Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· Boykot Mesajlarınız
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Günün Ayeti
"Onlar,kendi canları çekmesine rağmen, yemeği, yoksula, yetime ve esire yedirirler." İnsan 8

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Hadisi
"İnsanlara teşekkür etmeyen,iyiliklerini unutan kimse,Allah`ın verdiği nimeti de unutur.O`na karşı şükürde bulunmaz." İmam-ı Ahmed,Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  38124880
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Haber Haber Haber!: DİN TAHRİPÇİLERİ GIDALARIMIZLA UĞRAŞMAKTAN VAZGEÇMİYORLAR.

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/06/2017 06:52 (3541 okuma)

  kapak DİN TAHRİPÇİLERİ GIDALARIMIZLA UĞRAŞMAKTAN VAZGEÇMİYORLAR.

  • diri olarak ele geçirilen yırtıcı hayvanlar helaldir.
  • yırtıcı hayvanların Hz. Peygamber tarafından Müslümanlara haram kılındığına dair rivayet edilen tüm hadisler, Kuran’a aykırılık arz eden birer “haber-i vâhid” olup zayıftır ve kabul edilmemesi gerekir.
  • Resulüllâh’ın da bu ayetlerle muhatap olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda onun evcil eşeği mutlak manada haram kılmasının söz konusu olamayacağı anlaşılmaktadır.
  • Yahudi, Hristiyan, Sâbiî, Mecûsi, Budist veya bunların dışında kalan gayrimüslimlerin dinimizce helal olan hayvanları kesmeleri halinde onların kestikleri yenilebilir helaldir.


  Günümüzde İslamiyetin en büyük belası, onu dışından ve cepheden helak etmeye yeltenenler değil, içinden ve özünden harap etmeye davrananlardır ve bu davranışlarını bir nevi onarma , düzeltme ve yenileme sloganları ile kamufle ederek yapmaktadırlar.

  İslam devleti anlayışını yekpare ayakta tutan Osmanlı İmparatorluğun yıkılması ile paramparça olan İslam topraklarında faaliyetlerini artırdılar. Dinde Reformculuk olarak bilinen bu akım, öyle bir anlayıştadırlar ki, İslam eskimiş, yıpranmış durumdan dolayı zamanla fonksiyonunu yapamaz duruma gelmiştir. Bu durumdan kurtarılması lazım. Bunun için zamana uygun hale getirmek, yenilikler yapmak zorunluydu.

  Halbuki İslam bu kâinatın sahibi olan Allah(cc) tarafından kıyamete kadar payidar olacağını bildirdiği bir dindir. Zamanla eskiyecek, yıpranacak ve ayakta durabilmesi için sağından solundan payandalarla ve kalaslarla ayakta durdurulacak bir bina değildir.

  Bu zümre aslında İslam düşmanı olan dış güçlerin maharetle ruhlarını zehirlediği ve meccanen onlara hizmet ettirdiği zavallılardır. Aşşağılık kompleksli, batı hayranı olan ve hatta dinini değiştirebilecek tinette insanlar yetiştirmek için her zaman görevdedirler.


  (Devam‎ iin: DİN TAHRİPÇİLERİ GIDALARIMIZLA UĞRAŞMAKTAN VAZGEÇMİYORLAR.) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/06/2017 03:19 (963 okuma)

  kapak RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

  Ey Allah’ım! Alan ellerin değil , veren ellerin, affedici oldukları için affedilenlerin, Hakk ile doğanların , Hakk ile yaşayanların ve Hakk ile ölenlerin,helalinden kazanıp,helalinden yiyen ve helalinden yaşayanların,ebedi hayatlarında cennet bahçelerinde yeniden doğanların sınıfına bizi de ulamayı bu günlerin hürmetine, bize kurtuluş müjdesini getiren sevgili Resul’ün (S:A:V) hürmetine nasip eyle.

  Bu mübarek günlere eriştiren Rabbimize mahlukatı sayısınca hamd-ü senalar olsun.

  Sizlerin ve tüm İslam ümmetinin Ramazan Bayramı'nı kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'dan niyaz ederiz.

  Kadir Gecesi. Kutsal Kitabımızın yeryüzüne indirildiği gecedir. Bu gecenin önemi hiç şüphesiz,İnsanlık tarihinin en önemli hadisesi olan kutsal Kitabımızın yeryüzü semasına indirildiği gece olmasıdır.

  '' Biz Onu (Kur'an-ı Kerim'i) Kadir Gecesinde indirdik. Kadir Gecesi'nin ne olduğunu sen bilirmisin? Kadir Gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail a.s) her iş için iner dururlar. O gece esenlik, gün ağarıncaya kada sürer.'' (Kadir Süresi 1-5 Ayetler)


  Kadir gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte, Ramazan'ın yirmi yedinci gününün gecesinde olma ihtimali yüksektir. Peygamberi miz(sav), Kadir gecesinin hangi gece olduğunu kesin şekilde belirtmemiş, ancak; "Siz Kadir gecesini Ramazan'ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız" demiştir

  "Kadir gecesinde bir defa, Kadir sûresini okumak, (başka zamanda) Kur"ân-ı kerîmi hatmetmekten daha sevâptır. Bu gece koyun sağma müddeti kadar namaz kılmak, ibâdet etmek, bir ay her geceyi ibâdetle geçirmekten daha kıymetlidir."

