Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  59503438
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Haber Haber Haber!: KAYBOLAN VE UMUTSUZ GELECEKLER.

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/01/2021 00:24 (647 okuma)

  cuma-mesajı cuma-mesajı KAYBOLAN VE UMUTSUZ GELECEKLER.

  Suriye’de yetimlere ve çadırlarda yaşamaya çalışan kardeşlerimize destek ve yardım dağıtmaya kendini adamış Yönetim Kurulu üyemiz Halim GİRGİN kardeşimiz Suriye’den yazıyor.


  Avrupaya giden10 binlerce çocuğun organ ve diger mafyalar tarafından kaçırılması ,kalanların asimile olmaları , Türkiyedeki misafirlerin geri dönmek istememeleri kalanları umutsuzluğa düşürüyor ve zor şartlara rağmen kaçmak için fırsat kollamalarına sebep oluyor. Türkiye’nin devlet ve halk olarak yanlarında olmasi onları umutlandırıyor, bize saygi, sevgilerini ve güvenlerini arttırıyor

  Bir nesil savaşla yok oldu, bizler bundan sonraki nesillere sahip çıkamazsak bunlar da ya hırsız, ya terorist ya uyuşturucu, bağımlısı gibi kötü kişiler olabilir. Geç kalmadan biz bu nesilleri kurtaracak adımlar atmalıyız.

  Bizler kardeslerimize yardim etmek istiyorsak ilk önce "uzeri tozlanmis yedigi haram içtiği haram giydigi haram bunun duasi nasil kabul olsun" hadisinde belrttigi gibi peygamberimizin tavsiyesi ile başlayarak daha sonra dini ve ahlaki egitmlerle birlikte ilmi egitimlerle Suriye’ye sahip çıkacak doktorlari, muhendisleri , öğretmenleri , teknik elemanlari, esnaflari, ciftcileri yetistirmek icin gayretlerimizi arttırmalıyız,

  Suriye’de bizden ne istersiniz dediğimizde, ‘Şia mollaları Esed’in hep yanında. Bizim yanımıza alimlerin, kanaat önderlerinin çocukları gelip, bizleri, hanımlarımızı eğitmeleri, yetimlerin kalacağı, yetiştirileceği, karınlarının doyurulacağı yerler yapılmalı’ demekteler.

  Çadirda 10 senedir yaşayan , verilen yardımlarla yaşayabilen , işi olmayan babalara , evde kocasi olmayan anaya , babasi anasi ölmüş olan öksüze, köyünü bırakmış göç etmis çiftçiye , dükkânından ceketini alıp canını kurtarmış esnafa bunlari anlatmanin çok zor olduğunu da bilmek gerekir.

  Rabbim kimseyi anasız, babasiz, evsiz, vatansız bırakmasın , başkasına muhtaç bırakmasın huzur içinde yaşamasını nasib buyursun

  BAĞIŞ YAPMAK İSTERMİSİNİZ? DÜNYA HELAL VAKFI- YETİMLER PROJESİ İÇİN,

  Hesap Numarası: 93737332–3 IBAN: TR06 0020 5000 0937 3733 2000 03


  (Devam‎ iin: KAYBOLAN VE UMUTSUZ GELECEKLER.) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: YENİ DÜNYA DÜZENİNDE BİZİ NELER BEKLİYOR?

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/01/2021 22:21 (551 okuma)

  cuma-mesajı YENİ DÜNYA DÜZENİNDE BİZİ NELER BEKLİYOR?

  “İnsanın başına zararlı bir şey geldiğinde yan üstü yatarken veya otururken ya da ayakta iken hemen bize dua etmeye koyulur; onu zararlı durumundan kurtardığımızda ise -sanki başına gelen zararı gidermeye bizi çağırıp yalvarmamış gibi- inkârcılığa dönüp yoluna devam eder; haddi aşanlara işte bu şekilde yaptıkları güzel görünmektedir.’’ (Yunus, 12)

  “Böylece. emrimiz gelince oranın altını üstüne getirdik ve üzerlerine sağanak halinde, Rabbin katında işaretlenmiş taşlar yağdırdık. Bu cezalar zalimlerin başından hiç eksik olmaz. (Hud Suresi, 82-83)


  Şu hale bakın, Allah’ın musibeti olarak, bütün dünya insanlığı, bir yıla yakın bir zaman diliminde gözle görülmeyen bir virüsün pençesinde. Aldıkları , hepsi de sadece fiziksel olan, tedbirlere ragmen tahribat endişesi büyümekte; İnsanoğlu bu virüsten ne zaman kurtulabileceği bilgisine de sahip değil. Basit bir korovirüs musibeti bütün dünya insanlığını esir almış. Sokağa çıkmaya korkuyor. Çıkmak zorunda kalanlar ise tedirgin. Camiler, medreseler, mektepler adeta cemaatsız, talebesiz; tarih boyunca görülmemiş ızdırab verici manzaralarla karşı karşıya kaldık. Ekonomiler allak bullak olmuş.

  O kadar zulümlere sessiz kaldık ki, o kadar isyan ettik ki, o kadar israf ettik, o kadar inkâr ettik, o kadar küfrettik ki... Haram/helal demeden o kadar sorumsuzca yedik içtik ki; bana kim karışır, istediğimi giyerim, istediğimi yerim, istediğim yere giderim, istediğim yerde eğlenir, hatta istediğim zinaları ve sapık ilişkileri yaparım kimse bana karışamaz dedik, bütün bu çirkinlikleri yapanlara karşı ise seyirci kaldık pervasızca.

  Sandık ki bu devran hep böyle sürüp gidecek. Rabbimiz alt üst etti bizleri. Musâfaha etmeye hasret kalacağımız gelir miydi aklımıza? İnanıyorum ki tarihi bir ibrettir bunlar. Bu devran böyle gelmiş. Görüyoruz ki bu devran böye gitmeyecek. Peki ibret alıyormuyuz? Bundan böyle tövbelerimizi, pişmanlıklarımızı ve alacağımız tedbirlerimizi düşünmeye ve uygulamaya karar verdik mi?  (Devam‎ iin: YENİ DÜNYA DÜZENİNDE BİZİ NELER BEKLİYOR?) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: KORONAVİRÜS MUSİBETİNDE DE AYNI SENARYO OYNANIYOR.

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/01/2021 23:18 (5584 okuma)

  cuma-mesajı KORONAVİRÜS MUSİBETİNDE DE AYNI SENARYO OYNANIYOR.

  ÖLÜMLE KORKUTUP AŞIYA MAHKUM ETMEK


  İspanya Gribi, Kuş Gribi, Domuz Gribi ve nihayet Koronaviris Gribi...Hepsinde de insanımız güya kurtarıcı beynelminel İlaç ve aşı mafiyasının eline mahkum edilmiştir.

  Eğer aşı gerçekten elzem ise neden hala helal yerli bir aşımız üretilemedi? Yıllardır salgın musibetlerinde aynı kaosu yaşatanlar kimlerdir?

  Şimdi ise koca koca yetkililer ekranlara çıkıp aşı şovları yaparak milleti enayi yerine koyuyorlar. Beynelminel ilaç ve aşı mafiasının ekmeğine yağ sürmektedirler.

