Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey iman edenler! Allah`tan O`na yaraşır şekilde korkun ve ancak müslümanlar olarak can verin." Al-i imran 102

Günün Hadisi
"Her kim bir müslümana zarar verirse,Allah da ona zarar verir.Kim bir müslümana meşakkat verirse,Allah da ona meşakkat verir." Ebu Davud,Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  46126835
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Haber Haber Haber!: MOZAMBİK’TEKİ 5 GÜNLÜK KASAP EĞİTİMİ TAMAMLANDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/04/2019 22:55 (100 okuma)

  ilaclar MOZAMBİK’TEKİ 5 GÜNLÜK KASAP EĞİTİMİ TAMAMLANDI

  TİKKA’nın bünyesinde GİMDES’inyaptığı, Mozambik’teki Helal Kasap Eğitimi bitmiş olup Büyükelçi Zeynep Kızıltan Hanımefendinin kapanış konuşmasının akabine kursiyerlere sertifikalarının takdimiyle tamamlandı. Eğitimi GİMDES adına Teknik Bilim Kurulu Üyesi, Baş Denetçi Ali Rıza KURUM ve GİMDES Yönetim Kurulu Üyesi Helal Sertifikalı Kasap Eğitmeni Halim GİRGİN beyler sundu. Eğitim boyunca;

  1-İslami açıdan kurban ve etlik kesimi
  2-Kesimhanelerde iş sağlığı ve güvenliği
  3-Teknik açıdan kurban ve etlik Kesimi uygulamaları.

  Konuları uygulamalı bir şekilde Kursiyerlere ders olarak verildi. Ayrıca çarşamba akşamı burada faaliyet gösteren Halal Commissie adlı Helal Sertifikalama kuruluşu yemek verip GİMDES’i tanımak istedi. Kendilerine standartlarımız anlatıldı ve GİMDES’in standartlarının SMIIC e nazaran ne kadar kavi ve güvenli olduğunu ve bundan sonra GİMDES i takip edeceklerini beyan ettiler. Kendileri GİMDES e davet edildi.


  (Devam‎ iin: MOZAMBİK’TEKİ 5 GÜNLÜK KASAP EĞİTİMİ TAMAMLANDI) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES(GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİNİ DENETLEME VE SERTİFİKALANDIRMA ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ)NİN 6.OLAĞAN

  Gönderen: huseyin Tarih: 21/04/2019 22:37 (101 okuma)

  ilaclar GİMDES(GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİNİ DENETLEME VE SERTİFİKALANDIRMA ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ)NİN 6.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI…

  “Onlar işlerini aralarında müşâvere ile yürütürler.” (Şûrâ sûresi (42), 38)


  Üyelerine 13 Nisan Saat 9.30’ da yapılacağı yasal iletişim vasıtaları ile bildirilen 6.Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı, salt çoşunluğun sağlandığı tesbitinden sonra , Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua ile başladı. Teklif üzerine Divan Kurulu Başkanı Hakkı AYGÜN, Başkan Yard. Nuh SARAL ,üye Murat BÜYÜKÖZER ittifakla görevlendirildi.

  Gündeme göre ilk Faaliyet Raporunu okumak üzere Genel Sekreter Hayreddin İŞBİLİR Faaliyet ve Hesap Raporlarını okudu. Oya sunularak ibra edildi.
  Denetim Kurulunun Raporu Mustafa COŞKUN tarafından okundu. Oya sunularak ibra edildi.
  Okunan Faaliyet raporunu ezcümle özetliyoruz:

  “Bizlere sayısız nimetler veren Allah (cc) ’a hamd O’nun Resulü (sav)’e aline ve ashabına salat ve selam olsun.
  Öncelikle Derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar devam etmesinde emeği geçen kurucu ve diğer yönetim kurulu Başkan, Başkan Yardımcıları, Genel Sekreter, Muhasip ve üye kardeşlerimize huzurunuzda teşekkür etmek istiyoruz. Allah(cc) hepsinden razı olsun.

  Bugün dayatma biçiminde bütün dünyaya egemen olmaya çalışmış batı modernitesine taviz vermeden, bütünü ile İslamı temsil edecek bir standart oluşturduğumuza inanıyoruz. Tüm İslam ülke ve toplumlarında kullanılabilecek, mezhebi özellikleri dikkate alan ve bilgileri ürün etiketi üzerinde de yansıtabilen bir standart hazırlanmış ve 14 yıldır taviz vermeden uyglanmaktadır.


  (Devam‎ iin: GİMDES(GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİNİ DENETLEME VE SERTİFİKALANDIRMA ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ)NİN 6.OLAĞAN) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BERAT GECEMİZ BERATIMIZA VESİLE OLSUN İNŞAALLAH…

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/04/2019 10:08 (221 okuma)

  mirac kandili BERAT GECEMİZ BERATIMIZA VESİLE OLSUN İNŞAALLAH…

  İlahi feyiz ve bereketlerle dopdolu rahmet ve hüküm gecesi Berat Kandili’niz mübarek olsun. İslam Ümmeti için Hayırlara vesile olsun.

  Berat Gecesi, Müslümanlarca mağfiret ve kurtuluş gecesi sayılır. Mü’minler bu gecede ibadet ve taatle meşgul olarak bir yıllık amellerinin muhasebesini yaparlar. Mükemmel bir insan, olgun bir Müslüman vasfı kazanmak için gelecek günlerine ve dünya işlerine daha düzenli bir istikamet vermek imkânını bulurlar.

