YENİDEN GIDA RAPORU KİTABI 10.BASKISI ÇIKTI…
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49751960
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  YENİDEN GIDA RAPORU KİTABI 10.BASKISI ÇIKTI…


  Gönderen:huseyin Tarih: 19/09/2014 07:15
  kadir YENİDEN GIDA RAPORU KİTABI 10.BASKISI ÇIKTI…

  YEDİKLERİMİZ İÇTİKLERİMİZ HELAL Mİ, HARAM MI? VE SAĞLIĞIMIZA NE KADAR UYGUN?


  GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in 1986 yılında ilk baskısı yayınlanan kitabının 10.baskısı yayınlandı. Bugüne kadar okumayan kardeşlerimizin mutlaka okumalarını ve başucu kitabı olarak muhafaza etmelerini tavsiye ederiz. Yeni ilaveleri 558 sayfa bu kitabı Halal Dunya market şubelerinden ve GİMDES merkezinden temin edebilirsiniz.

  Yeniden Gıda Raporu, kitap içeriğinde yüz yıldır gıdalarımızda karşılaşmış olduğumuz sıkıntılı durumların kaynaklarına ve çözüm önerilerine ayrıntılı olarak yer verilmektedir. Özellikle, ’’Gıda Üretiminde Kullanılan Katkı ve Yardımcı Maddeleri helalmi?, haram mı? ve sağlığa zararlı mı?, Makine ile Tavuk Kesimi Helal mi? Herşeyimize bulaştırılan Jelatin belasının alternatifleri yok mu?, Milli tatlımız baklavanın yufkasına katıştırılan domuz kılından yapılan L-Sistan katkı maddesinden nasıl kurtulacağız?, Bozada Alkol Var mı?, Kefire nasıl bakmalıyız?, Tıb-ı Nebevi ve modernite, Gıda Aromalarında Alkol!, Kozmetiklerimizde cenin, İlaçlarımızı mutlaka sorgulamamız gerekiyor mu? ..’’ konuları kitap içeriğinde tek tek incelenmektedir.

  "Hiç Bilenlerle Bilmeyenler Bir Olur mu?


  İnancımızdan kaynaklanan yaşam tarzımızın oluşturduğu bir gıda kültürümüz vardı bizim. Bu kültürümüzde, muhallebiler, sütlaçlar, güllaçlar, zerdeler vardı; mis gibi tereyağlı baklavalar, kadayıflar, katmerler vardı; yine mis gibi tereyağlı kol börekleri, çiğ börekler, su börekleri vardı; envai çeşit meyvelerden yapılma şerbetlerimiz, pestillerimiz, yoğurtlarımız, ayranlarımız, hoşaflarımız, pekmezlerimiz vardı; kurabiyelerimiz, ketelerimiz, bazlamalarımız vardı; badem ezmelerimiz, şekerparelerimiz, koz ve tahin helvalarımız vardı.

  Bunlar inanç gergefinde dokunmuş yaşam tarzımızın şekillendirdiği gıda kültürümüzün ürünleridir. Bu ürünlerle beslendiğimiz dönemlerde vücudumuz sağlıklıydı, yüreklerimiz güçlüydü,ahlakımız, aile yapımız dillere destandı,imanımız ve cihat gayretimiz kavi olurdu, duruşumuz dünyaya huzur, düşmana korku verirdi.

  Son 30 yıllık hayatımın en önemli temasına Helal arayışı damgasını vurdu. İnancım şu ki ümmet olarak ’’Helal Lokma, Helal Gıda’’ konularında uyanışımız başlamış bulunmaktadır. Henüz yolun başındayız. Yeni Dünya Düzeni de ancak ve ancak Helal temeller üzerinde yükselebilecektir. Helal sistemin en önemli öğesi ise Helal Lokmadır. İslam ümmeti Helal Lokma meselesini çözmek zorunda olduğunu yeni yeni idrak etmeye başlamıştır.

  Bugün modernitenin insanlığa sunduğu makine çarklarının içinden çıkartılıp cicili bicili ambalajlarda ve aldatıcı reklamlarla önümüze getirilen ürünlerin sorgulanmadan tüketilmemesinin önem ve değeri artık toplumumuz tarafından anlaşılmaktadır. Helal lokma konusunda bilinçli bir toplumun gereği ise bu kitabın 28 yıl önce 1986 yılında yapılan birinci baskısındaki hedeflerinden biriydi." (Yeiden Gıda Raporu kitabından)

  Yazarın diğer kitapları:
  Jelatin
  Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda
  Halalen Tayyiben
  Helal Lokma

  Bütün Kitaplarının geliri GİMDE’e hibe edilmiştir

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 10


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.