Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Müminler, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin ve onu her kim yaparsa Allah`dan ilişiği kesilmiş olur, ancak onlardan bir korunma yapmanız başkadır. Bununla beraber Allah sizi kendisinden korunmanız hususunda uyarır. Nihayet gidiş Allah`adır." Ali İmran 28

Günün Hadisi
"(Fatiha`da geçen) el-mağdub aleyhim (Allah`ın gazabına uğrayanlar) Yahudilerdir, ed-dallin (sapıtanlar) da Hıristiyanlar`dır. Hz. Adiy İbnu Hatim(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  44889822
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Haber Haber Haber!: ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI İLE GİMDES VE DHV ARASINDA EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/11/2018 23:34 (188 okuma)

  konferans ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI İLE GİMDES VE DHV ARASINDA EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ

  Ankara GİMDES Helal Gıda Gönllüleri ve Orman Mühendisleri Odası organizasyou ile 11 Kasım Pazar günü Orman Mühendileri Odasının Konferan salonunda “Modernitenin Dayattığı Gıdalar” konulu bir konferans verildi.

  Yoğun katılımcının takip ettiği konferans Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. GİMDES Ankara Temsilcisi Suat SEZER beyin açılış konuşmasından sonra Orman Mühendisleri Odası Başkanı Hasan TÜRKYILMAZ bey söz aldı ve ezcümle “burayı devr aldığımızda mescit dahi yoktu ilk icraatımız buraya bir mescit yapmaktı. GİMDES ile yaptığımız bu protokol anlaşması umuyorum ki bu kurumların asli görevini yerine getirmede ikinci adım olacaktır. Bu tür anlaşmaların helal gıda ve helal yaşam davasında yeri çok önemlidir.”

  Müteakiben, Orman Mühendisleri Odası(OMO) ile GİMDES ve Dünya Helal Vakfı (DHV) arasında ayrı ayrı hazırlanan Eğitim Programına dair İşbirliği Protokolü hazirun huzurunda tarafların imzalama merasimi yapıldı.

  Bilahare, GİMDES Başkanı Dr Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER “Modernitenin Dayattığı Gıdalarımız “ konulu konferansını sundu;

  “Yakın zamana kadar, bu diyarlarda İslam prensiplerinin şekillendirdiği bir Yaşam Tarzımız vardı. Bu Yaşam Tarzımızda insanlar arasında kardeşlikler vardı, komşuluklar vardı, müşterek sevinçler, müşterek üzüntüler yaşanırdı, sevgiler, aşklar vardı, alış verişler, ortaklıklar vardı, hanımların hicabı olan tesettürler mukaddes kabul edilir ona uzanan eller kırılırdı, Kimsenin malına kimsenin gözü takılmazdı. Helalinden yemek, helalinden içmek hayatın temelini teşkil ederdi. Bu muazzam nizam adeta üç kelimede özetlenebiliyordu. HAYAT İMAN VE CİHAT


  (Devam‎ iin: ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI İLE GİMDES VE DHV ARASINDA EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: “Gıdalardaki katkıların maddi ve manevi zararları hem dünyamızı hem ahiretimizi tehlikeye sokuyor.”

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/11/2018 07:05 (218 okuma)

  konferans “Gıdalardaki katkıların maddi ve manevi zararları hem dünyamızı hem ahiretimizi tehlikeye sokuyor.”- TOKAT / TURHAL İLÇESİNDE HELAL GIDA KONFERANSI

  Turhal Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenlediği “Helal Gıda & Helal Kazanç” konulu konferans 03.11.2018 Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleşti.

  Kuranı Kerim tilaveti ile açılışı yapılan Helal Gıda konferansına, Anadolu Gençlik Derneği Turhal şube başkanı Adem ÖDÜBEK’in açılış konuşması ile başlandı.

  Akabinde GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Mustafa MERAL, helal lokmanın Müslüman hayatında ki olmazsa olmaz önemine değinirken ‘Helal Hayat’ ve “İslami bir Yaşam’ın ‘Helal Gıda’dan geçtiğini, ibadetlerimiz ve bütün kulluk vazifelerimizi yerine getirebilmemiz için öncelikle vücudumuza yakıt olarak aldığımız gıdanın Rabbimizin müsaade ettiği şekilde olması gerektiğine, ayeti kerime ve hadisi şeriflerden delillerle dikkat çekti.

  Konuşmasında, Müslümanların hayatlarında ihmal ettikleri Helal lokma hassasiyetinin yeniden gündeme alınması gerektiğini vurgulayıp, günlük hayatta kullanılan ürünlerdeki katkı maddelerinin dinimiz ve sağlığımız açısından mutlaka değerlendirilmesinin gerekliliğine işaret etti.


  (Devam‎ iin: “Gıdalardaki katkıların maddi ve manevi zararları hem dünyamızı hem ahiretimizi tehlikeye sokuyor.”) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES’İN HELAL VE TAYYİB SERTİFAKALAMA SÜRECİ VE DÜNYADAKİ GELİŞMELER

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/11/2018 06:04 (435 okuma)

  konferans GİMDES’İN HELAL VE TAYYİB SERTİFAKALAMA SÜRECİ VE DÜNYADAKİ GELİŞMELER…

  1- Helal sertifika alma sürecinin adım adım işleyişi?
  2- Helal sertifikasyon ücretlendirmesi nasıl oluyor ve süresi hakkında bilgi?
  3- Türkiye’de helal gıdanın geldiği nokta ve geleceği hakkında bilgi.
  4- Türkiye’nin helal sertifikasyonla ilgili dünyadaki konumu.
  5- Helal ve Tayyib sertifikalı ürünlere olan ilgi ve bu ürünlerle beslenmeye olan hassasiyet.

