Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  63067515
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ANKARA SİNCAN’DA HDM ŞUBEMİZ AÇILIYOR!

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/05/2022 08:55 (174 okuma)

  nesil ANKARA SİNCAN’DA HDM ŞUBEMİZ AÇILIYOR!

  “Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin” (Bakara 2/172)

  Müjdeler Olsun!

  Halal Dunya Marketlerine yeni bir kardeş şube daha katılıyor. Ankara Sincan HDM Şubesi Açılıyor!

  Uluslararası nitelikte Helal ve Tayyib sertifikalandırma hizmeti veren GİMDES’in, Müslümanların Helal ve Tayyib ürün ihtiyaçlarını tek bir noktadan, gönül rahatlığıyla temini maksadıyla oluşturduğu yeni bir HDM şubemiz, Maraşal Çakmak Mah., Polatlı 2 Caddesi, 24. Sokak, No:19/A Sincan/Ankara adresinde, pek yakında hizmetinizde!

  GİMDES onaylı ürünlerin, sürekli kontrollerle takip edilen bir sistem içerisinde, siz değerli Müslümanlara ulaştırılması için çalışan tüm kardeşlerimizden Allah (cc) razı olsun.


  (Devam‎ için: ANKARA SİNCAN’DA HDM ŞUBEMİZ AÇILIYOR!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  İDEAL İSLAM NESLİ HELAL LOKMASIZ OLAMAZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/05/2022 04:54 (274 okuma)

  nesil İDEAL İSLAM NESLİ HELAL LOKMASIZ OLAMAZ

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Bugün ümmetçe düştüğümüz zilletlerin temelinde bilgisiz bir topluma dönüşmüş olmamız yatmaktadır. Düşüncelerimizde, davranışlarımızda ve hareketlerimizde İslami ölçüleri referans olarak almak zorunda bulunduğumuz halde; bilgisizlik ve doğru bilgiyi araştırmada gösterdiğimiz atalet ve tembellik, günlük hayatımızın her kademesinde başta tükettiğimiz gıdalarımız olmak üzere karşılaştığımız olaylarda bilinçsiz, yanlış ve İslami ölçülerin dışında tepkiler vermemize neden olmuşdur.

  Batı Modernitesi silahla, silahla ulaşamadığı yerlere ekonomi ile, ekonomi ile ulaşamadığı yerlere sapık fikir ve eylemlerle, moda ile, yiyecek ve içeceklerle, kozmetikle, ilaç ve aşılarla, turizmle, teknoloji ile girmeyi başarmıştır.

  Fakat, batının şeytanla kurduğu güçlü ittifakın artık kırılma zamanı gelmiştir. Bu nasıl mı olacak; tükettiğimiz gıdalarımız başta olmak üzere hayatımızın her adımında helalleri tercihimizle ve helal lokma bilincinde nesiller yetiştirerek.

  Yakın tarihimize baktığımızda Mehmetçik cihad şuuru ve şehadet özlemi ve Allah’a (cc) olan imanı ile Çanakkale’de makûs talihimizi yendi, aynı zamanda batının teknolojik üstünlüğünü de boşa çıkartı. Bu savaş silahla iman gücünün çarpışması idi. Birinin en büyük kozu askeri gücü, diğerinin en büyük gücü ve sığınağı ise Allah'a (cc) olan imanı idi. Bugün ise, İslâm dünyasının içinde bulunduğu acı tablo yürekler burkuyor. İşgal, kan, gözyaşı, yağmalamalar, işkenceler, değerlerin yok edilmesi ve yaşam tarzı dayatmaları karşısında ihtiyaç duyulan ruh, bundan yüz yıl önce, Bağdat’tan, Selanik’ten, Mekke’den, Filipinler’den, Bakü’den, Süleymaniye’den, Tunus’tan ve daha birçok İslâm diyarından gelerek dini uğruna gençliğini Allah yolunda şehadet yolunda harcayan nesil ruhudur. Bugün en çok bu ruha ihtiyacımız bulunmaktadır.

  Dün Çanakkale’yi geçmek isteyenler, bugün sanki intikam alırcasına boğazımıza zerk ettiği haram kaynaklı ürünler ile nesillerimizi tahrip ettiler. Bundan dolayı ne yediğini merak etmeyen helal lokmaya duyarsız nesiller ortaya çıktı. Ümmetin tek kurtuluş yolu yeniden helal yaşantıya dönmesidir. Bu helal yaşantının en önemli halkası ise helal lokma şuurudur. Bu ruhu verecek eğitim kurumları olan Daru'l Helal Medrese Kurumlarını bir an evvel kurmamız gerekmektedir.


  (Devam‎ için: İDEAL İSLAM NESLİ HELAL LOKMASIZ OLAMAZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 20 - 27 Mayıs 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/05/2022 15:38 (136 okuma)

  bereketli-cuma BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 20 - 27 Mayıs 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  “Bereketli Cuma İndirimi” kampanyamız, bu hafta da kıymetli ürünlerin indirimi ile devam ediyor.

  Gülefşan Bitkisel Şampuan Mentol Ferahlığı 400ML, Afia Fındık Kreması 300 Gr, Ferişte Doğal Köy Eriştesi Tam Buğdaylı 500gr, Ferişte Anne Elinde Köy Eriştesi Sade 500gr, Yeşilmarka Doğal Roll On Deodorant – Bergamot-Gül Kokulu çeşitleri 50ML, Gülefşan Bitkisel Bulaşık Makine Deterjanı 2LT indirimde.

