Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey iman edenler! Allah`tan O`na yaraşır şekilde korkun ve ancak müslümanlar olarak can verin." Al-i imran 102

Günün Hadisi
"Her kim bir müslümana zarar verirse,Allah da ona zarar verir.Kim bir müslümana meşakkat verirse,Allah da ona meşakkat verir." Ebu Davud,Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  46373025
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/05/2019 06:06 (7 okuma)

  konferans BUGÜN BÜTÜN DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ…

  “Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve tayyib olarak yiyin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (Enfâl Suresi, 69)

  “Verdiğiniz her hayır (sadaka) kendiniz içindir Allah rızasını umarak yaptığınız her hayrın karşılığı size eksiksiz olarak verilir.” (Bakara Suresi, 272)

  "İyilik ve (Allah'ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın Allah'tan korkun; çünkü Allah'ın cezası çetindir " (Maide Suresi, 2)


  17 Ramazan Dünya Helal gününü çeşitli etkinliklerle kutluyoruz…

  Dünya kamu oyunda farkındalık oluşturması için 7 sene önce WHC önderliğinde başlattığımız 17 Ramazan Dünya Helal Günümüzü bu yıl da kutluyoruz……

  Gün boyu bu etkinliklere devam ediyoruz. Akşama da gönüllü kardeşlerimizin katkıları ile, büyük kutlama etkinliğimizi Kilis’te bulunan Suriyeli 3.000 yetim ve muhacir kardeşimize, GİMDES’de görevli Halim GİRGİN kardeşimizin nezaretinde iftar vererek gerçekleştiriyoruz. GİMDES ve GİMDES Helal Gıda Gönüllüleri işbirliği ile İstanbul’da 5. Helal Yaşamda Gençlik Konferansı ve sonrasında da iftar programımız olacaktır.


  (Devam‎ için: ) ()

  YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/05/2019 01:35 (144 okuma)

  kadir YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK !..

  Ramazanda dahi devam edebilen, Sahte Helal Logo Kullanımı Nereye Kadar!..

  Sahte Helal Logo kullanan Firmalar: TAŞKINLAR UN, DENAR HALVA, TARİHİ SARIYER BÖREKÇİSİ KASTAMONU, ÖZ SALÇA, EREN MANTI(MANTICI BABA), TATLISES LAHMACUN KEBAP RİZE, KARMANDO DONDURMA, COŞKUN YUMURTA, MEŞHUR HATAY DÖNER YALOVA, KIRATLILAR GIDA, TARİHİ BEDESTEN TOST HANE UŞAK, ANADOLU H. İÇECEK VE GIDA SAN. SAN. TİC. A.Ş. , ALİ BABA DÖNER BURGER PATSO - FATİH

  Kimsenin orta yerlerde bulunmadığı bir dönemde, GİMDES kuruluş tarihi olan 2005 yılından itibaren Helal ve Tayyib üretim konusunda Müslüman Ümmete hizmet etme vecibelerini yerine getirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetler sürdürülürken Ümmete karşı çok açık, çok şeffaf ve takva çizgisini muhafaza eden bir kurum olmaya dikkat ederek, GİMDES Helal ve Tayyib Standardından taviz vermeden yolumuza devam etmekteyiz.

  Yaşadığımız zaman diliminde karşılaştığımız olaylar, ‘’ Helal, Haram, Helal Üretim, Helal Ürün’’ kavramlarının yeryüzünde değiştirilemeyeceği, üzerinde oynanamayacağı, kimsenin tekeline alamayacağı, sahtesini yapamayacağı gerçeğini bizlere hatırlatmaktadır.


  (Devam‎ için: YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK!.. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  RAMAZAN İFTAR VE KUMANYA ÇALIŞMALARIMIZ SONA YAKLAŞIYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/05/2019 00:16 (132 okuma)

  kadir RAMAZAN İFTAR VE KUMANYA ÇALIŞMALARIMIZ SONA YAKLAŞIYOR….

  VERİLEN SİPARİŞLERİN RAMAZAN KUMANYALARI HAZIRLANDI VE PEYDERPEY SEVK EDİLİYOR.

  BU RAMAZAN DA YETİMLERE, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE, DOSTLARINIZA, ÇALIŞANLARINIZA VE ÜYELERİNİZE HELAL KUMANYALAR DAĞITINIZ.
  GİMDES GÜVENCESİ İLE RAMAZAN’DA HELALİNDEN SEVİNDİRİN !….


  Helal yaşam, Helal yemek, Helal içmek, kısaca Helal Lokma Müslümanın olmazsa olmazı, onun İmani bir meselesidir, bu İmani meselemize Ramazan ayında daha fazla hassasiyet göstermemiz gerekmektedir.

  GİMDES, Helal Kumanya paketlerinin isteklilere, ulaşmasına yardımcı olmaktatır. GİMDES, Helal Kumanya paketleri talep edenlerle, Helal Kumanya Paketi hazırlayan HDM BİRLİĞİ arasında bir köprü vazifesi görmektedir. GİMDES, Ramazan ayında da Helal Lokmanın önemini Müslüman tüketicilere hatırlatmaya devam ediyor.

  Suriye yetim ve ihtiyaç sahibi aileler için İftar ve kumanya dağıtımı organizasyonları 15 Ramazandan başlayarak, 17 Ramazan Dünya Helal Günü ve sonraki günlerde sınırda ve Suriyenin içinde, mevcut şartların zorluğundan dolayı, yer yer devam edecektir. Bu hizmetlerin yerindeki çalışmaları GİMDES üyemiz Halim GİRGİN kardeşimiz ve ekibi tarafından yürütülmektedir.