  "O apaçık kitaba and olsun ki, biz onu gerçekten mübarek bir gecede indirdik. Çünkü biz onunla insanları uyarmaktayız. Bütün hikmetli işler o gecede tefrik olunur." DUHAN 2-4

  Üç aylara ayrı bir ruh ve mâna içinde giren Peygamber Efendimiz(sav) özellikle Şaban ayına özel bir özen gösterir, başka zamanlarda görülmemiş bir derecede ibadete ve âhiret işlerine yönelirdi. Bu ayın çoğu günlerini oruçlu geçirirken, geceleri de diğer gecelerden çok farklı bir şekilde ihya ederdi.

  Bir Berat Gecesinde uyanıp da Resulullah Aleyhissalâtü Vesselamı yanında bulamayan Hz. Âişe kalkarak Efendimizi aramaya başladı. Sonunda Peygamberimizi Cennetü'l-Bakî mezarlığında başını semaya kaldırmış halde buldu. Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselam mübarek hanımına Berat Gecesinin faziletini şöyle anlattı:

  "Muhakkak ki, Allah Teâlâ Şâban'ın onbeşinci gecesinde dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve Benî Kelb Kabilesinin koyunlarının kılları sayısınca insanları mağfiret eder."

  Bu bakımdan tam bir ihlâsla çalışıp ihyasına gayret gösterebildiğimiz takdirde Berat Gecesi elli bin senelik bir ibadet hayatının sevabını bir gece içinde bize kazandırabilir. "Onun için elden geldiği kadar Kur'ân ve istiğfar ve salavatla meşgul olmak büyük bir kârdır."

  Tek kişinin çalışma ve kazanma gücü maddi hayatta olduğu gibi manevi hayatta da sınırlıdır diyorsak, bunun çaresi vardır. Aynı gayeyi paylaşan ve dünyada aynı maksatla yaşayan mü'min kardeşlerimizle birlikte teşkil ettiğimiz manevi şirket; bize hesabından âciz kalacağımız sonsuz bir manevi serveti kazandırabilir. Üstelik maddi kazançlarda kâr, ortaklar arasında bölünerek küçüldüğü halde mânevi kârda böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Çünkü manevi faaliyetler nurludur. Nur ise maddi eşya gibi küçülmez ve bölünmez.


  (Devam‎ iin: BERAT GECEMİZ BERATIMIZA VESİLE OLSUN İNŞAALLAH…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ANKARA İHH TARAFINDAN SURİYE’YE UN YARDIMI YAPILDI. YETİMLERE PİKNİK DÜZENLENDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/04/2019 22:41 (302 okuma)

  ilaclar ilaclar ANKARA İHH TARAFINDAN SURİYE’YE UN YARDIMI YAPILDI. YETİMLERE PİKNİK DÜZENLENDİ

  Ankara İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Suriye’nin Azez bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine 130 ton GİMDES Helal Sertifikalı un yardımı dağıtıldı. İHH Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sinan, yaptığı açıklamada, Azez bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine 130 ton un yardımı yaptıklarını söyledi. Kilis’e teslim edilen 52 ton unun ekmek yapıldıktan sonra Suriye’nin Azez bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı söylendi. Reyhanlı’ya teslim edilen 52 ton unda ekmek yapılıp İdlip ve çevresindeki şehirlerdeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. 26 ton unun Bayırbucak (Türkmendağı) bölgesinde ekmek yapılıp dağıtılacak.

  İHH Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sinan, bölgede bulunan Arap, Türkmen, ve Kürt kardeşlerimiz için 2019 yılında 260 ton un göndermiş olduk ifadelerini kullandı.

  Ankara İHH İnsani Yardım Derneği tarafından ayrıca, yetim çocuklara yönelik piknik etkinliği düzenlendi.


  (Devam‎ iin: ANKARA İHH TARAFINDAN SURİYE’YE UN YARDIMI YAPILDI. YETİMLERE PİKNİK DÜZENLENDİ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES, MOZAMBİK’TE UYGULAMALI KASAP EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİYOR.

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/04/2019 02:14 (322 okuma)

  ilaclar GİMDES, MOZAMBİK’TE UYGULAMALI KASAP EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİYOR.

  Mozambik başkenti Maputo’da TİKA koordinesinde GİMDES ile ortak yapılan kasap kursiyerlere yönelik 5 gün sürecek, Helal Kasap Eğitimi çalışması devam ediyor. Eğitimi GİMDES adına Teknik Bilim Kurulu Üyesi, Baş Denetçi Ali Rıza KURUM ve GİMDES Yönetim Kurulu Üyesi Helal Sertifikalı Kasap Eğitmeni Halim GİRGİN beyler sunuyor. Eğitim boyunca;

  1-İsalami açıdan kurban ve etlik kesimi
  2-Kesimhanelerde iş sağlığı ve güvenliği
  3-Teknik açıdan kurban ve etlik Kesimi uygulamaları. Konuları uygulamalı bir şekilde Kursiyerlere ders olarak verilecektir

  Türkiyenin Mozambik Büyük Elçisi Zeynep KIZILTAN Hanım efendinin açılışında teşrif ettiği kasap eğitimine; TİKA adına Mozambik Koordinatörü Ömer Faruk MERGEN ve Uzman İbrahim Ethem ÜNAL beyler. Mozambik de faaliyet gösteren helal sertifikalama kuruluşu yetkilileri, Mozambik devleti resmi yetkilileri ve Mozambik’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri yetkilileri ve kursiyerlerin katılımı ile gerçekleşmiştir.