  “Allah, şifanızı size haram kılınan şeylerde yaratmamıştır.” (Buhârî)

  “Şüphesiz Allah, derdi de dermanı da indirmiş, her derdin dermanını yaratmıştır. O halde tedavi olunuz fakat haram şeylerle tedavi olmayınız.” (Ebû Dâvud, Tirmizî)


  GİMDES olarak kurulduğumuz günden beri, onbeş yıldır, amacımız, ilgili kurumlardan içeriğinde haram ve şüpheli bir madde bulunmayan helal gıda, helal kozmetik, helal ilaç talep etmektir. Çünkü bir Müslümanın helali araması onun imanî bir meselesi, helal ürün talep etmesi de onun en tabii tüketici hakkıdır.

  İster gıda maddesi, ister ilaç, isterse kozmetik olsun, helallik ve tayyiblik vasfını taşımayan her ürün, bir Müslüman için tehdittir. Unutmayalım ki tükettiğimiz bütün ürünlerden sorumlu olduğumuz gibi, kullandığımız ilaçlardan da, aşılardan da hesaba çekileceğiz. Bu sebeple ilaçların ve aşıların herhangi birinin içeriğinde domuz ve alkol gibi her hangi kullanımı dinen uygun görülmeyen haram bir katkının olmaması gerekir.

  Ülkemiz askeriyede kendi uçağını, kendi helikopterini, kendi tankını, kendi tüfeğini milli şartlarda üretecek aşamaya gelirken, müslüman için elzem olan helal ilacını, helal aşısını da milli şartlarda üretebilecek aşamaya gelmesini engelliyecek ne sebep olabilir?

  Bir müslüman olarak biliyoruz ki, meydana getirilmiye çalışılan korkunun, ecele hiçbir tesiri yoktur. Kaldı ki şiddetle tek alternatif olarak pompalanan aşı alternatifsiz değil. Allah(cc) namütenahi imkanları yaratmaktadır. Koruyucu hekimliğin icablarını yerine getirmekle bağışıklık sistemini güçlendirmede daha rasyonel bir çözüm olmadığı nasıl iddia edilebilir?. Neden bu alternatifler özellikle gündeme getirilmiyor?

  Biz bir gurup kardeşimizle Helal aşı olduğu belgeleri ile ispat edilinceye kadar aşı olmayacağız. Bu alternaf yerine, virus musibeti başladığından itibaren virüsün vücutta yaptığı rahatsızlıkların emmarelerine göre Koruyucu Hekimliğin asırlardır kullandığı şifa kaynaklarına yöneldik.

  Daha önce yayınlanmış yazılarımız


  (Devam‎ iin: KORONAVİRÜS MUSİBETİNDE DE AYNI SENARYO OYNANIYOR.) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES HANIMLAR KURULU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZLA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE!.

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/01/2021 22:18 (676 okuma)

  bereketli-cuma
  GİMDES HANIMLAR KURULU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZLA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE!.

  GİMDES, diğer sivil toplum kuruluşları ile sürekli iş biriliği içerisinde bilinçlendirme çalışmalarına devam etmektedir GİMDES olarak Tügva Kadın Koordinatörlüğü ile birlikte düzenlenen program Helal ve sağlıklı gıdanın karakter ve kişilik üzerinde etkili olduğu düşüncesinden yola çıkarak düzenlenen seminer ve eğitim programları, gençleri ve aileleri helal ve sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirme adına yapılacak programlardır..

  Programın amacı ;

  Gençlerin ve ailelerin, helal ve sağlıklı beslenme, helal ve sağlıklı temizlik ve kozmetik ürünleri kullanma konusunda bilinçlenmesini sağlamak.

  Helal gıdadan, helal temizlik ve kozmetik ürünlerine kadar birçok alanda helal yaşam bilinci oluşmasına katkı sağlamak.

  Kullandığımız sabun, deterjan vb. gibi temizlik ürünlerinin; krem, duş jeli, şampuan, parfüm vb. gibi kozmetik ürünlerin helal ve sağlıklı olması gerektiğinin öneminden yola çıkarak katılımcıları bilinçlendirmek.

  Bu anlamda program ile helal gıdadan, helal temizlik ve kozmetik ürünlerine kadar birçok alanda helal yaşam bilinci oluşmasına katkı sağlanacaktır.

  Program 4 oturum şeklinde gerçekleştirilecektir.


  (Devam‎ iin: GİMDES HANIMLAR KURULU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZLA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE!.) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: DİKKAT! HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI SİZİ ALDATMASIN.

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/01/2021 00:42 (2943 okuma)

  bereketli-cuma
  DİKKAT! HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI SİZİ ALDATMASIN.

  “Allah'a karşı verdikleri sözü ve yeminlerini az bir bedelle değiştirenler varya, işte bunların ahirette bir payı yoktur. Kıyamet günü Allah onlarla konuşmayacak, onlara bakmayacak ve onları temize çıkarmayacaktır. Onlar için acı bir azap vardır.” (Âli İMRÂN 77)

  Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bizi aldatan bizden değildir.”[Müslim, Îmân 164, Fiten 16] …


  Üç kuruşluk dünya menfaatı uğruna , ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar HELAL gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekarlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bugün dünya üzerinde yüzlerce helal gıda sertifikası veren kurum oluştu. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istasmarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile sahte Helal Logolar ile müslüman kardeşlerini kandırmaya ve istismar etmeye çalışıyorlar.

  Biz bunları deşifre etmeye yetişemiyoruz. Ancak Müslüman kardeşlerimizin ferasetine güveniyoruz. Bu çirkinlikleri de ferasetleri ile defedeceklerine inanıyoruz.

  GİMDES Helal ve Tayyib Logomuzu İzinsiz Kullanan Firma ve şahısları teşhir ediyoruz.

  Güz Sızma Zeytinyağı - Hem yağ ve Teks.San.Tic.Ltd.Şti

  Nano Ezm - Yerli Nano enzim hibrit teknolojisi arge danş.san.ve tic.ltd.şti

  Yaren Nar Ekşi Sosu

  Kuru Yolma Piliç - Doğan Tavukçuluk (Pınar Doğan)

  Balbis - Balbis Baharat Gıda Tar.Hay.İnş.Loj.San ve Tic.Ltd.Şti

  Umutay Kaşar Peynir - Kıratlılar Gıda ve İnş.San.Tic.Ltd.Şti

  Sebat Mantı - Almanya link : https://sebat.de/iletisim/

  Malatya Serinköy Yoğurt - link: https://www.instagram.com/serinkoytereyaglari44/

  Kır Bal- Balyolu 365TV bal reklamı, Erya TV Alida Bal Reklamı, Chinko Tv Bal Reklamı,


  (Devam‎ iin: DİKKAT! HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI SİZİ ALDATMASIN. ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GÖZ AYDINLIĞIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ ÇOĞALMAYA DEVAM EDİYOR…

  Gönderen: huseyin Tarih: 05/01/2021 23:07 (1032 okuma)

  bereketli-cuma
  bereketli-cuma
  GÖZ AYDINLIĞIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ ÇOĞALMAYA DEVAM EDİYOR…
  İSTANBUL-ÇEKMEKÖY VE UMRANİYE’DE HALAL DUNYA MARKET ŞUBELERİMİZ ALLAH’IN İZNİ İLE ÇOK KISA ZAMANDA AÇILIYOR!

