Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· Boykot Mesajlarınız
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Günün Ayeti
"Müminler, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin ve onu her kim yaparsa Allah`dan ilişiği kesilmiş olur, ancak onlardan bir korunma yapmanız başkadır. Bununla beraber Allah sizi kendisinden korunmanız hususunda uyarır. Nihayet gidiş Allah`adır." Ali İmran 28

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Hadisi
"(Fatiha`da geçen) el-mağdub aleyhim (Allah`ın gazabına uğrayanlar) Yahudilerdir, ed-dallin (sapıtanlar) da Hıristiyanlar`dır. Hz. Adiy İbnu Hatim(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  42516832
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Haber Haber Haber!: KASIM 2017’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 14/12/2017 00:11 (742 okuma)

  konferans KASIM 2017’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

  İLK SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

  1-SÜKKE KOZMETİK PAZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.- PARTİ BAZLI ÜRETİM-İSTANBUL-CUMA RÜZGARI-ROSE-LİMON ÇİÇEĞİ-AHSEN ESANSLARI ÜRETİLDİ
  2-RONLY GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş -İSTANBUL-FINDIK
  3-MAHİ GIDA TEMİZLİK İNŞ. PAZ. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.- İSTANBUL-BAL-PEKMEZ-ŞERBET
  4-EKİZ KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.- İZMİR - ZEYTİNYAĞI
  5-SIRMAGRUP İÇECEK SANAYİ VE TİCARET A.Ş- İSTANBUL-SU VE SADE MADEN SUYU (DAMACANA HARİÇ)
  6-LERMİOĞLU UN GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.- KIRKLARELİ-BUĞDAY UNU
  7-DETAY TİCARET- RAMAZAN KILINÇ -KARABÜK-TUZ ÇEŞİTLERİ

  SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
  8-HİZMET TARIM GIDA HAY. TUR. İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.- İZMİR-BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ KIRMIZI ET
  9-AKUN GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.- İSTANBUL-BUĞDAY UNU
  10-ENKO MEYVE ORMAN ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.-BELGE YENİLEME-İZMİR-BAHARAT ÇEŞİTLERİ-KURUTULMUŞ MEYVE-SEBZE
  11-UNAY UN SANAYİ VE TİCARET A.Ş- ÇORUM-BUĞDAY UNU
  12-ŞİTOĞLU GIDA İNŞ. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.- MALATYA-PEKMEZ-TAHİN-SUSAM ÇEŞİTLERİ


  (Devam‎ iin: KASIM 2017’DE GİMDES’TEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL ÜRÜN SATIŞI YAPTIĞINI SÖYLEYEN İNTERNET SİTELERİNE DİKKAT!..

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/12/2017 22:56 (197 okuma)

  konferans HELAL ÜRÜN SATIŞI YAPTIĞINI SÖYLEYEN İNTERNET SİTELERİNE DİKKAT!...

  “Ey îmân edenler! Karşılıklı rızâya dayanan ticâret olması hâli müstesnâ, mallarınızı, bâtıl (haksız ve harâm yollar) ile aranızda (alıp vererek) yemeyin! Ve kendinizi helak etmeyin! Allâh size karşı pek merhametlidir.” (Nisâ. 4/29)


  Son günlerde gönüllü kardeşlerimizden, bazı satış sitelerinin GİMDES tarafından tanınıp tanınmadığı soruluyor. Bunlardan bir tanesini çok soruyorlar İnternette kendisini, ” Helalsitesi.com-Gimdes Helal Gıda ve Helal Sertifikalı Ürünler Sitesi” anonsu ile tanıtan bir site. GİMDES’in izni ve denetiminde olan bir site değildir. Sadece bu site değil daha pekçok benzer site:

  Onlinehelal, helalmarketim, helalmarket, istehelalinden, dedeminbakkalı, helalgıdamız, helalsitesi..vs

  bunlar GİMDES ismini kullanarak vatandaşı istismar ediyor. Birçok gönüldaşlarımız sual edip soruyor. Belli ki bu siteleri kurup işletenler insanların bu yanılgıya düşüp sitelerinden alış veriş yapmalarını sağlamak istemişler. Bunlara benzer maalesef GİMDES ismini istismar ederek kendilerine menfaat devşirmeye çalışan kurumlar, alışveriş marketleri, on- line siteleri faaliyet gösteriyor. Dikkat ediniz bunlar birkaç GİMDES sertifikalı ürünü göstererek, GİMDES’in onayı alınmamış birçok ürünü satmaya çalışıyorlar. Helal kelimesi dini içerikli bir kelimedir ve tüm müslümanlar tarafından takip ve muhafazası inanclarının gereğidir. Baş takipçisi ve koruycusu ise hiç şüphesiz RABBİMİZDİR. Helal sahtekârlarına cezayı Rabbimiz verecektir. GİMDES ismi bize aittir onun istismarını yaptırmamak ta bizim sorumluluğumuzdadır.


  (Devam‎ iin: HELAL ÜRÜN SATIŞI YAPTIĞINI SÖYLEYEN İNTERNET SİTELERİNE DİKKAT!..) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİ PROBİYOTİKLER İNSAN SAĞLIĞI İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

  Gönderen: huseyin Tarih: 13/12/2017 00:13 (212 okuma)

  konferans İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİ PROBİYOTİKLER İNSAN SAĞLIĞI İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

  “Göğüs kanseri riskini düşürür: Probiyotiklerin, yoğurt gibi gıdalarda bulunması memedeki faydalı bakterilerin oranını arttırır ve böylece göğüs kanseri riskini önlemeye yardımcı olabilir. Kanada'da yapılan bir araştırmadan elde edilen bulgular sağlık bakımından zengin bakteriler olarak düşünülen Lactobacillus ve Streptococcus'un sağlıklı göğüslerde kanserli hastalardan daha yaygın olduğunu gösterdi.”


