Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Günün Ayeti
"Hakikaten insan için kendi çalıştığından başkası yoktur ve muhakkak onun çalışması yarın görülecektir.Sonra ona karşılığı tastamam verilecektir." Necm 39-41

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Hadisi
"Her sarhoşluk veren hamr içkidir, her içki(hamr) haramdır. Sahih-i Müslim

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  43502139
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL ÜRÜNLERİ HALKLA BULUŞTURUYORUZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/04/2018 02:37 (242 okuma)

  kadir Müslümanlar Haramdan Arındırılmış Helal ve Tayyib Hayatını Arıyor.

  HELAL ÜRÜNLERİ HALKLA BULUŞTURUYORUZ.

  HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERDE EN BÜYÜK BULUŞMA 25 -28 EKİM ‘DE, HELAL FESTİVAL'DE...


  Kendi oluşturduğu serbest piyasa ekonomisi ile 2018 yılında da hızla büyümeye devam eden Helal ve Tayyib ürün sektörü 25 Ekim – 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Avrasya Sanat ve Gösteri Merkezin’de Helal ve Tayyib Yaşam Etkinlikleri Festivalin’de Helal ve Tayyib ürünlerle Halkı buluşturuyoruz.

  Farklı coğrafyalarda bile olsa İslam inancını kabul etmiş nüfusun bilinçlenmesi ile birlikte helal üretim standartlarının belirlenmesi ve helal ürün sertifikasyonu ihtiyacı kendiliğinden doğmuştur. Bu ihtiyaç elbette paralelinde bir pazar doğmasını sağlamıştır ve bu Pazar hızla büyümektedir.

  Bugün tüm dünyada Helal ürün potansiyel talebinin 3.5 trilyon doları, sadece helal gıda sektörün ise 1 trilyon doları aştığı tahmin ediliyor olmasına rağmen gerçekleşme ne yazık ki %14-16 larda seyretmektedir. Bu rakamı yükseltmede Türkiye çok önemli bir potansiyeldir. “Türkiye bu konuda dünya liderliğine namzet olan ülkelerin başında yer alıyor.” Eski alışkanlıklar ve reklamlarla sağlanan algı sebebi ile %80 müslüman halk henüz Helal ve Tayyib ürün pazarına tam intibak edemediği görülmektedir. Bu Festivalle geniş halk katmanlarının Helal ve Tayyib ürünlerle buluşturulması hedeflenmiştir.

  Festival boyunca; Animasyon ve Gösteriler:


  (Devam‎ için: HELAL ÜRÜNLERİ HALKLA BULUŞTURUYORUZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  BPA’LI PLASTİK EŞYALARDA KANSER VE KISIRLIK TEHDİTİ ALTINDAYIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/04/2018 03:17 (526 okuma)

  kadir BPA’LI PLASTİK EŞYALARDA KANSER VE KISIRLIK TEHDİTİ ALTINDAYIZ

  “Haram olan her şey, içki gibi sarhoş etseydi, kimin ayık kimin sarhoş olduğunu işte o zaman anlayabilirdik.”

  HELAL VE TAYYİB HAYAT İÇİN PLASTİKSİZ EV!

  Plastiklerin Yapımında Kullanılan BPA Kimyasalının Polikarbonat saklama kap ve şişelerden insanların vücuduna geçtiği tespit edildi.

  ABD’de Harvard School of Public Health (HSPH) Kurumsal sitesinde “Acil Duyuru” notu ile 21 Mayıs 2009 günü yukarıdaki başlıkla bir yazı yayınlandı.

  Bu risklerden bazıları şöyle sıralanıyor:

  -BPA'ya maruz kalmış anne karnındaki ceninlerde, yeni doğmuş bebeklerde ve çocuklarda büyüme ve davranış bozuklukları ortaya çıkıyor.
  - Polikarbonattan mamül plastik şişe ve ambalajlardan tüketilen su ve gıda maddeleriyle birlikte vücudumuza giren BPA maddesi prostat, beyin gelişimi, kalp hastalıkları, karaciğerde enzim bozuklukları ve diyabet hastalıklarına sebep oluyor.
  - Polikarbonat bebek biberonlarla beslenen çocuklar erken cinsel olgunlaşmaya maruz kalıyor.
  - Sperm üretiminde ciddi bir düşüşe sebep oluyor. Çünkü ne ilginçtir ki; BPA maddesi vücutta östrojen hormonunu taklit ediyor ve kadınlık hormonuna dönüşüyor!
  -Erişkinlerde göğüs kanseri riski oluşturuyor.


  (Devam‎ için: BPA’LI PLASTİK EŞYALARDA KANSER VE KISIRLIK TEHDİTİ ALTINDAYIZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  TEKRAR SORUYORUZ: MEVCUT AŞILARI ÇOCUKLARIMIZA YAPTIRALIM MI? YAPTIRMAYALIM MI?

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/04/2018 00:23 (2021 okuma)

  kadir TEKRAR SORUYORUZ: MEVCUT AŞILARI ÇOCUKLARIMIZA YAPTIRALIM MI? YAPTIRMAYALIM MI?

  “Bir gönüllümüz bize bir mesaj atmış. "Mahallemizin Sağlık Ocağı sorumlusu doktor Çocuğuma aşı yaptırmak zorunda olduğumu, aksi halde cezaya muhatap olacağım ikazını yaptı. Sizlerin yayınladığı bilgiler yardımı ile cevap vermeye çalıştım. Bu ithal aşılarda Thimesoral maddesini içerdiğini ve bunun da başta otizim gibi beyinsel arızalar meydana getirdiğini anlatmaya çalıştım. Doktor bu bilgilerin yanlış olduğunu Thimesoral maddesinin etil ve metil olarak iki çesidinin olduğunu metil cıvanın tehlikeli olduğunu, ama etil cıvanın tehlikeli olmadığını, bizim aşılarımızda da etil cıva kullanıldığını iddia ederek beni ikna etmeye çalıştı. Siz ne diyorsunuz?”