  Bu mübarek gecede dua sünnettir. O icabet vakitlerinden birisidir. Sevabını Allah’tan umarak, Kadir gecesini ihya edenin geçmiş günahları affolur. (Buhari, Müslim)


  (Devam‎ iin: RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BAYRAM ŞEKERLERİ, BAYRAM ÇİKOLATALARI, BAYRAM LOKUMLARI, BAYRAM PASTALARI, BAYRAM TATLILARINA DİKKAT

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/06/2017 03:10 (3852 okuma)

  kapak BAYRAM ŞEKERLERİ, BAYRAM ÇİKOLATALARI, BAYRAM LOKUMLARI, BAYRAM PASTALARI, BAYRAM TATLILARINA DİKKAT…

  Bayrama yaklaştığımız şu günlerde bayram şekerlemeleri yine gündeme oturdu. Kaçak ve ruhsatsız olarak, sağlıksız şartlarda üretilen her türlü Bayram Şekerlemeleri Bayramınızı zehir etmesin.

  Ramazan Bayramı'nı fırsat bilen kaçak şekerlemeciler, yine sokakları sahte şeker, lokum ve çikolatalarla doldurdu. Ramazan Bayramı'nda diğer dönemlere göre 10 kat artış gösteren şekerleme çeşitleri satışları, sağlıksız ve ruhsatsız imal edilen ürünleri yeniden gündeme getirdi.


  Market ve Pazar yerlerinde tüketiciler için satışa sunulmuş şekerleme, lokum ve çikolatalarda gördüğümüz anormal fiyat farkları, bizi ister istemez şüpheye sokmalıdır. Bir şekerleme türü pazarda 1.5 TL den 10 TLye kadar fiyatlandırılabiliyorsa, bir çikolata türü 10 TLden 25 TLye kadar çok farlı fiyatlarla satışa sunulabiliyorsa burada bir anormalliğin olduğunu düşünmeliyiz.

  Belediyeler ve Tarım Bakanlığı tarafından ruhsatlı firmaların dahi sağlıklı denetlenemediği bir ortamda merdiven altı ve kaçak yollarla üretilip piyasaya sürülen ürünler tüketiciler için başlıbaşına endişe kaynağı oluşturmaktadır. Sağlıksız ve haram şüphesi altındaki katkı maddelerinin kontrolsuz ve denetimsiz olarak kullanıldığı bilinen bu sektor ürünlerini satın alırken çok dikkat etmemiz gerekmektedir.

  Ruhsatlı ve markalı ürünlerde dahi bu endişe varken asla fiyatı ucuz diye merdiven altı ve kaçak üretilen ürünleri satın almamalı, markalı ürünlerde de GİMDES’in diğer sayfalarında yayınlanmakta olan katkı maddeleri ile ilgili bilgilerin rehberliği ile etiketlerini okumadan, iyice emin olmadan satın alma kararı vermemelidir


  (Devam‎ iin: BAYRAM ŞEKERLERİ, BAYRAM ÇİKOLATALARI, BAYRAM LOKUMLARI, BAYRAM PASTALARI, BAYRAM TATLILARINA DİKKAT) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GÜNLÜK KULLANDIĞINIZ KOZMETİKLERE DİKKAT

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/06/2017 06:03 (1372 okuma)

  kapak GÜNLÜK KULLANDIĞINIZ KOZMETİKLERE DİKKAT…

  Sanayide kullanılan kimyasal katkıların insan sağlığına ve çevreye verdiği zararların ve oluşturduğu tehditlerin, her geçen gün biraz daha açığa çıkması, insanları yeni tedbir ve çözümler aramasına yönlendirmiştir.

  Kozmetikler, beden ve çevrenin bakım ve temizliği için hazırlanmış ürünlere verilen genel bir isimdir. Cilt, saç, sakal, diş,tırnak bakım ve temizliği için hazırlanan ürünler, Kremler, Losyonlar, Şampuanlar, Diş Macunları, sabunlar, Deterjanlar vs.gibi ürünlerdir. Makyaj ve süs ürünleri olarak hazırlanan ürünler de; Rujlar, Pudralar, Allıklar, Rimeller, Maskaralar, Masklar, Parfümler, Deodorantlar, Saç Boyaları vs. gibi ürünlerdir.

  Kozmetik ürünlerde,istenen özelliklere göre hammaddeler ve katkı maddeleri kullanılır. Bunlar, yağlayıcılar, nemlendiriciler, koruyucular, antioksidanlar, farmasatik ajanlar, polimerler, boya maddeleri, koku verici maddeler, karışımı homojenleştirici, Koyulaştırıcı ve emülsiyonlayıcı maddelerdir.

  Kozmetiklerin üretiminde kullanılan ham ve katkı maddelerinin uzun araştırmalar sonucu bugün ortaya çıkan tabloda Astım, Alerji, Cilt Döküntüleri ve Cilt, Meme, Rahim ve Yumurtalık Kanser riskinin oluşabildiği görüldüğü için üzerinde uzun uzun durulmasını gerektirmiştir.

  Kozmetikler, insanların günlük bakım alışkanlıklarında önemli bir yer tutmaktadır. Vasat bir kimse hergün enaz birkaç kozmetik ürünü kullanmaktadır. Bunlar da; kokular, deodorantlar, sabunlar, şampuanlar, diş macunları, saç bakım ürünleri, krem ve benzeri ürünlerdir.


  (Devam‎ iin: GÜNLÜK KULLANDIĞINIZ KOZMETİKLERE DİKKAT) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL HARAM ÇİZGİSİNDE BUGÜN NEREDEYİZ? BİR NEFİS MUHASEBESİ YAPALIM

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/06/2017 03:42 (1506 okuma)

  kapak HELAL HARAM ÇİZGİSİNDE BUGÜN NEREDEYİZ? BİR NEFİS MUHASEBESİ YAPALIM

  And olsun ki sizin için, Allah'a ve âhiret gününe kavuşmayı uman ve Allah'ı çok zikreden kimseler için Allah'ın Resûlünde güzel bir örnek vardır.(Ahzab 21)


  Rabbimiz tarafından “güzel bir örnek” olarak bildirilen İki cihan serveri Hz. Nebi(sav) efendimiz 1400 yıl evvelinden bizlere ne nida buyuruyor?Geliniz kulağımızı ve yüreğimizi verelim. Rabbim tesirini bizlere nasib buyursun.

