TEKİRDAĞ’IMIZDA HALAL DUNYA MARKETLERİMİZE YENİ BİR ŞUBE DAHA KATILDI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar, fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içkide ve kumarda, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah`ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi?" Maide 90-91

Günün Hadisi
"Şüphesiz ki, Allah hem hastalık, hem de onu tedavi için ilacı indirmiştir. Her hastalık için bir deva yaratmıştır. O halde kendinizi tedavi edin, haram ile tedavi olmayın." Ebu Davud

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49093335
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  TEKİRDAĞ’IMIZDA HALAL DUNYA MARKETLERİMİZE YENİ BİR ŞUBE DAHA KATILDI


  Gönderen:huseyin Tarih: 30/08/2015 23:02
  konferans TEKİRDAĞ’IMIZDA HALAL DUNYA MARKETLERİMİZE YENİ BİR ŞUBE DAHA KATILDI…

  Kuran-ı Kerim’de “Ey insanlar! Yeryüzündeki helâl ve temiz şeylerden yiyin. Ve şeytanın adımlarına tâbî olmayın (izinden gitmeyin). Muhakkak ki o, sizin için apaçık bir düşmandır.” Bakara suresi.Ayet168

  Bir Hadis-i şerfinde Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurdu; “Her kim ki, vücudunun uzviyeti haram lokma ile teşekkül etmiştir. Artık cehennem, o vücuda yaraşan en iyi bir makardır.” (Sahih-i Buhari, Taberani Said İbn-i Yezîd tarikıyle Ömer İbn-i Hattab)


  30 Ağustos Pazar günü Tekirdağ Şubesi Saat 15 30'da Helal Lokma marşı, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde Tekirdağlı beyefendi ve hanımefendilerden oluşan kalabalık bir hazirun huzurunda açıldı. Açılış kurdelası GİMDES Başkanı Dr. H.K.BÜYÜKÖZER, Hayrat Vakfı Teirdağ mütevellisi İsmail CERİT kardeşimiz, GİMDES HDM’lerden sorumlu Ali Rıza KURUM, Menzil Cemaatından Yılmaz hocamız, Mahmud efendi cemaatından Emrah TİTİZ hocamız, ve Şube yetkilisi Musab KIRDUDU kardeşimiz tarafından tekbirlerle kesildi.

  Yapılan açılış konuşmasında , ez cümle;

  “Bugüne kadar, ülkemizin çeşitli illerinde, GİMDES’in çok sıkı denetim ve kontroller yaptığı, sadece GİMDES onaylı ürünlerin satıldığı 36 market zinciri halkası oluştu. Bu marketlerde Helal, sağlıklı ve kaliteli ürünler vatandaşlarımızın beğenisine sunulmaktadır.

  Halal Dunya Marketleri şubelerinde satılan ürün fiyatlarının diğer marketlerde satılan aynı ürünlerden bir farkı olmadığı kaydedildi ve tüm halkımız bu gerçeği görmeleri için marketleri ziyarete davet edildi. Helal lokmada telaşı ve merakı olan kardeşlerime buradan seslenmek istiyorum. Boş mazeret veya tembellikden vazgeçip ailesinin mutluluğunu, sağlığını ve ahirete yatırım yapma fırsatlarını sağlayabilecek Halal Dunya marketlerine çoluk çocuk ziyaret ediniz, alışverişler yapınız. Yok herşey bulunmuyormuş, yok fiyatlar çok yüksekmiş, yok çok uzaktaymış gibi çoğu yanlış, gerçeği yansıtmayan mazeretler sizi hayırlı bir işi yapmaktan alıkoymasın.

  Bu marketlerde sağlığınıza ve dininiza zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürün bulunmaz. Ne idüğü bilinmeyen hayvan kökenli jelatinli, sistainli, mono ve digliseridli, ürünler bulunmaz. Sağlığa zararlı, sentetik tatlandırıcılı, aromalı, boyalı meşrubatlar, sakızlar, yoğurtlar bulunmaz. Monosodyumglutomatlı, sodyum nitritli, karragenanlı, domuz enzimli, domuz proteinli ürünler bulunmaz. Helal kesim şartlarına uymayan et ürünleri bulunmaz. GDO’lu ürünler asla bulunmaz.

  GİMDES sertifikalı ürün satan Halal Dunya Marketleri Tekirdağ şubesi 100.Yıl.Mahallesi.Şehit Hüseyin Dursun Sokak.No.8/A Süleyman Paşa. adresinde bulunuyor.

  halal dunya
  halal dunya halal dunya

  halal dunya halal dunya

  halal dunya halal dunya


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.5
  Toplam Oy: 8


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.