  (Devam‎ iin: GİMDES, MOZAMBİK’TE UYGULAMALI KASAP EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİYOR.) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES HELAL SERTİFİKALI ŞİFALI BİTKi YAĞLARI, TOHUMLARI, YAPRAKLARI,

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/04/2019 03:00 (422 okuma)

  ilaclar GİMDES HELAL SERTİFİKALI ŞİFALI BİTKi YAĞLARI, TOHUMLARI, YAPRAKLARI,

  “Beni yediren, içiren; hastalandığım zaman bana şifa verendir.” Şuara: 79-80

  “Allah’ın gökten indirdiği suyu görmedin mi? Biz onunla renkleri çeşit çeşit meyveler çıkardık”(35/27)

  “Biz, yeryüzünde nice nice hurma bahçeleri, üzüm bağları yarattık…”(36/34)

  “Orada meyveler ve salkımlı hurma ağaçları vardır. Yapraklı taneler ve hoş kokulu bitkiler vardır. Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlıyorsunuz?”(55/11-13)

  “Şüphesiz ki Allah hem hastalık, hem de onu tedavi eden ilacı indirmiştir. Her hastalık için, bir deva yaratmıştır. O halde kendinizi tedavi edin, haram ile tedavi olmayın.” Ebu Davud

  “Şüphesiz ki Allah sizin şifanızı, size haram kıldığı şeylerde kılmamıştır.” Buhari- İbn. Mesud


  Rabbimizin yeryüzünde istifademiz için yarattığı namütenahi meyve, sebze ve şifalı bitkileri sürekli ve düzenli bir şekilde tükettiğimiz zaman, nasıl bir sağlıklı yaşam elde edebileceğimizi gösteren bir çalışmayı dikkatinize sunuyoruz.

  Besinlerin içersinde bilinen 8 binden fazla fitokimsayal bulunuyor. Çoğunun mekanizmaları hala yeterince bilinmiyor. Ancak son yapılan çalışmalar bazı besinlerin sağlıklı yaşam için vazgeçilmez olduğunu gösteriyor.

  Ancak anlatılan tüm bu yararların ortaya çıkması için kişinin ömür boyu bu besinleri sofrasından eksik etmemesi gerekiyor. Yoksa bir kere ya da bir ay yenilip bırakıldığında tabii ki yararını göremez. Yani, anlayacağımız gibi, bu sistemi yaşam stilimiz haline getirmeliyiz

  Rabbimizin bize lütfettiği bu namütenahi nimetler karşısında, bol bol tüketmek ve şükretmek yerine, halâ endüstride üretilen, pek çok zararlı ve haram olma ihtimali taşıyan katkı maddeleri ihtiva eden market ve eczane raflarında cicili bicili renk ve görüntüleri ile avlarını bekler gibi duran yapay gıda ve ilaç maddelerine bu ilgi nedir? Bu sorumuz, yayınlarımız karşısında “şimdi biz ne yiyeceğiz” diye feryat eden, paniğe kapılan kardeşlerimizedir. Galiba, üretici ve satıcı firmalar, ürünleri ile, reklamları ile bizim “Hedonizm” zaafımızı istismar ederek, bizi sömürmenin yolunu iyi bulmuşlar ve biz o pazarın adeta esirleri haline getirilmişiz.


  (Devam‎ iin: GİMDES HELAL SERTİFİKALI ŞİFALI BİTKi YAĞLARI, TOHUMLARI, YAPRAKLARI, ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL YAŞAM REHBERİ 65. SAYISI ÇIKTI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/04/2019 22:29 (932 okuma)

  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ 65. SAYISI ÇIKTI!

  SAHTE’KÂR’LAR


  Helal, bir Müslümanın Hayat standardının olmazsa olmazını teşkil eder. Doğumundan ölümüne kadar Helal dairesi içerisinde yaşamak en önemli hedefidir. Bu hedefinin en önemli halkası ise Helal Lokma’dır. İnsan boğazından geçecek her lokmanın hesabını Allah’a (cc) vermek zorundadır. Bu sebeple, bir Müslümanın yediği içtiği her lokmanın mutlaka Helal olması şarttır. Maddi ve manevi hayatının sağlıklı ve feyizli devam edebilmesinin en önemli güvencesi Helal Lokmadır.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, Müslümanın bu kutsal ve temel hakkı global dünyada bugün gasp edilmektedir. Bunun farkına varan Müslümanların Helal Sertifikalı ürün talebine karşı Müslim, gayrimüslim menfaat bezirgânları, gasıplarını devam ettirebilmek için Helal sertifikalama silahını ele geçirmeye çalışıyorlar. İşte biz de bu yüzden diyoruz ki; Ey Müslümanlar aman dikkat edin! Sizi bu konuda aldatmalarına izin vermeyin. Bu yüzden bu sayımızda kapak konusu olarak gerek gıdalarda,gerek ticarette ve gerek sertifikalama sistemindeki sahtekârlıkları ele aldık.

  Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ Hocamızın “İslam’da Ticaret ve Kazançlarını Haramlaştıran Müslümanlar” konu başlığıyla hilelerin en çok yaşandığı sektörün ticaret olduğu üzerinde durmuştur.

  Dr. Ömer Faruk KOÇAK’ın kaleme aldığı “Alt Tarafı Ekmek Deyip Geçmeyin” başlıklı makalesinde günlük hayatın yoğunluğu ve teknolojik zenginleşmenin sonucunda artık evlerde sağlıklı yapılan ekmeklerin yerini içeriğini bilmediğimiz ekmeklerin alması üzerinde durmuştur.

  GİMDES Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Saadettin EKİNCİ Hocamızın, “Bir İkram: Üç Aylar” konu başlığı ile içerisinde bulunduğumuz güzel ayların, bizi Ramazan öncesinde nasıl etkilemesi gerektiği üzerinde durmuştur.


