“BU GİDİŞ NEREYE?”-HELAL YAŞAM REHBERİ 74. SAYISI ÇIKTI!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61705874
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  “BU GİDİŞ NEREYE?”-HELAL YAŞAM REHBERİ 74. SAYISI ÇIKTI!


  Gönderen:huseyin Tarih: 08/10/2020 02:21
  konferans “BU GİDİŞ NEREYE?”
  HELAL YAŞAM REHBERİ 74. SAYISI ÇIKTI!

  Batıl son derece cüretkâr ve etkin bir dalga oluşturma adına, ellerindeki tüm vasıtaları harekete geçirmiş bulunuyorlar. Aileyi, nesli ve insana ait değerleri yıkma hedefiyle, sinsice yürüttükleri projelerinin bugünlerde deşifre olmasından da son derece rahatsız oldukları anlaşılıyor. Peki, onların tüm bu saldırıları karşısında biz ne yapıyoruz? Bu sorudan yola çıkarak ele aldığımız Tekvir Suresi 26. Ayeti kerimesi ile, bulunduğumuz halin farkına varmamız ve bu hale bir cevap bulmaya çalıştığımız yeni sayımızı sizlere sunarız…


  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, yaşadığımız bu çağda üzerimizdeki müsibetlerin farkında olup olmadığımız ve bu kadar olayın içerisinde nerede durduğumuz soruları üzerinde durmuştur.

  Fatih KALENDER hocaefendimizin ise yazdığı “İslam Fıkhına Göre: Borsa” başlıklı makalesinde borsa, çeşitleri ve borsaya dair hükümler üzerinde durmuştur.

  Nureddin YILDIZ hocamızın yazdığı “İnsanın Tamiri Mümkündür” birbirimizi hata edişimize göre değil, hatalarda ısrar etme veya hatadan dönmeye göre değerlendirmemiz üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Ahmet AKIN hocamızın yazdığı “Güçlü Ailede Güçlü Kadın ve Güçlü Erkek” konu başlığıyla aile kavramı, kadın ve erkek üzerinde durmuştur.

  Av. Kübra Elif EDİZ hanımefendinin “İstanbul Sözleşmesi Yaşatmaz!” başlığıyla içinde bulunduğumuz postmodern dünyadaki bu sözleşmenin içeriği üzerinde durmuştur.

  Dr. Şerafeddin KALAY hocamız ise “Birlik ve Ayrılığın Eşiğinde: Kadın ve Erkek” başlıklı makalesinde İslam’ın kadına, erkeğe ve aileye bakışı üzerinde durmuştur.

  Veteriner Hekimi M. Zeki AYGUR’ un “Tüketirken Tükenmek” başlıklı yazısında tüketmenin insandaki etkileri üzerinde durmuştur.

  Süleyman AYDIN beyefendinin kaleme aldığı “Ayasofya Açıldı Sıra Kudüs’te” başlığıyla tarihi bu yerlerin önemi, neden önem vermemiz gerektiği ve nerelerden başlamamız gerektiği üzerinde durmuştur.

  Sema Maraşlı hanımefendinin “Haram Yiyenin Basireti Kapanır” bir Müslümanın yiyip içmesini nasıl yönetmesi gerektiği üzerine durmuştur. Birbirinden değerli hocalarımızın kalemlerinden hepsi ayrı önemli ve hepsi ayrı güzel makalelerimizi dergimizde bulabilirsiniz.

  Ayrıca dergimizde Diyetisyen Seher USTA hanımefendinin “Pratik ve Lezzetli Ev Yapımı Sağlıklı Tarifler 2” konu başlığı ile kaleme aldığı birbirinden güzel evde yapabileceğiniz tarifleri bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.5
  Toplam Oy: 2


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.