Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kitap ehlinden bir grup sizi saptırmak istediler, halbûki sırf kendilerini saptırıyorlar da farkına varmıyorlar." Ali İmran 69

Günün Hadisi
"(Hammaddesinden şarap yapmak maksadıyla) sıkana ve sıktırana, içene ve sakilik yapana, (imalathaneden veya depodan, toptancıdan perakendeciye veya müstehlike kadar) taşıyana ve taşıtana, satana ve satın alana, bağışlayana, bunun parasını yiyene." Hz.Enes(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47363912
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  TARIM VE ORMAN BAKANLIĞININ DENETİMİNDE GİMDES SERTİFİKALI ÜRÜNLERİ TEMİZ ÇIKTI

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/10/2019 06:35 (313 okuma)

  konferans TARIM VE ORMAN BAKANLIĞININ DENETİMİNDE GİMDES SERTİFİKALI ÜRÜNLERİ TEMİZ ÇIKTI

  Tarım ve Orman Bakanlığından internet sitesinde yer alan duyuruda, taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları ilan edildi.

  618 firmaya ait 1211 parti ürünün listesi yer aldı. Böylece ilk kamuoyu duyurusunun yapıldığı 2012 yılından bu yana 1283 firmaya ait 2 bin 816 parti ürün tüketicilerin bilgisine sunulmuş oldu.

  Duyuruda, alkolsüz içecekler, arıcılık ürünleri, baharat, bitki, çay ve kahve ürünleri, bitkisel yağ ve margarin, çikolata ve kakao ürünleri, enerji içecekleri, et ve et ürünleri, şekerli mamüller, süt ve süt ürünleri ile takviye edici gıdalarda taklit tağşiş yapıldığı ve ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen firma ve ürün isimlerine yer verildi.

  Bakanlığın son denetimde de GİMDES’ten Helal ve Tayyib sertifikası almış 500 cıvarındaki firmamızdan ve sertifika almış 15 000 çeşit cıvarındaki ürünlerinden hiçbiri denetime takılmamıştır. Resmi denetim kriterlerine ek olarak, Helal ve Tayyib kriterlerini de denetleyen GİMDES bir defa daha güvenililir bir serifikalama kurumu olduğunu kanıtlamıştır.


  (Devam‎ için: TARIM VE ORMAN BAKANLIĞININ DENETİMİNDE GİMDES SERTİFİKALI ÜRÜNLERİ TEMİZ ÇIKTI ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/10/2019 06:41 (260 okuma)

  konferans HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI

  28.Eğitim Proramımız 13-16 KASIM 2019’da İstanbul’da Daru’l Helal Medresesi Eğitim Merkezinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.


  Dünya Piyasasında Helal ve Tayyib Sertifikalı ürünlerin talebinin giderek artması sonucu üretim sistemlerinde Helal Güvence Sisteminin devam etmesinin gerekliliği sonucunda, alanında tecrübe kazanmış, uzmanlaşmış Helal ve Tayyib sürecin eğitimini almış denetim hizmetini yürütecek eleman ihtiyacını da hızla arttırmıştır. Bir çok ülke bu ihtiyacı karşılamak için ülkelerindeEğitim Programları uyguluyorlar.

  GİMDES olarak ülkemizde, Helal ve Tayyib Sertifikalandırma hizmetine başladığımız 2009 yılından itibaren önemle üzerinde durduğumuz Helal ve Tayyib Sertifikalandırmada olmazsa olmaz olarak gördüğümüz, Helal ve Tayyib Sertifikalı üretim uzmanı ve Denetim elemanı ihtiyacının ülkemizde de ortaya çıkacağı, bu doğrultuda tedbirlerin alınması gerektiği üzerinde durduk. Bu doğrultuda bu güne kadar 27 defa , 5 gün süreli bir eğitim programı ile 540 kursiyerimize sertifika verdik. Düzenlemiş olduğumuz son denetçi eğitimi 23-27 Temmuz 2019 tarihlerinde DÜNYA HELAL VAKFI Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. 2019 yılının 2. Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitiminin 12-16 KASIM 2019 tarihleri arasında DÜNYA HELAL VAKFI Eğitim Merkezinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.


  (Devam‎ için: HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MÜSLÜMANIN YİTİĞİ: HELAL LOKMA ÇALIŞMALARI...

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/10/2019 07:57 (347 okuma)

  konferans MÜSLÜMANIN YİTİĞİ, HELAL LOKMA İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR...

  Vücudumuzu ayakta tutabilmek için kullanmak zorunda olduğumuz gıda maddelerinin helal veya haramdan olma keyfiyeti maddî ve manevî, ferdi ve içtimaî hayatımız bakımından çok büyük önem arz etmektedir. Bu maddelerin helal, haram çizgisini Cenab-ı Hak kitabında ve peygamberinin sünnetinde kesin olarak tespit etmiştir.

  Bugün islam ülkelerinde, margarin yağından tutun, çeşitli bisküvi, çikolata, şekerleme, coca cola, gazoz fabrikalarına varıncaya kadar hepsi batıdan alınan formül ve teknolojilerle, hatta birçokları da ecnebi uzmanların nezaretinde çalışmalarını sürdürmektedir.

