Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  62068095
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Haber Haber Haber!: ASPARTAM (YAPAY TATLANDIRICI) BÜYÜK RİSK TAŞIYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/09/2021 06:45 (17 okuma)

  konferans ASPARTAM (YAPAY TATLANDIRICI) BÜYÜK RİSK TAŞIYOR “SPERMA KILLER YANİ SPERM ÖLDÜRÜCÜDÜR”

  Hafiza kaybından, beyin tümörüne kadar kaygı verici semptomlara neden olan Yapay tatlandırıcılar, çok ucuz oldukları için, doğal tatlandırıcılar yerine, tatlandırıcı olarak kullanılmaktadırlar.

  En fazla kullanım alanı toz ve sıvı içecekler olmasına karşın ilaç sanayiinde, şekerleme ve pasta ürünlerinde aspartam, asesülfam ve sakkarinin kombinasyonu kullanilmaktadir. Bugün 5 bine yakın üründe kullanılmakta oldukları biliniyor. Şeker hastalarının kullanımı oldukça düşük olması ve kullanan insanların yaş seviyelerinin yüksek olmasına ragmen alzaymer riski oluşturduğu bildirilmektedir. Fakat içeceklerde kullanımı, özellikle aspartamın içinde bulunan fenil alalin isimli amino asitin çocuklarin zeka gelişimlerini olumsuz yönde etkilediği klinik deneylerle kanıtlanmıştır.

  Ticaret bezirganları, pancar şekeri mi, mısır glikozu mu kavgası uğruna bilimsel gerçekleri saptırma yarışmasını sürdürmeye devam ede dursunlar. Dünyada 5 bin üründe Aspartam,asesulfam gibi yapay tatlandırıcılar kullanılarak insanları zehirlemeye devam ediyorlar


  (Devam‎ iin: ASPARTAM (YAPAY TATLANDIRICI) BÜYÜK RİSK TAŞIYOR) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HEDONİZM’İN KÖLELİĞİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/09/2021 05:36 (1324 okuma)

  yan-etkiler HEDONİZM’İN KÖLELİĞİ

  Prof.Dr. Mustafa NUTKU
  GİMDES Bilim Kurulu Üyesi


  İnsanların büyük çoğunluğu Hedonizm’in kölesidirler, kendilerine lezzet veren şeylere yönelirler; fakat onlarla ilgili ve daha mühim olan başka şeyleri düşünmeyi hiç istemezler. Bununla da kalmayarak, kendilerinin ve kendileri gibi olanların lezzet peşindeki o hallerini savunmaya, onları haklıymış gibi görmeye ve göstermeye de çalışırlar! Halbuki insanlar, öncelikle Allah’a ve O’nun Resulüne (asm) itaatle mükelleftirler; öncelikle o vazifelerini yapmaya ve o vazifelerine aykırı hallerden kaçınmaya çalışmaları gerekir.

  Gazozlar konusundaki davranışlarının da buna göre tahlili, içinde yaşadığımız zaman diliminde Müslümanların “İslâm’da helal-haram” hassasiyeti ile ilgili en mühim konularından biridir. Çünkü “İslâm’da helal-haram” konusunda, insanların kendilerinin ve mükellefiyetlerinin olduğu insanların haramlardan uzak yaşamaları için gerekenleri yeterli şekilde yapmaları, onların bu dünyadaki en mühim vazifeleri arasında yer almaktadır.

  Maalesef, fennî bilgi noksanlığından veya “Hedonism” müptelalığı ile gerçekleri saptırmağa çalışmaktan doğan “gazozlarla ilgili bilgi kirliliği”, yıllardır Müslümanlar arasında da çok yaygındır ve bu hâl belki Müslümanların dualarının kabul olmamasına da sebeb olarak devam etmektedir!

  Gazozlar su, şeker, tad ve koku verici esanslar ve koruyucu maddeler karışımının basınçlı C02 gazıyla şişelere veya aluminyum kutulara doldurulmuş olduğu, “az alkollü içecekler”dir. Tad ve koku verici esanslar, “yağ cinsinden” (hidrofob) oldukları için suda çözünmezler. Değişik sıvıların birbirleriyle tam olarak karışabilmelerine, “onların birbirleri içinde çözünmeleri” denilir. Moleküllerinde “hidrofil” grup bulunan değişik sıvıların molekülleri, o “hidrofil” grupları vasıtasıyla “hidrofil assosiasyon” yaparak birbirleriyle tam karışabilirler. Ayni olay, molekülünde “hidrofob” grup bulunan değişik sıvıların o “hidrofob” grupları vasıtasıyla “hidrofob assosiasyon” yaparak birbirleriyle tam olarak karışmalarında da vukubulur.


  (Devam‎ iin: HEDONİZM’İN KÖLELİĞİ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GIDALARIN YAN ETKİLERİ OLABİLİR Mİ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/09/2021 23:57 (297 okuma)

  yan-etkiler GIDALARIN YAN ETKİLERİ OLABİLİR Mİ?

  Bir Müslüman olarak, bir şeyler yemeyi hissetiğimiz ve düşündüğümüz zaman, ilk ne akla getiririz? Hiç şüphesiz onun helal ve tayyib şartlarda olmasını, daha sonra muhtemelen tat , koku veya rengini düşünürüz. Kendi kilo problemini düşünmek zorunda olanlardansak , enerji , yağ, şeker, vitamin ya da mineral gibi hususları da aklımızdan geçiririz. Ama yediğimiz içtiğimiz gıdaların yapabilecekleri yan etkilerini çoğumuz hiç düşünemiyoruz.

  Şüphesiz,Yan etkiler, genellikle ilaçlar ve aşılar için kullanılan bir kavram olduğunu düşünebilirsiniz? Ama biz burada helal ve tayyib şartlarda olduğunu, taze hasat edilmiş veya usulüne göre pişirilmiş gıdalardan bahsedeceğiz. Bu gıdalar da, yan etkilere neden olabilir, kimisi sadece hafif kimisi ciddi rahatsız edici, kimisi de kritik durum içine getirebilir.

  Ancak, her ne pahasına olursa olsun bu katakoridte temsil edilen gıdalar, önlenmesi gereken gıdalar anlamına gelmez. Bu besinler yan etkilere neden olabilir?. Ama çoğu etkiler herkesde meydana gelmez ve onlarda da o gıdayı yediğinde her zaman aynı yan etki oluşmaz. Ve bunun yanı sıra, çoğu gıdaların (özellikle meyve, sebze ve hazır gıdaların) olası yan etkileri daha ağır basar ve bu yüzden önem verilmesi gerekir.

