TGTV’NİN BASIN TOPLANTISI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir." Ali İmran 139

Günün Hadisi
"Amellerin en faziletlisi Allah için sevmek, Allah için buğzetmektir." Hz.Ebu Zer (r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48551078
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  TGTV’NİN BASIN TOPLANTISI


  Gönderen:huseyin Tarih: 03/09/2010 14:50
  konferans TGTV’NİN BASIN TOPLANTISI…

  GİMDES’in de üyesi olduğu TGTV’nin basın toplantısında GİMDES de hazır bulundu.

  Yapılan basın açıklamasını dikkatinize sunuyoruz:

  ÜSTÜNLERİN HUKUKUNDAN, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE GEÇMEYE “EVET”


  Türkiye 12 Eylül ‘de tarihi bir referanduma gidiyor. Gönüllü Kuruluşlar, Sivil Toplum Kuruluşları olarak yarınlarımızı çok yakından etkileyecek olan anayasa değişikliği ve bunun halkoyuna sunulması (referandum) konusunu önemsiyoruz. Çünkü;1982 anayasası toplumsal bir sözleşmenin ürünü değil, bir darbe ürünüdür. Bu sebeple darbe sonucu oluşturulan sistem kendini koruma ve kollamada her şeyi göze almaktadır. Bürokratik vesayet tüm ağırlığıyla ve ideolojik aygıtlarıyla demokratikleşmeye karşı iktidarını ve imtiyazını kaybetmemek üzere direnmektedir.

  Ancak Türkiye ve dünya önlenemez bir değişim sürecine girmiş bulunmaktadır. Bu tarihsel bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirerek Vesayet rejimini ortadan kaldırmalıyız. Meselenin AK Partinin meselesi olmadığı, millet iradesini engelleyen vesayet kurumunun mevzi ve iktidar kaybetme meselesi olduğu anlaşılmalı, sivil olarak gözüken gazeteci, yazar, akademisyen ve iş adamlarının vesayet kurumunun ideolojik aygıtı olarak ortaya koydukları görüşlere itibar edilmemelidir.

  Anayasa Mahkemesi, Anayasa değişikliklerinin Anayasa Mahkemesince anayasaya aykırılığı konusun da yetki ve görevini aşarak denetim yapmış ve paketin anayasaya aykırı olmadığını kabul etmiştir. Bu konuda artık kimsenin söz söylemeye hakkı bulunmamaktadır.

  12 Eylül’de son sözü millet söyleyecektir.Referandum sonucu “Evet” çıkması halinde nelerin değişeceği, “hayır” ın statükonun devamı anlamına geldiği açıkca ifade edilemiyor.Sonuçta kazanan ya da kaybeden milletin kendisi olacaktır. Paketin içeriğin de halkımızın ve insanımızın aleyhine hiçbir madde olmadığından “evet” çıkması halinde kazanım özgürlükler olacaktır.

  Referanduma az bir zaman kala, yeni anayasa paketinin kişisel haklar ve kazanımlar noktasında neler getirdiği konusunun yeterince fark edilmediği kanaatindeyiz.Şüphesiz ki, 12 Eylül’deki EVET, çocuklar, yaşlılar ve özürlüler ile harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için alınacak tedbirlerin eşitlik ilkesine aykırı sayılmayacağı belirtilerek, eşitlik ilkesinin pekiştirilmesinden seyahat hürriyeti üzerindeki kısıtlamaların kaldırılmasına; özel hayatın gizliliğinin korunmasından sendikal hakların geliştirilmesine; İdarenin her türlü iş ve eyleminden dolayı haksızlığa uğrayan, uygunsuz bir muamele ile karşılaşan vatandaşların, mahkemeler dışında şikayetlerini iletebilecekleri bir Kamu Denetçiliği Kurumu’na doğrudan başvurma hakkından, Anayasa Mahkemesi’nin ve Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK)’nın kast oluşumundan demokratik ve çoğulcu bir yapıya kavuşturulmasına kadar birçok konuda değişim fırsatı verecek bize. Artık her iki kurumda da, belli zihniyetteki kişilerin sür git üyeliği söz konusu olmayacaktır.Bu referandumun en önemli yönü ise mağdurlara darbeci zihniyetten hesap sorma imkânı vermesidir.

  Anayasa değişiklik paketi bir bütün olarak incelendiğinde bir çok eksikliği içinde barındırsa bile siyasal partiler arasındaki siyasi rekabete kurban edilmeyi hak edecek bir düzenleme değildir. Elbette anayasa değişikliklerinin yeterli olduğunu söylemek mümkün değildir.Ancak önemli değişiklikler gerçekleştirilmektedir. Darbeci, yasakçı, vesayetçi zihniyetin ve halkın iradesini yok sayan oligarşinin tasfiyesi için önemli bir adım olduğuna inandığımız değişiklik paketine destek veriyoruz. 1982'deki EVET'in günahını, 12 Eylül'deki bir diğer EVET ile silmeliyiz.12 Eylülün 30.yıldönümünde 1982 Anayasasında çok küçük de olsa bir gedik açan bu düzenlemeye ‘evet’ oyu vereceğiz. “Hayır”ın veya boykotun milletimize bir yararı olmayacağını düşünüyoruz. Kamu oyuna saygı ile sunulur.

  Sivil Toplum Kuruluşları Adına
  Av.Necati CEYLAN
  TGTV Başkanı
  konferans  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.