  Geçmiş yıllarda çok önemli bir anket yapılmıştı. Bu anketten şu gerçek ortaya çıkmıştı ki yıllarca bu toplumun %99’luk nüfusunu oluşturan Müslümanları asimile ederek dininden soyutlamak için dış ve iç güçlerin her türlü desteğini alarak canla başla çalışan toplum mühendisleri bütün uğraşmalarına rağmen, bu toplumun büyük çoğunluğunu asimile edememişler. Yüreğinde sakladığı helal yaşama isteği dimdik, sımsıcak ayakta durmaktadır...

  Anket sonuçlarından çıkan tablo çok çarpıcı bilgiler vermekteydi.


  (Devam‎ için: MÜSLÜMANIN YİTİĞİ: HELAL LOKMA ÇALIŞMALARI... ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  EYLÜL 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/10/2019 23:50 (476 okuma)

  konferans EYLÜL 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ
  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ

  1 PROGIDA TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. SAMSUN SOYULMUŞ SUSAM VE TAHİN
  2 YAR-KİM ENDÜSTRİYEL TEM. ÜRÜN. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.İSTANBUL DEZENFEKTE ÜRÜNLERİ
  3 AVES ENERJİ YAĞ VE GIDA SANAYİ A.Ş. KAPSAM GENİŞLETME MERSİN YAĞ ASİDİ
  4 ULUSOY UN SAN. VE TİC. A.Ş. TEKİRDAĞ SAMSUN BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  5 MARRE CO. LTD. TOKYO AY ÇİÇEK YAĞI
  6 NISSHIN SHOKAI CO. LTD. JAPONYA AY ÇİÇEK YAĞI
  7 BOLU KAYNAK SULARI İŞLETMELERİ TİC. A.Ş BOLU PC DAMACANA SU CAM DAMACANA
  8 İNTERMİL UN GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. ANKARA BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  9 BEYAB GIDA MÜH. ÜRÜN. SAN VE TİC. LTD. ŞTİ. BURSA UN KATKI MADDESİ
  10 KASAPOĞLU SÜT MAMULLERİ GIDA SAN. LTD. ŞTİ. İSTANBUL SÜT ÜRÜNLERİ ÇEŞİTLERİ
  11 YAR-KİM ENDÜSTRİYEL TEM. ÜRÜN. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. KOCAELİ DEZENFEKTAN
  12 GÜLÇİÇEK KİMYA VE UÇAN YAĞLAR SAN. VE TİC. A.Ş. KAPSAM GENİŞLETME İSTANBUL ESANS ÇEŞİTLERİ EKLENDİ


  (Devam‎ için: EYLÜL 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  RADYO GİMDES’İ DİNLİYORMUSUNUZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/10/2019 03:12 (404 okuma)

  konferans RADYO GİMDES’İ DİNLİYORMUSUNUZ?

  Evet, GİMDES’in internet üzerinde deneme yayını yapan RADYO GİMDES’ i dinleme fırsatı bulamadıysanız, dinleyenlerin tavsiyesine bakarak beğeneceğinizi ümit ediyoruz. Yaklaşık 2005 yılından beri başta GİMDES Başkanı olmak üzere Yönetim Kurulu üyelerinin, Bilim Kurulu üyelerinin, Fıkıh Kurulu üyelerinin ve denetçilerimizin katıldığı, Lale gül FM, Erkam Radyo, Moral FM, Seyir FM gibi çeşitli Radyolarımızın programlarını içeren deneme yayınlarımızı bir defa siz de deneyiniz. Mutlaka beğeneceğinizi düşünüyoruz. Helal ve Tayyib yaşam sistemini takip etmek isteyen kardeşlerimiz, GİMDES’in en yetkili kimselerinin konuşmalarından birebir istifade edeceklerdir. Denedikten sonra da görüşlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Ailecek radyo dinlemek isterseniz RADYO GİMDES’i dinlemenizi tavsiye ederiz. Dinlemek için Tıklayınız; RADYO GİMDES


  (Devam‎ için: RADYO GİMDES’İ DİNLİYORMUSUNUZ?) ( Kategori: Gıdalarımızda Jelatin)

  YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ BEYLİKDÜZÜ ŞUBEMİZ YENİ YERİNDE AÇILDI.

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/09/2019 11:19 (403 okuma)

  konferans YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ BEYLİKDÜZÜ ŞUBEMİZ YENİ YERİNDE AÇILDI.

  “Sizden, hayra dâvet eden, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.”
  (Âl-i İmrân, 104)

  “Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin” (Bakara 2/172)