  Sözünü edeceğimiz yan etkiler her zaman korkulacak özellikler değildir. Hatta bazen özelliğini bildiğimiz yan etkiler dengesiz beslenmeden kaynaklanan bazı rahatsızlıklarımızı gidermekte faydalıdır. Mesela, bir sebepten dolayı kabız olmuşsak tedavide ishal yapma yan etkisne sahip gıdaları; ya da ishal olmuşsak kabız yapma yan etkisine sahip gıdaları tedavimizde kullanabiliriz. Aynı şekilde uykusuzluk çektiğimiz bir zamanda da uyku verme yan etkisine sahip gıdalar imdadımıza yetişebilir. Mühim olan gıdalarımızdaki bu yan etkileri doğru bilmek ve gereğinde faydalanabilmek. Dolayısı ile rahatsızlıklarımızda hemen doktora baş vurup bir çok yan etkilere sahip ve inancımıza zarar verebilecek ilaçlara mecbur kalmadan bu gıdalarla tedavilerimizi yapabileceğimizi düşünmeliyiz.


  (Devam‎ iin: GIDALARIN YAN ETKİLERİ OLABİLİR Mİ? ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES HANIMLAR KURULUMUZ YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/09/2021 22:29 (309 okuma)

  Hanimlar-kurulu-calismalar GİMDES HANIMLAR KURULUMUZ YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

  Kurul Başkanlığımızın açklamaları şöyle:

  Yaz döneminden sonra 6 eylülde yapılan il temsilcileri toplantısı ile tekrar çalışmalara başlandı.

  1-Her yıl yaptığımız gibi tanışma çayları(katılımlara göre istenilen yüz yüze ama maalesef halen insanlarda bir araya gelme tedirginliği var yüz yüze tanışmalar olmayan illerde online tanışmalar yapılacak.

  2-On line seminerlerimiz devam edecek.

  3-22 eylül çarşamba günü Büşra Dağdaş tarafından “Sürdürülebilir helal yaşam gönüllüğü” konulu seminer ile seminer çalışmalarımıza da başlıyoruz seminerlerimiz you tube den bayanlara yönelik olarak düzenlenecek. Dünya Helal Vakfı ve GİMDES in instagram sayfalarının takibini artırmak için yapılan çekilişi tamamlandı ve sayfanın takibini 1600 kisi artırdı. Gelen talepler doğrultusunda çekilişler çoğaltılacak.

  4-Bu sene her ay bir atölye çalışmamız olacak Ücretli olarak planladığımız atölye çalışmalarının direk ücretleri vakfın hesabına yatırılarak bağış gelmesi sağlamak amaclı gecen sene denemiş güzel dönütler almıştık. Bu sene her aya bir atölye çalışması yapılması planlandı. Eylül ayı etkinliği olarak sirke atölyesi olarak belirlendi. Sirke atölyesi 25 eylül cumartesi günü yapılacak.

  5-Ekim ayı için helal davada nefer eğitimi planlandı Gecen dönem de illerde aktif görev almak için yetiştirilmek veya çalışmalarımızdan genel bilgi almak isteyen hanımlara düzenlediğimiz 3 aylık eğitimi 1 ay olarak ama 2 kez yapmayı planmıştık.Bunun ilki ekim ayında 4 hafta cumartesi günleri olarak planladı.

  6-Darul Helal medresesinin faaliyete geçmesi için 1 .)İnfak grupları kurularak haftalık infakları teşvik etmek 2.)Yaptırdığımız ajandaları satarak elde edilen karla kumbara alarak dağıtmak .Şu ana kadar 125 kumbara dağıtımı yapıldı .Haziran ayına kadar 1000 kumbara dağıtımı yapmak. 3.)İllerde dernek cemaatler gibi stk lara ziyaretler yaparak Dünya Helal Vakfını tanıtmak ve destek talep etmek


  (Devam‎ iin: GİMDES HANIMLAR KURULUMUZ YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: MALEZYA’DAKİ İŞ ORTAĞIMIZ JAKIM İLE KARŞILIKLI TANINMA BELGEMİZ YENİLENDİ!

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/09/2021 05:34 (281 okuma)

  GIMDES-JAKIM MALEZYA JAKIM İLE KARŞILIKLI TANINMA BELGEMİZ YENİLENDİ!

  Yaklaşık olarak 10 yıldır işbirliği içinde bulunan GİMDES ve JAKIM (Malezya Helal Otoritesi), bu sene de karşılıklı tanımasını yeniledi.

  Malezya’da bulunan JAKIM kurumuyla iş ortaklığımızın devam etmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

  Güncellenmiş tanınma mektubunu aşağıda sunuyoruz.

  Ümmet-i Muhammed’e İslami değerlere uygun ve kaliteli bir helal sertifikası vererek hizmet etmeye devam edeceğiz.

  Allah her iki taraf için de hayırlı eylesin.


  (Devam‎ iin: MALEZYA’DAKİ İŞ ORTAĞIMIZ JAKIM İLE KARŞILIKLI TANINMA BELGEMİZ YENİLENDİ! ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HALAL DUNYA MARKETLERİ TOPLANTI VE KARARLARI

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/09/2021 04:06 (420 okuma)

  HDM Toplanti HALAL DUNYA MARKETLERİ TOPLANTI VE KARARLARI

  04.09.2021 tarihinde GİMDES genel başkanı Hüseyin Kami Büyüközer’in başkanlığında Halal Dunya Marketleri (HDM) yöneticisi kardeşlerimizin, Online olarak, katılımı ile yapılmıştır.

  Toplantıya GİMDES genel başkanı Hüseyin Kami Büyüközerin gündem değerlendirmeleri yapmak üzere konuşmalarını yaptı. Konuşmalarında HDM birliği kimlik kitine atıfda bulunarak GİMDES ile yapılan sözleşmeye marketlerin bugüne kadar şartlara uyulması hususunda gösterdikleri bağlılıkları ve sadakatlerinin bundan sonra da aynen devamının önemine,tüm marketlerimizde tabela, poşet, koli, iş elbisesi noktasında ortak hareket edilmesinin, kurumumuza kurumsallaşma adına birliğimize sağlayacağı güç ve avantajlara vurgusu tekrar hatırlatılmıştır.

  Kampanyalar ile heyacanların taze tutulmasının gerekliliği ve beraberce yapacağımız reklam ve sosyal medya etkinliklerini daha başarılı olacağı vurgusunu yaparak sözlerini tamamladı.

  Daha sonra katılım sağlayan market yöneticisi kardeşlerimiz, marketçilerimizin ürün satışına göre, tedarik ve stok durumuna göre, ürün almanın önemine vurgu yapıldı. Marketlerimizin diğer marketlerle fiyat ve hizmette rekabetçi konumda bulunduğu belirtilen toplantıda ayrıca tedarikte karşılaşılan zorluklar, pandemi sürecinde yaşanılan sıkıntılar dile getirildikten sonra birlik olmanın önemi vurgulandı.

