WHC’İN 27-31 EKİM 2018 YILLIK KONGRESİ VE HELAL KONFERANSI TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR FIRSATTIR.
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51272721
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  WHC’İN 27-31 EKİM 2018 YILLIK KONGRESİ VE HELAL KONFERANSI TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR FIRSATTIR.


  Gönderen:huseyin Tarih: 01/08/2018 23:50
  konferans WHC’İN 27-31 EKİM 2018 YILLIK KONGRESİ VE HELAL KONFERANSI TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR FIRSATTIR.

  Müslümanların hayatında helal bir zorunluluktur. Doğuşundan ölümüne kadar Helal sınırları içinde yaşamak onun olmazsa olmazıdır. Helalde en önemli kısım ise Helal Lokmadır. Hayatı boyunca tüketmiş olduğu her lokma için Allah'tan önce kendisini sorgulamalıdır. Bu nedenle, her lokma helal olmalı. Helal gıda, hem bedensel hem de ruhsal olarak sağlıklı ve imanlı bir hayata sahip olmanın anahtarıdır.

  Küresel iletişim geliştikçe, Müslümanlar, bulundukları hayatla gelen modern yaşamın ve ürünlerin sadece tatminsizliğe, strese ve sağlıksız bir hayata yol açtığını ve bu nedenle uzun süredir unutulmuş gerçek yaşam tarzını ve Helal'i aramaya başlamaları gerektiğini fark etmeye başladılar.

  Şimdi olduğumuz yer sadece başlangıç. Ummet yüz yıllık uykusundan uyanmaya başlıyor. Emperyalist patronlar, bu gelişmeyi sadece devletlerini ellerinde tutmak için devletler aracılığıyla önlemeye çalışıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, hedefe ulaşılacak. Helal gıdalar için pazar potansiyeli yaklaşık 1 trilyon dolar. Toplam Helal pazarının 3.8 trilyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Şu an itibariyle bu pazarın sadece% 15'i gerçekleştiril ebilmektedir.

  Yaklaşık 15 milyon Yahudi var ama Kosher pazar potansiyeli 250 milyar dolar. Bu küçük bir topluluk için muazzam bir sayıdır. Kosher ürünlerinin tüketicilerinin çoğunlukla Müslüman ve Yahudi olmayan insanlar olduğunu biliyormusunuz?

  Pazarın sadece% 15'unun tedarik edildiğini söyledim. Bu rakam neden bu kadar küçük? Geri kalan% 85 neden sağlanmamaktadır? Çok hassas olan helal gıda tedarik zinciri tam olarak kurulmamıştır.2 milyara yakın nüfusu olan ümmet hala tükettikleri şeyin farkında değiller ve Helal seçiminde çok dikkatli olmadılar. Bu nedenlerle, Müslümanların tükettiği ürünler hala gayri Müslimlerin kontrolü altındadır ve bu gayrimüslimler tarafından Ümmet'e ihtiyaç duydukları anda ve gerektiği zaman baskı uygulayabilirler.

  Birçok ülke İslam ülkelerinde Helal pazar paylarını artırmak için lobi yapıyor. ABD, Çin, Japonya ve Avrupa ülkelerini isim olarak belirtebiliriz.

  Helal bütünlüğüne sahip olmak için, şirketler, ülkeler ve dernekler ortak bir temelde bir araya gelmeli ve kalite standartlarını ve üretim yöntemlerini geliştirmelidir. Toplumsal farkındalığı artırmak için STK'lar ve medya, her düzeyde yoğun bir şekilde çalışmak zorundadır. Uluslararası Gösteriler ve Sözleşmeler bunun için çok önemli faaliyetlerdir.

  Türkiye'de WHC'nin 27-31 Ekim 2018 Yıllık Genel Toplantısı ve 10. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı düzenleneceği göz önünde bulundurulduğunda, WHC üyelerine ve katılımcılara GİMDES tarafından sertifikalandırılan Firmalarımızın ürünlerini tanıtabilecekleri ve böylece Helalin dünyaya arz ve talebi için birleşik bir mesaj verdikleri bir sergi düzenleme fırsatını değerlendirmeliyiz.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 7


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.