  Müslümanları Helal ürünlere teşvik eden, haram ürünlerden men eden bir topluluk olan HALAL DUNYA MARKETLERİ BİRLİĞİ yeni bir market açılışını gerçekleştirdi. Sağlığınıza ve dininize zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürünün bulunmadığı, 14 bin çeşidi aşan ürünün sergileneceği, uluslararası sertifikalama kurumu GİMDES’in denetiminde Helal ve tayyib sertifikalı ürünlerin yer alacağı yeni kardeş, Beylikdüzü Halal Dunya Marketimiz Kavaklı, İbrahim Müteferrika Cd. No:27 D:ükkan 2, 34520 Beylikdüzü/İstanbul. Telefon: 0554 727 08 09 adresinde , Cenabı Hakk’ın müsaadesi ve siz değerli Helal lokma sevdalılarının dualarıyla 28 Eylül Saat !4 00’de resmi açılışı yapılarak hizmete başlamıştır. Açılışa GİMDES Başkanı Dr H.K BÜYÜKÖZER, HDM'lerden sorumlu Yussuf İSMAİLOĞLU, Mali işlerden sorumlu Ersan ÜNAL, Başakşehir HDM sorumlusu Ömer BULUT, Sultangazi HDM sorumlusu Ahmet DEMİREL, Gül Ürünleri üretisi Musa Egemen NAMLI katılımda bulundular. ‘Helal Lokma Ailede Başlar’ sloganı ile çalışmaya başlayan yeni şubemizin, başta bu güzel Marketimizi topluma kazandıran kardeşimiz Mustafa beye, Beylikdüzü’lü kardeşlerimize ve bütün Müslümanlara hayırlı ve bereketli olmasını Rabbimizden diliyoruz.


  (Devam‎ için: YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ BEYLİKDÜZÜ ŞUBEMİZ YENİ YERİNDE AÇILDI. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  11. ULUSLARARASI HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSI SONUÇ BİLDİRGESİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/09/2019 03:34 (649 okuma)

  konferans 11. ULUSLARARASI HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSI SONUÇ BİLDİRGESİ

  GİMDES tarafından 7. Helal ve Tayyib Ürünler Fuarının son gününde gerçeleştirilen 11. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansına birçok bilim insanı, akademisyen, firma yöneticisi, üniversite öğretim üyesi, STK yöneticisi ve mensubu, üniversite öğrencisi ve tüketiciler katılmıştır. Türkiye, Endonezya, Kuveyt, ABD, İngiltere, Güney Afrika ve Hollanda’dan alanında uzman 12 konuşmacının sunumları ışığında bu Sonuç Bildirgesi hazırlanmıştır.

  Her geçen gün gelişen ve değişen Dünya’da nüfusun yaklaşık %25’ini oluşturan Müslümanlar Helal ve Tayyib yaşam sisteminden oldukça uzaktır. Etnik unsurlar içerisinde çoğunluğu Müslümanlar oluşturduğu halde azınlık gibi hareket etmelerine neden olan temel unsur, emrolunan Helal ve Tayyib ürün tüketiminin olmamasıdır. Batı modernitesinin dikte etmiş olduğu ekosistemde Müslümanların dikkat etmesi gereken Helal ve Tayyib unsurların her geçen gün adedi ve ehemmiyeti artmaktadır.

  Emperyalist bir mantaliteyle meydana getirilmiş temel üretim proseslerini dahi halledemeden Müslümanlar için yeni birçok konu ortaya çıkmaktadır. Örneğin; günlük hayatın olmazsa olmaz unsurlarından birisi haline getirilen internet kullanımının Helal ve Tayyib yaşam sistemine uygun hale getirilmesi, bunun gibi yeni ve güncel konularla birlikte eski ama önemini koruyan birçok konuyu İslamın ışığında bilim ve fennin verileriyle açıklayacak yeterli sayıda yetişmiş müslümanın olmaması, Helal sertifikalı ürünlerin hitap edeceği potansiyel gücün büyüklüğü sebebiyle birçok istismarcıların iştahı açılmış ve mesuliyetini düşünmeden sertifikacılık oynamaya kalkmıştır. Bu durum ise beraberinde bir birinden farklı standartlar, bir birinden farklı uygulamalar ve mantar gibi çoğalan sertifikacıların peydahlanmasına sebep olmuştur. Aynı zamanda sadece ticari olarak bakılan bu yaklaşım ister istemez ehil olmayan birçok icazet makamlarının da kurulmasını hızlandırmıştır.

  İşte tüm bu anlatılan mühim konuların incelenmesi için “Tek Ses Tek Yürek” başlığı altında, aşağıdaki konular görüşülmüştür:


  (Devam‎ için: 11. ULUSLARARASI HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSI SONUÇ BİLDİRGESİ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  SAHTE HELAL LOGO KULLANIMI HARAMDIR!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/09/2019 06:34 (691 okuma)

  konferans SAHTE HELAL LOGO KULLANIMI HARAMDIR!..

  YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALİN SAHTEKARLIĞIDIR !..


  Kimsenin orta yerlerde bulunmadığı bir dönemde, GİMDES kuruluş tarihi olan 2005 yılından itibaren Helal ve Tayyib üretim konusunda Müslüman Ümmete hizmet etme vecibelerini yerine getirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetler sürdürülürken Ümmete karşı çok açık, çok şeffaf ve takva çizgisini muhafaza eden bir kurum olmaya dikkat etmiştir. GİMDES Helal ve Tayyib Standardından taviz vermeden yoluna devam etmektedir.

  Ülkemizde, artık eskiye göre daha bilinçli ve şuurlu bir tüketici kitlelesi de oluştu.Buna ragmen, bazı firmalar bu gelişmenin olduğunu görmezden gelerek utanmadan sahte ‘’ Helal Logo’’ kullanımına yönelmektedirler. Gün geçmiyor ki bu firmaların haksız bir şekilde Helal logo kullanımına şahit olmayalım.