  Toplantıda alınan kararlar

  -Online toplantıların en az ayda bir kez olacak şekilde organize edilmesine

  -Online satış sitemizde sisteme dahil olmayan diğer hdm’lerin de katılımıyla daha da güçlenmesi için çalışma yapılmasına

  - GİMDES ve hdm videolarının topluca bir link altında toplanmasına

  - Marketlerimize yönelik satış eğitimi, işletme eğitimi, beden dili eğitimi, mağazacılık eğitimi verilmesi

  - Kampanyaların çeşitlenerek devam edilmesine

  - Ortak İş elbisesi,koli ve poşet tedariğinin yapılmasına karar verilmiştir.

  Toplantı, Kuran-ı Kerim okunarak ve dua edilerek sona ermiştir.


  (Devam‎ iin: HALAL DUNYA MARKETLERİ TOPLANTI VE KARARLARI) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: AGUSTOS 21'DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 05/09/2021 23:41 (744 okuma)

  sertifika-alanlar AGUSTOS 21'DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ
  YENİ SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1. ASLANKAYA KİMYA VE SAĞLIK ÜRÜN.SAN.A.Ş.GAZİANTEP FARMA GLİSERİN VE SABUN MAKARNASI
  2. MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MEZBAHA İŞL.-HÜSEYİN GÜLEÇMANİSA KIRMIZI ET KESİMHANESİ
  3. SİMPLE SCİENCE TEKNOLOJİ LTD ŞTİ. KOCAELİ HİJYENİK EL VE CİLT SİPREYİ
  4. FOOD MORNİNG EĞİTİM EĞLENCE VE SAĞLIK LTD. ŞTİ. İSTANBULPROPOLİS KEÇİ BOYNUZU HAM BAL, PROPOLİSLİ SİPREY, POLEN
  5. DOĞUŞ ÇAY VE GIDA MAD.ÜRT.PAZ.İTH.İHR.A.Ş ZMİR DOMATES SALÇASI
  6. UY GIDA TURİZİM İNŞ. UNLU MAM. PAZ. SAN. VE DIŞ TİC. LTD ŞTİ İSTANBUL NABAT ŞEKRİ ÇEŞİTLERİ BALLI ÇEREZ
  7. DİBAKO GIDA İÇECEK MAKİNE TURZ. SAN. ve TİC. LTD ŞTİ. AFYONKARAHİSAR PASTÖRİZE YUMURTA ÇEŞİTLERİ
  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  8. FORTE GIDA SAN. VE TAR. ÜRÜN. PAZ. İTH. İHR. LTD. ŞTİ. ANKARA PEKMEZ ÇEŞİTLERİ DEMİR HİNDİ ŞERBETİ
  9. ORUÇOĞLU YAĞ TİCARET VE SANAYİ A.Ş AFYONKARAHİSAR BİTKİSEL YAĞ ÇEŞİTLERİ
  10. HALAL DUNYA MARKETLERİ ZEYTİNBURNU ŞUBESİ İSTANBUL GİMDES ONAYLI VE İZİN VERİLEN ÜRÜNLER
  11. ENKA SÜT VE GIDA MAM SAN. VE TİC. A.Ş. KONYA SÜT ÜRÜNLERİ ÇEŞİTLERİ
  12. ŞENOCAK GIDA FINDIK ENTEG. TURZ. NAK. İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİORDU FINDIK ÇEŞİTLERİ
  13. SEM-AS GIDA TUR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ANKARA PEKMEZ ÇEŞİTLERİ MEYVE KONSANTRELERİ
  14. BOLU KAYNAK SULARI İŞLETMELERİ TİC. A.Ş BOLU DOĞAL MİNERALLİ KAYNAK SUYU
  15. KASAPOĞLU SÜT MAMULLERİ GIDA SAN. LTD. ŞTİ. İSTANBUL SÜT ÜRÜNLERİ ÇEŞİTLERİ
  16. AHENK HELVA ŞEKERLEME İMALAT İHRACAT SAN. VE TİC. AŞ. SAMSUN SUSAM VE TAHİN
  17. ALTIPARMAK GIDA SAN. VE TİC. A.Ş İSTANBUL BAL ÇEŞİTLERİ, SIVI PROPOLİS VE ARI SÜTÜ
  18. YAVUZKAN HAZEL GIDA SAN TIC LTD ŞTI BELGE YENİLEME GİRESUN FINDIK ÇEŞİTLERİ, FINDIK PÜRESİ


  (Devam‎ iin: AGUSTOS 21'DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BU SENE DE FUAR VE KONFERANSIMIZI 16-18 KASIMDA ONLİNE SİSTEMDE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/09/2021 06:41 (346 okuma)

  ONLINE BU SENE DE FUAR VE KONFERANSIMIZI 16-18 KASIMDA ONLİNE SİSTEMDE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

  NEDEN SANAL FUAR?


  Son senelerde yaşamakta olduğumuz Covid-19 musibeti vesilesiyle normal kelimesinden anladıklarımız dahi farklılaşmış bulunmaktadır. Tüm dünya değişirken iş dünyasının sabit kalması normalin dışında bir durum olacaktır. Bu sebeple, dinamik iş hayatının yeni normali sanal fuarlar olmuştur. Sanal fuarlar, firma çalışanlarının kongre, fuar, seminer veya konferans gibi toplu şekilde yapılan etkinliklerle dijital bir platform üzerinde bir araya gelmesini sağlamaktadır. Fiziki fuarlara kıyasen birçok avantajı olan sanal fuarlar, günden güne popülaritesini artırmakta ve iş dünyasında gittikçe yaygınlaşmaktadır.

  Resmi makamlardan gelen son açıklamalar da henüz salgının kritik noktalarda sürdüğünü göstermektedir. Bu nedenle bu sene de konferans ve fuar etkinliklerimizi toplumun sağlığını düşünererek, diğer fayda ve avantajları da değerlendirilerek sanal ortamda online sistemde, 16-18 KASIM tarihlerinde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

  Bu gibi kısıntılı durumlarda Sanal Fuar organizasyonu ile, hedef kitlelerin, dünyanın her tarafındean endişesiz bir şekilde fuar etkinliğimize iletişim kurma kolaylığı önemli bir avantaş olacaktır.

