Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Ana SayfaHelal-HaramE Katkı MaddeleriZiyaretçi Defteri
Ürünlerde Katkı MaddeleriYeniden Gıda RaporuSık Sorulan SorularNeden Üye Olmalıyız?


· Ana Sayfa
· Boykot Mesajlarınız
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

Son Çıkan Kitabımız
Helal Lokma kitabı
Helal Lokma kitabımız tamamlanarak satışa sunulmuştur. Gıda Raporu, Halalen Tayyiban ve diğer kitaplarımızı sipariş etmek için GİMDES'linkini kullanabilirsiniz.

Günün Ayeti
"Onlar,kendi canları çekmesine rağmen, yemeği, yoksula, yetime ve esire yedirirler." İnsan 8

Günün Hadisi
"İnsanlara teşekkür etmeyen,iyiliklerini unutan kimse,Allah`ın verdiği nimeti de unutur.O`na karşı şükürde bulunmaz." İmam-ı Ahmed,Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  Şu ana kadar
  22122717
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL TURİZM ANKET KONUSU OLDU

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/01/2015 04:59 (300 okuma)

  kadir HELAL TURİZM ANKET KONUSU OLDU

  Bugün Saat 15.00’de TRT Arapça Kanalı El Elvan-ı Seb’a programında GİMDES Başkan Yardımcısı Dr.Halim AYDIN,yapılan bu anket konusu çerçevesinde programa konuşmacı olarak katılıyor.

  Helal Turizm Beklenti Anketi Sonuçları –

  MÜSİAD Hizmet Sektör Kurlu Helal Turizm Beklenti anketi sonuçları yayınlandı. 409 kişi ile online anket yöntemi kullanılarak Helal Turizm Algısını ölçmek adına bir araştırma gerçekleştirildi.
  Araştırmaya katılanların çok büyük bir bölümü yılda en az 1 defa Tatil yaptığını belirtmiştir. Araştırmaya katılanların yarıya yakını tatil için kıyı turizmini tercih ederken, %15 lik bir oran da kültür turizmini tercih etti, Araştırmada ayrıca %14.7 lik bir oran da termal turizmi tercih ettiğini söylüyor.. Yurt dışı turlara katılım oranı ise %12 oldu. Katılımcıların büyük bölümü ailecek tatili tercih ediyor.


  (Devam‎ için: HELAL TURİZM ANKET KONUSU OLDU) ( Kategori: Helal Sertifika)

  RUH AYDINLIĞIMIZ OLAN HALAL DUNYA MARKETLERİ KÜTAHYA ŞUBESİ AÇILDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/01/2015 10:12 (473 okuma)

  kadir RUH AYDINLIĞIMIZ OLAN HALAL DUNYA MARKETLERİ KÜTAHYA ŞUBESİ AÇILDI

  “Öyle bir devir gelecek ki, insanoğlu, aldığı şeyin helalden mi, haramdan mı olduğuna hiç aldırmayacak. Böylelerinin hiçbir duası kabul edilmez." Hadis-i Şerif…


  Uluslararası sertifikalama kurumu GİMDES'in denetiminde tüm helal ve tayyib sertifikalı ürünleri bir çatı altında toplayan HALAL DUNYA MARKETLERİ KÜTAHYA şubesi dualarla açıldı…

  Açılışta GİMDES başkanı Dr. H.K.BÜYÜKÖZER açılış konuşması Kütahya Müftüsü dua yaparak açılış gerçekleştirildi. Açılış konuşmasında;

  GİMDES'in sertifika verdiği 460 kadar firmanın 7bin çeşite ulaşan ürünlerinin bulunacağı markette tavuk, kırmızı et, peynir, dondurulmuş gıdalar, süt, kaşar, un, yağ, çay, şeker, su, makarna, bal, ayran, yoğurt, tahin, helva, pekmez, dondurma gibi ana gıdaların yanı sıra bisküvi, çikolatalı gofret, çikolata, şekerleme,tatlı çeşitleri, baklava bebe ve yetişkinler için şampuan ve diş macunu, sabun ve temizlik maddeleri, çeşitli kozmatikler de kardeşlerimizin beğenisine sunulmaktadır.. Markette satılacak tüm ürünler Gıda ve İhtiyaç maddeleri denetleme ve sertifikalandırma araştırmaları derneği(GİMDES) tarafından denetlenmiş ve sertifikalandırılmış olacak.