  Yeterli miktarda yenildiğinde insan sağlığını olumlu yönde etkileyen, üst sindirim sisteminde sindirime uğramadan kalın barsağa ulaşabilen, bağırsaktaki bazı mikroorganizmaların çoğalmasını artıran ve/veya aktivitesini uyaran ve insan sağlığını olumlu yönde etkileyen maddelere probiyotik denir. Bu yazımızda beslenmenin temel konularından biri olan “probiyotikler”i irdeleyeceğiz.

  Probiyotikler zamanımızda yeni bulunmuş, yeni keşfedilmiş, yeni icadedilmiş gibi algılandırılmaya çalışılsa da İlk insanın doğal yaşam şartlarında doğal olarak karşılaştığı hava şartları ve ürünleri muhafaza etme şartları onu doğal olarak fermatasyonlu ürünlerle de karşı karşıya bırakabildiği ihtimalini düşündüğümüzde insanların probiyotik ürünlerle dünya hayatının başlangıç dönemlerinden itibaren tanıştığını söyleyebiliriz. Eski Roma kaynaklarında ishal tedavisinde başta yoğurt olmak üzere fermente süt ürünlerinin kullanıldığı bildirilmektedir. Ortadoğu, Afrika, Kafkas toplumlarının süt, yoğurt ve peynir ürünlerini eski çağlardan beri tükettikleri bilinmektedir. En eski ve en yaygın probiyotik gıdamız olan yoğurt Ortadoğu toplumlarının adeta simgesi olmuştur.


  (Devam‎ iin: İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİ PROBİYOTİKLER İNSAN SAĞLIĞI İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR? ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: KUDÜS ASLA YAHUDİNİN OLMAYACAK. ARMAGEDDON SAVAŞINA HAZIRMIYIZ?

  Gönderen: huseyin Tarih: 10/12/2017 06:17 (464 okuma)

  konferans KUDÜS ASLA YAHUDİNİN OLMAYACAK. ARMAGEDDON SAVAŞINA HAZIRMIYIZ?

  Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Rabbim, Sen ki, ilk peygamberinden itibaren gelmiş geçmiş peygaberlerinin hiçbirini asla yalancı çıkartmadın. Tarih şahittir buna, meleklerin şahit, bütün kâinatın şahit.

  Son Peygamberin (sav) de sahih bir Hadis-i şerifinde şöyle buyurmuştur: “Müslümanlarla Yahudiler çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Yahudi taşın, ağacın arkasına saklanacak, bunun üzerine o taş, o ağaç Yahudi’yi kovalayan kimseye, ‘Ey Müslüman! Arkamda bir Yahudi var, gel onu öldür!’ diyecek. Yalnız garkad ağacı bir şey söylemeyecek; çünkü o Yahudilerin ağaçlarındandır.” (Buhârî, Cihâd 94, Menâkıb 25; Tirmizî, Birr, 25; Müslim, Fiten 82)

  Son Peygamberini, alemlere rahmet olarak gönderdiğin Peygamberini, Muhammed Mustafa sallahu aleyhi vesellemi de Rabbim, hiç bir zaman yalancı çıkartmadın. İnanıyorum ki, Mutlaka yahudilerin de hesabını göreceksin. “Peki bütün dünyadaki müslümanlar yer yer perişen, aciz ve takatsiz iken, buna karşılık bir avuç yahudinin başta büyük şeytan ABD ve irili ufaklı şer güçlerin güçlü ve hakim durumda destekleri bulunduğu bu şartlarda bu nasıl olacak?” deyip sakın bir korku ve telaşın arkasına düşüp yeise kapılma ey kardeşim. Hemen Rabbinin Kur’an’ına dön. O ne diyor, kulak ver?

  “Talut, ordu ile hareket edince dedi ki: "Allah sizi mutlaka bir nehirle imtihan edecek. Kim ondan içerse, benden değildir. Kim de onu tatmazsa, işte o bendendir. Ancak eliyle bir avuç alan başka (bu kadarına ruhsat vardır)." Derken içlerinden pek azı hariç, hepsi de varır varmaz ondan içtiler. Talut ve beraberindeki iman eden kimseler nehri geçtiklerinde. "Bizim bugün, Calut ile ordusuna karşı duracak gücümüz yok." dediler. Allah'a kavuşacaklarına inanıp, bilenler ise şu cevabı verdiler: "Nice az topluluklar, Allah'ın izniyle nice çok topluluklara galip gelmişlerdir. Allah, sabırlılarla beraberdir."


  (Devam‎ iin: KUDÜS ASLA YAHUDİNİN OLMAYACAK. ARMAGEDDON SAVAŞINA HAZIRMIYIZ? ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES VE DÜNYA HELAL VAKFI, İDSB VE TGTV’NİN DÜZENLEDİĞİ 2. ULUSLARASI STK FUARINDA KATILIMCI OLARA

  Gönderen: huseyin Tarih: 09/12/2017 11:32 (161 okuma)

  konferans GİMDES VE DÜNYA HELAL VAKFI, İDSB VE TGTV’NİN DÜZENLEDİĞİ 2. ULUSLARASI STK FUARINDA KATILIMCI OLARAK STAND AÇTI...

  İslam Dünyası STK'lar Birliği ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı tarafından düzenlenen 63 ülkeden 150 katılımcının yer aldığı 2. Uluslararası STK Fuarı'nda. 92 nolu GIMDES ve Dunya Helal Vakfı standında Helal Lokma tanıtımlarımız devam ediyor.