  Helal sertifika alma sürecinin adım adım işleyişi?


  Helal sertifika almak isteyen firma www.gimdes.org sitesinde bulunan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup GİMDES’e yollar. Başvurusu GİMDES tarafından incelenen firmanın üretiminin ve sisteminin GİMDES standardını ve GİMDES prosedürlerini sağlayıp sağlamadığı GİMDES’in yetkilileri tarafından kontrol edilir. Yapılan kontrol sonucu GİMDES’in yetkilileri tarafından firmaya bir yol haritası çizilir. Firmanın onaylaması halinde sözleşme hazırlanır ve karşılıklı olarak imzalanır. Firma, Helal Güvence Sistemini kurup, yol haritasına göre gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra denetim için gün tayin edilir. Denetim GİMDES’in atayacağı başdenetçi ve denetçiler tarafından gerçekleştirilir.

  Helal sertifikasyon ücretlendirmesi nasıl oluyor ve süresi hakkında bilgi?


  (Devam‎ iin: GİMDES’İN HELAL VE TAYYİB SERTİFAKALAMA SÜRECİ VE DÜNYADAKİ GELİŞMELER) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: SİGARA, HELAL VE TAYYİB HAYAT SİSTEMİNDE ASLA YER ALMAYACAK BİR ÜRÜNDÜR.

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/11/2018 05:57 (420 okuma)

  konferans SİGARA, HELAL VE TAYYİB HAYAT SİSTEMİNDE ASLA YER ALMAYACAK BİR ÜRÜNDÜR.

  Bir su şişesinin üzerinde “Bu su zehirlidir, içerseniz öldürür” yazmış olsa, hiç tereddüt etmeden içer miydiniz? Hepinizin de ASLA! dediğinizi duyuyor gibiyim.

  Yaptıkları işe en hayran kalabileceğimiz sektör hangisi diye sorulsa? Ne cevap verebiliriz?

  İşi bilenler “Sigara üreticileri” derler gibi düşünüyorum.

  Düşünebiliyor musunuz, bunlar alenen, bütün dünyanın gözünün önünde zehir satarak, milyonlarca insanı göz göze öldürerek, on milyonlarcasını hasta ve malul hale getirerek para kazanıyorlar ve sanki hiçbir kötülüğe bulaşmamışlar gibi paşa paşa yaşayarak geçinip gidiyorlar. Yıllık kazançları 250 milyar dolardan fazla. Halbuki gerçekte, üreticiden, sigara satan büfeciye kadar bunlar katil!…

  Ülkemizde sigaradan, çoğunlukla kanser olmak üzere, yılda 130 bin kişi, dünyada ise yılda 7 milyon kişi ölüyor. Sakat doğumların yarıya yakını sigara kullanan annelerden kaynaklanıyor. Akciğer kanser vakalarının %91’i sigaradan kaynaklanıyor. Şu işe bakın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü verilerine göre, İstanbul’da çıkan yangınların bile yüzde 50’si sigara kaynaklıymış.


  (Devam‎ iin: SİGARA, HELAL VE TAYYİB HAYAT SİSTEMİNDE ASLA YER ALMAYACAK BİR ÜRÜNDÜR.

  ) Kategori: Haber Haber Haber!


  Haber Haber Haber!: WHC(DÜNYA HELAL KONSEYİ) GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/11/2018 07:26 (434 okuma)

  konferans WHC(DÜNYA HELAL KONSEYİ) GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI.

  WHC’nin 16. Olağan Genel Kurulu 29-30 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’da Retaj Royal Otelinde icra edilmiş olup önemli alınan kararlar aşağıdadır:

  WHC asil üyelerinin büyük çoğunluğu toplantıya iştirak etmiştir. Rahatsızlığı sebebiyle Dr. B. Hawari, özel durumu sebebi ile Nadia El Mouelhy katılamamıştır. Halal China temsilcisi Ibrahim Liu’nin ise katılmama nedeni hakkında bilgi alınamamıştır.

  Kongre açılışı Navlaki kardeşimizin duası ile başladı. Yönetim Kurulu Başkanımız M. GEDİKLİ kongre açılışını yaptı ve gündem hakkında bilgi verdi. WHC Patronu Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER bir selamlama konuşması yaptı.

  Bilahare,Endonezya Halal Kurumu Başkanı Dr. Sukoso’ya söz hakkı verildi, Dr. Sukoso 2 saatlik süre boyunca Endonezya’da Ekim 2019’dan itibaren uygulamaya girecek olan Helal belgelendirme sistemi ile yabancı sertifika kurumlarının tanınma şartları hakkında bilgilendirme yaptı. Üyelerin sorularına cevap veren Dr. Sukoso, WHC’nin desteğinin kendi kurumu için önemli olduğunu ve hem dua edilmesini, hem de gerektiği zaman yardımcı olunmasını talep etmiştir. Kendisine WHC olarak tam desteğimizin süreceği ifade edilmiştir.

  Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Sekreter ve Komitelerin (Şeria, Teknik ve Üyelik) raporları gelen kurula sunulmuştur.Yeni üyelikler konusunda Üyelik Komitesi Halal Cote d’Ivoire, Halal Macedonia ve Halal Balkans kurumlarının üyeliğe kabullerinin uygun olduğunu bildirmiştir. Bu kurumlar bir yıllık bekleme sürelerinden sonra asil üyeliğe geçebileceklerdir.