  GİMDES’in denetiminde HDM Birliği tarafından hazırlanan ve GİMDES’in desteklediği Helal Ramazan kumanyalarını, talep eden kumanya alıcıları Helal Lokma’nın öncülüğünü yapmış ve ayrıca bu destekleri sayesinde Dünya Helal Vakfının tarihi projesi olan DARÜ’L HELAL MEDRESESİ’nin “BİR TUĞLA DA SİZ KOYUN” kampanyasına destek vermiş olmaktadırlar. HDM Ramazan Kumanyaları gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz, helalliği belgelenen ‘’GİMDES Helal Sertifikalı Ürünlerden’’ oluşmaktadır. Kumanyada;

  Domates Salçası, Makarna, Pirinc, Bulgur, Çay, Tuz, Un, Toz şeker, Çiçek yağı,


  (Devam‎ için: RAMAZAN İFTAR VE KUMANYA ÇALIŞMALARIMIZ SONA YAKLAŞIYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  7.HELAL TAYYİB FUARIMIZA KATILIM HIZLA BÜYÜYOR.

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/05/2019 06:32 (228 okuma)

  konferans konferans 7.HELAL TAYYİB FUARIMIZA KATILIM HIZLA BÜYÜYOR.

  4-7 EYLÜL tarihlerinde uluslararası 7. Helal ve Tayyib Fuar’ımızı “Helal Lokmayı Halkla Buluşturuyoruz” sloganı ile, Food İSTANBUL 2019 etkinliğinde CNR Fuar alanı 5.HALL’de gerçekleştireceğiz. Toptancıları, Perakendecileri, Market Zincirlerini ve Tüketicileri Üreticilerimizle bu fuarda buluşturuyoruz. Bugüne kadar katılım gösteren Firmalarımızı yazımın devamında bildiriyorum


  Bugün, GİMDES’in ve Firmalarımızın, Sivil toplum kuruluşlarımızın, gönüllü kardeşlerimizin samimi, ihlaslı ve gayretli çalışmaları sonucunda 15000’e yakın ürününe GİMDES Helal sertifikası almış 500 Firmaya ulaşmış bulunmaktayız.

  Yurtiçi ve yurtdışında en çok güvenilir ve aranan bir kurum haline geldik. Bizim temin edebildiğimiz bilgilere göre 2010-2018 yılları arasında GİMDES Helal Sertifikalı ürünlerden, 45 milyar dolarlık bir ihracatın gerçekleşmiş olduğu anlaşılmaktadır. Yine firmalarımızın ifadelerine göre 93 ülkeye ürünlerin GİMDES Helal Sertifikası ile ulaştırılmış olduğu ifade edilmektedir.

  Şüphesiz bu gelişmelerin daha yüksek seviyelere çıkartılması en büyük arzumuz ve kurumsal hedefimizdir. Gayretli bir çalışma ile, 2023 yılına kadar ülkemizde üretilen gıda ve ihtiyaç maddelerinin % 70’inin Helal sertifikalı hale gelebileceğini düşünüyoruz. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için bir yandan uluslararası Helal camia ile ilişkilerimizi güçlendirmeye çalışırken, insanlarımızı bu konsept etrafında bilgilendirme ve bilinçlendirme etkinlikleri için yurt sathında her yıl binli rakkamlarla ifade edebileceğimiz konferanslar, seminerler, dergi, kitap, sosyal medya ve elektronik yayın faaliyetlerini yürütüyor, bir yandan da kaliteli ve sürdürülebilir bir denetim sistemi ile firmalarımıza hizmet götürüyoruz.

  GİMDES bugüne kadar 10 Uluslarası Konferans ve 6 adet Fuar gerçekleştirmiştir. Bu etkinliklerimizi gerek sponsor olarak, gerek katılımcı olarak destekleyen firma ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum.


  (Devam‎ için: 7.HELAL TAYYİB FUARIMIZA KATILIM HIZLA BÜYÜYOR.) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BURSA İKİNCİ HDM ŞUBESİNE KAVUŞTU: ÜÇÜNCÜSÜ BEKLENİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 16/05/2019 22:35 (218 okuma)

  konferans konferans BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA DA;

  BURSA İKİNCİ HDM ŞUBESİNE KAVUŞTU: ÜÇÜNCÜSÜ BEKLENİYOR

  GİMDES ONAYLI ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ ÇALIŞMASINA DEVAM EDİYOR

  EVLERE SERVİS YAPAN HALAL DUNYA MARKETLERİ ŞUBEMİZİN SAYISI DOKUZA ÇIKTI

  İstanbul Beylik düzü HDM şubemiz, İstanbul Başakşehir HDM şubemiz, İstanbul Sultangazi HDM şubemiz, İstanbul Bağcılar HDM şubemiz, Adana HDM şubemiz, Online HDM şubemiz, Ank.Demetevler şubemiz, Ank.Keçiören şubemiz, Ank.Kazan şubemiz

  BURSA OSMANGAZİ HDM şubemiz; ELMASBAHÇELER MAH. 3.YÜKSEL SK. NO: 38/A OSMANGAZİ / BURSA adresinde Bursalı kardeşlerimizin hizmetine başladı.Allah(CC) hayırlı ve bereketli kılsın.

  HALAL DUNYA MARKETLERİNDE ÖZEL UCUZLUK KAMPANYASI DEVAM EDİYOR.

  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)

  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  (Devam‎ için: BURSA İKİNCİ HDM ŞUBESİNE KAVUŞTU: ÜÇÜNCÜSÜ BEKLENİYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  04-07 EYLÜL 2016 TARİHLERİNDE HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER İÇİN İSTANBUL’A DAVET EDİYORUZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 16/05/2019 03:38 (210 okuma)

  konferans konferans 04-07 EYLÜL 2019 TARİHLERİNDE HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER İÇİN İSTANBUL’A DAVET EDİYORUZ…

  04-07 Eylül 2019 günlerinde HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER için İstanbul’da gerçekleştirilecek 2 büyük etkinlik için bütün dünyadaki kardeşlerimizi İstanbul’a davet ediyoruz!

  11. Uluslar arası HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER TÜRKİYE Konferansı 7. Uluslarası HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER Fuarı


  Bu etkinliklerde GİMDES ve CNR FUARCILIK ev sahipliği yapacak. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyaca meşhur dünya başkenti İstanbul inanıyoruz, sizi de büyüleyecektir. 100 yıldır kendisine dayatılan, kendisine ait olmayan bir moderniteye mahkûm edilmiş

  İslam Ümmeti artık kendi modernitesini arıyor… Kaybettiği Helallerini arıyor.

