Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Müminler ancak kardeştirler.Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah`tan korkun ki esirgenesiniz." Hucurat 10

Günün Hadisi
"Ehl-u iyaline ve idaresi altında olanlara adaletle hükmeden adil kimseler,Allah nezdinde nurdan minberler üzerinde otururlar,yüksek makamlara çıkarlar." Muslim

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47013550
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Haber Haber Haber!: BÜTÜN ÜMMET ELELE, 600 YIL İSLAM’A BAŞKENTLİK YAPMIŞ İSTANBUL’DA BULUŞUYORUZ.

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/08/2019 06:19 (167 okuma)

  konferans BÜTÜN ÜMMET ELELE, 600 YIL İSLAM’A BAŞKENTLİK YAPMIŞ İSTANBUL’DA BULUŞUYORUZ.

  Sağlıklı nesiller için önce Helal ve Tayyib gıda diyoruz ve buna böyle inanıyoruz.
  4-7 Eylülde CNR Food İstanbul Fuarı, 6. Hall’de, Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı ve aynı alan içinde 7 Eylülde 11. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansımızı gerçekleştiriyoruz.


  Avrupa’nın, Afrika’nın, Orta Doğu’nun ve Asya’nın tam ortasında ve Helal Pazarın çok önemli ve aranan aktörü olan Türkiye, bütün kardeşlerini GİMDES’in bu etkinliklerine davet etmektedir.

  4-7 Eylül’de 100’e yakın Helal ve Tayyib sertifikalı Firmamız katılacak ve yurtiçi, yurt dışı satın almacı Firmalar (B2B) görüşmeler yapacak

  11. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansına; Endonezya’dan, Malezya’dan, Amerika’dan, Güney Afrika’dan, İspanya’dan, İngiltere’den, Hollanda’dan, Kuveyt’ten, Türkiye’den konularında uzman 13 konuşmacı katılacak.

  Dr. Hanı Al MAZEEDI, Kuwait Institute for Scientific Research, Kuveyt
  Dr. SUKOSO, Head of Halal Product Assurance Organisation Agency (BPJPH), Endonezya
  Dr. Muhammad Nadratuzzaman HOSEN, State Islamic University, Jakarta, Endonezya
  Muhammad Mazhar HUSSAINI, American Halal foundation, Amerika


  (Devam‎ iin: BÜTÜN ÜMMET ELELE, 600 YIL İSLAM’A BAŞKENTLİK YAPMIŞ İSTANBUL’DA BULUŞUYORUZ.) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: DENGELİ BESLENMEDEN VAZGEÇMEYİN- KANSERDEN DE ASLA KORKMAYIN

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/08/2019 22:28 (326 okuma)

  konferans DENGELİ BESLENMEDEN VAZGEÇMEYİN- KANSERDEN DE ASLA KORKMAYIN

  19. asrın son yarısında ve 20. asrın ilk yarısında en yaygın ve en korkutucu hastalık veremdi. 20. Asrın son yarısından bugüne kadar devam eden süreçte en yaygın ve korkutucu hastalıkların başında kanser geliyor. Bir yaşındaki çocuktan 80’lik ninelere ve dedelere kadar toplumun her kesimindeki insanları tehdit ediyor. İstatistiklere göre dünyada her yıl 10 milyon yeni kanser teşhisi konuyor. Türkiye’de ise 160 bin yeni kanserli eskisine ekleniyor.

  Bu artışın önemli sebeplerinden biri ise yakın ve uzak çevremizin korku paniği salgılamasından kaynaklanıyor . Gerek aile çevremiz, gerek sağlık kurumlarımız , gerek hekimlerimiz, gerek haber kaynaklarımız bu korku paniğinin oluşmasında farkına varmadan müsebbip durumuna gelebiliyorlar. Halbuki düşman ne kadar kavi olursa olsun, eğer biz cesaretle savaş edebileceğimize inanıyorsak , bağışıklık sistemimiz ile ilgili bütün tedbirlerimizi alarak hazır hale gelebiliyorsak, mücadelemiz sonucunda zafer kazanabileceğimize de peşinen ikna olmamız gerek.


  Önce, bir kanser hücresi nedir? Nasıl meydana gelir? Kanser hücresinin metabolizmasını tanımladığı için, tıp dalında 1931 Nobel Ödülünü kazanan Dr.Otto Warburg, hücrenin aniden anaerobic(oksijensiz) olduğunu ve sadece fermentasyon olarak tanımlanabilecek bir formda metabolize etmek için büyük miktarlarda şekere ihtiyaç duyduğunu ve Kanser oluşumunun başlıca nedenin beden hücrelerinin normal oksijen solunumunun, anaerobic hücre solunumu ile yer değiştirmesinden kaynaklandığını belirtti

  Hücre, şekeri alır ve laktik asit salgılar, laktik asit asidik bir çevre meydana getirir. Kanser, beslenmesi için asidik bir çevreye ihtiyaç duyar ve bunun tersine dengeli alkali bir çevrede ise yaşayamaz.


  (Devam‎ iin: DENGELİ BESLENMEDEN VAZGEÇMEYİN- KANSERDEN DE ASLA KORKMAYIN) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ASPARTAM (YAPAY TATLANDIRICI) İHTİVA EDEN GIDALAR ÖLÜM SAÇIYOR!

