Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Ana SayfaHelal-HaramE Katkı MaddeleriZiyaretçi Defteri
Ürünlerde Katkı MaddeleriYeniden Gıda RaporuSık Sorulan SorularNeden Üye Olmalıyız?


· Ana Sayfa
· Boykot Mesajlarınız
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

Son Çıkan Kitabımız
Helal Lokma kitabı
Helal Lokma kitabımız tamamlanarak satışa sunulmuştur. Gıda Raporu, Halalen Tayyiban ve diğer kitaplarımızı sipariş etmek için GİMDES'linkini kullanabilirsiniz.

Günün Ayeti
"Eğer Allah sana bir zarar verirse, onu kendisinden başka giderecek yoktur. Ve eğer sana bir hayır verirse kendisinden başka giderecek yoktur. O her şeye kadirdir." En`am 17

Günün Hadisi
"Zandan sakının,çünkü zan sözün en yalanıdır." Buhari,Tirmizi,Ebu Davud

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  Şu ana kadar
  25925692
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  BAHARİYE SAĞLIK BULUŞMALARI… SAĞLIKLI BESLENME ve HELAL GIDA

  Gönderen: huseyin Tarih: 27/05/2016 01:16 (5716 okuma)

  konferans BAHARİYE SAĞLIK BULUŞMALARI… SAĞLIKLI BESLENME ve HELAL GIDA

  Konuşmacı:
  GİMDES / Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği
  Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER
  Modöratör: Dr. Hasan Basri ÜNAL
  Selamlama Konuşması: İMH Sağlıkçılar Komisyonu Başkanı Dr. Uğur GENÇOĞLU
  Tarih-Saat: 27 Mayıs Cuma 19.30 - 21.30. Adres: İMH - İnsan ve Medeniyet Hareketi
  Bahariye Mevlevihanesi Silahtarağa Cd. No: 12 (Haliç Kıyısı, Eyüp Devlet Hastanesi Karşısı) Eyüp – İstanbul www.imh.org.tr
  Bu program; İMH-Bahariye'de Semazen Konferans Salonu'nda yapılacaktır.
  Söyleşi tam saatinde başlayıp saatinde sona erecektir. Katılım ücretsizdir, dileyen herkes katılabilir...
  Küçük çocuk getirilmemesi rica olunur. Ailece Davetlisiniz. Katılım ve İkramlar Ücretsizdir...


  (Devam‎ için: BAHARİYE SAĞLIK BULUŞMALARI… SAĞLIKLI BESLENME ve HELAL GIDA ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  DÜNYA HELAL ZİRVESİ İSTANBULDA

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/05/2016 02:17 (3930 okuma)

  konferans DÜNYA HELAL ZİRVESİ İSTANBULDA

  HELAL EXPO 2016, 15-18 ARALIKTA İSTANBUL KONGRE MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

  2016 yılında da HELAL EXPO etkinliklerini birlikte yürütmeye karar veren GİMDES ve DİSCOVER EVENTS Firması Sözleşme imzaladılar:

  GİMDES Başkanı BÜYÜKÖZER:


  2,5 Trilyon Dolar Büyüklüğündeki Helal Sertifikalı Ürün Sektörünün Türkiye'deki 7. Buluşması 15-18 Aralık 2016 İstanbul Kongre Merkezinde Halal EXPO'da...
  Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı'nın yedincisi DİSCOVER EVENTS Firması organizasyonuyla, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES), World Halal Council (WHC) ve KOSGEB desteğinde düzenleniyor. Dünya genelinde 2.5 trilyon dolarlık pazara ulaşan helal ürün sektöründen aldığı payı artırmak isteyen üreticiler 15 - 18 Aralık 2016 tarihleri arasında HALAL EXPO 2016 İstanbul'da “Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı”nda bir araya geliyor. Helal gıda, helal kozmetik, helal medikal ürünler, helal temizlik, hijyen malzemeleri, halal turizim, helal lojistik, helal otel, catering ve restoran, İslami moda ve tekstil, tesettür giyim ve helal finans ürün ve hizmet sektörleri ziyaretçi beğenisine sunulacak.

  DÜNYADAKİ HELAL LOKMA SEVDALILARI WHC İLE BİRLİKTE ARALIK 2016’DA TÜRKİYE’DE BULUŞUYORLAR


  (Devam‎ için: DÜNYA HELAL ZİRVESİ İSTANBULDA) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  PİYASADAKİ SAKIZLARA GİMDES NEDEN SERTİFİKA VEREMİYOR?