  (Devam‎ iin: WHC(DÜNYA HELAL KONSEYİ) GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: AŞI REKLAMLARI YENİDEN HORTLATILIYOR MU?

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/11/2018 01:59 (595 okuma)

  konferans AŞI REKLAMLARI YENİDEN HORTLATILIYOR MU?

  Kamu destekli reklamlarda aşı yaptırmayı reddeden insanların sayısının tehlikeli boyutlara çıktığını yana yakıla anlatıyorlar. Öyle bir algılama yapmaya çalışıyorlar ki sanırsınız aşı yaptırmayı rddedenler yüzünden salgın hastalıklar tehlikeli boyutlara gelmiş. Halbuki yok öyle bir şey. Aşı yaptırılmayan çocuklarımız sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ediyorlar.

  Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre 2011 yılında Türkiye’de 183 aile aşı yaptırmayı reddederken, 2017 yılında ise 23 bin aile reddetti. Devlet ve özel sektörün milyonlarca dolar ödeyerek ithal ettikleri aşılar depolarda kaldı. Bu sebepten, Reddetmenin tehlikeli boyuta çıktığını ekranlarda ağlamaklı edalarla anlatıyorlar. Nedense bu kamu yararlı reklam haberlerinde aşıyı gerekli gören çocuklu annelerin röportajlarını ballandıra ballandıra koyarlarken, reddeden annelerle yapılmış bir tek röportaj yayınlamıyorlar. Aşı vurdurmadıkları için çocuklarının daha sağlıklı büyümeye devam ettiklerini duymaktan mı korkuyorlar?

  Bu aşı olayı yıllardır dünyanın da gündeminde.

  Thimerosal maddesiyle ilgili en çarpıcı açıklamayı civa zehirlenmesi konusunda dünyanın sayılı otoritelerinden biri olarak kabul edilen Kentucky Üniversitesi Kimya Bölümü başkanı Boyd Haley yaptı: "Bu maddeyi bir hayvana enjekte ederseniz beyninde hasar oluşur. Canlı bir dokuya enjekte ederseniz hücreleri ölür. Tüm bunları bilip de minik bebeklere bu maddeyi enjekte etmek şok edici bir hatadır."


  (Devam‎ iin: AŞI REKLAMLARI YENİDEN HORTLATILIYOR MU? ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: EKİM 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/11/2018 07:36 (1037 okuma)

  konferans EKİM 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1. AYBAKLAR TARIM ÜRÜN. HAYV. GIDA PETR. ÜRÜN. İNŞ. KUY. SAN. VE TİC. A.Ş. KAHRAMANMARAŞ MISIR, AYÇEKİRDEĞİ
  2. MİZEY GIDA MAĞAZACILIK NAKLİYECİLİK TURZ. SAN. TİC. A.Ş. BALIKESİR TAVUK YUMURTASI
  3. DUTPINAR GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. MALATYA SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
  4. SARUHAN KİMYA VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş. TEKİRDAĞ DETERJAN -DEZENFEKTAN ÇEŞİTLERİ

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  5. BAKKALBAŞIOĞLU SÜT ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. NİĞDE SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
  6. NATUROİL GIDA VE KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ÇORUM AROMATİK YAĞLAR
  7. NATUROİL GIDA VE KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ÇORUM AROMATİK BİTKİLER
  8. KERVANSARAY LOJİSTİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. KAHRAMANMARAŞ TÜRK KAHVESİ, KREMA, KAHVE ÇEKİRDEĞİ,OSMANLI DİBEK KAHVESİ
  9. ŞIHO GIDA KURUYEMİŞ VE TARIM ÜR. TİC. LTD. ŞTİ. GAZİANTEP ANTEP FISTIĞI ÇEŞİTLERİ
  10. GALATA DENİZ ÜRN. GIDA HAYV. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. BALIKESİR TAVUK YUMURTASI
  11. YAR-KİM ENDÜSTRİYEL TEM. ÜRÜN. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. İSTANBUL DETERJAN -DEZENFEKTAN ÇEŞİTLERİ
  12. SBS BİLİMSEL BİO ÇÖZÜMLER SAN. VE TİC. A.Ş. İSTANBUL BAL VE ARI ÜRÜNLERİ
  13. KARDEŞ GIDA İHTİYAÇ MAD. TEKS. İNŞ. VE TARIM ÜRN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. GAZİANTEP PULBİBER ÇEŞİTLERİ, BAHARAT ÇEŞİTLERİ
  14. BİLGE EĞİTİM DANIŞMANLIK TURZ. TAR. GIDA DENET. İLET. ORG. VE SAĞ. HİZ. A.Ş. İSTANBUL KOZMETİK-TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
  15. MEYSU GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. KAYSERİ MEYVE SUYU ÇEŞİTLERİ
  16. MEYSU GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. KAYSERİ UHT YAĞLI VE YARIM YAĞLI SÜT


  (Devam‎ iin: EKİM 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: DOĞRU BİLGİ KAYNAKLARININ İHANETİ!

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/11/2018 04:44 (329 okuma)

  konferans DOĞRU BİLGİ KAYNAKLARININ İHANETİ!

  Kötü niyetli bir takım insanlar, toplumu ifsat etmek için, düşüncelerini kuvveden fiile çıkarmak için aldatıcı isimlerle dernekler, vakıflar kurarlar. Mesela kumarı yaymak , kumarcıları biraraya getirmek mi istiyorlar: Bakarsınız “Kanaryaları Sevenler Derneği” diye bir dernek kurmuşlardır. Bu tabela altında senelerce gizli gizli kumar oynatmışlardır. Toplumu sapkın ilişkilerle ifsat etmeyi, dejenere etmeyi mi istiyorlar? İnsan sevgisine dayalı sevgi dernekleri kurmuşlardır. Bu levha altında sapık ilişkileri, eşcinselliği yaymaya çalışırlar.