  04-07 Eylül 2019 İstnbul etkinlikleri inanıyoruz, İslam ümmetine ve dünya insanlarına önemli bir kilometre taşı olacaktır.

  3.8 Trilyon ABD dolarlık Helal pazarın gerçekleştirilmesi için üreticimiz, ihracatçımız, satıcımız, tüketicimiz ve kamu kurumlarımız güçbirliği, gönülbirliği yapacağız. Bütün ümmet elele, gönül gönüle, omuz omuza olmak için geliniz 600 yıl İslam’a başkentlik yapmış İstanbul’da buluşalım.

  11. Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Konferansına Endonezya’dan, Malezya’dan, Amerika’dan, Almanya’dan, Rusya’dan, Afrika’dan, Ortadoğu’dan, Türkiye’den konularında uzman 16 konuşmacı 07 Eylül 2019 gününde CNR Fuar alanı 5.Hall’de

  1.Dijital Platformlarda ve Medyada Helal Sertifika Gerekli midir?
  2.Helal ve Tayyib Yaşam Sisteminde İnsan Kaynaklarını Geliştimede Eğitim Sisteminin Önemi
  3.Helal Güvence Sisteminin Bir Ögesi Olarak Helal ve Tayyib Kalite Yönetimi Sistemi
  4.Helal ve Tayyib Sertifikalamada Akreditasyon(İcazet)
  5.Helal ürün ve Helal Sertifikalamanın geleceği


  (Devam‎ için: 04-07 EYLÜL 2016 TARİHLERİNDE HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER İÇİN İSTANBUL’A DAVET EDİYORUZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  NİSAN 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/05/2019 12:18 (1223 okuma)

  konferans NİSAN 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1. KRAL İNCİR KURU MEYVE SAN. VE TİC. A.Ş. AYDIN GÜN KURUSU KAYISI, KURU İNCİR
  2. BOĞAZİÇİ KİMYA VE GIDA SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ. İSTANBUL GIDA AROMALARI -YILLIK SERTİFİKA
  3. DERİN LEZZETLER GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. İSTANBUL KURU MEYVELİ BAR ÇEŞİTLERİ
  4. YALÇIN ET GIDA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ EDİRNE KIRMIZI ET KESİMHANESİ

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  5. ATAER GIDA ÜRETİM VE PAZARLAMA TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. İSTANBUL UN KATKI MADDESİ
  6. DOĞANLAR ET GALERİSİ - MUSTAFA KARADENİZ İZMİR TAZE KARKAS, PARÇA ET ve SAKATAT
  7. DOĞANLAR ET GALERİSİ - MUSTAFA KARADENİZ İZMİR SUCUK
  8. ÖZDENLER AKARYAKIT, TAŞIMACILIK,TARIM MAK. TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. TEKİRDAĞ BUĞDAY UNU
  9. ORVİTAL ORGANİK GIDA ÜRÜN. VE DANIŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. İSTANBUL PİLİÇ ETİ
  10. MALATYA ÖZTÜRKLER KURUYEMİŞ. GIDA İNŞ. TUR. TEKS.TAŞI. İLET. TEM. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. MALATYA KURU MEYVE ÇEŞİTLERİ -KÜKÜRTLÜLER HARİÇ
  11. AYTUR TAVUKÇULUK HAYVANCILIK SAN. VE TİC. A.Ş. SAMSUN BEYAZ ET KESİMHANESİ
  12. YEŞİLKÜRE ORGANİK ÜRÜN. TAR. HAYV. PAZAR. SAN. A.Ş. İSTANBUL PİLİÇ ETİ
  13. AYDIN FISTIK FINDIK PAZARLAMA A.Ş. GAZİANTEP ANTEP FISTIĞI ÜRÜNLERİ
  14. GÜLER ET ENTEGRE TESİS. AKAR. NAK. İNŞ. TUR. TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş. DİYARBAKIR KIRMIZI ET KESİMHANESİ
  15. PAKÇAYSAN POŞET AMBALAJ GIDA SAN. TİC. A.Ş. RİZE KAĞIT ESASLI GIDA AMBALAJI
  16. ROTEM KİMYEVİ MADDELER SAN. VE TİC. A.Ş. BALIKESİR Mono ve Di Calcium Phosphate
  17. İTİMAT PEYNİRCİLİK SÜT VE SÜT ÜRÜN. İMAL. PAZ. SAN. TİC. A.Ş. İSTANBUL SÜT, YOĞURT, PEYNİR ÇEŞİTLERİ
  18. HEDİYE UN FABRİKASI İMALAT SAN. VE TİC. A.Ş. ISPARTA BUĞDAY UNU


  (Devam‎ için: NİSAN 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES, Muş Alparslan Üniversitesi'nde “Helal Gıdanın Maddi ve Manevi Önemi” Konulu Konferansa Katıl

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/05/2019 08:21 (144 okuma)

  halal dunya GİMDES, Muş Alparslan Üniversitesi'nde “Helal Gıdanın Maddi ve Manevi Önemi” Konulu Konferansa Katıldı...

  02 Mayıs 2019 perşembe günü, Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu ve GİMDES Muş Temsilciliği'nin ortaklaşa organize ettiği “Helal Gıdanın Maddi ve Manevi Önemi” konulu konferans Muş Alparslan Üniversitesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda saat 13:00 de gerçekleşti. Konuşmacı olarak, GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi, Gıda Yük. Mühendisi ve Başdenetçi A.Hayreddin İŞBİLİR katıldı. Konferansa; Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, İslami İlimler Fakültesinden Doç. Dr. Murat KAYACAN, Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Üyesi Dr. Hasan TASALI, Fen Edebiyat Fakültesi Öğr. Üyesi Dr. İsa IŞIK, Öğr. Üyesi Dr. Hulusi EREN, Araş. Gör. İlyas Sayım, Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Burhan Taşkaya, Topluluk Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Hatip ERDOĞMUŞ, Sosyal Bilimler MYO'dan ve Özgürder Muş Şube Başkanı Öğr. Gör. Erdal EKER ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  Arş. Gör. İlyas Sayım’ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans; HBT'nin yaptığı çalışmaları anlatan sinevizyon gösterisi ile devam etti. Topluluk Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Hatip ERDOĞMUŞ selamlama konuşmasında şu noktalara dikkat çekti:

  “Ülkemiz nüfusunun tamamına yakınının Müslüman olmasına rağmen ilgili kurumların tüketilen gıdaların helal ve tayyip yönünü resmi olarak denetlemiyor. Bu nedenle birçok yiyecek ve içeceğin çeşitli işlemlerden geçirilirken maalesef bunlara tüketmememiz gereken maddeler katılmaktadır. Günümüzde, yediğimiz her şeye bazen raf ömrünü uzatmak için bazen de maliyetini düşürmek için helal olmayan ithal mamuller katılmaktadır. Helal olmayan katkı maddelerinin kullanılıp kullanılmadığı, İslami hassasiyetin dikkate alınarak üretimin yapılıp yapılmadığını denetleyen GİMDES gibi gönüllü kuruluşların çabaları değerlidir ve tüm gıdaların üzerinde helal sertifikanın olması gerekir.”


  (Devam‎ için: GİMDES, Muş Alparslan Üniversitesi'nde “Helal Gıdanın Maddi ve Manevi Önemi” Konulu Konferansa Katıl) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MUHTEREM KARDEŞİMİZ-SURİYE İFTARIMIZ İÇİN SİZ DE DESTEK OLURMUSUNUZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/05/2019 23:05 (226 okuma)

  halal dunya MUHTEREM KARDEŞİMİZ-SURİYE İFTARIMIZ İÇİN SİZ DE DESTEK OLURMUSUNUZ?

  17 RAMAZAN Dünya Helal Günü kutlamaları çerçevesinde GİMDES-GİMDES HELAL Gönüllüleri ve Dünya Helal Vakfı olarak ,

  Suriye sınırında yetim ve çadırda yaşamak zorunda kalmış kardeşlerimize Suriye sınırında 5000 kişilik iftar ve 500 adet Ramazan kumanyası dağıtılacak

  “Verdiğiniz her hayır (sadaka) kendiniz içindir Allah rızasını umarak yaptığınız her hayrın karşılığı size eksiksiz olarak verilir.” (Bakara 272)
  “Kim Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır Kim bir Müslümanı(n kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onu(n kusurunu) örter” (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr)


  Aynı gün, Kilis’te Suriye yetimleri için 5000 kişilik iftar programımız olacaktır (1 kişilik iftar bedeli 10 TL’dir.). Aynı zamanda ihtiyaç sahiplerine 500 adet kumanya yardımı yapılacaktır (1 kumanya bedeli 60 TL’dir.).

  Bu hayırlı organizasyonlar için maddi ve manevi desteklerinizi beklemekte ve sponsor olmanızı talep etmekteyiz. Bu konuda katkılarınızı mümkün olan en kısa süre içerisinde bildirmenizi rica ederiz. Sağlık ve selamet dileklerimizle. Allah yar ve yardımcımız olsun

  Ödemelerinizi aşağıdaki hesaba gönderim yapabilirsiniz:

  Hesap Sahibi: DÜNYA HELAL VAKFI
  Hesap Numarası: 93737332-4 veya 93737332-3
  IBAN TR760020500009373733200004
  KUVEYTTURK KATILIM BANKASI: İkitelli Şube  (Devam‎ için: MUHTEREM KARDEŞİMİZ-SURİYE İFTARIMIZ İÇİN SİZ DE DESTEK OLURMUSUNUZ? ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ ŞENLİKLERİ’ 2019’DA DA ARTARAK DEVAM EDİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/05/2019 07:46 (241 okuma)

  halal dunya 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ ŞENLİKLERİ’ 2019’DA DA ARTARAK DEVAM EDİYOR.

  Dünya kamu oyunda farkındalık oluşturması için 7. sene önce WHC önderliğinde başlattığımız 17Ramazan Dünya Helal Günümüzü bu yıl da 7.sini miladi takvime göre 22 MAYIS Çarşamba günü kutlayacağız. Geçen yıllarda bir çok kuruluş bu günler için yapacağı etkinlikleri bizlere bildirerek haberdar etmişlerdi. Bu kurumlar;

  INTERNATIONAL CENTER for HALAL STANDARDIZATION and CERTİFICATION - Rusya
  ASSOCIATION of AMERICAN HALAL CERTİFIERS- USA
  ISLAMIC COUNCIL OF SOUTH AFRICA (ICSA), Güney Afrika
  HALAL BANGLADESH SERVİCES- Bangladesh
  ISNA HALAL CERTİFİCATION AGENCY – Kanada

  Türkiye’de ise 17 Ramazan günü için bu yıl fakir ve yatimlere 5000 kişilik iftar sofraları ve 500 Ramazan Kumanyası dağıtılacak. Birçok kuruluş ve GİMDES’in denetiminde olan 50’ ye yakın HALAL DUNYA MARKETLERİ’inde iftarlar ve hediye paketleri dağıtımı gerçekleştirilecek. Ayrıca 20000 adrese internet yolu ile günün anlamını anlatan mesajlar gönderilecek.

  Sizler de yapacağınız etkinlikleri bizlerle paylaşın. Bu güne kadar bir kutlama etkinliği düşünememişseniz,17 Ramazana kadar birşeyler düşünebilirsiniz.

  Bütün dünya Müslümanlarının Dünya Helal Günümüz kutlu olsun ,hayırlara vesile olsun. Allah bize kurtuluş versin

  Bizim etkinliklerimize destek vermek isterseniz,alttaki Dünya Helal Vakfımızın hesabına gönderebilirsiniz

  Ödemelerinizi aşağıdaki hesaba gönderim yapabilirsiniz:

  Hesap Sahibi: DÜNYA HELAL VAKFI
  Hesap Numarası: 93737332-4 veya 93737332-3
  IBAN TR760020500009373733200004
  KUVEYTTURK KATILIM BANKASI: İkitelli Şube


  (Devam‎ için: 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ ŞENLİKLERİ’ 2019’DA DA ARTARAK DEVAM EDİYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  NEDEN CNR FOOD İSTANBUL HELAL VE TAYYİB FUARINA KATILMALISINIZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/05/2019 02:58 (234 okuma)

  halal dunya NEDEN CNR FOOD İSTANBUL HELAL VE TAYYİB FUARINA KATILMALIYIZ?

