Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  57411980
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Haber Haber Haber!: HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİMİ’NİN SONUNA GELDİK

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/11/2020 10:02 (769 okuma)

     

  بسم الله الرحمن الرحیم

  29. HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİMİ’NİN SONUNA GELDİK

  17 Kasım 2020 tarihinde başlayan 5 günlük eğitim programımızı 21 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşen sınavımız ile tamamlamış bulunmaktayız. Tüm katılımcılarımıza tekrardan teşekkür ederiz. 5 gün boyunca GİMDES’in kurumsal yapısı, Dünya Helal Vakfı, Dar’ul Helal Medresesi, World Halal Council (Dünya Helal Konseyi), helal ve tayyib yaşamın önemi, gıda / kozmetik / temizlik / ilaç sektöründeki zararlı / şüpheli / haram katkı maddeleri ve geri kalan yaşamımızda dikkat etmemiz gereken konular başta olmak üzere pek çok konu katılımcılarımıza aktarıldı.


  (Devam‎ iin: HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİMİ’NİN SONUNA GELDİK) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: FRUKTOZ, GLİKOZ, SAKAROZ NEDİR?(BÜTÜN ŞEKERLERİN YAPI TAŞLARI)

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/11/2020 03:45 (540 okuma)

  bereketli-cuma FRUKTOZ, GLİKOZ, SAKAROZ NEDİR?(BUNLAR, BÜTÜN ŞEKERLERİN YAPI TAŞLARI DEĞİL Mİ?)

  Doğal olmayan, rekabetin mesnetsiz sağlık iddiaları üzerinden yürütülmesidir. Yok yere insanların kafasının karıştırılmasıdır. Kuşku ve paniğe yol açılmasıdır.


  Fruktoz, adından dolayı bu şekerin veya şurubun yalnızca fruktozdan oluştuğu sanılmaktadır. Kafa karışıklığına yol açan birinci yanılgı budur. Oysa pancar şekeri, şeker kamışı şekeri ve mısır şekeri esas olarak glukoz ve fruktoz karışımından oluşmaktadır. Ancak, glukoz ve fruktoz pancar şekerinde bileşik iken mısır şurubunda ayrışıktır. Fruktoz/glukoz oranı her iki şekerde de yaklaşık aynıdır. Pancar şekerinde 50/50 olan bu oran mısır şekerinde, tipine bağlı olarak ya 44/56 ya da 57/43 ‘tür. Baldaki fruktoz/glukoz oranı ise yaklaşık 54/46’dır. Meyvelerde de fruktoz ve glukoz doğal olarak birlikte bulunmaktadır. Örneğin fruktoz/glukoz yüzdesi muzda yaklaşık 5/5, üzümde 8/7, elmada 6/3, şeftalide 2/2, kayısıda 5/12’dir. İddialardan birisi; “fruktozun insan organizmasına yabancı bir madde” olduğudur. Bu da gerçeğe aykırı bir görüştür. Çünkü başlangıçtan bu yana meyve tükettiği bilinen insanoğlunun, adını bilmese bile fruktoza yabancı olması düşünülemez.

  Tartışılan iddialardan bir diğeri; “yüksek fruktozlu nişasta şekerinin insülin salgısını uyarmadığı ve bu nedenle diyabet ya da şeker hastalığına yol açtığı”dır. Bu iddianın en azından fruktoz ve glukozun birlikte bulunduğu gıdalar için geçerli olmadığı bilinmektedir. Ve çoğu gıda, fruktozu ve glukozu doğal olarak birlikte içermektedir. Bu olgu, pancar ve mısır şekeri için de geçerlidir. Kafa karışıklığına yol açan yanılgılardan biri budur. Üçüncü iddia; “fruktozun şişmanlık ya da obezite etkeni olduğu”dur. Şişmanlığın esas olarak gıdadan alınan enerji ile harcanan enerji arasındaki farktan kaynaklandığını artık bilmeyen yoktur. .Başka bir deyişle şişmanlığın başlıca iki nedeni, aşırı gıda tüketimi ile fiziksel aktivite yetersizliğidir. Bu anlamda enerjinin hangi gıdadan alındığı o kadar önemli değildir.


  (Devam‎ iin: FRUKTOZ, GLİKOZ, SAKAROZ NEDİR?(BÜTÜN ŞEKERLERİN YAPI TAŞLARI)) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: İHH HEYETİ GİMDES’İ ZİYARET ETTİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/11/2020 05:18 (793 okuma)

  bereketli-cuma İHH HEYETİ GİMDES’İ ZİYARET ETTİ

  İHH Yönetim Kurulu üyesi Erhan Yemelek Başkanlığında Kurumsal İletişim Sorumlusu Fetullah Badem ve çalışma arkadaşları GİMDES’I ziyaret etti.

  Dün İHH yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmede Dünya Halal Vakfımızın Daru’l Helal medresesinin ümmete malolan bir proje olduğu tüm insanlığın ihtiyacı olan helal ve tayyip gıdanın başlangıcının eğitim hayatından geçtiği üzerinde durulmuştur. Herşey 'in Helal Lokma da başladığı ve bu anlayışı toplumumuza aşina etmemiz için İslami İlimler ışığında bilimsel ve mesleki eğitim kurumlarının kurulmasının kaçınılmaz olduğu gerçeği dile getirilmiştir. Değerli İHH kurumumuzdan bu noktada destekleri talep edilmiş. Yapılan görüşmenin insanlığa ve tüm müslümlara hayır getirmesini Cenabı Haktan niyaz ederek vedalaşılmıştır.


  (Devam‎ iin: İHH HEYETİ GİMDES’İ ZİYARET ETTİ ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: SİNGAPUR’DA ÜRETİLEN KALAMAR VE KARİDES PAKETLERİNDE DOMUZ DNA’SI BULUNDU

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/11/2020 01:34 (432 okuma)

  bereketli-cuma SİNGAPUR’DA ÜRETİLEN KALAMAR VE KARİDES PAKETLERİNDE DOMUZ DNA’SI BULUNDU!