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/05/2016 23:56 (18587 okuma)

  konferans PİYASADAKİ SAKIZLARA GİMDES NEDEN SERTİFİKA VEREMİYOR?

  Bir ABD Literatüründe şu bilgiye rastladım; “ABD, dünya çapında sakız tüketiminin en yüksek oranlarına sahip ilk üç ülke arasında yer almaktadır. ABD'de, halkın yüzde 59’u, İran’da (yüzde 82) ve Suudi Arabistan’da (yüzde 79) Orta Doğu’da fazla sakız çiğneyiciler daha çok.

  ABD'de, birçok kişi lezzet ya da kendini oyalama gibi sebeplerle sakız çiğniyor. Bazısı stres rahatlatmak ve hatta gıda isteğini azaltmak için bir araç olarak kullanıyorlar. Günümüzde sakız birçok insan için vazgeçilmez bir hal almıştır. En önemlisi de çocukların dikkatini çeken renkli kutularıyla daha fazla albenisi olan sakızların zararları konusunda aileler yeterince bilinçli olmaması.

  Bugün,dünya sakız piyasasında yıllık üretim 580 000 tonu bulmaktadır.Endüstriyel sakız üretimine 55 yıl önce başlanan Türkiye’de ise yıllık 400 milyon TL(140 milyon dolarlık) dev bir pazar söz konusudur. Ve bu dev pazarın hedef kitlesi gençler ve çocuklar!


  (Devam‎ için: PİYASADAKİ SAKIZLARA GİMDES NEDEN SERTİFİKA VEREMİYOR?) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ ESKİŞEHİRDE TAMAMLADI

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/05/2016 08:37 (5039 okuma)

  konferans 22. GİMDES HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ ESKİŞEHİRDE TAMAMLADI….

  Bir Helal Sertifikalama kurumunun çalışmalarını bilimsel yürütebilmesi için hiç şüphesiz keyfiyet ve kemiyet bakımdan yeterli denetçi kadrosuna sahip olması şarttır. GİMDES, 2009 da sertifikalama yapmaya karar verince bu konuda çalışmalar yapmış Endonezya’dan ve Malezya’dan uzmanlar davet etti. Daha sonra ihtiyacı olan denetçiyi kendi eğitim kadrosu ile eğitmeyi düşündü. Böylece 2009 da başlayan Helal Sertifikalı Denetçi eğitimi serüveni, her yıl devam ederek 2016 yılının Mayıs ayına kadar 22 Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimini tamamladı. Bu eğitimlerin 17 adedi yurtiçi şartlarda, 5 adedi Tunus, Endonezya, Azerbaycan, Makedonya ve İstanbul olmak üzere Uluslarası nitelikte icra edilmiştir. Diğer eğitimlerin 2 adedi Ankara’da TOÇ BİR SEN ev sahipliğinde, 1 adedi de TÜRGEV evsahipliğinde Eskişehirde icra edilmiştir.

  Eskişehir’de eğitim programımız 17-21 Mayıs günleri arasında gerçekleştirildi. Ağırlıklı olarak Ziraat mühendisler, İlahiyatçılar ve diyetisyenden oluşan 20 katılımcıya, Dr. H.K.BÜYÜKÖZER, Dr. Halim AYDIN, Ahmet Tunç CENGİZ, Murat SAYIN, Hayreddin İŞBİLİR, Mustafa MARAL ve Abdulhamid AKSEL tarafından Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimi programı çerçevesindeki dersleri verildi. Eğitim sonunda sınavlar yapılarak Eğitim programı tamamlandı.


  (Devam‎ için: GİMDES HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ ESKİŞEHİRDE TAMAMLADI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BAYBURT ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ HELAL GIDA KONULU PROGRAM GERÇEKLEŞTİRDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/05/2016 02:01 (3436 okuma)

  konferans BAYBURT ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ HELAL GIDA KONULU PROGRAM GERÇEKLEŞTİRDİ

  Bayburt, Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği ‘’Helal Gıda’’ konulu program 14 Mayıs 2016 tarihinde, Şair Zihni Kültür Merkezi salonunda yapıldı. Programa GİMDES Baş Denetçisi, Ziraat Müh.Ahmet Tunç Cengiz ve Atatürk Üniversitesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hacı Murat Kumbasar katıldı.

  Programda Ahmet Tunç Cengiz, Helal Gıda konusunda günümüzde karşılaşılan en büyük sıkıntının katkı maddeleri olduğunu belirterek riskli katkı maddeleri üzerinde durdu.