  Hz. Ebu Hureyre r.a. anlatıyor: "Resûlullah s.av. buyurdular ki: "Öyle devir gelecek ki, insanoğlu, aldığı şeyin helalden mi, haramdan mı olduğuna hiç aldırmayacak. Böylelerinin hiçbir duası kabul edilmez." (Buhari, Büyü' 7, 23)

  “Her kim ki, vücudunun uzviyeti haram lokma ile teşekkül etmiştir. Artık cehennem, o vücuda yaraşan en iyi bir makardır.” (Sahih-i Buhari, Taberani Said İbn-i Yezîd tarikıyle Ömer İbn-i Hattab)

  Hz. Ebu Hureyre r.a.anlatıyor: "Resûlullah s.a.v., bir gün şöyle hitap ettiler: "Ey insanlar! Allah Teâlâ hazretleri tayyibtir, tayyibten başka bir şey kabul etmez. Allah'ın mü'minlere emrettiği şeyler, peygamberlere emretmiş olduklarının aynısıdır. Nitekim Allah Teâlâ hazretleri: "Ey Peygamberler, Tayyib/helal şeylerden yiyin, salih amel işleyin. Çünkü ben yaptıklarınızı hakkıyla bilenim" (Mü'minûn Suresi 51) emretmiş;

  Mü'minlere de: "Ey iman edenler! Size verdiğimiz rızıkların tayyib/helal olanlarından yiyin" (Bakara 172) diye emirde bulunmuştur. Sonra Seferi olup, saçı başı dağınık, toz-toprak içinde kalan ve elini semâya kaldırıp: "Ya Rabb, ya Rabb" diye dua eden bir yolcuyu zikredip, dedi ki: "Bu yolcunun yediği haram, içtiği haram, giydiği haramdır ve haramla beslenmektedir. Peki, böyle bir kimsenin duasına nasıl icabet edilir?" buyurdular." (Müslim, Tirmizi)


  (Devam‎ iin: HELAL HARAM ÇİZGİSİNDE BUGÜN NEREDEYİZ? BİR NEFİS MUHASEBESİ YAPALIM ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: SİZ DE BİRER RAMAZAN KUMANYASI İLE BİR SÜRİYELİ AİLEYE DESTEK OLUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/06/2017 04:16 (166 okuma)

  kapak SİZ DE BİRER RAMAZAN KUMANYASI İLE BİR SÜRİYELİ AİLEYE DESTEK OLUN

  KAMPANYA DEVAM EDİYOR...Toplumumuzun GİMDES Helal Sertifikasına Olan Güveni Helal Ramazan Kumanyalarında da Devam Etmektedir.


  Dr.BÜYÜKÖZER: ”GİMDES’in denetiminde HALAL DUNYA MARKETLERİ tarafından hazırlanan ve GİMDES’in desteklediği Helal Ramazan kumanyalarını, talep eden kumanya alıcıları kardeşlerimiz Helal Lokma’nın öncülüğünü de yapmış olmaktadırlar.

  Toplumumuzun GİMDES Helal Sertifikasına olan güveni Helal Ramazan Kumanyalarında da devam etmektedir. GİMDES, Ramazan kumanyaları gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz, helalliği belgelenen ‘’GİMDES Helal Sertifikalı ürünlerden’’ oluşmaktadır. “dedi.

  Suriye’ye Ramazan Kumanyası bağış kampanyası devam ediyor. Dünya Helal Gününden önce gönderilen Tır’dan sonra dün de 250 kumanya gönderildi. Bir yandan Suriye’ye ulaşanlar kardeşlerimiz tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılırken, bir yandan yeni bağışta bulunanların bağışları 250’lik gruplar halinde Suriye’ye gönderiliyor. Bağışta bulunmak isteyenler bir kumanya fiatı 65Tl hesabı ile yardımlarını ilgili Hesaba gönderebilirler. Bize bu hizmette yardım etmek isteyen kardeşlerimiz KUMANYA DESTEK FORMU ile katılım gösterebilirler. Yardım edenlerden de edemiyenlerden de Allah razı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.


  (Devam‎ iin: SİZ DE BİRER RAMAZAN KUMANYASI İLE BİR SÜRİYELİ AİLEYE DESTEK OLUN) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: DÜNYA HELAL GÜNÜ ÜLKEMİZDE VE DÜNYANIN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDE COŞKU İLE KUTLANDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/06/2017 01:23 (833 okuma)

  kadir DÜNYA HELAL GÜNÜ ÜLKEMİZDE VE DÜNYANIN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDE COŞKU İLE KUTLANDI

  Helal ve Tayyib Lokma Sorumluluğumuzu Hatırlatan Bir Gün


  GİMDES Dünya Helal Günü kutlama çalışmaları çeşitli kuruluşların iftar etkinlikleri ile gerçekleştirildi. GİMDES bu yıl, Dünya Helal Günü İftar etkinliğini Suriyede 5000 mağdur kardeşimize iftar vererek yerine getirdi.

  GİMDES Merkezinde de yönetim Kurulu, Denetim kurulu, Fıkıh Kurulu, Teknik Bilim Kurulu, Gönüllü gençlik kurulu ve çalışanların katılımı ile iftar etkinliğini gerçekleştirdi. İftardan önce Hüsameddin VANLI hoca efendi ikaz edici önemli bir konuşma yaptı.