  Bir kere biz aşıya karşı değiliz. Biz beynelminel ilaç mafiasının elinde olduğunu düşündüğümüz bu ithal ilaç ve aşılara karşı temkinli yaklaşmak zorunda olduğumuzu söylüyoruz. Bugün bir gerçek varki mevut aşı sistemi başta Amerika olmak üzere bütün dünyada tartışılmaktadır. Mevcut aşılar üzerinde tüm dünya kamu oyunda ciddi bir güvensizlik ortamı meydana gelmiştir. Ülkesindeki insanlarının sağlık güvenliğinden sorumlu olan devletler bu yaygın güvensizliği göz ardı edemez, bir takım gerçek dışı ifadelerle geçiştiremez. Radikal bir çözüm bulmak zorundadır.

  Bu hanımefendi kardeşimizin cevap veremediği konu ile söze başlayalım.

  Thimerosal içeren aşıları satanların en büyük savunması, "Bu madde etil civa içeriyor. Etil civanın vücuttan atılması ise çok kısa bir süre alıyor Asıl tehlikeli olan metil civa" şeklinde. Doktorumuz da aynen onlar gibi konuşmuş. Halbuki, Archives of Toxicology dergisinin 1985 yılında yayınladığı bir makalesinde, etil ve metil civanın santral sinir sistemi üzerindeki toksik etkisinin eşit düzeyde olduğu bildirilmiştir.


  (Devam‎ için: TEKRAR SORUYORUZ: MEVCUT AŞILARI ÇOCUKLARIMIZA YAPTIRALIM MI? YAPTIRMAYALIM MI? ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  DÜNYA HELAL VAKFI, HELAL ÜRÜN GELİŞTİRME ve EĞİTİM MERKEZİ (HÜGEM)’İ KURUYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/04/2018 07:42 (573 okuma)

  kadir DÜNYA HELAL VAKFI, "HELAL ÜRÜN GELİŞTİRME ve EĞİTİM MERKEZİ (HÜGEM)"’İ KURUYOR…

  “…De ki: Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Ancak akıl sahipleri öğüt alırlar.”(Zümer sûresi, 9)


  DÜNYA HELAL VAKFI’nın GİMDES’le birlikte oluşturduğu ve çeşitli eğitim çalışmalarının yürütüldüğü “Daru’l Helal Medresesi Eğitim Merkezi”nden sonra, “Ürün Geliştirme ve Eğitim Merkezi (HÜGEM)’”i kuruyor. Bu Merkezde 6 Birim’de farklı bilimsel çalışmalar gerçekleştirilecek. Bunlar kısaca;

  1. Helal Ürün Araştırma Birimi

  •Helal ürün üretimi alanında yapılan çalışmalara destek vermek için GİMDES bünyesinde bir AR-GE merkezi kurulması.

  2. Helal Ürün Analiz ve Kontrol Laboratuvar Hizmet Birimi (akredite lab kurulumu)

  •Biyogenetik Laboratuvarı
  •Mikrobiyoloji Laboratuvarı
  •Fizik ve Kimya Laboratuvarı
  •Enstrümental Laboratuarı

  3. Uluslararası Hizmet Birimi


  (Devam‎ için: DÜNYA HELAL VAKFI, HELAL ÜRÜN GELİŞTİRME ve EĞİTİM MERKEZİ (HÜGEM)’İ KURUYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  YENİ DÜNYA DÜZENİNDE HELAL VE TAYYİB BİR ÜRETİME DUYULAN İHTİYAÇ

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/04/2018 06:04 (341 okuma)

  kadir YENİ DÜNYA DÜZENİNDE HELAL VE TAYYİB BİR ÜRETİME DUYULAN İHTİYAÇ

  İki milyarlık İslam alemi, yüz yıldır süregelen uykusundan artık uyanıyor! Batının bir gece baskını ile taktığı prangaları bir bir kırıp atıyor. Sahip olduğu hayat nizamının nimetlerini bütün insanlık alemine sunmaya hazırlanıyor. Bu nimetlerin genel adı "HELAL YAŞAM SİSTEMİ"dir ve bu sistemin başında ise "HELAL VE TAYYİB GIDA" yeralmaktadır. Bu sebeple kendilerini Yeni Dünya Düzenini kurmakla görevlendirmiş olan nesiller bütün insanlığı öncelikle "HELAL VE TAYYİB GIDA SİSTEMİ"ne kavuşturmak zorundadırlar.

  Bunun için bütün üretim kaynaklarını, bütün üretim proses ve teknolojilerini yeniden dizayn etmekle mükellef olmalıdırlar. Tohumdan embriyona, çiftlikten sofraya kadar devam edecek sürecin her adımının helal damgası ile kontrolden geçmesi kaçınılmazdır. Bugün insanlık, tarihinde görülmemiş büyük bir bozgunculuğun tehditi altındadır. İnsanlık bu felaketin farkına varmaya başlamıştır. Ancak bu felaketin altından İslamsız kurtulması ihtimali muhaldir. Organik Tarım Projelerinin GDO ile mücadele bayrağını elinde tutan Avrupa'da dahi %100 gerçekleşebilme imkânını yakalayamamakta olduğu resmi raporlarda belirtilmektedir.