  Helal kelimesi de bu istismardan nasibini alıyor. Allah(cc)’ın Helal ve Tayyib yaşam emrini dejenere etmek için, sulandırmak için bu kelimeyi kullanarak yüzlercesi tescil ettirilmiştir. Yüzlerce site kurulmuştur. GİMDES’i kurduğumuz yıllarda bu isim istismarına dikkat çekmek için bir yazı yazmıstım. Yakında Öz GİMDES, Hakiki GİMDES isimlerini görürseniz şaşkınlığa düşmeyiniz demiştim. GİMDES ismini kullanamadılar ama yüzlerce sahtekâr logolarımızı ürünlerinin etiketlerinde, dükkanlarının camekânlarında, arabalarının kaportalarında, internet sitelerinde hatta zincir marketlerin raflarında kullanıyorlar. Yaptıkları iş haram olduğu halde, utanmadan kullanmaya çalışıyorlar.

  Bir de doğru haber, doğru bilgi verdiklerini iddia eden yazılı, sesli, görüntülü medya kuruluşları var. Bunların da bir kısmı Allah(cc)’ın Helal ve Tayyib yaşam emrini dejenere etmek için , sulandırmak için, Ticari ve ideolojik emelleri için gerçeği yansıtmayan yanlı yayınlar yapabilmektedirler.


  (Devam‎ iin: DOĞRU BİLGİ KAYNAKLARININ İHANETİ!) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GAYRİMÜSLİLER DE HELAL GIDA İSTİYOR…

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/10/2018 05:50 (318 okuma)

  konferans GAYRİMÜSLİMLER DE HELAL GIDA İSTİYOR…

  Dünyada helal gıdaya rağbet giderek artıyor...


  WHC(Dünya Helal Konseyi)’nin organize ettiği ve Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) ile Dünya Helal Vakfı ev sahipliğinde düzenlenen 10. Uluslararası Helal ve Tayyip Ürünler Konferansı’nda konuşan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, dünya helal gıda pazarında yabancıların ciddi bir ağırlığı olduğunu belirterek, "Müslüman nüfusu, dünya genelinin dörtte birini oluşturuyor. Bu alanda ciddi bir pazar oluşuyor ve bu pazarın güvenli ellerde olabilmesi için yabancı ağırlığının ortadan kaldırılması gerekiyor." dedi.

  Helal otomatik güvendir…

  Konferans’da konuşan Prof.Dr. Ömer Torlak, helal marka ürünlerin artık Müslümanların azınlık olduğu ülkelerde bile talep edildiğini belirtip, “İnsanlık hiç olmadığı kadar ‘helal müessesesi’ne ihtiyaç duyuyor” dedi.

  Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, helal marka ürünlerin artık Müslümanların azınlık olduğu coğrafyalarda da farklı sebeplerle talep edilir hale geldiğini kaydederek, “Helal ve haram, yalnızca gıda-kozmetik sektörünün meselesi ya da bir iktisadi mekanizma olmanın da ötesinde çok daha geniş perspektiften ele alınması gereken bir kavram bütünüdür” dedi.

  Helal kavramını, helal ürünlerin çok ciddi boyutlarıyla ele alınması gerektiğini dile getiren Torlak, insanlığın “helal müessesesine” hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

  Müslümanlar Helali Aramak Zorundadır……

  Halkbank Başkan Vekili Himmet Karadağ da helal olanı aramaları ve üretmeleri gerektiğini belirterek, ancak zaman zaman mezheplere veya kişilere göre bile helal ve haram kavramının farklılaşabildiğini aktardı. Helal ve haram ürünler konusundaki birlikteliğin önemine değinen Karadağ, Müslüman olmayan ülkelerin helal gıda pazarından daha fazla pay aldığını kaydederek, aynı zamanda Londra gibi bazı merkezlerin İslami finansta çok ileride olduğunu anlattı.


  (Devam‎ iin: GAYRİMÜSLİLER DE HELAL GIDA İSTİYOR…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: MUHTEŞEM BULUŞMAYA AZ KALDI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/10/2018 06:39 (372 okuma)

  konferans MUHTEŞEM BULUŞMAYA AZ KALDI!

  28-30 EKİM günlerindeki WHC HELAL VE TAYYİB HAYAT NİZAMI İÇİN HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER ULUSLARARASI KONFERANSI’mıza sayılı günler kaldı.

  5 Oturumda sunumlarını yapacak 20 konuşmacımız;

  Moderatör-Dr. Majid AL HARİRİ GİMDES-TÜRKİYE

  Dr SUKOSO - Endonezya MUİ’den Ürün Güvence Organizasyon Ajansı Başkanı-ENDONEZYA

  Dr. M. Nadratuzzaman HOSEN- Muhammadiyah Merkezi Helal Denetim ve Araştırmalar Başkanı-ENDONEZYA

  Mazhar HUSSEINI- Amerikan Halal Vakfı Başkanı-ABD

  Moulana Said NAVLAKHI- SANHA Fıkıh Kurulu Başkanı- GÜNEY AFRİKA

  Thafier NAJJAR – Güney Afrika İslam Konseyi Başkanı- GÜNEY AFRİKA

  Prof. Dr. Ömer TORLAK- Rekabet Kurumu Başkanı- TÜRKİYE


  (Devam‎ iin: MUHTEŞEM BULUŞMAYA AZ KALDI!) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HDM’LERDE GÖRÜLMEMİŞ BİR KAMPANYA!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/10/2018 01:14 (922 okuma)

  konferans HDM’LERDE GÖRÜLMEMİŞ BİR KAMPANYA!..

