TOÇBİRSENİN 5.KONGRESİNE GİMDES DE KATILDI...
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
şu an bu bloğun içeriği yok.

Günün Hadisi
şu an bu bloğun içeriği yok.

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49157416
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  TOÇBİRSENİN 5.KONGRESİNE GİMDES DE KATILDI...


  Gönderen:huseyin Tarih: 19/01/2015 10:54
  kadir TOÇBİRSENİN 5.KONGRESİNE GİMDES DE KATILDI...

  GİMDES’in Helal ve Tayyib sertifikalama çalışmalarına çok yakın ilgi gösterenToç-bir-sen Sendikasının 5. Genel Kurul Toplantısına Dr.Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER katılarak bir konuşma yaptı.

  “Selamunaleykum

  Ben gelmedim kavga için. Benim işim sevi için
  Dostun evi gönüllerdir. Gönüller yapmaya geldim.

  İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir.
  Sen kendini bilmez isen. Ha bu ne okumaktır?

  Asımın nesli diyordun nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmiyecek.

  Koca Yunustan ve Mehmet Akif ‘ten aktardığım bu mısralar, inanç sistemimizin temelini anlatmaktadır. SEVGİ-İLİM-NAMUS

  Toçbirsen Sendikamızın 5.Kongresini yapmak üzere biraraya geldik Bu hayırlı hizmet için davet eden kardeşlerime, bu Kongreye katılmak üzere teşrif eden siz kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

  Çalışan insanların haklarını almak için, hakları olan insanca yaşamaları için gece gündüz emeklerini ortaya koyan bu insanların kurduğu bu kurumun Allah yolunu açık eylesin. Hayırlı kılsın. Hizmetlerini daim eylesin.

  İnanç sistemimizde, çalışanın, emekçinin emeği kutsaldır. Çalışanın teri kurumadan hakkının verilmesi önemlidir. Çalışanın haklarını adalet ölçüsünde sağlamak yolunda çalışan kuruluşlar çok önemli bir hizmeti yapıyorlar.Bu bakımdan Toçbirseni tekrar tekrar tebrik ediyorum.
  Memursen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu bey ve Toçbirsen Genel Başkanı Günay KAYA Beyin açılış konuşmaları beni derinden etkiledi. Eski kavgacı sendikacı anlatımı yerine kardeşliğe, sevgiye, dostluğa, iş barışı anlayışına, kadim medeniyetimizn değerlerine inanmış, Allah rızasına müştak bir ruh yapısı gördüm. İşte Asımın nesli dediğimiz nesil gelmiş mutluluğunu yaşattıkları için bu kardeşlerimize tekrar teşekkür ediyorum.

  800bine yakın üyesi ile ülkemizin branşında en büyük memur Konferederasyonu ve bünyesinde olan Toçbirsen Sendikası da 40bin üyesi ile ülkemize hayırlı hizmetler yapmış ve yapmayaca devam edeceklerdir inşaallah.

  Müsade ederseniz bir konuya temas etmek istiyorum. Bugüne kadar sendika toplu sözleşmelerinde maaş, izin, hastalık ve kıdem tazminatı gibi konularda önemli bir mesafe katedildi. Ancak hala yer yer çalışanların inançlarının gereği olan koşulsuz ibadet etme hakları alınamadı. Halen devlet başta olmak üzere Müslümanın olmazsa olmazı olan ibadetlerine uygun mesai saatleri uygulaması bir temel hak olarak alınmış değil. Bir diğer önemli konu da, bir insanın ibadet yapma hakkından sonra yer alan ikinci temel hakkı inancına uygun sağlıklı ve dengeli beslenme ve tedavi olma hakkının güvence altına alınmasıdır.

  Bu konularda Toplu iş sözleşmerinde, ciddi ve yaygın bir uygulama yapılmamıştır. Bizim inanç medeniyetimiz Helal ve Tayyib şartlarda beslenmemizi ve tedavimimizi öğütlemektedir.

  Bugün biliyoruz ki bütün dünyaya hakim olan batı hegomanyası bu konularda da insan inancını dikkate almamaktadır. Her iki konuda da üretim teknolojilerinde kullanılan ham madde ve katkı maddeleri büyük önem taşımaktadır. Dünyada bu konularda müntesiblerini bilgilendirme maksadı ile sertifikalama çalışmaları yapan kurumlardan biri Yahudi toplumu için kosher, diğeri vejeteryanların veganı. Son 40 yıldır da Müslümanlar bu ihtiyaçları için Helal Sertifikalama sistemini kurdular. Ülkemizde de nüfusumuzun %99’unun Müslüman olduğunu düşünürsek çalışanların bu haklarının da toplu iş sözmelerinde açıkça hükme bağlanmalıdır.
  Sözlerimi nihayetlendiriken bu kongrenin çalışanlara, ülkemize ve bütün İslam ümmetine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

  kadir kadir


  kadir kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 7


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.