  Gönüllü Kardeşlerim iyi ki varlar!. GİMDES HELAL Logo sahtekârlarıyla mücadelemizde gönüllü kardeşlerimizin bizleri bilginlendirme gayretleri mücadelemizde bize büyük bir destek sağlamaktadır. Zaman zaman bu kardeşlerimizden gelen haber ve ihbarları bir yandan hukuk büromuza gereği için gönderirken bir yandan da sitelerimizde haber yaparak tüketici kardeşlerimizi dikkatli olmarı için haberdar ediyoruz. Bu konu ile ilgili sitelerimizde yayınladığımız en son haberden henüz 7 ay geçmeden çok sayıda satışa sunulmuş yeni sahte Helal Logolu ürün çıkartan sahtekârlar deşifre oluyorlar. Toplumun çoğunlukla bilinçlenebildiği zamanlara kadar bu tür olayları maalesef yaşayacağız.


  (Devam‎ için: SAHTE HELAL LOGO KULLANIMI HARAMDIR!.. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA SİSTEMİNDE SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNDE KRİTİK KONTROL NOKTALARI

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/09/2019 08:58 (866 okuma)

  konferans GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA SİSTEMİNDE SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNDEKİ KRİTİK KONTROL NOKTALARI

  KESİNLİKLE İZİN VERİLMEYENLER:


  • E407 KARRAGENAN / CARRAGEENAN
  • E211 SODYUM BENZOAT / SODIUM BENZOATE
  • NATAMİSİN
  • JELATİN/GELATİNE
  • ANTİBİYOTİKLİ SÜT
  • SENTETİK KORUYUCU
  • E950 YAPAY TATLANDIRICILAR / ARTIFICIAL SWEETENERS*
  • YAPAY RENKLENDİRİCİLER / ARTIFICIAL COLOURING*
  • BİTKİSEL YAĞ VE MARGARİN

  KRİTİK KONTROL NOKTALARI:


  (Devam‎ için: GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA SİSTEMİNDE SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNDE KRİTİK KONTROL NOKTALARI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  AĞUSTOS 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/09/2019 12:30 (961 okuma)

  konferans AĞUSTOS 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ
  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  RAST GRUP GÜBRE GIDA TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ ANKARA HURMAVE ÜRÜNLERİ ÇEŞİTLERİ KÜP İNCİR
  ER PİLİÇ ENTEGRE TAVUKÇULUK ÜRET. PAZAR. TİC. A. Ş. BOLU MUDURNU BÜTÜN PARÇA PİLİÇ VE SAKATATLARI
  WİN AGRO GIDA A.Ş. İSTANBUL BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  HERMUS GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LT ŞTİ. İSTANBUL MISIR PATLAĞI CİPS
  EGE PASTÖRİZE YUMURTA A.Ş. AYYON KARAHİSAR SIVI YUMURTA ÇEŞİTLERİ
  DRYFF KURUTULMUŞ GIDA SAN. A.Ş. İZMİR DONDURULARAK KURUTULMUŞ MEYVE ÇEŞİTLERİ

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  ENKA SÜT VE GIDA MAM SAN. VE TİC. A.Ş. KONYA SÜT ÜRÜNLERİ ÇEŞİTLERİ
  NURCEVHER DONDURMA ASIM YENİSOĞAN KAHRAMAN MARAŞ DONDURMA ÇEŞİTLERİ
  ÜÇ YILDIZ GIDA TARIM VE HAYVANCILIK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. BALIKESİR PEYNİR ÇEŞİTLERİ
  FISTIK EVİ GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. GAZİANTEP FISTIK VE BADEM ÇEŞİTLERİ
  HASTAVUK GIDA TARIM HAYVANCILIK SAN. VE TİC. A.Ş. BALIKESİR BÜTÜN PARÇA PİLİÇ VE SAKATATLARI
  EKOZEY EKOLOJİK TARIM GIDA HAY. SAN. TİC. A.Ş. ÇANAKKALE BAL ÇEŞİTLERİ, BİTKİ ÇAYI, SÜT ÜRÜNLERİ ,ZEYTİNYAĞI
  ÖZET GIDA HAYV. TAR. NAK. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. KAYSERİ KIRMIZI ET KESİMHANESİ
  BAMBU TATLI VE DONDURMA-GONCA PURKAYA KAHRAMAN MARAŞ BAKLAVA ÇEŞİTLERİ


  (Devam‎ için: AĞUSTOS 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  6. TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/09/2019 00:28 (469 okuma)

  hicret 6. TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  GİMDES ve GİMDES Gönüllülerinin ortaklaşa düzenlediği 6. Temel Helal Gıda Eğitimi, İstanbul’daki CNR Fuar Merkezi’nde 6 Eylül 2019’da düzenlendi. Sunuculuğunu GİMDES Gönüllü İstanbul Temsilcisi M. Emin Yurtçu’nun yaptığı program, 10.30’da Emre Temuralay’ın Kur’an-ı Kerîm tilâvetiyle başladı. Programda GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer, GİMDES Teknik-Bilim Kurulu Üyeleri, Hanımlar Kurulu Üyeleri, GİMDES Gönüllüleri ve misafirlerin hazır bulunduğu gözlendi.