  HALAL DUNYA MARKETLERİ Birliği 50 Marketinde 3 ay boyunca sürecek bir Kampanya başlattı


  Son ekonomik krizden sonra ülkemizde topyekün bir kampanya başlatıldı. Yerli Ürün, Milli Ürün sloganı ile. Biz yetmez dedik. Müslümanlar için bu slogan aldatıcı olur dedik. Yeni de olsa milli de olsa Türkiye’de üretilen ürünlerin tamamına yakın içeriklerinde belirtilen katkı maddelerinin çoğunluğu dışarıdan ithal edilmektedir. Bu gün ülkemizde üretilen ürünlerin, ister gıda olsun, ister kozmetik olsun, ister ilaç ve sağlık ürünleri olsun bu ürünlerin üretiminde sayıları 4000’i aşan katkı maddesi kullanılmaktadır. Bu katkı maddelerinin hemen hemen %100’ü ithal edilmekte ve üreticilerin çoğunluğu gayrimüslimler olduğu için üretimlerinde, alternatifleri olduğu halde, alkolden tutun yenmesi haram kılınmış çeşitli hayvan kökenli içeriklere kadar bu ürünlerde kullanılmaktadır. GİMDES yıllardır Haramı yaygınlaştıran bu sistemle mücadele etmektedir. Bu sebeple, Bu tehlikeye karşı YERLİ ÜRÜN-MİLLİ ÜRÜN sloganı yerine HELAL VE YERLİ ÜRÜN, HELAL VE MİLLİ ÜRÜN sloganı kullanılmalıdır dedik.

  2005 yılından beri GİMDES hem yurt içine, hem yurt dışına bütün Müslümanlar için Türkiye’de üretilen 14bin çeşit HELAL VE YERLİ ürüne Helal ve Tayyib sertifikası vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Bu maksat için projesini yaptığı bugün için sayıları 50’ye yaklaşan HALAL DUNYA MARKET Şubelerinde 8 yıldan beri Helal ve Yerli ürünler, Türkiye’nin çeşitli beldelerinde, Müslüman kardeşlerimizin istifadesine zaten sunulmaktadır. Milletimiz altı kaypak yeni sloganlarla meşgul edileceğine GİMDES’in önderliğinde 13 yıldır yerli firmalarımızla birlikte yürüyen Helal ve Tayyib ürün kervanına destek verilmesini talep ettik.


  (Devam‎ iin: HDM’LERDE GÖRÜLMEMİŞ BİR KAMPANYA!.. ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES LABORATUVAR ANALİZLERİNDE MAYIS – EYLÜL 2018 Ayı Raporları

  Gönderen: huseyin Tarih: 17/10/2018 05:05 (542 okuma)

  konferans GİMDES LABORATUVAR ANALİZLERİNDE MAYIS – EYLÜL 2018 AYI RAPORLARI

  Elif ELMA - GİMDES Laboratuvar Hizmetleri Sorumlusu – Kimya Mühendisi


  GİMDES Laboratuvar çalışmaları rutin olarak işlemektedir. Raporların yayınlanması hem üretici firmalar için kontrolünü hem de helal güvence sistemi ile yürütülen çalışmaların şeffaflığını tüketicilere sunmayı sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda GİMDES dosyalarında tutulan raporlardan mayıs, haziran, temmuz, ağustos ve eylül ayları için yaptırılan ürünlere ait liste mevcuttur.

  Bu beş ayda yaptırılan analizleri özet olarak incelersek,

  104 adet ürün için 300 adet analiz yaptırılmıştır. Bu çalışmalar istatistiksel verileri ortaya koymak için çıkarılmıştır. 3 numunenin sonucu uygun tespit edilmemiştir. Bunlardan 1 adet numunenin sonucu için mikrobiyolojik kriterlere göre uygun değil, 2 adet numunenin sonucu ise yağ asitleri kompozisyonu limit değerlerine uygun değil şeklinde raporlama yapılmıştır. Firmalara gerekli bilgilendirme yapılarak, düzeltici önleyici faaliyet uygulamaları talep edilmiştir.

  En doğrusunu Allah bilir.


  (Devam‎ iin: GİMDES LABORATUVAR ANALİZLERİNDE MAYIS – EYLÜL 2018 Ayı Raporları) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: EYLÜL 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/10/2018 08:04 (1105 okuma)

  konferans EYLÜL 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1. SULTAN GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. İZMİR - DOMATES SALÇASI
  2. KIRŞEHİR ET VE ET ÜRÜN. GIDA PAZ. SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ.KIRŞEHİR KIRMIZI ET KESİMHANESİ
  3. ALTUNKAYA İNŞ. NAK. GIDA TİC. A.Ş. GAZİANTEP DOMATES SALÇASI

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  4. UĞURLUOĞLU BİTKİSEL YAĞ GIDA KOZMETİK İTH. İHR. LTD. ŞTİ. KONYA AROMATİK YAĞLAR
  5. BOLU KAYNAK SULARI İŞLETMELERİ TİC. A.Ş BOLU KAYNAK SUYU
  6. YEMSEL TAVUKÇULUK HAYV. YEM HAMMAD. SAN. VE TİC. A.Ş. SAMSUN BEYAZ ET KESİMHANESİ
  7. RUMELİ MAYA İMALAT TİC. LTD. ŞTİ. İSTANBUL ŞİRDEN MAYASI
  8. PROGIDA TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş SAMSUN SUSAM-TAHİN
  9. YILDIZ GIDA YAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL SOSİS KILIFLARI
  10. HASAL TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.İZMİR MODİFİYE NİŞASTA-STABİLİZATÖR ÇEŞİTLERİ


  (Devam‎ iin: EYLÜL 2018’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: İSTANBULDA MUHTEŞEM BULUŞMA...