  Singapur Ulusal Üniversitesi'nden (NUS) bir araştırma ekibi, Singapur'da bir deniz ürünleri markası tarafından üretilen mürekkep balığı ve karides ürünlerinde domuz DNA'sının varlığını buldu.

  Araştırmacılar, aynı deniz ürünleri markasının beş örneğinin de, farklı zamanlarda ve yerlerde satın alınan ürünlerin domuz DNA'sı ile kontamine olduğunu keşfettiler. "Helal sertifikalı olmayan balık köftesi ürünlerinde domuz DNA'sı tespit ettik. Bu helal olmayan ürünlerde domuz DNA'sının varlığı üretim süreçlerinden kaynaklanıyor olabilir. Örneğin, bir gıda üretim tesisi deniz ürünleri ve domuz ürünleri dahil, çok çeşitli ürünler üretebilir, Bu nedenle, deniz ürünlerine domuz DNA'sının eser miktarları bulaşabilir."dedi.

  Deniz ürünleri ürünlerinde domuz DNA'sının keşfi, yoğun şekilde işlenmiş, çok türden gıda örneklerinin düzenli olarak test edilmesi ihtiyacını vurguladı.  (Devam‎ iin: SİNGAPUR’DA ÜRETİLEN KALAMAR VE KARİDES PAKETLERİNDE DOMUZ DNA’SI BULUNDU) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTMİ DEVAM EDİYOR!

  Gönderen: huseyin Tarih: 18/11/2020 05:06 (1086 okuma)

  bereketli-cuma bereketli-cuma HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR!

  29. Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimi’nde 1. Gün Geride Kaldı


  17 Kasım Salı günü başlamış olan 29. Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimi ,online sistemde, tüm hızıyla devam ediyor. 30 katılımcımız, alanında uzman eğitmenlerden 4 günlük yoğun bir eğitime tabi tutulacaklar. Bu eğitimin ilk günü ise dün tamamlandı. 5. gün ise öğrenmiş oldukları konulardan bir sınava girip, başarılı olan katılımcılarımıza eğitimi tamamladığına dair bir sertifika temin edilecektir. Şimdiye kadar gelen geri dönüşlere göre, katılımcılarımız eğitim programından memnunlar. Umarız eğitimimiz hayırlara vesile olur ve katılımcılarımız, öğrendikleri bilgileri daha çok insanlara ulaştırırlar.


  (Devam‎ iin: HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTMİ DEVAM EDİYOR!) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDESLE UĞRAŞANLAR YİNE ÇUVALLADI

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/11/2020 04:28 (3853 okuma)

  bereketli-cuma bereketli-cuma GİMDESLE UĞRAŞANLAR YİNE ÇUVALLADI

  7 senedir GİMDES Helal ve tayyib sertififika sahibi olan MEYSU Firmamıza sosyal medyda çamur atmaya çalışanlar yine kendi çamurları içinde boğuldular. Sosyal medyada haber şöyle başladı; 12.11.2020 Tarihinde meyve suyu üretim yerinde çürük meyvelerin gösterildiği ve bu meyvelerin meysuya gideceğini söyleyen kişinin çektiği video birçok sosyal medya hesaplarında paylaşılmıştır. Dolaşıma sokulan bu video Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşmüştür.

  “Birkaç saattir sosyal medyada dolaşan bu görüntülerde videodaki bir şahıs “Bunlar Meysu olacak” diyor. Bunları içtiğimizi hep duyuyor, biliyorduk genelde canavar şeklinde görüyorduk. Tiktok sayesinde ilk kez bu kadar açık ve net gördük.”

  Helale düşman çevreler , kendinden menkul güya dedektif bozuntuları, rakib firmaların borazanları hep birden saldırı yapmaya başladı.

  Meysu Firmamız hemen bu iftiraya kamuoyu nezdinde sosyal medyada şöyle cevap Verdi:

  “Değerli tüketicilerimiz ve değerli basın mensupları; 12.11.2020 tarihinde Twitterve TikTok gibi sosyal medya mecralarında çıkan asılsız görüntü ve yazılara istinaden; Meysu Gıda, Türkiye'nin ilk meyve suyu üreticilerinden birisi olarak 1969 yılında Kayseri'de faaliyete geçmiştir. Yerli sermayeyle kurulan, 60'dan fazla ülkeye ihracat yapan, ülke ekonomisine hem istihdam hem de katma değer sağlayan, çiftçilerimizin her zaman yanında olmayı ilke edinen, çocuklarımıza içiremeyeceğimiz hiçbir hammaddenin kullanılmadığı, kaliteden asla taviz vermemek ilkesine sıkı sıkıya bağlı olan Meysu; meyve suyu kategorisi için jenerik bir isimdir. Markamız tümüyle yalan olan bir haberle zan altında bırakılmış ve sadece bizim için değil tüm meyve suyu sektörü için olumsuz bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.


  (Devam‎ iin: GİMDESLE UĞRAŞANLAR YİNE ÇUVALLADI) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: “HELAL TADINDA SOHBETLER”

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/11/2020 05:50 (2181 okuma)

  bereketli-cuma Yeni Projemiz: “HELAL TADINDA SOHBETLER”

  Yarın (14.11.2020) ilk denemesini gerçekleştireceğimiz “Helal Tadında Sohbetler” serimizi sizlere bildirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Instagram platformunda (eğer deneme yayını başarılı olur ise) her Cumartesi saat 14.00’de canlı yayın başlatacağız. Bazen belli konulara odaklanılırken, kimi zamanlar da sizlerden gelen sualleri cevaplamaya çalışacağız. Kısa bir sohbet tadında yapmayı planladığımız Cumartesi sohbetlerimize herkes davetlidir.

  Instagram Resmî GİMDES Sayfası...

  Bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını ve daha çok insanın hakikati öğrenmesini Rabbimden niyaz ederim.  (Devam‎ iin: “HELAL TADINDA SOHBETLER” ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL SERTİFİKALAMADA KARŞILAŞILAN ZORLUKLAR

  Gönderen: huseyin Tarih: 11/11/2020 00:52 (1866 okuma)

  konferans HELAL SERTİFİKALAMADA KARŞILAŞILAN ZORLUKLAR

  “BİLMELİYİZ Kİ, kendimizi başkasından üstün gördüğümüz zaman yücelmek yerine alçalmaya talib olmuşuz demektir "

  12. HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSIMIZ İLK DEFA ONLINE OLARAK 3-4 EKİM 2020'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.


  Konferansımız Bütün Dünyadan Yüzlerce Kişi Tarafından İzlendi
  Konularında uzman olan konuşmacılarımızın konuşmalarını yayınlamaya devam ediyoruz.
  Konferansımızı takip imkânı bulamamış takipçilerimiz sitelerimizi takip ederek bu ihtiyaçlarını sağlamış olacaklardır.

  yedinci Konuşmacımız Güney Afrikadan: Sheihk Thafier NAJJAAR

  HELAL SERTİFİKALAMADA KARŞILAŞILAN ZORLUKLAR


  “Helâl endüstrisinin dünya genelinde büyüdüğüne ve İslâm’ın en hızlı yayılan dîn olduğuna dâir bir şübhe yoktur. Bu ise, helâle olan ilginin de giderek artacağının bir işaretidir. Maalesef, bu büyümeyle berâber pek çok sıkıntılar da mevcûttur. Yolsuzluklar, bir kurumun diğerinin ayağını kaydırmaya çalışması, birlik olamamak ve gayri-müslîmlerin bu işe girmesi gibi pek çok sorun vardır. Buradan da anlaşılabileceği üzere helâl sertifikalamada karşılaştığımız zorluklar genelde teknik açıdan değildir. Bu zorlukların üstesinden gelebilmek adına kendimizi düşünmeyi bırakıp başkalarını da düşünmeye başlamalı ve hep beraber hareket etmeye çabalamalıyız. Bilmeliyiz ki, kendimizi başkasından üstün gördüğümüz zaman yücelmek yerine alçalmaya talib olmuşuz demektir.”


  (Devam‎ iin: HELAL SERTİFİKALAMADA KARŞILAŞILAN ZORLUKLAR ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES HANIMLAR KURULU KASIM AYI(2020) ON LİNE EĞİTİM UYGULAMALARI

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/11/2020 21:39 (2781 okuma)

  konferans GİMDES HANIMLAR KURULU KASIM AYI(2020) ON LİNE EĞİTİM UYGULAMALARI

  1).03.11.2020 Salı “ Okul öncesi dönemde siyer eğitimi” SAAT:21:00 00 Konuşmacı : Nejla CEYLAN eğitim İnstagram dan gerçekleştirilecek.
  2).06.11.2020” Temizliğin ve Kozmetiğin Kirli Yüzü” SAAT:15:00 Konuşmacı Özlem ÜLKER eğitim GOOGLE MEET üzerinden yapılacak.
  3).07.11.2020 Cumartesi “ Emzirme Eğitimi-2 “ SAAT:21:00 Konuşmacı :Aysun KOÇ eğitim İnstagramdan gerçekleştirilecek.
  4).08.11.2020 Pazar ” Helal Gıda Yolculuğum” saat: 21:00 Konuşmacı :Hasfa İŞBİLİR eğitim İnstagramdan gerçekleştirilecek.
  5).10.11.2020 Salı “Gıda Katkı Maddeleri ve Etiket Okuma” Saat:15:00 Konuşmacı:Duygu KEÇİCİ eğitim GOOGLE MEET üzerinden yapılacak.
  6).10.11.2020 Salı “ Okul öncesi dönemde siyer eğitimi” SAAT:21:00 00 Konuşmacı : Nejla CEYLAN eğitim İnstagram dan gerçekleştirilecek
  7).12.11.2020 Perşembe ”Uydurma Kelimelere Boykot” SAAT:14.00 Konuşmacı: ALTINTAŞ eğitim GOOGLE MEET üzerinden yapılacak
  8).13.11.2020 Cuma “Helal Gıda da Çocuk Dili” Saat 15:00 ( Avrupa saati 13.00 ) Sedanur Demirci eğitim GOOGLE MEET üzerinden yapılacak
  9).16.11.2020 Pazartesi “Süt ve Süt ürünleri “SAAT:20:00 SAAT:20:00 Konuşmacı : Süreyya GÜNGÖR eğitim İnstagram dan gerçekleştirilecek
  10).17.11.2020 SALI “ Okul öncesi dönemde siyer eğitimi” SAAT:21:00 Konuşmacı : Nejla CEYLAN eğitim İnstagram dan gerçekleştirilecek
  11).18.11.2020 Çarşamba “ Fitoterapi” SAAT:10:00/16:00 Konuşmacı:Merve TÜRKMEN eğitim watsap üzerinden eğitim yapılacaktır.
  12).19 .11.2020 Perşembe “Evdeki Malzemelerle Yapılabilen Kişisel Bakım Ürünler” SAAT:10:00/16:00 Konuşmacı:Merve TÜRKMEN eğitim watsap üzerinden yapılacaktır.


  (Devam‎ iin: GİMDES HANIMLAR KURULU KASIM AYI(2020) ON LİNE EĞİTİM UYGULAMALARI) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES, LABORATUVAR AĞUSTOS-EKİM 2020, ANALİZ RAPORLARI

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/11/2020 23:22 (2422 okuma)

  konferans GİMDES,( AĞUSTOS-EKİM 2020), LABORATUVAR ANALİZ RAPORLARI

  Elif ELMA l GİMDES Laboratuvar Hizmetleri Sorumlusu – Kimya Mühendisi
  GİMDES Laboratuvar çalışmaları rutin olarak işlemektedir. Raporların yayınlanması hem üretici firmalar için kontrolünü hem de helal güvence sistemi ile yürütülen çalışmaların şeffaflığını tüketicilere sunmayı sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda GİMDES dosyalarında tutulan raporlardan ağustos, eylül ve ekim ayları için yaptırılan ürünlere ait liste mevcuttur.