  Sanal fuar organizasyonu, firmaların ulusal ve uluslararası alanda rekabet etmelerini sağlayan, ürün ve hizmetlerin hedef kitlelere ulaştırmalarına yardımcı olan etkili ve fiziki fuarlara göre oldukça ekonomik bir alternatif olan fuar organizasyonudur. Aynı zamanda bir iş platformudur ki firma ve kurumların çevrimiçi bir şekilde ürün ve hizmetlerini tanıtmalarına ve hedef kitle ile buluşturmanın yanı sıra ürün ve hizmeti için daha uygun bütçelerle geniş kitlelere ulaşabilmelerine olanak sağlamaktadır. Ürün ve hizmetler hakkında görsel bir zenginlik içinde birkaç dakikaya sıkışmak zorunda olmayan geniş ve detaylı bilgi aktarımı sağlanabilmektedir.

  Aynı zamanda online fuarlarda erişim kolaylığı da bulunmaktadır. Fizikî fuarların tam aksine olarak sanal fuarlarda zaman kaybı asgari düzeye indirilmektedir. Bu ise bilgisayar, tablet ya da telefon üzerinden erişim sağlanabilen kullanıcı dostu sanal fuarlar vesilesiyle olmaktadır ki fuar ziyareti için günler önceden yola çıkmak ve yolun yorgunluğu ile koca bir fuar alanını gezmek zorunda kalınmamaktadır.

  Diğer bir mühim nokta ise detaylı istatistik ve raporlama sistemidir. Fuar sonunda fuara katılan ziyaretçi sayısı, demografik bilgiler, stand ziyaret bilgileri gibi istatistikler katılımcı firmalara rapor olarak sunulmaktadır. Bu raporlar sayesinde kurumlar hedef kitleleri hakkında bilgi sahibi olmakta ve hedeflerini daha stratejik olarak belirlemelerine imkanı elde etmektedirler.


  (Devam‎ iin: BU SENE DE FUAR VE KONFERANSIMIZI 16-18 KASIMDA ONLİNE SİSTEMDE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: JACOBS İSMİ ETRAFINDAKİ ŞAİBENİN İSİM BENZERLİĞİ OLDUĞU ANLAŞILDI. OF ÇAY SERTİFİKASI ASKIDAN İNDİRİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 31/08/2021 01:01 (2246 okuma)

  OFCAY JACOBS İSMİ ETRAFINDAKİ ŞAİBENİN İSİM BENZERLİĞİ OLDUĞU ANLAŞILDI. OF ÇAY SERTİFİKASI ASKIDAN İNDİRİLDİ

  Bir müddet önce Ofçay’ın bağlı olduğu iddia edildiği JACOBS firmasının LGBT’yi destekleyici beyan ve görselleri kamu oyunda dolaşmış ve GİMDES gönüllüleri tarafından bu durum GİMDES’i itham edici şekilde tezahürlere sebep olmuştu. Bundan dolayı GİMDES heyetince etik görülmediğinden firmadan savunma istenmiş, sonuçlanıncaya kadar da sertifikası askıya alınmıştı. Ofçay’dan konuyu açığa kavuşturan savunma gelmiş olup, aşağıdadır:

  “06.08.2021 tarih ve 47/21 sayılı yazınızda, iştirakimizin LGBT destekleyici beyan ve görsellerinin dolaşmakta olduğu ve GİMDES gönüllüleri tarafından bu durumun GİMDES i itham edici şekilde tezahür ettiği belirtilmiştir.

  İddialarda bahsedilen ve paylaştığınız görsellerde yer alan JACOBS isimli firmaların şirketimiz Jacobs Douwe Egberts - OFÇAY ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. Söz konusu haberde ve görsellerde LGBT ile ilişkilendirilen JACOBS şirketlerinin her ikisi de Amerika Birleşik Devletleri menşeli farklı şirketler olup yaşanan durum isim benzerliğinden kaynaklanmaktadır.

  Şikâyetlerde bahsi geçen LGBT’yi destekleyici beyan ve görseller, ABD menşeli şirketlerin kendi web sitesinde ve diğer sitelerde yayınlanmıştır. Aşağıda bu görsellerin bulunduğu örnekleri bulabilirsiniz.

  https://www.jacobs.com/newsroom/news/jacobs-celebrates-lgbti-pride-month https://lgbthistorymonth.com/marc-jacobs

  Konuyu bilgilerinize sunar, askıya alınan sertifikamızın aktif hale getirilmesi için gereğinin yapılması talebimizi sunarız.

  “ Ofçay’ın bağlı olduğu kuruluş Jacobs Douwe Egberts, 2015 yılında kurulmuş, Hollanda merkezli özel bir şirkettir. Dolayısıyla kamuoyunda isnad edilen JACOBS firmasıyla herhangi bir bağı olmadığı anlaşılmıştır ve sadece isim benzerliği söz konusudur.

  GİMDES, bu tür şaibeli durumlarda duracağı yeri bilmiş ve yine alnının akıyla bu meselenin de Allah(cc)ın izni ileüstesinden gelmiştir.

  Rabbimiz! Bizi hidâyete erdirdikten sonra kalblerimizi (haktan) eğriltme! Ve bize, tarafından bir rahmet ihsân eyle! Şübhesiz ki Vehhâb (çok ihsân edici) olan, ancak sensin!


  (Devam‎ iin: JACOBS İSMİ ETRAFINDAKİ ŞAİBENİN İSİM BENZERLİĞİ OLDUĞU ANLAŞILDI. OF ÇAY SERTİFİKASI ASKIDAN İNDİRİ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: KARZ-I HASEN KAMPANYASI- KİTAP DAĞITIMLARINDAN GÖRSELLER GELMEYE BAŞLADI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 30/08/2021 23:49 (391 okuma)

  KARZI-HASEN KARZ-I HASEN KAMPANYASI- KİTAP DAĞITIMLARINDAN GÖRSELLER GELMEYE BAŞLADI!

  Bildiğiniz gibi ağustos ayının başında 3 Kitabımız için Karz-ı Hasen Kampanyası başlatmıştık. Kampanya kapsamında hayırsever sponsorlarımız GİMDES yayınlarından çıkan; okuyanlara helal lokma bilinci aşılayacağına inandığımız kitaplardan satın aldı. Satın alınan kitaplar, ayrım yapılmaksızın gönüllülerimizin aracı olduğu farklı dernek, kütüphane, kurs gibi yerlerde dağıtımı yapılmak üzere gönderildi. Dağıtım sırasında fotoğraf çekerek bize göndermelerini, böylece sürecin daha güvenilir ilerlemesini istedik.İlk gelen fotoğraflardan birkaçını sizlere sunuyoruz. Dağıtılan Kitaplarımız: 1.Helal Lokma, 2.Helal ve Haram Hakkında Temel Bilgiler. 3.Halalen Tayyiben.