  Toplumumuzun helal ürün talebinin giderek arttığını ancak henüz istenilen seviyede olmadığını,helal sertifikalandırma sistemi ile zararlı katkı maddelerinin oluşturmuş olduğu kirlilikten biraz daha uzaklaşıldığını belirtti.Programda helal lokma sorumluluğumuz için helal gıda tüketimin gerekliliği belirtildi.

  Seminer süresince; günümüzde market raflarında görülen ürünlerin içeriklerinde İslami yaşantımız ve sağlığımız açısından risk oluşturan unsurlar üzerinde duruldu. Katkı maddelerinin ham madde kaynaklarının çoğunlukla ithal edildiği domuz ve alkol kullanım oranının çok yüksek olduğu, Jelatin, MSG, Karmin, L-Sistein gibi katkılardan uzak durulması gerektiği belirtildi. Müslüman kimliğimize uygun helal bir yaşam için helal tüketimin önemi belirtilerek helal bir hayat için tükettiğimiz gıdaların helal olmasının şartları örnekler ile anlatıldı. Konferansın videosunu izlemek için linki tıklayınız.HELAL KAZANÇ-HELAL GIDA


  (Devam‎ için: BAYBURT ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ HELAL GIDA KONULU PROGRAM GERÇEKLEŞTİRDİ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ŞABAN AYININ 15.GÜNÜ BERAT GECESİ MÜBAREK OLSUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/05/2016 13:10 (5523 okuma)

  konferans ŞABAN AYININ 15.GÜNÜ BERAT GECESİ MÜBAREK OLSUN…

  İlahi feyiz ve bereketlerle dopdolu rahmet ve hüküm gecesi Berat Gece’niz mübarek olsun. İslam Ümmeti için Hayırlara vesile olsun.


  Berat Gecesi, Müslümanlarca mağfiret ve kurtuluş gecesi olarak bilinir. Mü’minler bu gecede ibadet ve taatle meşgul olarak bir yıllık amellerinin muhasebesini yaparlar. Mükemmel bir insan, olgun bir Müslüman vasfı kazanmak için gelecek günlerine ve dünya işlerine daha düzenli bir istikamet vermek imkânını bulurlar.

  "O apaçık kitaba and olsun ki, biz onu gerçekten mübarek bir gecede indirdik. Çünkü biz onunla insanları uyarmaktayız. Bütün hikmetli işler o gecede tefrik olunur." DUHAN 2-4

  Üç aylara ayrı bir ruh ve mâna içinde giren Peygamber Efendimiz özellikle Şaban ayına özel bir özen gösterir, başka zamanlarda görülmemiş bir derecede ibadete ve âhiret işlerine yönelirdi. Bu ayın çoğu günlerini oruçlu geçirirken, geceleri de diğer gecelerden çok farklı bir şekilde ihya ederdi.


  (Devam‎ için: ŞABAN AYININ 15.GÜNÜ BERAT GECESİ MÜBAREK OLSUN) ( Kategori: Tebrik)

  GİMDES Gönüllü standı Gençlik Fuarında 6. Gününde

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/05/2016 06:27 (6925 okuma)

  konferans GİMDES Gönüllü standı Gençlik Fuarında 6. Gününde

  İSTANBUL - Helal Gıda’yı en iyi şekilde temsil etmek amacıyla 14-19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik Fuarında stant açan, GİMDES Gönüllüleri fuar alanında yaklaşık 40 STK ve Gençlik yapılanmasını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi. E-4 No’lu stantta 09.00-20.00 saatleri arasında 6 gün boyunca aktif olan GİMDES Gönüllü standı büyük bir ilgi ile karşılandı.

  Binlerce kişinin bilgi almak için geldiği stantta ziyaretçilere helal gıda ve sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verildi. Ayrıca sorulan sorulara cevap veren öğrencilere hediyeler verildi. GİMDES Gönüllü standını GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Büyüközer, Başdenetçi Ahmet Tunç Cengiz, il temsilcileri ve yabancı ülkelerden gelen öğrenciler ziyaret etti. Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş'a helal yaşam dergisi ve broşürleri takdim edildi.


  (Devam‎ için: GİMDES Gönüllü standı Gençlik Fuarında 6. Gününde) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  Isparta’da “Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam” Konulu Konferans Düzenlendi..

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/05/2016 06:17 (3237 okuma)

  konferans Isparta’da “Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam” Konulu Konferans Düzenlendi..

  11 Mayıs 2016 Çarşamba günü Isparta Halk Eğitim Merkezi’nde Halal Dunya Marketleri Isparta Şubesi’nin organize ettiği “Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam” konulu konferans saat 20:00 de gerçekleşti. GİMDES adına Konferansa, GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi, Gıda Yük. Mühendisi ve Başdenetçi A.Hayreddin İşbilir katıldı. Halal Dunya Marketleri Isparta Şube sahibi Ahmed Çelik, Isparta Tabldot Genel Müdürü Şükrü Kazak, Vitamin Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Aktaş ve 100 kadar katılımcının bulunduğu konferans, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.