  Son 3 ayda yaptırılan analizleri özet olarak incelersek,

  39 adet ürün için 116 adet analiz yaptırılmıştır. Bu çalışmalar istatistiksel verileri ortaya koymak için çıkarılmıştır. 5 numunenin sonucu uygun değil olarak tespit edilmiştir. Bir numunede standartlara uygun olmayan hammadde tespit edilmiştir. Dört numunede sığır DNA’sı tespit edilmiştir. Sonuçlara göre ilgili firmalara gerekli bildirimler yapılmış ve düzeltici / önleyici faaliyetler alınmıştır. Bu analizler sadece sertifikalı firmalara değil sertifikalama aşamasında olan firmalara da yapılmaktadır. En doğrusunu Allah bilir.

  ÜRÜNLERİNDE ANALİZ YAPILAN FİRMALAR;
  Altıparmak , Bakkalbaşıoğlu, Balarısı, Beyda Gıda, Daşkan Tarım , Diversey Kimya, Döhler Marmara, Duru Bulgur, Ecolab, Faber Kimya, Krl Kimya, Mixmey, Mz Kimya, Naturoil, Oba Makarna, Rast Grup, Seç Salça, Semolina, Tezkim, Ulusoy Un, Unay Un, Universal Kimya, Yarkim, Yeşil

  ANALİZLERİ YAPILAN ÜRÜNLER;


  (Devam‎ iin: GİMDES, LABORATUVAR AĞUSTOS-EKİM 2020, ANALİZ RAPORLARI ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: EKİM 2020’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/11/2020 04:36 (2922 okuma)

  konferans EKİM 2020’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ

  1. MADEVA İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. ANKARA PROPOLİS VE PROPOLİSLI AĞIZ BAKIM SPREYİ
  2. KASAPOĞLU SÜT MAMULLERİ GIDA SAN. LTD. ŞTİ. İSTANBUL YOĞURT AYRAN TEREYAĞI
  3. HALAL DUNYA MARKETLERİ AKSARAY MERKEZ GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER
  4. HALAL DUNYA MARKETLERİ ISPARTA GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER
  5. DRYFF KURUTULMUŞ GIDA SAN. A.Ş İZMİR KURUTULMUŞ MEYVE VE SEBZE
  6. ÖZIŞIK SÜT ÜRÜN. YEM GIDA TAR. HAYV. İNŞ. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ BALIKESİR SÜT ÜRÜNLERİ
  7. HALAL DUNYA MARKETLERİ BATMAN GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER
  8. HALAL DUNYA MARKETLERİ BURSA OSMANGAZİ GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER
  9. TATŞEN PAZARLAMA GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ ADANA HELVA LOKUM REÇEL CEZERYE
  10. KONFRUT GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. DENİZLİ MEYVE SUYU VE KONSANTRE
  11. HALAL DUNYA MARKETLERİ KAYSERİ GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER
  12. HALAL DUNYA MARKETLERİ KONYA KARATAY GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER
  13. DODONİ S.A YUNANİSTAN SÜT ÜRÜNLERİ
  14. İSAR GIDA SANAYİ VE TİC. A. Ş. RİZE SİYAH ÇAY ÇEŞİTLERİ
  15. HALAL DUNYA MARKETLERİ MALATYA BATTALGAZİ GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER
  16. HALAL DUNYA MARKETLERİ OSMANİYE GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER
  17. HALAL DUNYA MARKETLERİ SAKARYA GİMDES SERTİFİKALI VE ONAYLI ÜRÜNLER


  (Devam‎ iin: EKİM 2020’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HASTALIKLARIMIZ VE DOĞRU ŞİFA KAYNAKLARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 05/11/2020 23:31 (3168 okuma)

  konferans DÜNYA DURDUKÇA İLAÇLARA İHTİYAÇ OLACAKTIR! HASTALIKLARIMIZ VE DOĞRU ŞİFA KAYNAKLARIMIZ

  Prof. Dr. A. Nihat ESKİOĞLU

  Çocukluğumda Ankara’da 3 adet eczane var idi. Ayrıca aktarlar mevcut idi. Pek çok rahatsızlıklar için bu aktarlardan ilaç ve yakı alırdık. Hazır ilaçların çogalması, tesirlerinin çabuk oluşu, temizlik ve titizlik yönünden daha emin bir görünümde bulunuşları aktarların tedavi yönünden değerlerini büyük ölçüde kaybedip bazılarının birer baharatçı dükkanı haline dönüşmelerine, bazılarının da tamamen kapanmalarına sebep oldu. Yeni buluşlarla, tedavisi çok zor olan bazı rahatsızlıkları, fabrikasyon ilâçların kesin ve çabuk iyileştirmesi ev ilaçlarını neredeyse unutulma derecesine getirdi.

  Fakat bu hazır ilaçların bazılarının çok tehlikeli yan tesirlerinin anlaşılması ve bazı doktorların sorumsuzca kararları bütün dünya üzerinde insanları nebatî ilaçlara ve ferdî, kendi kendisinin tabibi olmaya zorlamaktadır.

