Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  54445373
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HER HAYIRLI İŞ HELAL LOKMA İLE BAŞLAR

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/09/2020 03:46 (578 okuma)

  bereketli-cuma HER HAYIRLI İŞ HELAL LOKMA İLE BAŞLAR

  Biz emaneti, göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar bunu yüklenmekten çekindiler, ondan korktular. Onu insan yüklendi. Doğrusu o çok zalim, çok cahildir. (Ahzab72)

  ÇARŞIDA PAZARDA ALIŞVERİŞTE HELALİ UNUTMA


  1982’de başlayan bilimsel ve sistematik Helal Gıda arayışımız bugün 38 yılını geride bırakmış bulunuyor. Bu zorlu ve uzun yürüyüşte gösterilen azim, gayret ve sırat ı müstakimden ayrılmama ceht ve gayret Allah(cc)’ın izni ve yardımı ile bizi bugün önemli merhalelere ulaştırdı.

  Helal sertifikalı olmayan ürünleri almayarak boykot etmek, bu konuda titiz olmak müslüman kimliğin bir göstergesidir. Dünyanın birçok yerinde dini için mücadele eden, gerektğinde canını veren müslümanlar var. Onlar canlarından vazgeçerken biz daha aldığımız ürünlerden vazgeçemiyorsak bu bizim imanımızn eksikliğini gösterir.

  Bir benimle ne olur? düsüncesi çok yanlış. Müslüman böyle düşünmemeli. Boykotun kâfirlere ve bizim inançlarımıza saygı göstermiyenlere karşı büyük bir darbe oluşturacağını unutmayalım.

  Müslüman bilmelidir ki bir benimle çok şey olur. Ben değiştiğimde dünya değişecek. Boykot aynı zamanda safını belli etmektir. Ben kâfirlerden ve inançlarımıza saygı göstermeyenlerden taraf olursam bunun hesabını nasıl veririm?

  Allah hepimize, kâfirlere ve inançlarımıza saygı göstermiyenlere karşı şiddetli, müslümanlara karşı merhametli olmayı nasib buyursun...

  SEBEBLER DAİRESİNDE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPAN KİŞİLER OLMAMIZ GEREKİYOR…


  (Devam‎ için: HER HAYIRLI İŞ HELAL LOKMA İLE BAŞLAR ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 25 Eylül - 02 Ekim 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/09/2020 01:13 (686 okuma)

  bereketli-cuma BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 25 Eylül - 02 Ekim 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  “Bereketli Cuma İndirimi” kampanyamız, bu hafta da 7 kıymetli ürünün indirimi devam ediyor.

  Gülmarka gül vazelin, 2 adet Gülmarka vazelin kampanyalı, BAB-I ŞİFA MEYVE BAHÇESİ SIVI EL SABUN 2000 ml, BAB-I ŞİFA PAPATYA SIVI EL SABUN 2000 ml, BAB-I ŞİFA TÜRK HAMAMI SIVI EL SABUN 2000ml , Feradisin Rollon 2+1 Kampanya Set, Feradisin Deodorant Roll-on Bay 50 Ml indirimde.


  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)
  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet ediyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ için: HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 25 Eylül - 02 Ekim 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ ) ()

  HANIMLAR KURULU FAALİYETLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/09/2020 01:11 (811 okuma)

  bereketli-cuma HANIMLAR KURULU FAALİYETLERİ

  Koronavirüs müsibeti döneminden dolayı eğitimleri istagram ve microsocft teams dan yapmaktayız. Ağustos ve Eylül ayında yaptığımız eğitimler şöyledir.

  AĞUSTOS AYINDA YAPILAN EĞİTİMLER

  1. 05.08.2020 Salı”Halal Dünya Marketlerini Tanıyalım”konulu bir konferans Düzce Halal Market sahibi Niğmet Yuvuz Hanım tarafından verildi.Konrefansa 35 kişi katıldı.

  2.05.08.2020 Salı il temsilcilerine yönelik GİMDES yayınlarına yönelik kitap kritiğine Gıda Raporu kitabı ile başladık .Kitabımız kalın olduğu için 2seferde yapılacak kitap kritiğini Füsun MENTEŞ Hanımın katılımıya yapıldı.Bayram dönüşü olması sebebi ile 30temsilcimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

  3. 11.08.2020 Perşembe günü “ŞİFA HAZIMDADIR”konu başlıklı konferansı Diyetisyen Duygu KEÇEÇİ/Melike KILIÇ tarafından verildi.Konferansa 25 kişi katıldı.

  4. 17.08.2020 Pazartesi günü EVLİLİK”konulu bir konferans Emine Arslanoğlu(Yurtdışı Tem) tarafından verildi.35 kişi katıldı ama ilgi güzeldi tekrarı talep edildi.

  5.18.08.2020 Salı günü “OYUN DEYİP GEÇME” konulu konferansı Neriman Atasever ( Okul öncesi öğretmeni)tarafından verildi.Katılım 25 kişi idi.

  6.21.08.2020 Cuma günü “DOĞAL DOĞUM MÜMKÜN MÜ?”2016 yılında GİMDES Hanımlar Kurulu olarak başlattığımız doğal doğumu desteklemek amaçlı yaptığımız doğal doğum nedir normal doğum doğal doğummudur gibi başlıklarla yaklaşık 4 yılı aşan sürede verdiğimiz eğitimlere halen ilgi ve katılım yüksek oluyor Esra Bozkurt ( Doula)Hanımefendinin verdiği konferansa 130 kişi katıldı tekarı talep edildi.