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/08/2019 13:32 (694 okuma)

  konferans ASPARTAM (YAPAY TATLANDIRICI) İHTİVA EDEN GIDALAR RİSK TAŞIYOR!

  “ASPARTAM KİMYASAL SAVAŞIN BİR ÜRÜNÜDÜR”
  “ARKASINDA PENTAGON VARDIR”
  “SPERMA KILLER YANİ SPERM ÖLDÜRÜCÜDÜR”

  Ticaret bezirganları, pancar şekeri mi, mısır glikozu mu kavgası uğruna bilimsel gerçekleri saptırma yarışmasını sürdürmeye devam ede dursunlar. Dünyada 5 bin üründe Aspartam,asesulfam gibi yapay tatlandırıcılar kullanılarak insanları zehirlemeye devam ediyorlar


  Hafiza kaybından, beyin tümörüne kadar kaygı verici semptomlara neden olan Yapay tatlandırıcılar, çok ucuz oldukları için, doğal tatlandırıcılar yerine, tatlandırıcı olarak kullanılmaktadırlar.

  En fazla kullanım alanı toz ve sıvı içecekler olmasına karşın ilaç sanayiinde, şekerleme ve pasta ürünlerinde aspartam, asesülfam ve sakkarinin kombinasyonu kullanilmaktadir. Bugün 5 bine yakın üründe kullanılmakta oldukları biliniyor. Şeker hastalarının kullanımı oldukça düşük olması ve kullanan insanların yaş seviyelerinin yüksek olmasına ragmen alzaymer riski oluşturduğu bildirilmektedir. Fakat içeceklerde kullanımı, özellikle aspartamın içinde bulunan fenil alalin isimli amino asitin çocuklarin zeka gelişimlerini olumsuz yönde etkilediği klinik deneylerle kanıtlanmıştır.


  (Devam‎ iin: ASPARTAM (YAPAY TATLANDIRICI) İHTİVA EDEN GIDALAR ÖLÜM SAÇIYOR! ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: Esselamu Aleyküm

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/08/2019 03:44 (324 okuma)

  konferans Esselamu Aleyküm

  Bizleri bir kez daha Kurban bayramına kavuşturan Rabbimize hamd ederek sözlerime başlamak isterim.

  Salat ve selam Hz. Muhammed Mustafa’(sav)’e, Kurban Bayramının vesilesi olan Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’e ve de diğer bütün peygamberlerin üzerine olsun.

  Kurban bayramının bizlere Hak yolunda Hz. İbrahim ve Hz. İsmail aleyhimasselam misali Allah’a teslim olmanın yüceliğini ve bilhassa günümüzdeki şartlar altında gerekliliğini hatırlatmasını ümit ederim.

  Helal lokmayı bizlere hakkıyla hissettiren kurbanlarımızın bizleri helal arayışında ve Peygamber (S.A.V.) sancağı altında birleşebilme azmine katkı sağlamasını Hakk Teala’dan dilerim.

  Kurban bayramımızın hayırlara vesile olması dualarıyla,

  Allah yar ve yardımcımız olsun.

  Dr.Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER  (Devam‎ iin: Esselamu Aleyküm) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES Laboratuvar Analizlerinde 2019 Mayıs – Temmuz Ayı Raporları

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/08/2019 07:37 (360 okuma)

  konferans GİMDES LABARATUVAR ANALİZLERİNDE 2019 MAYIS – TEMMUZ RAPORLARI

  Elif ELMA l GİMDES Laboratuvar Hizmetleri Sorumlusu – Kimya Mühendisi


  GİMDES Laboratuvar çalışmaları rutin olarak işlemektedir. Raporların yayınlanması hem üretici firmalar için kontrolünü hem de helal güvence sistemi ile yürütülen çalışmaların şeffaflığını tüketicilere sunmayı sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda GİMDES dosyalarında tutulan raporlardan mayıs, haziran ve temmuz ayları için yaptırılan ürünlere ait liste mevcuttur.

  SON 3 AYDA YAPTIRILAN ANALİZLERİ ÖZET OLARAK İNCELERSEK,

  30 adet ürün için 111 adet analiz yaptırılmıştır. Bu çalışmalar istatistiksel verileri ortaya koymak için çıkarılmıştır. En doğrusunu Allah bilir.

  ÜRÜNLERİNDE ANALİZ YAPILAN FİRMALAR;

  Ceneviz Gıda, Kadooğlu Yağ, Devrekani Un, Maranki Hoşbeyzade, Tat Nişasta, Bağışlar Un, Uğurluoğlu Yağ, Afia Gıda, Balen Gıda, Balarısı, Manavlar Gıda, Mnd Gıda, Aspek Gıda, Spumy, Rast Grup, Belkim, Abant Su, Kersia, Beyda Gıda, Tat Gıda, Nizpey Gıda

  ÜRÜNLER VE YAPILAN ANALİZLER


  (Devam‎ iin: GİMDES Laboratuvar Analizlerinde 2019 Mayıs – Temmuz Ayı Raporları) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: SELAMSIZ SABAHSIZ İSLAM ÜLKESİ VE TOPLUMU OLUR MU?

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/08/2019 02:01 (336 okuma)

  konferans SELAMSIZ SABAHSIZ İSLAM ÜLKESİ VE TOPLUMU OLUR MU?

