GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASINA SAHİB SUNAR GRUP İHRACAT PAZARLARINI BÜYÜTÜYOR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49776141
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASINA SAHİB SUNAR GRUP İHRACAT PAZARLARINI BÜYÜTÜYOR


  Gönderen:huseyin Tarih: 21/05/2014 03:22
  ilaclar GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASINA SAHİB SUNAR GRUP İHRACAT PAZARLARINI BÜYÜTÜYOR…

  80’den fazla ülkeye ihracat yapan Sunar Grup, son olarak Seyşeller ve Fransız Guyanası’na da ihracata başladı. Ayçiçek yağından mısır yağına kadar geniş ürün yelpazesiyle ihracat gerçekleştiren grup, toplam üretiminin yaklaşık %60’ına tekabül eden kısmını ihraç ediyor. İhracat rakamı 150 milyon doları geçen Sunar Grup’un hedefi, pazar sayısını 100’e çıkartmak.” diyen Sunar Grup CEO’su Hüseyin ÇOMU devamla;

  “Günümüzde ‘Yerel düşün, küresel hareket et’ anlayışı hakim. Biz de bu anlayışa uygun hareket ediyoruz. Örneğin; ihraç pazarlarımız arasında yer alan Güney Doğu Asya’daki Müslüman nüfusun yoğun olduğu ülkeler ve Avrupa ülkelerindeki etnik pazarlar, helal sertifikasına oldukça önem veriyorlar. Biz de bu durumu görüp dünyada kabul gören GİMDES Helal ve Tayyib sertifikasını aldık. Türkiye’de ilk kez helal sertifikasını alan bitkisel yağ firması olduk. Müşteri portföyümüzün GİMDES Helal ve Tayyib sertifikası ile pozitif yönde değiştiğini ve satışlarımızın arttığını gözlemledik.”diyor

  Ürün yelpazesini genişletmek üzere pazar araştırmaları yapan Sunar Grup, yeni ülkelerde ürünlerini ve markasını tanıtmaya da önem veriyor. İhracatta markalaşma stratejisini benimsediklerini vurgulayan Hüseyin Çomu, özellikle komşu ülkelerde marka yatırımları ile pazarlama faaliyetleri yaptıklarını da kaydetti. Helal gıda sertifikasının da ihracatta önemli unsurlardan biri olduğuna dikkat çeken Çomu, şunları söyledi:

  Sunar Grup’a ait şirketler; beş yıl kadar önce başladıkları ihracat faaliyetlerinde; dört kıtada, 80’i aşkın ülkeye ulaşma başarısı gösterdi. Sunar Grup, Türkiye’nin ihracat devlerini sıralayan TİM’in 1000 listesine 2 farklı şirketi ile girerek ihracat başarısını tescilledi. İhracattaki başarısıyla göz dolduran grup, yeni pazarlara açılma stratejisi çerçevesinde son olarak Seyşeller ve Fransız Guyanası’na ihracat yapmaya başladı. İhracat rakamı 150 milyon doları geçen Sunar Grup’un hedefi, pazar sayısını 100’e çıkartmak.

  “Daha önce gitmediğimiz, bizi hiç tanımayan yeni pazarlara giderek buralarda pay alma stratejisini izliyoruz. Bilinmeyen pazarlara odaklanmayı, geleceğe daha fazla dönük, büyüme odaklı ve daha yetkin bir yaklaşım olarak görüyoruz. Bu hedef doğrultusunda özellikle, Endonezya, Filipinler, Hindistan, Çin ve Japonya pazarları öncelikli hedef pazarlarımız. Dünya nüfusunun yarısını barındıran bu pazarlara Türkiye’nin ihracatı çok az. Biz buralara yapılan ihracatı artırmak istiyoruz. Çünkü Türkiye ürettiği bütün ürünleri oraya ihraç etse bile bu denizde damla kadar kalacaktır.”   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 6


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.