  7. 24.08.2020 Pazartesi günü “LOKMANLA SEN SENİNLE DÜNYA DEĞİŞİR”Konulu seminer GİMDES Hanımlar Kurulu Başkanı tarafından verildi.25 kişinin katılımyla eğitim tamamlandı.

  8.25.08.2020 Salı günü”GIDA KATKI MADDELERİ VE ETİKET OKUMA”konulu konferans verildi.konferans Duygu Keçici(Manisa il tem. Dyt.)hanım efendi tarafından verildi.30 kişi katıldı.

  9.26 08.2020 Çarşamba günü ”SAĞLIKLI SOFRALAR İÇİN PESTİSİTE HAYIR”konulu konferans Kahramanmaraş Tem.Yard. Ümran Tatlıyer (Ziraat Mühendisi) hanımefendi tarafından verildi.Bu sene boyunca vermeyi düşündüğümüz konferanslardan biride sebze meyve kuru meyveler hakkındaki sıkıntılar kullanılan ilaçlar halen yasak olmasına rağmen kullanılan zirai ilaçlar hakkındaki ilk konferansımız katılanlar tarafından çok ilgi gördü önümüzdeki dönem çalışmalarımızda bu tür çalışmalara yer vereceğiz.inş.Konferansa katılım 25 kişi idi.

  10.27.08.2020 Perşambe günü “EVDE SİRKE EĞİTİMİ” konulu çokta ilgi ile takip edilen bir konferans Şehadet Sancak hanımefendiyle gerçekleştirdik.40 kişinin katılımyla gerçekleşen konferansın tekrarı istenildi.

  EYLÜL AYINDE BELLİ OLAN ETKİNLİKLER


  (Devam‎ için: HANIMLAR KURULU FAALİYETLERİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİMİZİN İHRACATINI NASIL GELİŞTİREBİLİRİZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 23/09/2020 06:47 (951 okuma)

  bereketli-cuma HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİMİZİN İHRACATINI NASIL GELİŞTİREBİLİRİZ?

  Dr.Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER

  GİMDES olarak 2009 yılında başladığımız sertifikalandırma hizmetimizle şimdiye kadar yüzlerce firmanın binlerce ürününe Helal sertifika vermek suretiyle Müslüman tüketicilerimizin hak ettiği Helal sertifikalı sağlıklı ve güvenilir ürünlerin üretimine yol açmış bulunuyoruz. Kurulduğumuz 2005 yılından itibaren ise Türkiye'nin her köşesinde sayısız konferans, seminer, toplantı, sosyal faaliyet icra ederek Helal kavramını kitlelere duyurduk ve toplumda bilincin artmasına yardımcı olduk.

  Bu ürünlerin yurt içinde tüketicilere kolay ulaştırılabilmesi için Dunya Halal Marketleri GİMDES’in teşvikleriyle serbest girişimciler tarafından kurulmuş ve işletilmektedir. Şube sayısının önümüzdeki dönemde artacağı ve tüm ilçelerde en az bir mağaza olacağı hesap edilmektedir. Böylece daha çok miktarda Helal sertifikalı ürün tüketicilerle buluşacak ve buna bağlı olarak Helal sertifikalı ürün çeşit ve miktarı artacaktır.

  Diğer taraftan, ülkemiz bir gıda ve ihtiyaç maddeleri üretim üssüdür. Coğrafi konumu da ülkemize mükemmel bir lojistik merkez olma imkânı sağlamakta olup ihracatımızda gıda mamulleri önemli bir yer tutmaktadır. Maalesef Helal sertifikalı ürünlerin ihracatı çok düşük seviyelerdedir. Ana hammadde gibi değerlendirilen un ve makarna gibi temel maddeler ile büyük işletmelerde üretilen tavuk /et ürünlerini bir kenara bıraktığımızda, diğer Helal sertifikalı ürünlerin ihracatı neredeyse sıfıra yakındır.

  Her üretici için farklı sebepler bulunmakla beraber, ortak sebepler arasında,


  (Devam‎ için: HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİMİZİN İHRACATINI NASIL GELİŞTİREBİLİRİZ? ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ALLAH HİLELERİ BOŞA ÇIKARANLARIN EN HAYIRLISIDIR

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/09/2020 00:52 (1558 okuma)

  bereketli-cuma DİKKAT! ON LİNE HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI SİZİ ALDATMASIN.

  ALLAH HİLELERİ BOŞA ÇIKARANLARIN EN HAYIRLISIDIR


  Gün geçmiyor ki ahlaki kurallardan yoksun şahıs ve firmalar maddi menfaatleri uğruna toplumu aldatmaktan, yalan söylemekten haya etmiyorlar.

  Ülkemizin çeşitli illerinde, GİMDES helal sertifikasına sahip olmadığı halde sanki helal ve tayyib bir kontrolden geçmiş gibi, ürünlerini satan yüzlerce sahte sertifikalı firma mevcuttur.Bu firmalar ürün ambalajlarında sahte logo, internet sitelerinde ise sahte sertifikalarını yayınlamaktan da çekinmiyorlar. Bazı marketler de tabelalarında, camekanlarında, arabalarının kaportalarında, reklam broşürlerinde aynı istismarı yapmaktadırlar. Bu tür ahlaksız uygulamalara karşı toplum olarak dikkatli olmalıyız.

