TEKRAR SORUYORUZ: MEVCUT AŞILARI ÇOCUKLARIMIZA YAPTIRALIM MI? YAPTIRMAYALIM MI?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  54508528
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  TEKRAR SORUYORUZ: MEVCUT AŞILARI ÇOCUKLARIMIZA YAPTIRALIM MI? YAPTIRMAYALIM MI?


  Gönderen:huseyin Tarih: 21/04/2018 00:23
  kadir TEKRAR SORUYORUZ: MEVCUT AŞILARI ÇOCUKLARIMIZA YAPTIRALIM MI? YAPTIRMAYALIM MI?

  “Bir gönüllümüz bize bir mesaj atmış. "Mahallemizin Sağlık Ocağı sorumlusu doktor Çocuğuma aşı yaptırmak zorunda olduğumu, aksi halde cezaya muhatap olacağım ikazını yaptı. Sizlerin yayınladığı bilgiler yardımı ile cevap vermeye çalıştım. Bu ithal aşılarda Thimesoral maddesini içerdiğini ve bunun da başta otizim gibi beyinsel arızalar meydana getirdiğini anlatmaya çalıştım. Doktor bu bilgilerin yanlış olduğunu Thimesoral maddesinin etil ve metil olarak iki çesidinin olduğunu metil cıvanın tehlikeli olduğunu, ama etil cıvanın tehlikeli olmadığını, bizim aşılarımızda da etil cıva kullanıldığını iddia ederek beni ikna etmeye çalıştı. Siz ne diyorsunuz?”

  Bir kere biz aşıya karşı değiliz. Biz beynelminel ilaç mafiasının elinde olduğunu düşündüğümüz bu ithal ilaç ve aşılara karşı temkinli yaklaşmak zorunda olduğumuzu söylüyoruz. Bugün bir gerçek varki mevut aşı sistemi başta Amerika olmak üzere bütün dünyada tartışılmaktadır. Mevcut aşılar üzerinde tüm dünya kamu oyunda ciddi bir güvensizlik ortamı meydana gelmiştir. Ülkesindeki insanlarının sağlık güvenliğinden sorumlu olan devletler bu yaygın güvensizliği göz ardı edemez, bir takım gerçek dışı ifadelerle geçiştiremez. Radikal bir çözüm bulmak zorundadır.

  Bu hanımefendi kardeşimizin cevap veremediği konu ile söze başlayalım.

  Thimerosal içeren aşıları satanların en büyük savunması, "Bu madde etil civa içeriyor. Etil civanın vücuttan atılması ise çok kısa bir süre alıyor Asıl tehlikeli olan metil civa" şeklinde. Doktorumuz da aynen onlar gibi konuşmuş. Halbuki, Archives of Toxicology dergisinin 1985 yılında yayınladığı bir makalesinde, etil ve metil civanın santral sinir sistemi üzerindeki toksik etkisinin eşit düzeyde olduğu bildirilmiştir.

  Thimesoral maddesiyle ilgili en çarpıcı açıklamayı civa zehirlenmesi konusunda dünyanın sayılı otoritelerinden biri olarak kabul edilen Kentucky Üniversitesi Kimya Bölümü başkanı Boyd Haley yaptı: "Bu maddeyi bir hayvana enjekte ederseniz beyninde hasar oluşur. Canlı bir dokuya enjekte ederseniz hücreleri ölür. Tüm bunları bilip de minik bebeklere bu maddeyi enjekte etmek şok edici bir hatadır."

  Diğer bir iddia "Doğaya Karşı Suçlar" adlı kitabıyla gündemi sarsan ABD eski Başkanı John F. Kennedy'nin yeğeni Robert Kernnedy'e ait, ABD'nin en ünlü avukatlarından biri olan Kennedy, "thimerosal" içeren aşıların kullanımından önce 2 bin 500'de 1 olan otizm oranının 15 kat artıp bugün 166'da 1'e çıktığını ileri sürerek ilaç firmalarını bir jenerasyonu zehirlemekle suçluyor. Kennedy, "Açılan davalarda ilaç endüstrisi trilyonlarca dolar tazminat ödeyebilir açıklamasını yaptı.

  Rusya'da 20 yıl önce yasaklanan "thimerosal" adlı maddeyi, geçen yıllarda Danimarka, Avusturya, Japonya, İngiltere ve İskandinav ülkeleri de aşılarından çıkardı. Ancak, Türkiye'de bebeğin doğumundan ilkokul 5'inci sınıfa kadar uygulanan tüm karma aşılarda (DBT, DT, Td, TT, Hepatit) thimerosal var. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye her yıl çocukları difteri, boğmaca, tetanos ve sarılıktan korumak için 40 milyon doz aşı ithal ediyor. Aşıların yüzde 60'i Bakanlık'ça getiriliyor.

  Thimerosal konusunda dünyada bir tartışma var. Ortadaki bu risk yüzünden ABD, İngiltere ve Avustralya gibi ülkelerde bu kullanılmamaya başlandı. Eğer gelişmiş ülkelerde bu madde kullanılmıyorsa Türkiye'de de kullanılmaması gerekir. Sağlık açısından maliyet düşünülmemeli. Çünkü bu madde vücuda girdikten sonra atılması çok güç. Türkiye'de yılda ortalama 1.5 milyon bebek doğuyor. Kaba bir hesapla bu da 12 milyon aşı demektir.

  2003 yılında hakkındaki şüpheler nedeniyle ABD'de de çocuk aşılarından çıkarılan bu madde gelişmekte olan ülkelere yapılan aşı ihracatlarında halen maliyeti yarı yarıya azalttığı için kullanılıyor.