  Sakarya Merkez HDM Şubemiz Dünya Helal Gününde İftar Verdi

  Marketin ön alanında 200 kişinin katıldığı bir İftar etkinliği düzenledi

  17 Ramazan Dünya Helal Günü münasebetiyle, geleneksel hale getirmeye çalıştığımız 4. iftarımızı gerçekleştirdik elhamdülillah. İftarımıza YÖÇEYDER ( Yetim Öksüz Çocukları Koruma Derneği ), Mülteci çocuklarımız ve Hendek Melek Nişancı Huzur evindeki büyüklerimiz katılarak bizleri bir kere daha onurlandırdılar. Takribi 200 kişi olarak verilen iftara Ümraniye HDM işletmecisi Mustafa Bey ve ailesi 3. kez iftarımıza katılarak bizi mutlu ettiler. Spumy firma sahibi Ersin Bey ve ailesi de bu yıl iftarımıza katılıp bizi onurlandırdılar. Spumy-Feradısın-Afia ve Tüm bağışçılarımızdan Allah razı olsun. ( Muhacir evlatlarımızdan Abdullah'ın duası bizi duygulandırdı)


  (Devam‎ iin: DÜNYA HELAL GÜNÜ ÜLKEMİZDE VE DÜNYANIN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDE COŞKU İLE KUTLANDI ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: DİYARBAKIR’DA HESAK ve İKRA-DER BİRLİKTE DÜNYA HELAL GÜNÜNDE İFTAR VERDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/06/2017 08:56 (1282 okuma)

  kapak DİYARBAKIR’DA HESAK ve İKRA-DER BİRLİKTE DÜNYA HELAL GÜNÜNDE İFTAR VERDİ

  Bölgede sayısız sıkıntılar yaşanırken, GİMDES gönüllü üniversite geçliği barışı, kardeşliği örnekleştiren etkinlikler yapıyor.


  Dicle Üniversitesi Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam Kulübü olarak 17 Ramazan Dünya Helal Günü münasebetiyle İKRA-DER ile beraber 300 kişilik iftar yemeği tertip ettiller. Gerçekleştirilen etkinlikliğe yoğun katılım sağlandı. Yakın ilgi ve desteklerini esirgemeyen tüm gönüllülere teşekkür edildi. Günün önemi ile ilgili konuşmalaryapıldı, hep birlikte iftar yapıldı, dualar edildi.Bu vesile ile, bir kez daha kardeşlik bağlarımızı güçlendirdik sevinci ile etkinlik nihayete erdi.


  (Devam‎ iin: DİYARBAKIR’DA HESAK ve İKRA-DER BİRLİKTE DÜNYA HELAL GÜNÜNDE İFTAR VERDİ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ANKARA’DADÜNYA HELAL GÜNÜ İFTARIDÜZENLENDİ…

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/06/2017 07:45 (1160 okuma)

  kapak ANKARA’DA DÜNYA HELAL GÜNÜ İFTARI DÜZENLENDİ…

  Dünya Helâl Günü kutlamaları çerçevesinde bu Ramazan ayının 17.günü olan 12 Haziran 2017 pazartesi günü Ankara'da tertip edilen bir iftar programı ile kutlandı.

  Memur-Sen'e bağlı Tarım ve Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇBİRSEN)'in ve Ankara HDM’nin sponsorluğunu, Ahlâk Sevgi ve Maneviyat Köprüsü Derneği (ASMAKÖPRÜ)'nin ev sahipliğini yaptığı iftar programına 200'e yakın öğrenci ve misafirler katıldı. ASMAKÖPRÜ Derneği, Uluslararası öğrenci derneği olup 30 değişik ülkeden okumak için Ülkemize gelen binlerce öğrenciden Ankara'da olanlar ile irtibat halinde ve onlara hizmet etmektedir. Ramazan ayı boyunca her akşam değişik öğrenci gruplarına iftar verilmektedir. Artık geleneksel olarak her ramazan ayının 17.günü de Dünya Helâl Günü vesilesi ile özel bir iftar programı yapılmaktadır.

  Dünya Helâl Günü iftar programına öğrenciler ile birlikte TOÇBİRSEN Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin ÖZTÜRK, Siyasallılar Vakfı Başkanı Ali KARABAY, ESAM ve IYFO Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz BALÇIN, MEB Talim ve Terbiye Kurumu Kitap İnceleme bölümünde görevli Ömer AKYÜREK, ASMAKÖPRÜ Derneği yöneticileri Hanefi Sinan ve Erkan HALICI, Ankara'da ki GİMDES denetçilerinden Bakanlık Müşaviri Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Emin ŞAHİN, Keçiören Belediyesi Şube Müdürü Veteriner Hekim Dr Ercan KURNAZ ve diğer misafirler katıldılar.


  (Devam‎ iin: ANKARA’DADÜNYA HELAL GÜNÜ İFTARIDÜZENLENDİ…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HANGİSİ DOĞRU? DÜŞÜN EY MÜSLÜMAN!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/06/2017 01:22 (4428 okuma)

  kapak HANGİSİ DOĞRU? DÜŞÜN EY MÜSLÜMAN!..

  Çocuklarına aşı yaptırmak istemeyen İtalyan aileler iltica ediyor!


  İtalya'da 130 aile, devlet okullarına kayıt için çocuklara aşıyı zorunlu hale getiren yeni yasaya tepki olarak Avusturya'ya iltica edeceklerini açıkladı. Aileler, aşılardaki bazı kimyasalların riskli olduğunu savunuyor.

  İtalya'nın kuzeyindeki Alto Adigo bölgesinde 130 aile, devlet okullarına kayıt için çocuklara aşıyı zorunlu hale getiren yeni yasaya tepki olarak Avusturya'ya iltica etme tehdidinde bulundu.

  1919'dan önce Avusturya toprağı olan bölgede yaşayan aileler, aşılardaki bazı kimyasalların riskli olduğunu ve Almanya, İsviçre ve Avusturya'da olduğu gibi bu konudaki kararı ebeveynlerin vermesi gerektiğini savunuyor.