  Toplum olarak, helal ürün, helal gıda ve helal lokma konularında bilinç seviyemiz arttığı sürece bu gibi sahte uygulamaların son bulacağını ümit ediyoruz.

  “Allah'a karşı verdikleri sözü ve yeminlerini az bir bedelle değiştirenler varya, işte bunların ahirette bir payı yoktur. Kıyamet günü Allah onlarla konuşmayacak, onlara bakmayacak ve onları temize çıkarmayacaktır. Onlar için acı bir azap vardır.” (Âli İMRÂN 77)

  Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bizi aldatan bizden değildir.”[Müslim, Îmân 164, Fiten 16] …


  Üç kuruşluk dünya menfaatı uğruna , ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar HELAL gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekarlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bugün dünya üzerinde yüzlerce helal gıda sertifikası veren kurum oluştu. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istasmarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile sahte Helal Logolar ile müslüman kardeşlerini kandırmaya ve istismar etmeye çalışıyorlar.


  (Devam‎ için: ALLAH HİLELERİ BOŞA ÇIKARANLARIN EN HAYIRLISIDIR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 18-25 Eylül 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/09/2020 00:36 (1469 okuma)

  bereketli-cuma BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 18-25 Eylül 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  “Bereketli Cuma İndirimi” kampanyamız, bu hafta da 7 kıymetli ürünün indirimi devam ediyor.

  Değerli bir eser başucu kitaplarından " Helal Lokma", Gülmarka lavanta vazelin, Gülmarka gül vazelin, Naturex Alkolsüz el temizleyici 1LT, Naturex sıvı el sabunu 5LT, Europe Vital kekik yağı 20 ml, Europe Vital çörekotu yağı 50ml indirimde.


  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)
  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet ediyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ için: HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 18-25 Eylül 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ) ()

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 11-18 Eylül 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/09/2020 11:41 (2212 okuma)

  bereketli-cuma BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 11-18 Eylül 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  “Bereketli Cuma İndirimi” kampanyamız, bu hafta da 7 kıymetli ürünün indirimi devam ediyor.

  Bu hafta Gülmarka limon kolonyası 400 ml, Gülmarka lavanta suyu 250ml, Gülmarka gülsuyu 250ml, Europe Vital Nane Yağı 20 ml, Europe Vital Lavanta Yağı 20 ml, Europe Vital Udi Hindi Yağı 50ml ve Agarta dezenfektan el temizleme jeli 100 ml indirimde.


  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)
  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet ediyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ için: HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 11-18 Eylül 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ ) ()

  MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI HDM SULTANGAZİ/2 /İST. ŞUBESİ 12 EYLÜL CUMARTESİ SAAT 14 00 DE AÇILIYO

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/09/2020 03:50 (2336 okuma)

  konferans MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI HDM SULTANGAZİ/2 /İST. ŞUBESİ 12 EYLÜL CUMARTESİ SAAT 14 00 DE AÇILIYOR.

  ‘Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin’ (Bakara 2/172)

  Adres:Sorumlu:Ahmet DEMİREL. Uğurmumcu Mah. L. Cad. No: 13 Sultangazi /2 /İst. İletişim- 0536 647 95 59


  HALAL DUNYA MARKETLERİ toplum bilincinde yavaş yavaş önemli bir yere doğru ilerliyor.Yeni bir vizyon ve yeni bir misyon ile yeni bir konsept ortaya koydu. Bu marketlerin çevresindeki müslüman bireyler bu konsepti sevdi. Şüphesiz yılların oluşturduğu yoğun alışkanlıkları birdenbire değiştirmek kolay değildir. Buna rağmen helal gıda arayışının bir seviye kazanması sebebi ile bu kolay olmayan helale dönüş değişimini nisbeten kolaylaştırdığına şahid oluyoruz. 12 Eylülde açılışını yapacağımız Sultangazi/2 şubemizin sorumlusu Ahmet DEMİREL Helale gönül vermiş bir kardeşimiz. GİMDES Başkanı Dr. H.K.BÜYÜKÖZER de bu açılış vesilesi ile, ez cümle şunları söyledi:

  “Halal Dunya Marketleri, GİMDES denetiminde kurulmuş, insanlara helal ve sağlıklı ürünleri ulaştırmayı kendisine prensip edinmiş ülkemizin yeni ve mecburi bir oluşumudur. Mecburi kelimesini özellikle kullanıyorum. Çünkü günümüzde her alanda olduğu gibi gıda, kozmetik ve temizlik sektöründe de çok çeşitli hileler ortaya konulmakta, inançlarımıza uygun olmayan, sağlığımıza zararlı katkılar içermektedirler. Bu da Halal Dunya Marketleri gibi oluşumları mecburi hale getirmektedir.

  Öncelikle müşterilerimiz bu marketlerden alışveriş yaparken marketimizin ve marketimizde sattığımız markaların bir denetim mekanizmasına tabi olduğu bilinciyle içleri rahat alışveriş yapabiliyorlar. Bir baba veya anne çocuğuyla geldiğinde “hadi çocuğum istediğini alabilirsin” cümlesini iç rahatlığıyla söyleyebiliyor. Bu marketleri, market yöneticilerini ve müşterilerini gördükten sonra GİMDES ne iyi yapmış da bu market zinciri projesini yürürlüğe sokmuş. Bu fedakar, idealist ve öncü ruhuna sahip bu insanlar ne iyi yapmışlar da imkânlarını seferber edip bu projeye destek vermişler diyorum. İnanıyorum ki bu hizmetler yarın milyonlarca müslüman tarafından hayırla yadedilecektir.