  HER HAYIRLI ŞEY HELAL LOKMA İLE BAŞLAR


  1982’de başlayan bilimsel ve sistematik Helal Gıda arayışımız bugün 37 yılını geride bırakmış bulunuyor. Bu zorlu ve uzun yürüyüşte gösterilen azim, gayret ve sırat ı müstakimden taviz vermeme ceht ve gayreti, Allah(cc)’ın izni ve yardımı ile, bizi bugün bu önemli merhalelere ulaştırdı.

  “(Onlar) ne bir ticâretin, ne de bir alış-verişin kendilerini Allah’ı anmaktan, namazı dosdoğru kılmaktan ve zekât vermekten alıkoymadığı erlerdir! (Onlar, dehşetten) kalblerin ve gözlerin kendisine döneceği bir günden korkarlar.” (Nûr – 37)

  YÜZ AKLARIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ

  BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA DA; HALAL DUNYA MARKETLERİNDE ÖZEL UCUZLUK KAMPANYASI DEVAM EDİYOR. “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah(cc)’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah(cc)’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah(cc)’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”
  (Cuma 9,10)


  (Devam‎ iin: SELAMSIZ SABAHSIZ İSLAM ÜLKESİ VE TOPLUMU OLUR MU?) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: AÇLIK VE MANEVİ İLİMLER

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/08/2019 22:17 (359 okuma)

  konferans AÇLIK VE MANEVİ İLİMLER

  Prof. Dr. Ali Nihat ESKİOĞLU


  Hasan–ı Basrî (K.S.) Hz.leri, bir gün ikindi namazını kıldıktan sonra camiden çıkan kalabalık bir cemaate bakarak ağlamaya başladı. Neden ağladığını soranlara:

  “- Mânevî ilme heves edenler gün geçtikçe azalmaktadır. Elde fırsat varken, neden Müslü-manlar bu ilmi kazanmaya çalışmazlar? Halbuki MARİFETULLAH’ı kazanan mü’minlere Allah’ın (C.C.) bütün rahmet kapıları açılmaktadır.

  İşte ben, bu cemaatin içerisinde, mânevî ilimden nasibini almadan göçecek olanlara acıyor ve bu büyük nimetten mahrum olanların haline ağlıyorum.” diye cevap verdi.

  Manevi ilimler, çok temiz ve çok güzel kalplere Cenab-ı Hak’ın ilhamlarının erişmesiyle oluşmaya başlar. Öyleyse konuya önce kalp nedir? Çeşitleri nelerdir? Sorularının cevaplarıyla başlayalım.

  Kalp nedir: Göğsümüzün sol üst tarafında bulunan, yumruk büyüklüğünde bir or-gana,zamanımızda yanlış olarak bu isim verilmektedir. Aslında, bu organın adı yürektir; kalp ise bu organ yakınında mânevî bir varlıktır.İnsanların durumuna göre, beyaz kalpler ve siyah kalpler olmak üzere iki guruptur.

  BEYAZ KALPLER:

  Bu kalpler fitneyi istemediği için, kalpte beyaz bir nokta oluşur; ard arda gelen fitnelere hep karşı koyduğu için bu beyaz nokta genişleyerek bütün kalbi örter. Beyazlığın kuvvetine göre çeşitleri vardır; şimdi bu çeşitleri görelim:

  1.Mutmain Kalpler
  Allah (C.C.) şöyle buyurur: “Onlar inanmışlar ve kalpleri Allah’ı zikretmekle mut-main olmuştur. Dikkat edin, kalpler ancak Allah’ı zikretmekle mutmain olur (Rad, 28)”.


  (Devam‎ iin: AÇLIK VE MANEVİ İLİMLER) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ŞEKERLEME ÜRÜNLERİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 05/08/2019 08:37 (348 okuma)

  konferans ŞEKERLEME ÜRÜNLERİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  Bayrama yaklaştığımız şu günlerde bayram şekerlemeleri yine gündeme oturdu. Kaçak ve ruhsatsız olarak, sağlıksız şartlarda üretilen her türlü Bayram Şekerlemeleri Bayramınızı zehir etmesin. Kurban Bayramı'nı fırsat bilen kaçak şekerlemeciler, yine sokakları sahte şeker, lokum ve çikolatalarla doldurdu. Ramazan Bayramı'nda diğer dönemlere göre 10 kat artış gösteren şekerleme, lokum çeşitleri, pasta ve baklava satışları, sağlıksız ve ruhsatsız imal edilen ürünleri yeniden gündeme getirdi. %99 Müslümanların yaşadığı bu ülkede,bu mesele daha ne zamana kadar devam edecek? Devletin izni ile ülkemize giren haram veya zararlı kaynaklı olabilen katkı maddeleri, GDO’lu ürünler in girişi devam ettiği müddetçe bu sıkıntılı durum devam edecektir. Dikkatli olmak Müslümana düşmektedir

  İşte söz konusu olan ürünlerde kullanılabilen maddelere bir göz atalım:

  • Yılda 5000 ton civarında ithal edilen jelatinin büyük çoğunluğunun domuzdan ve helal kesilmemiş sığır ve benzeri hayvanlardan üretilmiş olduğu düşünülürse, şüpheden uzak durmak için jelatinli ürünlerden kaçınılmalıdır. eEtiketinde E441 veya jelatin veya gelatin yazan ürünler için biz çok ihtiyatlı olunmasını ve uzak kalınmasını öneriyoruz.