  CNR FOOD İSTANBUL/EXPO 04-07 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir

  Rakamlarla CNR FOOD İSTANBUL 2018

  ZİYARETÇİLER:


  126 ülkeden 36.319 ziyaretçi

  60 ülkeden 220 davetli VIP alıcı

  Ziyaretçilerin %93’ü ziyaretten memnun kaldı

  Ziyaretçilerin %65’i yeni iş bağlantıları kurdu

  ZİYARETÇİ ÜLKE DAĞILIM ORANI

  ASYA %12.9

  AVRUPA %23.2

  AMERİKA %5.3

  RUSYA %7.2

  ORTADOĞU %42.8

  AFRİKA %8.6

  İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ

  60 ÜLKE-220 VIP ALICI-600+ İŞ GÖRÜŞMESİ  (Devam‎ için: NEDEN CNR FOOD İSTANBUL HELAL VE TAYYİB FUARINA KATILMALISINIZ? ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜMÜZE 9 GÜN KALDI!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/05/2019 02:13 (205 okuma)

  halal dunya 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜMÜZE 9 GÜN KALDI!..

  Öncelikle Rabbimden, mübarek Ramazan ayının size ve ailenize rahmet ve bereket getirmesini ve bu rahmet ayında dualarımızın kabul edilmesini niyaz ederim. Dünyanın çeşitli yerlerindeki bütün müslüman kardeşlerimizin Allah yardımcısı olsun, muhakkak bizim kardeşliğimizin en önemli noktası İslamdır.

  Bugün sizlere Ümmetimiz için çok faydalı olacağına inandığımız, 2013 yılında WHC öncülüğünde başlattığımız ve bu yıl 7.sini bütün dünya Müslümanları ile birlikte idrak edeceğimiz 17 Ramazan Dünya Helal Güümüze 15 gün kaldığını duyurmak istiyorum.

  Bilindiği üzere, Bütün dünyayı adeta tutsak eden emperyalist bir çetenin güdümünde çeşitli günlere özel anlamlar atfedilerek kutlanmaktadır. “Anneler günü”, “Babalar günü”, “Sevgililer günü”, “Dünya Gençlik günü”, “Dünya Gıda günü” bunların sadece öne çıkan birkaçı. Bizler için çok zaruret derecesinde önem arzeden "helal yaşamı" içeren birgün olmadığı düşüncesiyle, 2013 yılında, birçok fakih, ulema ve kardeşlerimizle yaptığımız istişareler sonunda Helal konusunda müminlere inen ilk Ayet olan Enfal suresinin 69. ayetinin bizler için çok büyük önem arz etmekte olduğunda ittifak ettik . Bu Ayet-i Kerime Hicri 624, Ramazanın 17. günü, İslam ve küfrün ilk savaşı olan Bedir savaşında nazil oldu:

  Ayet-i kerimenin meali:

  Artık elde ettiğiniz ganîmetten helâl ve tayyib olarak yiyin ve Allah’dan korkun! Şübhesiz ki Allah, Gafûr (çok bağışlayan)dır, Rahîm (çok merhamet eden)dir.

  2013 yılından itibaren, her Ramazanın 17.gününü bütün dünyada Helal ve Tayyib Lokmanın önemini idrak eden kardeşlerimizle çeşitli etkinliklerle kutluyoruz.

  Dünya Helal Gününün amacı nedir?

  Dünya Helal Gününü, "helal" konusundaki bilincimizin ve anlayışımızın arttırılması ve bu davanın daha geniş çevrelere duyurulması niyetiyle kutlanacaktır. Bu niyetle toplumları ve bireyleri birleştirici, Müslümanlar arasında siyasetin veya başka nedenlerin nifak oluşturmasına mahal vermeden bilgilendirici ve deneyimlerini paylaştığı bir gün olarak kutluyoruz. bugünkü şartlarda farzlarımızın içerisinde kaybolmaya yüz tutmuş adeta birinci sırada önem arzeder konumuna gelmiş olan Helal Yaşamı hatırlamak, hatırlatmak ve yaymak konusunda bir algı oluşturması hedef alınmıştır.

  Dünya Helal Günü nedir?


  (Devam‎ için: 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜMÜZE 9 GÜN KALDI!.. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES MAYIS 2019 KONFERANS VE SEMİNERLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 05/05/2019 00:34 (229 okuma)

  konferans GİMDES MAYIS 2019 KONFERANS VE SEMİNERLERİ

  01.05.2019 Çarşamba Hanımlara Yönelik Seminer Fatih /İSTANBUL SAAT:13:00 Gülin ÇALIŞKAN
  01.05.2019 Çarşamba Türkoğlu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu KAHRAMANMARAŞ SAAT:10:30 Mebrure GÜL KALIN
  02 .05. 2019 Perşembe Muş Alparslan Üniversitesi Kongre Ve Kültür Merkezi SAAT:13:00 MUŞ Hayreddin İŞBİLİR
  02.05. 2019 Perşembe Çanakkale İHH SAAT:15:00 Merkez/ÇANAKKALE
  02.05. 2019 Perşembe Ensar Vakfı Merkez/BİLECİK SAAT:14:00 Suat SEZER
  02.05. 2019 Perşembe Anadolu Gençlik Derneği Merkez/ORDU SAAT:13:30 Canan YILMAZ
  03.05.2019 Cuma Bağcılar İHH Temsilciliği SAAT:16:30 Bağcılar/İSTANBUL Birgül ARSLAN 04.05.2019 Cumartesi Beverwijk/HOLLANDA SAAT: 14:30 Emine ARSLANOĞLU
  04.05.2019 Cumartesi Pendik İHH SAAT: 13:30 Bağcılar/İSTANBUL Birgül ARSLAN
  04.05.2019 Cumartesi Pendik İHH Pendik /İSTANBUL SAAT:13:30 Esra BOZKURT
  04.05.2019 Cumartesi Ağrı Gençlik Merkezi,Ahmed-i Hani Hasbihal Odası (TANIŞMA ÇAYI) SAAT:13:00 AĞRI
  04.05.2019 Cumartesi ASD Kız Yurdu Merkez /ERZİNCAN SAAT: 13:30 Melike KILIÇ
  04.05.2019 Cumartesi Sinop TÜGVA Temsilciliği Merkez/SİNOP SAAT:13:30 Tuba GÜNER
  İ 09 Mayıs 2019 Perşembe Medine Yatılı Kız Kur’an Kursu SAAT:13:00 Sorgun /YOZGAT Fatma YAŞAR
  11.05.2019 Cumartesi Hatuniye Camisi Şehzadeler/MANİSA SAAT:12:00 Hatice Kübra DEMİRLEK
  22 Mayıs Çarşamba Bayrampaşa Kocatepe İlseç Kültür vakfı. Saat 16.30 5. Helal Yaşamda Gençlik Ali Ulvi UZUNLAR – Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER


  (Devam‎ için: GİMDES MAYIS 2019 KONFERANS VE SEMİNERLERİ) ( Kategori: Gıdalarımızda Jelatin)

  RAMAZAN AYININ AREFESİNDE…

  Gönderen: huseyin Tarih: 04/05/2019 01:12 (273 okuma)

  ilaclar RAMAZAN AYININ AREFESİNDE…

  Bütün Müslüman kardeşlerimize Ramazan ayı mübarek olsun. Rabbimiz bu ayımızı huzur, saadet, kardeşlik ve hayırlara vesile kılsın inşaallah

  Ramazan ayı, hiç şüphesiz, bir fırsatlar ayımızdır. Maddi ve manevi hayatımızı yenilemede, yanlış alışkanlıklarımızdan arınmada, yeme içmemizden günlük yaşantımızdaki her amelimize kadar ciddi bir özeleştiri yapmada Allah(cc) tarafından önümüze konan bu fırsattan azami derecede istifade etmek için karar verelim ve uygulamaya başlayalım.

  Resûlullah, (s.a.v) bir Şaban ayının son gününde bir hutbe irad buyurdu ve şöyle dedi:

  “Ey Müslümanlar!

  Büyük ve mübarek bir ayın gölgesi üzerinize düştü. Bu ay, içinde ‘bin aydan daha hayırlı’ olan Kadir Gecesi’ni barındıran bir aydır. Bu ay, Allahû Teâlâ’nın, gündüzlerinde orucu farz; gecelerinde teravih namazını nafile olarak meşru kıldığı (mübarek) bir aydır.

  Bu ayda kim bir hayır işlerse başka zamanlarda bir farzı yerine getiren kimse gibi sevap kazanır. Bir farzı eda eden de, başka aylarda yetmiş farzı yerine getiren gibi sevap kazanır.

  Bu ay, sabır ayıdır. Sabrın karşılığı cennettir. Bu ay, ihsan, yardım ve eşitlik ayıdır. Bu ay, mü’minin rızkının arttığı bir aydır.

  Kim bir oruçluyu iftar ettirirse bu, onun günahlarının bağışlanmasına ve cehennemden kurtulmasına sebeb olur. İftar ettirdiği Müslümanın aldığı sevaptan bir şey eksilmeksizin onun kazandığı kadar da sevap kazanır.”

  “- Bizim hepimiz bir oruçluyu iftar ettirecek imkâna sahip değildir…” dediler. Bunun üzerine Resûl-i Ekrem (s.a.v);


  (Devam‎ için: RAMAZAN AYININ AREFESİNDE…) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  YARADILIŞIMIZIN GAYESİ VE İNSANLIK NESLİNİ YOKETMEK İSTEYEN SAPKINLIK..

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/05/2019 00:11 (320 okuma)

  ilaclar YARADILIŞIMIZIN GAYESİ VE İNSANLIK NESLİNİ YOKETMEK İSTEYEN SAPKINLIK..

  Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER
  Bir âyet-i kerîmede Rabbimiz (Celle Celâlühû) yaratılış gayemizi ve mükellefiyetimizi şöyle ifade buyurmaktadır: “Ben cin ve insanları ancak bana kulluk etsinler diye yarattım. Ben onlardan bir rızık istemiyorum. Beni yedirmelerini de istemiyorum.” ( Zariyat suresi,56)

  “İnsan, kendisinin başıboş bırakılacağını mı zanneder.” (Kıyâmet Suresi, 36)

  “De ki: “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Siz yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak.” (Furkan Suresi,77)

  Ayet-i kerîmeler gayet açık bir şekilde insanın bir yaradılış gayesinin olduğunu ifade etmektedir. O halde insanın yaradılış gayesini önemsemesi ve zühd yolunu tutarak dünyanın geçici zevklerinden yüz çevirmesi gerekmektedir.

  İnsanın asıl gayesinin Allah(CC)’a kulluk olduğunu en iyi bir şekilde idrak eden elbette ki Peygamber Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) olmuş, hayatı boyunca O’nun emrine uygun bir hayat sürdürmüştür. Peygamber Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)‘den sonra ise Ashâb-ı Kirâm Efendilerimiz kendilerini tamamen bu gayeye adamışlardı.