  (Devam‎ için: MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZAKLARI HDM SULTANGAZİ/2 /İST. ŞUBESİ 12 EYLÜL CUMARTESİ SAAT 14 00 DE AÇILIYO) ( Kategori: Gıdalarımızda Jelatin)

  “NESLİN KORUNMASI HAREKETI”

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/09/2020 08:08 (2748 okuma)

  konferans “NESLİN KORUNMASI HAREKETI”

  GİMDES Ankara Hanımlar Kurulu Temsilcileri ve GİMDES Kayseri Hanımlar Temsilcileri ile ortaklaşa bir hareket başlattık

  Neslin ifsadı İçin çalışanların karşısında bilgili ve dimdik durabilmek için, öğretecek eğitimciler olması İçin “Neslin Korunması Hareketi” adını verdiğimiz bir hareket !..

  3 kademeden oluşan, çeşitli bilimsel makaleler ve kitaplardan alıntılar okunarak ,belgesel,video ve kitap tahlilleri ile yapılan eğitimiz online eğitimlerle gerçekleştirilmiştir.

  Allahu Teala’nın yaratmış olduğu fıtrat üzere yaşama ve yaşatma gayesinde olan iki yüze yakın hanım kardeşimiz iki ayı aşkın bir sürede içinde bu programa dahil oldular.

  Peki Bu programda hangi eğitimler verildi? Eğitimlerimiz 3 aşamada yapıldı

  1.Aşamada Cinsiyet teorileri ve toplumsal cinsiyet eşitliği başlıklı eğitimimizde alt başlıklarda ;

  *Eşcinsellik ve Lgbt
  *Eşeysiz üreme çalışmaları
  *Eşcinsellik hastalık mı?, Genetik mi?
  *Feminizm, başlangıcı ve amacı
  *Qeer teori
  *İstanbul Sözleşmesi ve ETCEP tartışmaları, amaçları
  *Toplumsal cinsiyet Eşitliğinin asıl amacı gibi çok gündemde olan konularla ilgili belgesel ve çeşitli videolar izlendi, makaleler ve kitaplar okunup kritiği yapıldı.
  Kayseri İl Temsilcimiz Avukat Sena Nur Özdemir Hanımefendinin online eğitimi ile son buldu

  2.Aşamada ;Ailenin ve neslin korunmasının önemi üzerine online eğitim verildi. Avukat Kübra Ediz Hanımefendinin vermiş olduğu eğitimlerle asıl tahrip edilmek istenen yer olan ailenin önemi üzerinde duruldu.


  (Devam‎ için: “NESLİN KORUNMASI HAREKETI” ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  DİNİN MARKETLE BULUŞMASI: Türkiye'de Helal Pazarının Söylemsel Oluşumu

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/09/2020 00:19 (2549 okuma)

  konferans DİNİN MARKETLE BULUŞMASI: Türkiye'de Helal Pazarının Söylemsel Oluşumu

  Michigan Üniversitesi Doçent Dr. Elif Izberk-Bilgin

  Bu çalışma, Türkiye'de helal hareketinin kurumsallaşmasına öncülük eden bir sivil toplum kuruluşu olan GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme Sertifikalama Derneği) tarafından altı yıl boyunca yayınlanan 2 aylık dergilerin, raporların ve kitapların söylem analizinden alınmıştır. 2005 yılında kurulan GİMDES, helal sertifikası veren tek firma olarak pazarda önemli bir rol oynamaktadır ve bu nedenle, inanca dayalı bir pazarın kurumsallaşmasını tarihsel olarak izlemek için mükemmel bir araçtır.

  Modernite ve din arasındaki ilgi çekici bağlantı, akademisyenler arasında devam edegelen bir tartışmaya ilham vermiştir. Klasik sosyologlar, modernliğin bireysellik ve bilimsel düşünceye verdiği önem sonucu dinin mistik ve toplumsal doğası için bir tehdit oluşturduğunu iddia etmişlerdir. Modernitenin günlük yaşamdaki kutsal ve ilahî aktiviteleri tasviratıyla dünyanın “büyüsünü ortadan kaldırdığı” öne sürülmüştür. Postmodern ortamdaki diğer kişiler ise modernliğin; hayal kırıklığına uğramış, inancını yitirmiş ve yabancılaşmış modern bireyin çaresizce hayatın anlamını araması sonucu dini bağlılığını paradoksal olarak teşvik ettiğini savunmuşlardır.

  Bu son görüşle tutarlı olarak, tüketici araştırmaları yapanlar dinin çağdaş yaşamdaki önemli rolünü tasdik etmektedirler. Son çalışmalar, post-endüstriyel dünyanın; tüketicileri en az beklenen ortamlarda dahi toplumsal birlikteliği ve dini yakınlığı aramaya nasıl ittiğini göstermiştir. Misal olarak, Kozinets (2001) Star Trek taraftarlarının nasıl popüler kültürün ticari olarak artikülasyonunu bir din olarak meşrulaştırmaya çalıştıklarını gözler önüne sererken; Muniz ve Schau (2005, s.745) marka topluluklarındaki üyelerin “dini söylemler, mefhumlar ve felsefeyi tamamen seküler bir duruma [markaya]” uygulayarak dinin toplumsal doğasını taklit etmeye çalıştıklarını ortaya çıkarmışlardır. Sair çalışmalar da tüketici aktivist gruplarında ve tüketim karşıtı etkinliklerde gizli dindarlik temayüllerini keşfetmişlerdir. Bu çalışmalar müşterek olarak din, tüketim ve market arasındaki enterasan ilişkiyi ortaya koymuşlardır.