  Hayatımızın her safhasında olduğu gibi eczanelerimiz de âdeta istilâya uğradı. Bugün artık reçete ile gittiğimiz hiç bir eczaneden “iki saat sonra gelin, hazırlayacağız" gibi ifade duymuyoruz. Fabrikasyon ilaçların bu derece çoğalmasında biraz da tesirlerinin bitkilere nazaran çok çabuk görülmesinin rolü olduğu muhakkaktır. Hastalandığımızda acele iyilik isteyen bizler unutmamalıyız ki fabrikasyon ilaçlar şifa ile beraber birçok yan tesiri de birlikte getirmektedir. Bir arkadaşımın kalp ve damar hastalıkları için kullandığı ilaçlarla böbrekleri mahvolmuştur. Bizzat kendim de bazı antibiyotiklerin menfî tesiri ile malûlüm. Üstelik bundan birkaç ay önce gazete ve radyolardan öğrendiğimiz gibi bu hazır ilaçlardan halk arasında çok yaygın kullanılan bazılarının, cemiyet düşmanı bir takım vicdansızlar tarafından sahteleri piyasaya sürülerek insanımızın sağlığı ile oynanmıştır.


  (Devam‎ iin: HASTALIKLARIMIZ VE DOĞRU ŞİFA KAYNAKLARIMIZ ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: KISALAN GÜNLERDE DÜŞÜNMEK

  Gönderen: huseyin Tarih: 04/11/2020 02:22 (2468 okuma)

  konferans KISALAN GÜNLERDE DÜŞÜNMEK

  Prof Dr. Mustafa NUTKU
  Üzerinde bulunduğumuz kuzey yarımküresinde yıl sonuna doğru yaklaşırken, ard arda gelen günler gittikçe kısalmaya başladı. İnsanın “Niçin kısalır ki şu günler? Hep bir kararda gitse ne olurdu?” diyeceği geliyor. Ard arda gelen günlerde gündüz vakitlerinin gittikçe daha kısa hale geldiğini, havanın daha erken karardığını görenlerin ve her gün kılınması gereken beş vakit namazın çoğunun gündüz vakitlerinde olması sebebiyle, gündüz vaktinin gittikçe daha kısa hale gelmesiyle namaz vakitlerindeki değişmeleri daha sık kontrol etmek ihtiyacını duyan insanların akıllarından bunu söylemek de geçebiliyor.Fakat bu mevzuda bir istek veya temenni olarak değil de, ayni soruyu “meraklı bir sual” olarak tekrarlasak:“Acaba günlerin uzunluğu artıp eksilmeden, bir yılın her gününde hep aynı kalsaydı ne olurdu?”

  Günlerin uzayıp kısalması, mevsimlerin de değişmesiyle birlikte meydana gelir. Mevsimlerin değişmesinin ise, dünyanın kendi etrafındaki dönüş ekseninin 23 derece 27 dakikalık açısal eğimiyle ilgili olduğu coğrafya kitaplarında bildirilmektedir.Demek ki günlerin uzayıp kısalması olmasaydı, mevsimler de olmazdı. Çünkü iki hadise de, dünyanın kendi etrafındaki dönüş ekseninin 23 derece 27 dakikalık açısal eğimi sebebine bağlıdır.Bu açısal eğim olmasaydı meydana gelebilecek diğer bir hadise de, denizlerden hâsıl olan su buharının sadece kuzeye ve güneye gitmesi ve bunun neticesinde de, her iki kutupta muazzam buz kıtalarının teşekkülü olabilecekti!Dünyanın dönüş eksenine bu eğimi veren ve muhafaza ettiren ve buna bağlı olarak da mevsimleri, günlerin uzayıp kısalmasını husule getiren Müsebbibü’l-esbâb (bütün sebeblere sahip olan, bütün sebebleri meydana getiren) Allah’tır.Kur'an-ı Kerim'de günlerin uzayıp kısalması hadisesi üzerinde insanları düşünüp ibret almaya teşvik eden müteaddid âyetler vardır. O âyetlerin mealleri şöyledir:

  “Muhakkak ki göklerin ve yerin yaratılışında, gece ve gündüzün ‘birbiri ardınca gelip gitmesinde’ (ve uzayıp kısalmasında) akl-ı selîm sahipleri için (Allah’ın birliğine ve kudretine ait ibret verici) deliller vardır.” (Âl-i İmrân, 3/190)

  “Gece ile gündüzün, (uzayıp kısalarak) birbiri ardınca gelmesinde, Allah'ın göklerde ve yerde yarattığı şeylerde (düşünen ve) Allah'a saygı duyup, emrine uygun yaşamak isteyen bir toplum için elbet (O’nun birliğine ve kuvvetine dair) nice âyetler (ibretler) vardır.” (Yunus Suresi,10/ 6)


  (Devam‎ iin: KISALAN GÜNLERDE DÜŞÜNMEK ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GERÇEK BİR KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ NASIL OLMALIDIR?

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/11/2020 01:19 (2500 okuma)

  konferans GERÇEK BİR KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ NASIL OLMALIDIR?

  Küresel bir Dünyada mal ve hizmet ticaretinin kolaylaşması ve yaygın hale gelmesi sebebiyle 1960’lı yıllardan itibaren ürün ve hizmetlerin standart hale gelmesi, belirlenmiş bazı kriterlerin aranması suretiyle özellikle ticari işletmeler ve üretim tesisleri kalite yönetim sistemi kurma ve idame etmeye başlamışlardır. Böyle bir yaklaşım imalatın kontrol altında olmasını, her işlemin kayıt altına alınmasını, kişiye bağımlı yönetim yerine kurumsal yönetim tarzını ihdas etmeyi, üretimin geçmişinin sorgulanıp analiz edilebilmesini mümkün kıldığı için yaygınlaştı. Öncelikle batıda başlayan kalite sistemi kurma eğilimi, bilahare Asya’da yayıldı. 1990’larda Çin firmaları diğer pazarlara açılmanın bir yolu olarak kalite yönetim sistemi kurmayı ilk hedef seçtiler ve ISO 9000 sistemine sahip olmayan neredeyse hiç Çinli firma kalmadı. Ülkemizde de aynı yönelim 1990’ların ortalarında başladı. İhracata teşvik edilen firmalar çalışma sahalarına göre bir şekilde bir veya daha fazla sistem kurmak durumunda kaldılar. Bazı ithalatçı ülkelerin mal alımında çeşitli belgeleri zorunlu kılmaları, bu akımı hızlandırdı.