  “Biz gökleri, yeri ve bunlar arasında bulunanları, oyun ve eğlence olsun diye yaratmadık. Onları sadece gerçek bir sebeple yarattık. Fakat onların çoğu bilmiyorlar.” (Duhân,38-39)


  (Devam‎ için: YARADILIŞIMIZIN GAYESİ VE İNSANLIK NESLİNİ YOKETMEK İSTEYEN SAPKINLIK.. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES, İSZU’NUN “AKREDİTASYON UYGULAMALARI ÇALIŞTAYINDA KONUŞTU

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/05/2019 03:51 (281 okuma)

  ilaclar GİMDES, İZU’NUN “AKREDİTASYON UYGULAMALARI ÇALIŞTAYINDA KONUŞTU

  İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) bünyesinde çalışmalar yapan Helal Gıda Ar-Ge Mükemmelliyet Merkezi 'Helal Akreditasyon Uygulamaları' çalıştayı düzenledi. Çalıştaya üretim, tüketim ve belgelendirme yapan firmalar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Uzmanlar güzel ve sağlıklı bir yaşama için helal gıda tüketmenin şart olduğunu dile getirdi. Üniversitenin Halkalı Yerleşkesi'nde düzenlenen etkinlikle, bu alandaki sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Helal gıdalar ve sertifikasyon, helal tüketimde etik konular, helal belgesi ve labaratuvar çalışmaları, helal gıda yönetmeliği ve Türkiye'de helal gıda algısı gibi konular ele alındı. İlk konuşmayı çalıştayı organize eden İSZU Gıda Bölümü başkanı ve Helal Gıda Ar-Ge Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Yetim yaptı

  "HELAL GIDA BELGESİNİN BELLİ STANDARTLARDA OLMASI GEREKİYOR"

  Allah'ın izin verdiği tüketimine müsaade ettiği gıdaların helal olduğunu söyleyen İZÜ Helal Gıda Ar-Ge Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Yetim, "Bu gıdalar hem Kur'an-ı Kerim hem de Hadis-i Şerifte belirtiliyor. Son 20 yıl içerisinde bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de helal gıda uygulamalarıyla da ilgili akreditasyon süresine gidildi. Ancak kanundaki boşluklar nedeniyle önüne gelen herhangi bir gıda maddesi için belge vermeye başladı. Biz böyle bir süreç içerisinde rastgele bir uygulamanın önüne geçebilmek amacıyla bu çalıştayı düzenledik. Akreditasyon işleminin kurala bağlanması ve bunun için belli standartlar çıkarılması gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca şu andaki mevcut sorunlar nelerdir? Çözümleri nedir? gibi konuları piyasada helal belgesi veren bütün taraflarla çalıştayda tartışacağız" diye konuştu.

  AKREDİTASYON KURUMU BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDEKİ KARŞILIĞI İCAZET KURUMU

  İlk oturumda 5.konuşmacı olarak söz alan GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER Konuşmasında ez cümle şunları anlattı;


  (Devam‎ için: GİMDES, İSZU’NUN “AKREDİTASYON UYGULAMALARI ÇALIŞTAYINDA KONUŞTU) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DUNYA MARKETLERİMİZDEKİ SUCUKLAR TARIM BAKANLIĞINDAN TEMİZ RAPORU ALDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/04/2019 01:44 (424 okuma)

  halal dunya HALAL DUNYA MARKETLERİMİZDEKİ SUCUKLAR TARIM BAKANLIĞINDAN TEMİZ RAPORU ALDI

  İsparta Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri geçtimiz Mart ayı Konrollarinda İsparta HDM Şubemizden aldığı sucuk numunelerini Bakanlığın yetkili laboratuarında tahlil yaptırarak sonucu bir yazı ile Marketimize bildirmiştir. Neticede “Türk Gıda Kodeksine uygundur “ bildirimi yapılmıştır.

  GİMDES bu ürünlerde sodyum nitrat ve nitrit, bulyon, MSG, hayvani veya soya proteni, et aroması, helal sertifikasız kılıf, boya maddesi gibi katkılar kullanılmasının tüketiciyi hem helallik hem sağlık açısından kandırmaya yönelik olduğu ve kefalet sisteminin bu durumda devam edemeyeceğinden dolayı kullanılmasına izin vermez ve analizler yaptırarak kullanılmadığını teyit eder.

  Tarım ve Orman Bakanlığı Isparta Müdürlüğünün bu raporu HALAL DUNYA MARKETLERİMİZİN ne kadar güvenli olduklarını teyid etmesi bakımdan tüketici kardeşlerimize duyurmakta fayda gördük.

  Et Ürünleri Sucuk, Salam, Sosis,Pastırma, Köfte, Dönerde Kritik Noktalar


  (Devam‎ için: HALAL DUNYA MARKETLERİMİZDEKİ SUCUKLAR TARIM BAKANLIĞINDAN TEMİZ RAPORU ALDI ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERDE EN BÜYÜK BULUŞMA 04 -07 EYLÜL ‘DE CNR 5. HOL’DE

  Gönderen: huseyin Tarih: 23/04/2019 00:16 (439 okuma)

  ilaclar Müslümanlar haramdan arındırılmış Helal ve Tayyib Lokmasını arıyor.
  BİZ HALKIMIZI HELAL VE TAYYİB LOKMA İLE BULUŞTURUYORUZ
  HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERDE EN BÜYÜK BULUŞMA 04 -07 EYLÜL ‘DE CNR 5. HOL’DE
  Sahte helalciler sakın sizi aldatmasın. GİMDES’in desteklediği yegane HELAL VE TAYYİB Fuar, CNR FOOD İSTANBUL 5.Hol’deki HELAL ve TAYYİB Ürünler Fuarıdır.
  Kendi oluşturduğu serbest piyasa ekonomisi ile 2019 yılında da hızla büyümeye devam eden helal ürün sektörü 4 – 7 Eylül 2019 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi’nde 7.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Fuarında Helal Lokma isteklisi tüketiciler ile buluşuyor. Aynı zaman ve mekânda 11. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansına da davetlisiniz.


  Son yıllarda yaygınlaşarak büyük bir pazar haline gelen Helal sertifikalı ürünler tüm bileşenleriyle Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı’nda bir araya geliyor.

  Küreselleşen dünyada 2 milyar Müslüman da kendi helal ürünlerini arıyor, üreticisi ise yaptığı helal ve tayyib ürünleri Müslümanlara hatta insanlığa sunmak istiyor. Bu açıdan bakıldığında Helal ve Tayyib ürünler fuarlarının ticari ve ekonomik getirisi yanında manevi sorumluluğu ve kazancı daha büyük.