  (Devam‎ için: RUH AYDINLIĞIMIZ OLAN HALAL DUNYA MARKETLERİ KÜTAHYA ŞUBESİ AÇILDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HANIMLARI İLE BEYLERİYLE HELAL LOKMA SEVDALILARININ EMRİNDE

  Gönderen: huseyin Tarih: 23/01/2015 07:17 (361 okuma)

  kadir GİMDES HANIMLARI İLE BEYLERİYLE HELAL LOKMA SEVDALILARININ EMRİNDE…

  Yılın 365 gününde ya bir konferans, ya bir seminer, ya bir sohbet halkası davetine icabet edebilmek için gayret ediyoruz. Son 10 içinde Siirt, K.Maraş, Afyon Karahisar,, İstanbul, Gebze beldelerinde Helal Lokma çalışmalarımız yapıldı, yenileri devam ediyor. Bunlardan bir tanesinin bilgisini sunuyoruz.

  Kahramanmaraş Rehber Hanımlar Derneği tarafından organize edilen seminer 17 Ocak 2015 tarihinde Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde büyük bir katılımla gerçekleştirilmiştir. GİMDES baş denetçilerinden gıda mühendisi F. Füsun MENTEŞ tarafından verilen seminerde helal-haram kavramları, Türkiye'de kurulan ilk sertifikalandırma kurumu olan GİMDES hakkında bilgilendirme, Müslümanların çoğunluğunu oluşturduğu Türkiye'de neden helal sertifikaya gerek duyulduğu, gıdalarda problemli olan katkılar gibi konular anlatıldı.


  (Devam‎ için: GİMDES HANIMLARI İLE BEYLERİYLE HELAL LOKMA SEVDALILARININ EMRİNDE) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MÜFTÜLÜKTEN HELAL GIDA SEMİNERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/01/2015 03:22 (324 okuma)

  kadir MÜFTÜLÜKTEN HELAL GIDA SEMİNERİ

  Afyonkarahisar Müftülüğü organizasyonunda Çakmak Termal Obel'de Helal Gıda Semineri düzenlendi. Bu Semineriçin GİMDES davet edildi.Afyonkarahisar Valiliği İl Müftülüğü Detay projeleri kapsamında, Çakmak Otel de GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi, Gıda Mühendisi, Baş Denetçi Hayreddin İŞBİLİR'in sunumu ile Helal Gıda Semineri gerçekleştirildi.

  Bu seminere Vali Yardımcısı Ali İhsan İŞSEN, İl Müftüsü Burhan İŞLEYEN, Kurum Amirleri, İlçe kaymakamları, ilçe müftü ve vaizleri, STK temsilcileri, proje paydaş kurum temsilcileri, din görevlileri katıldı. İl Vaizi Muammer ÖLMEZ’in sunduğu program; Kur'an-ı Kerim tilaveti, İl Müftüsünün selamlama konuşması ve GİMDES Baş denetçisi Hayreddin IŞBİLİR'in sunumları ile devam etti.


  (Devam‎ için: MÜFTÜLÜKTEN HELAL GIDA SEMİNERİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL TURİZM HELAL OTEL HAKKIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/01/2015 01:53 (627 okuma)

  kadir CATERİNG Dergisinden
  HELAL TURİZM HELAL OTEL HAKKIMIZ
  Otel, Restoran,Seyahat Zinciri İçin Helal Turizm Standardı

  Dr.H.K.BÜYÜKÖZER


  Helal Belge verdim demek veya otelime helal belge aldım demek meseleyi çözmemektedir. Yakın tarihe kadar standardizasyona tabi tutulan ürünlerden beklentiler; güvenlik, sağlık, yüksek kalite vs. idi. Ancak bu beklentilerin yanında, Müslümanların olmazsa olmazı ve en temel İmani gereksinimi olan Helal gıda ve Helal hizmetlerin bulunmaması belki de bir uyanışı beraberinde getirmiştir.