  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)
  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet ediyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ için: HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 20 - 27 Mayıs 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ) ()

  GİMDES’İN YÖNETİM KURULLARI AYLIK TOPLANTISI CUMARTESİ GÜNÜ İCRA EDİLDİ!

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/05/2022 03:35 (149 okuma)

  ydtoplanti GİMDES’İN YÖNETİM KURULLARI AYLIK TOPLANTISI CUMARTESİ GÜNÜ İCRA EDİLDİ!

  GİMDES Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu, birlikte gerçekleştirdiği bu ayın toplantısını GİMDES merkezinde icra etti.

  Toplantı, üyelere önceden gönderilen gündeme uygun olarak icra edildi. Toplantı kapsamında kurul üyeleri, fikir ve görüşlerini söz alarak ifade ettiler. Program akışı dua ile başlanıp, toplantı sonrası yemek ve ikramlarla tamamlandı.

  Toplantıda aşağıdaki gündem maddeleri bir bir müzakere edildi:

  1. Helal Gıda ve GİMDES’in mesajını geniş kitlelere ulaştırmada çözüm önerileri
  2. 2022 yılı konferans ve fuar çalışmalarımız hakkında bilgilendirme
  3. Daru’l Helal Medrese projemizin son durumu
  4. GİMDES Karz-ı Hasen Sandık projemiz ve uygulamalarımız
  5. Hukuki Meseleler
  6. Sertifikalandırma çalışmalarımız
  7 .Kitap, dergi, internet sitelerimiz, dijital yayınlar çalışmalarımız ve yeni kurmuş olduğumuz GİMDES Haber (gimdeshaber.com) sitesini yaygınlaştırma çalışmalarımız

  Toplantıya katılan üyelere GİMDES tarafından hazırlanan hediyeler verilerek, teşekkür edilerek uğurlandılar.


  (Devam‎ için: GİMDES’İN YÖNETİM KURULLARI AYLIK TOPLANTISI CUMARTESİ GÜNÜ İCRA EDİLDİ!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI 28 GÜN SONRA BAŞLIYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/05/2022 03:33 (269 okuma)

  konferans HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI 25 GÜN SONRA BAŞLIYOR...

  Bu yılın ilk eğitim programı olan 32. Helal ve Tayyib Sertifkalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimi, Hanımlar için; 14-18 HAZİRAN, Beyler için: 21-25 HAZİRAN İstanbul’da “Daru’l Halal Medresesi Eğitim Merkezi”nde gerçekleştirilecektir.

  Dünya Piyasasında Helal ve Tayyib Sertifikalı ürünlerin talebinin giderek artması ve üretim sistemlerinde Helal Güvence Sisteminin devam etmesinin gerekliliği sonucu; alanında tecrübe kazanmış, uzmanlaşmış, Helal ve Tayyib sürecin eğitimini almış ve denetim hizmetini yürütecek eleman ihtiyacı hızla artmıştır. Birçok ülke bu ihtiyacı karşılamak için ülkelerinde Eğitim Programları uygulamaktadır.

  GİMDES olarak ülkemizde, Helal ve Tayyib Sertifikalandırma hizmetine başladığımız 2009 yılından itibaren, önemle üzerinde durduğumuz, Helal ve Tayyib Sertifikalandırmada olmazsa olmaz olarak gördüğümüz, Helal ve Tayyib Sertifikalı Üretim uzmanı ve denetim elemanı ihtiyacının ülkemizde de ortaya çıkacağı ve bu doğrultuda tedbirlerin alınması gerektiğinin üzerinde durduk. Bu anlayışla, bu güne kadar 31 defa her biri 5 gün süren Helal ve Tayyib Denetim Prosedürleri Eğitim programını gerçekleştirdik ve 400’ü aşkın kursiyere başarı belgesi verdik. Düzenlemiş olduğumuz son denetçi eğitimi 21-25 Aralık 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilmiştir. 2022 yılının ilk Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimi’nin 14-18 Haziran’da Hanımlara, 21-25 Haziran’da Beylere, Daru’l Halal Medresesi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

  5 gün sürecek bu eğitim programında gıda, ilaç, kozmetik, temizlik ve ihtiyaç maddelerinde Helallik riskleri ve sertifikalandırma süreci, fıkhi meseleler, Helal Güvence Sistemi ve Helal denetçi vasıfları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılacak. Eğitim sonunda yazılı ve gerekli görülürse sözlü imtihan ile katılımcılara başarılı olmaları durumunda Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimi Başarı Belgesi verilecektir.


  (Devam‎ için: HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI 28 GÜN SONRA BAŞLIYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ŞEHİT MUSTAFA KAYMAKÇI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PROJE OKULU GİMDES’İ ZİYARET ETTİ!

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/05/2022 23:53 (256 okuma)

  projeokulu ŞEHİT MUSTAFA KAYMAKÇI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PROJE OKULU GİMDES’İ ZİYARET ETTİ!

  Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Binnaz Saygın, Lise Kur’an-ı Kerim Hocası Abdülhamit Şeker, ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinden Yusuf Fettah İçerik, Muhammet Emin Çetiner ve Bertuğ Tavukçu kardeşlerimiz GİMDES’i ziyaret etti.