  “(Onlar) ne bir ticâretin, ne de bir alış-verişin kendilerini Allah’ı anmaktan, namazı dosdoğru kılmaktan ve zekât vermekten alıkoymadığı erlerdir! (Onlar, dehşetten) kalblerin ve gözlerin kendisine döneceği bir günden korkarlar.” (Nûr – 37)

  “Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir.” (Zilzal 7)


  GİMDES’in sosyal projelerinden biri olan Halal Dunya Marketleri projesi için GİMDES Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER şunları belirtti:

  “Hayırda yarışan Müslüman TÜRKİYE’nin yüz akları kervanına her geçen gün yenileri açılan bu marketlerin helal ve sağlıklı gıda maddelerini bulmakta zorluk çeken halkımıza büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Bugüne kadar 40 şube teşebbüsü gerçekleşti. İnanıyorum ki halkın talepleri doğrultusunda müteşebbis kardeşlerimiz yeni yatırımlarla Halal Dunya marketlerinin sayını artırmaya devam edecek ve 2020 yılı sonuna kadar market sayısı inşaallah daha da artacaktır. Son zamanlarda tüketicileri bilinçlendirme konferans ve seminerleri çerçevesinde tüketicilerde gelişen helal gıda bilinci artık büyük firmaları da Helal Sertifika almaya yönlendirmeye başladığını sözlerine ekledi. Bugün 500 firma GİMDES’ten Sertifika alarak, 15 bin çeşit ürün Helal ve Tayyib sertifikalı olarak dünya piyasasına sunuluşmuştur.”

  Helal Dünya Marketleri’nin şubelerini açan market sahipleri “Amacımız insanları bilinen ve güvenilen bir kurum tarafından verilen helal sertifikalı ürünlerle, insanlara helal ürün satmak. Bu işin hem ticari hem de manevi özelliği var. Boğazımızdan geçmeyen bir lokmayı başkasına satmaya hakkımız yok” diye konuştular.

  GİMDES’in helal ve tayyib sertifikası verdiği HDM marketlerimizde tavuk, kırmızı et ve ürünleri, peynir, tereyağ, dondurulmuş gıdalar, süt, kaşar, un, yağ, çay, şeker, su, makarna, bal, ayran, yoğurt, tahin, pekmez, çikulata, unlu mamuller gibi ana gıdaların yanı sıra bebe ve yetişkinler için şampuan, diş macunu ve temizlik ürünleri da satışa sunuluyor. Markette satılan tüm ürünler GİMDES tarafından denetlenmiş ve sertifikalandırılmış olmaktadır.

  Bugüne kadar başta İstanbul (10 Market) olmak üzere Ankara(3 Market), Bolu, Gaziantep(2 Market), Konya(2 Market), Sakarya, Osmaniye, Adana, Aksaray, Antalya, Bursa(3), Erzincan, Derince, Kocaeli, Urfa(2Market), Batman, Gebze, Kırıkkale, K.Maraş (2 Market), Isparta, Malatya, Kayseri, Düzce, HDM şubeleri hizmetlerine devam ediyor.

  Bugüne kadar haberi olamamış Helal ve tayyib ürün sevdalıları kardeşlerimizi enyakın şubemizi ziyaret etmeye, alışveriş yapmaya, Halal dunya marketlerini tanımaya, tanıtmaya davet ediyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  (Devam‎ iin: GÖZ AYDINLIĞIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ ÇOĞALMAYA DEVAM EDİYOR…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: SEBEPLER DAİRESİNDE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPAN KİŞİLER OLMAMIZ GEREKİYOR!

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/01/2021 04:04 (4115 okuma)

  bereketli-cuma
  SEBEPLER DAİRESİNDE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPAN KİŞİLER OLMAMIZ GEREKİYOR!

  Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER


  Bu açmaya çalıştığınız, Helal Lokma yolunu açan kişiler olmanın ne kadar büyük bir iş yaptığınızı tahmin edebilirmisiniz?. Bu logo ürünlerde kullanılmaya başlandığında, o logolu ürünleri almaya başlayan kişilerin edeceği duaları düşünün... 'Bu işte emeği geçenlerden Allah razı olsun' dediklerini hayalinizde canlandırın... Manevi kazançlarımız için bunu yapamazmıyız?. Lütfen çekingenliği bırakıp,en basitinden isteklerimizi açıkça belirtelim. Mesela firmadan alışveriş yaparken memnuniyetinizi belirttikten sonra, ürünlerinde Helal logosunu kullanmalarını isteyelim. Henüz sertifika almamış firmaları GİMDES’ten Helal ve tayyib sertifika almalarını teşvik edelim. Evimizin, İş yerimizin ihtiyaçlarını Halal Dunya Marketlerinden temin etmeye gayret gösterelim.

  İnsanımızda bu gelişmeye destek olacak yeterli potansiyel var. Buna inanıyorum. Müslümanları, inim inim inleten kişilerin sayıları, Müslümanların binde biri bile değil... Fakat onlar davalarına inanıyor, güveniyor ve destekliyorlar. Susup 'banane' 'neme lazım' diyenlerden olursanız, zalimin zulmünü evinizin içinde bulursunuz, haberiniz olsun...

  Ek olarak şunu da söylemekte fayda buluyorum: Helal ve haram gıda ile alakalı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in sözlerinden birini hatırlayalım.

  “Kim haram bir lokma yerse, onun kırk gece namazı ve kırk sabah da duası kabul edilmez. Haramın besleyip büyüttüğü her et parçası için en layık olan yer cehennemdir. İyi bilinmelidir ki haramdan bir lokma bile eti besleyip büyütür.” (Suyutî, Câmiu’l-ehâdîs, 20/55; Ali el-Müttakî, Kenzu’l-ummâl, 4/15)

  Şu da son söz olsun: Hazreti Ömer (radıyallâhu anh)’ da bu hususun önemini şöyle ifade etmiştir: “Bir kimsenin sadece kıldığı namaza, tuttuğu oruca bakmayınız; konuştuğunda doğru söylüyor mu, kendisine bir şey emânet edildiği zaman emânete riâyet ediyor mu, dünya ile meşgul olurken helâl-haram gözetiyor mu, ona bakınız.” (Beyhakî, es-Sünenü’l-Kübrâ, VI, 288; Şuab, IV, 230, 326)  (Devam‎ iin: SEBEPLER DAİRESİNDE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPAN KİŞİLER OLMAMIZ GEREKİYOR! ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ÖLÜMLE KORKUTARAK AŞIYA MAHKUM ETMEYE ÇALIŞIYORLAR

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/01/2021 23:24 (4099 okuma)

  bereketli-cuma
  ÖLÜMLE KORKUTARAK AŞIYA MAHKUM ETMEYE ÇALIŞIYORLAR.

  Dr. Huseyin Kami BÜYÜKÖZER


  Koronavirüsün bütün dünyayı allakbullak hale getiren Allah(CC)’ın bir müsibeti olduğunu gözlerden kaçırtarak, ders almak zorunda olan insanlığın, bu dersi almalarını önlemek isteyen şeytanların oyununu artık görmelisiniz.

  Allah(cc) kendi mülkünde, kendi yarattığı kullarını bugüne kadar asude bir şekilde yaşattığı yurtlarında bir yıldır korku ve endişe içerisinde yaşatıyor. Bu bir küresel müsibetten başka bir şey olabilir mi?

  “Biz mutlaka sizi biraz korku, biraz açlık yahut mala, cana veya mahsullere gelecek noksanlıkla imtihan ederiz. Sen sabredenleri müjdele!” (Bakara, 155) !