  Başta kitap satın alan hayırsever kardeşlerimiz olmak üzere, kitapların okuyucuya ulaşmasını sağlayan bütün kardeşlerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

  Not: Fotoğraflar gelmeye devam ettikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


  (Devam‎ iin: KARZ-I HASEN KAMPANYASI- KİTAP DAĞITIMLARINDAN GÖRSELLER GELMEYE BAŞLADI!) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HAMİDİYE KAYNAK SULARI ETRAFINDA DOLAŞAN DEDİKOLAR İÇİN GİMDES’TEN AÇIKLAMA:

  Gönderen: huseyin Tarih: 27/08/2021 01:06 (3342 okuma)

  HAMİDİYE KAYNAK SULARI ETRAFINDA DOLAŞAN DEDİKOLAR İÇİN GİMDES’TEN AÇIKLAMA:

  GİMDES, 2005 yılında kurulan Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği'dir. Kâr amacı gütmeden insanların helal ve tayyib ürün tüketmelerine vesile olmayı şiar edinerek çalışmalarını yürütmektedir. 2009 yılında ilk sertifikalama çalışmalarını başlatmış olarak günümüze kadar yaklaşık olarak 1000 firmaya sertifika vermiş olup çalışmalarını yürütmektedir. GİMDES,Firmalara, firmanın marka, ürün ve üretim tesisini denetleyerek sertifika vermektedir. Geçtiğimiz günlerde Hamidiye Su firması hakkında çıkan haberle ilgili bahsi geçen su, GİMDES’in verdiği sertifikanın kapsamı dışında olduğu bildirilen “Hamidiye Anadolu” markası ile Şile'de damacana su üretimi olarak yapılmaktadır. Jandarma ekiplerine yakalanmış olan suyun üretimi burada yapılmaktadır. GİMDES’in sertifika verdiği adres ise Mıthatpaşa Mah. İstanbul Bulvarı. No:1 Kemerburgaz Eyup/İstanbul

  GİMDES, sertifika vermiş olduğu firmaların kapsam içi ve kapsam dışı olan ürünlerini sitemiz, gimdes.com'da, paylaşmaktır. Rabbimize şükürler olsun, bu konuda da alnımızın akı ile çıkmış bulunmaktayız.

  Hakkı hak bilip; hakka ittiba, batılı batıl bilip; batıldan ictinab etmeyi cümlemize nasip eyle ya Rabbi

  Rabbimiz, yar ve yardımcımız olsun .Hayırlı ve bereketli günler dileriz.


  (Devam‎ iin: HAMİDİYE KAYNAK SULARI ETRAFINDA DOLAŞAN DEDİKOLAR İÇİN GİMDES’TEN AÇIKLAMA:) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BATI KÖKENLİ GLOBAL DÜNYA SİSTEMİ ÇÖKÜYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/08/2021 06:43 (542 okuma)

  Bati Duzeni Cokuyor BATI KÖKENLİ GLOBAL DÜNYA SİSTEMİ ÇÖKÜYOR

  Yüz yıldır, oluşturulmaya çalışılan Global dünya sistemi yanlış bir sistemdi; Çünkü dünya beşten büyüktü.

  Global dünya sistemi gibi global gıda sistemi de yanlış bir sistem oldu, birçok ülkeyi dışarıdan gelen gıdaya bağımlı hale getirdi, "Salgın öncesi bu sistemin yanlışlığı ve yeniden reforme edilmesi zaten gündeme getiriliyordu. Salgınla beraber bu durumun ciddiyeti bir kez daha ortaya çıktı. Yani salgın bittikten sonra bazı ülkeler kaybedecek, bazı ülkeler kazanacak ve yeni bir dünya düzenine geçilecek. Bu yeni dünya düzeninde de gıda ve tarım çok daha önemli hale gelecek." Dünyada gıda ve tarım sektörünü kontrol eden birkaç ülke ve sayıları iki elin parmaklarını aşmayan büyük şirket olduğunu görebiliyoruz.

  "Bu dev şirketler tahıldan tohuma, kimyasal gübre ve tarım ilaçlarına kadar her şeyi ellerinde tutuyor. Süper market zincirlerine de sahip olan bu büyük şirketler Türkiye dahil dünyanın her tarafında faaliyet gösteriyor. Son 50 yıldır serbest piyasa ekonomisinin gıdayı eline almış olması bizi yavaş yavaş kendi kendine yetme modeli dediğimiz Türkiye'nin geleneksel modelinden uzaklaştırdı. Şimdi bu Kovid-19 salgını gözümüzü açmaya yeter mi? Ama piyasaları elinde tutan çok kuvvetli bir gıda sektörüyle karşı karşıyayız. Eskiden daha az ithal ettiğimiz birçok gıdayı artık daha çok ithal etmek zorunda kalıyoruz."

  "Türkiye dünyaya gıda ihracatı yapabilir"

  Türkiye'nin sahip olduğu coğrafya itibarıyla kendi kendine yetebildiği ve doğru politikalar uyguladığı takdirde dünyanın birçok bölgesine gıda ihracatı yapabileceği konumunda olan bir ülke Türkiye, yakın komşularına ve Avrupa ülkelerine halen birçok tarım ürünü sattğını biliyoruz.

  "Burada her şeyi sadece devletten beklemememiz gerekiyor. Üreticilerin, kooperatif ve yerel yönetimlerin gıdaya yönelik yeni bir kalkınma modeli geliştirmesi ve bunun için de faizsiz ciddi bir fon oluşturulması lazım."


  (Devam‎ iin: BATI KÖKENLİ GLOBAL DÜNYA SİSTEMİ ÇÖKÜYOR) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HALAL DUNYA MARKETLERİ ZEYTİNBURNU ŞUBESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/08/2021 03:09 (420 okuma)

  halal dunya marketleri HALAL DUNYA MARKETLERİ ZEYTİNBURNU ŞUBESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

  ‘Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin’ (Bakara 2/172)


  Halal Dunya Marketleri Zeytinburnu şubemiz yeniden düzenlenerek Abdulhekim Sabırlı sorumluluğunda büyük bir aşk ve heyacanla Nuri Paşa Mah. Sebahattin Zeren Sok. No:2/3A Zeytinburnu/ İSTANBUL adresinde hizmet etmeye başladı.

  Bu marketimizi hazırlayan kardeşlerimize Rabbimden kolaylıklar, hayırlar ve bereketler nasip etmesini diliyoruz.


  (Devam‎ iin: HALAL DUNYA MARKETLERİ ZEYTİNBURNU ŞUBESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: NEDEN HELAL LOKMAYI TERK ETTİK?

  Gönderen: huseyin Tarih: 16/08/2021 23:00 (523 okuma)

  helal-lokma NEDEN HELAL LOKMAYI TERK ETTİK?

