MÜSLÜMAN’IN SOFRASINDA NELER VAR? - HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİMİZİN 77. SAYISI ÇIKTI !
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  60936265
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MÜSLÜMAN’IN SOFRASINDA NELER VAR? - HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİMİZİN 77. SAYISI ÇIKTI !


  Gönderen:huseyin Tarih: 03/04/2021 03:58
  cuma-mesajı MÜSLÜMAN’IN SOFRASINDA NELER VAR? - HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİMİZİN 77. SAYISI ÇIKTI !

  Mübarek üç ayların başlamasıyla birlikte bizi yıpratan, kirleten ve Rabbimizden uzaklaştıran sahte gündemden kurtuluşumuza vesile olacak göz aydınlığımız bir gündem içindeyiz. Özellikle Ramazan ayı bize neler hatırlatıyor? Ramazan sözcüğünü duyduğumuzda, aklımıza ilk gelen mağfiret ve cennet kelimeleri mi yoksa iftar, bayram alışverişi vb. şeyler mi? Bir ay boyunca neler alıyoruz?

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER hocamız kaleme aldığı “Müslüman’ın Sofrasında Neler Var?” başlıklı makalesinde Ramazan’ın bereketiyle kazanmayı umduğumuz feyzi, bereketi sofralarımıza koyduğumuz şüpheli gıdalarla kaybetmememiz için dikkat etmemiz gereken hususlar üzerinde durmuştur.

  GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ hocaefendi yazdığı “Günaha/Harama Açılan Bir Kapı Da İsraf” başlıklı makalesinde israfın çeşitleri ve İslam’ın israfa bakışı üzerinde durmuştur.

  GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Nureddin YILDIZ hocaefendi yazdığı “Ramazan Ne Ayı Değildir?” başlıklı makalesiyle Ramazan ayında düşülen hataların farkına varmak ve Ramazan ayını en doğru şekilde geçirmenin yolları üzerinde durmuştur.

  GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Fatih KALENDER hocaefendi yazdığı “Oruç İbadetinin Hikmet ve Faydaları” başlıklı makalesiyle orucun hadisler ışığında önemi ve çeşitleri üzerinde durmuştur.

  Yüksek Gıda Mühendisi Merve DİBEKÇİ YURTSEVER hanımefendi yazdığı “İsrafın ve Sonuçlarının İdrakında mıyız?” başlıklı makalesinde israf ve israfa çözüm olarak sunulan yöntemlerin gerçekliği üzerinde durmuştur.

  Ziraat Mühendisi Ümran TATLIYER hanımefendi yazdığı “İsrafa Açılan Kapı: GDO” başlıklı makalede genetiği değiştirilmiş ürünlerin çeşitleri, sebep olduğu zararlar ve Müslüman’ın bu ürünlere karşı duruşu konuları üzerinde durmuştur.

  GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Mustafa MERAL hocaefendi yazdığı “İslam Fıtratını ve Emanetini Muhafaza Edebildik mi?” başlıklı makalesinde fıtratımızı temiz tutma konusunda gıdalarımızın önemi konusu üzerinde durmuştur.

  Yazar Fatma Nilüfer DOĞAN hanımefendi yazdığı “Komşusu Açken Tok Yatanlar” başlıklı makalesiyle ümmetin kanayan yarası olan savaştan kaçan mülteci kardeşlerimize karşı göz ardı edilen hususlar üzerinde durmuştur.

  Diyetisyen Duygu KEÇİCİ hanımefendi yazdığı “Ramazan Ayında Olması Gereken Sofralar” başlıklı makalede orucun vücudumuza nasıl olumlu etkileri olduğu konusu üzerinde durmuştur.

  Ayrıca dergimizde Diyetisyen Büşra ÖNER hanımefendinin Ramazan ayının iftar ve sahur sofralarına uygun tarifleri kaleme aldığı birbirinden güzel yemekleri bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi ayrı önemli ve ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 2


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.