HELAL YAŞAM REHBERİ 73. SAYISI ÇIKTI!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  54445068
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL YAŞAM REHBERİ 73. SAYISI ÇIKTI!


  Gönderen:huseyin Tarih: 05/08/2020 07:26
  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ 73. SAYISI ÇIKTI!

  “SON VEDADA NEDEN RİBÂ?”


  İçinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde Bâtıl her yerimizi kuşatmaya çalışıyor. Tıpkı İblisin “Sonra elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve sen onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın." (A’raf, 17) demesi gibi. Bunu da en çok ekonomiye dair sistemleri ellerinde tutarak yapıyorlar. Sokaklarımızda her adım başı banka veya atm görebiliyoruz. Neyi, kimlere emanet ettiğimizin farkında mıyız? Sırtımızı kime yasladığımızın? Bu dertle ele aldığımız faiz kavramını, bulunduğumuz halin farkına varmak ve bu hale bir cevap bulmaya çalıştığımız yeni sayımızı sizlere sunarız…

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, yaşadığımız müsibetlerden sonra ibret alıp yönümüzü değiştirecek miyiz sorusu üzerinde durmuştur.

  Fatih KALENDER hocaefendimizin ise yazdığı “Allah ve Resulüne Karşı Savaş Açanlar” başlıklı makalesinde faiz, faizin çeşitleri ve faize dair hükümler üzerinde durmuştur.

  Doç. Dr. Alpaslan TANOĞLU beyefendinin kaleme aldığı “Fonksiyonel Dispepsiye (Hazımsızlık) Bilimsel Bakış ve Hazımsızlıkta Sağlıklı Helal Bir Besin Olan: Bal” başlığıyla hazımsızlık ve çözümü üzerinde durmuştur.

  Nureddin YILDIZ hocamızın yazdığı “Allah Resulü Son Vedasında Neden Faizden Bahsetti?” bir Müslümanın faize bakış açısı ve bunun önemi üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ hocamız ise “Müslüman Faizi Nasıl Yer?” başlığıyla ünlü düşünürlerin faize bakış açısı ve faiz yasağının amacı üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Ahmet AKIN hocamızın yazdığı “Kadim Güzel Ailemizin Dünü Bugünü” konu başlığıyla aile kavramının nasıl değiştiği üzerinde durmuştur.

  Dr. Şerafeddin KALAY hocamız ise “Savaş Ahlakı” başlıklı makalesinde Allah Resulünün katıldığı savaşların nasıl olduğu üzerinde durmuştur.

  Veteriner Hekimi M. Zeki AYGUR’un “Sistematik Gıda Irkçılığı-Açlık Notları” başlıklı yazısında ırkçılığın boyutları ve dünyadaki açlık istatistikleri üzerinde durmuştur.

  Osman Nuri TOPBAŞ hocaefendimizin “Allah’a Verilen Karz-ı Hasen” bir Müslümanın parasını nasıl yönetmesi gerektiği üzerine durmuştur. Birbirinden değerli hocalarımızın kalemlerinden hepsi ayrı önemli ve hepsi ayrı güzel makalelerimizi dergimizde bulabilirsiniz.

  Ayrıca dergimizde Diyetisyen Seher USTA hanımefendinin “Pratik ve Lezzetli Ev Yapımı Sağlıklı Tarifler” konu başlığı ile kaleme aldığı birbirinden güzel evde yapabileceğiniz tarifleri bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.