  Dünyada yaşayan çeşitli inanç ve düşünceye sahip insanlar, Kosher, Vegan gibi kendi inanç ve yaşam tarzlarına uygun standartları geliştirmişlerdir. Müslümanların Helal standart ve hizmetleri talep etme farkındalığının oluşması ise yakın zamanda başlamıştır. İlginç olan ise ülkemizde Kosher ve Vejeteryan Sertifikasına sahip birçok otel bulunmaktadır. Lakin buna karşılık kendi inancımıza uygunluğu belgelenmiş gerçek "Helal ve Tayyib" sertifikasına sahip Otel ve Helal Turizm şartlarını taşıyan bir konaklama merkezi bulunmamaktadır.


  (Devam‎ için: HELAL TURİZM HELAL OTEL HAKKIMIZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  Sahte Helal Logo Kullanımı Nereye Kadar!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/01/2015 02:36 (1562 okuma)

  kadir YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELAL SAHTEKARLIK !..
  Sahte Helal Logo Kullanımı Nereye Kadar!..

  Tayvan’da bir firmanın domuz eti içeren ürününde görülen Helal logosu bir kez daha dikkatli olunması gerçeğini gözler önüne serdi.


  Kimsenin orta yerlerde bulunmadığı bir dönemde, GİMDES kuruluş tarihi olan 2005 yılından itibaren Helal ve Tayyib üretim konusunda Müslüman Ümmete hizmet etme vecibelerini yerine getirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetler sürdürülürken Ümmete karşı çok açık, çok şeffaf ve takva çizgisini muhafaza eden bir kurum olmaya dikkat ederek, GİMDES Helal ve Tayyib Standardından taviz vermeden yolumuza devam etmekteyiz.

  Son günlerde medyaya da yansıyan haberlerden sonra ‘’ Helal, Haram, Helal Üretim, Helal Ürün’’ kavramlarının yeryüzünde değiştirilemeyeceği, üzerinde oynanamayacağı, kimsenin tekeline alamayacağı, sahtesini yapamayacağı gerçeğini bizlere hatırlatmaktadır.


  (Devam‎ için: Sahte Helal Logo Kullanımı Nereye Kadar!.. ) ( Kategori: Helal Sertifika)

  SABUNDA HELAL VE TAYYİB KRİTİK NOKTALARI NEDİR?

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/01/2015 21:40 (1770 okuma)

  kadir SABUNDA HELAL VE TAYYİB KRİTİK NOKTALARI NEDİR?

  Sabun, güçlü alkali çözeltilerde bitkisel veya hayvansal yağların işlenmesi sonucunda elde edilmektedir. Bu reaksiyonda, ilk olarak trigliserit yağlar serbest yağ asitlerine dönüşür. Serbest yağ asitleri daha sonra alkali ile ham yağa dönüşür. Ortamda reaksiyona girmemiş yağ veya alkali, su ve gliserol bulunabilmektedir. Gliserin faydalı bir yan üründür ve yumuşatma ajanı olarak sabunda bırakılabildiği gibi farklı kullanım amaçları için izole edilebilir.

  Dünyanın ilk ve en eski temizlik maddesi olan sabun için tarihi kaynaklar, İlk kez Mezapotamya'da kullanıldığını ve tarihçesinin M.Ö. 4000 yıllarına kadar dayandığını belirtiyorlar. Sabunculuk Ortaçağ'da İslam ülkelerinde gelişmiş bir imalat kolu idi. Edremit'te 1300 yılında yapılan Kurşunlu Camii'nde sabunculuğa ait kayıtlar bulunuyor.