  Aşılara hayır demek güvenli bir seçimdir

  Bebekler kuvvetli ve doğal savunma sistemleriyle doğarlar. Eğer bu şekilde olmasaydı, doğumdan kısa bir süre sonra ölürlerdi. Kompleks bağışıklık süreci ilk ağlama ile başlamaktadır. Bu doğal olarak meydana gelmektedir.

  “Aşı ile önlenebilir hastalıklar ile ilgili daha fazla bilgi edinin. Çocuğunuz bu hastalıkların pek çoğu ile karşılaşmayacaktır. Ancak ileride bir şekilde karşılaşacak olursa, bu hastalıkları aşısız çocukların da atlatabileceğini aklımızdan çıkarmayalım. Sağlık bir iğne ile elde edilecek bir şey değildir.
  Ateş’in önemi, evde nasıl tedavi edebileceğinizi ve ne zaman doktorunuzu aramanız gerektiği ile ilgili bilgileri öğrenin.
  Çocuğunuzu aşı yaptırdığınız halde önlenmesini beklediğiniz pek çok hastalığın devam ettiğini görebilmektesiniz. Aşılar insanların umduğu şekilde koruma sağlamamaktadır. Sağlık bir iğne ile elde edilecek bir şey değildir.
  Sağlığın temel anahtarları; Helal gıda, temiz su, yeterli uyku, rutin egzersiz ve mutluluktur. Bunu öğrenin.
  Vitaminler ile ilgili basit bazı bilgileri öğrenin. Özellikle Vitamin D3 hakkında önemli bilgileri öğrenin. Hastalıkların tedavisi için bazı temel bitkiler ve homeopati hakkında bilgileri öğrenin.”

  Uluslararası Medikal Aşı Konseyi Belgesinden alıntıladığımız yazı burada bitiyor. Yıllardır üzerinde durduğumuz iddilarımızla bu bilgiler de yüzde yüz örtüşmektedir. Ne yapalım da bu aşı mafiyasından kurtulalım?

  Çözüm. Kendi aşımızı kendimiz yapmalıyız.

  İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) toplantısı nedeniyle Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da bir araya gelen 57 ülkenin temsilcisi, hastalıkların yayılmasını önlemek için Müslümanların tereddüt etmeden kullanabileceği ‘helal’ aşıların üretilmesine karar vermişti.

  Aşı üretmede kullanılan alkol, domuz yağı, domuz katkı ürünleri ve bazı hayvansal yağlar İslam dinine uygun olmadığı için uzun süredir Müslüman ülkelerde tartışma konusuydu. Bu haberin yayınlanmasından tam 10 yıl geçmesine rağmen 57 İslam ülkesinin devletlerinin kontrolunda olan, bugüne kadar da bu ülke müslümanlarına bir tek hayırları dokunmayan bu kurum, bu konuda da bir hayırlı netice koyamamıştır. Batının uluslararası ilaç mafiasının ahtapot kollarından müslüman çocuklarımızı kurtaramamış, kendileri de kurtulamamışlardır.

  Anne babalara, çocuklarına sayısı kafa karıştıracak çokluktaki bu riskli ve şüpheli aşıları vurdurma zorunluluğunu getirmeden önce resmi makamlarımız bu aşıların sağlık ve inanç bakımlarından güvencesini laf olarak değil bilimsel belgelerle açıklamak zorundadırlar. Bütün dünyada etrafında bu kadar şaibe bulunduran bir konuda müslüman anneler babalar zorunlu tutulamazlar. Bu en kutsal ve temel tüketici hakkımıza devlet kurumları öncelikle saygı göstermelidir. En kısa zamanda ilgili resmi makamlar yönettikleri insanların can ve inanç emniyetini öncelikle sağlamak zorundadırlar.

  Bu konuda bugüne kadar yayınlanmış yazılarımız:

  http://www.gidaraporu.com/zararli-ilaclara-dikkat_g.htm
  http://www.gimdes.org/haram-icerikli-ilaclar-ve-klinik-alternatifleri.html
  http://www.gimdes.org/turkiye-helal-ilac-konusunda-ne-zaman-konusacak.html
  http://www.gimdes.org/helal-ilac-doneminin-iyice-yaklastigini-dusunuyorum.html
  http://www.gimdes.org/helal-ilac-konusunda-onemli-bir-adim-atildi.html
  http://www.gimdes.org/helal-yasam-icin-helal-ilac-sarttir.html
  https://www.cnnturk.com/turkiye/her-ilac-helal-degil-tartismasi-basladi
  https://www.yuzaki.com/2014/07/dr-huseyin-kami-buyukozer-ile-mulakat/
  http://www.gimdes.org/cocuklarimizi-asilatalim-mi-asilatmayalim-mi.html
  http://www.gidaraporu.com/vacinnes-tehlikeleri_g.htm
  http://www.gimdes.org/butun-dunyanin-asilarla-basi-dertte-cocuklarimiza-sahip-cikalim.html
  http://www.gimdes.org/domuz-jelatinli-asilar-muslumanlari-kahrediyor.html
  http://www.gimdes.org/nihayet-helal-ilaclar-helal-asilar-yolda.html
  http://www.gimdes.org/musluman-hastalarin-tedavisinde-ve-ilac-uygulamasindaki-problemler-3-5.html
  http://www.gimdes.org/biz-helal-ilac-istiyoruz.html
  http://www.gimdes.org/domuz-jelatin-kapsullu-ilaclarimiz.html
  http://www.gimdes.org/helal-ve-tayyib-expoda-helal-ilac-kozmetik-turizm-ve-fikih-calistaylarinin-sonuc-bildirgesi-aciklandi.html
  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 7


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.