  • E120 Karmin boya maddesi ihtiva eden ürünler, hem bilhassa çocukların sağlığı için zararlı, hem de bir böcekten elde edilen katkı maddesi olduğu için dinen mahzurlu olduğu düşünülmelidir.

  • E471, E472, E473, E474, E475, E476, E477 Mono ve Digliserit ve tuzlarını içeren ürünlerde, bu katkı maddesinin hem hayvani yağlardan, hem de bitkisel yağlardan üretildiği dikkate alınmalıdır. Etikette bunun açıkça belirtilmiş olması gerekir. Ancak, Resmi yasada açıklama mecbur tutulmamaktadır. Eğer bitkisel olduğuna emin isek kullanabileceğimizi, aksi halde uzak durmamız gerektiğini bilmeliyiz.


  (Devam‎ iin: ŞEKERLEME ÜRÜNLERİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HAZİRAN 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 04/08/2019 05:08 (387 okuma)

  konferans HAZİRAN 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ
  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  BAZAAR GIDA SAN. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. İSTANBUL YAĞLI SİYAH SELE ZEYTİN
  BADE KİMYVEVİ MADDELER ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME TİC. VE SAN AŞ. İZMİR GIDA KATKI MADDELERİ
  ÖZERDEM DOĞAL GIDA ÜRÜNLERİ PAZ. VE TİC. A.Ş MANİSA SELE ZEYTİN

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  NİZPEY GIDA, HAYVANCILIK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ÇANAKKALE PEYNİR ÇEŞİTLERİ
  UNSAN UN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. SAMSUN BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  DÖHLER EGE GIDA SAN. A.Ş. İZMİR DONDURULMUŞ MEYVE
  AMCOL MİNERAL MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş. UŞAK AĞARTMA TOPRAĞI
  SUNAR ÖZLEM GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. OSMANİYE BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
  ÜNLÜER GURME RESTORAN VE GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. BALIKESİR KIRMIZI ET KESİMHANESİ
  AKINCI BULGUR GIDA MADDELERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. GAZİANTEP BULGUR ÇEŞİTLERİ
  GÜL HİZMET YUFKA TRABZON YUFKA ÇEŞİTLERİ
  VAHDET ET VE GIDA SAN. TİC. A.Ş. AFYONKARAHİSAR KIRMIZI ET KESİMHANESİ


  (Devam‎ iin: HAZİRAN 2019’DA GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: TAYLAND DAVETİ BAŞARI İLE BİTTİ.

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/08/2019 01:11 (308 okuma)

  konferans TAYLAND DAVETİ BAŞARI İLE BİTTİ.

  Özetlemek gerekirse, Prince Songkla Üniversitesinin davetlisi olarak 6 kişilik bir heyetle Tayland'ın Hat Yai şehrindeki faaliyetlere katıldık.

  Bizim heyetten başka Kore, Çin, Malezya, Endonezya, Hindistan ve Mısır'dan da heyetlerin davet edildiğini gördük. Her heyet 3-6 kişiden oluşuyordu. Bir çırpıda bu ülkelerdeki Müslümanlarla görüşme imkânı oldu.

  Bu faaliyetler, Hat Yai şehrinin Kongre ve konferans merkezinde Prince Songkla Üniversitesinin girişimi ile düzenlenmiş olup fuar ve iş görüşmeleri şeklinde gerçekleşti.

  Fuar alanında 200'den fazla Taylandlı firma ürünlerini tanıtmak ve pazarlamak için stand açmışlardı. Gıda ürünleri Tayland'ın resmi Helal kurumu olan CICOT tarafından belgeli idi. Gıda firmaları kadar da tesettür ve İslami kıyafetler tanıtan ve satan bir hayli stand mevcuttu.

  Görebildiğimiz kadarıyla yerel halkın ilgisi çok oldu ve gün boyunca standlar doldu taştı.

  İş görüşmeleri ise ayrılan farklı bir salonda yapıldı. Bir ön planlama ve randevu sistemi olmadığı için serbest biçimde icra edildi. Potansiyel alıcı ve satıcılar tahsisli masalarında yüz yüze görüşmeler (B2B) yaparak ürün ve hizmetlerini tanıttılar. Bizim heyetimizde yer alan firmalarımız için gelen arkadaşlar da önemli görüşmeler yaptıklarını ve iş yapma ihtimallerinin yüksek olduğunu ifade ettiler.


  (Devam‎ iin: TAYLAND DAVETİ BAŞARI İLE BİTTİ.) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: YENİ DÜNYA DÜZENİ ve HELAL GIDA”KİTABIMIZIN 3.BASKISI ÇIKTI

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/08/2019 05:31 (237 okuma)

  konferans “YENİ DÜNYA DÜZENİ ve HELAL GIDA”KİTABIMIZIN 3.BASKISI ÇIKTI

  İki milyarlık İslam alemi artık uyanıyor! Batının bir gece baskını ile taktığı prangaları bir bir kırıp atıyor. Sahip olduğu hayat nizamının nimetlerini bütün insanlık alemine sunmaya hazırlıyor. Bu nimetlerin genel adı "HELAL YAŞAM SİSTEMİ"dir ve bu sistemin başında ise "HELAL GIDA" yeralmaktadır. Busebeple kendilerini Yeni Dünya Düzenini kurmakla görevlendirmiş olan nesiller bütün insanlığı öncelikle "HELAL GIDA SİSTEMİ"ne kavuşturmak zorundadırlar. Bunun için bütün üretim kaynaklarını, bütün üretim proses ve teknolojilerini yeniden dizayn etmekle mükellef olmalıdırlar. Tohumdan embriyona, çiftlikten sofraya kadar devam edecek sürecin her adımının Helal damgası ile kontrolden geçmesi kaçınılmazdır.