  (Devam‎ için: SABUNDA HELAL VE TAYYİB KRİTİK NOKTALARI NEDİR? ) ( Kategori: Kozmetik)

  TOÇBİRSENİN 5.KONGRESİNE GİMDES DE KATILDI...

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/01/2015 10:54 (190 okuma)

  kadir TOÇBİRSENİN 5.KONGRESİNE GİMDES DE KATILDI...

  GİMDES’in Helal ve Tayyib sertifikalama çalışmalarına çok yakın ilgi gösterenToç-bir-sen Sendikasının 5. Genel Kurul Toplantısına Dr.Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER katılarak bir konuşma yaptı.

  “Selamunaleykum

  Ben gelmedim kavga için. Benim işim sevi için
  Dostun evi gönüllerdir. Gönüller yapmaya geldim.

  İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir.
  Sen kendini bilmez isen. Ha bu ne okumaktır?

  Asımın nesli diyordun nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmiyecek.

  Koca Yunustan ve Mehmet Akif ‘ten aktardığım bu mısralar, inanç sistemimizin temelini anlatmaktadır. SEVGİ-İLİM-NAMUS


  (Devam‎ için: TOÇBİRSENİN 5.KONGRESİNE GİMDES DE KATILDI... ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  Aralık Ayında Sertifika Alan Firmalar

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/01/2015 16:04 (3497 okuma)

  Sertifikasını Yenileyen Firmalar

  Prokar - İzmir - Modifiye Nişasta
  Birben Kahve - Balıkesir - Kahve
  Ünlüer Gurme - Balıkesir - Kesimhane
  Euronut - İstanbul - Kuruyemiş (Kapsam Daraltma)
  Erpiliç - Bolu - Tavuk - Kesimhane
  Bahar Tavuk - Antalya - Tavuk - Kesimhane
  Alaybeyi - Konya - Un
  AVS Tarım - Konya - Un
  Nuhun Ankara - Ankara - Makarna
  Karya - İstanbul - Kozmetik - Mineral Su
  Kom Gıda - Karaman - Makarna - Bakliyat
  Seçkin Peynircilik - Tekirdağ - Peynir
  Moral Gıda - Endonezya - Noodle
  Nihoruz Un - Tekirdağ - Un
  Kervan Süt - Sakarya/Çanakkale - Süt Ürünleri
  Tat Nişasta - Adana - Glikoz, Fruktoz Şurubu
  Koray Kimya - Kırklareli - Çeşitli Katkı Maddeleri
  Aksu Gıda - İstanbul - Süt Ürünleri

  İlk Sertifika Alan Firmalar


  (Devam‎ için: Aralık Ayında Sertifika Alan Firmalar) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BÜTÜN DÜNYANIN AŞILARLA BAŞI DERTTE.ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

  Gönderen: huseyin Tarih: 08/01/2015 07:38 (14409 okuma)

  kadir BÜTÜN DÜNYANIN AŞILARLA BAŞI DERTTE.ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM…
  ULUSLARARASI MEDİKAL AŞI KONSEYİ GERÇEKLERİ AÇIKLADI


  Bugün karşı karşıya kaldığımız ilaç ve aşılar üzerine GİMDES olarak, kamuoyunu gerçekler hakkında bilgilendirmek amacı ile birçok makale yayınladık.Bu makalelerimizin linklerini yazımızın sonunda bulabilrsiniz.

  Bu yazımızda, Amerikada faaliyet gösteren, saygın bir kurumunun yayınladığı bir belgeden söz edeceğiz. Uluslararası Medikal Aşı Konseyi (The International Medical Council on Vaccination); medikal doktorlar, lisanslı hemşireler ve diğer nitelikli medikal profesyonellerin kurdukları bir sivil toplum kuruluşudur. Konsey, ilaç firmaları, hükümetler ve medikal ajansların aşıların güvenli, etkili ve zararsız olduğu iddiasına karşı gerçekleri açıklama amacı gütmektedir. 83 tıp doktoru, medikal eğitimi almış hemşirelerden oluşan bilim insanı bu belgeye imzalarını atmışlar.


