HELAL YAŞAM REHBERİ 70. SAYISI ÇIKTI!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51368446
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL YAŞAM REHBERİ 70. SAYISI ÇIKTI!


  Gönderen:huseyin Tarih: 30/01/2020 07:24
  konferans Piyangodan Helal Rızık Olur mu?

  Çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmayı, çağdaş medeniyete ulaşanların oyun, eğlence işret ve kırıştırma hayatını örnek almak olduğunu sananlarca yıllardır halka kanıksandırılmaya çalışılan, Yılbaşı âlemlerinin sonucu olarak ortaya çeşitli rezaletlerin yaşandığı “Yılbaşı” eğlence manzaraları çıkmıştır. Üstelik bugüne özel çekilen piyangodan beklentisi olanlar, buradan gelen para ile camiiler açacağını söyleyen insanlarımız mevcut… İşin aslı neymiş, rızık kimden gelirmiş, piyangodan çıkan paranın bize hayrı neymiş gibi konuları bu sayımızda ele aldık.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, günümüzdeki pek çok ailenin, çocuklarını evdeki televizyon ve bilgisayarla bilinçsiz bir şekilde oyalarken nelere yol açtığı üzerinde durmuştur.

  Fatih KALENDER hocaefendimizin ise yazdığı “Yemek ve İçmekte Ölçü” başlıklı makalesinde yeme-içmekteki miktarları; farz, mendup, mekruh ve haram kısımları üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Tevhid AYENGİN hocamızın kaleme “Şans Oyunlarının Hükmü Nedir?” başlığıyla şans oyunlarının üzerimizdeki etkileri ve fıkhi boyutu üzerinde durmuştur.

  Dr. Şerafeddin KALAY hocamızın yazdığı “Küfür Tek Millettir!” konu başlığıyla Allâh yolunun yolcularına karşı İblis’in tahriki ve teşvikiyle bir araya geldikleri üzerinde durmuştur.

  Nureddin YILDIZ hocamızın kaleme aldığı “Kalplerimizdeki Hançer” başlıklı yazısında içimize sızan liberalizm ve onun yavruları olan bencillik, ben eksenli hayat anlayışı, putlaşan dünya nimetleri, doyumsuz zevklerimizi ilahlaştırışımız üzerinde durmuştur.

  Köşe Yazarı Sema MARAŞLI hanımefendinin yazdığı “Kadınlar Böyle mi Güçlü Olacak?” başlıklı makalesinde başta reklamlar olmak üzere günümüzde kadınlar üzerinden ne yapılmaya çalışılıyorun üzerinde durmuştur.

  GİMDES Baş Denetçisi ve Gıda Mühendisi F. Füsun MENTEŞ hanımefendinin kaleme aldığı “Özel Günler Gerçekten Özel mi?” konu başlıklı yazısında dini günlerle kapitalist sisteminde arasındaki farklar üzerinde durmuştur.

  GİMDES Veteriner Hekimi M. Zeki AYGUR’un “Sade Yaşamayı Öğrenmek” başlıklı makelesinde hayatımızın nasıl görünmesi gerektiğine dair yanılgılar üzerinde durmuştur.

  Ayrıca dergimizde “Glutensiz Beslenme” konu başlığı ile kaleme alınan birbirinden güzel evde yapabileceğiniz tarifleri bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.