  (Devam‎ için: DİNİN MARKETLE BULUŞMASI: Türkiye'de Helal Pazarının Söylemsel Oluşumu ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  AĞUSTOS 2020’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 08/09/2020 05:59 (2758 okuma)

  konferans AĞUSTOS 2020’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ
  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1.YAVUZKAN HAZEL GIDA SAN TIC LTD ŞTI GİRESUN FINDIK VE ÜRÜNLERİ
  2.YONG WEN FOOD (S) PTE LTD SİNGAPUR BUĞDAY UNU VE BUĞDAY
  3.HALAL DUNYA MARKETLERİ İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER İSTANBU
  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  2.AK GIDA SANAYİ VE TİC. A.Ş. İZMİR SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
  3.ETİ SODA ÜRET. PAZ. NAK. VE ELEK. ÜRET. SAN. VE TİC. A.Ş. ANKARA SODYUM Bİ KARBONAT ÇEŞİTLERİ
  4.SEMOLİNA MISIR İRMİĞİ GIDA SAN. ve TİC. A.Ş SAMSUN MISIR UNU MISIR İRMİĞİ
  5.TAT GIDA SANAYİ A.Ş. BURSA MUSTAFA KEMAL PAŞA SALÇA VE KONSERVE ÇEŞİTLERİ
  6.ÖĞÜT ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. GAZİ ANTEP LOKUM ÇEŞİTLERİ ŞEKERLEMELER
  7.BAĞIŞLAR UN GIDA TARIM NAK. PET. ÜRÜN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ADANA BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  8.TURUN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. KIRKLARELİ BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  9.GEMMA GIDA KİMYA İÇ ve DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ İSTANBUL DOĞAL BOYA ÇEŞİTLERİ
  10.TAT GIDA SANAYİ A.Ş. İZMİR SALÇA VE KONSERVE ÇEŞİTLERİ
  11.AK GIDA SANAYİ VE TİC. A.Ş. KIRKLARELİ SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
  12.A.B GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. BALIKESİR KABUKLU YUMURTA
  13.İSTANBUL FINDIK SAN. VE TİC GAZİOSMANPAŞA GİMDES SERTİFİK. A.Ş SAMSUN BÜTÜN PARÇA PİLİÇ SAKATAT
  14.YEMSEL TAVUKÇULUK HAYV. YEM HAMMAD. SAN. VE TİC. A.Ş. SAMSUN BÜTÜN PARÇA PİLİÇ SAKATAT
  16.DAŞKAN TARIM VE PLASTİK ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş. MANİSA KURU ÜZÜM ÇEŞİTLERİ


  (Devam‎ için: AĞUSTOS 2020’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  (Pandemi sebebiyle denetimi kabul etmeyen firmaların sertifikaları denetim yapılana kadar askıya al

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/09/2020 06:31 (450 okuma)

  konferans (Pandemi sebebiyle denetimi kabul etmeyen firmaların sertifikaları denetim yapılana kadar askıya alınmalı)

  GİMDES, JAKIM’in Uluslararası Online Konferansına Katıldı


  Malezya Helal sertifikalama otoritesi JAKIM, 3 gün süren bir online konferans düzenledi ve GİMDES de bu konferansa GİMDES merkezinden 2 katılımcı ile katıldı. Konferans’ta 46 ülkeden çeşitli Helal Sertifikalama kuruluşları yer aldı. 2-4 Eylül tarihleri arasında yapılan konferansta Helal Sertifika Standarlarından teknolojiyi İslam uygun şekilde verimli kullanmaya kadar pek çok konuya değinildi. Konferans boyunca katılımcılar aradıkları sorulara gerek yazılı olarak gerek de canlı olarak konuşmacıların kendilerinden cevaplar elde etme imkanı buldular. Sertifikalama kurumları arasındaki ihtilaflara değinilerek yozlaşmanın önüne nasıl geçilebileceğine dair tartışmalar yapıldı. Kendi standartlarındaki güncellemelerden ve koronavirüs döneminde sertifikalama çalışmalarının nasıl devam ettirilmesi gerektiğinden bahsedildi ve bu konuda yanlış uygulamalar sergileyen kurumların Helal sertifika güvenliğini sağlamak adına yapmaları gereken yeni düzenlemelerden bahsedildi. Konferans sonucunda ulaşılan bazı neticeler şunlar oldu:

  - Helal Sertifikalama hizmetlerini geliştirmek ve güvenilirliğini sağlamak adına teknolojiden mümkün mertebe faydalanılmalıdır.
  - Teknolojik gelişmelerin İslam’a ve kefalet kurumu olan Helal sertifika kuruluşlarının ortaya çıkış amacına zarar vermeyecek şekilde benimsenmesi gerekmektedir.
  - Her türlü bilgi kayıt altında tutulurken gizlilik anlaşmalarına riayet edilerek firmaların haksız yere zarar görmelerinin önüne geçilmelidir.
  - Helal sertifikası alan firmalarda titizlik, hijyen ve insancıl çalışma koşullarının olması gerekmektedir. Üretilen ürünün helal olması, bu şartlar sağlanmadığı sürece helal sertifika alması için yeterli olmayacaktır.