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/10/2018 11:33 (619 okuma)

  konferans İSTANBULDA MUHTEŞEM BULUŞMA...

  28-30 EKİM 2018 TARİHLERİNDE HELAL VE TAYYİB HAYAT NİZAMI İÇİN ULUSLARARASI KONFERANSIMIZA BUYURUNUZ EFENDİM…

  28-30 Ekim 2018 günlerinde HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER için İstanbul’da gerçekleştirilecek büyük etkinlik için bütün dünyadaki kardeşlerimizi İstanbul’a davet ediyoruz!

  28 EKİM’DE WHC’in 10. Uluslar arası HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSI
  29-30 EKİM’DE 16.WHC (WORLD HALAL COUNCIL) KONGRESİ


  Bu etkinliklerde GİMDES ve DHV ev sahipliği yapacak. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyaca meşhur dünya başkenti İstanbul inanıyoruz sizi de büyüleyecektir. 100 yıldır kendisine dayatılan, kendisine ait olmayan bir moderniteye mahkum edilmiş İslam Ümmeti artık kendi modernitesini arıyor…Kaybettiği Helallerini bulmaya çalışıyor.

  28-30 EKİM 2018 İstnbul etkinlikleri inanıyoruz, İslam ümmetine ve dünya insanlarına önemli bir kilometre taşı olacaktır. 24 Trilyon Tl.lik Helal pazarın gerçekleştirilmesi için üreticimiz, ihracatçımız, satıcımız, tüketicimiz ve kamu kurumlarımız elbirliği, güçbirliği, gönülbirliği yapacağız. Bütün ümmet elele, gönül gönüle, omuz omuza olmak için geliniz 600 yıl İslam’a başkentlik yapmış İstanbul’da buluşalım.

  10. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansına Endonezya’dan, Malezya’dan, Amerika’dan, Almanya’dan, Güney Afrika’dan, Cezayir’den, İspanya’dan, Fransa’dan, İngiltere’den, Filipinler’den Türkiye’den konularında uzman 20 konuşmacı 28 EKİM 2018 gününde, İstanbul Retaj Hotel Salonlarında,


  (Devam‎ iin: İSTANBULDA MUHTEŞEM BULUŞMA... ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 62. SAYISI ÇIKTI!

  Gönderen: huseyin Tarih: 05/10/2018 05:52 (501 okuma)

  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 62. SAYISI ÇIKTI!

  Emperyalist, Zalim, İman Düşmanı Batının Elinden Öncelikle Gıdamızı, İlaçlarımızı Ve Kozmetiğimizi Kurtarmak İçin SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ!

  Diğer tüm canlılardan farklı olarak çevreyi değiştirebilme yeteneğine sahip olan insan, nasıl oluyor da kendisine dayatılan bir yaşam tarzının kölesi olmayı içine sindirebiliyor? Üstelik Helal ve Tayyib yaşam sisteminin şifreleri kendi kadim kültüründe varken bu derekeye nasıl düşüyor?


  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, “Emperyalist, Zalim, İman Düşmanı Batının Elinden Öncelikle Gıdamızı, İlaçlarımızı ve Kozmetiğimizi Kurtarmak İçin SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ!” başlığıyla son zamanlarda ümmetin içinde olduğu zor durum ve çözümler üzerinde durduğu makalesini,

  Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ, “Hicret Ve Hayata Yüklediği Anlam” başlığıyla hicretin bizlere ne ifade etmesi gerektiği ve artık Helal bir yaşama hicret etmenin vaktinin geldiği üzerinde durduğu makalesini,

  Prof. Dr. Ali Nihat ESKİOĞLU hocamızın “Açlık ve Manevi İlimler” konu başlığı ile kalbin ne olduğu, nasıl siyahlaştığı ve insanın kalbinde oluşan siyahlığı nasıl beyazlaştıracağı üzerinde durduğu makalesini,

  Prof. Dr. Hasan DOĞRUYOL hocamızın “Sadece İlim Değil, Bir Sanat Tıp Üzerine” konu başlığıyla ‘Sağlık Nedir? Hastalık Nedir? Tıp İlmi Nasıl Gelişti?’ gibi soruları yanıtladığı makalesini,

  Gıda Mühendisi Merve DİBEKÇİ "Esansiyel Mineraller 1" başlıklı makalesinde Türkiye’de yetersizliği ile sık karşılaşılan bir mineral olan demir minerali üzerinde durduğu makalesini,


  (Devam‎ iin: HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 62. SAYISI ÇIKTI! ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BOYKOT LİSTESİ EZBERLEMEKTEN KOLAYDIR SERTİFİKA GÖZETMEK!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 04/10/2018 00:02 (693 okuma)

  konferans HELAL SERTİFİKASINI GÖZETMEK, BOYKOT LİSTESİ EZBERLEMEKTEN KOLAYDIR!..