  (Devam‎ için: HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERDE EN BÜYÜK BULUŞMA 04 -07 EYLÜL ‘DE CNR 5. HOL’DE) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MOZAMBİK’TEKİ 5 GÜNLÜK KASAP EĞİTİMİ TAMAMLANDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/04/2019 22:55 (385 okuma)

  ilaclar MOZAMBİK’TEKİ 5 GÜNLÜK KASAP EĞİTİMİ TAMAMLANDI

  TİKKA’nın bünyesinde GİMDES’inyaptığı, Mozambik’teki Helal Kasap Eğitimi bitmiş olup Büyükelçi Zeynep Kızıltan Hanımefendinin kapanış konuşmasının akabine kursiyerlere sertifikalarının takdimiyle tamamlandı. Eğitimi GİMDES adına Teknik Bilim Kurulu Üyesi, Baş Denetçi Ali Rıza KURUM ve GİMDES Yönetim Kurulu Üyesi Helal Sertifikalı Kasap Eğitmeni Halim GİRGİN beyler sundu. Eğitim boyunca;

  1-İslami açıdan kurban ve etlik kesimi
  2-Kesimhanelerde iş sağlığı ve güvenliği
  3-Teknik açıdan kurban ve etlik Kesimi uygulamaları.

  Konuları uygulamalı bir şekilde Kursiyerlere ders olarak verildi. Ayrıca çarşamba akşamı burada faaliyet gösteren Halal Commissie adlı Helal Sertifikalama kuruluşu yemek verip GİMDES’i tanımak istedi. Kendilerine standartlarımız anlatıldı ve GİMDES’in standartlarının diger kurumlara nazaran ne kadar kavi ve güvenli olduğunu ve bundan sonra GİMDES i takip edeceklerini beyan ettiler. Kendileri GİMDES e davet edildi.


  (Devam‎ için: MOZAMBİK’TEKİ 5 GÜNLÜK KASAP EĞİTİMİ TAMAMLANDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES(GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİNİ DENETLEME VE SERTİFİKALANDIRMA ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ)NİN 6.OLAĞAN

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/04/2019 22:37 (378 okuma)

  ilaclar GİMDES(GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİNİ DENETLEME VE SERTİFİKALANDIRMA ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ)NİN 6.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI…

  “Onlar işlerini aralarında müşâvere ile yürütürler.” (Şûrâ sûresi (42), 38)


  Üyelerine 13 Nisan Saat 9.30’ da yapılacağı yasal iletişim vasıtaları ile bildirilen 6.Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı, salt çoşunluğun sağlandığı tesbitinden sonra , Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua ile başladı. Teklif üzerine Divan Kurulu Başkanı Hakkı AYGÜN, Başkan Yard. Nuh SARAL ,üye Murat BÜYÜKÖZER ittifakla görevlendirildi.

  Gündeme göre ilk Faaliyet Raporunu okumak üzere Genel Sekreter Hayreddin İŞBİLİR Faaliyet ve Hesap Raporlarını okudu. Oya sunularak ibra edildi.
  Denetim Kurulunun Raporu Mustafa COŞKUN tarafından okundu. Oya sunularak ibra edildi.
  Okunan Faaliyet raporunu ezcümle özetliyoruz:

  “Bizlere sayısız nimetler veren Allah (cc) ’a hamd O’nun Resulü (sav)’e aline ve ashabına salat ve selam olsun.
  Öncelikle Derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar devam etmesinde emeği geçen kurucu ve diğer yönetim kurulu Başkan, Başkan Yardımcıları, Genel Sekreter, Muhasip ve üye kardeşlerimize huzurunuzda teşekkür etmek istiyoruz. Allah(cc) hepsinden razı olsun.

  Bugün dayatma biçiminde bütün dünyaya egemen olmaya çalışmış batı modernitesine taviz vermeden, bütünü ile İslamı temsil edecek bir standart oluşturduğumuza inanıyoruz. Tüm İslam ülke ve toplumlarında kullanılabilecek, mezhebi özellikleri dikkate alan ve bilgileri ürün etiketi üzerinde de yansıtabilen bir standart hazırlanmış ve 14 yıldır taviz vermeden uyglanmaktadır.


  (Devam‎ için: GİMDES(GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİNİ DENETLEME VE SERTİFİKALANDIRMA ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ)NİN 6.OLAĞAN) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  
   
  Gimdes Video

  REKLAM SPONSORU

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Helal yaŞam rehberİ 65. sayisi Çikti!
  · Cumaniz mÜbarek olsun. tÜm mÜslÜmanlara hayirlar, bereketler ve bariŞ getİrsİn!
  · Jelatİn’nİn İstİhale ÜrÜnÜolmadiĞi bİlİmsel olarak bİr defa daha teyİd edİldİ
  · Mart 2019’da gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · İlaÇ ve aŞida helal ve tayyİblİk Şartlari garantİlenmeden bu kavga bİtmez.
  · Çocuklarımızı! modernitenin kolasından ve enerji İçeceklerinden korumalıyız!
  · Jakİm yillik toplatilari,mİhas helal gida fuari ve whc yÖnetİm kurulu yari yil toplantisi İÇİn gİmde
  · Bu haftakİ bereketlİ cumada da
  · Nİhayet gİmdes onayli onlİne halal dunya marketİmİz aÇildi
  · Dayatilani kabullenİrsek kaybederİz”
  · Çanakkale savaŞi hİlal İle haÇin hesaplaŞmasi
  · Domuz derİsİ, kili, İÇ organlari kullanilarak yapilmiŞ eŞyalardan, gidalardan, İlaÇlardan, kozmetİkl
  · İstanbul; 4-7 eylÜl’de İkİ bÜyÜk etkİnlİĞe ev sahİplİĞİ yapacak
  · Yildiz teknİk Ünİversİtesİ’nde helal gida semİnerİ
  · MÜbarek ÜÇ aylar ve regaİp gecemİz mÜbarek olsun!
  · Helal lokma kİtabimizin 3. baskisi Çikti!
  · Şubat 2019’da gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Çankırı’da “kodlanıyoruz” semineri
  · HÜdaİ vakif salonunda helal gida konulu semİner
  · Pamukkale Ünİversİtesİnde helal gida konferansi

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.