  Akabinde GİMDES Gönüllülerini selamlama konuşması yapan GİMDES Gönüllü Başkanı M. Volkan Özkan, katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başladı ve programın hayırlara vesile olmasını diledi. GİMDES Gönüllünün faaliyetlerine ilişkin bilgiler veren Özkan, gerek sosyal medyada gerekse bu tür etkinlikler düzenleyerek insanları bilinçlendirme çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Helal lokma bilincini daha fazla insana aktarabilme adına çalışmalar yapmak gerektiğini ifade ederek gönüllüleri daha aktif olmaya çağırdı.


  (Devam‎ için: 6. TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  11.HELAL VE TAYYİB KONFERANSIMIZ TOPLUMA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/09/2019 23:12 (564 okuma)

  hicret 11.HELAL VE TAYYİB KONFERANSIMIZ TOPLUMA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

  Konferasımızın 1.oturumunun konusu;

  Dijital Platformlarda ve Medyada Helal Sertifika Gerekli midir?

  Mehmed Zahid Büyüközer-İnternet ve Helal


  İnternet trafiği yüzde 30 sanal fuhuştan oluşuyor. Sosyal medyada tahminen 10.5 milyon hesap sanal fuhuş yayınlıyor.

  Pornografi bağımlılığı fonksiyonel MR teknolojisi ile yapılan araştırmalar neticesinde beyinde oluşturduğu kimyasal etki ve uyardığı bölge olarak esrar, eroin, alkol ve sigara ile aynı etkiye sahip olduğu bilimsel araştırmalar neticesinde kanıtlandı. Bilhassa 13-24 yaş arası gençliğin %64’ü haftada en az 1 kez bu siteleri ziyaret ediyor.

  Çözüm önerisi: GİMDES gibi gönüllü bir teşekkül altında İslam alimlerinden oluşan bir fıkıh kurulu bilhassa internet ve internet üzerinden yayılan bilgilerle ilgili bültenler vasıtasıyla fetvalar yayınlayarak toplumun bilinçlenmesini temin etmeli.

  Türkiye’de aileler için bilhassa sanal fuhuş, sanal oyunlar gibi alanları filtreleme imkanı sunan teknoloji Bilgi Güvenliği Kurulu sayesinde herkese ücretsiz hizmet sunuyor. Güvenli İnternet hizmeti internet alt yapısı sağlayan bütün firmalarda ücretsiz olarak hizmete sunuluyor.

  Dr. Nadratuzzaman Hosen-Online Uygulamalarda Helal Sertifikası


  (Devam‎ için: 11.HELAL VE TAYYİB KONFERANSIMIZ TOPLUMA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  CNR FOOD İSTANBUL’da GİMDES’in Destek Verdiği 7. Helal ve Tayyib Ürünler BÖLÜMÜ Açıldı.

  Gönderen: huseyin Tarih: 04/09/2019 12:51 (382 okuma)

  hicret CNR FOOD İSTANBUL’da GİMDES’in Destek Verdiği 7. Helal ve Tayyib Ürünler BÖLÜMÜ Açıldı.

  Açılış Programında GİMDES Denetim Kurulu Başkanı Mahmut Celal TERZİ Hocamız Kuran-ı Kerim tilaveti ve Dua yaptı.

  GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer açılış konuşmasında: ''2,8 trilyon dolar büyüklüğü bulunan dünya Helal ürünler sektöründen en büyük payı Türkiye’nin alması gerektiğini kaydetti.Helal ve Tayyib ürünlerin dünyada Müslümanlar için global bir marka olduğunu belirterek, helal ürünlere olan talebin sadece Müslümanlar tarafından değil diğer insanlar tarafından da tercih edildiğini çünkü sağlığa uygun olduğunu kaydetti.

  hGıdadan, Kozmetiğe, Sağlık ürünlerinden, finansa, internet hizmetinden, lojistiğe kadar Helal ürünlerin insan sağlığına uygun olduğunu ifade eden, Büyüközer, şunları söyledi:

  “Türkiye Avrupa’ya açılan önemli bir ihracat partneridir. Biz 15 yıl öncesinde helal sanayisine girdik, iyi bir strateji izleyerek Helal sertifikası almış firmalarımızla 75’i aşkın ülkeye girdik. 15 yıllık bir Helal üretim deneyimi sonucunda bugünkü günlere geldik. Dünyada birinci sınıf helal ürün üretebilmekteyiz. Helal üretim için mükemmel bir altyapıya sahib olduk. Ürünlerimiz beğenilmekte ve tercih edilmektedir.”

  Türkiye, İslam dünyasında çok önemli bir ülke. Türkiye süper bir güç olarak kabul edilebilir ama daha önemli olan Türkiye’nin kendisini helal gıda konusunda daha fazla geliştirmesidir. Biz Avrupa’ya açılan bir kapıyız. Türkiye’nin büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadığını belirterek, “Bunu en iyi bilen kişilerin üretim, ihracat ve pazarlamanın içerisinde olan insanlardır. Türkiye bugünlere tesadüfen gelmedi. Rabbimin izni ve Halkımızın verdiği destek ile GİMDES’in önderliğinde gönüllülerimizn hasbi çalışmaları ile bu noktaya gelindi’'diye konuştu.