  İDSB Başkanı Av. Ali Kurt, TGTV Başkanı Av. Hamza Akbulut Hayrat Vakfı ve ASSAM yetkilileri standımızı ziyaret ettiler. Fuara katılım ve ilgi büyük oldu. Bir yandan çeşitli paneller düzenlenerek, Müslümanlar arasında görüşme ve istişare yapma imkânları sağlandı.Çeşitli ülkelerin yardım kuruluşlarının çokluğu da dikkat çekti. Katılımcı kuruluşlar fırsat buldukça birbirlerini ziyaret ederek güzel ve sıcak ilişkilerin oluşmasına sebep oldu. Bu etkinliğin her yıl organize edilmesinin gerekliliği, çeşitli ülkelerden gelen kuruluşların fuara gösterdikleri yoğun ilgi tanıklık ediyordu.

  GİMDES ve DHV müşterek standımıza da büyük alaka gösterildi, birçok kurumların GİMDESİ tanıdıklarını ve ilgi ile takip ettiklerini ifade etmeleri büyük bir memnuniyete vesile oldu. Görevli kardeşlerimiz ziyaretçilerimize tanıtım konuşmaları yaparak ve kitap, broşür ve Helal sertifikalı firmalarımızın ikramlarını takdim ederek samimi ilişkilerin kurulmasına vesile oluyorlar. Fuar yarın da devam ediyor. Bugün gelemiyen kardeşlerimizin bu fuarı mutlaka görmelerini tavsiye ediyoruz. Helal yaşam gönüllülerimizi ise özellikle bu fuarı ziyaret etmelerini rica ediyoruz.


  (Devam‎ iin: GİMDES VE DÜNYA HELAL VAKFI, İDSB VE TGTV’NİN DÜZENLEDİĞİ 2. ULUSLARASI STK FUARINDA KATILIMCI OLARA) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: 7. GİMDES HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR EĞİTİM PROGRAMI TAMAMLANDI

  Gönderen: huseyin Tarih: 08/12/2017 04:56 (239 okuma)

  konferans 7. GİMDES HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR EĞİTİM PROGRAMI TAMAMLANDI

  "Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel bir biçimde mücadele et" (Nahl Suresi, 125)

  1. HAFTA

  • GİMDES ‘in tanıtımı
  • Dünya Helal Vakfı’nın Tanıtımı ve Projeleri
  • İslam Fıkhına Göre Helal Gıdanın Önemi
  • Alkol Ve Domuz Meselesi, Network Satış Sisteminin Fıkhı Boyutları
  • İslami Kesim Şartları
  • Makinalı Kesimin İslami Açıdan Sıkıntıları
  • Kişisel Bakım Ürünleri ve Kozmetikler
  • GİMDES Helal Sertifika Standartları Ve Diğer Kurumlardan Farkları

  2.HAFTA
  • Dünyada GDO’lu Ürün Üretimi
  • GİMDES Helal Standardında GDO
  • İnsan Sağlığı Açısından GDO Riskleri
  • Ürün Çeşitliliği Ve GDO İlişkisi
  • Helal İlaç Endüstrisinin Zorlukları
  • Sektöre Göre Dikkat Edilmesi Gereken Katkı Maddeleri

  Sabahtan akşama kadar süren eğitim programında ;


  (Devam‎ iin: 7. GİMDES HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR EĞİTİM PROGRAMI TAMAMLANDI ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES'İN 2017 ARALIK AYI KONFERANS VE SEMİNERLERİ…

  Gönderen: huseyin Tarih: 08/12/2017 03:51 (285 okuma)

  konferans GİMDES'İN 2017 ARALIK AYI KONFERANS VE SEMİNERLERİ…

  02.12.2017 Cumartesi TÜGVA Küçükçekmeçe Temsilciliği SAAT:11:00 Küçükçekmeçe /İSTANBUL Gülin ÇALIŞKAN

  05.12.2017 Salı Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi SAAT:19:30 ELAZIĞ Hayreddin İŞBİLİR

  05.12.2017 Salı Hayır Cemresi Derneği SAAT:14:00 Ümraniye /İSTANBUL Büşra KAYRAL

  07.12.2017 Perşembe Üsküdar Gençlik Merkezi SAAT:13:00 Üsküdar/İSTANBUL Arzu SARITAŞ

  08.12.2017 Cuma Tarsus Saime Özçürümez İlk Orta Okulu SAAT:15:00 Tarsus/MERSİN Hayreddin İŞBİLİR

  09.12.2017 Cumartesi Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği SAAT:13:30 ADANA Hayreddin İŞBİLİR

  09.12.2017 Cumartesi TÜGVA Küçükçekmeçe Temsilciliği SAA:11:00 Küçükçekmeçe /İSTANBUL Gülin ÇALIŞKAN

  13.12.2017 Çarşamba Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM SAAT:14:00 Zeytinburnu/İSTANBUL Halim AYDIN

  15.12 .2017 Cuma Eyüpsultan Genç İHH SAAT:16:30 Eyüpsultan/İSTANBUL Arzu SARITAŞ

  16.12. 2017 Cumartesi TÜGVA Küçükçekmeçe Temsilciliği SAAT:11:00 Küçükçekmeçe /İSTANBUL Gülin ÇALIŞKAN

  23.12.2017 Cumartesi TÜGVA Küçükçekmeçe Temsilciliği SAAT:11:00 Küçükçekmeçe /İSTANBUL Gülin ÇALIŞKAN


  (Devam‎ iin: GİMDES'İN 2017 ARALIK AYI KONFERANS VE SEMİNERLERİ…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ÇOCUKLARIMIZI AŞILATALIM MI? AŞILATMAYALIM MI?

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/12/2017 04:32 (694 okuma)

  konferans ÇOCUKLARIMIZI AŞILATALIM MI? AŞILATMAYALIM MI?

  HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 57.SAYISI ÇIKTI


  GİMDES olarak ülkemizde de uluslararası alanda da yapmış olduğumuz çalışmalar ve sağlık platformlarındaki sunumlarımızda Helal sağlık politikalarına duyduğumuz ihtiyacı gündeme getirerek, aşı ile birlikte çözüme kavuşması acil olan Helal ilaç problemleri ve sağlık uygulamaları hakkında toplumumuzu uyarmaya devam etmekteyiz. Bu bağlamda dergimizin kapak konusunu “Çocuklarımızı aşılatalım mı? Aşılatmayalım mı?” olarak belirlemiş olduk.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER , “Bütün dünyada bu kadar şaibe bulunduran bir konuda Müslüman anneler-babalar zorunlu tutulamazlar. Bu en kutsal ve temel tüketici hakkımıza devlet kurumları öncelikle saygı duymalıdır.” vurgusu ile tüketicileri bilinçlerdirdi.

  Prof. Dr. Seyfullah Oktay ARSLAN , “İleri İlaç Teknolojisini İlahi Yaratılış Bilgileri Kapsamında Yorumlama Gayreti” başlığıyla ilaçların ne yazık ki her zaman deva kaynağı olmadığını, ilaçların aynı zamanda zehir olabileceği ve silah kaynağı olarak kullanılabildiği tehlikesi üzerinde durmuştur.

  Dr. Mohammed Ali Alsheikh WACE , “Helal İlaçların Geliştirilmesi: Helal Alternatif Tıp Teoriden Pratiğe Nasıl Geçilebilir?” konu başlığı ile Helal ilaçlara yatırım yapmanın hem finansal hem de dini açıdan oldukça yararlı olacağının üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Hasan DOĞRUYOL , “Katkı Maddeleri ve Çocuklar” başlığıyla katkı maddelerine karşı en çok küçük çocukların reaksiyon verdiğini ve her 10 çocuktan biri şöyle veya böyle katkı maddelerinin etkisine maruz kaldığını yapılan çalışmaların bunu açıkca gösterdiği üzerinde durmuştur.


  (Devam‎ iin: ÇOCUKLARIMIZI AŞILATALIM MI? AŞILATMAYALIM MI?) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: PARKİNSON HASTALIĞINI TETİKLEYEN PESTİSİDLER

  Gönderen: huseyin Tarih: 06/12/2017 11:51 (628 okuma)

  konferans PARKİNSON HASTALIĞINI TETİKLEYEN PESTİSİDLER

  Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER
  Meyve sizin için faydalıdır. Doğru! Ama her zaman değil. Herhangi bir beslenme uzmanı ya da herhangi bir doktor size bunu tavsiye edebilir. Vitamin depolanmıştır, elyaflıdır, antioksidantır ve birçok hastalıktan sizi korur. Fakat meyvenin bir de karanlık bir yüzü var. Pekçok meyve veya meyve suyu içeren bir günlük diyet, kol ve bacakta titreme, kaslarda kasılma ile tanımlanan bir hareket düzensizliği olan, Parkinson hastalığı ile ilişkilendirilmektedir.

  Tarımda zararlı kabul edilen her türlü böcek ve bitkilere karşı kullanılan ilaç maddelerine genel olarak pestisit adı verilmektedir. Meyve ve sebzedeki pestisitler veya diğer bazı zehirler bu hastalığın oluşmasının sorumlusu olabilir.

  Bu sebeple, meyveyı hemen yemeye durmamalısınız. Fakat, pekçok sebeplerden dolayı daima meyveyı yıkayınız. Pastisitlerle ilişkilendirme birçok bulgulara bakarak kuvvetli bir tahmindir. Fakat pestisit kullanımının bir damgasını taşıyan meyvedeki bu etkinliği düşünmek ve tedbirli olmak mantıklıdır.

  Parkinson hastalığı, Sinir sistemi arasındaki iletişimin kimyasal taşıyıcısı olan beynin bir bölümünde beyin hücrelerinin hasarını içerir. Hastalık herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir, fakat daha çok 30 yaştan sonra ve yaş ilerledikçe risk artmaktadır. Parkinson dünyanın bütün kesimlerinde gerçekleşmektedir. Erkekler kadınlara nazaran daha fazla etkilenmektedir.


  (Devam‎ iin: PARKİNSON HASTALIĞINI TETİKLEYEN PESTİSİDLER) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: KARDEŞLİK MANİFESTOSU

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/12/2017 22:39 (282 okuma)

  konferans KARDEŞLİĞE ÇAĞRI. (KARDEŞLİK SÖZLEŞMESİ)

  Yeryüzü yeryüzü olalı, kimbilir kaçıncı seferdir, zulmün ve küfrün baskıları, dayatmaları altında inliyor...İnsanlık, korkunç bir kabusun kıskacında perişan bir haldedir. Her taraf adeta yangın yerine dönmüş. Bir tarafta sefalet kol gezerken, diğer tarafta sefahat arş-ı alaya çıkmış...
  Bir tarafta oluk oluk kanı akıtılan mazlumlar, diğer tarafta sömüren ve kan akıtan efendiler...
  Bir tarafda hakkını alamayan hak sahibi yığınlar göz yaşlarını katık yaparken, diğer tarafda hakkı olmayanı gasbeden eşkiyalar iğrenç göbeklerini şişirmede...
  Bir tarafda ezilen, öldürülen fakir milletler, diğer tarafda sanayi ve teknoloji çarkını büyük bir hasetle elinden kaptırmamak için canavarlaşan emperyalist güya medeni ülkeler...
  Bir tarafda ahlaklı ve namuslu insanlar horlanır, iftira ve yalanlarla zulme maruz kalırken, diğer tarafda şımartılan, el üstünde taşınan ahlaksız, şerefsiz, ırz ve namus bezirganı mahluklar...