  (Devam‎ için: Isparta’da “Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam” Konulu Konferans Düzenlendi.. ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MARMARA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ’NDE HELAL VE TAYYİB LOKMA KONUŞULDU

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/05/2016 23:23 (4249 okuma)

  konferans MARMARA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ’NDE HELAL VE TAYYİB LOKMA KONUŞULDU…

  13.05.2016 Cuma günü MARMARA ÜNİVERSİTESİ Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulübünün düzenlediği Seminerde GİMDES Helal Ürün ve Helal Gıda anlatıldı. Toplantıya konuşmacı olarak GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER katıldı. BÜYÜKÖZER, konuşmasında inanca göre tüketimin temel insan hakkı olduğu ve bunun BM 1985 insan hakları evrensel beyannamesi tüketici hakları kısmında da belirtildiğinden bahsetti.

  Ekonomide Ürün Tarifinin; İnsan ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilen, maddi (mal) ve maddi olmayan (hizmet) üretilmiş unsurların genel adı olduğunu belirten BÜYÜKÖZER,Helal Ürün Tarifinin de; İslam dininin ( ki ALLAH(CC) ın gönderdiği bozulmamış son dindir) izin verdiği doğrultuda İnsan ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilen, maddi (mal) ve maddi olmayan (hizmet) üretilmiş unsurların genel adı olduğunu söyledi.


  (Devam‎ için: MARMARA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ’NDE HELAL VE TAYYİB LOKMA KONUŞULDU) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL EXPO 2016, 15-18 ARALIKTA İSTANBUL KONGRE MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/05/2016 04:54 (4313 okuma)

  konferans 'HELAL PAZARI HIZLA BÜYÜYOR'

  HELAL EXPO 2016, 15-18 ARALIKTA İSTANBUL KONGRE MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

  2016 yılında da HELAL EXPO etkinliklerini birlikte yürütmeye karar veren GİMDES ve DİSCOVER EVENTS Firması Sözleşme imzalama noktasında Anadolu Ajansı ile birer mülakat yaptılar:

  Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı ETE: 'Dünyada 860 milyar dolarlık bir helal gıda pazarı mevcut. Bu pazarın büyüklüğü her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor' GİMDES Başkanı BÜYÜKÖZER: 'Piyasadaki marketlerin çoğu, Müslümanların ihtiyacına cevap verecek şekilde dizayn edilmiş değil. Tüketicilerin İslami hassasiyetine, basiretine ve ferasetine güveniyorum. Onlar bu işi sıkı tutarlarsa bugüne kadar çizgilerini bir türlü belli etmeyen satıcılar da Müslümanların olmazsa olmazı olan helal ürünleri piyasaya sürmek zorunda kalacaklar'


  Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus ETE, 'Dünyada 860 milyar dolarlık bir helal gıda pazarı mevcut. Bu pazarın büyüklüğü her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor.' dedi. ETE, yaptığı değerlendirmede, helal pazarının Türkiye'de de her geçen yıl büyüdüğünü ifade etti.


  (Devam‎ için: HELAL EXPO 2016, 15-18 ARALIKTA İSTANBUL KONGRE MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK…) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ANKARA MURADİYE SAFİYE YÜCELER KIZ KUR’AN KURSUNDA HELAL LOKMA ANLATILDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/05/2016 02:16 (3925 okuma)

  konferans ANKARA MURADİYE SAFİYE YÜCELER KIZ KUR’AN KURSUNDA HELAL LOKMA ANLATILDI

  12 Mayıs Perşembe günü Muradiye Safiye Yüceler Kız Kuran Kursu öğrenci ve öğretmen velilerine GİMDES Hanımlar Kurulu Başkanı Birgül ARSLAN helal yaşam; her Müslüman ‘ın doğumundan ölümüne kadar helal dairesi içinde yaşaması gerektiğini bunun hem maddi hem de manevi bir gereklilik olduğunu, kulun Rabbine olan görevlerini yerine getirebilmesi için helal gıda tüketmesi gerektiğini ,insan oğlunun Adem (a.s)dan başlayan ilk sınavı henüz cennetteyken helal gıdayla olduğunun dan bahseden ARSLAN gelişen teknoloji ile hayatımızın her anında katkı maddeleriyle karşılaşacağımızı ve bunların helal ve sağlıklı olmasının gerektiğini belitti.