  (Devam‎ için: BÜTÜN DÜNYANIN AŞILARLA BAŞI DERTTE.ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM) ()

  HALAL DUNYA MARKETLERİ BİRLİĞİNİN YENİ ÜYESİ: KÜTAHYA ŞUBESİ AÇILIYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/01/2015 07:45 (960 okuma)

  kadir HALAL DUNYA MARKETLERİ BİRLİĞİNİN YENİ ÜYESİ: KÜTAHYA ŞUBESİ AÇILIYOR

  Rasûlullah (sav) buyurdular:

  “Şurası muhakkak ki, helaller apaçık bellidir, haramlar da apaçık bellidir. Bu ikisi arasında ise insanların çoğunun hükmünü bilmediği şüpheli şeyler vardır. Artık kim bu şüpheli alandan kaçınırsa, dinini de, ırzını da korumuş olur. Kim de şüpheli alana girerse zamanla harama dalmış olur… (Buharî; Müslim; Ebu Davud; Tirmizî; Nesâî)

  İşte günlük gereksinimlerimiz olan gıda ve ihtiyaç maddelerini tüketirken bu haram ve şüpheli durumlara düşmememiz için, bir bir kardeşlerimizin, GİMDES’in rehberliğinde ve kontrolunda, başlattıkları Halal Dunya Marketleri halkalarının sayıları her geçen gün artıyor.


  (Devam‎ için: HALAL DUNYA MARKETLERİ BİRLİĞİNİN YENİ ÜYESİ: KÜTAHYA ŞUBESİ AÇILIYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  İLAÇLARDA KULLANILAN HARAM VE SAĞLIĞA ZARARLI MADDELERİ DEŞİFRE ETTİK!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 31/12/2014 23:35 (2129 okuma)

  kadir İLAÇLARDA KULLANILAN HARAM VE SAĞLIĞA ZARARLI MADDELERİ DEŞİFRE ETTİK!...

  GİMDES Bilim Kurulu Üyesi Yüksek Kimyager Murat Sayın, ilaç şirketlerinin ürettiği ilaçlarda domuz ürünleri kullandığını ve kullandıkları bu maddeleri prospektüslere yazmadıklarını belirtti.


  GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği) Bilim Kurulu Üyesi Sayın, Kanal A Haber Bülteni'nde yaptığı açıklamada, bugüne kadar 20 farklı ilaçta domuz dna'sı tespit ettiklerini açıkladı. Sayın, GİMDES olarak ilaç şirketlerine Müslümanların hassasiyetlerini gözeterek ilaç katkı maddeleri kullanmaları için başvurular yaptıklarını ancak netice alamadıklarını ifade etti.

  İlaç firmalarının domuzdan elde eldilen katkı maddelerini kullanma nedenlerini 3 ana başlıkta açıklayan Sayın şunları söyledi:


  (Devam‎ için: İLAÇLARDA KULLANILAN HARAM VE SAĞLIĞA ZARARLI MADDELERİ DEŞİFRE ETTİK!..) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HARAM OLAN GIDALAR İLE MUAMELE GÖREN MALZEMENİN HÜKMÜ

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/12/2014 09:41 (2530 okuma)

  kadir HARAM OLAN GIDALAR İLE MUAMELE GÖREN MALZEMENİN HÜKMÜ

  Haram olan gıdalarda kullanılmış olan malzemelerin iyice temizlenmeden kullanılması dinimizce yasaklanmıştır. Zira Buhari ve Müslim (Rahimehumellah)ın rivayet etmiş oldukları hadisi şerifte Efendimiz (Sallahu Aleyhi ve Sellem)in bu uygulamasını Hayber fethinde görmekteyiz.

  Şöyle ki; sahabe-i kiram orada bulunan merkeplerden pişirmiş ancak Allah Rasulü (Aleyhisselam) onun haram olduğunu bildirince sahabe bütün tencereleri devirip boşaltmışlardır. Efendimiz (Sallahu Aleyhi ve Sellem) ise sonrasında içerisinde hiç su kalmayacak şekilde bütün tencerelerin boşaltılıp temizlenmesini emretmiştir.