  Bölgede aşı karşıtı kampanyanın öncülüğünü yapan Reinhold Holzer, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ve BM İnsan Hakları Konseyi'ne yazı yazdıklarını belirterek, "Çocuklarımızın zehirlenmesini istemiyoruz. Sağınma hakkı sadece savaştan kaçanları değil, hakları ihlal edilen insanları da kapsar" dedi.

  Holzer aşılarda koruyucu olarak kullanılan Thimerosal adlı civa bazlı koruyucu ve genetik mühendisliğiyle hazırlanan aşılardan kaygı duyduklarını belirtti.


  (Devam‎ iin: HANGİSİ DOĞRU? DÜŞÜN EY MÜSLÜMAN!.. ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ BUGÜN

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/06/2017 04:25 (1060 okuma)

  kadir 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ BUGÜN…

  “Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve tayyib olarak yiyin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”( ENFÂL-69)

  Verdiğiniz her hayır (sadaka) kendiniz içindir Allah rızasını umarak yaptığınız her hayrın karşılığı size eksiksiz olarak verilir. (Bakara 272)

  "İyilik ve (Allah'ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın Allah'tan korkun; çünkü Allah'ın cezası çetindir " (Maide süresi 2)

  “Kim Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır Kim bir Müslümanı(n kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onu(n kusurunu) örter” (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr)


  17 Ramazan Dünya Helal gününü sahurda Tv5 ekranlarında karşıladık. Gün boyu etkinliklerle devam ediyoruz. Akşama da gönülü kardeşlerimizin katkıları ile, büyük kutlama etkinliğimizi Suriye’de 5000 yetim ve muhacir kardeşimize, Yönetim Kurulu üyelerimiz Ali KAYGISIZ ve HALİM GİRGİN Kardeşlerimizin nezaretinde iftar vererek ve 1000 adet Ramazan Kumanyası dağıtarak gerçekleştiriyoruz. GİMDES ve DHV Merkezinde de bir iftar programı ile günümüzü kutlayacağız. Daha önceki haberimizde de Halal Dunya Marketlerimizin bulundukları mahallerde kutlama programı organize edeceklerini bildirmiştik.


  (Devam‎ iin: 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ BUGÜN) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES’İN ÇEŞİTLİ ÜRÜNLERDE KULLANILMASINI KESİNLİKLE UYGUN GÖRMEDİĞİ KATKI MADDELERİ VE KRİTİK KONT

  Gönderen: huseyin Tarih: 11/06/2017 10:06 (2389 okuma)

  kapak GİMDES’İN ÇEŞİTLİ ÜRÜNLERDE KULLANILMASINI KESİNLİKLE UYGUN GÖRMEDİĞİ KATKI MADDELERİ VE KRİTİK KONTROL NOKTALARI

  Helal ve tayyib, mükemmel kaliteyi anlatan bir ifadedir. Bütün kaliteler bu kalitenin altında kalıyor. Tayyip demek, sağlıklı olmak, hijyen olmak ve kaliteli olmak demektir. Helal gıda ise Allah’ın izin verdiği gıdaları birdirmektedir.

  Helal gıdanın anlaşılabilmesi, tespit edilebilmesi için öncelikle helal yaşam sisteminin bilinmesi gerekir. Helal yaşam sisteminin ise ana standartları Kur’an-ı Kerim’den ve Hadis i Şerifler’den ibarettir. Bütün insanlar için Rabbimizin sunduğu en mükemmel yaşam sisteminin uygulamaları bu Kaynaklar’dan çıkartılmalıdır.

  Helal gıda sertifikası denince bazı çevreler dini bir konu üzerinde duruluyor zannediyor. Halbuki gerçekte Helal gıda standardı çok yüksek bir kaliteyi tarif eden bir standartdır. Tüm kalitelerin üzerinde mükemmel bir kaliteyi tarif etmektedir. Müslim, gayrimüslim tüm insanlar bu nedenle GİMDES Helal Sertifikalı ürünleri rahatlıkla seçebilirler. Çünkü onlar mükemmellilik standardını uygulayan bir sisteme göre üretilmiştir. Ortaya çıkardığımız bu standart bütün insanlık için geçerli bir standarttır.

  Burada, Helal ve Tayyib şartlarına uymadığını düşündüğümüz katkı maddelerini kesinlikle izin verilmeyenler olarak belirtiyoruz ve üreten, satan, tüketen ve kontrol eden tüm ilgilenen insanlara açıklıyoruz. Etiketlerde bu katkı maddelerinin yazılı olduğunu görürsek o üründen uzak durmamız inşaallah hayırlı bir davranış olacaktır. İzin verdiğimiz maddeler için de Kritik Kontrol Noktalarını belirtiyoruz.


  (Devam‎ iin: GİMDES’İN ÇEŞİTLİ ÜRÜNLERDE KULLANILMASINI KESİNLİKLE UYGUN GÖRMEDİĞİ KATKI MADDELERİ VE KRİTİK KONT) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ÜLKEMİZDE DÜNYA HELAL GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/06/2017 23:09 (1168 okuma)

  kapak ÜLKEMİZDE DÜNYA HELAL GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

  Helal konusunda müminlere inen ilk Ayet olan Enfal suresinin 69. Ayeti bizler için büyük önem arz etmektedir. Bu Ayet-i Kerime Hicri 624, Ramazanın 17. günü, İslam ve küfrün ilk savaşı olan Bedir savaşında nazil olmuştur:

  Artık elde ettiğiniz ganimetten helal ve tayyib olarak yiyin ve Allah’tan korkun! Şüphesiz ki Allah, Gafur (çok bağışlayan)dır, Rahim (çok merhamet eden)dir. (Enfal.Ayet69)

  Ramazan ayının 17.günü İslâm aleminde Dünya Helal Günü olarak kutlanmaktadır. Bu yıl 5.cisini düzenleyeceğimiz 17 Ramazan Dünya Helal Günü 12 Haziran Pazartesi günü kutlanacaktır. Dünya Helal Günü etkinlik organizasyonu ile ilgili olarak ülkemizde çeşitli kuruluşlar tarafından yapılacak etkinliklerin bugüne kadar bize gelen bilgilerin ayrıntıları şöyledir;

  Fırat Kalkanı Bölgesinde Yetimlere İftar Verilecektir

  GİMDES olarak bu yıl da Suriye’li Müslüman kardeşlerimizi unutmayacağız.