  Öğleden sonra ise Ankara’ lı hanım kardeşlerimize helal ve Tayyib yaşam hakkında bilinçlendirme yapan GİMDES Gönüllü Hanımlarıyla da bir aryaya gelen ARSLAN Ankara ziyaretini tamamlamış oldu.


  (Devam‎ için: ANKARA MURADİYE SAFİYE YÜCELER KIZ KUR’AN KURSUNDA HELAL LOKMA ANLATILDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Şubat-Nisan Ayı Raporları

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/05/2016 00:36 (9683 okuma)

  konferans GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Şubat-Nisan Ayı Raporları

  Elif ELMA l GİMDES Laboratuvar Hizmetleri Sorumlusu – Kimya Mühendisi


  GİMDES Laboratuvar çalışmaları rutin olarak işlemektedir. Raporların yayınlanması hem üretici firmalar için kontrolünü hem de kefalet sistemi ile yürütülen çalışmaların şeffaflığını tüketicilere sunmayı sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda GİMDES dosyalarında tutulan raporlardan şubat, mart ve nisan ayları için yaptırılan ürünlere ait liste mevcuttur.

  Bu üç ayda yaptırılan analizleri özet olarak incelersek,

  194 adet ürün için 401 adet analiz yaptırılmış, toplam 15 üründe analiz sonuçları uygunsuz olarak tespit edilmiştir. Bu çalışmalar istatistiksel verileri ortaya koymak için çıkarılmıştır. Şunu belirtmemiz gerekirse tespit edilen uygunsuzluklar giderilmiş olup tüketicinin nezdinde sertifikalı ürünler için herhangi şüphe oluşmamalıdır. En doğrusunu Allah bilir.


  (Devam‎ için: GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Şubat-Nisan Ayı Raporları) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES Gönüllüleri, 14-19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik Fuarında

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/05/2016 02:26 (8330 okuma)

  konferans konferans GİMDES Gönüllüleri, 14-19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik Fuarında

  İSTANBUL- GİMDES Gönüllüleri çalışmaları aralıksız devam ederken 14-19 Mayıs tarihleri arasında Yenikapı Sahili'nde gerçekleştirilecek olan Gençlik Fuarı'nda da stant kurup çeşitli panel ve konferanslar düzenleyecek.

  Türkiye'nin ilk Gençlik Fuarı olma özelliğini taşıyan fuara yüzden fazla kurum katılacak. 14-19 Mayıs tarihleri arasında Yenikapı Sahili'nde gerçekleştirilecek olan bu etkinlikte GİMDES Gönüllü Gençler de hazır bulunacak.

  Etkinlik çerçevesinde Helal ve Tayyib Gıda, Gönüllülük temalı panel ve konferansların gerçekleştirileceği fuarda katılımcılara Helal Gıda’nın önemi anlatılacak. Gimdes Gönüllü stantında GİMDES'in ulusal ve uluslararası çalışmalarından bahsedilecek, merak edilen sorular cevaplanacak ayrıca konuya ilgi duyan gençlere dergi ve broşürlerden verilecektir.


  (Devam‎ için: GİMDES Gönüllüleri, 14-19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik Fuarında) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  YÜZAKLARIMIZ OLAN HALAL DUNYA MARKETLERİMİZİN SULTANBEYLİ ŞUBESİ YENİDEN AÇILIYOR…

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/05/2016 07:46 (5937 okuma)

  konferans YÜZAKLARIMIZ OLAN HALAL DUNYA MARKETLERİMİZİN SULTANBEYLİ ŞUBESİ YENİDEN AÇILDI…

  “Sizden, hayra dâvet eden, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân, 104)
  “Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin” (Bakara 2/172)


  Bu ayeti kerimelerin ışığında müslümanları helal ürünlere teşvik eden, haram ürünlerden meneden bir topluluk olan HALAL DUNYA MARKETLERİ Sultanbeyli Şubesi tekrar hizmete giriyor..

  Sağlığınıza ve dininize zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürünün bulunmadığı, 10 bin çeşide yakın ürünün sergileneceği, Uluslararası sertifikalama kurumu GİMDES'in denetiminde helal ve tayyib sertifikalı ürünlerin yer alacağı Halal Dunya Marketleri Sultanbeyli şubesi Kuran ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde 14 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00 'da açılışı yapıldı. Açılışta özel ikramlar ve bu güne özel indirimli satşlar yapıldı.