  Gerçek Bir Kalite Yönetim Sistemi

  • İşletmenin etkin ve iyi yönetilmesini,
  • Çalışanların kaliteye ortak ve sorumlu olmalarını,
  • Müşteri beklentilerinin bilinerek müşteri memnuniyetinin dikkate alınmasını,
  • Kalitesizlik maliyetini azaltmayı ve kayıpları düşürmeyi,
  • Gelişim için dinamik alt yapı oluşmasını,
  • Ürün kalitesinin standart olmasını,
  • Firmanın iç etkileşim ve iletişimi,
  • Şirket veya işletmenin kurumsallaşmasını,
  • Rekabet gücünün artmasını sağlar.


  (Devam‎ iin: GERÇEK BİR KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ NASIL OLMALIDIR?) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: AVRUPA’ DA İSLÂM DEVLETİ KURULAMAZ MI?

  Gönderen: huseyin Tarih: 02/11/2020 06:52 (541 okuma)

  konferans AVRUPA’ DA İSLÂM DEVLETİ KURULAMAZ MI?

  Dr.Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER
  ‘’Ey Hıristiyanlar en son cenazenizi Müslümanlar gömecek.’’ (Der spigel 1980’li yıllar). O yıllarda Bizimle de bir roportaj yapan Der spigel’in kapak başlığı böyle yayınlanmıştı


  Almanya’da bulunduğumuz1981-1984’lü yıllarda Milli Görüş çatısı altında yayınladığımız HİCRET DERGİSİ’ndeki bu makalemizi Türkiye’ye döndükten sonra da 2011 de HAYATINİÇİNDEN sitemizde okuyucularımıza sunmuştuk.

  ‘’İtiraf etmek gerekir ki bu soruyu önceleri biz de yadırgadık. Ancak, soru aklımıza geldikçe, alıştık,ısındık ve en sonunda pek alâ olabilir demeye başladık.Çünkü her şey Allah(c.c)’ ın takdiriyle olur.O istedikten sonra olmayacak hiçbir şey yok .Yeter ki insanoğlu istemesini bilsin.Görmüyor musunuz insanoğlu arzu edince fezaları fethediyor.Zaten dünya çalışma, say-ü gayret yeridir.İnsan dünyada çalıştığının karşılığını bulacaktır.Her şey Allah’ın (c.c.) tasarrufunda ve mülkündedir.Allah’ın (c.c) mülkünde Allah’a (c.c) şirk koşan insanlar devlet kurabiliyorlar da Allah’a(c.c) iman etmiş insanlar olarak Müslümanlar neden, Allah’ın kanunlarının hakim olacağı devleti istedikleri yerde kuramasınlar?’’

  Özellikle bugün memleketlerinde, 30 milyon Müslüman kardeşimizin yaşadığı Avupa manen çökmüş, her tarafta ahlaksızlık kasırgalarının etkisi altında gün begün manevi yokluğa ve umutsuzluğa sürükleniyor. Anneler çocuk sevgisini kaybetmiş, ailede karşılıklı sadakat bağları çözülmüş, ana-baba yalnızlığa itilmiştir.

  Avrupa’da; içki tüketimi süratle artarken, hastaneler, hapishaneler, akıl hastaneleri, alkolün geride bıraktığı deliler, hastalar, sakatlar ve suçlularla dolup taşıyor. Yine Avrupa’da gayri meşru çocuk sayısı hızla artıyor.Son istatistikler Evlilik dışı doğum %60’ı aşmaktadır. Cinsi sapıklık adeta meşru kabul edilir duruma gelmiştir.

  Bütün bu menfi ve ahlak dışı gidişe, Avrupalı’nın manen bağlı olduğu Hristiyan kiliseleri ise hiçbir çözüm getirmemektedir. Hala, tahrif edilmiş İncil’i istismar etmenin ötesinde doğru yola götürücü hiçbir ciddi adım atamıyorlar. Kiliseler adeta boşalmıştır. Hatta bazı kiliseler hiç kimse gelmediği için kapatılmak zorunda kalınıyor.


  (Devam‎ iin: AVRUPA’ DA İSLÂM DEVLETİ KURULAMAZ MI?) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: 8. HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR EĞİTİMİ SONUÇLANDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/10/2020 23:36 (2913 okuma)

  konferans konferans 8. HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR EĞİTİMİ SONUÇLANDI

  Bu yıl online olarak gerçekleştirilen 8. Helal Lokma Ailede Başlar Eğitimi 29 Ekim 2020 itibariyle başarıyla nihayete erdirilmiştir, elhamdulillah. ON Line olarak yürütülen Program boyunca 41-48 katılımcımız katıldı ve bazı sorular soruldu cevaplar verildi. Bu soru ve cevaplarını 75. Helal Yaşam Rehberi Dergimizde yayınlayarak okuyucularımızı da bilgilendireceğiz. Ayrıca katılımcı kardeşlerimizin bu eğitim programımız hakkındaki memnuniyet ifadeleri aşağıdaki gibi olmuştur:

  -Allah razı olsun hocam çok güzeldi
  -Çok istifadeli oldu, Allah razı olsun.
  -Eğitimlerde Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Çok istifade edebileceğimiz bilgiler verildi. Allah bu edindiğimiz bilgiler doğrultusunda yaşamamızı nasip eylesin. Sizler sayesinde bundan sonra karşılaştığım sorulara , çevreden gelen tepkilere bir yanıtım olabilecek , belki birilerine faydam olabilecek bu yüzden çok mutluyum. Her birinize duacıyım İnşaAllah.
  -Allah razı olsun, çok istifade ettim şahsım adina, konular ve içerikleri çok güzeldi.
  -Emeği geçenlerden Allah razı olsun, sizleri sevsin hayırlarınızı kabul etsin, mizanınız da kat kat ecrini versin.
  -Eğitimler çok faydalı oldu. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