  (Devam‎ için: YENİ DÜNYA DÜZENİNDE HELAL VE TAYYİB BİR ÜRETİME DUYULAN İHTİYAÇ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  ''TIBBİ NEBEVİ VE KORUYUCU HEKİMLİK'' KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/04/2018 00:26 (1305 okuma)

  kadir "TIBBİ NEBEVİ VE KORUYUCU HEKİMLİK" KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

  "İki nimet vardır ki, insanların çoğu bunda aldanmıştır: Sıhhat ve boş vakit." (Buhari, Rikak 1; Tirmizi, Zühd 1; İbn Mace, Zühd 15)

  “Yaylaya çıkınız! Mevsim rüzgârlarını (güzel havalarını) koklayıp teneffüs ediniz! Kuytu ve güzel yerlerinde konaklayınız!” (Müsned, 4/55, 3/361; Tabakat-ü İbn-i Sad, 4/306)

  “İnsanoğlu midesinden daha zararlı bir kap doldurmamıştır. İnsanoğluna belini doğrultacak birkaç lokma kâfidir. Mutlaka yemesi gerekirse midesinin üçte birini yemeye, üçte birini içmeye, üçte birini de nefes alıp vermeye (havaya) bırakmalıdır” (Tirmizi, Zühd, hadis no: 2380)


  GİMDES Hanımlar Kurulu ve Marmara Üniversitesi Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulübünün organize ettiği "Tıbbi Nebevi ve Koruyucu Hekimlik" konulu konferans gerçekleştirildi.

  4. Helal Yaşam Konferansı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda yapıldı. Düzenlenen konferansa Öğretim Üyesi Eczacı Hilmi BAKIR konuşmacı olarak katıldı.

  BAKIR, konuşmasında kaynağını Kur'an-ı Kerim ve Allah Resulü sallallahu aleyhi ve sellemin sünnetinden alan Tıbbi Nebevi'nin, koruyucu hekimlikte Helal ve Tayyib beslenmenin önemine dikkat çekerek hastalanmadan önce sağlığı korumanın yolunun beslenme alışkanlıklarını düzenlemek, sünnete uygun yaşamak olduğunu ifade etti. Peygamberler döneminde başlayan Tıbbi Nebevi'nin uygulamalarının önemi, günümüz bilim adamları tarafından araştırmalarla desteklenmekte ve bunun önemine vurgular yapılmaktadır. Tıbbi Nebevi'de herkese hitap edecek bir paydanın olduğunu, toplum bilincini sağlamamız gerektiğini anlattı.


  (Devam‎ için: ''TIBBİ NEBEVİ VE KORUYUCU HEKİMLİK'' KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MİRAC GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/04/2018 14:07 (267 okuma)

  kadir MİRAC GECEMİZ MÜBAREK OLSUN…

  “Allahım, Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederiz.” “Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, şükür ve minnet, âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. (Yûnus Sûresi: 10.)

  “Seni her türlü noksandan tenzih ederiz. Senin bize öğrettiğinden başka bilgimiz yoktur. Sen her şeyi hakkıyla bilir, her işi hikmetle yaparsın.” (Bakara Sûresi: 32.)

  “Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola eriştirdikten sonra kalplerimizi sapıklığa meylettirme. Yüce katından bize bir rahmet bağışla. Muhakkak ki veren Sensin, duâ edip istediklerimizi bize bağışlayan Sensin.” (Al-i İmrân Sûresi: 8.)

  “Ey Rabbim! Beni ve zürriyetimi namazını dosdoğru kılanlardan eyle! Ey Rabbimiz! duamı kabul et! “Ey Rabbimiz! Herkesin hesaba çekileceği günde beni, ana-babamı ve müminleri bağışla!” (İbrahim Suresi 40-41)


  “Allahım, Efendimiz Muhammed(s.av)’e, onun âl ve Ashâb ve kardeşlerine Senin için hoşnutluk ve onun için de hakkı edâ olacak bir rahmet ve selâm eyle. Bizi ve dinimizi selâmette kıl. Duâmızı kabul eyle ey âlemlerin Rabbi! ”

  “Allahım! Senden, Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıracak amelleri sevmeyi dileriz.

  Allahım! Senin sevgini bize canımızdan, ailemizden ve soğuk sudan daha ileri kıl!”

  Efendimiz Aleyhisslâtu Vesselâm’ın Hürmetine;

  Günahlarımızı Afv-ı Mağfiret Eyle..!


  (Devam‎ için: MİRAC GECEMİZ MÜBAREK OLSUN) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNE HAZIRLANIYORUZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 11/04/2018 06:23 (411 okuma)

  kadir 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNE HAZIRLANIYORUZ…

  2013 yılında GİMDES’in önerisi, WORLD HALAL COUNCİL’in bütün dünya müslümanlarının kutlaması arzusu ile başlattığı DÜNYA HELAL GÜNÜ’nün bu yıl 6.sını kutlayacağız. Bu yıl dünyada ve ülkemizde Dünya Helal Gününü daha coşkulu daha görkemli olarak kutlamaya hazırlanıyoruz. WHC üyeleri geçen yıllar, ülkelerinde ayrı ayrı etkinliklerle Dünya Helal günü’nü kutlamışlardı. Bizim ülkemizde de GİMDES, Dünya Helal Vakfı ve Halal Dunya Marketleri şubeleri , önderliğinde Toçbirsen gibi birçok Sivil Toplum Kuruluşu çeşitli etkinliklerle bu günü kutlamıştık.

  Hicri 1439, Miladi 2018 yılımızda Ramazan ayımız 16 Mayısta başlıyacak inşaallah. Rabbimiz hayırlı, huzurlu ve bereketli kılsın. 1 Haziran Cuma günü ise 17 Ramazan’da Dünya Helal günümüzü kutlayacağız.