  (Devam‎ için: (Pandemi sebebiyle denetimi kabul etmeyen firmaların sertifikaları denetim yapılana kadar askıya al) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  YENİDÜNYA DÜZENİNDE HELAL VE TAYYİB BİR ÜRETİME DUYULAN İHTİYAÇ

  Gönderen: huseyin Tarih: 04/09/2020 02:41 (2965 okuma)

  konferans YENİDÜNYA DÜZENİNDE HELAL VE TAYYİB BİR ÜRETİME DUYULAN İHTİYAÇ

  “İnsanın başına zararlı bir şey geldiğinde yan üstü yatarken veya otururken ya da ayakta iken hemen bize dua etmeye koyulur; onu zararlı durumundan kurtardığımızda ise -sanki başına gelen zararı gidermeye bizi çağırıp yalvarmamış gibi- inkârcılığa dönüp yoluna devam eder; haddi aşanlara işte bu şekilde yaptıkları güzel görünmektedir.’’ (Yunus, 12)


  Şu hale bakın, Allah’ın musibeti olarak bütün dünya insanlığı gözle görülmeyen bir virüsün altı aydır pençesinde. İnsanoğlu bu virüsten ne zaman kurtulabileceği bilgisine de sahip değil. Basit bir korovirüs musibeti bütün dünya insanlığını esir almiş. Sokağa çıkmaya korkuyor. Çıkmak zorunda kalanlar ise tedirgin.

  Can korkusu sardı insanları. Allah’ım ne hale geldik... Şükrü eda edilmeyen nimetler bir bir elimizden alınıyor. Zorlanarak gittik camilere, cumalardan kaçtık, cemaatten uzak durduk, bilemedik kıymetini, hakkıyla şükrünü eda edemedik. Turist gibi gittik Kâbe’ye, tavaftan çok boy boy Kâbe ile resimler çekildik. Efendimizin (sav) huzurunda saygısızlıklar yaptık. Sandık ki bu devran hep böyle sürüp gidecek. Rabbimiz alt üst etti bizleri. Musâfaha etmeye hasret kalacağımız gelir miydi aklımıza? Vallahi tarihi bir ibrettir bunlar unutmamamız gereken. Peki, bu gidiş nereye?

  Önce Allah(cc)’a, Kur’an’a, İslam’a dönme kararını almalıyız. Sonra tüketici olarak, üretici olarak, dağıtıcı, marketçi olarak bir araya gelip her gün sorgulamadan yuttuğumuz lokmaların helalleştirilmesi çalışmalarını gerçekleştirmeliyiz.

  Bütün üretim kaynaklarını, bütün üretim proses ve teknolojilerini yeniden dizayn etmekle mükellef olmalıdırlar. Tohumdan embriyona, çiftlikten sofraya kadar devam edecek sürecin her adımının Helal damgası ile kontrolden geçmesi kaçınılmazdır. Bugün insanlık, tarihinde görülmemiş büyük bir bozgunculuğun tehdidi altındadır. İnsanlık bu felaketin farkına varmaya başlamıştır. Ancak bu felaketin altından İslamsız kurtulma ihtimali muhaldir.


  (Devam‎ için: YENİDÜNYA DÜZENİNDE HELAL VE TAYYİB BİR ÜRETİME DUYULAN İHTİYAÇ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 04-11 Eylül 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/09/2020 14:08 (2823 okuma)

  bereketli-cuma BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 04-11 Eylül 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  “Bereketli Cuma İndirimi” kampanyamız, bu hafta da 7 kıymetli ürünün indirimi devam ediyor.

  Bu hafta başucu kitabı kıymetli eser Yeniden Gıda Raporu , Sewak Al haşimi 15cc Alkolsüz sprey parfüm, Sewak-H misvak karışımlı diş macunu 40 gr, Sewak-H misvak karışımlı diş macunu 140 gr, Sır el temizleme jeli 100 ml, Feradisin bulaşık makinası deterjanı jel 1500ml ve Feradisin bulaşık makinası için parlatıcı 500 ml indirimde.


  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)
  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet ediyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ için: HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 04-11 Eylül 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ) ()

  ON LINE OLARAK YAPILACAK 12. KONFERANSIMIZIN KONULARI VE KONUŞMACILARI BELLİ OLDU

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/08/2020 07:27 (3953 okuma)

  ON LINE OLARAK YAPILACAK 12. KONFERANSIMIZIN KONULARI VE KONUŞMACILARI BELLİ OLDU

  konferans


  (Devam‎ için: ON LINE OLARAK YAPILACAK 12. KONFERANSIMIZIN KONULARI VE KONUŞMACILARI BELLİ OLDU) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/08/2020 02:32 (3444 okuma)

  bereketli-cuma BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 28 Ağustos 04 Eylül 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  “Bereketli Cuma İndirimi” kampanyamız, bu hafta da 6 kıymetli ürünün indirimi devam ediyor.