  (Devam‎ için: CNR FOOD İSTANBUL’da GİMDES’in Destek Verdiği 7. Helal ve Tayyib Ürünler BÖLÜMÜ Açıldı. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ÇOCUKLARIMIZ İÇİN OKULLAR İŞBAŞI YAPTI!...

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/09/2019 06:17 (440 okuma)

  hicret ÇOCUKLARIMIZ İÇİN OKULLAR İŞBAŞI YAPTI!...
  ÇOCUKLARIMIZI BİLE BİLE ZEHİRLEMEYELİM
  ÇOCUKLARIMIZI HALA FASTFOOD GIDALARDAN UZAKLAŞTIRAMADIK.
  ÜŞENMEYELİM ÇOCUKLARIMIZA BESLENME ÇANTALARI HAZIRLAYALIM
  LÜTFEN ÇOCUKLARIMIZI KORUYALIM. ÇÜNKÜ ALLAH ONLARI BİZE EMANET OLARAK VERMİŞTİR.


  Okullar açıldı. Çocuklarımızı ve anne-babalarını tatlı bir okul telaşı sardı. Sokaklarda, pazarlarda, dükkanlarda ve evlerde bu tatlı telaş devam ededursun, biz her yıl anane haline getirdiğimiz Okullarımızın açılış günlerinde anne babalarımızı, okul yönetimlerimizi, okul aile birliklerimizi ve devlet yöneticilerimizi ,hayati önemde gördüğümüz bazı noktaları hatırlatmak istiyoruz.

  Çocuklarımız bugün gönül dünyamızın çiçekleri, yarın ise ülkemizin geleceğinin teminatıdır. O halde çocuklarımızın okul dönemi beslenmelerine ve bu beslenmede önemli bir konum kazanmış olan okul kantinlerinin durumuna bir bakalım hep birlikte diyoruz.

  Okul çocuklarının beslenmesinde şu sağlıklı beslenme ilkeleri geçerlidir.


  (Devam‎ için: ÇOCUKLARIMIZ İÇİN OKULLAR İŞBAŞI YAPTI!... ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HİCRÎ YILBAŞIMIZ MÜBAREK OLSUN !

  Gönderen: huseyin Tarih: 30/08/2019 22:58 (427 okuma)

  hicret HİCRÎ YILBAŞIMIZ MÜBAREK OLSUN !

  Kameri olarak 1 Muharrem 1441'e girdiğimiz zaman Hicri Yılbaşımız başlıyor. Miladi takvim'e göre, bugün 31 Ağustos 2019 C.tesi gününe denk geliyor.

  Hicri yeni yılınızı, Muharrem ayınızı ve Aşure gününüzü tebrik ediyoruz. En samimi duygularımızla, yeni güzelliklerin ve mutlulukların başlangıcı olan Aşure gününün; inananların maddi ve manevi arınmasına, tüm İslam Aleminin ve insanlığın kurtuluşuna, sevgi, huzur ve barış iklimine kavuşmasına vesile olmasını yüce Rabbimizden diliyoruz.

  Çok kıymetli bir ayda, çok güzel bir güne erişmiş bulunuyoruz. Peygamberimiz Muharrem ayını "Allah'ın Ayı" olarak tanımlıyor. Ramazan orucundan sonra tutulacak en faziletli orucun bu ayda tutulan oruç olduğunu bildiriyor. Yalnız, Aşure gününde tutulacak orucun, Yahudi ve Hristiyanlardan farklılığımızı vurgulamak için, Aşure günüyle birlikte, bugünden önceki veya sonraki günü de oruçla geçirmemizi tavsiye buyurmuştur.

  Muharrem ayının ve Aşure gününün inanç tarihimizde önemli bir yeri vardır. On Muharrem, yani aşure günü; dinler tarihinde kutsal bir gündür. Kaynaklarda ifade edildiğine göre, aşure gününde bir çok peygamberin hayatında önemli ve olumlu olaylar meydana gelmiştir. Bu günde, Peygamber Efendilerimiz ve inananlar çok büyük sıkıntılardan, zulümlerden, baskılardan kurtulmuşlardır. Yeni ve güzel başlangıçlara, büyük ilahi lütuflara ermişlerdir.


  (Devam‎ için: HİCRÎ YILBAŞIMIZ MÜBAREK OLSUN ! ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  CNR FOOD İSTANBUL FUARI 6.HALL’DE HELAL EXPO AÇILIŞINA GÜNLER KALA SON ÇAĞRIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/08/2019 22:54 (414 okuma)

  CNR FOOD İSTANBUL FUARI 6.HALL’DE HELAL EXPO AÇILIŞINA GÜNLER KALA SON ÇAĞRIMIZ
  4-7 Eylülde CNR Food İstanbul Fuarına Katılacak GİMDES Helal ve Tayyib Sertifikalı Firmaları şimdiden tanımak istermisiniz?

  konferans  BİLGİ İÇİN TIKLAYIN: eylülde cnr-food-istanbul-fuarina-katilacak-gimdes-helal-ve-tayyib-sertifikali-firmalar.