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Haram ve helal kelimeleri, bizi tutsak eden, modernitenin işine gelmediğinden bunları hayatımızın her kademesinde silinir duruma getirdiler. Bilgi kirliliği adeta hafızalarımızı çöplüğe çevirdiğinden insanlar faydalı bilgiden mahrum kaldılar. Bu konuda bilhassa çocuklarımızı, gençlerimizi, hanımlarımızı hedef aldılar. Enerji içecekleri ile, cipslerle, yumuşak şekerlerle beyinlerimizi ve kalplerimizi satın almaya çalıştılar. Sorumsuz, inandığı değerlerden habersiz nesillerin temellerini yüzyıl öncesinden attılar.

  Bugün ümmetçe düştüğümüz zilletlerin temelinde bilgisiz bir topluma dönüşmüş olmamız yatmaktadır. Düşüncemizde, davranışlarımızda ve hareketlerimizde İslami ölçüleri referans olarak almak zorunda bulunduğumuz halde; bilgisizlik ve doğru bilgiyi araştırmada gösterdiğimiz zaafiyet, günlük hayatımızın her kademesinde başta tükettiğimiz gıdalarımız olmak üzere karşılaştığımız olaylarda bilinçsiz, yanlış ve İslami ölçülerin dışında tepkiler vermemize neden olmuşdur.

  Batı Modernitesi silahla, silahla ulaşamadığı yerlere ekonomi ile, ekonomi ile ulaşamadığı yerlere sapık fikirlerle, moda ile, haram yiyeceklerle, içeceklerle, kozmetiklerle, ilaçlarla, aşılarla, turizmle, teknoloji ile girmeyi başarmıştır. Fakat, batının şeytanla kurduğu güçlü ittifakının artık kırılma zamanı gelmiştir.

  Bu nasıl mı olacak; tükettiğimiz gıdalarımız başta olmak üzere hayatımızın her anında helalleri arayarak,helalleri tercih ederek ve helal lokma bilincinde nesiller yetiştirerek bu kötü şartlardan kurtulmalıyız.


  (Devam‎ iin: NEDEN HELAL LOKMAYI TERK ETTİK?) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: TEMMUZ 21'DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 16/08/2021 04:37 (924 okuma)

  sertifika-alanlar TEMMUZ 21'DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ
  YENİ SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1. ARDEN MAKARNA GIDA SAN. VE TIC. A.S. GAZİANTEP MAKARNA ÇEŞİTLERİ
  2. İMTAŞ TARIM VE HAYVANCILIK A.Ş. DÜZCEPARÇA ET KIYMA KELLE ETİ KÖFTE SUCUK PASTIRMA
  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  3. YILMAZ GIDA OTOMOTİV İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (CANPETEK) İSTANBUL BAL ÇEŞİTLERİ
  4. AMCOL MİNERAL MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş. UŞAK AĞARTMA TOPRAĞI ÇEŞİTLERİ
  5. REFORM KİMYA TEM.ÜR.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. İSTANBUL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
  6. KAHRAMANMARAŞ KERVAN PASTANESİ DONDURMA GIDA TAR. TUR. TİC. LTD. ŞTİ. (ALPEDO) KAHRAMANMARAŞ DONDURMA ÇEŞİTLERİ
  7. KERVAN SÜT ÜRÜNLERİ GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ(SAKARYA) SAKARYA SÜT ÜRÜNLERİ
  8. CALVATİS HİJYEN SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. BALIKESİR TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
  9. FİSKOBİRLİK ENTEGRE FINDIK İŞLEME TESİSLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. GİRESUN FINDIK VE ÜRÜNLERİ
  10. GÖLCÜK SÜT MAMÜLLERİ SAN. TİC. MUSTAFA YİYEN İZMİR SÜT ÜRÜNLERİ ÇEŞİTLERİ
  11. VAHDET ET VE GIDA SAN.TİC.AŞ. İSTANBUL TAZE DONMUŞ KARKAS ET
  12. DAŞKAN TARIM VE PLASTİK ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş. MANİSA ÇEKİRDEKSİZ KURU ÜZÜM
  13. ÜÇE MAKİNE MEDİKAL BİLGİSAYAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ANKARA DEZENFEKTAN ÇEŞİTLERİ
  14. SEMOLİNA MISIR İRMİĞİ GIDA SAN. TİC. A.Ş. SAMSUN MISIR UNU MISIR İRMİĞİ VE KEPEĞİ
  15. ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ MEYVESUYU VE BAL FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA DOMATES
  SALÇASI BİBER SALÇASI
  16. ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ MEYVESUYU VE BAL FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA SÜZME ÇAM BALI SÜZME ÇİÇEK BALI
  SERTİFİKALARINI KAPSAM GENİŞLETME İÇİN YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  17. M.Z. KİMYASAL ÜRÜN. VE TEMİZ. MALZ. GIDA TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (worldchem) İZMİR LİMON KOLONYASI ÇAMAŞIR SUYU Eklendi
  18. GÜLÇİÇEK KİMYA VE UÇAN YAĞLAR SAN. VE TİC. A.Ş. (MG) İSTANBUL ESANS ÇEŞİTLERİ EKLENDİ SÜT ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ. KAPSAM GENİŞLETME BOLU YAĞLI OLGUNLAŞTIRILMIŞ BEYA


  (Devam‎ iin: TEMMUZ 21'DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HALAL DUNYA MARKETLERİ AİLEMİZE YENİ BİR ÜYEMİZ DAHA KATILDI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/08/2021 07:17 (559 okuma)

  inegol-market HALAL DUNYA MARKETLERİ AİLEMİZE YENİ BİR ÜYEMİZ DAHA KATILDI!

  BURSA İNEGÖL HDM ŞUBEMİZ AÇILDI.


  Uluslararası nitelikte Helal ve Tayyib sertifikalandırma hizmeti veren GİMDES’in Müslümanların Helal ve Tayyib ürün ihtiyaçlarını tek bir noktadan gönül rahatlığıyla temini maksadıyla oluşturduğu Halal Dunya Marketlerinin Bursa İnegöl şubesi

  Yenice Mah.Eski Ankara Cad.No:4/C İnegöl/ Bursa adresinde hizmetinize başladı.

  GİMDES onaylı ürünlerin sürekli kontrollerle takip edilen bir sistem içerisinde siz değerli Müslümanlara ulaştırılması için çalışan tüm kardeşlerimizden Allah C.C razı olsun. Bursa İnegöl şubemiz hayırlı olsun.


  (Devam‎ iin: HALAL DUNYA MARKETLERİ AİLEMİZE YENİ BİR ÜYEMİZ DAHA KATILDI! ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL SEKTÖRÜNÜN YENİ RANDEVÜSÜ -EKİM 2021'DE İSTANBUL'DA!