  Yeni dünya sistemi, yeni dünya nizamı kurma telaşı içerisinde olan bütün ülkeleri ve yöneticilerini uyarıyoruz. Yönettiğiniz insanları eğer gerçekten seviyorsanız, gerçek ve eksiksiz bir Kalite Standardı olan, Helal ve Tayyib yaşam Standard'ın önünü açınız. Yolun üzerindeki irili ufaklı, hepsi de anlamsız, engelleri kaldırınız. Helal ve Tayyib sertifikalı ürünlerin bütün insanlığa ulaşmasına destek veriniz. Geleceğin nesillerine sizleri minnetle anmaları için onlara fırsat veriniz...


  (Devam‎ iin: YENİ DÜNYA DÜZENİ ve HELAL GIDA”KİTABIMIZIN 3.BASKISI ÇIKTI ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: Çocuklarımızı! Modernitenin Kolasından, Enerji İçeceklerinden,Jipslerinden, Yumuşak şekerlerinden ve

  Gönderen: huseyin Tarih: 31/07/2019 00:43 (385 okuma)

  konferans Çocuklarımızı! Modernitenin Kolasından, Enerji İçeceklerinden,Jipslerinden, Yumuşak şekerlerinden ve Fastfoodlarından Korumalıyız!

  Genelde aldığımız ürünlerin içinde ne olduğuna çoğumuz hiç bakmayız. Market raflarını tıka basa dolduran, cicili bicili ambalajlara sarılmış fabrikasyon ürünlerin pek çoğunda onlarca katkı maddesi kullanılmaktadır. Özellikle çocuklar için üretilen şekerlemeler, çikolatalar, pastalar, kolalar, meyvalı meyvasız gazozlar vb. bir çok ürün hakkında bilgi sahibi olmadan almaktayız. Bu gibi ürünlerin etiketini okumak pek çok anne babanın aklına dahi gelmez. Okusa da bir çoğunu anlamazlar. Halbuki, Çocuklar için üretilmiş ürünleri anne babalar olarak öncelikle soruşturmadan, etiketini dikkatle okumadan satın almamalıyız.

  Modern teknolojinin önümüze getirdiği pek çok sıkıntılı ürünler arasında kola ve enerji içecekleri de bulunmaktadır. Yüksek oranda kafein, kokain, aspartame çeşitli renklerdiriciler içeren kola ve enerji içeceklerinin de yol açabileceği sağlık problemlerini düşünerek bu gibi içeceklerden çocuklarımızı uzak tutmalıyız.

  Çocuk gıdalarında en fazla kaçınılacak olan katkı maddeleri

  Uzmanların raporuna göre çocuklarda Hiperaktiviteye yol açtığı ispatlanan gıda boyalarının, koruyucularının ve suni tatlandırıcılarının üretimden ve satıştan kaldırılmasına karar verilmelidir.

  Kimyasal katkı maddeleri ile ilgili olarak bugüne kadar oldukça geniş bilgiler vermeye çalıştık. Bilhassa çocuk gıdalarında bilinçsizce kullanılmaya devam edilen bazı zararlı, hatta tehlikeli katkı maddelerine de dikkat etmeliyiz.


  (Devam‎ iin: Çocuklarımızı! Modernitenin Kolasından, Enerji İçeceklerinden,Jipslerinden, Yumuşak şekerlerinden ve) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: KÜRESEL BOYKOTA NE ZAMAN BAŞLAYACAĞIZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 30/07/2019 13:05 (340 okuma)

  konferans KÜRESEL BOYKOTA NE ZAMAN BAŞLAYACAĞIZ?

  İki milyara yakın nüfusu olan İslam alemi senelerdir çeşitli konuları vesile yaparak ecnebilerin, gayri müslimlerin firma ve ürünlerini boykot etme çağrıları yapıyor. Ülkemizde de bu kervana katılan pekçok sivil toplum kuruluşu, Web siteleri var. GIDA RAPORU ve GİMDES sitelerimiz de 2005 yılından beri bu BOYKOT için yayınlar yapıyor.

  Ama hala İsrail, hür ve huzurlu yaşamaktan başka isteği olmayan Filistinli kardeşlerimizi öldürmeye, bombalarla evlerini, barklarını yıkmaya devam ediyor.

  Ama hala Rusya, Çin, Amerika, İngiltere ve ortakları Doğu Türkistanda, Arakan’da, Suriye”de, Afganistanda, Irakta kadın demeden, çocuk demeden binlerce masum kardeşimizi öldürmeye, ırzlarına tecavüz etmeye, evlerini, barklarını yakıp yıkmaya devam ediyor ve bir kere olsun bu zulümlerinden dolayı pes etmiyorlar.

  Ama hala Ülkelerindeki her türlü yayın organlarında her Allahın günü İslam dinine, Paygamberine, Müslümanların yaşam biçimine hakaretler ediyorlar, içlerinden biri çıkıp da bir özür dilemiyor.