  (Devam‎ iin: HELAL YAŞAM REHBERİ 65. SAYISI ÇIKTI!) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: JELATİN’NİN İSTİHALE ÜRÜNÜOLMADIĞI BİLİMSEL OLARAK BİR DEFA DAHA TEYİD EDİLDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/04/2019 23:01 (523 okuma)

  konferans JELATİN’NİN İSTİHALE ÜRÜNÜ OLMADIĞI BİLİMSEL OLARAK BİR DEFA DAHA TEYİD EDİLDİ
  WHC(DÜNYA HELAL KONSEYİ)’İN YARI YIL YÖNETİM KURULU TOPLANTISI MALEZYADA YAPILDI.


  WHC'nin Yarıyıl Yönetim Kurulu toplantısı 5 Nisan 2019 tarihinde, Kuala Lumpur'da GİMDES Uluslar arası ilişkiler Koordinatörü ve WHC Yönetim Kurulu Başkanı M. Zafer GEDİKLİ’nin başkanlığında icra edildi.

  "Toplantıda alt komite çalışmalarının sunumu esnasında davet edilen Malezya İslam Üniversitesinde biyoloji doktora öğrencisi Süleyman Bin Habib, araştırma konusunun jelatin olduğunu söyleyerek yeni teknolojik gelişmelere göre jelatinin istihale olmadığını tespit ettiklerini anlattı. Süleyman Hocaya göre, laboratuvar ortamında jelatin hassas analizlere tabi tutulduğunda gerçek kaynağı olan hayvanın DNA'sını hala muhafaza ettiği ortaya çıkıyor. Yani domuzdan veya haram bir hayvandan elde edilen jelatinde bu hayvanların DNA'sı hala mevcut olduğundan bu işlem istihale olarak izah edilemez. Bu durumda İslami usüllere göre kesilmemiş hayvanlardan üretilen jelatinin Besmelesiz kesilmiş hayvanlara benzetilmesinin doğru olacağı düşünülmelidir. Velhasıl, WHC'nin bu ön çalışması, kritik hammaddelerden olan jelatinden her ne surette olursa olsun uzak durulmasının Müslümanlar için daha uygun olacağını ortaya koymaktadır."


  (Devam‎ iin: JELATİN’NİN İSTİHALE ÜRÜNÜOLMADIĞI BİLİMSEL OLARAK BİR DEFA DAHA TEYİD EDİLDİ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: MART 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/04/2019 08:09 (702 okuma)

  konferans MART 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1. ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ SÜT FABRİKASI ANKARA SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
  2. ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ MEYVE SUYU VE BAL FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA ÇİÇEK-ÇAM BALI
  3. GÜZELOĞLU GIDA VE İHT. MAD. NAK. AMB. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. KONYA AYÇİÇEK-MISIR YAĞI
  4. ORGANİK GIDA KİMYA TİCARET-MUSTAFA ÇOLAK İSTANBUL GALETA, TATLI-TUZLU KURABİYE-CİPSİ-BATON KEK

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  5. PROGIDA TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. ORDU/SAKARYA/GİRESUN FINDIK VE FINDIK ÜRÜNLERİ
  6. LERMİOĞLU UN GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞT KIRKLARELİ BUĞDAY UNU
  7. SABIRLAR FINDIK İHRACAT LTD. ŞTİ. TRABZON FINDIK VE FINDIK ÜRÜNLERİ
  8. DIVERSEY KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş. İSTANBUL DETERJAN DEZENFEKTAN ÇEŞİTLERİ
  9. USTA BASIM AMBALAJ SAN. TİC. VE HAYV. LTD. ŞTİ. İSTANBUL AMBALAJ ÇEŞİTLERİ
  10. ELİT TARIM ÜRÜN. VE GIDA PAZ. SAN. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. İSTANBUL UN VE EKMEK KATKI MADDESİ
  11. DUTPINAR GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. MALATYA PEKMEZ ÇEŞİTLERİ
  12. DUTPINAR GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. MALATYA SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
  13. BURCU GIDA KONSERVECİLİK VE SALÇA SANAYİ A.Ş. BALIKESİR SALÇA VE KONSERVE ÇEŞİTLERİ


  (Devam‎ iin: MART 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: İLAÇ VE AŞIDA HELAL VE TAYYİBLİK ŞARTLARI GARANTİLENMEDEN BU KAVGA BİTMEZ.

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/04/2019 06:36 (397 okuma)

  konferans İLAÇ VE AŞIDA HELAL VE TAYYİBLİK ŞARTLARI GARANTİLENMEDEN BU KAVGA BİTMEZ.

  Günümüzde Helal Lokma konusunda çocuklarımızı yetiştirmede karşı karşıya kaldığımız sıkıntı sadece gıda ürünleri değil çocuklarımıza yaptırdığımız aşılardan hastalandıklarında kullandığımız ilaçlara kadar bir çok sıkıntı ile karşı karşıyayız. Bu konuda bilinç artıkça helal ilaç, helal aşı arayışları hızla artış gösteriyor. Buna bağlı olarak aşı reddi çığ gibi büyüyor. Aşıcılar, insanları salgın hastalıklarla tehdt edeceklerine biran evvel Helal ilaç ve Helal aşı üretimini gerçekleştirmelidirler.

