HELAL YAŞAM REHBERİ 72. SAYISI ÇIKTI!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  57447444
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL YAŞAM REHBERİ 72. SAYISI ÇIKTI!


  Gönderen:huseyin Tarih: 15/06/2020 22:46
  bereketli-cuma HELAL YAŞAM REHBERİ 72. SAYISI ÇIKTI!

  İnsan neslini yaratıp belli bir zaman için yeryüzüne yerleştiren sonsuz kudret sahibi Allah (c.c.), ilk Peygamberinden itibaren gönderdiği Peygamberleri vasıtası ile de adını İslam olarak bildirdiği bir yaşam düzeni içerisinde yaşamalarını öğütlemiştir. İnsanlık, tarih boyunca zaman zaman bu yaşam tarzına karşı gelmiş, yanlışlar yapmış ve her seferinde bedelini büyük belalarla, musibetlerle ödemek zorunda kalmıştır. Yine böyle bir süreçten geçiyorken insanoğlu, sizce aklı başına mı gelmiştir? Yoksa küfrün yine küfrü mü artmıştır? Yeni normalde bizi neler bekliyor? Gibi sorulara cevap bulmaya çalıştığımız yeni sayımızı sizlere sunarız…


  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, … kaleme aldığı “Yeni Dünya Düzeninde Bizi Neler Bekliyor?” başlıklı makalesinde Korona virüs …sürecinde sıkça dillendirilen yeni düzenin nasıl olacağının üzerinde durmuştur.

  Fatih KALENDER … hocaefendimizin ise yazdığı “Fıkhi Boyutuyla Yapay Zekâ” başlıklı makalesinde son zamanlarda çok konuşulan teknolojik gelişmeler ve bu gelişmeler karşısındaki duruşumuz üzerinde durmuştur.

  Doç. Dr. Alpaslan TANOĞLU … beyefendinin kaleme aldığı “Koronavirüs Günlerinde Ruh ve Beden Sağlığımız: Süreçte Ne Öğrendik? Çıkaracağımız Dersler Neler Olmalı?” başlığıyla yapmamız ve yapmamamız gereken şeyler üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Ahmet AKIN… hocamızın yazdığı “Materyalizm Çağında Masum Kalabilmek: Kendini Aldatmadan Yaşayabilmek” konu başlığıyla haz ve hız çağındaki insan ahvalleri üzerinde durmuştur.

  Nureddin YILDIZ … hocamızın yazdığı “İnternet ve Ötesi” konu başlığıyla hayatımızın her alanını kaplamış durumda olan internetin hududları ve nasıl sakınmamız gerektiği üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ … hocamız “Mahlûku Hâlık Yerine Koymak Ne Demek?” başlığıyla insan ve Rab arasındaki sınırlar ve problemler üzerinde durmuştur.

  Dr. Öğr. Üy. Mücahit GÜLTEKİN … hocamız ise “Biyoteknoloji Şirketleri ve Geleceğimiz” başlıklı makalesinde biyoteknoloji şirketi nedir, nasıl işler, yeni normal sistemimiz nasıl olacak gibi sorular üzerinde durmuştur.

  GİMDES Denetçisi ve Veteriner M. Zeki AYGUR’… un “Normale Dönerken Yeni Normlar Oluşturmak” başlıklı yazısında koronadan sonraki yenidünya düzeni üzerinde durmuştur.

  Fatma TOKSOY… hanımefendinin “Kalpleri Yumuşatan Helal Yiyecektir” konu başlıklı makalesinde Ahmet b. Hanbel’in hayatında helalin önemine dair örnekler üzerinde durmuştur.

  Geçen ay ilk defa yayınladığımız okuyucu köşemizde bu sayımızda ise ağırlıklı olarak GİMDES Gönüllüleri… nin karşılaştığı sorunlar, yaşadıkları anılar üzerinde durulmuştur.

  Ayrıca dergimizde Uzman Diyetisyen Havva ARIN … hanımefendinin “Mevsime Uygun Tarifler ve Püf Noktalar” konu başlığı ile kaleme aldığı birbirinden güzel evde yapabileceğiniz tarifleri bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

  bereketli-cuma


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.