  Zeynep Anıl DİNLER
  GİMDES Gönüllü Gençlik


  Ahir zaman Müslümanları olarak boykot herdaim ajandamızda. Bir duruş olarak, bir dava olarak, Allah’ın rızasını arayarak boykot ediyoruz bazı markaları ve bazı ürünleri. Satın almıyoruz, kardeşlerimizi bombalayan askerlere maddi destek sağlayan firmaların ürünlerini mesela. Yüzüne bile bakmıyoruz, reklamlarıyla bizdenmiş gibi görünmeye çalışan, içine alkol eklenmiş meşrubatların. Türk markası bile olsa çalışanlarına namaz izni vermeyen halıcıyı da, namaz molası veremem diyen otobüsü de zengin etmiyoruz. Kâfirlerden ve inançlarımıza saygı göstermeyenlerden taraf olursak bunun hesabını nasıl vereceğiz? Bu yüzden, hak edenleri boykot ederek, sebepler dairesinde üzerimize düşeni yapıyoruz.

  Ne yazık ki, ülkemizde, boykot çağrılarımızı haklı bulanlar çoğunlukta olmasına rağmen, hassasiyet göstererek katılanlar fazla olmuyor. Eğer yekvücut bir boykotta bulunabilseydik, şu meşhur büyük firmaların Türkiye pazarından çıkmasını bekleyebilirdik değil mi? Reklamları her daim her yerde döndüğüne, gün be gün daha çok karşımıza çıktıklarına göre, en azından yeterince boykot edilmediğini söyleyebiliriz.


  (Devam‎ iin: BOYKOT LİSTESİ EZBERLEMEKTEN KOLAYDIR SERTİFİKA GÖZETMEK!.. ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ŞUURLU İNSAN, ŞUURLU TOPLUM İÇİN BİR ARAYA GELİYORUZ!

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/10/2018 05:23 (1044 okuma)

  konferans ŞUURLU İNSAN, ŞUURLU TOPLUM İÇİN BİR ARAYA GELİYORUZ!

  Allah’ın (C.C) “Ey insanlar! Yeryüzünde bulunan maddelerin Helal ve Temiz olanlarından yiyin; Şeytanın peşinden gitmeyin, çünkü o apaçık düşmanınızdır.”
  (Bakara, 168) ayeti Helal lokmanın Müslümanların hayatı için ne kadar önemli olduğuna da bir kanıttır. GİMDES Hanımlar Kurulu bu şuurla etkinliklerini düzenlemektedir.

  Batı kendisini hürriyetlerin koruyucusu, insanları aydınlatan, modernliğin ve uygarlığın temsilcisi olarak gösterirken, İslamiyeti de bunların tam zıttı olarak göstermektedir. İslamiyet’e karşı düşmanca bakış, İslam’da kadının yerine de düşmanca bakışı doğurmuştur. Bu görüntü her fırsatta ve her yerde insanlara empoze edilmeye devam etmektedir.

  Günümüzde Müslüman toplumlara Batı kaynaklı dayatılan “Kadın Modeli” ön plana çıkmaktadır. Bize düşen bu modeli kopyalamak değil, sağlıklı ve İslam ahlakı ile ahlaklanmış nesiller yetiştirmektir. Müslüman ailelerin kalesi olan mutfaklarımız, Batı modernitesinin pençesinden kurtarılması gerekmektedir. Kadının evinin işleriyle uğraşması, çocuk yetiştirmesi ve evi idare etmesi çok çeşitli kabiliyetler gerektirir. Bir şeyi daha unutmamak gerekir ki; toplumlar, boğazımızdan geçen her lokmanın şekillendirildiği gibi kadınların ellerinde de şekillenmektedir…


  (Devam‎ iin: ŞUURLU İNSAN, ŞUURLU TOPLUM İÇİN BİR ARAYA GELİYORUZ!) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: YERLİ ÜRÜN- MİLLİ ÜRÜN SLOGANINA DİKKAT!

  Gönderen: huseyin Tarih: 02/10/2018 01:06 (1041 okuma)

  konferans YERLİ ÜRÜN- MİLLİ ÜRÜN SLOGANINA DİKKAT!

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER


  Akıllı bir Müslüman için aldatıcı bir slogandır. Yenmesi içmesi bir Müslüman için haram kılınmış bir madde içeren bir ürün ister yerli ve milli olsun isterse yabancı bir ülkeden ithal edilmiş olsun ne farkeder? Türkiye’de üretilen üzümden yerli olarak üretilen şarabın, ithal edilen şaraptan ne farkı olabilir bir Müslüman için. Bu ekonomik kriz bahanesi ile bazı çevreler tarafından Müslümanların yeni bir yanılgıya düşürülmesi söz konusu olabilir. Eğri oturup doğru konuşalım. Bu gün ülkemizde üretilen ürünlerin, ister gıda olsun, ister kozmetik olsun, ister ilaç ve sağlık ürünleri olsun bu ürünlerin üretiminde sayıları dörtbini aşan katkı maddesi kullanılmaktadır.Bu katkı maddelerinin hemen hemen %100’ü ithal edilmekte ve üreticilerin çoğunluğu gayrimüslimler olduğu için üretimlerinde, alternatifleri olduğu halde, alkolden tutun yenmesi haram kılınmış çeşitli hayvan kökenli içeriklere kadar bu ürünlerde kullanılmaktadır. GİMDES yıllardır Haramı yaygınlaştıran bu sistemle mücadele etmektedir. Bu sebeple, Bu tehlikeye karşı YERLİ ÜRÜN-MİLLİ ÜRÜN sloganı yerine HELAL VE YERLİ ÜRÜN, HELAL VE MİLLİ ÜRÜN sloganı kullanılmalıdır diyoruz.