  İnsanlık, bu korkunç tezatların verdiği bunalım içinde kıvranmakta, kendine kurtuluş yolu aramaktadır.

  Haksızlığa, sömürüye karşı yegane çare İSLAM’dır.
  Gel inandığını söylediğin bu mübarek dinin atmosferinde birleşelim...


  (Devam‎ iin: KARDEŞLİK MANİFESTOSU) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: KEFERENİN KARA CUMASI YERİNE BEREKETLİ CUMAYI BAŞLATIYORUZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 29/11/2017 00:33 (465 okuma)

  konferans konferans KEFERENİN KARA CUMASI YERİNE BEREKETLİ CUMAYI BAŞLATIYORUZ

  HEM DE YILDA BİR KERE DEĞİL. HER CUMA DEVAM EDECEK BİR KAMPANYA

  HALAL DUNYA MARKETLERİNDE ÖZEL UCUZLUK KAMPANYASI BAŞLIYOR.

  “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”(Cuma 9,10)

  “Güneşin üzerine doğduğu günlerin en hayırlısı cuma günüdür,”
  (Müslim, no:2013, el-Muvatta, no:364, Ebû Dâvûd, no:1048, Tirmizî, no:488, Nesâî, no:1373, İbni Mâce, no:1085,

  Black Friday-Kara Cuma. Amerika Birleşik Devletleri'nde ortaya çıkartılan bir alışveriş ve indirim günü. ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cumaya denk getirilmiş. Tüm dünyada büyük indirimlerin yaşandığı Kasım ayının dördüncü Cuma’sı, ‘Kara Cuma‘ alışveriş çılgınlığı Türkiye’de de başladı. Farklı markalar ’Kara Cuma için indirim yapmaya başladı. Çılgınlık mağazalarda olduğu kadar online alışverişte de yaşanıyor.

  Büyük şeytan AMERİKA müslümanlara gayzını ve kinini her fırsatta göteriyor. Kapitalist ve emperyalist sömürüsünde dahi müslümanların kutsal değerlerini ayaklar altına alarak gafil müslümları emellerine alet ettiriyor. Bu düpedüz yeni bir kültür erozyonudur. Şuurlu müslümanları karşı kampanyaya çağırıyoruz. Bu isimle başlatılan alışveriş kampanyalarını boykot ediyoruz.Bu mağazalardan alışveriş yapmıyoruz. Bereketli hayırlı cumamıza kara sürdürmüyoruz.

  Bu oyunu bozmak için, yerine “Bereketli Cuma indirimi” kampanyasını başlatıyoruz.

  İlk kampanyayı bu Cuma Halal Dunya Marketlerinin 50 şubesinde Cuma namazı çıkışından itibaren başlatıyoruz ve o günün mesai bitimine kadar devam ediyoruz.

  HALAL DUNYA MARKETLERİ BURADA


  (Devam‎ iin: KEFERENİN KARA CUMASI YERİNE BEREKETLİ CUMAYI BAŞLATIYORUZ ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: 7. HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR EĞİTİMİNDEN

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/11/2017 04:44 (212 okuma)

  konferans 7. HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR EĞİTİMİNDEN

  “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?”
  (Zümer Suresi, 9) Ayetinin ışığında 2014‘de çıktığımız yolda helal lokma konusunda kendimizin ve ailemizin bilinçlenmesine vesile olması için düzenlemiş olduğumuz “Helal Lokma Ailede Başlar” eğitiminin 7.sini 25 Kasım2017 cumartesi günü gerçekleştirdik. Eğitimin ilk haftasında 1. oturumunda GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER helal lokmanın önemi, İslam’da helal ve tayyib yaşam, GİMDES nedir, helal ve tayyib standardı, helal sertifikasına duyulan ihtiyaç ve sertifika veren kurumlarla GİMDES’in farkı , ülkemizde ve düyada helal gıda sertifikasında gayrimüslimin helal sertifika verme konusundaki sevdası ve bize düşen görevlerini anlattı.

  2. oturumda fıkıh ilim kurulu üyesi Mustafa MERAL hocamız da ayeti kerime ve hadisi şerifler ışığında helal gıdanın İslami bir yaşantı için ne kadar önemli olduğunu, şüpheli ve haram gıdaların gaflete, isyana ve hüsrana sürüklediği, ibadet ve duaların kabulünde olumsuz etkisi, dolayısıyla ibadet ve dualarımızın kabul olması için helal gıdanın ne kadar önemli olduğu, İslami usullere göre kesim şartları…

  Necaset yiyen hayvanların hükmü/Cellâle…
  Alkol/Sarhoşluk veren şeylerin bir damlasının da haram olduğu…
  Kur’an-ı Kerim’de tür olarak yasaklanan tek canlı? Hınzır…
  konularında sunumunu tamamladı.

  3. oturumda Teknik Bilim Kurulu üyesi, kimyager Abdülhamit AKSEL günlük hayatımızda kullandığımız diş macunu, şampuanlar, kozmetikler gibi kişisel bakım ürünlerindeki sıkıntılardan, aynı zamanda yine günlük hayatımızda da kullandığımız temizlik ürünlerindeki sıkıntılardan bahsetti. Ayrıca GİMDES helal sertifikalandırma standartlarından da bahsederek sunumunu noktaladı. Gelecek hafta yine aynı saatlerde 7. HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR EĞİTİMİ


  (Devam‎ iin: 7. HELAL LOKMA AİLEDE BAŞLAR EĞİTİMİNDEN) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN BESLENMELERİNDE TATLANDIRICILARIN, SENTETİK RENKLENDİRİCİLERİN VE KORUYUCULA

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/11/2017 03:41 (732 okuma)

  konferans ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN BESLENMELERİNDE TATLANDIRICILARIN, SENTETİK RENKLENDİRİCİLERİN VE KORUYUCULARIN ZARARLARI.