  Yine Buhari ve Müslim (Rahimehumellah) Ebu Sa’lebe (Radıyallahu Anh)dan rivayet etmişlerdir ki o, Rasulullah (Aleyhisselam)a şöyle sormuştur:


  (Devam‎ için: HARAM OLAN GIDALAR İLE MUAMELE GÖREN MALZEMENİN HÜKMÜ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ŞEREFSİZLER GÖREV BAŞINDA.HELAL ŞAMPANYA!…

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/12/2014 06:16 (1471 okuma)

  konferans GAYRİMÜSLİMLER GÖREV BAŞINDA:HELAL ŞAMPANYA!

  Yılbaşıları yaklaşıyor ya Müslümanları bu iğrenç yaşantılarına bulaştırmak için envai çeşit şeytanlıklarını yürürlüğe koymaya çalışıyorlar. Şimdi de helal şampanyayı gündeme getirdiler. Haberi beraber okuyalım;
  “Helal ürün pazarına eklenen son ürün ‘Helal şampanya’ tüketicileri şaşırtarak tartışma yarattı.
  Firma internet sayfasında ürün için, “Çok özel alkolsüz içecek, harika tadı ile helal standartlara göre imal edilmiştir. Sarı- altın karışımı rengi ve en kaliteli üzüm tadı ile hayatınıza yeni bir tad gelsin” ifadelerini kullandı.
  Firmanın bu hamlesi Avusturya’daki Müslüman toplumu içinde “Alkolsüz de olsa içki helal olur mu” tartışmasını gündeme getirdi. Ürün için Almanya ’da ‘Helal ürün’ sertifikası alınması ise tartışmayı alevlendirdi.


  (Devam‎ için: ŞEREFSİZLER GÖREV BAŞINDA.HELAL ŞAMPANYA!… ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES’İN CEP TELEFONU UYGULAMALARI

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/12/2014 08:17 (2227 okuma)

  kadir GİMDES’İN CEP TELEFONU UYGULAMALARI…

  GİMDES’den Helal Sertifika almış Firma ve ürünlerinin bilgilerine kardeşlerimizin her an ulaşabilmeleri için gönüllü 2 kardeşimizin Allah rızası için gerçekleştirdiği ve aylardır, isteyen herkesin, ücretsiz olarak kullanabildiği bir "ürün helal bilgilendirme programını" gerçekleştirdiler . Bugün için windows ve android ortamında çalıştırılan program yaklaşık 20 bin aktif kullanıcıya ulaşmış bulunmaktadır. İnşallah çok yakında iphone ortamında da binlerce insan kullanıyor olacak. Yine çok yakında Helal sertifika almış ürünlerin etikette taşıdığı barkotu okuyan sisteme geçilecek. Bu uygulama ile GİMDES’den Helal sertifika almadığı halde anbalajında kaçak olarak GİMDES’in logosunun basıldığı ürünler açığa çıkmış olacak. GİMDES’den Helal sertifika almış firmaların ürünleri her yerde tercih edilebilecek.


  (Devam‎ için: GİMDES’İN CEP TELEFONU UYGULAMALARI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

   
  Referandum
  Gıdanızı seçerken, sizin için en önemli faktör nedir?

  Tat
  Doyuruculuk
  Ucuzluk
  Helâllik  Sonuçlar
  Anketler

  Toplam Oy 18972

  eBültenimize Abone Olun
  Helal Gıda konusunda en güncel bilgileri almak ve Helal Gıda konusunda en taze bilgilere sahip olmak için lütfen email adresinizi alttaki forma girip gönderiniz. Eposta adresiniz Gidaraporu ve Gimdes ailesinden başka kimseyle paylaşılmamaktadır.