  Hocalarımız ve kardeşlerimiz, TÜBİTAK Projesi kapsamında “Helal Sertifikalandırmada Kriterler Nelerdir?” konulu araştırmalarını gerçeleştirmek üzere Başkanımız Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer ile bir röportaj gerçekleştirdiler. Gerçekleştirilen röportajda hem hocalarımız hem de kardeşlerimiz helal ve tayyib gıda ile ilgili sorularının cevaplarını buldular. Yaklaşık 3 saat süren bu röportaj vesilesi ile Başkanımızın engin bilgilerinden istifade eden ziyaretçilerimiz, öğrendikleri bilgilerden ziyadesi ile istifade ettiklerini ve memnun kaldıklarını ifade ettiler.

  Cipsler, şekerlemeler, çikolatalar, gazlı içecekler, pastalar, meyve suları, bisküviler, patlamış mısırlar ve muhtelif gıdalar ile ilgili hakikatleri öğrenen öğrenci kardeşlerimiz, bu günden itibaren helal ve tayyib gıda tüketeceklerine ve helal ve tayyib kozmetikleri kullanacaklarına dair söz verdiler. Hocalarımız ise yakında velilerini toplantıya çağıracaklarını ifade ettiler. Toplantı tarihin tarafımıza bildirilmesi halinde, bu toplantıda velilere helal ve tayyib gıdayı örnekleri ile tanıtmakta daha faydalı olabileceği için, ikram kısmını GİMDES'in sağlayabileceği Başkanımız tarafından ifade edildi.

  Misafirlerimize hediye edilen GİMDES Yayınları ve helal ve tayyib sertifikalı ikramların akabinde, taraflar karşılıklı dualar ve teşekkürler ile görüşmeyi sona erdirdi.


  (Devam‎ için: ŞEHİT MUSTAFA KAYMAKÇI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PROJE OKULU GİMDES’İ ZİYARET ETTİ!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 13 - 20 Mayıs 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/05/2022 15:19 (1071 okuma)

  bereketli-cuma BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 13 - 20 Mayıs 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  “Bereketli Cuma İndirimi” kampanyamız, bu hafta da kıymetli ürünlerin indirimi ile devam ediyor.

  Agarta Doğal El ve Yüz Nemlendirici Gül Kremi 75 Ml, Yeşilmarka Doğal Roll On Deodorant – Bergamot-Gül Kokulu çeşitleri 50ML, Safia Diş Macunu Misvak + Propolis 140 Gr, Naturalive Borakslı Bulaşık Makinesi Deterjanı 1 Lt, Afia Kakaolu Fındık Kreması 350 Gr indirimde.

  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)
  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet ediyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ için: HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 13 - 20 Mayıs 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ) ()

  NİSAN 22'DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/05/2022 07:21 (320 okuma)

  sertifika-alanlar NİSAN 22'DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  YENİ SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ
  1. E.S.T. EYÜP SABRİ TUNCER KOZMETİK SANAYİ A.Ş İLK SERTİFİKALAMA ANKARA MİSVAK ÖZLÜ DİŞ MACUNU VE KARANFİL ÖZLÜ DİŞ MACUNU
  2. ABDURRAHMAN TATLICI GIDA SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ İLK SERTİFİKALAMA ANKARA KREM ÇİKOLATA, HELVA , FINDIK EZMESİ LOKUM ÇEŞİTLERİ
  3. BİOGENOM İLK SERTİFİKALAMA ALMANYA PROPOLİS DAMLA %20 EKSTRAKT

  SERTİFİKASINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  4. İSAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ BELGE YENİLEME ELAZIĞ BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  5. ARPACI SÜT VE GIDA MAM.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. BELGE YENİLEME KONYA SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
  6. ÇİFTÇİLER YAĞ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BELGE YENİLEME AFYON KARAHİSAR BİTKİSEL YAĞ ÇEŞİTLERİ
  7. MOBAK TARIM VE GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ BELGE YENİLEME ADANA BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  8. SUNAR ÖZLEM GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. BELGE YENİLEME OSMANİYE BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  9. ERİŞLER GIDA SANAYİ VE TİCARET AŞ. BELGE YENİLEME TEKİRDAĞ KIVIRCIK ERİŞTE NUDO ÇEŞİTLERİ
  10. ASO GIDA SAN.VE TIC LTD.ŞTI BELGE YENİLEME İZMİR KURUTULMUŞ MEYVE SEBZE VE KURUYEMİŞ ÇEŞİTLERİ
  11. FAİDA GIDA İLAÇ SAN. VE TİC. AŞ BELGE YENİLEME ANKARAA BİTKİSEL AROMATİK YAĞ ÇEŞİTLERİ
  12. BAĞIŞLAR UN GIDA TARIM NAK. PET. ÜRÜN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ BELGE YENİLEME ADANA BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  13. GÜZELOĞLU GIDA VE İHT. MAD. NAK. AMB. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BELGE YENİLEME KONYA AYÇİÇEK YAĞI VE CATERİNG AY ÇİÇEK YAĞI
  14. ALPEDO GIDA SAN . VE TİC. A.Ş BELGE YENİLEME KAHRAMAN MARAŞ DONDURMA ÇEŞİTLERİ
  15. YALÇIN ET GIDA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ BELGE YENİLEME EDİRNE TAZE DONMUŞ KARKAS ET
  16. ANAKO YUMURTA VE ÜRÜNLERİ GIDA SAN. İHR. İTH. VE TİC. A.Ş BELGE YENİLEME KONYA PASTÖRİZE YUMURTA ÇEŞİTLERİ
  17. TATLAN PAZ. GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BELGE YENİLEME ÇANAKKALE HELVA PEKMEZ ÇEŞİTLERİ
  18. ÖYKÜ GIDA MADDELERİ ENERJİ MADENCİLİK PAZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ BELGE YENİLEME ANKARA TUZ ÇEŞİTLERİ
  19. İŞLEK GIDA SAN. TİC. PAZ. LTD. ŞTİ BELGE YENİLEME AFYON KARAHİSAR TAVUK YUMURTASI
  20. TARIM KREDİ YEM SAN. VE TİC. A.Ş BELGE YENİLEME ESKİŞEHİR SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
  21. NORA UN GIDA SAN.VE TİC AŞ. BELGE YENİLEME ANKARA BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  22. TAT GIDA SANAYİ A.Ş. BELGE YENİLEME TORBALI SALÇA VE KONSERVE ÜRÜNLERİ
  23. TAT GIDA SANAYİ A.Ş. BELGE YENİLEME MKP SALÇA VE KONSERVE ÜRÜNLERİ
  24. TAT GIDA SANAYİ A.Ş. BELGE YENİLEME KARACABEY SALÇA VE KONSERVE ÜRÜNLERİ
  25. DEVA ÖZAKÇA YOĞURT SÜT ÜRÜN. HAYV. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BELGE YENİLEME KOCAELİ SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
  26. BERK SÜT MAM. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BELGE YENİLEME KOCAELİ SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
  27. SEZEN GIDA MAD. TARIM VE HAYV. ÜRÜN. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ BELGE YENİLEME ADANA BAL ÇEŞİTLERİ VE ARI ÜRÜNLERİ

  KAPSAM GENİŞLETEREK SERTİFİKASINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  28. AKZON ENERJİ VE ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ GIDA SANAYİ TİC. AŞ. KAPSAM GENİŞLETME KONYA SADE YAĞ VE LAKTOZ MONOHİDRAT EKLENDİ
  29. GÜLÇİÇEK KİMYA VE UÇAN YAĞLAR SAN. VE TİC. A.Ş. KAPSAM GENİŞLETME İSTANBUL ESANS ÇEŞİTLERİ EKLENDİ
  30. ECOLAB TEMİZLEME SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ. KAPSAM GENİŞLETME İSTANBUL ENDÜSTİRİYEL TEMİZLİK MADDESİ EKLENDİ

  PARTİ BAZLI OLARAK SERTİFİKASINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  31. MAYSA GIDA SAN. VE TİC. A.Ş PARTİ BAZLI ÜRETİM İSTANBUL ŞİRDEN MAYASI ÜRETİMİ
  32. 7K KİMYA İLAÇ GIDA SAN. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. PARTİ BAZLI ÜRETİM İSTANBUL DİŞ MACUNU ÜRETİMİ
  33. STERN INGREDIENTS TURKEY GIDA SAN. VE TIC. A.S PARTİ BAZLI ÜRETİM İZMİR ENZİM KARIŞIMLARI GIDA KATKI MADDESİ ÜRETİMİ
  34. GEMMA GIDA KİMYA İÇ ve DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. PARTİ BAZLI ÜRETİM KOCAELİ SEBZELİ TOZ ÇEŞNİ VE DOMATES TOZ ÇEŞNİ ÜRETİMİ


  (Devam‎ için: NİSAN 22'DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL VE TAYYİB GIDAYI DERT EDİNEN DİLLER VE KALEMLER!

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/05/2022 01:21 (289 okuma)

  dillervekalemler HELAL VE TAYYİB GIDAYI DERT EDİNEN DİLLER VE KALEMLER!

  Helal ve tayyib gıda Rabbimizin bizlere emrettiği, kişiliğimizden ibadetlerimize kadar sirayet eden en mühim hususlardan bir tanesi. Bu emri idrak eden, bu emir üzere yaşamak için gayret sarf eden; 7’den 70’e helal ve tayyib davasını dert edinen, dünyanın dört bir yanına duyurmayı amaçlayan kalemler ve diller var. GİMDES olarak bu iştiyak ve gayelerin tezahür etmesi adına yıllardır küçük kardeşlerimiz için “Çocuklar için Resim Yarışması” ve yetişkinler için “Slogan Yarışması” tertip ediyoruz. Kalemlerin konuştuğu Resim yarışmalarının neticesinde görüyoruz ki, minik kalplerin içerisinde dahi helal ve tayyib sevgisi var. Yetişkinlerimiz ise düzenlenen Slogan Yarışmaları ile gönüllerindeki helal ve tayyib sevdasını dillerine döküyor, satırlara birer birer nakşediyorlar... Bugüne kadar tertip ettiğimiz bu yarışmalara katılım sağlayan siz değerli takipçilerimize bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  Bu yıl 17 Ramazan Dünya Helal Günü kapsamında düzenlenen yarışmalarımıza katılım sağlayan ve dereceye giren kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Her yarışmada olduğu gibi, başarılı olan kardeşlerimize vadettiğimiz hediyeler hazırlandı.