  Bu hafta İki kıymetli eser Yeniden Gıda Raporu ve Helal ve Tayyib Ürün Risalesi kitabı,Agarta Dezenfektan El Temizleme Jeli 400ml, Natur Foods Yeşil Çay 70gr, Europe Vital Kekik Yağı 20ml, Apideva Propolis 20ml indirimde.


  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)
  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet ediyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ için: BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ) ()

  AVRUPA HELAL VE TAYYİB ŞUURU İLE KENDİNİ BULUYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 27/08/2020 00:57 (3835 okuma)

  bereketli-cuma AVRUPA HELAL VE TAYYİB ŞUURU İLE KENDİNİ BULUYOR

  (GİMDES gönüllülerinin Yeniden Gıda Raporu Kampanyası)


  Sizlere, Avrupa’da başlattığımız çok güzel bir projemizden bahsetmek istiyoruz. Bildiğiniz üzere Avrupa’da Islamı yaşamak çok daha zor. Özellikle helal ve tayyıb gıda hassasiyeti çok daha az, bundan sebep helal ve tayyib gıda bulmak da bizler için çok daha zorlaşıyor. Ve bunun tek çaresi insanlarımızı bilinçlendirip bu bilgileri kendilerine aktarıp, helal ve tayyib şuurunu aşılamak olacaktır diye düşünüp böylelikle bu kampanyamıza başlamış bulunduk.

  GİMDES başkanı Hüseyin Kami Büyüközer hocamızın çok değerli eseri olan ‘YENİDEN GIDA RAPORU’ ile başlanıldı, çünkü bu kitap bir çok konuya değiniyor ve fazlasıyla bilgi içeriyor. Bu kitabın tanıtımı, satışı ve aynı zamanda Balkanlarda bulunan eğitmenlere ücretsiz olarak verilmesi için adım atılmıştır.

  İlk başta 100 kitap sadece Bulgaristana ulaştırılması planlanmıştı. Sonrasında ise bir tek Bulgaristan değil bir çok ülkeye yollanması gerektiği kanaatine varılınca; Kosova, Makedonya, Bosna Hersek ve Sırbistan ülkelerini de bu kampanyaya dahil etmek nasip olmuştur.

  Bu karardan sonra 100 kitap hedefi 1000 kitap hedefine ve son olarak ise 10000 kitaba çıkartılmıştır; Bulgaristana 100 kitap, Sırbistana 180 kitap, Kosovaya 100 kitap, Makedonyaya 100 kitap, Bosna Hersek’e yine 100 kitap civarında yollanılmaya başlandı biiznillah. Bir diğer güzel gelişme ise bu kitabın Almanca, Hollandaca ve Boşnak diline çevirilmesine karar alınmıştır.


  (Devam‎ için: AVRUPA HELAL VE TAYYİB ŞUURU İLE KENDİNİ BULUYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  AMBALAJ MALZEMELERİ ÜRÜNLERİNDE KESİNLİKLE İZİN VERİLMEYENLER

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/08/2020 22:28 (3947 okuma)

  bereketli-cuma AMBALAJ MALZEMELERİNDE KRİTİK KONTROL NOKTALARI VE GİMDES’İN KULLANILMASINI KESİNLİKLE UYGUN GÖRMEDİĞİ KATKI MADDELERİ

  AMBALAJ MALZEMELERİ NELERDİR?


  Ambalaj, ürünleri dış etkilerden koruyan, onları bir arada tutarak taşıma, depolama, dağıtım, tanıtım ve pazarlama işlemlerini kolaylaştıran, metal, kâğıt, karton, cam, plastik vb. malzemelerden yapılmış dış örtülerdir. Ambalaj, gıdaların raf ömrünü uzatmak, uygun şartlarda depolanmasını sağlamak ve gıdaları tüketiciye ulaşıncaya kadar istenmeyen bulaşanlardan koruyabilmek ve bir Müslüman için Helal ve Tayyib şartları sağlamak için vazgeçilmez ürünlerdir.

  AMBALAJ MALZEMELERİ ÜRÜNLERİNDE KESİNLİKLE İZİN VERİLMEYENLER

  • DOMUZ YAĞI • ETANOL • KOLLAJEN • BPA

  Ambalaj üretiminde kullanılan kritik kontrol noktaları

  Gliserin, Vitaminler, Renklendiriciler, Yağ asitleri (oleik asit ve stearik asit gibi), Yağ asidi esterleri (stearat ve oleatlar), Organik asitler ve tuzları (laktik asit ve laktat), Mono ve digliseritler, Donyağı

  Helal şartlarda üretim gerekmekte ve Güvenilir bir kurumdan Helal belgesine sahip olmalıdır.


  (Devam‎ için: AMBALAJ MALZEMELERİ ÜRÜNLERİNDE KESİNLİKLE İZİN VERİLMEYENLER) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES’TEN HABERLER

  Gönderen: huseyin Tarih: 23/08/2020 13:14 (4322 okuma)

  bereketli-cuma GİMDES’TEN HABERLER

  CIHAT ruhu ile İdlip’te çalışmalarını sürdüren GİMDES yönetim kurulu üyesi Halim GİRGİN kardeşimizden gelen son haberleri sizlerle paylaşmak istedik

  İDLİBİN YETİMLERİ

  SURİYE’DE SAVAŞIN GETİRDİĞİ KÜLTÜR VE ÖRF KAYIPLARI


  ONLARIN tek suçu, kimyasalların da dahil olduğu her türlü silahın kullanıldığı bir cehennemde doğmaktı. Dünyaya merhaba dediklerinde gözleri ilk önce savaşı gördü, iç çatışmalarda babalarını, annelerini, kardeşlerini kaybettiler. İdlib’de yüzbinlerce kişi kurulan kamplarda barınıyor. Dul bacılarımızın yaşadığı kamplarda, çadırlarda, yetimhanelerde, çocuğunun nasıl yetiştireceğini bilmeyen, çevre bilinci olmayan, baba terbiyesi olmayan, mahalle baskısı yaşamayan ve gelecekte ne olacağını bilmeden bu insanlar bir çok değerini kaybetmişler.