  Miladi 2013 yılında internet siteleri üzerinden bütün dünyaya yapılan açıklamada, “Dünya Helal Gününün, 100 yıldır unutulmaya yüz tutmuş, Helal lokma sorumluluğumuzu bize unutturmayacağını düşünerek, hep birlikte Allah’ın ipine sarılarak, lokmamızın helale doğru daha çok yakınlaşmasına ve hayatımızın helalleşmesine önemli katkı sağlayacağını ümit ediyoruz.

  Neden 17 Ramazan?


  (Devam‎ için: 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNE HAZIRLANIYORUZ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES 2018 NİSAN KONFERANS VE SEMİNERLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 11/04/2018 03:06 (512 okuma)

  kadir GİMDES 2018 NİSAN HELAL LOKMA KONFERANS VE SEMİNERLERİ

  03 Nisan 2018 Salı Aibeyköy Kız Anadolu Lisesi Konrerans Salonu SAAT:10:30 EYÜP /İSTANBUL Derya ÖZGÜR
  03 Nisan 2018 Salı Bolluca Ensar Kız kur’an Kursu SAAT:14:00 Arnavutköy/İSTANBUL. Birgül ARSLAN
  10 Nisan 2018 Salı Acı Badem Okulları SAAT:14:00 ÜSKÜDAR Ali Rıza KURUM
  11 Nisan 2016 Çarşamba AGD Gaziosmanpaşa Şubesi SAAT:13:00 Gaziosmanpaşa/İSTANBUL Birgül ARSLAN
  14 Nisan 2018 Cumartesi Yunus Emre Konferans Salonu SAAT: 14:00 KARAMAN Büşra KAYRAL
  20 Nisan 2018 Cuma Fatma Hatun Kur’an Kursu Konferans Salonu SAAT:13:00 Büyükçekmeçe/İSTANBUL Füsun MENTEŞ
  26 Nisan 2018 Perşembe Bülent Ecevit Üniversitesi Tahir Karaoğuz Konferans Salonu SAAT: 17.00 ZONGULDAK Birgül ARSLAN


  (Devam‎ için: GİMDES 2018 NİSAN KONFERANS VE SEMİNERLERİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  RADYO GİMDES’İ DİNLİYORMUSUNUZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/04/2018 08:05 (355 okuma)

  konferans RADYO GİMDES’İ DİNLİYORMUSUNUZ?

  Evet, GİMDES’in internet üzerinde deneme yayını yapan Radyo GİMDES’I dinleme fırsatı bulamadıysanız, dinleyenlerin tafsiyesine bakarak beğeneceğinizi ümit ediyoruz. Yaklaşık 2005 yılından beri GİMDES elemanlarımızın katıldığı, çeşitli Radyolarımızın programlarını içeren deneme yayınlarımızı bir defa deneyiniz. Mutlak beyeneceğinizi düşünüyoruz. Helal ve Tayyib yaşam Sistemini takip etmek isteyen kardeşlerimiz Radyo GİMDES’den bilgilenme konusunda istifade edeceklerdir. Denedikten sonra görüşlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. irtibat@gimdes.org

  RADYO GİMDES


  (Devam‎ için: RADYO GİMDES’İ DİNLİYORMUSUNUZ?) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  MART 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/04/2018 05:48 (1039 okuma)

  konferans MART 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1. PAMUCCO DOĞAL VE HİJYENİK ÜRÜNLER İSTANBUL YIKANABİLİR ÇOCUK BEZİ, HİJYENİK PED
  2. İRFAY GIDA-İRFAN AYBAK İLK SERTİFİKA İSTANBUL ÇİĞ KÖFTE , ACI SOS
  3. MOBAK TARIM VE GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. İLK SERTİFİKA ADANA BUĞDAY UNU
  4. SÜTSE SÜT ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. İLK SERTİFİKA İZMİR SÜT ÜRÜNLERİ

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  5. K.N. BAYRAMOĞLU UN GIDA HAYV. İNŞ. NAK. ve SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ERZURUM BUĞDAY UNU
  6. TÜRKOVA SÜT ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A. Ş. BARTIN SÜT ÜRÜNLERİ
  7. İKSAT GIDA İNŞ. NAK. TURZ. SAN. ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. BELGE YENİLEME ANKARA BAHARAT ÇEŞİTLERİ
  8. SAYINLAR GIDA MADDELERİ SAN. VE TİC. A.Ş. GAZİANTEP AYÇİÇEK YAĞI, MISIR YAĞI, PAMUK YAĞI, NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
  9. İNCİ GIDA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. KAYSERİ SUSAM VE TAHİN ÇEŞİTLERİ
  10. DEĞİRMENCİ TEKSTİL TARIM ÜRÜN. NAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BELGE YENİLEME GAZİANTEP MISIR UNU İRMİĞİ KEPEĞİ
  11. KAHRAMANMARAŞ KERVAN PASTANESİ DONDURMA GIDA TAR. TUR. TİC. LTD. ŞTİ. KAHRAMANMARAŞ DONDURMA VE SORBE ÇEŞİTLERİ
  12. ÇAMLIDAĞ GIDA YEM NAK. TUR. ve PETROL ÜRÜN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.-OSB BELGE YENİLEME AKSARAY SÜT ÜRÜNLERİ
  13. GIDAPARK GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BELGE YENİLEME İSTANBUL SÜT ÜRÜNLERİ
  14. ATAER GIDA ÜRETİM VE PAZARLAMA TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. BELGE YENİLEME İSTANBUL UN EKMEK KATKI MADDESİ
  15. GESAŞ GENEL GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. BELGE YENİLEME KONYA SUSAM, HELVA, REÇEL, ŞEKERLEME, LOKUM VS


  (Devam‎ için: MART 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  DÜNYADAKİ YETİM ÇOCUK SAYISI TÜRKİYE NÜFUSUNUN 5 KATI- YETİMLERE DESTEK KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/04/2018 01:12 (446 okuma)

  konferans DÜNYADAKİ YETİM ÇOCUK SAYISI TÜRKİYE NÜFUSUNUN 5 KATI- YETİMLERE DESTEK KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR

  Yetime Destek kampanyamıza desteğinizi bekliyoruz. Bu hayır pazarında sizin de bir alışverişiniz bulunsun.

  Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.” (Bakara – 215)
  “Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır”. (Ahmed ibni Hanbel, Müsned, V, 250.)
  “Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.” (Hz. Ebud Derda)


  Doğuştan itibaren yaşam, eğitim, sağlık, barınma ile birlikte fiziksel ve psikolojik sömürüye karşı korunma her çocuğun hakkı. Uluslararası toplum, çocukları istismara karşı korumak ve temel haklarını garanti altına alma noktasında sorumlu olsa da küresel sistem çocukların tarafında yer almıyor. Bu haklara dünyamızdaki her çocuk eşit olarak ulaşamıyor.

  Ülkeler silah ve savunma sektörüne milyar dolarlar harcarken hergün dünyanın bir yerlerinde çocuklar açlıktan ölüyor. Savaş ve çatışmalar çocukları korunmasız bırakıyor, onları sokakların insafına terk ediyor.


  (Devam‎ için: DÜNYADAKİ YETİM ÇOCUK SAYISI TÜRKİYE NÜFUSUNUN 5 KATI- YETİMLERE DESTEK KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 59. SAYISI ÇIKTI

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/04/2018 12:06 (481 okuma)

  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 59. SAYISI ÇIKTI

  YAŞAM TARZIMIZA NE OLDU?

  Toplumumuzun şimdilerde kaybolmuş gözüken Helal ve Tayyib yaşam unsurlarını tekrar gün ışığına çıkarmak adına ve tarih boyunca bizi biz yapan, manevî değerlerimizle uyumlu, bize yaşama sevincimizi tekrar kazandıracak Helal ve Tayyib bir yaşam tarzına dönüş yapmamız açısından bu ayki sayımızda “YAŞAM TARZIMIZA NE OLDU?” başlığıyla bu vurguya ağırlık verdik.


  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, “Yakın zamanımızda gelişen gıda endüstrisi gittikçe yaygınlaşmış, klasik yiyecek ve içeceklerimiz dahi yeni teknolojilerde üretilir duruma gelmiştir. Bunun yanında bilinmeyen birçok yeni gıda çeşidi ortaya çıkmıştır. Bu durum Müslüman tüketicinin kafasında soru işaretlerine yol açmıştır. Hem bu soru işaretlerini hem de Müslüman bir kimliğe sahip insanın batının seçeneklerini değil kendi yaşantısına göre tüketim yapması gerektiğini yıllardır anlatıyoruz.” vurgusu ile Müslümanlara çağrıda bulundu.

  Dr. Hani Mansour AL-MAZEEDİ, “Helal Standartları ve Helal Akreditasyon Kuruluşları Ekseninde Gerçek Helal’in Karşılaştığı Zorluklar” başlığıyla akreditasyon kurumları, yalnızca kalite yönetim sistemlerinin gerekliliklerine değil, Helale odaklanmaya yönelmesi gerektiği üzerinde durmuştur.

  Yrd. Doç. Dr. Muhammed YÜCEER, “Gıda Katkı Maddelerinde Bağımlılık Etkisi” konu başlığı ile MSG, Aspartam gibi katkı maddelerinin bağımlılık etkisi dışında beyin hasarına bile sebep olacağı tespit edilmişken hâlâ gıda ürünlerinde kullanıldığı üzerinde durmuştur.


  (Devam‎ için: HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 59. SAYISI ÇIKTI ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HELAL YAŞAM ATÖLYESİ...

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/04/2018 11:20 (562 okuma)

  konferans GİMDES HELAL YAŞAM ATÖLYESİ...

  GİMDES Hanımlar Kurulunun talep eden bütün kurumlar için hazırlamış olduğu ilk “Helal Yaşam Atölyesi” dersleri tamamlandı. Kurumların başvurusu ile hazırlanan 7 haftalık eğitim programında gıda başta olmak üzere ilaç ve kozmetik gibi Helal yaşama dair başlıklar detaylı bir şekilde işlenmektedir.


  Helal Yaşam Atölyemizin ilk dersini GİMDES Baş Denetçilerinden Veteriner Hekim Arzu SARITAŞ hanımefendinin sunumu ile gerçekleşti. Ayetler ve hadisler ışığında Helal yaşamın gerekliliğini ve sertifikalama ihtiyacının neden doğduğunu işledi.

  İkinci derse Gıda Mühendisi Fatıma Zehra SARI hanımefendi katılarak “Katkı Maddeleri” konusunu anlattı. Gıdalarımıza katılan sağlığımıza ve inancımıza uygun olmayan katkı maddeleri işlendi.

  Üçünde derste GİMDES Baş Denetçilerinden Veteriner Hekim Arzu SARITAŞ'ın katılımıyla " Et ve Et Ürünleri" konusu işlendi. İşlenmiş et ürünlerindeki tehlikeler, katkı maddeleri, Helal kesim ve kritik noktalar anlatıldı.

  Dördüncü derste, “Atıştırmalık Gıdalar” konusu anlatıldı. Semineri Arzu SARITAŞ hanımefendi gerçekleştirdi. Atıştırmalık gıdaların özellikleri, içerisine katılan maddelerden ve haram-şüpheli ürünlerden uzak durulmasına dair vurgulamalar yapıldı. Annelerin mutfaklarda çocuklar için alternatif üretimler yapmasının önemine ve tüketen değil üreten olmanın önemine değinildi.