  “Kendilerine yapılan öğütleri unutunca, biz kötülükten men edenleri kurtardık ve zalimleri, Allah'a karşı gelmelerinden ötürü şiddetli azaba uğrattık.” [Araf 165]

  ''Biz de açık seçik mûcizeler olmak üzere onların üzerine tûfan, çekirge, haşarat, kurbağalar ve kan gönderdik. Yine de büyüklük tasladılar ve günahkâr bir kavim olmakta direndiler''(Araf 133)

  ''Bir işin başına yönetici olduğunda ya da) yanınızdan ayrıldığında yeryüzünde bozgunculuk yapmak, ekini ve nesli yok etmek için çalışır. (Oysa) Allah, bozgunculuğu sevmez.'' (2/Bakara, 205)


  Yüz yıldır Allah(CC) İspanyol Gribi, Tavuk Gribi, domuz Gribi, bugün de Koronavirüsle, depremler, seller, yangınlarla insanlığı ikaz buyuruyor.

  Bu musibetlerden ibret alıp Allah(CC)’ın nizamına aykırı gidişatımızı değiştirecek ,hala, hiç bir adım atmıyoruz.

  İşte Bakın, Allah((CC)'ın haram kıldığı uygulamalar.

  Alkollü içeceklerin üretimi, satışı ve içilmesi hala bütün hızı ile devam ediyor.

  Faizciliğin karıştığı her türlü muameleler hala bütün hızı ile devam ediyor.

  Aileleri mahveden, cinayetlere sebeb olan İstanbul Sözleşmesi hala iptal edilemiyor.

  Sigara üretimi ve satışı külliyen hala bütün hızı ile yasak edilmedi.

  Her türlü sapkın ilişkileri teşvik edici kurum ve kuruluşların çalışmaları hala bütün hızı ile devam ediyor.

  Resmi fuhuş yuvaları, umumhaneler faaliyetlerine hala bütün hızı ile devam ediyorlar.

  Genetik yapıları değiştirilmiş ürünleri üretmek ve satmak hala bütün hızı ile devam ediyor

  Rabbimizin haram ve necis olduğunu beyan ettiği hayvanın katkı maddelerini içeren ilaç ve aşılar yerine milli ve yerli helal ürünler hala üretilmiyor.


  (Devam‎ iin: ÖLÜMLE KORKUTARAK AŞIYA MAHKUM ETMEYE ÇALIŞIYORLAR) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ARALIK 2020’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/01/2021 09:17 (3898 okuma)

  konferans ARALIK 2020’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  YENİ SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1.SOYYİĞİT GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. EDİRNE AYÇİÇEK YAĞI ZEYTİN YAĞI ÇEŞİTLERİ
  2.NÇS GIDA TARIM SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ADANA KURUTULMUŞ MEYVE DİLİMLERİ
  3.ASRI ŞİFA DOĞAL ÜRÜNLER İSTANBUL UDİ HİNDİ YAĞI
  4.BALDAĞ GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİDET ŞİRKETİ ANKARA BAL ÇEŞİTLERİ POLEN
  5.ULUSOY BİTKİSEL VE ORGANİK ÜRÜN.BAHARAT TARIM GIDA VE KOZ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ TRABZON AROMATİK UÇUCU YAĞ ÇEŞİTLERİ
  6.HELALEYN SÜT ÜRÜNLERİ GIDA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. ANLKARA SÜT ÜRÜNLERİ
  7.HALAL DUNYA MARKETLERİ SEFAKÖY İSTANBUL GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER
  8.BOYRAZOĞLU TARIM TİC.SAN.LTD.ŞTİ. ISPARTA MEYVE SUYU VE KONSANTRE

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  9.SEYİDOĞLU GIDA SAN. TİC. A.Ş. İSTANBUL REÇEL BAL TAHİN HELVA PEKMEZ
  10.NUHUN ANKARA MAKARNASI SAN. VE TİC. A.Ş. ANKARA MAKARNA ÇEŞİTLERİ
  11.MEYSU GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. KAYSERİ UHT YAĞLI SÜT UHT YARIM YAĞLI SÜT
  12.AŞM ET KOMBİNASI GIDA A.Ş. GAZİ ANTEP KIRMIZI ET KESİMHANESİ
  13.TAT NİŞASTA İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş. ADANA GLİKOZ FRUKTOZ ŞURUBU
  14.TEKİRDAĞ UN SAN. VE TİC. A.Ş. TEKİRDAĞ BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  15.MEYSU GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. KAYSERİ MEYVE SUYU ÇEŞİTLERİ
  16.AK GIDA SANAYİ VE TİC. A.Ş. KAPSAM GENİŞLETME İZMİR SÜZME PEYNİR EKLENDİ


  (Devam‎ iin: ARALIK 2020’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİN AVRUPAYA İHRACATINDA GÖRÜŞMELER TAMAMLANDI:

  Gönderen: huseyin Tarih: 31/12/2020 05:52 (3392 okuma)

  kadir HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİN AVRUPAYA İHRACATINDA GÖRÜŞMELER TAMAMLANDI:

  GİMDES helal sertifikalı ürünlerin, Avrupa’da yaşayan Müslümanlara ulaşabilmesi için Avrupa’daki GİMDES gönüllülerinin oluşturduğu HALAL WELD GMBH şirketi müteşebbis ekibi, GİMDES helal sertifikalı ürünleri, ilk etapta Almanya, Hollanda, Belçika ülkelerinde bulunan 500 marketle, Helal ve Tayyip ürün arayışında bulunan Avrupa’daki Müslümanlara ulaştırmak maksadı ile24 Aralıkta bir çalışma başlatmıştı. yapılacak görüşmeler neticesinde Avrupa’da faaliyet gösteren 500 market ve Showroom ’a ulaştırmayı hedeflemektedirler.

  24-30Aralık günlerinde ayrı ayrı görüşmeler müspet ön mutabakatla tamamlanmış bulunmaktadır. Katılım gösteren Firmalarımız:

  1-2.Gün

  SUNUM GIDA, YEŞİL MERSİN BAKLİYAT, SAYGIN GIDA, İSAR GIDA(NURÇAY), SABİRE KOZMETİK, EMSAY GIDA(YEŞİL MARKA), TATŞEN PAZARLAMA, RAST GRUP(HURMATAT), KOPUZ ZEYTİNCİLİK(ŞEMS ZEYTİN), LAÇİN TATLILARI ATİYE LAÇİN, ÖĞÜT ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİ, GÜLMARKA, GÜNEYCE PAZARLAMA(AGARTA KOZMETİK), UĞURLUOĞLU BİTKİSEL AROMATİK YAĞLAR, SANSET Gıda (Tadelle- Pernigotti), FORTE Gıda (Ancora pekmez, bal, şerbet), LİMSAK (Limon sarımsak kürü), GÜVENASA (Zeytinyağı), FİSKOBİRLİK (Fındık ezmesi- fındık vs.), NURÇAY, HURMATAT (Hurma suyu/pekmezi, Hurmalı lokum), ŞEMS Zeytin, KAYLA Zeytinyağı,

  3. Gün 28.12.2020 toplantıya katılan firmalar

  HERMUS GIDA ( Damdam mısır patlağı,cips ), ACICIK ÇİĞKÖFTE, ALTINBAŞAK DAĞITIM ( Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri), HAŞİMİ HEDİYELİK EŞYA ( Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri ), 7K KİMYA İLAÇ SANAYİ GIDA ( Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri ), FAİDA GIDA İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş, MİLAT ÇİKOLATA ŞEKERLEME SAN TİCLTD ŞTİ, BRS GIDA ÜRÜNLERİ SAN VE TİC.LTD.ŞTİ ( Baharat çeşit, YAZICIOĞLU BAKLAVALARI

  4-5. Gün29-30. 12.2020


  (Devam‎ iin: HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİN AVRUPAYA İHRACATINDA GÖRÜŞMELER TAMAMLANDI:) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL TAYYİB YAŞAM SİSTEMİNDE MİLADÎ YILBAŞI, NOEL KUTLAMALARI, PİYANGOLAR, ALKOLLÜ İÇKİLER YER ALAM