  Ama hala senelerdir Fransa, Hollanda, Belçika gibi pekçok ülkede güya Ermeni soykırımı için anıtlar dikiliyor. Fransa gibi ülkelerde Ermeni soykırımı aleyhinde görüş bildireceklere ceza uygulayacak kanunlar çıkartılıyor.


  (Devam‎ iin: KÜRESEL BOYKOTA NE ZAMAN BAŞLAYACAĞIZ? ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: KURBAN BAYRAMINI KURBAN BAYRAMI GİBİ YAŞAMAK.

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/07/2019 23:11 (295 okuma)

  konferans KURBAN BAYRAMINI KURBAN BAYRAMI GİBİ YAŞAMAK.

  TERÖR ACILARININ YOĞUN YAŞANDIĞI ÜZÜNTÜLÜ GÜNLERİN GÖLGESİNDE, BIR KURBAN BAYRAMI DAHA GELİYOR. BU BAYRAMIN ÖNCELİKLE MİLLETİMİZE, TÜM MÜSLÜMANLARA VE DE INSANLIĞA HAYIRLAR GETİRMESİNİ YÜCE ALLAH’TAN DİLİYORUZ.

  “O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.” KEVSER SÛRESİ (2)

  “Kurbanlık büyük baş hayvanları da sizin için Allah'ın dininin nişanelerinden kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saf saf sıralanmış dururken (kurban edeceğinizde) üzerlerine Allah'ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan siz de yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şükredesiniz diye onları böylece sizin hizmetinize verdik.” HAC SÛRESİ(36)

  “Her ümmet için, Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık. İşte sizin ilahınız bir tek ilahtır. Şu halde yalnız ona teslim olun. Alçak gönüllüleri müjdele! “ HAC SÛRESİ(34)

  “(Ey Muhammed!) Onlara, Adem'in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. kurbanı kabul edilmeyen, "Andolsun seni mutlaka öldüreceğim" demişti. Öteki, "Allah ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder" demişti.” MÂİDE SÛRESİ(27)

  BAYRAMLAR, DARGINLIKLARIN UNUTULDUĞU, İNSANLARIN BARIŞTIĞI, KARDEŞÇE KUCAKLAŞTIĞI GÜNLERDİR. BAYRAMLAR, MİLLİ VE DİNİ DUYGULARIN, İNANÇLARIN, ÖRF VE ADETLERİN UYGULANDIĞI BİR TOPLUMDA MİLLET OLMA ŞUURUNUN ŞEKILLENDİĞİ, KUVVETLENDİĞİ GÜNLERDİR.

  KURBAN BAYRAMIMIZ HAYIRLARA VESILE OLSUN. İSLAM ÜMMETİNİN BİRLİĞİNE DİRLİĞİNE, MAZLUMLARIN KURTULUŞUNA, INSANLIĞIN HUZUR, BARIŞ VE HİDAYETİNE VESİLE OLSUN.

  HER ŞEYE KADİR OLAN YÜCE ALLAH, BİZLERİ, DOĞRU YOLDAN VE SEVDİKLERİMİZDEN AYIRMASIN! BU MÜBAREK KURBAN BAYRAMINDA, KAİNATIN YARATICISI VE ALEMLERİN RABBI, BAĞIŞLAYICI VE MERHAMET EDİCİ YÜCE ALLAH TÜM DUALARINIZI KABUL BUYURSUN.


  (Devam‎ iin: KURBAN BAYRAMINI KURBAN BAYRAMI GİBİ YAŞAMAK.) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: TAYLAND PROGRAMIMIZIN İLK GÜNÜ GÖRÜNTÜLERİ GELDİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/07/2019 23:53 (250 okuma)

  TAYLAND PROGRAMIMIZIN İLK GÜNÜ GÖRÜNTÜLERİ GELDİ

  Heyetimizi sıcak bir karşılamadan sora vakit kaybetmeden Fuarda işbaşına geçilmiş

  konferans konferans

  (Devam‎ iin: TAYLAND PROGRAMIMIZIN İLK GÜNÜ GÖRÜNTÜLERİ GELDİ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES,ÜRETİCİ FİRMALARIMIZLA TAYLAND’DA

  Gönderen: huseyin Tarih: 24/07/2019 05:18 (251 okuma)

  konferans konferans GİMDES,ÜRETİCİ FİRMALARIMIZLA TAYLAND’DA

  Halal Institute Prince of Songkhla University ve WORLD HAPEX 2019 Fuar organizasyonunun müşterek daveti ile 25-27 Eylül tarihlerinde, Tayland,ın Hat Yai şehrinde gerçekleşecek olan fuar etkinliğine GİMDES ve 4 Helal sertifika verdiği, firmamız davet edildi.

  Fuara katılımcı ve satın almacı olarak SAYGIN GIDA, GALETAŞ, SPUMY ve SBS Firmaları temsilcileri hep beraber Tayland’a THY uçağı ile yola çıktılar,

  GİMDES adına, Mehmet Zafer GEDİKLİ – GİMDES Dış İlişkiler Başkanı ve Mehmet Zahit BÜYÜKÖZER – GİMDES Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Medya sorumlusu gittiler. Bulundukları zaman içerisinde açılışta heyetimiz protokol konuşmaşı yapacak ve Üniversite Gurubu ile işbirliği çalışmalarını düzenleyecek MOU sözleşmesini GİMDES adına imzalayacaklar.