  Uluslararası Medikal Aşı Konseyi (The International Medical Council on Vaccination); medikal doktorlar, lisanslı hemşireler ve diğer nitelikli medikal profesyonellerin kurdukları bir sivil toplum kuruluşudur. Konsey, ilaç firmaları, hükümetler ve medikal ajansların aşıların güvenli, etkili ve zararsız olduğu iddiasına karşı gerçekleri açıklama amacı gütmektedir. 83 tıp doktoru, medikal eğitimi almış hemşirelerden oluşan bilim insanı bu belgeye imzalarını atmışlar.

  Daha önceki yazılarımızda “Giderek artan miktarda kanıt gösteriyor ki çocuklara yapılan ve sayısı aşırı derecede artan aşılar, aşı üreticilerini zengin ederken çocukları da sağlıksızlaştırıyor. İstatistikler çocukların giderek daha çok hastalandığını gösteriyor.” Ifadeleri ile mevcut aşı uygulamaları hakkında endişelerimizi belirtmiştik. Bizi birçok belgeler adeta teyit etmektedir.


  (Devam‎ iin: İLAÇ VE AŞIDA HELAL VE TAYYİBLİK ŞARTLARI GARANTİLENMEDEN BU KAVGA BİTMEZ. ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: Çocuklarımızı! Modernitenin Kolasından ve Enerji İçeceklerinden Korumalıyız!

  Gönderen: huseyin Tarih: 08/04/2019 23:59 (686 okuma)

  konferans konferans Çocuklarımızı! Modernitenin Kolasından ve Enerji İçeceklerinden Korumalıyız!

  Genelde aldığımız ürünlerin içinde ne olduğuna kimilerimiz hiç bakmayız. Market raflarını tıka basa dolduran, cicili bicili ambalajlara sarılmış fabrikasyon ürünlerin pek çoğunda yüzlerce katkı maddesi kullanılmaktadır. Özellikle çocuklar için üretilen şekerlemeler, çikolatalar, pastalar,kolalar, meyvalı meyvasız gazozlar vb. bir çok ürün hakkında bilgi sahibi olmadan almaktayız. Bu gibi ürünlerin etiketini okumak pek çok anne babanın aklına dahi gelmez. Okusa da bir çoğunu anlamazlar. Halbuki, Çocuklar için üretilmiş ürünleri anne babalar olarak öncelikle soruşturmadan, etiketini dikkatle okumadan satın almamalıyız.

  Bir başka modern teknolojinin önümüze getirdiği sıkıntılı ürünler de kola ve enerji içecekleridir. Yüksek oranda kafein, kokain, aspartam içeren kola ve enerji içeceklerinin de yol açabileceği sağlık problemlerini düşünerek bu gibi içeceklerden çocuklarımızı uzak tutmalıyız.

  Çocuk gıdalarında en fazla kaçınılacak olan katkı maddeleri


  (Devam‎ iin: Çocuklarımızı! Modernitenin Kolasından ve Enerji İçeceklerinden Korumalıyız! ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: JAKİM YILLIK TOPLATILARI,MİHAS HELAL GIDA FUARI VE WHC YÖNETİM KURULU YARI YIL TOPLANTISI İÇİN GİMDE

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/04/2019 04:34 (352 okuma)

  konferans konferans JAKİM YILLIK TOPLANTILARI, MİHAS HELAL GIDA FUARI VE WHC YÖNETİM KURULU YARI YIL TOPLANTISI İÇİN GİMDES MALEZYA’DA

  JAKİM’in tanıdığı Helal Sertifikalanma Kurumlarının yıllık toplantısı 1-2 Nisan tarihinde Kuala Lumpur’da yapıldı. 3-6 Nisan tarihlerinde yapılacak MIHAS Helal Gıda Fuarı bugün açıldı. WHC’ün yarıyıl yönetim kurulu toplantısı 5 Nisan’da Yine Kuala Lumpurda yapılacak. Bütün bu toplantılarda GİMDES’i temsil etmek için Uluslararası İlişkiler Koordinatörmüz M. Zafer GEDİKLİ Malezya’da. Müslüman ümmetin Helal konusundaki sıkıntılarının ve giderilmesi çarelerinin görüşüleceği bu önemli toplantıların bütün Ümmete hayırlı neticeler getirmesini Allah(cc)’den diliyoruz. Bu mühim toplantılarda ülkemizin GİMDES tarafından temsil edilmesinden de gurur duyuyoruz.  (Devam‎ iin: JAKİM YILLIK TOPLATILARI,MİHAS HELAL GIDA FUARI VE WHC YÖNETİM KURULU YARI YIL TOPLANTISI İÇİN GİMDE) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA DA

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/03/2019 01:27 (298 okuma)

  konferans BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA DA;

  GİMDES ONAYLI ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ AÇILDI

  EVLERE SERVİS YAPAN HALAL DUNYA MARKETLERİ ŞUBEMİZİN SAYISI ALTIYA ÇIKTI

  İstanbul Beylik düzü HDM şubemiz, İstanbul Başakşehir HDM şubemiz, İstanbul Sultangazi HDM şubemiz, İstanbul Bağcılar HDM şubemiz, Adana HDM şubemiz, Online HDM şubemiz

  HALAL DUNYA MARKETLERİNDE ÖZEL UCUZLUK KAMPANYASI DEVAM EDİYOR.

  “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)

  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,” (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,


  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ


  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET  (Devam‎ iin: BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA DA) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: NİHAYET GİMDES ONAYLI ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ AÇILDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/03/2019 07:43 (1076 okuma)

  konferans NİHAYET GİMDES ONAYLI ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ AÇILDI

  Selamun aleyküm sevgili helal gönüllüleri


  Bir süre ara verdiğimiz Halal Dunya Marketleri Online Şubesi için yeniden heyecanla yola çıktık. Altyapımızı yenileyip avantajlı alışveriş imkanları ile açılışımızı yapıyoruz.