  Marketimizin Adresi, Mehmet Akif Ersoy Mh. Gün Cd. No:26/A. SULTANBEYLİ / İSTANBUL TEL:0216 419 41 71


  (Devam‎ için: YÜZAKLARIMIZ OLAN HALAL DUNYA MARKETLERİMİZİN SULTANBEYLİ ŞUBESİ YENİDEN AÇILIYOR…) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  Helal Yaşam Ve Kadın Konferansı Gerçekleştirildi

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/05/2016 06:35 (1678 okuma)

  konferans Helal Yaşam Ve Kadın Konferansı Gerçekleştirildi

  GİMDES Hanımlar Kurulu tarafından ‘’Helal Yaşam Ve Kadın’’ konferansı 07 Mayıs Cumartesi günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

  Program içeriğinde Eğitimci-Yazar, Nejla Koytak, ’’Helal Temeller ve Kadının Rolü’’, Yüksek Kimya Mühendisi, Kudret Livaoğlu, ’’Süslenmede Helal Kritik Hususlar’’ konularında sunum gerçekleştirdiler.

  Helal Temelleri Anneler Vermeli

  Nejla Koytak, kadının toplumdaki önemini vurgulayarak özellikle annelerin helal gıda konusunda da şuurlu ve bilinçli anneler olarak çocuk eğitiminin gerçekleştirilmesinin önemi üzerinde durdu.


  (Devam‎ için: Helal Yaşam Ve Kadın Konferansı Gerçekleştirildi) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİNDE GİMDES HELAL LOKMA SEMİNERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/05/2016 01:58 (2937 okuma)

  konferans BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİNDE GİMDES HELAL LOKMA SEMİNERİ

  4 Mayıs 2016 tarihinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde GİMDES Teknik Bilim Kurulu üyesi Gıda Mühendisi F.Füsun MENTEŞ tarafından bir seminer verildi. Anadolu Gençlik Derneği Bolu Hanımlar Komisyonu, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Hanımlar Komisyonu ve İnsan ve Medeniyet Topluluğu tarafından ortaklaşa yapılan seminer üniversitenin Yeşil Salonunda gerçekleştirildi.

  Fast food beslenmedeki sıkıntılar, jelatin içeren ürünlerde ne gibi sorunlarla karşılaşılıyor, sentetik renklendirici ve sentetik tatlandırıcıların insanlarda ortaya çıkardığı rahatsızlıklardan bahsedilen seminerde genelde öğrencilerden oluşan topluluğa hitap edildi.


  (Devam‎ için: BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİNDE GİMDES HELAL LOKMA SEMİNERİ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GÜNEY AFRİKA HELAL SERTİFİKA KURUMUSANHA Şer'i Kurul Başkanı GİMDES’i ziyaret etti

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/05/2016 01:31 (2502 okuma)

  konferans GÜNEY AFRİKA HELAL SERTİFİKA KURUMU SANHA Şer'i Kurul Başkanı GİMDES’i ziyaret etti

  SANHA Şer'i Kurul Başkanı Muhammed Said Navlakhi Bey GİMDES’i ziyaret ederek GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer ile görüştü. Navlakhi, GİMDES ile SANHA’nın işbirliğinin çok iyi düzeyde devam ettiğini, Helal sertifikalamada samimi ve yalnızca Müslümanlara hizmet gayesiyle çalışmalarını sürdüren kurumlara tüm dünyada ihtiyaç olduğunu söyledi. GİMDES’in Türkiye’de yapılan çalışmalarının takdire şayan olduğunu ifade etti.

  GİMDES Başkanı Dr. Büyüközer “GİMDES’in Türkiye’de ilk Helal sertifikalama çalışmalarına başlayan kurum olarak Müslümanların Helal sertifikalı ürünlere ulaşması için çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi. Helal sertifikalıamada gerek şeri gerekse de teknik konularda kişilerin yetiştirilmesi için GİMDES’in Dar’ul Helal Mederesesi projesini oluşturduğunu ve ümmeti ilgilendiren bu önemli projeye sertifikalama kurumları başta olmak üzere tüm herkesin destek vermesinin önemini ifade etti.”


  (Devam‎ için: GÜNEY AFRİKA HELAL SERTİFİKA KURUMUSANHA Şer'i Kurul Başkanı GİMDES’i ziyaret etti) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES, Fi Ingredients Istanbul Fuarın’da

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/05/2016 01:15 (1932 okuma)

  konferans konferans GİMDES, Fi Ingredients Istanbul Fuarın’da

  GİMDES Ar&Ge Koordinatörü Dr. Majed Alhariri ve GİMDES Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Murat Sayın Fi Ingredients Fuar Organizasyonunun GİMDES’in Helal sertifikalamadaki deneyimlerini paylaşmak istemesi ile ilgili daveti üzerine 5 Mayıs’ta “Helal Sertifikalamanın önemi ve Helal Sertifikalı ürünlerin potansiyeli” ve “Helal sertifikalamada karşılaşılan sorunlar ve çözümler, Helal üretim” konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.