  26/11/2017 tarihinde Denizli Özel Nazire Sultan Anaokulunun düzenlemiş olduğu Gıdalarımızda Helal Gıdanın önemi konulu seminerde GİMDES Başdenetçisi Kimyager Timuçin Günesen konuyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Öğrenci velilerinin katılım gösterdiği program da özellikle çocukların ve gençlerin beslenme zincirinde geniş yer tutan abur cubur tarzı yiyecek ve içeceklerin içeriğinde bulunan tatlandırıcıların, sentetik renklendiricilerin ve koruyucuların zararlarından ve ileride sebeb olabileceği rahatsızlıklardan bahsedilerek veliler uyarıldı , Timuçin Günesen konuşmasında ‘’ eğer çocuklarımızın ağlamasına yalvarmalarına dayanamayıp bu tarz zararlı gıdalarla beslenmesine göz yumarsak ileride ağlasak ta sızlasak ta geri dönüşü olmayan hastalıklarla çocuğumuzun karşı karşıya kalma riski var’’ diye konuştu, ayrıca seminer de şu an ülke gündemin de olan ithal etlerle ilgili GİMDES in görüşü olarak bu etlerin kesimi ve temini konusunda çeşitli şüpheler olduğunu ve GİMDES olarak bu etlerin tüketilmesinin uygun görülmediğinden bahsedildi, seminer diğer soruların cevaplanmasıyla ve temennilerle son buldu.


  (Devam‎ iin: ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN BESLENMELERİNDE TATLANDIRICILARIN, SENTETİK RENKLENDİRİCİLERİN VE KORUYUCULA) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES STANDARDINA GÖRE; HERBİR TAVUK BESMELE İLE, KAFASI KOPARTILMADAN, ELLE KESİLMELİDİR…

  Gönderen: huseyin Tarih: 28/11/2017 03:21 (232 okuma)

  konferans GİMDES STANDARDINA GÖRE; HERBİR TAVUK BESMELE İLE, KAFASI KOPARTILMADAN, ELLE KESİLMELİDİR…

  Sivas Saadet Partisi İl ve Merkez İlçe Hanım Kolları Başkanlıkları tarafından organize edilen "HELAL GIDA ve GİMDES" konferansı 26.Kasım.2017 pazar günü gerçekleştirildi.

  GİMDES Teknik Bilim Kurulu üyesi, Ankara Temsilcisi Ziraat Yüksek Mühendisi Suat SEZER tarafından verilen konferans, Sivas Saadet Partisi İl Başkanı Osman GÜNAY, önceki İl Başkanı Dursun COŞAR, Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Bülent ŞİMŞEK başta olak üzere, diğer yönetici ve hanım kolları üyelerının yoğun katılımı ile Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapıldı.

  Program Kur'anı Kerim tilaveti ile başladı, daha sonra Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Osman GÜNAY açılış konuşmasında, helal gıdanın önemine değindi.

  GİMDES Teknik Bilim Kurulu üyesi, Ankara Temsilcisi Suat SEZER ise konferansında sırasıyla;

  -Kur'an ve sünnete göre "Helal Gıda"nın önemi,
  -Günümüzde gıdaların durumu, gıda katkı maddeleri ve helal sertifikanın gerekliliği,
  -Türkiye'de ve Dünyada sertifikasyon süreci,
  -GİMDES nedir? Gimdes'in önemi ve özellikleri nedir?
  -Sertifikasyon işleminden sonra denetim ve takibi nasıl yapılmaktadır?
  -Dünya Helal Marketlerinin çalışma sistemi nedir?
  -Ne yapmalıyız? konularına değinmiştir.


  (Devam‎ iin: GİMDES STANDARDINA GÖRE; HERBİR TAVUK BESMELE İLE, KAFASI KOPARTILMADAN, ELLE KESİLMELİDİR…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: MEVLİD-İ NEBEVİ GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 27/11/2017 11:40 (301 okuma)

  konferans DÜNYA KÜRESEL BİR YANGIN İÇERİSİNDE ALEV ALEV YANIYOR. ZALİMLERİN PENÇESİNDE MÜSLÜMANLARIN KANI OLUK OLUK AKIYOR. HERGÜN BOMBALAR, KURŞUNLAR MASUM ÇOCUKLARIMIZIN ÜZERLERİNE ACIMASIZCA YAĞIYOR.... İŞTE BÖYLE DEHŞETLİ BİR DEMDE RABBİMİZİN RAHMET, MAĞFİRET VE BEREKET VESİLESİ KILDIĞI PEYGAMBERİMİZ (SAV)’İN MEVLİDİ NEBEVİ GECESİNİ ANIYORUZ.

  Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  “Biz seni ancak bütün âlemlere bir rahmet olarak gönderdik” (Enbiyâ Sûresi:107)


  Bu sebeple hepimiz nefsimizi baştan ayağa tam bir denetime sokmayı sağlamalıyız. Bugün ümmet olarak çekilen kahırların, ızdırapların ve zilletlerin kaynağında nefsimize ait hataları, noksanlıkları ve zafiyetleri bir bir araştırıp tespit etmeye çalışalım ve ıslahı için çözümler üretelim. Gece gündüz gözyaşlarımızı akıtarak dualar yapalım.