  Çocuklar için Resim Yarışması'nda dereceye giren kardeşlerimize vadettiğimiz hediyeler şöyledir:

  Birinciye kitap seti + sürpriz paket, ikinci ve üçüncüye sürpriz paket. Sürpriz paketin içinde ise GİMDES tarafından helal ve tayyib olarak sertifikalandırılmış çikolata, bisküvi, kraker, cips, lolipop, gofret, yumuşak şeker ve meyve suyu bulunmaktadır.

  Yetişkinler için tertip ettiğimiz Slogan Yarışması'nda dereceye giren kardeşlerimize vadettiğimiz hediye şöyledir:

  Birinciye, ikinciye ve üçüncüye kişisel bakım seti. Kişisel bakım setinin içinde ise GİMDES tarafından helal ve tayyib olarak sertifikalandırılmış şampuan, nemlendirici krem, gül suyu, sabun ve diş macunu bulunmaktadır. Bu hediyelerimizin sponsoru Isparta Halal Dunya Marketleri'ne teşekkür ederiz.


  (Devam‎ için: HELAL VE TAYYİB GIDAYI DERT EDİNEN DİLLER VE KALEMLER!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!

  Gönderen: huseyin Tarih: 30/04/2022 00:56 (216 okuma)

  Bayram Tebrik RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!

  Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederiz.

  Bayram, insanları kaynaştırıp bir araya getiren en güzel vesilelerden biridir. Öyle ki, bayramda şahlanan yardımlaşma ve hediyeleşme ruhu yalnızca hayatta olanlara bağlı kalmaz, dünyadan gidip kabirlerinde bir Fatiha bekleyenlere kadar uzanır. Onların bu dileğini yerine getirmek için mü'minler bayramda kabirleri ziyaret ederler; ruhlarına Kur'ân'lar, Fatihalar ve dualar okuyarak onları da sevindirirler.

  Ramazan ve Kurban bayramları Hicretin 2. yılından itibaren kutlanmaya başlanmıştır. Ramazan orucu da ilk defa bu yıl farz kılınmış, bu ayı oruçla geçiren rnü'minler sonraki ayın (Şevval) ilk üç gününü bayram olarak kutlamışlardır. Bu sebeple bu bayrama Ramazan Bayramı denmiştir.

  Bayram sabahı Müslümanlar, namaz için camilerde toplanınca, Allahü Teâlâ, meleklere, "İşini yapıp ikmal edenin karşılığı nedir?" diye sorar. Melekler de "Ücretini almaktır" derler. Allahü Teâlâ da, "Siz şahit olun ki, Ramazandaki oruçların ve namazların karşılığı olarak kullarıma kendi rızamı ve mağfiretimi verdim. Ey kullarım, bugün benden isteyin, izzet ve celâlim hakkı için istediklerinizi veririm." buyurur. (İmam Beyhaki)

  İslam ümmetinin daha şuurlu, daha güçlü, daha dertsiz ve tasasız, daha mutlu olduğu nice bayramlara erişmek dileği ile…

  GİMDES ve Dünya Helal Vakfı Başkanı
  Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER


  (Devam‎ için: RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ SLOGAN YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/04/2022 02:16 (701 okuma)

  slogany 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ SLOGAN YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI!

  GİMDES olarak geçtiğimiz günlerde, 17 Ramazan Dünya Helal Günü özel etkinliklerinden biri olarak slogan yarışması düzenlemiştik. Helal gıda gönüllüleri, bu yarışmaya büyük bir ilgiyle yöneldi ve yoğun bir katılım sağlandı.

  438 slogan katılımı ile uzun süren incelemeler sonunda, her ne kadar her slogan birbirinden güzel olduğu için seçim yapmak zor olsa da, mecburen bir sıralama yapmamız gerekti. Bu sebeple, katılım gösteren tüm kardeşlerimizi tebrik ederiz.

  İşte seçilen sloganlar:

  1. Lezzet değildir bütün tat, lokmalarına helal kat! (Meryem Büyükyılmaz)
  2. Tohum at yaprak yeşersin, helal ye nesiller düzelsin! (Özlem Sezer)
  3. Sen yediklerini kontrol etmezsen, onu sana yedirenler seni kontrol eder! (Sümeyra Okkaş)

  Başta ilk üçe giren kardeşlerimiz olmak üzere, tüm katılımcılarımızı tekrardan teşekkür ve tebrik ederiz.

  Vaad ettiğimiz ödülümüz:

  Kazanan ilk üç kişiye Helal ve Tayyib Kişisel Bakım Seti


  (Devam‎ için: 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ SLOGAN YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 29 Nisan - 06 Mayıs 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/04/2022 14:27 (191 okuma)

  bereketli-cuma BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 29 Nisan - 06 Mayıs 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  “Bereketli Cuma İndirimi” kampanyamız, bu hafta da kıymetli ürünlerin indirimi ile devam ediyor.

  Afia Bayramlık Meyveli Aybon Topşeker (Dökme) 500Gr, Afia Bayramlık Sargılı Kalp Çikolata (Dökme) 500 Gr, Gülmarka gülsuyu 250ml, Gülmarka 400 ml limon,lavanta,gül kolonya çeşitleri, Gülmarka Türk Kahvesi 100 Gr, Gramas kuru üzüm 250gr, Gramas kuru incir 250gr, Cofetta 3ü 1 Arada 300 Gr, Cofetta Kahve Kreması 200 Gr, Cofetta Cappucino 200 Gr indirimde.