  (Devam‎ için: CNR FOOD İSTANBUL FUARI 6.HALL’DE HELAL EXPO AÇILIŞINA GÜNLER KALA SON ÇAĞRIMIZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GÖNÜLLÜ GENÇLİK 6.TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/08/2019 04:15 (338 okuma)

  konferans GÖNÜLLÜ GENÇLİK 6.TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ

  GİMDES ve GİMDES Gönüllülerinin iş birliği ile Helal ve Tayyib bir yaşam için organize edilen programlara bir yenisi daha ekleniyor. “Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi Haram mı? ve Sağlığımıza Ne Kadar Uygun?” sloganıyla ilki 30 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen Temel Helal Gıda Eğitimi programının altıncısı 6 Eylül 2019 Cuma günü gerçekleştirilecektir.

  Konferansımız, 4-7 Eylül tarihlerindeki GİMDES fuarı ile eş-zamanlı olacak. Konferansın akabinde fuar alanını ziyaret edebilirsiniz.

  Tarih: 6 Eylül Cuma. Saat: 10.30-12.30

  Yer: CNR Expo Fuar Merkezi 6. Hall Seminer Alanı Yeşilköy Mh., CNR Expo Fuar Merkez Bakırköy/İSTANBUL

  GİMDES Başdenetçilerinin sunumuyla gerçekleştirilecek programda konu başlıkları şöyle: • Gıda Katkı Maddeleri • Temizlik ve Kozmetik Ürünlerindeki Kritik Kontrol Noktaları

  Katılım tamamen ücretsizdir. Programımız, helal gıda konusunda bilinçlenmek amacıyla katılmak isteyen bey ve hanım herkese açıktır. Salonumuz 100 kişi ile sınırlıdır. Katılım için

  https://forms.gle/QWeAVMZAhDUMDSXm7 linkinden katılım formu doldurmanız önemle rica olunur.


  (Devam‎ için: GÖNÜLLÜ GENÇLİK 6.TEMEL HELAL GIDA EĞİTİMİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ŞULE YÜKSEL ŞENLER HANIMEFENDİ 82 yaşında HAKKA YÜRÜDÜ.

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/08/2019 01:16 (388 okuma)

  konferans ŞULE YÜKSEL ŞENLER HANIMEFENDİ 82 yaşında HAKKA YÜRÜDÜ.
  KADINIMIZIN TESETTÜRÜNE SAVAŞ AÇMIŞ DEVRİM YOBAZLARINA KARŞI KAHRAMANCA DİRENMİŞTİ.


  ….Gördüm seni ey yurdumun kadını!
  Dün Hatice Babacan’dın, Şule idin, Meryem’din,
  Bugün Merve oldun, Emine oldun yüzbinler oldun.
  Yarın milyonlar geliyor izinden, bunu dünya bilsin!.....

  TESETTÜR OLMAZSA OLMAZ, BİZİM İMANİ BİR MESELEMİZDİR….

  “Ey peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına hep söyle de cilbablarından (dış elbiselerinden) başları dahil, bedenlerini sımsıkı örtsünler. Bu onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.” (Ahzap.59)


  Müslümanlar olarak bizim yaşam tarzımızın olmazsa olmaz imani şartlarından biri de erkek ve kadının uymak zorunda olduğu TESETTÜR’dür. Nasıl ki erkekler, erkek ve kadının yanında en az vücudunun göbek ve diz kapağı arasında kalan kısmını güzelce setr etmek, örtmek zorunda ise; kadınlar da namahremlerinin yanında yüz hariç saçlarından vücudlarının kol ve ayak bileklerine kadar olan kısmını setr etmekle, örtmekle mükelleftirler.


  (Devam‎ için: ŞULE YÜKSEL ŞENLER HANIMEFENDİ 82 yaşında HAKKA YÜRÜDÜ. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BİR KÜRTAJ OLAYI FİLME ÇEKİLDİ. KÜRTAJDA ÇIKARTILAN CENİNLER KOZMETİKTE KULLANILIYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/08/2019 04:39 (1221 okuma)

  konferans BİR KÜRTAJ OLAYI FİLME ÇEKİLDİ. KÜRTAJDA ÇIKARTILAN CENİNLER KOZMETİKTE KULLANILIYOR
  İLÂÇTA DOMUZ!!!… KOZMETİKTE CENİN KATKISI !!! .


  Kürtajı yapan evli olmayan genç bir doktordu. İki ayrı kürtaj kliniğinde çalışıyordu ve 10.000 'e yakın kürtaj yapmıştı.

  Kendisinden filmin editörü olmasını istedik. kabul etti. Filmi seyretti, editör oldu ama odadan çıktıktan sonra bir daha kürtaj yapmadı . Kamerayla çekim yapacak kadın da özel olarak seçilmişti. Bu kadın kürtajı şiddetle savunan bir feministti.Ancak kendi eliyle görüntülediği filmi seyrettikten sonra kürtajla ilgili konularda hiçbir tartışmaya katılmadı.

  Filmde önce bebek ana rahminde rahatça hareket ederken görüntüleniyor. Kürtajı yapan kişi rahme müdahele ettiği zaman çocuk bir an dona kalıyor. Müdahelenin aksi istikametine, rahmin diğer tarafına doğru kaçmaya çalışıyor.Kalp atışları 140'tan 200'e çıkıyor.Kürtaj yapan kişi çocuğu ararken çocuğun dehşetle ağzını açtığını görüyorsunuz. Sonra kürtaj yapan el ona doğru uzanıyor, çocuğun ağzı öylesine açılıyor ki , çığlık atışını filmde görebiliyorsunuz. Kürtajı yapan ya da olmayı kabul eden insanlar acaba bir hayatı katlettiklerinin farkındalar mı?''