  Helal ve tayyib ürünlere ulaşmanın en güvenilir yolu olan Helal Dünya Marketleri açıldığı her bölgede halkımızın sevinci ile karşılanıyor. Sayısı Türkiye genelinde 50'ye dayanmış olsa da çok daha fazlasına ihtiyaç olduğunu biliyor ve görüyoruz. İşte Online Şube bu ihtiyacı gidermek ve halkımızın mahallesinde Helal Dünya Marketi açılana kadar teknoloji imkanı ile evinize kadar ulaşmak için kuruldu.

  İşin aslı Online Şube gerçekten de sizleri fiziksel şubelerimize bağlamaktadır. Nasıl mı? Hadi Helal Dünya Marketleri Online Şubesinin nasıl çalıştığına bakalım.

  Online Şube Nasıl Çalışıyor?

  Henüz kendi yaşadığı ilde veya bölgede Halal Dunya Marketi olmayan bir kardeşimiz helale ulaşmak amacıyla sitemize ulaştı. Gimdes helal sertifikalı ürünlerin listelendiği reyonlarda online olarak dolaştı ve alışveriş sepetini doldurdu. Alışverişini tamamlarken adresini verdi. Ödemeyi kredi kartı ile rahatça online olarak tamamlayabileceği gibi kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeyebileceğini söyleyip tamamladı. Veyahutta kredi kartı kullanmak istemediği için banka havalesi ile alışverişini tamamladı.


  (Devam‎ iin: NİHAYET GİMDES ONAYLI ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ AÇILDI) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: DAYATILANI KABULLENİRSEK KAYBEDERİZ”

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/03/2019 00:18 (421 okuma)

  konferans konferans “DAYATILANI KABULLENİRSEK KAYBEDERİZ”

  İstanbul'un Çatalca ilçesinde bulunan İlim Yayma Cemiyeti'ne bağlı Özel Mustafa Asım Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu Öğrencilerine helal gıda, helal beslenme ile ilgili seminer verildi.

  Seminere konuşmacı olarak Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) Teknik Bilim kurulu üyesi Veteriner Hekim Muhammed Zeki AYGUR katıldı. Kritik katkı maddelerinin ve günümüz gençliğinin fazlaca tükettiği atıştırmalıkların bahsedildiği programa 100’ü aşkın öğrenci katıldı. Program Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Sunumuna başlamadan öğrencilere kantinden neler alıyorusunuz? sorusuna karşı en çok tüketilen yiyecek ve içeçeklerin tespitini yapan Muhammed Zeki AYGUR merak edilenler üzerinde öğrencileri bilgilendirdi.

  “İlk imtihandan ders almalıyız”

  Helal gıda nedir? Helal sertifika nedir? GİMDES ne zaman ve niçin kuruldu? gibi sorular üzerinde yoğunlaşan program da konuşma yapan AYGUR, “Rabbimiz kuranı kerimde tüm insanlığa hitaben ‘Ey insanlar! Yeryüzünde bulunan şeylerin helal ve tayyib olanlarından yiyin.’ buyuruyor. Buradaki önemli husus tüm insanlığa hitap edilmiş olması helalin yanında sağlığın, hijyenin ve kalitenin de bizler için önemli birer unsur olduğudur. İmamı Azam hazretleri de, “mideye giren lokmanın helal yada haram olduğu bilinmedikçe, ibadet ne kadar çok yapılırsa yapılsın hükmü yoktur” dediği ifadelerine yer verdi.

  Araf suresinden ibret alınması gerektiğine vurgu yapan M. Zeki AYGUR, “Araf suresinde geçen ilk insan ve ilk peygamberimiz olan Hz. Âdem (a.s.)’ın ve eşi Havva anamızın, Allah tarafından kendilerine yasaklanmış ağacın meyvesini, şeytanın aldatması sonucu yemeleri, onların imtihanı kaybetmelerine ve cennetten çıkartılmalarına neden olduğu gerçeğini düşündüğümüz zaman, Helal Lokmanın bütün insanlar için ne kadar önemli olduğu anlaşılır.” dedi.


  (Devam‎ iin: DAYATILANI KABULLENİRSEK KAYBEDERİZ”) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ÇANAKKALE SAVAŞI HİLAL İLE HAÇIN HESAPLAŞMASI

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/03/2019 03:47 (411 okuma)

  konferans ÇANAKKALE SAVAŞI HİLAL İLE HAÇIN HESAPLAŞMASI

  Mehmetçik cihad şuuru ve şehadet özlemi ve Allah’a olan imanı ile Çanakkale’de makûs talihimizi yendi, aynı zamanda batının teknolojisini boşa çıkartı. Bu savaş silahla iman gücünün çarpışması idi. Birinin en büyük kozu askeri gücü, diğerinin en büyük gücü ve sığınağı ise imanı idi.

  Çanakkale Savaşı’nın hilal ile haçın hesaplaşması olduğu göz ardı edilemez.

  Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü kutlanırken, İslâm dünyasının içinde bulunduğu acı tablo yürekler burkuyor. İşgal, kan, gözyaşı, yağmalamalar, işkenceler, değerlerin yok edilmesi ve yaşam tarzı dayatmaları karşısında ihtiyaç duyulan ruh, bundan 104 yıl önce, Bağdat’tan, Selanik’ten, Mekke’den, Filipinler’den, Bakü’den, Süleymaniye’den, Tunus’tan ve daha birçok İslâm diyarından gelen dedelerimizin sergiledikleri Çanakkale Ruhu’dur.