  Dünya Helal Günü Kutlamaları vesilesi ile çoğunluğu yetimlerden oluşan Suriye’li kardeşlerimize üç bin kişilik iftar yemeği verilecektir. Fırat Kalkanı bölgesinde çadır kentte yaşamakta olan kardeşlerimize iftar yemeği hazırlıklarımız devam etmektedir.

  Dünya Helal Günü’nün farkındalığını birlikte paylaşmak için GİMDES Merkezinde iftar daveti verilecektir.

  GİMDES Ankara Temsilciliği tarafından TOÇBİRSEN ve Ankara HDM’nin katkılarıyla, ASMA KÖPRÜ Derneğinde 150 kişilik Uluslararası Üniversite öğrenci grubuna iftar yemeği organize edecektir.

  Halal Dunya Market Şubelerinin Etkinlikleri


  (Devam‎ iin: ÜLKEMİZDE DÜNYA HELAL GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: DİKKAT! HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI SİZİ ALDATMASIN.

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/06/2017 00:31 (5010 okuma)

  kapak DİKKAT! HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI SİZİ ALDATMASIN.

  Sahtekârlar Ramazan ayında bile Allah’tan ve kuldan utanmıyorlar

  “Allah'a karşı verdikleri sözü ve yeminlerini az bir bedelle değiştirenler varya, işte bunların ahirette bir payı yoktur. Kıyamet günü Allah onlarla konuşmayacak, onlara bakmayacak ve onları temize çıkarmayacaktır. Onlar için acı bir azap vardır.” (Âli İMRÂN 77)

  “Allah’ın indirdiği kitaptan bir kısmını gizleyip onu az bir bedel ile değişenler var ya; işte onlar karınlarına ateşten başka bir şey doldurmuyorlar. Kıyamet günü Allah, onlarla ne konuşacak, ne de onları temizleyecektir. Onlar için elem dolu bir azap vardır.”(BAKARA 174)

  Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bizi aldatan bizden değildir.”[Müslim, Îmân 164, Fiten 16] …


  Sahte helal logo kullanan firmaların takibine avukatlarımız yetişemez oldular. Her geçen gün takibatımız sonucu eskisi vazgeçiyor, bu sefer yenileri devreye giriyor. Sahtekârlar, Ramazanda da boş durmuyorlar! Bu konuda GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER şu açıklamayı yaptı:


  (Devam‎ iin: DİKKAT! HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI SİZİ ALDATMASIN.) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: RAMAZAN KUMANYALARI DAĞITIMI DEVAM EDİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/06/2017 23:21 (1114 okuma)

  kadir RAMAZAN KUMANYALARI DAĞITIMI DEVAM EDİYOR…

  Ramazan öncesi, “BU RAMAZAN DA YETİMLERE, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE, DOSTLARINIZA, ÇALIŞANLARINIZA VE ÜYELERİNİZE HELAL KUMANYALAR DAĞITINIZ.
  GİMDES GÜVENCESİ İLE RAMAZAN’DA HELALİNDEN SEVİNDİRİN !….”


  sloganları ile duyurduğumuz etkinliğimiz devam ediyor. Ramazan sonuna kadar devam edecektir. Bugüne kadar çeşitli Kurum, Kuruluşlarımızın, ta Amerikadan, Yunanistan’a kadar yurt içi yurt dışı birçok kardeşlerimizin, HDM şubelerimizin ve Firmalarımızın 2000’i aşkın siparişleri adreslerine gönderildi . Yaptıkları siparişlerin Suriye'deki muhtaç kardeşlerimize dağıtılmasını isteyen kardeşlerimizin bu istekleri de dün itibari ile Tırla gönderilmiştir. 17 Ramazan Dunya Helal Günümüz olan 12 Haziran P.tesi günü toplu olarak verilecek iftarımızda ihtiyaç sahibi kardeşlerimize, GİMDES yönetim Kurulu üyemiz Halim GİRGİN ve Ali KAYGISIZ kardeşlerimizin nezaretinde dağıtılacaktır.

  Etkinliğimiz devam ediyor. GİMDES kontrolunda olan tamamı Helal ve Tayyib şartlarında hazırlanan Ramazan Kumanyalarımızdan sipariş vermek isteyen Kurum , Kuruluş, Şahıslarımız ve Firmalarımız siparişlerini bildirerek bu hayırlı etkinliğimize ortak olabilirler. İFTAR VE KUMANYA DESTEK FORMU


  (Devam‎ iin: RAMAZAN KUMANYALARI DAĞITIMI DEVAM EDİYOR) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: RAMAZANDA HALAL DUNYA MARKETLERİNDEN ALIŞ VERİŞ YAPMAK BİR BAŞKA