  Kürtaj hikayesinin satırlarını bile okurken insan ürperdiği halde nasıl olur da hissettiği , yaşadığı bir şeyden dehşete kapılmıyor ve korkmuyor?Aslında iş bununla da kalmıyor, insanoğlu vahşetini bir kürtajdan arta kalan ceninlerin kullanımıyla sergilemeye devam ediyor. Nitekim kozmetik firmalarının ürünlerine kürtajla alınmış bebeklerin ceninleri kullanılıyor. Başta Fransa'da kullanılmak üzere birçok 3. dünya ülkesinden getirilen kürtajla alınmış bebeklerin kozmetik firmlarına satıldığı bildirliyor. Bunun delili olarak da ABD ve Avrupa'da kamyonlar dolusu ceninin ele geçirilmesi gösteriliyor.


  (Devam‎ için: BİR KÜRTAJ OLAYI FİLME ÇEKİLDİ. KÜRTAJDA ÇIKARTILAN CENİNLER KOZMETİKTE KULLANILIYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BÜTÜN ÜMMET ELELE, 600 YIL İSLAM’A BAŞKENTLİK YAPMIŞ İSTANBUL’DA BULUŞUYORUZ.

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/08/2019 06:19 (426 okuma)

  konferans BÜTÜN ÜMMET ELELE, 600 YIL İSLAM’A BAŞKENTLİK YAPMIŞ İSTANBUL’DA BULUŞUYORUZ.

  Sağlıklı nesiller için önce Helal ve Tayyib gıda diyoruz ve buna böyle inanıyoruz.
  4-7 Eylülde CNR Food İstanbul Fuarı, 6. Hall’de, Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı ve aynı alan içinde 7 Eylülde 11. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansımızı gerçekleştiriyoruz.


  Avrupa’nın, Afrika’nın, Orta Doğu’nun ve Asya’nın tam ortasında ve Helal Pazarın çok önemli ve aranan aktörü olan Türkiye, bütün kardeşlerini GİMDES’in bu etkinliklerine davet etmektedir.

  4-7 Eylül’de 100’e yakın Helal ve Tayyib sertifikalı Firmamız katılacak ve yurtiçi, yurt dışı satın almacı Firmalar (B2B) görüşmeler yapacak

  11. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansına; Endonezya’dan, Malezya’dan, Amerika’dan, Güney Afrika’dan, İspanya’dan, İngiltere’den, Hollanda’dan, Kuveyt’ten, Türkiye’den konularında uzman 13 konuşmacı katılacak.

  Dr. Hanı Al MAZEEDI, Kuwait Institute for Scientific Research, Kuveyt
  Dr. SUKOSO, Head of Halal Product Assurance Organisation Agency (BPJPH), Endonezya
  Dr. Muhammad Nadratuzzaman HOSEN, State Islamic University, Jakarta, Endonezya
  Muhammad Mazhar HUSSAINI, American Halal foundation, Amerika


  (Devam‎ için: BÜTÜN ÜMMET ELELE, 600 YIL İSLAM’A BAŞKENTLİK YAPMIŞ İSTANBUL’DA BULUŞUYORUZ.) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  
   
  Gimdes Video

  REKLAM SPONSORU

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Selamsiz sabahsiz İslam Ülkesİ ve toplumu olur mu?
  · AÇlik ve manevİ İlİmler
  · Şekerleme ÜrÜnlerİ alirken nelere dİkkat edİlmelİ?
  · Hazİran 2019’da gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Tayland davetİ baŞari İle bİttİ.
  · Yenİ dÜnya dÜzenİ ve helal gida”kİtabimizin 3.baskisi Çikti
  · MÜslÜmanin “helal İlaç” sorumluluĞu
  · Çocuklarımızı! modernitenin kolasından, enerji İçeceklerinden,jipslerinden, yumuşak şekerlerinden ve
  · KÜresel boykota ne zaman baŞlayacaĞiz?
  · Kurban bayramini kurban bayrami gİbİ yaŞamak.
  · Tayland programimizin İlk gÜnÜ gÖrÜntÜlerİ geldİ
  · Gİmdes,Üretİcİ fİrmalarimizla tayland’da
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİmİ baŞladi
  · Uluslararasi helal ve tayyİb konferansi 7 eylÜlde İstanbulda
  · >helal İlaÇ zİrvesİ
  · 15 temmuzu ÜÇ yildir unutmadik unutmayacaĞiz
  · Gİmdes’İn ÖncÜlÜĞÜnde helal ve tayyİb ÜrÜnler cnr food İstanbul fuarinda
  · Dİjİtal platformlarda ve medyada helal sertİfİka gereklİ mİdİr?
  · Helal ve tayyİb bİr hayat İÇİn gİmdes
  · Gİmdes gÖnÜllÜ genÇlİĞİn erkek gurubu İle tolanti gerÇekleŞtİrİldİ

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.