  (Devam‎ iin: GİMDES,ÜRETİCİ FİRMALARIMIZLA TAYLAND’DA) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİMİ BAŞLADI

  Gönderen: huseyin Tarih: 23/07/2019 22:47 (281 okuma)

  konferans HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİMİ BAŞLADI

  27. ve bu yılın ilk Eğitim Programımız, bu gün“Daru’l Halal Medresesi Eğitim Merkezi”nde 1. Gün eğitimi tamamlandı:

  GİMDES HELAL SERTİFİKALAMA EĞİTİMİ PROGRAM AKIŞI

  1.GÜN (11 Ekim Çarşamba)

  Konuşmacı: Dr. Müh. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  (GİMDES YÖNETİM KURULU BAŞKANI)

  09:30-10:30 Programın Açıklaması, Sınav Sistemi ve Stajyer Denetçinin Açıklanması, GİMDES’ in Kuruluşu, GİMDES’in Tanıtımı, Kurulların Tanıtımı ve Günümüze Gelinceye Kadar Geçirdiği Süreçler,

  10:30-11:00 Çay Arası

  11:00-12:30 Helal Sertifikalı Bir Denetçide Olması Gereken Özellikler, Kefalet Kurumunun Önemi, Helal Sertifikalandırma da Denetçinin Önemi, Dünya Helal Vakfı ve Helal Dünya Marketlerinin Önemi ve Gelişimi

  12:30-14:00 YEMEK VE NAMAZ

  Konuşmacı: Abdülhamit AKSEL

  (GİMDES TEKNİK BİLİM KURUL ÜYESİ - KİMYAGER)


  (Devam‎ iin: HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİMİ BAŞLADI ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ULUSLARARASI HELAL VE TAYYİB KONFERANSI 7 EYLÜLDE İSTANBULDA

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/07/2019 08:33 (403 okuma)

  konferans 11. ULUSLARARASI HELAL VE TAYYİB KONFERANSI 7 EYLÜLDE İSTANBULDA

  Konferansta Tebliğ sunacak konuşmacılar belli oldu. 8 ülkeden konularında uzman 13 konuşmacı katılım sağlayacak.


  Biyoteknolojinin inanılmaz gelişmesi ve gayrimüslim emperyal güçlerin Müslümanların helal haram hassasiyetini dejenere etme gayreti ile, bu yüzyıl, bilhassa gıdalarında, haramın helale karıştığı, insanoğlunun yediği ve içtiği şeylerde, helal ile haramın normal duyusal algılarla fark edilemeyecek bir seviyeye geldiği görülmektedir. Evet, insanlar lezzette bir erozyonun olduğunu, nesilde önemli bir değişimin yaşandığını, alerjik ve bakteriyel birçok hastalığın ortaya çıktığını ve de hızla arttığını görmekte ancak, bu değişimlerin ve musibetlerin gerçek sebebinin ne olduğunu bilmediği gibi, kaynağını da genel bilgisi çerçevesinde kavramakta zorlanmaktadır.

  Nüfusu 2 milyara ulaşan İslam dünyası bu kaostan kurtulabilmek için dininin gereği olan Helal ve Tayyib ürün arama eylemini fark etmiş ve her geçen gün bu arayış eylemini güçlendirerek sürdürmektedir. Ülkemizde de bu arayış, Helal ve Tayyib ürünleri Sertifikalama ve Denetleme çalışmaları ile 2005 yılından itibaren öncü olan GİMDES ile başlatılmış ve bu konunun yaygınlaşmasında, Sertifikama hizmeti ile birlikte yürütülen etkinlikler olan fuar ve konferanslar da önemli rol oynamıştır. Bu anlayışla, 2008-2018 yılları arasında 11 adet Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansını ve 6 adet Helal ve Tayyib Fuarını gerçekleştirmiştir.

  Bu etkinliklerde GİMDES ve CNR EXPO ev sahipliği yapacak. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyaca meşhur olan İstanbul, inanıyoruz ki sizi de büyüleyecektir. 100 yıldır kendisine dayatılan, kendisine ait olmayan Batı modernitesine mahkum edilmiş İslam Ümmeti artık kendi modernitesini inşa ediyor, kaybettiği Helallerini yeniden keşfediyor.


  (Devam‎ iin: ULUSLARARASI HELAL VE TAYYİB KONFERANSI 7 EYLÜLDE İSTANBULDA) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: >HELAL İLAÇ ZİRVESİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/07/2019 05:58 (540 okuma)

  konferans HELAL İLAÇ ZİRVESİ

  ”Şüphesiz Allah, derdi de dermanını da indirmiş, her derdin dermanını yaratmıştır. O halde tedavi olunuz fakat haram şeylerle tedavi olmayınız.” Ebû Dâvûd


  Yaklaşık bir asırdır bütün dünya insanlığının tutsak edildiği ve bir avuç beynelminel mafianın kontrolündeki ilaçlarımızı 2 milyarlık Müslümanlar olarak, bir türlü Helalleştiremedik.