  Gönderen: huseyin Tarih: 05/06/2017 05:54 (3870 okuma)

  kapak RAMAZANDA HALAL DUNYA MARKETLERİNDEN ALIŞ VERİŞ YAPMAK BİR BAŞKA GÜZEL

  (Onlar) ne bir ticâretin, ne de bir alış-verişin kendilerini Allah’ı anmaktan, namazı dosdoğru kılmaktan ve zekât vermekten alıkoymadığı erlerdir! (Onlar, dehşetten) kalblerin ve gözlerin kendisine döneceği bir günden korkarlar. (Nûr – 37)


  “Bir Müslüman’ın hayat standardının olmazsa olmazını helal yaşam teşkil eder. Doğumundan ölümüne kadar helal dairesi içerisinde yaşamak onun en önemli hedefidir. Bu sebeple helal yaşam, helal yemek, helal içmek, kısaca helal lokma Müslüman’ın vazgeçilmezidir. Müslüman tüketiciye sunulan, onun kadim kültürüne uymayan helallik açısından değerlendirilmeyen, bu ürünler ve üreticileri nasıl kontrol edebiliriz düşüncesi GİMDES’in de kurulmasına vesile oldu. 2009 yılından itibaren ihracata dönük sertifikalandırılan helal ve tayyib ürünlerin toplu olarak tüketicilere sunulduğu marketler zincirinin halkalarının açılışını yapmakla büyük mutluluk duyuyoruz. Helal Dünya Marketleri’nin hedefi bütün dünyayı bir ağ gibi saracak marketler sistemi oluşturmaktır.

  Helal Dünya Marketleri’nin şubelerini açan market sahipleri “Amacımız insanları bilinen ve güvenilen bir kurum tarafından verilen helal ve tayyib sertifikalı ürünlerle tanıştırmak. Bu sebeple işin hem ticari hem de manevi tarafı var. Boğazımızdan geçmeyen bir lokmayı başkasına satmaya hakkımız yok” diye düşünüyorlar. GİMDES’in helal ve tayyib sertifikası verdiği, sayısı 500’e yaklaşan, firmanın 10 bin çeşit ürünlerinin bulunduğu marketlerimizde tavuk, kırmızı et ve ürünleri, peynir, tereyağ, dondurulmuş gıdalar, süt, kaşar, un, yağ, çay, şeker, su, makarna, bal, ayran, yoğurt, tahin, pekmez, çikulata, unlu mamuller, bayram şekerlemeleri gibi ana gıdaların yanı sıra bebe ve yetişkinler için şampuan, diş macunu ve temizlik ürünleri da satışa sunuluyor. Markette satılan tüm ürünler GİMDES tarafından denetlenmiş ve sertifikalandırılmış olmaktadır.


  (Devam‎ iin: RAMAZANDA HALAL DUNYA MARKETLERİNDEN ALIŞ VERİŞ YAPMAK BİR BAŞKA ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: MAYIS 2017’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 02/06/2017 12:16 (6934 okuma)

  konferans MAYIS 2017’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ


  SÜTÇÜ İMAM DONDURMA GIDA TUR. İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ ANTALYA-DONDURMA ÇEŞİTLERİ

  GÜL-ES GIDA GÜLSÜM SARIKAN- BURSA-MUSTAFAKEMALPAŞA TATLISI

  DOST ZİRAAT HAYVANCILIK SAN. VE TİC. TİC. LTD. ŞTİ. İSTANBUL - ÇİĞ SÜT

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ

  ÇANCILAR DAYANIKLI TÜK. MAL. GID. TAR. PET. OTO. İNŞ. ve PLAS. ÜRN. İHR. İTH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.- MANİSA-KURU ÜZÜM ÇEŞİTLERİ

  VATAN GIDA SAN. TİC. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. -İSTANBUL -UN VE EKMEK KATKILARI


  (Devam‎ iin: MAYIS 2017’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BU SENE 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜMÜZÜ SURİYEDE İDRAK EDİYORUZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/06/2017 04:35 (1410 okuma)

  kadir BU SENE 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜMÜZÜ SURİYEDE İDRAK EDİYORUZ

  Verdiğiniz her hayır (sadaka) kendiniz içindir Allah rızasını umarak yaptığınız her hayrın karşılığı size eksiksiz olarak verilir. (Bakara 272)

  "İyilik ve (Allah'ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın Allah'tan korkun; çünkü Allah'ın cezası çetindir " (Maide süresi 2)

  “Kim Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır Kim bir Müslümanı(n kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onu(n kusurunu) örter” (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr)


  Her yıl ananevi olarak 17 Ramazan Dünya Helal Günümüzü İstanbulda bir iftarla kutlarken. Bu sene Müslümanların ve bilhassa Suriyede yaşayan Müslümanların içinde bulundukları insanlık dışı sıkıntılarına karşı bu kardeşlerimize yalnız değilsiniz mesajımızı vermek üzere 17 Ramazan günü ihtiyaç sahibi insanımıza dağıtılmak üzere bir Tır Ramazan Kumanyamızı gönderiyoruz ve aynı gün 5000 kardeşimize iftar veriyoruz. Fırat Kalkanı güvenli bölgesinde yapılacak bu hizmetleri HAYRAT VAKFI, DÜNYA HELAL VAKFI ve GİMDES birlikte yürütüyoruz. Bize bu hizmette yardım etmek isteyen kardeşlerimiz İFTAR VE KUMANYA DESTEK FORMU ile katılım gösterebilirler. Yardım edenlerden de edemiyenlerden de Allah razı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.


  (Devam‎ iin: BU SENE 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜMÜZÜ SURİYEDE İDRAK EDİYORUZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: KAPSÜL VE FİLM TABAKALI TABLET İLAÇLARIMIZ TEHLİKE ARZETMEYE DEVAM EDİYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 31/05/2017 02:12 (4408 okuma)

  kadir KAPSÜL VE FİLM TABAKALI TABLET İLAÇLARIMIZ TEHLİKE ARZETMEYE DEVAM EDİYOR…

  İlaç ve Gıda Maddelerinde Kapsülleme veya Filim Tabakalamada Helâl şartlar nedir?