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/12/2020 04:05 (4189 okuma)

  konferans HELAL TAYYİB YAŞAM SİSTEMİNDE MİLADÎ YILBAŞI, NOEL KUTLAMALARI, PİYANGOLAR, ALKOLLÜ İÇKİLER YER ALAMAZ

  Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) ve Dünya Helal Vakfı(DHV) Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER; GİMDES ve DHV olarak yılbaşı kutlamalarına karşı olduklarını belirtti. Dr. BÜYÜKÖZER: Yılbaşında yapılan kutlamalar inanç, ibadet, ahlak, kültür, içtimaî ve iktisadî hayatımızla ilgili çeşitli zararlara sebep olmaktadır. Bu kutlama imanımızı mutlaka zedeler. İslam Dininde yabancılara özenmek, onların hal ve hareketlerini, tavır ve davranışlarını benimsemek, onları üstün görmek ve dost edinmek anlamına geleceği için bu gece yapılacak kutlamalar ve beraberinde şans oyunları asla hoş karşılanamaz, tasvib edilemez. Allah (c.c.) bir ayette şöyle buyurmuştur: “Müminler, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin. Kim bunu yaparsa, artık onun Allah nezdinde hiçbir değeri yoktur...” (Âl-i İmran 3/28)

  Bir hadis-i şerifte ise Peygamberimiz (sav) şöyle buyuruyor:“Karışı karışına, arşını arşınına sizden öncekilerin yollarına uyacaksınız. Hatta onlar bir keler deliğinden girse, siz de gireceksiniz” buyurmuş, Sahabe-i Kiramın “(Bizden öncekilerden maksat) Yahudiler ve Hristiyanlar mı ey Allah’ın Resulü?” tarzındaki sorusu üzerine “Onlar değilse ya kim?”

  Netice olarak şunu söyleyebiliriz ki, miladî yılbaşını kutlama kasdı ile bir eylem yapan ya da yapılmasına vesile olan bir Müslüman pek çok fukahanın kitaplarında belirtildiği gibi eğer “o eyleminde tazim maksadını taşıyorsa -Allah’a sığınırız- küfre düşer”.Yok eğer tazim kastı yoksa, en hafifinden, harama düşmüştür, günahkardır. Helal ve tayyib hayat sistemimizi tehlikeye sokabilecek böyle bir kutlamadan uzak olmalıyız” dedi.

  Kur’ân-ı Kerîm’in Müslümanlara iyilikleri emredip, kötülükleri yasaklama görevini verdiğini belirten BÜYÜKÖZER; ”Hadislerde bildirildiğine göre de gördüğümüz kötülükleri elimizle ve dilimizle engellemeliyiz.Engelleyemesek de hiç olmazsa kalbimizden buğz etmeliyiz.Son şık imanın en zayıf noktası olduğu bildirilmektedir. Kalbinden nefret duyup bir şey yapmamak veya yapamamak imanın en zayıf noktası iken acaba kötülüklere alkış tutmak ve bizzat katılmak imanın hangi noktasıdır?

  Dolayısıyla gayr-i Müslim kültürlere özenmek, sürekli onlar gibi olmaya çalışmak her an bizi kendi kimlik ve kültürümüzden uzaklaştırmıştır. Rotamızı bir an evvel değiştirmezsek İslam toplumunun dejenerasyonu devam edecektir ve korkarım bir gün İslam ayaklarımızın altından kayıp gidecektir“ ifadelerini kullandı.


  (Devam‎ iin: HELAL TAYYİB YAŞAM SİSTEMİNDE MİLADÎ YILBAŞI, NOEL KUTLAMALARI, PİYANGOLAR, ALKOLLÜ İÇKİLER YER ALAM) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HALAL DUNYA MARKETLERİ ONLINE ŞUBEMİZİ DE TAKİP EDİYORMUSUNUZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 27/12/2020 09:08 (1219 okuma)

  kadir HALAL DUNYA MARKETLERİ ONLINE ŞUBEMİZİ DE TAKİP EDİYORMUSUNUZ?

  GİMDES'in kontrolunda, HDM şubeleri ile uyumlu, kapıda teslim. İsterseniz hemen tıklayın. ONLINE HDM


  Bir sosyal proje olarak, Aralık 2011 tarihi itibariyle “Uluslararası Halal Dunya Marketleri “adı altında faaliyet gösterecek market zincirlerinin ilk halkaları GİMDES denetim ve gözetiminde İstanbul’da hizmete girmiştir. Bu gün Yurt genelinde 50’ye yaklaşan şubesi ile talep ve ilgi artarak devam etmektedir.

  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her alanda olduğu gibi alışveriş ve perakende kültürümüz de alışkanlıklarımızın değişmesine sebep oldu. Bugün dünyanın herhangi bir yerinde üretilmekte olan bir ürün parmaklarımızın birkaç hareketi ile satin alınabiliyor ve gelişmiş lojistik imkanlarla kapınıza kadar getirilebiliyor. Halal Dunya Marketlerimiz de bu gelişmelerden nasibini aldı ve fiziksel şubelerimiz ile kardeşlerimizi, bir cep telefonu, tablet ya da bilgisayar üzerinden birbirine bağlayacak bir proje ortaya çıkmış oldu: ONLINE HDM

  Fiziksel Halal Dünya Marketlerinin yanında HDM Online Şube adıyla 2019 mart ayında hayatımıza giren alışveriş sitesi esasında bir Halal Dünya Marketi şubesinin online versiyonudur. Tıpkı diğer marketlerimiz gibi bir dizi standart üzere kurulmuş, diğer şubelerimiz gibi GİMDES’in titiz denetlemelerine tabi bir markettir. Fiziksel marketlerimizden farklı olarak online şube kendi başına bir şube olmaktan çok fiziksel Marketleri arkasına alarak siz kıymetli kardeşlerimize internet üzerinden bir vitrin olarak, üstlenmiş olduğu köprü vazifesini ifa etmektedir.

  HDM Online Çalışma Şekli

  Bir kardeşimiz helal sertifikalı bir ürün almak için -ister bulunduğu bölgede bir Halal Dünya Marketi şubemiz olsun, isterse olmasın- bilgisayar ya da cep telefonundan ONLINE HDMadresine girer.

  Bu site üzerinden arzu ettiği ürünleri sepetine ekler. Adresini sisteme girer. Girmiş olduğu adresin civarında kendisine ürünlerini elden teslim hizmeti veren bir şubemiz varsa, Şubeden Getir! Isimli hizmet sayesinde ürünlerinin aynı gün içinde kapısına getirilmesini isteyebilir. Eğer yakında şubemizin olmadığı bir yerden sipariş veriyorsa kargo seçeneği ile siparişi tamamlar. Bu sipariş o günkü kargo alım saati geçmediyse aynı gün hazırlanıp kargoya teslim edilir. Kargo saati geçtiyse bir sonraki gün kargoya teslim edilerek en kısa sürede ulaştırılması sağlanır.

  Online şubemizde çeşitli ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Kredi Kartı (banka kartı dahil), EFT/Havale ve Kapıda Ödeme ile siparişin ödemesi yapılabilir.