  Bugüne kadar gereken dikkati göstermemişsek, gıdalarımızın, ilaçlarımızın, kozmetik ürünlerimizin helal ve temiz olup olmadıklarına daha biraz dikkat ve itina göstermeye gayret edelim. Bu anlayışla alışveriş yaptığımız marketleri, kasapları, fırınları, pastaneleri yeniden gözden geçirelim.

  Peygamberimiz(s.a.v.) efendimiz Müslümanların Helal Lokma yemeleri ve içmeleri üzerinde çok önemle durmuş, haramdan kaçınmaları için her türlü örnek uygulamaları hayatında göstermiştir. Sahih sünnet uygulamaları, bu konuda Müslümanlara aydınlatıcı bir yol ve rehber olmuş ve olmaktadır. Teberüken bu hadisi şerifleri sık sık okumamızda fayda olacaktır


  (Devam‎ iin: MEVLİD-İ NEBEVİ GECEMİZ MÜBAREK OLSUN) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: HELAL İLAÇ” DÖNEMİNİN İYİCE YAKLAŞTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

  Gönderen: huseyin Tarih: 27/11/2017 00:18 (672 okuma)

  konferans “HELAL İLAÇ” DÖNEMİNİN İYİCE YAKLAŞTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER


  1986 yılında ilk baskısını yaptığımız “GIDA RAPORU” kitabımın ilk nüshalarından itibaren mevcut gıda,ilaç ve kozmetik sistemin inancımız bakımından büyük tehliker arzettiğini dile getirmeye çalışmış, daha sonra 2005 yılında GİMDES’i kurduktan sonra da GİMDES’in ana konularından birisi olarak hep gündemde tuttuk. Rabbime sonsuz şükrediyorum ki Ümmetin 100 yıldır kanayan büyük bir yarası olan haram ve şüpheli ilaç tüketme zorunluluğu , GİMDES’in mütevazi gayretlerine karşılık Helal ilaç üretimi artık konuşulmaya başlanmıştır. Hem de yıllarca doktorluk yapmış Reis-i cumhurumuzun danışmanlığını yapmış, sağlıkla lgili bir üniversitenin rektörlüğüne getirilmiş bir zat diyor ki, "Helal olmayan katkılar içeren ilaç ve tıbbi cihazların, Müslümanlarca tüketilmesi endişe verici olup, bu durum genlerimizi, geleneklerimizi, inancımızı tehdit etmektedir. Bu hayati meseleyi zaruret kavramıyla geçiştirmemeli ve bir an önce 'helal ilaç-helal tıbbi malzeme' konusunda kendi alternatiflerimizi geliştirmeliyiz."Bu muhterem Hocamız düpedüz "Kral Çıplak"diyor. Sağlık bakanlığının son yayınladığı bildiriye tamamen tezat teşkil ediyor.

  “KATKILAR İÇEREN İLAÇ VE TIBBİ CİHAZLAR İNANCIMIZI TEHDİT EDİYOR"

  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl, helal olmayan katkılar içeren ilaç ve tıbbi cihazlara ilişkin açıklamalarda bulundu.Erdöl, ilaç ve tıbbi cihaz üretiminde yaygın olarak kullanılan hayvan ve insan kaynaklı bazı bileşenlerin Müslüman tüketicileri endişelendirdiğini aktararak, şu bilgileri verdi: "Gıda ve ilaç endüstrisinde önemli miktarda hayvansal ürünlerden elde edilen katkı maddeleri kullanılmaktadır. Özellikle de omurgalılarda bulunan lifli bir protein olan kollajenden hidroliz yoluyla elde edilen jelatin başlı başına bir sorun teşkil etmektedir. Jelatinin gıda, kozmetik ve ilaç sanayinde oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Ülkemizde, yoğun bir şekilde batılı ülkelerde üretilen jelatin kullanılmaktadır ve bu ürünün ana kaynakları içerisinde, ekonomik ve teknik bazı avantajları nedeniyle ağırlıklı olarak domuz deri ve kemikleri yer almaktadır.


  (Devam‎ iin: HELAL İLAÇ” DÖNEMİNİN İYİCE YAKLAŞTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: MALEZYA HELAL GIDA FUAR KURUMU MIHASIN CEOSU GİMDESİ ZİYARET ETTİ…

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/11/2017 00:29 (233 okuma)

  konferans MALEZYA HELAL GIDA FUAR KURUMU MIHASIN CEOSU GİMDESİ ZİYARET ETTİ…

  Uzun yıllar Malezya’da Helal Gıda Fuarını aksatmadan her yıl gerçekleştiren MİHAS jeosu Ahmad DZUHRİ ve Malezya Dış Ticaret kurumu olan MAtrade’den Megat Iskandar Ahmad DASSILAH ve İstanbul şubesinden Eyub GİMDES’i ziyaret ettiler.Ziyaret esnasında MİHAS’ın fuarı ile İstanbun Helal ürünler Fuarının birlikte yürütülebilme şartları üzerinde görüşmeler yapıldı.2018 Nisanında Kualalumpur’da gerçekleştirilecek fuara GİMDES’ten sertifikalı Firmalardan büyük bir katılımın sağlanması konusunda iki tarafın da çalışmalar yapması kararlaştırıldı.  (Devam‎ iin:
  MALEZYA HELAL GIDA FUAR KURUMU MIHASIN CEOSU GİMDESİ ZİYARET ETTİ…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: FRANSA İSLAM MERKEZİ HEYETİ GİMDESİ ZİYARET ETTİ…