  Dün Çanakkale’yi geçmek isteyenler, sanki intikam alırcasına bugün Irak’ta, Çeçenistan’da, Filistin’de, Afganistan’da, Suriye’de ve daha birçok İslâm diyarında, insanlık tarihine utanç damgası ile geçecek en olmadık cinayet, katliam, tecavüz ve yıkımlar sergileyip ümmete kan kusturuyorlar. Çanakkale’de sergilenen birliktelik ruhu ise, ümmetin önünde tek kurtuluş yolu olarak duruyor. Ümmet bu ruhun eksikliğini, şimdi her zamankinden daha çok hissediyor.

  Çanakkale ruhuna ihtiyacımız var!

  Çanakkale Zaferi’nin satır aralarında, almak istersek, alabileceğimiz çok büyük dersler var. Çanakkale’de dostların, aynı imanı paylaşanların, aynı siperde, aynı safta omuz omuza savaşanların, gönül düzeylerine ulaşabilir miyiz?


  (Devam‎ iin: ÇANAKKALE SAVAŞI HİLAL İLE HAÇIN HESAPLAŞMASI) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: DOMUZ DERİSİ, KILI, İÇ ORGANLARI KULLANILARAK YAPILMIŞ EŞYALARDAN, GIDALARDAN, İLAÇLARDAN, KOZMETİKL

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/03/2019 02:49 (2453 okuma)

  konferans konferans DOMUZ DERİSİ, KILI, İÇ ORGANLARI KULLANILARAK YAPILMIŞ EŞYALARDAN, GIDALARDAN, İLAÇLARDAN, KOZMETİKLERDEN VE KATKI MADDELERİNDEN HABERDARMIYIZ?

  " Allah size ancak ölüyü (leşi), kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesileni haram kıldı….”(Bakara 173)

  " Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkası adına boğazlanan, boğulmuş, (taş, ağaç vb. ile) vurulup öldürülmüş, yukarıdan yuvarlanıp ölmüş, boynuzlanıp ölmüş (hayvanlar ile) canavarların yediği hayvanlar -ölmeden yetişip kestikleriniz müstesna- dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanmış hayvanlar ve fal oklarıyle kısmet aramanız size haram kılındı….” (Maide 3)

  " De ki: Bana vahyolunanda, leş veya akıtılmış kan yahut domuz eti -ki pisliğin kendisidir- ya da günah işlenerek Allah'tan başkası adına kesilmiş bir hayvandan başka, yiyecek kimseye haram kılınmış birşey bulamıyorum…” (En’am 145)

  " (Allah) size, sadece ölü hayvanı kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesilen hayvanı haram kıldı... (Nahl 115)


  (Devam‎ iin: DOMUZ DERİSİ, KILI, İÇ ORGANLARI KULLANILARAK YAPILMIŞ EŞYALARDAN, GIDALARDAN, İLAÇLARDAN, KOZMETİKL) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: İSTANBUL; 4-7 EYLÜL’DE İKİ BÜYÜK ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/03/2019 04:25 (674 okuma)

  konferans konferans İSTANBUL; 4-7 EYLÜL’DE İKİ BÜYÜK ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

  Bu yıl 7. si düzenlenecek olan Helal ve Tayyip Ürünler Fuarımız ile 11.si düzenlenecek Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansımız için çalışmalara Bismillah demiş bulunuyoruz.

  04-07 Eylül 2019 günlerinde Helal ve Tayyib Ürünler için İstanbul’da gerçekleştirilecek büyük etkinlik için bütün dünyadaki kardeşlerimizi İstanbul’a davet ediyoruz. Etkinliklerimiz CNR EXPO Fuar kompleksi 5. holde gerçekleştirilecektir.

  Biyoteknolojinin inanılmaz gelişmesi ve gayrimüslim emperyal güçlerin Müslümanların helal haram hassasiyetini dejenere etme gayreti ile, bu yüzyıl bilhassa gıdalarında, helalin harama karıştığı, insanoğlunun yediği ve içtiği şeylerde, helal ile haramın normal duyusal algılarla fark edilmeyecek bir seviyeye geldiği görülmektedir. Evet, insanlar lezzette bir erozyonun olduğunu, nesilde önemli bir değişimin yaşandığını, alerjik ve bakteriyel birçok hastalığın ortaya çıktığını ve de hızla arttığını görmekte ancak, bu değişimlerin ve musibetlerin gerçek sebebinin ne olduğunu bilmediği gibi, kaynağını da genel bilgisi çerçevesinde kavramakta zorlanmıştır.


  (Devam‎ iin: İSTANBUL; 4-7 EYLÜL’DE İKİ BÜYÜK ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NDE HELAL GIDA SEMİNERİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/03/2019 08:15 (361 okuma)

  konferans konferans YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NDE HELAL GIDA SEMİNERİ

  Tarım Orman ve Doğa Bilimleri Derneği, Kardeşlik ve Birlik Derneği işbirliği ile Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsü KYK yurdunda öğrencilere helal gıda konulu seminer verildi.

  Programa, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) Teknik Bilim kurulu üyesi veteriner hekim Muhammed Zeki AYGUR konuşmacı olarak katıldı.

  Helal Sertifikalama kurumların önemi hakkında açıklamalarda bulunan veteriner hekim Muhammed Zeki AYGUR, helal sertifikalamaya gerek var mı? ve GİMDES niçin kuruldu sorularına yanıtına vererek sunumuna başladı.