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/08/2021 23:20 (936 okuma)

  bereketli-cuma HELAL SEKTÖRÜNÜN YENİ RANDEVÜSÜ -EKİM 2021'DE İSTANBUL'DA!

  Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  GİMDES ve DHV Başkanı, WHC Patron

  22-24 Ekim 2021 tarihlerinde, GİMDES tarafından “CORONAVİRÜS MUSİBETİNİN KARŞISINDA HİZMETTE DURMAK YOK. YOLA DEVAM” temalı 13.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı ve GİMDES Fuarcılık tarafından 22-24 Ekim 2021 tarihlerinde, online sistemle 8.Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı gerçekleştirilecektir.

  Konferansta; akademisyenler, ilgili tüm meslek mensupları, kamu temsilcileri, tüketici örgütleri, gıda sektörü profesyonelleri ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri online sistemle biraraya gelerek “Helal Gıda ve Helal Sertifikalamanın CORONAVİRÜS Müsibetinin ardınndan YENİ NORMAL DÖNEMİN” tartışılacağı bir sanal platform oluşturacaklardır

  Helal sertifikalı ürün sektörünün geliştirilmesi, bilincin artırılması ve sektör ihracatının canlandırılması hedeflenen organizasyona yurtdışından alım heyetleri de online sistemle katılım göstereceklerdir. Irak, İran, Malezya, Endonezya, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Umman, Yemen, Hollanda, Finlandiya, Kanada, Filipinler, Brezilya, Belçika, İngiltere, Fransa , Almanya'nın da bulunduğu 30'u aşkın ülkeden katılım göstereceği alım heyetleri fuar katılımıcıları ile online sıcak temas kuracaktır.

  Helal ve sağlıklı sertifikalı ürünler konusunda yurtdışı pazarlarına ulaşmak isteyenlere büyük fırsat sunan konferans ve fuarın bir parçası olmakta acele edin!

  KONFERANSIMIZIN KONULARI:

  1-BİYOTEKNOLOJİK ÜRÜNLERİN HELAL GIDA AÇISINDAN KRİTİK NOKTALARI, GDO, KİMERA
  2-AŞILAR VE HELAL İLAÇLAR
  3-DÜNYADAKİ PROTEİN İHTİYACINA YÖNELİK BÖCEKTEN PROTEİN ÜRETİMİ VE YAPAY ETİN İSLAMİ AÇIDAN DEĞERLENDİRİLMESİ
  4-BATİ ÜRÜNÜ ÜNİVERSİTELER YERİNE, İSLAMİ YAPIDAKİ MEDRESE SİSTEMİNİN OLUŞTURULMASI
  5-FAİZLİ SİSTEME KARŞI KARZ-I HASEN

  KONUŞMACILARIMIZ:

  DR.ADEL SABIR EUROPEAN HALAL DEVELOPMENT AGENCY-İNGİLTERE
  DR HALİM AYDIN, GİMDES TEKNİK BİLİM KURULU ÜYESİ-TÜRKİYE
  DR YILMAZ KAYA 19 Mayıs ÜNİVERSİTESİ-TÜRKİYE
  FATİH KALENDER İSMAİLAĞA VE GİMDES FIKIH KURULU ÜYESİ-TÜRKİYE
  HİMMET KARADAĞ HALKBANK GENEL MÜDÜR YARD.-TÜRKİYE
  MUHAMMAD MAZHAR HUSSAİNİ AMERİCAN HALAL FOUNDATİON -USA
  MOULANA MUHAMMAD SAEED NAVLAKHI- SOUTHH AFRİCAN NATİONAL HALAL AUTHORİTY-GÜNEY AFRİKA
  DR HAMİD AKÇAY-Çocuğa Değer Katanlar Derneği Kurucu Başk. Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulları Kurucusu, Çalışma Ekonomisinde Dr. Öğr Üyesi-TÜRKİYE.
  PROF. DR. İSA YÜCEER BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ-TÜRKİYE
  PROF.DR.SEYFULLAH OKTAY ARSLAN, YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ-TÜRKİYE
  PROF DR. HASAN YETİM, SZ ÜNİVERSİTESİ -TÜRKİYE
  DR. DHILIA UDİE LAMASUDIN, UPM UNİVERSİTY -MALAYSİA


  (Devam‎ iin: HELAL SEKTÖRÜNÜN YENİ RANDEVÜSÜ -EKİM 2021'DE İSTANBUL'DA! ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 79. SAYI ÇIKTI !

  Gönderen: huseyin Tarih: 31/07/2021 02:58 (1090 okuma)

  bereketli-cuma HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 79. SAYI ÇIKTI !

  “Coronavirüs Rabbimizin Bir Musibetidir. Aşılarla Gitmez!”


  Hem ruh hem beden sağlığımız bize emanet edilmiş birer nimettir. Bu nimetleri hakkıyla koruyup kollamak her Müslüman’ın görevidir. Aynı zamanda bir Müslüman yalnızca kendisinden sorumlu değildir. Başkalarının ruh ve beden sağlığını korumasına yönelik elinden bir çalışma geliyorsa bunu da yapmalıdır. İslam ümmetinin çare beklediği pek çok konu bulunmakla beraber harekete geçenlerin sayısı maalesef pek azdır. Bu dertle ele aldığımız yeni sayımızı sizlere sunuyoruz.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, dijital dünya ve aşılar konusunu “Coronavirüs Rabbimizin Bir Musibetidir. Aşılarla Gitmez!” başlığıyla ele almıştır.

  Osman Nuri TOPBAŞ hocaefendinin yazdığı “İslâmofobi Değil, İslâm Fazîleti” başlığıyla İslam’ın korkutucu değil, gönle huzur verici, aynı zamanda zarâfet, incelik ve nezâket tevzî edici olduğu konusu ele alınmıştır.

  GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevhit AYENGİN hocaefendinin yazdığı “Kudüs’ün Çığlığına Nefes Ol” başlığıyla Filistin’de yaşanan insan hakları ihlalleri konusu üzerinde durulmuştur.

  Prof. Dr. İsa YÜCEER beyefendi “İnsan Sorumluluğunda Süreklilik ve Tatiller” başlığıyla Müslümanın sorumluluğunun her daim devam ettiği ve tatil döneminde atıl kalmanın, dini vecibelerden uzaklaşmanın Müslümana yakışmadığı konusu ele alınmıştır. Veteriner hekim Muhammed Zeki AYGUR’ un yazdığı “Biz Yemiyoruz Bize Yediriyorlar” başlıklı makalesiyle Çin tuzu adıyla bilinen Mono Sodyum Glutamat isimli katkı maddesi incelenmiştir.

  GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Nihat ESKİOĞLU beyefendinin yazmış olduğu “Yolcu Yolunda Gerek” başlıklı makalesinde her zaman olduğu gibi araba kullanırken de Rabbimize iltica etmenin gerekliliği ele alınmıştır.