  (Devam‎ iin: HALAL DUNYA MARKETLERİ ONLINE ŞUBEMİZİ DE TAKİP EDİYORMUSUNUZ?) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HAŞERATIN YENİLMESİ, KARMİN BOYASININ, GIDA SEKTÖRÜNDE KATKI MADDESİ OLARAK KULLANIMININ FIKHÎ HÜKMÜ

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/12/2020 08:31 (1499 okuma)

  kadir HAŞERATIN YENİLMESİ, KARMİN BOYASININ, GIDA SEKTÖRÜNDE KATKI MADDESİ OLARAK KULLANIMININ FIKHÎ HÜKMÜ

  Cisimlerde renk, ışığın dağılımına bağlı olarak ortaya çıkan bir görünüş olgusu, görme duyumuzu etkileyenin adıdır. Gıdaların insanları cezp eden ilk özelliği rengidir. Bir gıda maddesi ile ilgili ilk izlenim genelde görseldir ve renginin kabul veya reddi gıdanın tercih edilmesinde büyük bir etkiye sahiptir. Gıda sektöründe satışları artırıcı bir etken olması haysiyetiyle üreticiler tarafından yiyecekleri güzel bir renk kıvamında üretmek talep edile gelen bir şey olmuştur. Bu yüzden işlenmiş gıda ürünlerinde renklendirici kullanmak aşağı yukarı birkaç asıra dayanmaktadır.

  Araştırmalar neticesinde tarihte karşımıza ilk çıkan gıda renklendiricisi ise kaktüsler üzerinde yapışmış bir halde yaşayan asalak böcek türü olan koşnilden elde edilen karmindir. Zira koşnil son derece saf bir kırmızı renkli sıvıya sahip olan böcek türüdür.

  Bugün bu madde Meyveli yoğurtlardan dondurmalara, meşrubatlardan boyalı kek kremalarına kadar kırmızı renk içeren hemen her işlenmiş gıdada, ruj ve allık türü kozmetiklerde karmin böceklerinin izleri mevcut olabilmektedir.

  Konumuz olan böceğin inceleyeceğimiz tarafı da kendisinden elde edilen boyanın gıda ürünlerine katılmasına dinen cevazın bulunup bulunmadığıdır.

  Öncelikli olarak inceleyeceğimiz ilk husus; genel manada “Haşerat” cinsi varlıkların temizliği veya necasetliğinin hangi esasa göre belirleneceği ve elde edilen sonuç itibarıyla yenilip yenilemeyeceğine dair sabit olacak hükmün tespitidir.

  Hanefi ve Şafii Mezhebine Göre

  Koşnil böceğinin yenilmesi veya gıdalar içerisine konulan katkı maddesi olarak kullanılması Hanefi ve Şafii mezhebince caiz görülmemiştir. Buna bağlı olarak ta gıda sektöründe alım ve satımı da caiz değildir.

  Maliki Mezhebine Göre


  (Devam‎ iin: HAŞERATIN YENİLMESİ, KARMİN BOYASININ, GIDA SEKTÖRÜNDE KATKI MADDESİ OLARAK KULLANIMININ FIKHÎ HÜKMÜ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİN AVRUPAYA İHRACATINDA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR:

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/12/2020 04:14 (1181 okuma)

  kadir HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİN AVRUPAYA İHRACATINDA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR:

  GİMDES helal sertifikalı ürünlerin, Avrupa’da yaşayan Müslümanlara ulaşabilmesi için Avrupa’daki GİMDES gönüllülerinin oluşturduğu HALAL WELD GMBH şirketi müteşebbis ekibi, GİMDES helal sertifikalı ürünleri, ilk etapta Almanya, Hollanda, Belçika ülkelerinde bulunan 500 marketle, Helal ve Tayyip ürün arayışında bulunan Avrupa’daki Müslümanlara ulaştırmak maksadı ile bir çalışma başlatmıştır. BAKLİYAT ( pirinç,bulgur,fasulye v.s), SIVI YAĞ-ZEYTİN YAĞI, UN, MAKARNA, KAHVALTILIK(bal, pekmez,helva, reçel, zeytin v.s), ÇİKOLATA ÇEŞİTLERİ, BAHARAT, AROMATİK YAĞLAR, ÇAY-BİTKİ ÇAYLARI,TEMİZLİK VE KOZMETİK ÜRÜNLERİ için yapılacak görüşmeler neticesinde Avrupa’da faaliyet gösteren 500 market ve Showroom ’lara ulaştırmayı hedeflemektedirler.

  Dün sabah ve öğleden sonra iki grupla ayrı ayrı görüşmeler müspet ön mutabakatla tamamlanmış bulunmaktadır. Katılım gösteren Firmalarımız: SUNUM GIDA, YEŞİL MERSİN BAKLİYAT, SAYGIN GIDA, İSAR GIDA(NURÇAY), SABİRE KOZMETİK, EMSAY GIDA(YEŞİL MARKA), TATŞEN PAZARLAMA, RAST GRUP(HURMATAT), KOPUZ ZEYTİNCİLİK(ŞEMS ZEYTİN), LAÇİN TATLILARI ATİYE LAÇİN, ÖĞÜT ORGANİK TARIM ÜRÜNLERİ, GÜLMARKA, GÜNEYCE PAZARLAMA(AGARTA KOZMETİK), UĞURLUOĞLU BİTKİSEL AROMATİK YAĞLAR

  Bu görüşmeler, farklı firmalarımızla, bugün de devam etmektedir. Cenabı Haktan bu hayırlı çalışmamızın başta Avrupa’daki Müslüman kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ederiz.


  (Devam‎ iin: HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİN AVRUPAYA İHRACATINDA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR: ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BİR MÜMİN OLARAK BİR KARDEŞİMİZİN GÖZ GÖRE GÖRE CEHENNEME DÜŞMESİNİ İSTERMİYİZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/12/2020 10:31 (4668 okuma)

  kadir BİR MÜMİN OLARAK BİR KARDEŞİMİZİN GÖZ GÖRE GÖRE CEHENNEME DÜŞMESİNİ İSTERMİYİZ?

  Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan, kendisiyle mutlu olsun diye ondan da eşini yaratan O’dur. Erkek eşiyle beraber olunca kadın hafif bir yük yüklenir, onu bir süre taşır; hamileliği ağırlaşınca rableri olan Allah’a şu sözlerle yakarırlar: "Andolsun, bize kusursuz bir çocuk verirsen kesinlikle şükredenlerden olacağız!" (Araf.189)

  “Rabbimiz! Bizi ve bizden önce gelip geçmiş imanlı kardeşlerimizi bağışla; kalplerimizde, iman edenlere karşı hiçbir kin bırakma! Rabbimiz! Şüphesiz ki Sen çok şefkatli, çok merhametlisin! “
  (Haşr.10)

  “Kim iyi bir işe aracılık ederse, onun da o işten bir nasibi olur.

  Kim kötü bir işe aracılık ederse, onun da ondan bir payı olur. Allah her şeyin karşılığını vericidir.”
  (Nisa, 4/85)

  “İyilikte ve fenalıktan sakınmakta yardımlaşın; günah işlemekte ve aşırı gitmekte yardımlaşmayın. ” (Mâide, 5/2)

  Göz göre göre cehenneme gidebileceğini düşündüğünüz insan babanızdır, annenizdir, kızınızdır, oğlunuzdur, karınızdır, kocanızdır, iş arkadaşınızdır, patronunuzdur, işçinizdir, dostunuzdur.

  Halbuki inancınız, bazen benlikten, öfkeden vazgeçeceksiniz, vazgeçmelisiniz diyor.

  Kardeşinizin hatırına kendi hatırınızı görmezden geleceksiniz. Dün verdiğiniz sözünüzü hatırlayacaksınız.