  (Devam‎ için: GİMDES HELAL YAŞAM ATÖLYESİ... ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HELAL HARAM ÇİZGİSİNE NE KADAR DUYARLIYIZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 05/04/2018 14:03 (475 okuma)

  konferans HELAL HARAM ÇİZGİSİNE NE KADAR DUYARLIYIZ?

  Yüce Rabbimiz, âyet-i kerimede şöyle buyurmuştur: “Artık Allah’ın size helâl ve tayyib olarak verdiği rızıklardan yiyin. Eğer yalnız O’na ibadet ediyorsanız, Allah’ın nimetine şükredin..”(Nahl,114)

  Peygamber Efendimiz (s.a.s) de, okuduğum hadis-i şerifte şöyle buyurmuştur: “Helâl de bellidir, haram da bellidir. İkisinin arasında birtakım şüpheli hususlar vardır ki insanların çoğu bunları bilmezler. Kim şüpheli şeylerden sakınırsa, dinini ve haysiyetini korumuş olur. Kim de şüpheli şeylere düşerse, harama düşmüş olur…”( Buhari, Müslim, Ebu Davut, Tirmizi)

  Yüce Rabbimiz, insanı en değerli varlık olarak yaratmıştır. Tertemiz fıtratını korumak ve ebedi kurtuluşa ulaşmasını sağlamak için ona bazı sınırlar çizmiştir. Hayatımız boyunca riayet etmemiz gereken bu sınırlara helal ve haram diyoruz.

  Helal ve tayyib, yaratılışın gaye ve hikmetine uygun olan güzelliklerdir. Haram ise, mükerrem olarak yaratılan insanın onur ve haysiyetini zedeleyen, ona zarar veren çirkinliklerdir. Helal ve tayyib, Allah’ın rızasına uygun söz, tutum, yeme içme ve hayatı ihata eden her türlü eylem ve davranışlardır. Haram ise Rabbimizin gazabına ve insanların kınamasına neden olacak her türlü eylem ve davranışlardır.

  Helal ve tayyibi gözetmek, Allah’a imanın, yani O’na verdiğimiz kulluk sözüne sadakatin, göstergesidir. Harama bulaşmak ise bu sözü inkâr etmektir. Helalin peşinde koşmak, insana yaraşır, nezih ve şerefli bir hayat yaşama gayretidir. Harama dalmak ise zihni ve gönlü bulandırma; heva ve hevesin, arzu ve isteklerin esiri olma halidir. İnsan, helale ne kadar yaklaşırsa huzura da o kadar yaklaşır. Harama doğru yürümenin sonu ise pişmanlık ve mutsuzluktur. Helâl-haram duyarlılığını yitirerek israf edilmiş bir ömrün akıbeti hüsrandır.


  (Devam‎ için: HELAL HARAM ÇİZGİSİNE NE KADAR DUYARLIYIZ?) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  WHC 2018 YARIYIL YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI MALEZYADA YAPTI.

  Gönderen: huseyin Tarih: 04/04/2018 23:58 (414 okuma)

  konferans WHC 2018 YARIYIL YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI MALEZYADA YAPTI.

  “Onlar, Rablerinin davetini kabul ederler ve namazı dosdoğru kılarlar. Onların işleri de kendi aralarında bir istişare iledir. Kendilerine verdiğimiz rızıktan onlar Allah yolunda harcarlar.”(Şura 38)

  Her yıl Yarıyıl Yönetim Kurulu toplantısını Malezya’da yapan WHC bu yılki yönetim Kurulu toplantısını 3,4 Nisan tarihlerindeYönetim Kurulu Başkanı, GİMDES Uluslararası İlişkiler Koordinatörü, M.Zafer GEDİKLİ başkanlığında gerçekleştirdi. Bu yılın kongresine hazırlık çalışmalarının yapıldığı bu toplantıya katılan üyeler ülkelerine göre; Türkiye,Güney Afrika, Rusya, Amerika, Malezya, Filipinler, İngiltere, Avustralya, Tataristan, oldu. WHC’den tanınma almak için İspanya, Belçika, Japonya gibi birçok ülkeden sertifika kurumlarından temsilci katılımı oldu. GİMDES Fıkıh Kurulu üyesi Prof.Dr.Yusuf Ziya KAVAKÇI’nın da misafir olarak konuşma yaptığı 2 günlük toplantıda WHC’ün 2018 yılı kongresinin Türkiye’de yapılması kararı da alındı. Açılışta okunmak üzere WHC Patronu Dr Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZEr’in gönderdiği mektup şöyle idi ;

  “WHC’in Muhterem Üyeleri , Sevgili Kardeşlerim,

  Bütün selam ve senalar Allah(cc)’nun ve Peygamberimiz Muhammed (sav)’in, alinin ve ashabının üzerine olsun. Yarı yıl toplantımız hayırlı olsun , hayırlara vesile olsun.

  Dünya çapında kurulmuş çok sayıda standardizasyon ve sertifikasyon kuruluşu var. Ancak, WHC’ün yeri ve misyonu çok farklı ve çok özeldir. WHC ve üyeleri, en eski ve en bağımsız bir kurum olarak, en ideal bir konumda çalışmalı ve organizasyon ve bireysel üyeler olarak kendi başına en iyi örnek olmalıdır. Diğerleri WHC üyelerine bakmalı ve bizim gibi olmak istemelidir. Bizim çalışma yöntemlerimiz herhangi bir şüpheden uzak olmalı ve mümkün olduğunca sıkı olmalıdır.


