HELAL VE TAYYİB YAŞAM SİSTEMİMİZİ BİR GECEDE TARÜMAR EDEN YILBAŞI KUTLAMALARI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
şu an bu bloğun içeriği yok.

Günün Hadisi
şu an bu bloğun içeriği yok.

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49196181
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL VE TAYYİB YAŞAM SİSTEMİMİZİ BİR GECEDE TARÜMAR EDEN YILBAŞI KUTLAMALARI


  Gönderen:huseyin Tarih: 31/12/2015 04:02
  kadir HELAL VE TAYYİB YAŞAM SİSTEMİMİZİ BİR GECEDE TARÜMAR EDEN YILBAŞI KUTLAMALARI…

  “Bilin ki dünya hayatı ancak bir oyun, eğlence, bir süs, aranızda bir övünme ve daha çok mal ve evlât sahibi olma isteğinden ibarettir. “
  Hadid/20

  Helal ve Tayyib yaşam sisteminin şekli ve çerçevesi son kitabımız olan Kur’anı Kerim ve Peygamberimiz(s.a.v.) tarafından tesbit edilmiştir. Bu şekil ve çerçevenin içinde yer almayan, batı modernitesinin empoze ettiği, yılbaşı kutlama ve eğlenceleri bu sebeple asla tasvib edilemez.

  Dünyanın yarısı aç-bîilaç diğer yarısı oyun, eğlence, işret, israf, kırıştırma, gününü gün etme peşinde… Hem de fakir fukara halkları sömürdükleri paralarla, onların yer altı, yer üstü servetlerinin gelirleri ile.. Üstelik yakın çevremiz, müslümanların akan kanları ile kan gölü haline gelmişken, feryadları yer göğü inletirken bu çılgınlık furyası nedir?

  Çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmayı; çağdaş medeniyete ulaşanların oyun, eğlence işret ve kırıştırma hayatını örnek almak olduğunu sananlarca yıllardır halka kanıksandırılmaya çalışılan, Yılbaşı âlemlerinin sonucu olarak, ortaya çeşitli rezaletlerin yaşandığı “Yılbaşı” eğlence, işret manzaraları çıkmıştır.

  Her Yılbaşı öncesi Noel babalarla, tombalalarla, kırmızı külotlarla, türlü türlü süsler ve noel ağacı süslemeleriyle Yılbaşı’nı özendirenler, Alkollü içeceklerin su gibi tüketilmesine, fuhuş oranının artmasına ve her türlü ahlaksızlığın yaşanmasına ortam hazırlayanlar, yılbaşı gecesine yaklaşırken, yılbaşı etkinliklerine yönelik içkili, dansözlü eğlencelerde ve günlük kiralık ev ilanlarında tavan yaptırıyorlar.

  “Tüketim çılgınlığı, haz ve eğlence kültürü teşvik edilerek başta gençlerimiz olmak üzere milletimizi var eden yüce değerler yozlaştırılmaya çalışılmaktadır. Dünyanın farklı coğrafyalarında kimileri hayatta kalabilme mücadelesi verirken dünyayı bir eğlence gezegeninden ibaret görmek ne hazin bir manzaradır. İşte ömür sermayemizden bir yılımızı daha geride bıraktık. Yeni bir yılın eşiğindeyiz. Hayat defterimizden bir sayfayı daha eksiltmek üzereyiz. Yarınlara dair planlar yapıyor, hayaller kuruyoruz.

  Ancak bu noktada hepimize önemli bir vazife düşüyor. Her birimizin, dünümüz ve bugünümüzün muhasebesini yapması gerekiyor. O büyük gün gelmeden, fırsat elden gitmeden, sayılı nefeslerimiz tükenmeden kendimizi sevap-günah, hayır-şer, iyi-kötü konularında hesaba çekmemiz gerekiyor. Bize bu gecenin çirkinlikleri yaşatma yolunda reklam yapan bu maksat için, bizi helal ve tayyib yaşam sistemimizden uzaklaştırmayı hedevleyen yılbaşı eğlenceleri tuzağına düşmemeliyiz.

  Necip Fazıl’ın da dediği gibi "Eski çınar şimdi Noel ağacı; Unutmayalım ki;’’Biz yılbaşında hediye getiren noel babanın değil, Miraç’tan ’’Namaz’’ getiren, Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v)’in ümmetiyiz.

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 13


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.