SAĞLIĞIMIZIN YÜREK YARALARI İLAÇLAR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  63357413
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  SAĞLIĞIMIZIN YÜREK YARALARI İLAÇLAR


  Gönderen:huseyin Tarih: 29/08/2008 15:09
  ilaclar SAĞLIĞIMIZIN YÜREK YARALARI İLAÇLAR…..İLAÇLAR…..

  Mon, 25 Aug 2008 19:47:37
  Mesaj:
  selamun aleyküm...
  Çalışmalarınız için sizleri gönülden tebrik ederim...ALLAH yardımcınız olsun... Ben bir öğrenci olarak , Helal ilaç konusunda endişe ediyorum; öyle ki neredeyse çoğu ilaçların, örneğin sıkça kullanılan heparinin, domuz kaynaklı olduğunu duydum... ve helal ilaç üretimine ne kadar ihtiyacımız olduğunu daha iyi görüyorum...

  Bu konuda yardım isterseniz ben yardıma hazırım... Bana mail adresimden ulaşabilirsiniz... benim de bir katkım olsun isterim...

  Mon, 25 Aug 2008 18:55:11
  v.a.s.
  Muhterem Kardeşimiz,
  İlaçlar konusundaki duyarlılığınız için Allah razı olsun. Bugünki İlaç sektörü, Müslümanlar için en bakir ve bundan dolayı da en riskli bir sektör durumundadır. Sağlık sektöründe eğitim görmüş Müslüman doktor ve eczacılarımızın konuya acilen sahip çıkmaları gerekmektedir. GİMDES kurumumuz ve GIDA RAPORU sitemiz bu konuda üzerine düşen hizmetleri yapmaya çalışmaktadır.

  GİMDES Bilim Kurulu İlaç gurubunda çalışmak isteyen doktor ve eczacı kardeşlerimize ve öğrencilerine, bu vesile ile, açık davetimizdir. Belirttiğiniz Heparin birçok ilaç kodekslerinde kullanılmaktadır ve maalesef kökeni çok kere domuz barsağı(*) olmaktadır. Buna benzer pekçok ilacın ana madde ve yardımcı maddelerinde bu risk bulunmaktadır.

  Bugün için en azından bu durumların açığa çıkartılması, Müslümanların tepkilerinin oluşturulması, Sağlık Bakanlığının ve ilaç firmalarının sıkıştırılarak bu yanlış uygulamaların önünün alınması çok hayırlı bir hizmet oluşturacaktır.

  Sağlık ve selamet dileklerimizle
  GİMDES ve GIDA RAPORU
  Dr.Müh.H.K.Büyüközer

  (*)Pharmaceutical grade heparin is derived from mucosal tissues of slaughtered meat animals such as porcine (pig) intestine or bovine (cow) lung.(wikipedia the free encyclopedia)

  Selamun aleykum
  Thu 8/28/08 9:13 PM
  Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için...Sağlık Bakanlığında bu konuyla ilgili uyarı yapabileceğim,protesto edebileceğim bir mail adresi gönderirseniz sevinirim... arkadaşlarımı da bu konuyla ilgili bilgilendirmeye çalışacağım inşaallah...Açıkçası bazen nasıl olacak,bu kadar az kişi bu işin üstesinden gelebilecek mi? diye sormadan edemiyorum... ama ümitsizliğe düşmemeye çalışıyorum... inanıyorum ki bizler gereken gayreti gösterirsek ALLAH ın yardımının bizimle olacağını umuyorum... çoğu insan bu kadar ürünle nasıl başa çıkılacak,aman boşver,bu kadar hassas olmamak lazım deyip pes ediyor.....
  Lütfen siz pes etmeyin....dualarımız sizinle....

  Size bir vaka sunuyorum, yayınlamak isterseniz...

  Nur yüzlü,bir hacı amcam hasta olmuş..
  hastane koridorunda çaresiz bekliyor..onu görünce düşünmeden edemiyorum. bu zamana kadar kim bilir harama düşmemek için nice çabalar sarfetti!!
  Kimbilir kaç kere televizyonu kapatmıştır "aman gözlerim harama dalmasın"diye... hastalık bu...dilinde dualar;ALLAH ım yardım et diye !

  Bir doktor elinde şırıngayla ona yaklaşıyor...Bilmiyor ki hasta, o haramlardan koruduğu vücudu birazdan domuz katkılı ilaçla dolup taşacak..

  Aslında çoğu doktorun şöyle dediğini duyar gibiyim"TEDAVİ BU,HARAMI HELALİ OLUR MU?ÖNEMLİ OLAN İNSAN SAĞLIĞI...NE YAPSIN ÖLSÜN MÜ ADAM?""" ama inanıyorum ki birgün şu hadisin doğruluğunu tüm dünya görecektir inşaallah,

  'Şüphesiz ki Allah sizin şifanızı size haram kıldığı şeylerde kılmamıştır. '(Buhari)

  ve sonuç, amcam doktora dualar ederek ayrılıyor..çoğu kez düşünüyorum acaba bilseydi o ilacı ister miydi? evet ALLAH açlık durumunda zaruri miktarda domuz etinin yeneceğini bildiriyor ama Müslümanların çoğu üretken olamadığı için zarurete muhtaç kalıyoruz..ne yapmalı? Nasıl helal ilaç bulmalı?

  Çaresizlik bunun gibi birşey galiba! Ne yapacağımı bilemiyorum..Reçeteler beni düşündürüyor..Her yer Avrupadan ithal, içinde ne olduğunu bilmediğimiz ilaçlar, gıdalarla dolu...Kendi ülkemizdeki etlere bile güvenemiyoruz..

  Moralinizi bozduysam çok özür dilerim. Ama hastanelerde durum sizin de dediğiniz gibi vahim..Umarım vakfınız kapanmaz,faaliyetleriniz devam eder, birgün GİMDES markalı ürünlerle insanlar karşılaşınca inanın çok dua alacaksınız inşaallah... Yardım teklifim hala geçerlidir inşaallah! protesto edeceğim makamların mail adresini gönderirseniz sevinirim...ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN!!!!

  İşte! Mehmet Akifin "Asımın Nesli" dediği altın kalpli bir örnek insanımızın yüreğinden dökülen mesajını ve aramızda geçen yazışmaları sizlere de sunmaya çalıştık.
  Ey kardeşimiz Allah senden ebeden razı olsun. Rabbim sayınızı artırsın.

  GIDA RAPORUNUN NOTU:

  Bu konuyu 4 yıl önce Sağlık Bakanına bizzat yazdığımız mektupla gündeme getirmiş, ancak ne yazık ki sıradan bir bürakrat suya sabuna dokunmayacak tarzda cevaplamıştı. Biz de bu yazışmaları sitemize taşımıştık. Daha sonraki tarihlerde “İlaçta domuz, Kozmetikte cenin” başlıklı bir yazımızı daha yayına soktuk. Son olarak ta uluslar arası ilaç mafiasının iç yüzünü ortaya çıkardığımız “Tıp Dosyası”nı dikkatinize sunmuştuk.

  İlaçtaki yüreklerimizi yakan tehlikeli durum aynen devam etmektedir. Müslüman doktorlarımız, Müslüman eczacılarımız, Müslüman yöneticilerimiz ve topyekün Müslüman toplum ayağa kalkıp hakkını aramaya teşebbüs etmediği müddetçe de bu zillete mahkumiyetimiz devam edeceğe benziyor. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN....

  bakana yazdığımız mektup ve cevabı
  ilaçta domuz- kozmetikte cenin
  tıp dosyası


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 58


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.