  Devletlerimiz, hükümetlerimiz, Sağlık bakanlıklarımız, Hasta hanelerimiz, doktorlarımız, eczacılarımız ve 2 milyar bütün bir İslam Alemi bu büyük tehdidi ufkumuzdan çıkaramadı. Biz karınca kaderince 30 yıldan beri bu büyük tehdidi duyurmaya ve Helal İlaç bulma bağlamında gücümüz yettiğince anlatmaya çalıştık, çalışıyoruz, çözüm buluncaya kadar mücadelemizi devam ettirmek azmindeyiz.

  GİMDES Merkezimizde Dünya Helal Vakfı Eğitim salonlarında bir avuç Helal İlaç gönüllüsü gençlerimizle 20 Temmuz Cumartesi saat 10.00’da başlayacak bir çalıştay yapıyoruz. Bu hacmi küçük, himmeti büyük çalışmalar, biz inanıyoruz ki bir gün Allah(cc)’ın izni ile engel oluşturan surları bir bir eritecek ve Helal İlaca götürecek, yolumuzu açacaktır.

  PROGRAM AKIŞI:


  (Devam‎ iin: >HELAL İLAÇ ZİRVESİ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: 15 TEMMUZU ÜÇ YILDIR UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/07/2019 08:44 (491 okuma)

  konferans 15 TEMMUZU ÜÇ YILDIR UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

  Allah (cc) buyurdu : “Onlar hileye başvurdular, Allah da onların tuzağını boşa çıkardı. Allah hileleri boşa çıkaranların en hayırlısıdır.” (Âli İmran 54). Her dönemde ülkemiz üzerinde bir hançer gibi sallandırılan darbe ve darbecileri milletimiz 15 Temmuz gecesi bir daha çıkmamak üzere yerin derinliklerine gömmüştür. Bu gecenin sabahı milletimizin ve mazlumların bayramı olmuştur. 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra milletçe şahlanışımız büyük bir heyecanla devam etti. Üç yıl geçmesine rağmen bu hain girişimi planlayanları, sözde askerlerini, figüranlarını o günden itibaren kesinlikle unutmadık, unutmayacağız. Böyle bir hareketin bir daha oluşmaması için milletçe çaba gösterdik. Göstermeye devam edeceğiz.

  Türkiyemiz 15 Temmuzda korkunç bir kabus yaşadı. T.C. nüfus cüzdanını taşıyan ve kendi görevlendirdiği insanlar tarafından bulundukları devlet kurumlarından gasp ettikleri milletin silahı ile, milletin uçağı ile, milletin helikopteri ile, milletin tankı ile topyekün bir milleti yok etmeye çalıştılar.

  Ama Allah onlara bu fırsatı vermedi. En ince teferruatına kadar hazırladıkları ihanet bombası ellerinde patladı. Bu gün, dış düşman güçlerin emri ile, Vatana, millete ve devlete karşı, haince bir darbe girişiminde bulunanları bir kez daha lanetliyoruz. FETÖ terör örgütünün saldırı, hile ve tuzaklarına karşı destani bir direnişle karşı duran milletimizi ve milletin yanında yer alan kahramanlarımızı tebrik ediyoruz. Bu onurlu mücadelede yer alanları şükranla yad ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz.

  FETÖ ÇETESİ HAİN VE HIRSIZ BİR ÇETEDİR


  (Devam‎ iin: 15 TEMMUZU ÜÇ YILDIR UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ ) Kategori: Haber Haber Haber!

  
   
  Gimdes Video

  REKLAM SPONSORU

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Gİmdes’İn ÖncÜlÜĞÜnde helal ve tayyİb ÜrÜnler cnr food İstanbul fuarinda
  · Dİjİtal platformlarda ve medyada helal sertİfİka gereklİ mİdİr?
  · Helal ve tayyİb bİr hayat İÇİn gİmdes
  · Gİmdes gÖnÜllÜ genÇlİĞİn erkek gurubu İle tolanti gerÇekleŞtİrİldİ
  · Önce yoldaŞ, sonra yol
  · Mayis 2019’da gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz

  · Yaz aylarinda Çok tÜketİlen dondurmalar gÜvenlİmİ?
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİm programina 30 gÜn kaldi
  · Pektİn nedİr ve mÜslÜmanlrin tÜketmesİ İÇİn gÜvenlİ bİr madde mİdİrpectin?
  · Hayvansal kÖkenlİ saĞlik ÜrÜnlerİ, dİndar hastalarin İnanÇlari İle ÇelİŞebİlİr
  · ToÇ bİr-sen baŞkani hÜseyİn ÖztÜrk gİmdes’İ zİyaret ettİ.
  · Zamanimiz fİravununun zİndanlarindan bİr Şehİt daha arŞa uÇtu
  · Helal ve tayyİb tÜm sektÖrler İstanbul'da zİrve yapiyor!
  · Helal yaŞam rehberİ 66. sayisi Çikti!
  · DÜnya helal ÜrÜn ve hİzmet pazarinda potansİyel 3.8 trlyon dolar tahmİn edİlİrken, gerÇekleŞme henÜz
  · Şaraptan sİrke olurmu? turŞularimiz ne alemde? İslam fikhinda durum nedİr?
  · Talut ve calut kissasini bugÜnÜmÜze uyarliyabİlİrmİyİz?
  · Geceler İÇİnde bİr gecedİr kadİr gecesİ…
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİm programi
  · Reklâmlar her zaman masum değildir!

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.