  -Katılımcılarımızın dualarına tüm Ümmet-i Muhammed(sav)’i dahil ederek amin diyoruz. Eğitimlerimize göstermiş oldukları alaka vesilesiyle bir kez daha en samimi teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başka eğitim programlarında da yeni simalarla hep birlikte buluşabilmeyi Rabbimizden niyaz ediyoruz.  (Devam‎ iin: 8. HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR EĞİTİMİ SONUÇLANDI) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BUGÜN DÜNDEN DAHA İYİ; YARIN BUGÜNDEN DAHA İYİ OLMALI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/10/2020 01:09 (4251 okuma)

  konferans BUGÜN DÜNDEN DAHA İYİ; YARIN BUGÜNDEN DAHA İYİ OLMALI!

  Zafer GEDİKLİ
  Elhamdülilllah. Müslümanların sayısı özellikle gayrimüslim ülkelerde hızla artmaktadır. Evvelce küçük bir mescit açmanın bile zor izinlere tabi olduğu ülkelerde artık yüzlerce cami açılmış, ezanlar okunmaya başlanmış ve Müslümanlar ibadetlerini rahatça yapmaya başlamışlardır. Hatta bazı büyük ülkelerin başkentlerinde Cuma ve Bayram namazları için bulvarların, caddelerin trafiğe kapatılması sağlanarak namazların kılınması sağlanmaktadır. İslam karşıtlığının ve İslami değerlere düşmanlığın temel sebebi zaten bu önlenemez yükseliştir. Müslümanların uyanışıyla beraber Helal gıda ve tüketim malzemelerine olan ihtiyaç da artmaktadır. Tüm bu gelişmeler Müslümanlar açısından güzel bir geleceğin habercisi olmakla beraber bu durumu istismar edenler yok değildir.

  Soru şu: Bir ürünün üzerinde Helal veya HALAL veya حلال yazması o ürünün Helal olduğuna delalet eder mi?

  Helal ürünlere olan teveccüh sebebiyle Helal sertifikası olmadığı halde kendi kendine Halal logosu uyduran, muteber bir kurumun Helal logosunu kopyalayarak ürünlerinde kullananlar hem tüketicileri aldatma suçu işlemiş, hem de haksız kazanç ve rekabete yol açarak aynı zamanda Helal sertifikanın itibarını zedelemiş olmaktadırlar. Tüketici bilinçli olabilir ama anlı şanlı uluslararası bir firmanın kerameti kendinden menkul şekilde Halal logosu kullanması en bilinçli tüketiciyi dahi yanıltabilir.


  (Devam‎ iin: BUGÜN DÜNDEN DAHA İYİ; YARIN BUGÜNDEN DAHA İYİ OLMALI!) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: MEVLİD-İ NEBEVİ KUTLAMA GECEMİZ MÜBAREK OLSUN…

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/10/2020 01:28 (2770 okuma)

  konferans MEVLİD-İ NEBEVİ KUTLAMA GECEMİZ MÜBAREK OLSUN…

  Şu hale bakın. Kainatın hasretle beklediği, Allah(cc)’ımızın alemlere müjdeleyici ve korkutucu olarak gönderdiğini bildirdiği rahmet Peygamberimiz Muhammed(sav)’in teşrif ettiği gecenin yıl dönümünü te’sid edeceğimiz bir zamanda şerefsizce hakaret edenler var. Şairin dediği gibi “Oluklar çift. Birinden Nur akar birinden kiir.


  Bu gece Mevlid-i Nebevi Kutlama gecemiz. Bu gecemizi tebrik ediyor ve tüm İslam ümmeti için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.

  Rabbimizden, O’nun yüzü hürmetine bizi bağışlamasını, bizi affetmesini ve O’na layık olacak bir ümmet olmamızı dileyelim.

  "(Ey Muhammed!) Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik" (Enbiyâ,17) ve "Biz seni ancak bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik" (Sebe, 28) âyetlerinde açıkça belirtildiği gibi, rahmet peygamberini bütün dünya beklemekteydi. Hz. Musa aleyhisselâma gönderilen Tevratta; müjdeci, uyarıcı, katı yürekli olmayan, sokaklarda bağırıp çağırmayan, kendisine yapılan kötülükleri iyilikle karşılayan, affeden özellikleriyle anlatılan Peygamber Efendimizin gelişini, herkes hasretle bekliyordu. Kurânın ifadesiyle Hz. İsa onun gelişini şöyle müjdeliyordu: Hatırla ki, Meryem oğlu İsa: "Ey İsrailoğulları! Ben size Allahın elçisiyim, benden önce gelen Tevratı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek, Ahmed adında bir peygamberi de müjdeleyici olarak geldim" (Saf,6)


  (Devam‎ iin: MEVLİD-İ NEBEVİ KUTLAMA GECEMİZ MÜBAREK OLSUN…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL GIDADA İLK MEKTEP !...

  Gönderen: huseyin Tarih: 27/10/2020 07:18 (716 okuma)

  konferans HELAL GIDADA İLK MEKTEP !...

  Helal gıda, ülkemizde her zaman annelerin gündemi olmayı gerektiren, bir mesele olarak önümüzde durmaktadır.

  Yaratılmışların en şereflisi ve en mükemmeli olan insan birçok görevlerle sorumlu tutulmuştur. Bu görevlerin başında Allah’a karşı görevlerimiz ile ailemize karşı sorumluluklarımız gelmektedir. Bir hanım için annelik en önemli görevidir.

  Seküler eğitim süreci ana okulundan, üniversiteye kadar, helal lokma bilinci içerisinde olan bir gençlik yetiştirememiştir.