  (Devam‎ için: WHC 2018 YARIYIL YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI MALEZYADA YAPTI.) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  HALAL DUNYA MARKETLERİ BİRLİĞİ TOPLANTISI GİMDES MERKEZİNDE YAPILDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/04/2018 07:39 (359 okuma)

  konferans HALAL DUNYA MARKETLERİ BİRLİĞİ TOPLANTISI GİMDES MERKEZİNDE YAPILDI

  “Onlar, Rablerinin davetini kabul ederler ve namazı dosdoğru kılarlar. Onların işleri de kendi aralarında bir istişare iledir. Kendilerine verdiğimiz rızıktan onlar Allah yolunda harcarlar.”(Şura 38)


  HDM şubelerimize bildirdiğimiz gibi 31 Mart C.tesi günü toplantımızı yaptık. Toplantıya katılan şubelerimiz: Ankara (Demetevler, Etlik, Kazan, Keçiören), Antalya, Bolu, Bursa, Düzce, İstanbul (Bağcılar, Sultanbeyli, Sultangazi, Ümraniye, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Pendik, Esenyurt, Başakşehir), Kırıkkale, Kocaeli (Gebze, Derince), Kayseri, Konya, Malatya, Gaziantep (Şahinbey, Şehit Kamil), Isparta, Düzce olmuştur.

  Toplantı Sabah Saat 10’ da başladı. Fıkıh Kurulu hocalarımızdan Majed ALHARİRİ hocamız Kur’an-ı Kerim okudu ve kalplerimize inşirah veren bir dua yaptı. Daha sonra GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER toplantı gündemi üzerinde bir konuşma yaptı. "Merkezi Tedarik Sistemi" çalışmaları üzerinde Serdar YAZICI önemli konuları içine alan bir konuşma yaptı. Öğle namazı ve yemek için mola verildikten sonra market sorumluları mahilli meselelerini de içeren konuşmalarını yaptılar. Kapanışta Fıkıh hocamız Kuranı Kerim tilaveti ve kapanış duasını yaptı.


  (Devam‎ için: HALAL DUNYA MARKETLERİ BİRLİĞİ TOPLANTISI GİMDES MERKEZİNDE YAPILDI) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HEYETİ ULUSLARARASI 4 ETKİNLİĞE KATILMAK İÇİN MALEZYADA

  Gönderen: huseyin Tarih: 02/04/2018 04:56 (417 okuma)

  konferans GİMDES HEYETİ ULUSLARARASI 4 ETKİNLİĞE KATILMAK İÇİN MALEZYADA….

  MALEZYA/ Helal Belgelendirme ve Standard Kurumu JAKİM Uluslararası Üye Toplantısı, WHC Yarı yıl Yönetim Kurulu Toplantısı, MİHAS Helal Gıda Fuarı ve Endonezya /Mui Kurumu ile ikili görüşmeler yapmak üzere GİMDES Uluslararası İlişkiler Koordinatü M. Zafer GEDİKLİ 31 Mart-5 Nisan tarihlerinde Malezya’da ve Endenezya'da bulunacaktır. Türkiye için ve Dünya Helal Sertifikalama sistemi için önemli görüşmelerin yapılacağı bu etkinliklerde GİMDES Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecektir. Heyetimiz GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in de birer mektubunu takdim edecektir.

  31Mart-3 Nisan da Malezya JAKİM 9. Helal Sertifika Kurumları Kongresi

  2-3 Nisan da WHC yarı yıl Yönetim Kurulu toplantısı

  4 – 7 Nisan’da 15. Malezya Uluslararası Helal fuarı (MIHAS)

  5 Nisan Endonezya (MUİ)


  İlk iki günün toplantı özeti :

  “25 yıldır aralıksız çalışan Helal JAKIM bugün yılın ana teması olarak "Halal : Connecting the World", yani dünyayı Helalle buluşturmak sloganını seçmiş. JAKIM'in kuruluş felsefesi ile çalışma yöntemlerinin artık olgunlaştığı, birçok alanda Helal standartı hazırlandığı ve bu standartların Malezya'nın yanı sıra 42 ülkede 69 belge kurumu tarafından titizlikle uygulanarak Müslümanların Helal ile buluşturulduğu, bunlar yapılırken hem kamuoyunun bilinçlendirildiği, hem de Malezya Federal Devletinin Müslüman vatandaşlarını korumak için gerekli kanunları çıkarttığı vurgulanan toplantılarda Malezya'nın artık Helal alanında diğer ülkelere örnek olacağı dile getiriliyor.


  (Devam‎ için: GİMDES HEYETİ ULUSLARARASI 4 ETKİNLİĞE KATILMAK İÇİN MALEZYADA) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GIDA, İLAÇ VE KOZMETİK ÜRÜNLERİNDE KOYULAŞTIRICI VE ÖRTÜCÜ OLARAK KULLANILAN EMÜLGATÖR SADECE JELATİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/04/2018 03:28 (711 okuma)

  konferans TAM 15 YIL ÖNCE SİTEMİZDE YAYINLADIĞIMIZ YAZIMIZ…

  GIDA, İLAÇ VE KOZMETİK ÜRÜNLERİNDE KOYULAŞTIRICI VE ÖRTÜCÜ OLARAK KULLANILAN EMİLGATÖR SADECE JELATİN MİDİR?

  Hayır, JELATİN’den başka bu maksat için kullanılabilecek Emilgatörler vardır.