  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)
  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet ediyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ için: HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 29 Nisan - 06 Mayıs 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ ) ()

  17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ “ÇOCUKLAR İÇİN RESİM YARIŞMASI” SONUÇLARI AÇIKLANDI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/04/2022 02:18 (347 okuma)

  cresimy 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ “ÇOCUKLAR İÇİN RESİM YARIŞMASI” SONUÇLARI AÇIKLANDI!

  Hani İbrahim şöyle demişti: "Bu şehri güvenli kıl, beni ve çocuklarımı putlara kulluk etmekten uzak tut." (İbrahim Suresi, 35. Ayet)

  İster batıl ister hak, çocuklar davaların taşıyıcılarıdır. “Kâinat boşluk kabul etmez.” hakikatince çocuklarımızın saf kalp ve akıllarına hakkı koymazsak bu asırda batılı kolayca kabul ettirirler.

  GİMDES olarak geçtiğimiz günlerde, 17 Ramazan Dünya Helal Günü özel etkinliklerinden biri olarak “Ramazan ve Helal Gıda” konulu resim yarışması düzenlemiştik. Yarışmaya büyük bir ilgi gösterildi ve yoğun bir katılım sağlandı. Tarafımıza gönderilen 78 adet resmin içerisinden, jürilerimiz tarafından tayin edilen, 17 Ramazan Dünya Helal Günü kapsamında “Ramazan ve Helal Gıda” temasına en uygun olan, ayrı yaş kategorileri altında toplamda 9 adet resim seçilmiştir.

  Katılımcılarımızın hepsine teşekkür ederiz.


  (Devam‎ için: 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ “ÇOCUKLAR İÇİN RESİM YARIŞMASI” SONUÇLARI AÇIKLANDI!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GECELER İÇİNDE BİN AYDAN DAHA HAYIRLI OLDUĞU MÜJDELENEN BİR GECE: KADİR GECESİ…

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/04/2022 03:31 (185 okuma)

  leyletulkadr GECELER İÇİNDE BİN AYDAN DAHA HAYIRLI OLDUĞU MÜJDELENEN BİR GECE: KADİR GECESİ…

  Ramazanımızla vedalaşma saatlerine yaklaştığımız bir zaman diliminde habercisi olan ve Rabbimizin bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Leyletü’l Kadr gecemizin gölgesindeyiz. Rabbimiz mübarek eylesin. Bu gece için vaadedilen bütün nimetlerinden tüm Müslümanları Rabbimiz nasibdar eylesin.

  “...biz onu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gecede Rablerinin izniyle melekler ve ruh her iş için iner de iner, o gece selamet doludur ta fecrin doğuşuna kadar.” (Kadir 1-5)

  Ey Allah’ım, Sen affedicisin, affetmeyi seversin, Sen bizi affet. Lutfet ki gittiğimiz her yere barış götürebilelim, bölücü değil, birleştirici olabilelim, karanlık olan yere aydınlık ve keder olan yere sevinç saçan olmayı bize lutfet...

  Biliyoruz ki Sen affedicisin, affetmesini seversin. Sen bizi, Ümmet olarak bu gecenin hürmetine, bize kurtuluş müjdesini getiren sevgili Resulün (sav) hürmetine, affeyle, bizi bağışla. Bizi yeniden Helal ve Tayyib hayat sistemimize kavuştur…


  (Devam‎ için: GECELER İÇİNDE BİN AYDAN DAHA HAYIRLI OLDUĞU MÜJDELENEN BİR GECE: KADİR GECESİ…) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  EYÜP SABRİ TUNCER, GİMDES’TEN HELAL SERTİFİKA ALDI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/04/2022 03:00 (1232 okuma)

  eyupsabri-tuncer EYÜP SABRİ TUNCER, GİMDES’TEN HELAL SERTİFİKA ALDI!

  Türkiye’nin global markalarından, ihracat sahalarında mühim bir paya sahip ve 1923 yılından itibaren her geçen gün köklerini daha da sağlamlaştırarak yol kateden Eyüp Sabri Tuncer, Karanfil ve Misvaklı Diş Macunu ürünlerine GİMDES’ten helal ve tayyib sertifikası aldı! Diğer ürünlerinin de sertifika kapsamına alınması ile ilgili çalışmalarda sona gelinmiştir.

  Türkiye’de bu zamana kadar diş macunu üretimi yapan 12 adet firma GİMDES tarafından helal ve tayyib olarak sertifikalandırılmıştır. Bu firmalar şunlardır: Organicadent, Dr.Oramix, Feradisin, Bab-ı Şifa, Spumy, Pozitif, White Fresh, Sewak Al-Haşimi, Naturalive Beauty, Raz Kids, Safia, Agarta.

  Her geçen gün artarak devam eden helal ve tayyib sertifikalama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Gelin hep birlikte helalleşelim!


  (Devam‎ için: EYÜP SABRİ TUNCER, GİMDES’TEN HELAL SERTİFİKA ALDI!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER FUARI YAKLAŞIYOR!

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/04/2022 05:57 (539 okuma)

  fuarfma GİMDES HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER FUARI YAKLAŞIYOR!