  Gimdes Videoları

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Sponsorlarımız

  Linkler
  CnrHelal Fuar
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikalı Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuarı
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplarımız
  Helal Dede

  Makale Arşivi
  · Istanbul sultanbeyli ve bartin’da halal dunya marketleri subesi acildi
  · Halal dunya marketlerine iki kardes daha geliyor
  · Helal jelatin üretmek atla deve degildir!..
  · Peynir alti suyu- peynir alti tozu (whey)
  · Kasım ayında sertifika alan firmalar
  · 16.helal ve tayyib sertifikali denetci egitimi tamamlandi
  · Domuz jelatinli sekerlemeler!!!!
  · Batidan ithal, “güvenli gidalar kavrami” bizim icin ne kadar güvenli?
  · Gimdes’ten haberler
  · Bazı firma patronlarının 'helal sertifika' kurnazlığına pes diyoruz...
  · 16.’si düzenlenen uluslararasi gimdes helal sertifikali denetci egitimi gimdes egitim merkezi’nde 26
  ·  "helal gida ve gimdes" seminerleri devam ediyor
  · Edible gelatin=yenebilir jelatin ??
  · Ekim ayinda sertifika alan firmalar
  · Pandoranin kutusundaki bir baska katki maddesi: l-sistein
  · Kecioren merkez kur’an kursunda gimdes’ten “helal gida ve gimdes” toplantis
  · “halal dunya market” sube yöneticileri gimdes’te toplandı
  · Gimdes kasım ayı yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi
  · Helal lokma ailede baslar
  · Yahudi asilli bir amerikalinin hezeyani…!!!
  · Gimdes seminerleri devam ediyor!
  · Firmalar gimdes’in helal ve tayyib sertifikasi ile ihracat hacimlarini büyüttü mü?…
  ·  “catering (toplu yemek) sektöründe helal gıda uygulanabilir mi?
  · Kasim ayi gimdes seminer ve konferans programi
  · Sahtekar ve sahtekarliklara ragmen helal ve tayyib sistemimize dimdik devam ediyoruz
  · Marmara üniversitesi ilahiyat fakültesi ve günisigi derneginde helal lokma anlatildi
  · Corlu müsiad’da helal lokma konferansi
  · Kisa dogru: sifali bitkilerden alic ve ünnapi hatirlayalim
  · Gimdes helal sertifikali tavuklarimiz 40 ülkeye ihrac ediliyor
  · Cape town’da gerceklestirilen whc 12. genel kurulu tamamlandi
  · Gonüllü genclik temel egitimi gimdes merkezimizde gerceklestirildi
  · Corlu’da halal dunya marketleri subesi acildi
  · Marmara ve istanbul üniversite kampüslerinde gimdes’ten konferans...
  · Corlu hdm(halal dunya marketleri) subesi acilisi 25 ekim cumartesi günü
  · World halal council(whc) kongresi cape town’da yapildi..
  · Gimdes laboratuvar analizlerinde temmuz – ağustos - eylül ayı raporları
  · Son üc ay icinde sertifika alan firmalarimiz
  · Gimdes, istanbul üniversitesi ilahiyat fakültesinde konferans verecek…

  · 2014 yilinin son gimdes uluslararasi helal sertifikali denetci egitimi istanbul’da...
  · Gimdes gonüllü genclik temel egitim programlari devam ediyor
  · Helal sertifikalandırma kurumları arasındaki güvenirlilik
  · Gimdes helal ve tayyib ürünler akademisi kasim ayi egitim programi
  · Gimdes hint cevizine ve hint cevizi iceren ürünlere neden sertifika vermiyor?
  · Helal ve tayyib yasam sisteminde takvanin yeri
  · %99’u ithaledilen gida katki maddeleri nihayet yerli üretilecek mi?
  · Yarin arefe, obür gün kurban bayrami
  · Gimdes bakirkoy yildiz akademisinde seminer verdi…
  · Kurban keserken uyulmasi gerekenler!! ''
  · Kurban bayramini kurban bayrami gibi yasamak.
  · Gimdes eylül ayı yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi

  Gıda Raporu © 2003-2013
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.