AŞI YAPTIRMAK ZORUNDA MIYIZ?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51366252
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  AŞI YAPTIRMAK ZORUNDA MIYIZ?


  Gönderen:huseyin Tarih: 15/10/2015 02:06
  kadir AŞI YAPTIRMAK ZORUNDA MIYIZ?

  AŞILARA KARŞI BİLİNCİMİZ GİDEREK ARTIYOR MU?

  SAVCI İKİZ BEBELERİNE AŞI YAPTIRMADI MAHKEMEDE KAZANDI


  Helal Sağlık Politikalarının uygulanmasının kaçınılmaz olduğuna giderek daha fazla şahit olmaktayız. Aşılar başta olmak üzere özellikle çocuklarımızın doğumundan itibaren karşılaşmış olduğu sağlık uygulamaları ne kadar helal ve tayyib bunu tam olarak idrak edebildiğimiz zaman problemi de çözüme kavuşturma da ilk adımı atmış olacağız.

  GİMDES olarak ülkemizde de uluslararası alanda da yapmış olduğumuz çalışmalar ve sağlık platformlarında ki sunumlarımızda helal sağlık politikalarına duyduğumuz ihtiyacı gündeme getirerek, Aşı ile birlikte çözüme kavuşması acil olan helal ilaç problemleri ve sağlık uygulamaları hakkında toplumumuzu uyarmaya devam etmekteyiz. 20 Haziran 2015 tarihinde basına yansıyan bir haber artık toplum olarak daha duyarlı bir duruma geldiğimizi bizlere göstermektedir. Gazetelere yansıyan Aşı ile ilgili haber tüm anne ve babalara örnek olacak bir davranış biçimidir.

  Haber şöyledir;

  ‘’Savcı H.A, ‘’Aşılar otizm başta olmak üzere birçok hastalığa sebep oluyor’’ diye kendini savundu. Ordu’da öğretmen eşi ile ikiz bebekleri olan Cumhuriyet Savcısı H. A., aşının sağlığa zararlı birçok riskleri nedeniyle bebeklerine aşı yaptırmayınca Ordu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çocuklar için sağlık önlemi uygulanması istemiyle Ordu Aile Mahkemesi’ne başvurdu. Açılan davada Mahkeme aşı içerisinde sağlığa zararlı maddeler (civa ve alüminyum) olduğunu iddia eden, çocuklara ilerideki dönemde zarar vermemesi için aşı yapılmasını istemeyen A. çiftinin bilimsel araştırma ve verilere dayalı 8 sayfalık savunmasını dikkate alarak ikiz bebeklere sağlık tedbiri uygulanması istemini reddetti. ‘’

  Biz aşılara karşı değiliz, ilaçlara da karşı değiliz. Biz son zamanlarda insanlarımıza yaptırılmak istenen aşıların sayısının anormal artışına karşıyız ve ithal olarak gelen bu aşıların ve ilaçların içeriklerine karşı endişelerimiz var. Uluslararası ilaç mafiasının devletleri de devreye sokarak, rant uğruna, sağlam insanları da hasta yaptığı şüphesi içerisindeyiz.

  Ülkemizin bu ilaç ve aşı mafiasının serbestçe at oynattığı bir ülke olmaktan süratle kurtarılmasını istiyoruz. Duyuyoruz ki, domuz ve diğer haram maddeler içeren ilaçları birçok ilaç firmaları prospektüslerinde belirtmeden Müslüman insanlarımıza Doktorlar marifeti ile kullandırıyorlar. Aynı ilacın yabancı ülkedeki alternatifinin prospektüsünde domuz içerdiği yazılı olduğu halde bizimkinde es geçilmiş. Çok kullanılan bir ilaçta böyle bir durum tesbit edilmiş şimdi yüzlerce hasta bu ilaç firmasına tazminat davası açmış bulunmaktadır. Avukatlar bu rakkamın dörtbini beşbini bulacağını söylüyorlar. Biz bu skandal haberleri duymak, okumak istemiyoruz. Biz bir Müslüman olarak, bu meselelerimizin baş sorumlusu olduğunu bildiğimiz Sağlık Bakanlığını acilen vazifeye davet ediyoruz.

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.69
  Toplam Oy: 13


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.