  İstanbul, gıda güvenliğinin korunmasında stratejik ve vazgeçilmez öneme sahip gıda bileşenleri endüstrisinin buluşması gerçekleşti. 4-6 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Food ingredients (Fi) İstanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'yı bir araya getiren bölgenin İlk gıda ve gıda bileşenleri fuarı olma özelliğini taşıyor.


  (Devam‎ için: GİMDES, Fi Ingredients Istanbul Fuarın’da ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  SAVCI İKİZ ÇOCUKLARINA AŞI YAPTIRMAMA HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/05/2016 05:19 (42364 okuma)

  konferans SAVCI İKİZ ÇOCUKLARINA AŞI YAPTIRMAMA HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI….

  BU AŞI DERDİ NE ZAMAN BİTECEK?

  Sayıları her geçen gün artış gösteren ve ailelerimizi ve çocuklarımızı tedirgin eden aşı furyasını çeşitli zamanlarda dile getiren yazılar yayınladık.Bu konu henüz bir çözüme ulaşmadı. Ancak bu günlerde medyaya düşen haberlerde hukuki yolla netice almaya çalışanların sonuç alabileceği umudunun doğduğu anlaşılmaktadır.


  "Ordu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün tüm temyiz talepleri reddedilerek, temyiz talebine karşı başlattığı hukuk mücadelesinde tıbbi ve hukuki gerekçeleri dikkate alınarak bu kararı Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi onamıştır.

  Ordu’da Cumhuriyet Savcısının, ikiz bebeklerine zorunlu olan aşıyı yaptırmamak için verdiği hukuk mücadelesini kazandı. Ordu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün Aile Mahkemesi’ne açtığı dava, savcının tıbbı gerekçeleri haklı bulanarak reddedildi. Müdürlük kararı temyize götürdü. Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi de savcının gerekçelerini haklı bularak yerel mahkemenin kararını onadı.


  (Devam‎ için: SAVCI İKİZ ÇOCUKLARINA AŞI YAPTIRMAMA HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZ AKLARINA YENİ BİR ÜYE DAHA KATILDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/05/2016 04:21 (4416 okuma)

  konferans MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZ AKLARINA YENİ BİR ÜYE DAHA KATILDI

  Halal Dunya Marketler Zinciri’nin Elif sitesi, Etlik, Gölbaşı, Kazan'dan sonra Ankara beşinci Şubesi Keçiörende Dualarla Açıldı..

  ‘Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin’ (Bakara 2/172)

  “Helal Lokma Ailede başlar” sloganı ile çalışmaya başlayan Halal Dunya Marketleri zincirinin, Ankara’da 5. Şubesi dualarla açıldı. Kızlarpınarı Cad. No:27/A Mecidiye Durağı KEÇİÖREN / ANKARA adresindeki Yeni şubemiz Ankara/Keçiören’li kardeşlerimize ve bütün Müslümanlara hayırlı olsun.

  Müslüman halkımızın ısrarlı talepleri doğrultusunda ortaya koyduğumuz uluslararası “HALAL DUNYA MARKETLERİ” projemiz, gönüllü ve öncü ruhlu müteşebbislerimiz de meydana çıkınca kuvveden fiile çıktı. Türkiye’mizin gözaydını ve yüz akları “HALAL DUNYA MARKETLERİ” şubeleri birbir vatan sathında boy gösteriyor. Bugün Ankara/Keçiören şubemizle 37 şubeye ulaşmış bulunuyoruz. Sırada hazırlıklarını tamamlamaya çalışan şubelerimizin katılımı ile büyük bir marketler zincirine doğru hızla ilerliyor. Şimdi Helal Lokma gönüllülerinin marketlerimizi ziyaret ederek hem Helal ve Tayyib, hem de ucuz ürünlerden satın alarak bu marketlerimizi desteklemelerini bekliyoruz.

  GİMDES’in sosyal projelerinden biri olan Halal Dunya Marketleri projesi için GİMDES Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER’in açıklaması şöyledir.


  (Devam‎ için: MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN YÜZ AKLARINA YENİ BİR ÜYE DAHA KATILDI) ()

   
  Referandum
  Gıdanızı seçerken, sizin için en önemli faktör nedir?