  Gıda mühendisi Derya Özgür ÖZTÜRK hanımefendinin yazdığı “Yaz Aylarında Gıdaların Saklama Koşulları” başlıklı makalede havaların ısınmasıyla birlikte gıda bozulma oranlarının artması ve gıda zehirlenmelerinin önüne geçmek adına alınabilecek önlemler ele alınmıştır.

  GİMDES Bilim Teknik Kurulunun hazırladığı “Dondurmalardaki Helal ve Tayyib Kritik Kontrol Noktaları” başlıklı makalede dondurmanın helal ve tayyib olması için gerekli faktörler ele alınmıştır.

  GİMDES Bilim Teknik Kurulunun hazırladığı bir diğer makalede “Su Katılmış Temizlik Anlayışımız” başlığıyla temizlik ve kozmetik maddeleri ele alınmıştır.


  (Devam‎ iin: HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 79. SAYI ÇIKTI !) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: İKRAM SPONSORLARIMIZIN ÜRÜNLERİ MİSAFİRLERİMİZE DAĞITILMAYA DEVAM EDİLİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/07/2021 23:57 (519 okuma)

  ikrams-sponsor-2021 İKRAM SPONSORLARIMIZIN ÜRÜNLERİ MİSAFİRLERİMİZE DAĞITILMAYA DEVAM EDİLİYOR

  Korona musibeti sebebi ile aylardır biraraya gelemediğimiz GİMDES merkezimizde 10.07.2021 tarihinde GİMDES Yönetim Kurulu ve Denetim kurulu ile beraber toplantımızı gerçekleştirdik. İlişkilerin tazelendiği ve HELAL GIDA alanında çalışmalardan bahsedildiği yönetim kurulu toplantısında ikram sponsorlarımızın ürünleri misafirlerimize dağıtıldı.

  Toplantılarımızda ve bizi ziyaret emek için dış ülkelerden gelen misafirlerimize İkram sponsorlarımızın ürünlerini ikram etmek bizim için gurur vesilesi olmaktadır.

  MİLAT ÇİKOLATA ŞEKERLEME; MEYSU MEYVE SUYU; ASİLNUR KİMYA FERADİSİN DİŞ MACUNU; HERMUS GIDA MISIR VE PİRİNÇ PATLAĞI; AFİA ATIŞTIRMALIK ÜRÜNLERİ; 7k–SPUMY KOZMETİK ÜRÜNLERİ; M.Z KİMYASAL–Worldchem TEMİZLİK ÜRÜNLERİ; AKDO DONDURMA

  Firmalarımızın sertifikalı ürünleri misafirlerimize ikram olarak dağıtıldı.

  Etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmayan sponsorlarımıza teşekkürler…


  (Devam‎ iin: İKRAM SPONSORLARIMIZIN ÜRÜNLERİ MİSAFİRLERİMİZE DAĞITILMAYA DEVAM EDİLİYOR ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: 15 TEMMUZ FETONUN HAİN DARBESİNİ UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/07/2021 23:41 (726 okuma)

  15-temmuz-2021 15 TEMMUZ FETONUN HAİN DARBESİNİ UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

  15 Temmuz FETÖ darbesi; gördüğümüz en hain darbe ve bu en hain darbeye gösterilmiş en şanlı direniş olarak tarihteki yerini alacaktır. 15 Temmuz, insanı ve milleti yok sayarak emir aldıkları yabancı mahfillerin ve küresel aklın dileklerini yerine getirmek maksadıyla milletin tanklarının namlusunu yine millete çevirenlere hadlerini bildirmek bakımından tarihin en önemli gecelerindendi.

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde gizlice örgütlenmiş Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları, seçilmiş cumhurbaşkanını ortadan kaldırmak, hükümeti devirmek, parlamentoyu, anayasayı ve demokrasiyi ilga etmek amacıyla 15 Temmuz 2016'da kanlı bir darbe girişiminde bulundu.

  Anadolu insanlarına özellikle son bir asırda reva görülen bunca savaş, terör, darbe, zulüm, kahır, kan ve gözyaşına rağmen; Bize, 15 Temmuz darbesini yaşatanları unutmayacağız. Tekrarlanmasına da asla müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeye, milletimize ve geleceğimize sahip çıkma, bize umudunu bağlayan dünya Müslümanları ve mağdurları adına, ülkemizi daha ileriye taşımak için elimizden geldiğince çalışmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz.

  15 Temmuz günü ve sonrasında hainlere karşı ne kadar cesursak, bugün de aynı his ve bilinçle teyakkuz halindeyiz. 15 Temmuz’da kanımızla kurtardığımız emanetimizin, davamızın, geleceğimizin, inancımızın, sinsi stratejilerde kaybedilmesine izin vermeyeceğiz. Yeni tuzaklara karşı uyanık olacağız.

  Bu vesile ile 15 Temmuz şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor ve kendilerini şükranla anıyoruz.


  (Devam‎ iin: 15 TEMMUZ FETONUN HAİN DARBESİNİ UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  
   
  Gimdes Video

  2020 KONFERANS SPONSORLARI

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Pİyasadakİ alkolsÜz İÇecekler denİlen gazozlar kolalar İÇİn neler bİlmelİyİz?
  · Gİmdes’ten hazİran 21'de helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Gİmdes yÖnetİm kurulu, temmuz aylik toplantisini gerÇekleŞtİrdİ
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 09 - 16 temmuz 2021 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Bİz… helal İlaÇ ve helal aŞi İstİyoruz!
  · Korona musİbetİnİn gÖlgesİnde buruk bİr kurban bayrami daha İdrak edİyoruz
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 02 - 09 temmuz 2021 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · 8.helal ve tayyİb ÜrÜn ler fuarimiz ve 13.helal ve tayyİb ÜrÜnler konferansimiz yİne onlİne sİstemde
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 25 haziran- 02 temmuz 2021 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · MÜslÜmanlar! acİlen bİr muhasebe yapmak zorundayiz
  · Gİmdes-ostİm teknİk Ünİversİtesİ gÖrÜŞmesİ
  · İbret verİcİ bİr olay
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 18-25 haziran 2021 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Gİmdes laboratuvar analizlerinde Şubat-mayıs ayı raporları
  · Darul helal medrese eĞİtİm kurslari devam edİyor: gİmdes’de İngİlİzce eĞİtİm kursu
  · .helal lokma aİlede baŞlar eĞİtİmİ temmuzda onlİneyapilacak
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 11-18 haziran 2021 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Gİmdes’ten mayis 21'de helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Helal gidada İlk mektep - 78. sayi Çikti !
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 04-11 haziran 2021 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.