  Günümüzde çocuklarımızın model insan olarak algılayıp, benimsediği ve model aldığı yakın çevresi değil de, her şeyi ile kültürü, yeme içme alışkanlığı ile Müslüman insana uzak olan modernitenin sunduğu kalıplarda insanlar olmakla beraber, gerçekte anne çocuğun birinci derecede ahlakını genetik ve sosyolojik olarak taklit ettiği model insan olmaktadır.

  Helal lokma bilincinin küçük yaşlardan itibaren çocuğa verilmesi, yani çocukluk döneminde, bu harcın atılması önemli bir vazifedir ve bu vazife annenin sorumluluğundadır. Anne ilk olarak çocuğun eğitim ve öğretim vazifesinden sorumlu olan kişidir. Her çocuğun ilk mektebi annesidir.

  Yeni dünya düzeni helal lokma bilinci içerisinde olan gençlik ile helal temeller üzerine inşa edilecektir ve bu inşaanın ilk öğretmenleri de ilk mektepleri de annelerdir.  (Devam‎ iin: HELAL GIDADA İLK MEKTEP !... ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: FRANSA ATEŞLE OYNUYOR

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/10/2020 11:53 (3466 okuma)

  konferans FRANSA ATEŞLE OYNUYOR

  Beş milyon Müslüman’ın yaşadığı Fransa’da Cumhurbaşkanı Macron, İslam düşmanlığında haddini aşmış durumda. Charlie Hebdo dergisinde yayımlanan ve tüm İslam dünyasında infiale neden olan Hz. Muhammed(SAV)’e hakaret içerikli karikatürler kitapçık haline getirilerek tüm liselere dağıtılacak.

  ‘’Allah ve Resûlünü incitenlere Allah, dünyada ve ahirette lânet etmiş ve onlar için horlayıcı bir azap hazırlamıştır.’’ (Ahzab 57)

  Macron’un fitilini ateşlediği nefret, devlet politikası oldu. İslam'a ve Peygamber Efendimize hakaret içeren karikatürler, Occitanie bölgesindeki Montpellier ve Toulouse Belediye binalarının cephelerine yansıtıldı. Müslümanların itirazlarına rağmen iğrenç karikatürler 4 saatten fazla süreyle binanın cephesinde kaldı. Önümüzdeki günlerde ülkedeki diğer kamu binalarında da benzer tahrikleri olabileceği ifade ediliyor.

  Macron, ülkesindeki tüm İslami kurumlara adeta savaş açtı. Ülkede, peygamberimiz Hz. Muhammed(SAV)'e hakaret içeren ve Müslümanları rahatsız eden karikatür devlet dairelerine ait binalara yansıtıldı.

  HELAL GIDALAR DA RAHATSIZ ETTİ

  Fransız İçişleri Bakanı Gerald Darmanin önceki gün de helal gıdaları hedef aldı. BFMTV kanalına konuşan Darmanin, ülkedeki marketlerde helal gıda ürünlerine özel reyonların bulunmasından rahatsız olduğunu belirtmişti.

  DÜNYA MÜSLÜMANLARINDAN FRANSIZ MALLARINA BOYKOT ÇAĞRILARI BAŞLADI

  Fransa'da Peygamber Efendimiz'in (SAV) karikatürlerini resmi dairelere yansıtılması üzerine Kuveyt ve Katar, Fransız ürünlerini boykot etme kararı alarak tepkilerini gösterdi.

  Sosyal medya kullanıcıları Fransız ürünlerini boykot çağrısında bulunurken, birçok sosyal medya kullanıcısı Facebook, Twitter ve bunun dışındaki sosyal medya ağlarındaki profil fotoğraflarını değiştirerek, 'Muhammed Resulullah' yazısını koydular.

  Demek ki kızmak, nefret etmek, lanetlemek yetmez. Boykot eylemini mutlaka yapmak zorundayız


  (Devam‎ iin: FRANSA ATEŞLE OYNUYOR) Kategori: Haber Haber Haber!

  
   
  Gimdes Video

  2020 KONFERANS SPONSORLARI

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · BugÜn dÜnden daha İyİ; yarin bugÜnden daha İyİ olmali!
  · Mevlİd-İ nebevİ kutlama gecemİz mÜbarek olsun…
  · Helal gidada İlk mektep !...
  · Fransa ateŞle oynuyor
  · Bugün müslümanlar, eğitimde 5 temel sorunla karşı karşıyadır.
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 23 - 30 ekim 2020 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Endonezya devlet baŞkani wİdodo: ’’ covİd-19 aŞilarinin ‘helal’ olup olmadiĞindan emİn olmaliyiz.
  · Helal kaynaklardan elde edİlen helal İlaÇlar mevcuttur, bunlari seÇmemİz gerekmektedİr
  · Devletlerİn ve İlaÇ fİrmalarinin koronavİrÜs aŞi kapma yariŞinin gÖlgesİnde
  · Network marketİng’e gİmdes neden cevaz vermİyor?
  · Bazi stk’larin sunduĞu helal sertİfİkalarinin altinda yatan gİzlİ pek Çok gerÇeĞİ aÇiĞa ÇikaracaĞim
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 16 - 23 ekim 2020 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Önemlİ sorular ve cevaplarimiz
  · Yarin eyvah demeyelİm
  · Gİmdes bİr bÜyÜk sosyal projesİne daha online sİstemİ İle yenİden baŞliyor!..
  · İnŞaallah İslamİ fİnansmani nasil yapabİlİrİz hakkindakİ ÇaliŞmalara baŞlayacaĞiz.”
  · Gİmdes helal ve tayyİb ÜrÜnler ekİm 2020 online konferaslarimiz
  · Bati'da pek Çok Ülke, adİl olmayan yasalarla helal pazarini kisitlamaya ÇaliŞiyorlar.-12.helal ve ta
  · EylÜl 2020’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 09 - 16 ekim 2020 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.