YİNE İTHAL HERBAL ÜRÜNLER
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  62656338
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  YİNE İTHAL HERBAL ÜRÜNLER


  Gönderen:huseyin Tarih: 25/08/2008 15:02
  İTHAL HERBAL ÜRÜNLERİN OLUŞTURDUĞU SAADET ZİNCİRLERİ YUVA YIKMAĞA VE OCAK SÖNDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

  Gönderenin İsmi: ERDAL
  Gönderenin Emaili: .........@hotmail.com
  Mesaj: Merhabalar! Bir bedua edicem lütfen bunu yayınlayın...

  Battım! Bittim! Eşim, aşım, işim hepsi gitti, mahvoldum. Allahım sen bu herbalife belasıyla beni tanıştıranlara, sebeb olanlara gülmek nasip etme. İki yakaları bir araya gelmesin Allahım.


  Biz yayın hayatına başladığımız günden beri bu konuları kamu oyunun dikkatine sunmaya çalıştık. İlgilileri ikaz etmek için elimizden geldiğince gayret ettik. Ama nafile, GIDA TERÖRÜ heryerde pervasızca icrayı faaliyet ettiği gibi, herbalife, amvay ve benzeri kuruluşlarda da supervizör, distribüter sıfatları içerisinde bilgisiz, bilinçsiz, icabında küstah ve küfürbaz birtakım insanların yetkilendirilerek, sağlık gibi çok önemli ve hassas bir konuda icrayı faaliyette bulunduklarını görüyoruz. Bugüne kadar bu konuda sitemizde yayınladığımız yazılar herbal ürünler incelendiği ve bilhassa bu yazılarımızın sonuna eklenen yorumlar gözden geçirildiği taktirde haklılığımız daha net anlaşılacaktır. Bu yorumlarda ve bu yorumların dışında mail adreslerimize gelen yüzlerce mesajda bu konuda da birşeylerin doğru yürümediği, düzgün gitmediği anlaşılmaktadır. Kamu oyunu ve yetkilileri uyarmak ve bu saadet zincirleri şeklinde yalan dolanla birçok insanımızı hem sağlıkları yönünden, hem maddi zararları yönünden mağduriyetlerine sebep olan bu oyuna son verilmesi için bize gelen yüzlerce mesajdan birkaç tanesini daha yayınlayarak uyarılarımıza devam etmek istiyoruz.

  Gönderenin İsmi: Aylin .........
  Gönderenin Emaili: .........@hotmail.com
  Mesaj: Yurt disindan yaziyorum Turkce klavyem yok ne yazik ki.

  Herbalife ile ilgili yazdığınız haberlere bayılıyorum. Ben bu işte sağlığımı ve binlerce dolarımı kaybettim, ailemle aramı actım, hırsız ve dolandırıcı sürüsüyle etrafımı cevirdiğim icin başıma gelmeyen kalmadı. Bir kişiyle yaptığımız e-mail yazışması sitenizde kismen yayınlanmış.

  Herbalife ile ilgili ilginc bir yazı okudum. Herbalife, hisseleri borsada el degistiren bir firma oldugu icin Amerika'da belli açıklık kurallarına uymak ve yatırımcılarına iyi ve kötü olup biten olayları bildirmek zorunda. Iste bunlardan birisi, Herbalife Firmasının kendi hissedarlarına yaptığı açıklama:

  http://ir.herbalife.com/phoenix.zhtml?c=183888&p=irol-newsArticle&ID=1133909&highlight=

  In April 21, 2008, the Ministerio de Sanidad Y Consumo, Spain's Ministry of Health, issued a “Recommendation of precaution when consuming products of the Herbalife brand.” The company is in an ongoing discussion with the agency and is providing the final section of its dossier on April 23, 2008 as previously agreed. As the company has noted in its previous public filings, from time to time it receives inquiries such as the one from Spain and cooperates fully with the authority involved. Herbalife will continue to cooperate with Spanish authorities to help them more fully understand the scientific issues involved and the safety of our products.

  Nisan 21 2008 de Ispanyol Sağlık Bakanlığı Herbalife markalı ürünleri kullananlar icin bir uyarı yayınladı. Uyarı bu ürünlerin kullanıcılarında görülen "şüpheli karaciğer bozukluğu" olaylarına dikkat cekiyor ve kullanıcıları dikkatli olmaya davet ediyor.

  Herbalife firmasi da İspanyol makamları ile her türlü tibbi bilgi alışverişinde bulunup, bu ürünleri daha iyi anlamalarına yardımcı oluyormus… falan filan…şekline bir bildiri yayınlamış.