  “Üniversite öğrencileri genellikle fast food tercih ediyor”

  Üniveriste öğrencilerinin daha kolay olması açısından hazır ürünleri daha çok tükettiğine dikkat çeken AYGUR, “Öğrenciler evde yurtlarda zaman kaybetmemek için hazır ürünleri tüketmeyi daha çok seviyorlar. Halbuki bu tür ürünlerde bilmediğimiz pekçok kritik katkı maddesi bulunuyor. Öyle katkı maddeleri var ki siz farkına varmadan sizi o ürüne bağımlı yapıyor. Müslümanlar olarak sorgulamayı unuttuk. Önümüze gelen bir çok şeyi sorgulamadan yer ,içer hale geldik. Sorgulamayı öğrendiğimizde katkılar o oranda değişecektir.” ifadelerini kullandı.


  (Devam‎ iin: YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NDE HELAL GIDA SEMİNERİ ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: MÜBAREK ÜÇ AYLAR VE REGAİP GECEMİZ MÜBAREK OLSUN!

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/03/2019 02:34 (431 okuma)

  konferans MÜBAREK ÜÇ AYLAR VE REGAİP GECEMİZ MÜBAREK OLSUN!

  Af ve mağfiret vesilesi olan Üç Aylar ile, perşebe gecesi idrak edeceğimiz bereketlerle dopdolu mübarek Regâib gecemizin sizlere, bizlere, milletimize, Müslümanlara ve tüm insanlığa rahmet ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah (c.c.)’tan niyaz ederiz.

  Günlük hayatımızın hay huyu içinde farkında olmadan hayatın temel değerleri konusunda doğru hedeflerden kayıp gidiyoruz. İçinden geçtiğimiz şu netameli vedertlerle dolu zaman diliminde çoğu defa bize dayatılan sahte ve yapay gündemlerin bombardımanı altında adeta kendimizi kaybediyoruz. Sözünü ettiğimiz bu yapay gündemler, çoğu zaman bize dünyaya asıl geliş gayemizi unutturuyor. Halbuki bizler, bizi asıl gayemizden uzaklaştıracak bu türlü gündemlere karşı sürekli duyarlı veteyakkuz halinde olmalıyız ve bunların yol bulup ruhlarımızı kendi ağlarına almasına fırsat vermemeliyiz. İşte böyle sıkıntılı bir anda Allah, önümüze bugünlerde, adeta aniden altın bir fırsat koyuyor; Üç aylar! Esasen buna sahici ve ilahî gündem de diyebiliriz. Zira Cenab-ı Hak, bu aylarda af ve mağfiretini, nimetlerini sağanak sağanak yağdırıyor.

  Üç ayların başlangıcı olan, Regaib Gecesi, Müslümanlarca mağfiret ve kurtuluş gecesi sayılır. Mü’minler bu gecede ibadet ve taatle meşgul olarak bir yıllık amellerinin muhasebesini yaparlar. Mükemmel bir insan, olgun bir Müslüman vasfı kazanmak için gelecek günlerine ve dünya işlerine daha düzenli bir istikamet vermek imkânını bulurlar. Bizler de bu fırsatı değerlendirerek yüzyıl öncesinde sinsi bir şekilde elimizden koparttıkları Helal ve Tayyib hayat sistemimizi tekrar ihya edebilecek bir çalışma sürecini başlatabilmeliyiz. Evimizde, büromuzda, iş yerlerimizde, STK’larımızda Helal ve tayyib Lokma yı hakim duruma getirecek adımlarımızı atabilmeliyiz.


  (Devam‎ iin: MÜBAREK ÜÇ AYLAR VE REGAİP GECEMİZ MÜBAREK OLSUN! ) Kategori: Haber Haber Haber!

  
   
  Gimdes Video

  REKLAM SPONSORU

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Helal yaşam rehberi 64. sayısı Çikti!
  · Malezyali mÜteŞebbİslerden gİmdes'e zİyaret
  · SaĞlikli bİr hayat İÇİn plastİksİz evler..
  · SoĞuk gÜnlerİn Şİfali bİtkİlerİ ve İÇeceklerİ…
  · KÜresel helal ve tayyİb yaŞamda sertİfİkalamanin Önemlİ kÖŞe taŞlari
  · Bebek ve Çocuklarda sodyum nİtrİtle gelen tib1 dİyabet rİskİ
  · GÜney kore’den Ünİversİte ÖĞrencİlerİ gİmdesİ zİyaret ettİ…
  · Bu haftakİ bereketlİ cumada İnsÖrtÜmÜz baŞliyor
  · YÜz aklarimiz halal dunya marketlerİmİz evlere hİzmetİ devreye sokuyor
  · ÜskÜdar'da 'modernİteye raĞmen doĞallik' semİnerİ
  · Gİmdes ocak 2019 konferans ve semİnerlerİ
  · Gİmdes laboratuvar analizlerinde 2018 ekim, kasım ve aralık ayı raporları
  · DÜnyada mÜslÜmanlara yapilan zulÜmler en acimasiz Şekİlde devam edİyor
  · Gidalarimizdakİ tehlİkeler: hidrojenize yağlar-sentetik trans yağ asitleri
  · Aralik 2018’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Japonlarda da helal gida ve helal hİzmette yer almak İÇİn bÜyÜk bİr gayret var
  · Makineleşmenin artmasıyla Ürünlerin İçindeki katkı maddeleri de arttı”
  · Amerİka ve avusturya mÜslÜmanlarindan daru’l helal medresesİne baĞİŞ yapildi
  · Helal tayyİb yaŞam sİstemİnde noel kutlamalarina ve kumar oyunlarina yer yoktur
  · Zonguldak'da helal gida ve gİmdes konferansi dÜzenlendİ

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.