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/11/2017 00:27 (210 okuma)

  konferans FRANSA İSLAM MERKEZİ HEYETİ GİMDESİ ZİYARET ETTİ…

  Merkezi Pariste olan Fransa İslam konseyi Başkanı Ahmet OĞRAŞ, AVS france- Helal sertifika kurum başkanı Fouad IMARRAINE, Fransa İslam Konseyi yönetim kurlu üyesi Adem Bey GİMDES’i ziyaret ederek bir müddet GİMDES başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER ile görüştüler. Fransa’daki hizmetlerinde ihtiyaç duyulduğu ahvalde GİMDES’in kendilerine her türlü desteği vemeye hazır olduğunun bilinmesi hususu vurgulanarak misafir heyet uğurlandı  (Devam‎ iin: FRANSA İSLAM MERKEZİ HEYETİ GİMDESİ ZİYARET ETTİ…) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: GİMDES TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMANI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/11/2017 00:25 (357 okuma)

  konferans GİMDES TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMANI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

  GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER beraberinde Hukuk işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Hakkı AYGÜN, Teknik Kurul üyesi Abdulhamit AKSEL olmak üzere TBMM başkanımız İsmail KAHRAMAN’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında GİMDES'in çalışmaları hakkında bilgi arzedildi. GİMDES ve DHV’nin kamu yararına olması için gerekli müracatın yapıldığı Yüksek okul projemiz için Arsa ihtiyacımızı Arsa ofisine gerekli müracaatların yapıldığı bilgisi kendilerine arzedildi. Daha sonra teşekkür ve sağlık dileklerimiz ifade edilerek vedalaşıldı.  (Devam‎ iin: GİMDES TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMANI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ) Kategori: Haber Haber Haber!

  Haber Haber Haber!: OBEZİTE VE KORUNMA ÇARELERİ...

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/11/2017 02:49 (811 okuma)

  konferans OBEZİTE VE KORUNMA ÇARELERİ..

  . Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER


  Önemli bir tehlike ile karşı karşıyayız!
  Hangi iş ile uğraşıyor olursak olalım bu mesajımızı mutlaka okumalı ve hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için gerekli tedbirleri bir an önce almalıyız.

  Hastalıkların yarıdan fazlasının temel nedeni beslenme ile ilgili. Ya düzensiz ya da dengesiz beslenme sonucu şekerden tansiyona, kalp krizinden solunum rahatsızlıklarına kadar pek çok hastalık ortaya çıkmaktadır. Aşırı kilolu olmak ya da kilo alamamak başlı başına bir hastalık. Ülkemizde köyden kente göç sonucu yaşanan fastfood alışkanlıkları bunları tetiklemektedir. Çocuklarımızı ya da kendimizi ödüllendirmek için yediğimiz fasfood ürünler aslında ödülden ziyade bir ceza. Bir de bunun üzerine aşırı hormonlu, suni gübreli hızlı yetiştirilmiş sebze ve meyvelerin sebep olduğu kanserojen etkiyi ekledikmi karşımıza bugünün Türkiye’sinde yaşanan gerçekler çıkıyor.

  TÜRKİYE, OBEZİTEDE AVRUPA 1.Sİ DÜNYA 8.Sİ OLMUŞ

  Sağlık Örgütlerinin verilerine göre TÜRKİYE AŞIRI ŞİŞMANLIKTA AVRUPA 1.Sİ DÜNYA 8. olmuş durumda.Ülkemizin nüfusunun hızla yaşlandığı düşünüldüğünde bu durum daha fazla hastalıklara sebep olacaktır. Ayrıca ekonomiye getireceği yük de cabası. Çare doğru beslenme bilincinin yaygınlaştırılması. Dengeli ve düzenli beslenmeyi devamlı bir şekilde sağlayabilmektir. Torunlarımızla sağlıklı bir şekilde uzun ve mutlu bir ömür geçirmek istiyorsak yapmamız gereken temel iş beslenmemize dikkat etmektir.


  (Devam‎ iin: OBEZİTE VE KORUNMA ÇARELERİ... ) Kategori: Haber Haber Haber!

  
   
  Gimdes Video

  2017 REKLAM SPONSORU
      

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · 17 ramazandÜnya helal gÜnÜnde surİyedeyİz
  · Gİmdes laboratuar analİzlerİnde 2017 Şubat-nİsan ayi raporlari
  · Afrİka madagaskar adasi maurİtİus cumhurİyetİnden mİsafİrlerİmİz vardi...
  · Taa vİyana’dan geldİler, gÖrdÜler, dİnledİler ve yazdilar
  · Helal ve tayyİb İlaca doĞru. akademİk saĞlik platformu gİmdes baŞkani İle gÖrÜŞtÜ.
  · Sakkaroz, glukoz, fruktoz.
  · ’ne yedİĞİmİzİn farkindamiyiz?
  · Bİr helal sertİfİkalama kurumunda olmasi gereklİ Şartlar
  · Yenİden gida raporu yediklerimiz İçtiklerimiz helâl mi? haram mı ? ve sağlığımıza ne kadar uygun?
  · Yedİklerİmİz helal mİ deĞİl mİ??
  · Gİmdes yÖnetİm kurulu mayis toplantisini yapti
  · MÜslÜman tÜrkİye’nİn yÜzaki ‘halal dunya marketlerİ 6 mayis’ta yenİ bİr kardeŞe kavuŞtu...
  · Berat gecemİz hayirlara vesİle olsun…
  · Nİsan 2017’de gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · İftar sofralari ve ramazan kumanyalari reklamlarina dİkkat!
  · MÜslÜman tÜrkİye’nİn yÜzaki ‘halal dunya marketlerİ 6 mayis’ta yenİ bİr kardeŞe kavuŞuyor...
  · Sentetİk tatlandiricilar-e951 aspartam, e950 acesulfame, e954 sakkarinler
  · Bati modernİtesİnİn kurbanlari
  · KÜresel dÜnyada gİmdesİn kÜresel etkİnlİklerİ devam edİyor
  · Halal dunya marketlerİ-ramazan kumanyalari hazirlandi

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.