  Çünkü göz, kulak, el, ayak, dil, dudak ve hatta kalp sorgulanacak. Dünyadaki hiçbir şey ahrette teraziye konmadan geçilmeyecek.

  Sözünde durmak. Ahde vefa göstermek. Daha doğrusu Hz. Muhammed (s.a.v.) ahlakıyla ahlaklanmak sağınıza- solunuza bakınız. Görüyor musunuz bu ahlakla ahlaklanmış asil insanları. Allah'a karşı vefa, Peygamber'e karşı vefa, kula karşı vefa, arkadaşına karşı vefa, kitaba (Kuran'a) vefa, vefa, vefa.

  Yoksa her birimiz müminin karakterine yansıması gereken sözümüzü, ahdimizi, vefamızı unutuyor "Dün dündür. Bugün bugün!"yanlışına mı düşüyoruz?

  Halbuki bir mümin için günlerin dünü de bugünü de Allah'ındır. Ve Allah her günden de bizi sorgulayacaktır.

  Buna karşılık Allah(cc)ün Tövbe kapısı sonuna kadar açıktır. Yeter ki tövbe etmesini bilelim


  (Devam‎ iin: BİR MÜMİN OLARAK BİR KARDEŞİMİZİN GÖZ GÖRE GÖRE CEHENNEME DÜŞMESİNİ İSTERMİYİZ? ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİN AVRUPAYA İHRACATINDA GELDİĞİMİZ NOKTA HEYECANIMIZI ARTTIRIYOR:

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/12/2020 10:31 (4491 okuma)

  kadir HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİN AVRUPAYA İHRACATINDA GELDİĞİMİZ NOKTA HEYECANIMIZI ARTTIRIYOR:

  Bu seneye kadar 8 Uluslar arası Fuar ve 12 Konferansla Helal ve Tayyib konusundaki öncülüğünü devamettiren GİMDES, 2020 yılında Avrupa ülkelerine Helal ve Tayyib ürünlerin ihracıtını gerçekleştirme azmi içerisinde çalışmalarını sürdürüyor.


  GİMDES helal sertifikalı ürünlerin, Avrupa’da yaşayan Müslümanlara ulaşabilmesi için Avrupa’daki GİMDES gönüllülerinden oluşan müteşebbis ekip, GİMDES helal sertifikalı ürünleri Helal ve Tayyip ürün arayışında bulunan Avrupa’daki Müslümanlara ulaştırmak maksadı ile bir çalışma başlatmıştır. Bunun ilk adımı olarak Türkiye’de GİMDES helal sertifikalı üretim yapan 80 firma belirlenmiş ve bu Firmaların; BAKLİYAT ( pirinç,bulgur,fasulye v.s), SIVI YAĞ-ZEYTİN YAĞI, UN, MAKARNA, KAHVALTILIK(bal,pekmez,helva,reçel,zeytin v.s), ÇİKOLATA ÇEŞİTLERİ, BAHARAT, AROMATİK YAĞLAR, ÇAY-BİTKİ ÇAYLARI,TEMİZLİK VE KOZMETİK ÜRÜNLERİ için yapılacak görüşmeler neticesinde Avrupa’da faaliyet gösteren 500 market ve Showroom ’lara ulaştırmayı hedeflemektedirler.

  GİMDES olarak Avrupa’daki Müslüman gönüllülerin oluşturduğu müteşebbis ekip ile Helal sertifika vermiş olduğumuz firmalarımızı 24-25-28-29/12/2020 Tarihlerinde GİMDES Genel Merkezinde ağırlayacağımızı bildirmiştik. Bu yayınımımızdan sonra firmalarla yaptığımız görüşmelerde firmalarımızın büyük ilgi ve istek göstermeleri bizi heyecanlandırdı. Cenabı Haktan bu hayırlı çalışmamızın başta Avrupa’daki Müslüman kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ederiz.

  Avrupa gönüllüleri olarak, Tüm Avrupa ülkelerine GİMDES sertifikalı ürünlerin gelebilmesi için büyük gayretler içerisinde çalışmalara devam ediyoruz elhamdulillah..


  (Devam‎ iin: HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİN AVRUPAYA İHRACATINDA GELDİĞİMİZ NOKTA HEYECANIMIZI ARTTIRIYOR:) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BÜTÜN DÜNYANIN AŞILARLA BAŞI DERTTE.ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM…

  Gönderen: huseyin Tarih: 16/12/2020 20:58 (5785 okuma)

  kadir BÜTÜN DÜNYANIN AŞILARLA BAŞI DERTTE.ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM…

  Bugün karşı karşıya kaldığımız ilaç ve aşılar üzerine GİMDES olarak, kamuoyunu gerçekler hakkında bilgilendirmek amacı ile birçok makale yayınladık.Bu makalelerimizin linklerini yazımızın sonunda bulabilrsiniz. Bu yazılarımızı mutlaka okumalısınız.

  Bugünki aşılara karşı olanların tamamı şımarık ve terörist insanlarmıdır?

  Koronavirüs müsibetinin yoğunlaştığı bu günlerde her yerde aşı tartışmaları devam ediyor. Bu akşam Akit tv de bu konuyu gündeme getiren bir programı takib ettim.

  Konusunun uzmanı olarak takdim edilen bir hanımefendi aşı karşıtlarını cahillikle, şımarıklıkla karalamaya çalıştı. Bir başka tv yayınında da Sağlık Bilim Kurulu üyesi olduğunu söyleyen bir prof ta hızını alamadı aşı karşıtlarına terörist dedi. Bu hanımefendiyi ve prof.u protesto ediyorum. Doktorluk pozisyonu bu hanım efendiye ve bey efendiye, aşı karşıtı olan insanlara hakaret etmeye asla yetki vermemektedir ve hakkı da yoktur.

  Hepimiz biliyoruz ki aşı yaptırma veya yaptırmama kişinin temel haklarından biridir ve bu hakkı hiçbir güç gasbedemez. Dolaylı veya dolaysız engelleyici yasaklar koyamaz.

  Çözüm. Kendi aşımızı helal olmak şartı ile kendimiz yapmalıyız.

  Biz aşılara karşı değiliz. Biz son zamanlarda insanlarımıza yaptırılmak istenen aşıların sayısının anormal artışına karşıyız ve ithal olarak gelen bu aşıların ve ilaçların içeriklerine karşı endişelerimiz var. Uluslararası ilaç mafiasının devletleri de devreye sokarak, rant uğruna, sağlam insanları da hasta yaptığı şüphesi içerisindeyiz. Koronavirüs aşı çalışmalarında da aynı rant yarışmasını açıkça müşahade ediyoruz.


  (Devam‎ iin: BÜTÜN DÜNYANIN AŞILARLA BAŞI DERTTE.ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ’NE İSTANBUL/KÜÇÜK ÇEKMECE –SEFAKÖY’DEN YENİ BİR KARDEŞ GELİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 11/12/2020 09:51 (1415 okuma)

  konferans YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ’NE İSTANBUL/KÜÇÜK ÇEKMECE –SEFAKÖY’DEN YENİ BİR KARDEŞ GELİYOR …

  ‘Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin’ (Bakara 2/172)

  “Sizden, hayra dâvet eden, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân, 104)


  Bu ayeti kerimelerin ışığında müslümanları helal ürünlere teşvik eden, haram ürünlerden meneden bir topluluk olan HALAL DUNYA MARKETLERİ BİRLİĞİ yeni bir kardeşe kavuşuyor.

