TAA VİYANA’DAN GELDİLER, GÖRDÜLER, DİNLEDİLER VE YAZDILAR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey insanlar! Yeryüzünde bulunan gıdaların helal ve temiz olanlarından yiyin,şeytanın peşine düşmeyin,zira şeytan sizin apaçık bir düşmanınızdır." Bakara 168

Günün Hadisi
"Yerdekilere merhamet ediniz ki göktekiler de size merhamet etsin." Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48636131
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  TAA VİYANA’DAN GELDİLER, GÖRDÜLER, DİNLEDİLER VE YAZDILAR


  Gönderen:huseyin Tarih: 21/05/2017 00:30
  kadir TAA VİYANA’DAN GELDİLER, GÖRDÜLER, DİNLEDİLER VE YAZDILAR

  3 Kişi olarak geldiler GİMDES'in Merkezine. Bizi gördüler, dinlediler, sonrasında bize heyecan ve onur veren alttaki mektubu gönderdiler:


  Muhterem Hocam,

  13 Mayıs Cumartesi günü, randevüsüz ziyaretimiz esnasında bizi kabul ederek, ikram, doyurucu bilgilendirme ve misafirperverliğinizden dolayı Şükran'larımızı kabul buyurunuz. "hayat iman Ve Cihat" düsturu doğrultusunda günümüz insanının huzur Ve Saadet'i için yıllarını bu yolda mücadeleye veren sizin gibi dava önderinin elini öpmek, Bağdat'a, Semerkand'a ilim tahsiline giden bir genç heyecanını, bana 50 yaşında tattıran Cenabı Rabbül Alemine Hamdü senalar olsun.

  1- (HDM) Helal Dünya Marketlerinden "Başakşehir" şubesini ve muhterem emanetçisini ziyaretimiz çok güzel geçti. Özellikle Hijyen ile alakalı korkumuzu bertaraf etti. Yanımızda bulunan Avusturyalı arkadaşımızın bile alışveriş yapmasına vesile oldu. DHM konseptinin daha da gelişerek ve yaygınlaşarak önünün açık olması duasındayız.
  Ayrıca Avrupada HDM konseptinin Helal çatısı altında tüm insanlığı kaplayacak şekilde bir proje düşünmekteyiz. Rabbimin ve sizlerin yardımlarıyla; insanlığı zehirleyen Gıda Terörünün karşısında olmaya aday tuğlalar nispetindeyiz. Gıda teröristlerine en güzel cevabı her gün sayısı artacak olan Helal Sertifikalı ürünler verecektir inşallah.

  2- Helal Yaşam Rehberi ismi ile yayın yaptığınız derginin de Avrupa'ya gelebilmesi için gücüm nispetinde her türlü fedakarlığa hazırım. İlk etapta STK ve bazı büyük işletmelere ve devamında da abonelik sistemi ile daha geniş bir alana yayılması için gerekenleri yapabiliriz. Bu hususta Ramazan'ın bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

  3- Dünya Helal Vakfı ve Projeleri. 50 yıllık ömrümde bir çok organize ve projede yer aldım ama bu proje başımı döndürüyor. Bu projenin çok hızlı bir şekilde faaliyete geçmesi için Rabbime duacıyız. Ama Avrupadaki Müslümanlar olarak da sahiplenmemiz gereken bir proje. Müfredat Ve Eğitmenleri ile asrımıza bir damga vurabilecek bu projenin müsebbiblerinden ve GİMDES kadrosundan Allah razı olsun. Bu hususta da maddi ve manevi bu projenin yanında, içinde, altında verilecek her tuğlasının harçlanmasında emriniz bir görev telakki kabul edilecektir.

  4- Günümüz insanının Ve özellikle Müslümanların Helal Yaşam konusunda çok gerilerde kalması bizi korkuturken, bu hususlarda maddiyatı ikinci plana atarak çalışma yapanların mevcudiyeti tek tesellimiz. Fıtratların değiştirilme operasyonu sahip(lerine) karşı her türlü çalışmada herhangi bir maddi beklentimiz olmaksızın "Allah rızası için varım" diyenlerden ve mücadele edecek olanlardan olmaktan dolayı Rabbime şükrederim.

  5- Önümüzde kutlanacak olan "Dünya Helal Günü" kapsamında Avusturya'da da yapılabilecek afiş, tanıtım vs gibi çalışmalar başta olmak Türkiye'de bir büyük proğramda da kendi imkanlarım ve sizin bildiriminiz ile bulunmak isterim veyahutta önceden sizin de uygun göreceğiniz bir tarihte sizi tekrar ziyaret etmek ve yukarıdaki konuları istişare etmek arzusundayım. Tekrar zikretmekte fayda görüyorum; yapılacak hiç bir çalışmada "maddi" beklenti veya " ün şan şöhret" beklentim yok. Tek derdim duamın ve dualarımızın kabul edilmesi.

  "Öyle bir devir gelecek ki, insanoğlu, aldığı şeyin helalden mi, haramdan mı olduğuna hiç aldırmayacak. Böylelerinin hiçbir duası kabul edilmez."

  Dualarımızın kabul edilmesi arzu ve temennisiyle,

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 10


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.