  Kamplarda gıda yardımı, eğitim almaya çalışan kadınlar, anneliğinden bıkmış, kadınlığından bıkmış, babasızlığın yükünü kaldıramıyorlar, köylerinde akrabası, mahalleli cami hocası bu çocukların yetişmesine yardımcı olabiliyordu, kamplarda kapıyı açtığında tanımadığı insan, tuvaletler dışarıda ne haremlik ne selamlık kalmış.

  Bizlerin yakındığı, şikayetçi oldukları kamplarda nimet oluyor, biz duvarın rengini beğenmiyoruz onlar duvarımız olsa sırrımızı saklayabileceğimiz yeter diyor, evimin içinde olan bir tuvaletimiz olsa yeter, evimde akan bir musluk, kapısını kilitleyebileceğimiz bir kapımız olsa yeter diyorlar acaba bizler ne istiyoruz?

  Evinde çocuğuna saçını yıka, elini yüzünü yıka darken, Kamplarda onların içmeye su bulamadıklarını görüyorsun, sabırdan bahsederken çocuğu ölmüş, kocası ölmüş evini kaybetmiş birçok değerini kaybetmiş anneye nasıl sabır diyebilirsin?

  Suriye'de bir milyon yetimin, bir milyon insanın şehit edildiğini, milyonların evlerinden göç ettirildiğini, yüzbinlerin esir olduğunu, sakat kaldığını düşünürsek buradaki acıları daha iyi anlarız ve bu kardeşlerimize yardımlarımızı maddi ve manevi olarak devam ettirebiliriz.


  (Devam‎ için: GİMDES’TEN HABERLER ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/08/2020 05:58 (4167 okuma)

  bereketli-cuma BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 21-28 Ağustos 2020 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  “Bereketli Cuma İndirimi” kampanyamız, bu hafta da 7 kıymetli ürünün indirimi devam ediyor.

  Bu hafta İki kıymetli eser Yeniden Gıda Raporu ve Helal lokma kitabı,Agarta 50SPF güneş kremi 100ml, Agarta 30SPF Güneş Losyonu 100ml, Atiye Laçin Rich Balls Hawk 30 Gr, Atiye Laçin Rich Balls Eagle 30 Gr, Atiye Laçin Rich Balls Phoenix 30 Gr, Atiye Laçin Bebek Çorbası 125 Gr ve Atiye Laçin Doğal Tarhana 500gr indirimde.


  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)
  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet eriyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ için: BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ) ()

  
   
  Gimdes Video

  2020 KONFERANS SPONSORLARI

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Garİp ve bİr o kadar hÜzÜnlÜ bİr hİcrİ yilbaŞini karŞiliyoruz
  · YÜzyilin İhanetİ olan kudÜs’Ün İsraİle peŞkeŞ Çekİlmesİ projesİne destek veren bİrleŞİk arap emİrİkl
  · Hanimlar kurulu faalİyetlerİmİz
  · Bu haftakİ bereketlİ cumada bİr baŞka ÜrÜn gurubunun kampanyasini baŞlatiyoruz
  · TÜrkİye'nİn İlk ve tek sİtrİk asİt Üretİm tesİsİ gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfakasi talebİ İÇİn
  · KÂİnat mescİd-İ kebİrİ
  · Temmuz 2020’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Bu haftakİ bereketlİ cumada bİr baŞka ÜrÜn gurubunun kampanyasini baŞlatiyoruz
  · Mİllİ bİrlİĞİmİze kasteden İfsat hareketİne hala neden dur dİyemİyoruz?
  · Helal yaŞam rehberİ 73. sayisi Çikti!
  · MÜslÜman tÜrkİyenİn yÜzaklari hdm gazİospanpaŞa/İst. Şubesİ 08 aĞustos cumartesİ saat 14 00 de aÇili
  · Kurban keserken uyulmasi gerekenler!!
  · Dedeciğim selamunaleykum
  · 24-31 temmuz bereketlİ cumada bİr baŞka ÜrÜn gurubunun kampanyasini baŞlatiyoruz
  · Kİtap yayinlarimiz devam edİyor. basimina destek veren kardeŞlerİmİze teŞekkÜr edİyoruz.
  · Bİr asirlik esaret yarin bİtİyor
  · ‘12. helal ve tayyİb konferansimiz ekİm 2020’de online olarak yapilacak’
  · CoronavİrÜs musİbetİnİn ve terÖr acilarinin yoĞun yaŞandiĞi ÜzÜntÜlÜ gÜnlerİn gÖlgesİnde, bir kurban
  · Gida bİlİm kurulu yasa tasarisi hÜkÜmet tarafindan gerİ Çekİldİ.
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 17-24 temmuz 2020 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ devam edİyor

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.