  Ispanya'da bu firma 1998 ve 2004 de iki tane extravaganza ( binlerce distributorun katildigi uluslararasi toplanti) yapti. Ustelik Haziran 2008 de Barselona'da bir tane daha yapilacaktı. İspanyol Sağlık Bakanlığının, bütün turistik gelirleri önemsemeyip cok cesur bir şekilde böyle bir uyarıyı yayınlamaları halklarının sağlığına ne kadar önem verdiklerini gosteriyor.

  Yaptiginiz mukemmel hizmet icin tesekkurler.

  Gönderenin İsmi: ahmet
  Gönderenin Emaili: ..............

  Mesaj: bu herbalifeden uzak durun ben arkadaş hatırına kullandım pişman oldum, neden biliyormusunuz? İnsana acayip şekilde zindelik veriyor, hakikaten sabah erkenden kalkıyorsun. Peki ya sonrası...Ömür boyu kullanmayacagız herhalde bunu... Bi dünya para.Hadi parasını boş ver ben hapla mı yaşayacagım? neyse 3 aylık kullanımdan sonra bitti ilaçlar. hergün sabah içtigim vitamini bıraktım, ne yapayım ömür boyu devam edecek degiliz ya... Sonra bi halsizlik sanki ölüyorum. ayriyeten bir de kabızlık başladı. Tam 7 gün öldüm, dirildim.Doktora gittim gizli sarılık olabilir dediler kan aldılar falan tahlih mahlil çok şükür bir şey çıkmadı, ama halsizlik ve kabızlıktan ölüyorum.

  2 ay sonra kendime anca gelebildim.Bana satan arkadaşım bu olaya şahit ama hala aynı işe devam ediyor ve hala bana distiribitörlük teklif ediyor. Demek ki bu işi yapanlarda bi şeyler eksik. neyse bu beni ilgilendirmez. Ben bu ilaçları kullanmak isteyenler varsa dikkatli olsun. Bu benim başımdan geçen sadece bir konuydu daha bir çok saçmalıklar var. Lütfen bu ilaçlardan uzak durun bu ilaçları sadece ahmaklar kullanır. Fatura bile kesmiyorlar ki. 30 günlük para iadesi diyorlar, istemeye gidiyoruz faydası olmadı diye, sen düzenli kullanmadın ondan diyorlar. zaten elinde fatura da yok ki itiraz edemiyorsun.neyse daha ben çok anlatırım da degmez bunlara. ama şunu unutmayın herşeyin bir sonu oldugu gibi bunun da bir sonu var...

  zeynep Ö………
  mail: ………..@hotmail.com

  Sitenizi tebrik ediyorum.Sizin aracılığınızla herbalife denilen zararlı virüs grubuna bir çift söz etmek istiyorum.Tüm mazlum ve mağdurlar adına. Hangisini saysam bilmiyorum okulunu bırakan mı, arabasını satan mı eşini boşayan mı, inanın bunlar uydurmaca değil hepsine çevremde şahit oldum.

  Az kaldı süpervizör safsatasıyla bana da 6000 YTL kredi çektiriyorlardı Allah kayırdı özellikle Ankarada bu işi yapan abdullah meymenetsizi soyadını unuttum ama lafım ona. Bu titan zincirinde tepede. Allah tepesi üstüne devirsin inşaalllah onun ve onun gibilerin TOPUNUN ALLAH TOPLUCA BELASINI VERSİN.......
  sehir: Istanbul

  Bu yazı için ALLAH razı olsun.Biz de 5 sene önce bu davete kulak verip toplantılarına katıldık.Ama bir olay bizi oradan çekip aldı ELHAMDULİLLAH.
  Bize sistemi anlatan (Zümrütlüğe yükselmiş bir bayandı) bizi pırıltılı dünyalara götürdü sunumu boyunca. Çocuklarımızı lüks okullarda okutabilecektik,kimseye muhtaç olmayacaktık...vs..Her kelimede fakirlik aşağılanıyor, Süflilik olarak yansıtılıyor ve hatta fakir insanların aptal oldukları salık veriliyordu. Bunlar bizi rahatsız ederken en son konuşması içinde “ARTIK BİZ PARA SIKINTISI ÇEKMİYORUZ TEK SIKINTIMIZ BU AY ARABAMIZI PASAT MI ALSAK BORA MI ALSAK DİYE DÜŞÜNÜYORUZ TEK SIKINTIMIZ BU.” bu cümle bizi kendimize getirdi ve eyvah eğer kazandığımız parayı hayıra değil de gayrıya harcayacak ve ALLAH'tan uzaklaşacaksak kalsın. Fakir kalmaya razıyız ALLAHIM.SENİN RASULUN DEMİYOR MU FAKIRLERİ SEVİN. DİYE ..DİYEREK AZICIK AŞIM AĞRISIZ BAŞIM DEYİP ORADAN AYRILDIK ÇOK ŞÜKÜR.AMA BUNLARA İNSANLARIMIZ İTİBAR EDİYORLARSA BUNDA MÜSLÜMAN ZENGİNLERİN DE PAYI VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM…….