  Çocukluğumda yetmiş yıl evvel seksen yıl evvel hastalandığımız zaman verilen ilaçlarda kapsüllüymüş, filim tabakalıymış böyle meselelerimiz yoktu. Bir müslüman olarak daha güvenli ilaçlarımızla tedavi olmaya çalışırdık. Daha çok da şimdiki yeni yetme hekimlerimizin kocakarı ilaçları dedikleri ilaçlarla tedavi oluyorduk. Toplum olarak çok daha sağlıklı, çok daha güzel bir yaşantımız vardı.

  Teknoloji ve silah gücü ile ele geçirdiği dünya hakimiyetini kullanarak her geçen gün adım adım ülkeleri ve insanları kontrol edecek duruma geldi. Bu gün artık bütün yaşantımız, yaşantımızı devam ettirmek için gerekli bütün gereksinimlerimiz batının kontrolunda. Başta ilaçlarımız olmak üzere bütün sağlık gereksinimlerimiz de emperyalis ve gayri müslim Batının kontrolunda. Seksen yıl evvel ilaçlarımızda domuz ve alkol bulaşığına dahi rastlanmaz iken. Bugün hastandığımız zaman eczanelerimizde, nerede ise, domuzun bulaşmadığı, alkolle muamele görmemiş ilaç bulamama korkusu yaşıyoruz.

  15 senedir Siyasi iktidar tebasının %99’unun müslüman olmasına dayanarak onun, imani bir meselesi olan, Helal konusundaki gereksinimlerine sıcak baktığını müşahade etmemize ragmen, Sağlık Bakanlığında ilaçların helalelleştirilmesi yönünde yeterli bir çalışma göremiyoruz. Hala batıdan devşirerek tercüme etikleri gayrimüslüm mantalitede hazırlanmış ilaç kodekslerine sıkısıkıya bağlı çalışmalar içerisinde.


  (Devam‎ iin: KAPSÜL VE FİLM TABAKALI TABLET İLAÇLARIMIZ TEHLİKE ARZETMEYE DEVAM EDİYOR) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ÇOCUĞUNUZA EN GÜZEL TATİL HEDİYESİ…

  Gönderen: huseyin Tarih: 30/05/2017 00:37 (1189 okuma)

  kapak ÇOCUĞUNUZA EN GÜZEL RAMAZAN VE TATİL HEDİYESİ…

  Bu yaz çocuğum Helal yaşam sistemini daha iyi öğrensin diyorsanız “HELAL ve HARAM Hakkında Temel Bilgiler” Kitabı ile tanıştırmak en hayırlı bir hizmet olacaktır diyoruz.

  GİMDES, HELAL ve HARAM Hakkında Temel Bilgiler Kitabımızın 4. BASKISI İLE, HELAL VE TAYYİB LOKMAYA GİDEN YOLU AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR.

  25 Bölümden oluşan HELAL ve HARAM Hakkında Temel Bilgiler Kitabımızın her bir bölümü çocuğumuza hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı temel bilgileri güzel bir üslubla vermektedir. Bir örnek verelim

  “Bölüm 8

  Neden Helal Gıda Yemeliyiz.
  Allah yalnızca Helal gıdaya izin vermiştir.
  Helal yiyip içmemiz bir çeşit ibadettir.
  İbadet, kulluk etmek ve itaat etmek anlamında bir kelimedir.
  Helal yollarla kazandığımızla Helal gıdalar alıp yememiz ibadet olur.


  (Devam‎ iin: ÇOCUĞUNUZA EN GÜZEL TATİL HEDİYESİ… ) Kategori: Haber Haber Haber!

  
   
  Gimdes Video

  2017 REKLAM SPONSORU
      

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · 17 ramazandÜnya helal gÜnÜnde surİyedeyİz
  · Gİmdes laboratuar analİzlerİnde 2017 Şubat-nİsan ayi raporlari
  · Afrİka madagaskar adasi maurİtİus cumhurİyetİnden mİsafİrlerİmİz vardi...
  · Taa vİyana’dan geldİler, gÖrdÜler, dİnledİler ve yazdilar
  · Helal ve tayyİb İlaca doĞru. akademİk saĞlik platformu gİmdes baŞkani İle gÖrÜŞtÜ.
  · Sakkaroz, glukoz, fruktoz.
  · ’ne yedİĞİmİzİn farkindamiyiz?
  · Bİr helal sertİfİkalama kurumunda olmasi gereklİ Şartlar
  · Yenİden gida raporu yediklerimiz İçtiklerimiz helâl mi? haram mı ? ve sağlığımıza ne kadar uygun?
  · Yedİklerİmİz helal mİ deĞİl mİ??
  · Gİmdes yÖnetİm kurulu mayis toplantisini yapti
  · MÜslÜman tÜrkİye’nİn yÜzaki ‘halal dunya marketlerİ 6 mayis’ta yenİ bİr kardeŞe kavuŞtu...
  · Berat gecemİz hayirlara vesİle olsun…
  · Nİsan 2017’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · İftar sofralari ve ramazan kumanyalari reklamlarina dİkkat!
  · MÜslÜman tÜrkİye’nİn yÜzaki ‘halal dunya marketlerİ 6 mayis’ta yenİ bİr kardeŞe kavuŞuyor...
  · Sentetİk tatlandiricilar-e951 aspartam, e950 acesulfame, e954 sakkarinler
  · Bati modernİtesİnİn kurbanlari
  · KÜresel dÜnyada gİmdesİn kÜresel etkİnlİklerİ devam edİyor
  · Halal dunya marketlerİ-ramazan kumanyalari hazirlandi

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.