  Avrasya'nın en büyük gıda fuarı CNR Food İstanbul, her yıl gücünü artırarak, dünyanın en büyüğü olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Gerek metrekare, gerek katılımcı, gerek ziyaretçi, gerekse ihracat oranı açısından Türkiye'nin rakipsiz gıda fuarı olan CNR Food İstanbul'da bu yıl, GİMDES Helal ve Tayyib Ürünler bölümünün de yer alacağı fuarımıza katılımlar hızla artmaya devam ediyor!

  Firmalarımızın bir kısmı işlemlerini tamamlayıp yerini ayırttılar, bir kısmı işlemlerini tamamlama çalışmalarını yürütüyorlar ve diğer bir kısmı ise müspet çalışmalarını sürdürüyorlar.

  Sizler de uluslararası birçok firma ve ziyaretçinin katılacağı fuarımız için geç kalmadan yerinizi ayırtın!

  Fuara katılım için irtibat:

  Ali Rıza Kurum
  aliriza@gimdes.org
  Tel: 0 (530) 721 43 92


  (Devam‎ için: GİMDES HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER FUARI YAKLAŞIYOR!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 22-29 Nisan 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/04/2022 14:41 (158 okuma)

  bereketli-cuma BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA BİR BAŞKA ÜRÜN GURUBUNUN KAMPANYASINI BAŞLATIYORUZ

  HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 22-29 Nisan 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ

  “Bereketli Cuma İndirimi” kampanyamız, bu hafta da kıymetli ürünlerin indirimi ile devam ediyor.

  Sunny Dates Medine Sukkari Rotap Yaş Hurma 400gr, Gölcük Tam Yağlı Taze Kaşar 400 Gr, Tadelle Mini Çikolata paket 200 Gr, Apideva %2 Lügol Solüsyon 20 Ml, Apideva D3K2 Vitamini 20 Ml, Babı Şifa Limonlu Sıvı Krem 700 Gr, Babı Şifa Bitkisel Diş Macunu çeşitleri Udi Hindi-misvak 140 Gr indirimde.

  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)
  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet ediyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ için: HALAL DÜNYA MARKETLERİNDE: 22-29 Nisan 2022 BÜYÜK İNDİRİM GÜNLERİ ) ()

  ANKARA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ KUTLANDI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/04/2022 04:40 (199 okuma)

  ankaraiftar1 ANKARA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ KUTLANDI!

  GİMDES ve çatı kuruluşu olan World Halal Council (WHC) tarafından 2013 yılında ramazan ayının 17. günü Dünya Helal Günü olarak tespit ve ilan edilmiş olup, her ramazan çeşitli etkinlikler ile kutlanmaktadır. Bu yılda Dünya Helâl Günü kutlamaları çerçevesinde, ramazan ayının 17. günü olan 18 Nisan 2022 pazartesi günü Ankara'da tertip edilen bir iftar programı ile kutlandı.

  Memur-Sen'e bağlı Tarım ve Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇBİRSEN)'in sponsorluğunu, Ahlâk Sevgi ve Maneviyat Köprüsü Derneği (ASMAKÖPRÜ)'nin ev sahipliğini yaptığı iftar programına 200'e yakın öğrenci ve misafirler katıldı. ASMAKÖPRÜ Derneği, Uluslararası öğrenci derneği olup 30 değişik ülkeden okumak için Ülkemize gelen binlerce öğrenciden Ankara'da olanlar ile irtibat halinde ve onlara hizmet etmektedir. Ramazan ayı boyunca her akşam değişik öğrenci gruplarına iftar verilmektedir, geleneksel olarak her ramazan ayının 17.günü de Dünya Helâl Günü vesilesi ile özel bir iftar programı yapılmaktadır.

  Dünya Helâl Günü iftar programına öğrenciler ile birlikte TOÇBİRSEN Genel Başkan Yardımcıları Fatih DOĞAN, Musa ŞEN, Harun SARIDOĞAN, Zekariya YAZICI ile Şube Başkanları Mustafa GÜRAN, Süleyman GÖK ve Kadir BİÇİCİ ASMAKÖPRÜ Derneği Genel Başkanı Hanefi Sinan ve yöneticileri Erkan Halıcı, Zeynel Abidin ÖZKAN Ankara'da ki GİMDES denetçilerinden Bakanlık Müşaviri Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Emin Şahin, Bakanlık Uzmanı Osman YAMAN, Bakanlık Uzmanı İmam Ali ÖZCAN, Vet. Hek.Bayram ÖZKAN ve diğer misafirler katıldılar.


  (Devam‎ için: ANKARA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ KUTLANDI!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  SURİYE İDLİB’E VEFA...

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/04/2022 01:03 (353 okuma)

  SURİYE İDLİB’E VEFA...

  GİMDES Yönetim Kurulu Üyesi Halim GİRGİN

  Elhamdülillah bu Ramazan’da da Suriye'deki kardeşlerimizin başta Hüseyin Hocamız ve GİMDES ailesi olarak kumanyalarımızla, zekatlarımızla ve iftarlar ile yanında olduk . Buradaki muhtaç, yetim, kimsesiz ve engelli kardeşlerimizi hep beraber sevindirdik. Rabbimiz de sizleri sevindirsin.