  Tat
  Doyuruculuk
  Ucuzluk
  Helâllik  Sonuçlar
  Anketler

  Toplam Oy 20855

  eBültenimize Abone Olun
  Helal Gıda konusunda en güncel bilgileri almak ve Helal Gıda konusunda en taze bilgilere sahip olmak için lütfen email adresinizi alttaki forma girip gönderiniz. Eposta adresiniz Gidaraporu ve Gimdes ailesinden başka kimseyle paylaşılmamaktadır.


  Gimdes Videoları

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Sponsorlarımız


  Linkler
  Dünya Helal Vakfı
  2015 Helal Expo
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikalı Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuarı
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplarımız
  Helal Dede

  Makale Arşivi
  · Gaziantep'de helal gida ve gimdes konferansi
  · Bu gece mirac gecesi’nin hicri sene-i devriyesidir
  · Rize rte üniversitesinde helal ve tayyib lokma konusuldu
  · Gimdes nitrit ve nitratli et ürünlerine neden izin vermiyor?
  · Yeni bir dünya helal günümüze hazirlaniyoruz
  · Gencler helal lokma sorumlulugumuzu unutmayalim!
  · Kirikkale anadolu genclik derneginde ''helal kazanc ve helal gida'' semineri
  · Erzurumda yüz akimiz halal dunya market subemiz hizmete girdi
  · Ilim yayma cemiyetinin ankara'da ki mehmet akif ersoy yurdunda ''helal gida ve gimdes'' konferansi
  · Hacettepe üniversitesinde ''helal gida ve gimdes'' konferansi‏
  · Ankara adalet ve medeniyet derneginde ''helal gida ve gimdes'' seminerleri devam ediyor‏
  · Gercek bir helal ve tayyib sertifikayi bilsek cok sey degisecek
  · Helal gida sadece helal et degildir
  · Gaziantep’te 3. halal dunya market subesini allah’in izni ile sahinbey’de actik
  · Mart 2016 ayi sertifika alan firmalarimiz
  · Iğdır üniversitesi'nde helal gıda paneli düzenlendi
  · Antalya erdem beyazıt kültür merkezi’nde “helal yaşam” konulu konferans düzenlendi
  · Helal ürün arayan kardeslerimize… yüz aklarimiz halal dunya marketleri’ne yeni kardesler geliyor…
  · Sahte helal logosunun onü alinamiyor.
  · Cobançeşme imam hatip lisesi ve esenler nene hatun imam hatip ortaokulu seminerleri
  · Gimdes, kocaeli evliya celebi kiz imam hatip orta okulunda
  · Gimdes’in belli olan nisan ayi konferans ve seminerleri
  · Gimdes malezyada…
  · Vakit hayir yapma vaktidir.
  · Bütün müslümanlara cagrimizdir!..
  · Helal ve tayyib bir lokma icin - helal ve tayyib bir sertifikalamaya ihtiyacimiz var!..
  · Islam toplumu milli gorüs paris bolgesi, kadinlar teskilati bolge baskanligi-helal ve tayyib lokmami
  · Dünya helal vakfinin web sitesini gordünüz mü?
  · Gimdes helal kahvalti soframizda bulusalim
  · En güvenilir kalite, helal ve tayyib standart kalitesidir
  · Kayseri’de helal lokmanin onemi anlatildi
  · Bursada helal lokma ve gimdes seminerleri verildi…
  · Dünya helal pazari 500 milyar dolara dogru büyüyor.
  · Ankara'da adalet ve medeniyet derneginde ''helal gida ve gimdes'' anlatildi
  · Türgev-hadimkoyde helal lokmanin onemi anlatildi…
  · Helal erlerinden 2. “helal yaşamda gençlik” konferansı yapıldı
  · Subat 2016 ayi sertifika alan firmalar
  · 20 martta helal lokma icin fransa’dayiz
  · Helal logo sahtekarlarinin kokü ne zaman kurutulacak?
  · Gimdes’in belli olan mart ayi konferans ve seminerleri
  · Müslüman türkiyenin yüzaklari: halal dunya marketleri. iyi ki varsiniz!
  · Helal ve tayyib beslenmenin onemi?
  · Gimdes hanımları bilgilendirmeye devam ediyor
  · Helal ve tayyib mutfak cocuk atelyesi
  · Bir tugla da siz koyun
  · Helal sertifika sahtekarligihollandaya almanyaya kadar ulasti
  · Gimdes helal yasam rehberi dergisine hala abone olamadiniz mi?
  · Basaksehir emin sarac kültür merkezinde helal gida ve yasam semineri
  · Genc gozde derneginde helal gida semineri
  · 2. helal yasamda genclik konferansi

  Gıda Raporu © 2003-2013
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.