  Sağlığınıza ve dininize zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürünün bulunmadığı, 15 bin çeşide yakın ürünün sergileneceği, Uluslararası sertifikalama kurumu GİMDES'in denetiminde helal ve tayyib sertifikalı ürünlerin yer alacağı yeni kardeş, Halal Dunya Marketimiz, 14.12.2020 PAZARTESİ Saat 12 00’de Kemalpaşa Mah. Bağlar Cad. No 42/A Küçükçekmece-Sefaköy adresinde, Cenabı Hakkın müsaadesi ve siz değerli helal lokma sevdalılarının dualarıyla hizmete açılıyor.

  Helal Lokma Ailede başlar sloganı ile çalışmaya başlayan yeni şubemizin,Küçükçekmece’li kardeşlerimize ve bütün Müslümanlara hayırlı ve bereketli olmasını Rabbimizden diliyoruz .


  (Devam‎ iin: YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ’NE İSTANBUL/KÜÇÜK ÇEKMECE –SEFAKÖY’DEN YENİ BİR KARDEŞ GELİYOR ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES MERKEZİNDE HAFTALIK TOPLANTILARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 11/12/2020 03:16 (4699 okuma)

  konferans GİMDES MERKEZİNDE HAFTALIK TOPLANTILARIMIZ

  GİMDES, Devletin onayını alarak 2005 yılında çalışmaya başlamış bir sivil toplum kuruluşudur. Resmi Kurullarımız: Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Hukuk (İlim) Fıkıh Kurulu, Teknik Bilim Kurulu, Hanımlar Kurulu, Tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanlar ve gönüllülerden oluşan 250 cıvarında bir insan gücü ile faaliyet göstermektedir.

  GİMDES bütün çalışmarında Kefalet anlayışını esas aldığı için her işinde istişareye birinci derecede öncelik vermektedir.

  Yönetim ve Dentleme Kurullarımızla her ay toplanıyoruz. Diğer kurullarımızla ihtiyaç oldukça, çalışanlarımızla ise her hafta pazartesi günümüzde tam kadro ile haftalık toplantımızı yapıyoruz. Bu toplantımız yoğun geçmekte . Mesela en son toplantımızın sonuç raporuna bir göz atalım

  1.Uygun bir medya yöneticisi aranacak ve medya kadrosu görevleriyle birlikte detaylı ve net bir şekilde oluşturulacak. H. VE TÜM GİMDES ÇALIŞANLARI
  2.Helal Sertifikalandırma standart ve süreçleriyle alakalı eğitim videoları hazırlanması.
  2.1Kısa HGS eğitimi
  2.2Aylık eğitim (1 aylık demo çalışması). Her Cumartesi belirli saatlerde belirli bir program çerçevesinde takip edilecek.M., Ö., E., M.
  3.Firma ve HDM video çekimleri takibi:
  3.1E. bey çağrılıp konu kendisine devredilecek.
  3.2A. bey, ilgili HDM ve firma bilgilerini E. beye iletecek. E., A., H.
  4.K. F.rmasında görülen vişne konsantresi İran’dan gelen ürün sebebiyle ya kapsama dahil edilmeyecek ya da sertifikasız ilgili ürünler ortak hammadde olduğu için K. lokasyonunda bulunmayacak. H., M.
  5.A. firmasına Süt kapsam daraltma yapılarak firmaya Heyet raporuyla bildirilecek. A., M., Y.
  6.Sebat mantı ve nano enzyme logo kullanımı takibi E. H.
  7.Kasap soruları yeniden gözden geçirilecek A., A.


  (Devam‎ iin: GİMDES MERKEZİNDE HAFTALIK TOPLANTILARIMIZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES İLE HALAL FOOD AUTHORITY (HFA) GÜVEN TAZELEDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/12/2020 10:52 (4815 okuma)

  konferans GİMDES İLE HALAL FOOD AUTHORITY (HFA) GÜVEN TAZELEDİ

  Halal Food Authority isimli İngiltere’de hizmet veren Helal Sertifikalama Kurumu ile GİMDES online olarak bir görüşme gerçekleştirdi. HFA CEO’su Amir MASOOM,Sertifikalama Operasyonları sorumlusu Hassan GÜL ile GİMDES Başkanı ve dış ilişkiler sorumluları Ömer YILMAZ, Mustafa AVCISOY'un katıldığı toplantıda karşılıklı iş birliğini arttırmak ve tek bir helal güvence sisteminin oluşturulması konuları ele alındı.

  Helal lokmanın önemine değinildi ve sloganımız olan “Tek Ses, Tek Yürek” ile Helal konusunda gayr-i Müslimlerin oluşturacağı sistem ve dayatmaların geçersizliği konusunun daha yüksek sesle dile getirilmesi gerekliliği vurgulandı.

  Helal gıdanın ehemmiyetine ve bu konuda çalışmaların çocuk yaşlarda başlaması gerektiği için “Çocuklar İçin Helal ve Haram Hakkında Temel Bilgiler” isimli kitabımızdan pek memnun kaldılar ve bir kopyasının da kendilerine yollanmasını istediler. Kaynağı Amerika’daki bir Müslüman olan bu kitabı oradaki Müslümanlara ve gençlere dağıtmak istediklerini dile getirdiler.

  Karşılıklı olarak daha sık görüşülmesi ve kurumlar arasındaki iş birliğinin pekiştirilmesi ve Müslüman tüketicinin, helal sertifikalı ürünleri bulma arayışında karşılaştıkları zorluklara değinilerek, onlara bu hizmeti daha güzel bir şekilde ulaştırmamız gerektiği de vurgulandı. Avrupa’dan gelecek satın almacı heyet ile GİMDES’ten sertifikalı firmalarımızın görüşeceği de bir misal olarak onlara gösterildi. Kendileri de bunu tasvip edip, helalin yayılmasında birlikte hareket etmek istediklerini belirttiler.

  İki kurum karşılıklı hüsnü niyet duaları ve teşekkürler ile görüşmesini sona erdirdi.


  (Devam‎ iin: GİMDES İLE HALAL FOOD AUTHORITY (HFA) GÜVEN TAZELEDİ) Kategori: Haber Haber Haber!

  
   
  Gimdes Video

  2020 KONFERANS SPONSORLARI

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 11-18 aralık 2020 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Helal ve tayyİb ÜrÜnlerİn avrupaya İhracatinda bÜyÜk bİr hamle...
  · Radyo gİmdes deneme yayinina devam edİyor bİlİyormusunuz?
  · Kasim 2020’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 4-11 aralık 2020 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Yedİklerİmİzİn İnancimiza etkİsİ - 75. sayi Çikti
  · Musİbet zamani Şartlarini yaŞiyoruz
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 27 kasım - 4 aralık 2020 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİmİ’nİn sonuna geldİk
  · Fruktoz, glİkoz, sakaroz nedİr?(bÜtÜn Şekerlerİn yapi taŞlari)
  · İhh heyetİ gİmdes’İ zİyaret ettİ
  · Sİngapur’da Üretİlen kalamar ve karİdes paketlerİnde domuz dna’si bulundu
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 20 - 27 kasım 2020 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtmİ devam edİyor!
  · Gİmdesle uĞraŞanlar yİne Çuvalladi
  · “helal tadinda sohbetler”
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 13 - 20 kasım 2020 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Helal sertİfİkalamada karŞilaŞilan zorluklar
  · Gİmdes hanimlar kurulu kasim ayi(2020) on lİne eĞİtİm uygulamalari
  · Gİmdes, laboratuvar aĞustos-ekİm 2020, analİz raporlari

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.