  Bombalar, aileleri yurdundan ve sevdiklerinden koparırken, çocuklar bir yerimize kurşun geldiğinde “Orucumuz bozulur mu?”, doktor ilaç verip “Tok için” dediğinde: “Karnımız aç içsek olur mu?” dedikleri, bir evladımızın öleceği son anda “Ben cennete gidince sizi Allah'a şikayet edeceğim!” dediği, bir yaşlı annemize “Bizden ne istersin?” dediğimizde: “Evladım, sizden sırtımı dayayacağım bir duvar isterim.” dediği ve bir bacımıızın “Bize yardım etmeniz için illa üzerimize bomba mı atılması, bize kötü bir şey mi yapmaları gerekiyor?” demesi hala aklımızdan çıkmıyor.

  Bir talebeye "Bizden bir isteğin var mı?" dediğimizde onun cevabı: “Sianın alimleri burada, misyonerler burada, bizim alime ve kanaat önderi ne ihtiyacımız var, bize bir otobüse doldur getir!” dediğini de daha bugün gibi hatırlıyorum.


  (Devam‎ için: SURİYE İDLİB’E VEFA...) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ TÜM DÜNYADA COŞKU İLE KUTLANDI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/04/2022 08:00 (257 okuma)

  17 Ramazan TÜRKİYE’DE VE DÜNYA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ COŞKULU ETKİNLİKLERLE KUTLANDI...

  Dünya kamu oyunda farkındalık oluşturması için 10 sene önce WHC önderliğinde başlattığımız 17 Ramazan Dünya Helal Günümüzü bu yıl da dünyadaki çeşitli etkinliklerle kutladık.

  Elhamdülillah 17 Ramazan 1443’te Avusturya’da ilk defa Dünya Helal Günü kutlandı! Programı 50 civarında izleyici online olarak, takriben 200 kişi kurulan çadır içerisinde seyretti. GİMDES Gönüllüsü Abdullah Demir tarafından gerçekleştirilen sunumun akabinde Dünya Helal Günü ile ilgili 15 dakikalık sinevizyon gösterimi yapıldı.

  Yunanistan'da bulunan World Halal Council üyesi Halal Greece, 125 kişinin katılım sağladığı bir iftar verdi.

  Amerika’da bulunan World Halal Council üyesi ISWA Helal Sertifikasyon Kurumu 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde 350 kişinin katılım sağladığı online bir seminer ve iftar organizasyonu düzenledi.

  Bulgaristan'da bulunan World Halal Council üyesi Halal Balkans 17 Ramazan Dünya Helal Günü'nde 125 kişilik iftar organizasyonu tertip etti.

  17 Ramazan Dünya Helal Günü vesilesiyle GİMDES genel merkezinde, GİMDES Yönetim Kurulu ve Bilim Kurulu üyerlerinin, çalışma ekibinin ve gönüllülerinin katıldığı takriben 150 kişilik bir iftar programı tertip edildi.

  GİMDES’in önderliğini yaptığı, Kaanlar Vakfı ve gönüllülerimizin destekleri ile yetim ailelere iftar ve kumanya etkinlilerimiz GİMDES Yönetim Kurulu Üyelerimizden Halim Girgin, denetçilerimizden Yusuf Hallaçoğlu ve Muhittin Yıldırım kardeşlerimizin nezaretinde Suriye İdlib’te gerçekleştirildi.


  (Devam‎ için: 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ TÜM DÜNYADA COŞKU İLE KUTLANDI!) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  
   
  Gimdes Video

  2021 KONFERANS SPONSORLARI

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · TÜrkİye’de de dÜnya'da da 17 ramazan dÜnya helal gÜnÜ hazirliklari heyecan İle devam edİyor!
  · Mart 22'de helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Dİkkat! helal logo sahtekÂrlari aramizda kol gezİyor!
  · Bu haftakİ bereketlİ cumada bİr baŞka ÜrÜn gurubunun kampanyasini baŞlatiyoruz
  · MÜslÜmanlar’a karŞi suÇ İŞlenİyor! gayrİmÜslİmlerİn mÜdahalesİne karŞi bİldİrge
  · Kumanya paketlerİmİzİn İÇİnde neler var?
  · Ramazan İftar ve kumanya ÇaliŞmalarimiz tÜm hiziyla devam edİyor!
  · MÜslÜmanlar haramdan arindirilmiŞ helal ve tayyİb gidasini ariyor!
  · Surİye gÖÇmen Çadirlarina ramazan gida yardimi
  · Lalezar konaĞi gİmdes’ten sertİfİka aldi!
  · Gİmdes haber sİtesİ takİpÇİlerİ İle buluŞuyor!
  · Helal yaŞam rehberİ dergİsİ 83. sayi Çikti!
  · Ramazan ayimiz mÜbarek olsun!
  · Gİmdes, bİtlİs eren Ünİversİtesİ'nde "gida katki maddelerİ bİlgİlendİrme" konferansi verdİ!
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 01-08 nisan 2022 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Ramazan ayinin arefesİnde…
  · İstanbul 31 aĞustos - 3 eylÜl tarİhlerİnde İkİ bÜyÜk etkİnlİĞe ev sahİplİĞİ yapacak
  · Gİmdes gÜvencesİ İle ramazan’da bu sene de helalİnden sevİndİrİn!
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 25 mart- 01 nisan 2022 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Sunum fİrmasi gİmdes’ten sertİfİka yenİledİ!

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.