WHC(DÜNYA HELAL KONSEYİ) GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51340163
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  WHC(DÜNYA HELAL KONSEYİ) GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI


  Gönderen:huseyin Tarih: 03/11/2018 07:26
  konferans WHC(DÜNYA HELAL KONSEYİ) GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI.

  WHC’nin 16. Olağan Genel Kurulu 29-30 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’da Retaj Royal Otelinde icra edilmiş olup önemli alınan kararlar aşağıdadır:

  WHC asil üyelerinin büyük çoğunluğu toplantıya iştirak etmiştir. Rahatsızlığı sebebiyle Dr. B. Hawari, özel durumu sebebi ile Nadia El Mouelhy katılamamıştır. Halal China temsilcisi Ibrahim Liu’nin ise katılmama nedeni hakkında bilgi alınamamıştır.

  Kongre açılışı Navlaki kardeşimizin duası ile başladı. Yönetim Kurulu Başkanımız M. GEDİKLİ kongre açılışını yaptı ve gündem hakkında bilgi verdi. WHC Patronu Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER bir selamlama konuşması yaptı.

  Bilahare,Endonezya Halal Kurumu Başkanı Dr. Sukoso’ya söz hakkı verildi, Dr. Sukoso 2 saatlik süre boyunca Endonezya’da Ekim 2019’dan itibaren uygulamaya girecek olan Helal belgelendirme sistemi ile yabancı sertifika kurumlarının tanınma şartları hakkında bilgilendirme yaptı. Üyelerin sorularına cevap veren Dr. Sukoso, WHC’nin desteğinin kendi kurumu için önemli olduğunu ve hem dua edilmesini, hem de gerektiği zaman yardımcı olunmasını talep etmiştir. Kendisine WHC olarak tam desteğimizin süreceği ifade edilmiştir.

  Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Sekreter ve Komitelerin (Şeria, Teknik ve Üyelik) raporları gelen kurula sunulmuştur.Yeni üyelikler konusunda Üyelik Komitesi Halal Cote d’Ivoire, Halal Macedonia ve Halal Balkans kurumlarının üyeliğe kabullerinin uygun olduğunu bildirmiştir. Bu kurumlar bir yıllık bekleme sürelerinden sonra asil üyeliğe geçebileceklerdir.

  Dinar SADYKOV ile Samet SADYKOV’un WHC’in kurallarına aykırı davranışları sebebi ile yönetim kurulu üyeliklerinin düşürülmesine, HALAL CERTIFICATION CENTER, RUSSIAN FEDERATION (HCCRF)firmasının üyeliğinin 3 yıl askıya alınmasına, ayrıca Samet SADYKOV’un yazılı ve sözlü olarak WHC üyelerinden özür dilemesine karar verilmiştir. Bu kararlar, WHC sitesinde yayınlanacaktır.

  D. Sadykov ve S. Sadykov’dan boşalan yönetim kurulu üyeliklerine Maulana S. Navlakhi (Genel Sekreter Yardımcısı) ile Naili Fahim (Yardımcı Muhasip) olarak seçilmiştir.

  2019 WHC toplantısının nerede yapılması gerektiği müzakere edilmiş; Manila, Mauritus, Kazan ve Jakarta için teklifler olduğu görülmüştür. Endonezya ile hassas ilişkilerin daha da geliştirilmesi açısından Jakarta’nın uygun olacağı değerlendirildiğinden Ekim 2019 içinde bu şehirde WHC genel kurulunun yapılması kabul edilmiştir. Lojistik açısından IFRC Malaysia ev sahibi kurum olarak görev yapacaktır. Toplantı sonunda üyelere Üyelik Belgeleri verilmiş, D. Sadykov ile S. Sadykov’un kurumlarına ise sertifika verilmemiştir. Genel Kurul Toplantısı dua yapılarak kapanmıştır. Toplantıdan sonra WHC üyeleri toplu olarak GİMDES Merkezini ziyaret ettiler

  konferans konferans  konferans konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 7


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.