YENİDÜNYA DÜZENİNDE HELAL VE TAYYİB BİR ÜRETİME DUYULAN İHTİYAÇ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  54442635
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  YENİDÜNYA DÜZENİNDE HELAL VE TAYYİB BİR ÜRETİME DUYULAN İHTİYAÇ


  Gönderen:huseyin Tarih: 04/09/2020 02:41
  konferans YENİDÜNYA DÜZENİNDE HELAL VE TAYYİB BİR ÜRETİME DUYULAN İHTİYAÇ

  “İnsanın başına zararlı bir şey geldiğinde yan üstü yatarken veya otururken ya da ayakta iken hemen bize dua etmeye koyulur; onu zararlı durumundan kurtardığımızda ise -sanki başına gelen zararı gidermeye bizi çağırıp yalvarmamış gibi- inkârcılığa dönüp yoluna devam eder; haddi aşanlara işte bu şekilde yaptıkları güzel görünmektedir.’’ (Yunus, 12)


  Şu hale bakın, Allah’ın musibeti olarak bütün dünya insanlığı gözle görülmeyen bir virüsün altı aydır pençesinde. İnsanoğlu bu virüsten ne zaman kurtulabileceği bilgisine de sahip değil. Basit bir korovirüs musibeti bütün dünya insanlığını esir almiş. Sokağa çıkmaya korkuyor. Çıkmak zorunda kalanlar ise tedirgin.

  Can korkusu sardı insanları. Allah’ım ne hale geldik... Şükrü eda edilmeyen nimetler bir bir elimizden alınıyor. Zorlanarak gittik camilere, cumalardan kaçtık, cemaatten uzak durduk, bilemedik kıymetini, hakkıyla şükrünü eda edemedik. Turist gibi gittik Kâbe’ye, tavaftan çok boy boy Kâbe ile resimler çekildik. Efendimizin (sav) huzurunda saygısızlıklar yaptık. Sandık ki bu devran hep böyle sürüp gidecek. Rabbimiz alt üst etti bizleri. Musâfaha etmeye hasret kalacağımız gelir miydi aklımıza? Vallahi tarihi bir ibrettir bunlar unutmamamız gereken. Peki, bu gidiş nereye?

  Önce Allah(cc)’a, Kur’an’a, İslam’a dönme kararını almalıyız. Sonra tüketici olarak, üretici olarak, dağıtıcı, marketçi olarak bir araya gelip her gün sorgulamadan yuttuğumuz lokmaların helalleştirilmesi çalışmalarını gerçekleştirmeliyiz.

  Bütün üretim kaynaklarını, bütün üretim proses ve teknolojilerini yeniden dizayn etmekle mükellef olmalıdırlar. Tohumdan embriyona, çiftlikten sofraya kadar devam edecek sürecin her adımının Helal damgası ile kontrolden geçmesi kaçınılmazdır. Bugün insanlık, tarihinde görülmemiş büyük bir bozgunculuğun tehdidi altındadır. İnsanlık bu felaketin farkına varmaya başlamıştır. Ancak bu felaketin altından İslamsız kurtulma ihtimali muhaldir.

  Bütün insanlığın helal ve sağlıklı yaşam tarzının garantisi ancak embriyondan, tohuma kadar helal ve tayyib standardının uygulanması ile sağlanabilecektir. Allah’ın (c.c.) tüm insanlara hitabeden son Kitap’ındaki ayet de bu gerçeği açıkça ilan etmektedir.

  "Ey insanlar! Yeryüzünde bulunan şeylerin helal ve tayyib olanlarından yiyin. Şeytanın adamlarına uymayın. Çünkü o size apaçık bir düşmandır." (Bakara, 168)

  GİMDES işte ihtiyacımız olan bu Helal ve Tayyib yaşam sistemimize kavuşmamız yolunda uygulamalı bir hizmeti 15 senedir, sunmaya çalışmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında takriben 500 firmanın 15 bin çeşit ürününü helal sertifikalı olarak takibini yapmaktadır.

  Korkmayın, endişelenmeyin çünkü Allah (cc) diyor ki;

  “Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.” (Ali İmran, 139)

  Kendimize gelelim. Gece gündüz Mevla’mızdan af dileyip, istiğfar edelim. Bol bol sadaka verelim. Bu mübarek ayların günlerin gecelerin hürmetine el açıp yalvaralım. Nankörlük ettik ya Rabbi. Dersimizi aldık. Bizi Kâbe’den, camiden, medreseden mahrum bırakma yarabbi. Bu imtihanları iman ile atlatmayı nasip et Rabbimiz...

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.