  (Devam‎ iin: YERLİ ÜRÜN- MİLLİ ÜRÜN SLOGANINA DİKKAT! ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: BİR ÇİKOLATANIN HELAL SERTİFİKASI ALABİLMESİ İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR…

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/09/2018 07:34 (1872 okuma)

  konferans BİR ÇİKOLATANIN HELAL SERTİFİKASI ALABİLMESİ İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR…

  Marketlerimizde cicili bicili anbalajlar içinde rafları dolduran çikolatalar hakkında ne kadar bilgimiz var?

  Yüzlerce farklı tat ve şekilde çikolata damaklarımızı lezzetlendirse de, temelde 6 çeşit çikolata bulunuyor. Bitter Çikolata, Sütlü Çikolata, Beyaz Çikolata, karma çikolata, dolgulu çikolata, pralin

  Çikolata kakao ağacının tohumlarına bir takım işlem uygulanarak, çeşitli koruyucular ve besin maddeleri ile karışımı sonucu meydana gelen bir tür tatlı yiyecektir.

  ÇİKOLATAYI OLUŞTURAN HAMMADDELERİN LİSTESİ

  Kakao Kitlesi, Kakao Tozu, Süt Tozu, Peyniraltı Suyu Tozu, Şeker, Kakao Yağı, Glikoz Şurubu, Soya Lesitini, Ayçiçek Lesitini, Bitkisel Katı Yağ, Aromalar, Vanilin, Boyalar

  Bu hammadde ve Katkılar’dan oluşan çikolatının Helal Sertifika alabilmesi için aranan şartlar ise şöyledir:


  (Devam‎ iin: BİR ÇİKOLATANIN HELAL SERTİFİKASI ALABİLMESİ İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES FIKH RİSALESİ KİTABI ÇIKTI

  Gönderen: huseyin Tarih: 23/09/2018 11:23 (561 okuma)

  konferans GİMDES FIKIH RİSALESİ KİTABI ÇIKTI

  GİMDES, kuruluş aşamasından itibaren Helal ve Tayyib Sertifikalama çalışmalarında dayanacağı Fıkhi temelleri Fıkıh Kurulunun istişaresi ile yürüttü.Bugüne kadar karşımıza çıkan soruların Fıkhi cevaplarını arşivimizde muhafaza ettik. Daha yaygın kullanım hizmeti görmesi için bugün “GİMDES FIKIH RİSALESİ” adı ile, Allah(cc)’ın izni ile, kitap haline getirdik. Bu kitapta günlük hayatımızda karşılaştığımız Fıkhi pek çok sorularımıza Sunni dört mezhebe göre verilmiş doyurucu cevaplar bulacaksınız.Bunlardan bazları şöyle;

  Eşek Sütü İçmek Caiz midir ?
  Anne Sütü Bankacılığı Caiz midir?
  Sigara İçmenin Hükmü Nedir?
  İslam Fıkhında Kefirin hükmü nedir?
  İslam Fıkhında Sirkenin hükmü nedir?
  Meyveli meyvesiz gazozlar Helal midir?
  Alkolsüz Bira, Alkolsüz Şarap, Alkolsüz Şampanya, Alkolsüz Viski ve Alkolsüz meşrubat aldatmacalarının hükmü nedir?
  Hayvan Kesiminde; A)Kesilen Hayvanda Aranan Şartlar B)Hayvanı Kesen Kişide Aranan Şartlar C)Kesme Aletinde Aranan Şartlar Nedir?
  Bugünkü Ehl-i Kitabın Kestiği hayvan Yenir mi?


  (Devam‎ iin: GİMDES FIKH RİSALESİ KİTABI ÇIKTI ) Kategori: Haber Haber Haber!

  
   
  Gimdes Video

  2017 REKLAM SPONSORU
      

  SORULAR

  Sosyal Medya

  HDM GURUBU

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİm programi sonlandi…
  · AĞustos 2018’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Şarbon (malignant ödem, anthrax) hastalığı nedir? nasıl bulaşır? dikkat edilmesi gereken kritik nokt
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİm programi 2. ve 3. gÜnÜnÜ gerİde birakti
  · DÜnyanin gÖzÜ dev pazar: helal ve tayyİb gida’da
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİm programi baŞladi
  · Helal gıda gerçeğini dünya kabul etti!
  · LÜtfen Çocuklarinizi koruyun!
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama sİstemİnde denetÇİlİĞe adim atmak İstİyorsaniz
  · Kurban bayramimiz hayirlara vesile olsun. Ümmetİn bİrlİĞİne dİrlİĞİne, vesİle olsun.
  · BÜtÜn mÜslÜmanlara boykot ÇaĞrimizdir!..,
  · Çocuklarda hİperaktİvİteye yol aÇan katki maddelerİ
  · Çankiri beledİye mezbahasi ÇaliŞanlarina, gİmdes'ten ''helal ve tayyİb kesİm sertİfİkasi
  · Helal yaŞam rehberİ dergİsİ 61. sayisi Çikti
  · 5.temel helal gida eĞİtİmİ İstanbul’da gerÇekleŞtİrİldİ.
  · Zafer İnananlarindir!
  · Temmuz 2018’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Su fİltresİnde kemİk kÖmÜrÜ(bone charcoal)
  · Çocuklarimizda beslenme aliŞkanliklari ve hİperaktİvİte
  · İmanli genÇlİĞİmİzle elele-5.temel helal gida eĞİtİmİ

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.