiyin. Kendisine iman ettiğiniz Allah’dan korkun helallerden kendinizi men etmeyin, yasaklarından da sakının!" Maide 88

  İslam bir barış ve kardeşlik dini olmasına rağmen, Müslümanlar arasındaki anlaşmazlıklar sona ermiyor. En büyük Müslüman nüfusun yaşadığı sözde Orta Doğu, iç ve dış faktörlerin neden olduğu yapay sorunlardan dolayı yeni sorunlarla karşı karşıya. Orta Doğu uygarlıkları, Hint uygarlığından Fas'a kadar, uygarlıkların tüm beşiklerini kapsayan bir coğrafya. Bu geniş bölgede yaşayan insanların etnik kökenine baktığımızda Ortadoğu halkının çoğunluğunun Arap, Türk ve İranlı olduğunu görüyoruz. Ana diller Arapça, Türkçe ve Farsça ile birlikte her dilin lehçeleridir.


  (Devam‎ için: MÜSLÜMANLAR, DÜNYA HAYATINIZI GÜVENDE TUTMAK İSTİYORSANIZ; NE TÜKETTİĞİNİZİ BİLİN, KİMLE ARKADAŞIK Y) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  15 TEMMUZU UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/07/2018 12:13 (1074 okuma)

  konferans 15 TEMMUZU UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

  Allah(cc) buyurdu : “Onlar hileye başvurdular, Allah da onların tuzağını boşa çıkardı. Allah hileleri boşa çıkaranların en hayırlısıdır.” (Âli İmran 54).

  Her dönemde ülkemiz üzerinde bir hançer gibi sallandırılan darbe ve darbecileri milletimiz 15 Temmuz gecesi bir daha çıkmamak üzere toprağın derinliklerine gömmüştür. Bu gecenin sabahı milletimizin ve mazlumların bayramı olmuştur. 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra milletçe şahlanışımız büyük bir heyecanla devam etti. İki yıl geçmesine rağmen bu hain girişimi planlayanları, sözde askerlerini ,figüranlarını o günden itibaren kesinlikle unutmadık, unutmayacağız. Böyle bir hareketin bir daha oluşmaması için milletçe çaba gösterdik. Göstermeye devam edeceğiz.

  Türkiyemiz 15 Temmuzda korkunç bir kâbus yaşadı. TC nüfus cüzdanını taşıyan ve kendi görevlendirdiği insanlar tarafından bulundukları devlet kurumlarından gasbettikleri milletin silahı ile, milletin uçağı ile, milletin helikopteri ile, milletin tankı ile topyekün bir milleti yok etmeye çalıştılar. Ama Allah onlara bu fırsatı vermedi. En ince teferruatına kadar hazırladıkları ihanet bombası ellerinde patladı. Bu gün, dış düşman güçlerin emri ile, Vatana, millete ve devlete karşı, haince bir darbe girişiminde bulunanları bir kez daha lanetliyoruz. FETÖ terör örgütünün saldırı, hile ve tuzaklarına karşı destani bir direnişle karşı duran milletimizi ve milletin yanında yer alan kahramanlarımızı tebrik ediyoruz. Bu onurlu mücadelede yer alanları şükranla yad ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz.


  (Devam‎ için: 15 TEMMUZU UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  
   
  Gimdes Video

  2017 REKLAM SPONSORU
      

  SORULAR

  Sosyal Medya

  HDM GURUBU

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİm programi
  · Helal ve tayyib hakkımızı arama zorunluluğumuza ne kadar dikkat ediyoruz?
  · Helal ve tayyİb ÜrÜn sertİfİkasinin tÜketİcİlere yansimasi yeterlİ mİ?
  · Hazİran 2018’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Gİmdes logosunun namusunu kİrletecek eylemlere firsat vermeyelİm...
  · Gİmdes’ten taninma talebİ İÇİn helal sertİfİkalama kuruluŞlarindan bÜyÜk İlgİ...
  · Helal gida sertİfİkalari ne kadar helal ve tayyİbtİr?
  · ÇeŞİtlİ ÜrÜnlerde kullanilan doĞal, doĞala ÖzdeŞ ve yapay aromalar
  · Gİmdes helal ve tayyİb sertİfİkali ÜrÜnler 93 Ülkeye İhraÇ edİldİ.
  · YÜzyil Öncesİne gÖre hayatimizda helal-haram ayirimi daha zorlaŞti.
  · Abdulmetİn balkanlioĞlu hocamiz bu sabah hakka yÜrÜdÜ
  · Haram yolla helal tİcaret yaptiĞini sananlar! dİkkat! dİkkat sahtekÂrlar sİzİ aldatmasin!
  · Ramazan bayramimiz mÜbarek olsun
  · Bayram Şekerlerİ, bayram Çİkolatalari, bayram lokumlari, bayram pastalari, bayram tatlilarina dİkkat
  · Helal festİvalİ neden zİyaret etmelİsİnİz?
  · Geceler İÇİnde bİn aydan daha hayirli olduĞu mÜjdelenen bİr gecedİr kadİr gecesİ
  · Helal festİvale neden katilmalisiniz?
  · Mayis 2018’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Helal ve tayyİb lokmayi halkimizla buluŞturuyoruz
  · Helal yaŞam rehberİ dergİsİ 60. sayisi Çikti

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.