  ALLAH RAZI OLSUN DİYOR MÜSLÜMANLARI GERÇEK KİMLİĞİNE KAVUŞTURACAK OLAN YİNE BİZİM KENDİMİZE GELMEMİZ YOLUNDAN GEÇECEKTİR TEMENNİSİYLE HEPİNİZİ ALLAHA EMANET EDİYORUM.

  Yüzlerce pişman olmuş, içi yanmış, ocağı sönmüş ve yüreği bu duruma düşürenlere beddua ile dolmuş insanların mesajlarından birkaç örnek vermeye çalıştık. İlgilileri yeniden göreve davet etmek istiyoruz. Son bir defa daha halen bu oyunun içerisinde rol alan insanlarımıza çağrıda bulunmak istiyoruz.

  isim: filiz
  mail: j.....@hotmail.com

  SLM BEN HERBALİFE GET TAKIMINDAYDIM. ÜRÜNLERDEN NE SONUÇ ALINIYOR, NE DE PARA KAZANABİLİYORSUNUZ. HEPSİ SAHTEKARLIKTAN BAŞKA BİRŞEY DEGİL. İNANIN Kİ ÇOK FAZLA ZARARIMIZ OLDU. SİZE PARA KAZANDIKLARINI SÖYLÜYORLAR VE ÇOK YÜKSEK RAKAMLAR DİYORLAR. HALBUKİ YOK ÖYLE BİR KAZANÇ. KAZANÇLARINI GÖSTEREN BANKA MAKBUZU İSTEYİN AMA GÖSTEREMEZLER. ÇÜNKÜ ÖYLE BİR KAZANÇLARI YOKTUR. GELELİM ÜRÜNLERE, İNANIN Kİ HİÇ SONUÇ ELDE EDİLEMİYOR. KENDİM KULLANDIM SAGLIK SORUNLARIYLA KARŞILAŞTIM VE HEMEN BIRAKTIM. HEPİNİZİ UYARMAK İSTEDİGİM İÇİN BURADAYIM. KANMAYIN BU SAHTEKARLARA. İNSANLARI SÖMÜRMEKTEN BAŞKA HİÇ BİŞEYLERİ YOK BUNLARIN. AMA BUNLAR YANLARINA KAR KALMAZ.............

  HERBALCİLERE AÇIK MEKTUP

  Farkındamısınız? Hepiniz adeta birbirinizin fotokopisi gibisiniz. Mutlaka ya anneniz, ya babanız, ya nineniz, ya da dedeniz, yıllardır doktorların bir türlü çare bulamadığı esrarengiz hastalıklarını bu herbal mereti ilaçlar mucizevi bir şekilde hallediverdi.

  Hepizin sanal bir dünyası var. Herbal firmasının ve ürünlerinin sınırlarını çizdiği bu sanal dünyada gerçeklerden habersiz, saadet zincirleri kıskacında çevre dostlarınızı yolunacak tavuk gözü ile bakarak, sanal dünyanıza konan o zenginlik hedefine doğru dolu dizgin koşturuluyorsunuz.

  Çoğunuz bu işin uzmanı değilsiniz. Ne bu ürünlerden anlarsınız, ne de bu ürünlerin yapımında kullanılan katkı maddelerinden ve teknolojilerinden anlarsınız. Bütün derdiniz var mı yokmu para. Adeta hipnotizma olmuş gibisiniz. Beyinleriniz yıkanmış. Size ezberletilenleri papağan gibi tekrar ediyorsunuz. Onun için birbirinizin fotokopisi gibisiniz. Diliniz de genellikle saygısız ve edepsiz.

  Bu oyunun para kazanma numaralarını iyi öğrenmişsiniz de bu oyunun yarın başınıza öreceği çorabın vahametini göremiyorsunuz. Bu işe ilanihaye devam edemiyeceksiniz.Ya sağlığınız aniden tehlikeli boyutta bozulunca iş işten geçmiş ah ben ne yaptım pişmanlığı içerisinde çaresiz kalacak veya hesap gününde kandırdığınız insanlar için sorgulandığınızda saçınızı başınızı yolacak ama bir çare bulamayacaksınız. İşte oyunun bu tarafı için biz insanlarımızı, sizleri uyarmaya çalışıyoruz.

  Yol yakınken bu işten vazgeçin. Bizim size son tavsiyemiz bu olsun.
  Sağlık ve selamet dileklerimizle
  GIDA RAPORU


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.78
  Toplam Oy: 65


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.