  Bunlar:

  • PEKTIN (bitkisel-elma kabuklarindan elde edilir) E 440a
  • AGARAGAR (bitkisel-bir cins deniz yosunundan elde edilir) E 406
  • GUARK TOHUMU UNU (bitkisel) E 412
  • MODIFIYE NISASTA (bitkisel) E 1400-E 1450
  • KITRE ZAMKI (bitkisel) E 413
  • ARAP ZAMKI (bitkisel) E 414
  • ALGINATLAR (bitkisel) E 401-E 404

  E 441 JELATIN’e karşılık bu kadar alternatif bitki kökenli ürün olmasına rağmen ülkemizdeki üreticilerin ısrarla HARAM olduğu kuşkusu yoğun olan JELATIN’i Çin’den, Avrupa ülkelerinden, Hindistan’dan, Amerika’dan, Ukrayna’dan ithal ederek kullanmaları hayret vericidir. Ülkemizdeki Müslüman tüketiciler uyanıp, haklarını aramaya başlayıncaya kadar da kullanmaya devam edecekler gibi.

  demiştik. Evet 15 yılda”surda bir gedik açtık” ancak hala üretimde kullanmaya ve jelatinli ürünleri tüketmeye devam edenler çoğunlukta…

  JELATİNİN ALTERNATİFİ YOKMUDUR? --- GELATİN(JELATİN) NEDİR?


  (Devam‎ için: GIDA, İLAÇ VE KOZMETİK ÜRÜNLERİNDE KOYULAŞTIRICI VE ÖRTÜCÜ OLARAK KULLANILAN EMÜLGATÖR SADECE JELATİ) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  GİMDES HELAL LOGOSUNU SAHTEKÂRLARIN KULLANDIĞI KADAR KEŞKE GİMDES’TEN SERTİFİKA ALMIŞ FİRMALAR KULLA

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/03/2018 00:10 (593 okuma)

  konferans GİMDES HELAL LOGOSUNU SAHTEKÂRLARIN KULLANDIĞI KADAR KEŞKE GİMDES’TEN SERTİFİKA ALMIŞ FİRMALAR KULLANSA...

  “Allah’ın indirdiği kitaptan bir kısmını gizleyip onu az bir bedel ile değişenler var ya; işte onlar karınlarına ateşten başka bir şey doldurmuyorlar. Kıyamet günü Allah, onlarla ne konuşacak ne de onları temizleyecektir. Onlar için elem dolu bir azap vardır.” (BAKARA SURESİ, 174)


  Dünya’da ve Türkiye’de, gerçek Helal logolu ürün talebi arttıkça, sahte Helal logosu kullanımının da arttığı ve Müslüman tüketicilerin, denetimden geçmemiş, nasıl üretildiği belli olamayan ürünleri tüketme ihtimali bu sahteciler yüzünden arttı, Müslüman tüketicilerin tabiri caizse gözlerini dört açmaları gerektiği belirtilmektedir.

  Gönüllü Kardeşlerimiz iyi ki varsınız! Bu GİMDES HELAL Logo sahtekarlarıyla sizlerin bizleri bilginlendirme gayretleriniz mücadelemizde bize büyük bir destek sağlıyor. Biz bunları deşifre etmeye yetişemiyoruz. Ancak Müslüman kardeşlerimizin ferasetine güveniyoruz. Bu çirkinlikleri de ferasetleri ile defedeceklerine inanıyoruz. Üç kuruşluk dünya menfaati uğruna, ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar Helal gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekarlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istismarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile Müslüman kardeşlerini istismar etmeye çalışıyorlar.

  Biz haber yapmaktan usandık ama sahtekarlar gün be gün artıyorlar. Bu Helal Logosunun hem önemini göstermekte hem de istismara açık olmaması gerektiği üzerinde durulmasını göstermektedir.


  (Devam‎ için: GİMDES HELAL LOGOSUNU SAHTEKÂRLARIN KULLANDIĞI KADAR KEŞKE GİMDES’TEN SERTİFİKA ALMIŞ FİRMALAR KULLA) ( Kategori: Haber Haber Haber!)

  
   
  Gimdes Video

  2017 REKLAM SPONSORU
      

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · 17 ramazandÜnya helal gÜnÜnde surİyedeyİz
  · Gİmdes laboratuar analİzlerİnde 2017 Şubat-nİsan ayi raporlari
  · Afrİka madagaskar adasi maurİtİus cumhurİyetİnden mİsafİrlerİmİz vardi...
  · Taa vİyana’dan geldİler, gÖrdÜler, dİnledİler ve yazdilar
  · Helal ve tayyİb İlaca doĞru. akademİk saĞlik platformu gİmdes baŞkani İle gÖrÜŞtÜ.
  · Sakkaroz, glukoz, fruktoz.
  · ’ne yedİĞİmİzİn farkindamiyiz?
  · Bİr helal sertİfİkalama kurumunda olmasi gereklİ Şartlar
  · Yenİden gida raporu yediklerimiz İçtiklerimiz helâl mi? haram mı ? ve sağlığımıza ne kadar uygun?
  · Yedİklerİmİz helal mİ deĞİl mİ??
  · Gİmdes yÖnetİm kurulu mayis toplantisini yapti
  · MÜslÜman tÜrkİye’nİn yÜzaki ‘halal dunya marketlerİ 6 mayis’ta yenİ bİr kardeŞe kavuŞtu...
  · Berat gecemİz hayirlara vesİle olsun…
  · Nİsan 2017’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · İftar sofralari ve ramazan kumanyalari reklamlarina dİkkat!
  · MÜslÜman tÜrkİye’nİn yÜzaki ‘halal dunya marketlerİ 6 mayis’ta yenİ bİr kardeŞe kavuŞuyor...
  · Sentetİk tatlandiricilar-e951 aspartam, e950 acesulfame, e954 sakkarinler
  · Bati modernİtesİnİn kurbanlari
  · KÜresel dÜnyada gİmdesİn kÜresel etkİnlİklerİ devam edİyor
  · Halal dunya marketlerİ-ramazan kumanyalari hazirlandi

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.