GİMDES’ten Bir Sosyal Proje Daha : GİMDES Staj Programı
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49731779
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES’ten Bir Sosyal Proje Daha : GİMDES Staj Programı


  Gönderen:huseyin Tarih: 02/04/2014 06:11
  ilaclar GİMDES’ten Bir Sosyal Proje Daha : GİMDES Staj Programı

  Helal ve Tayyib Sistem Staj Programı


  Günümüzde mesleki eğitimin önemi giderek artmaktadır, başarılı olabilmek ve piyasa içerisinde kalabilmek için alanında yetişmiş, yetki ve sorumlulukları paylaşabilecek nitelikli elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Bugün GİMDES helal sertifikası ile birçok firma helal ve tayyib bir sistem ile üretim gerçekleştirmektedir. Kendi ideal pazarını ve sektör piyasasını oluşturmuş bulunan helal ve tayyib üretim sistemi helali yaşantısında ve mesleki becerisinde uygulayacak olan yetişmiş bilinçli personel gerçeğini göstermektedir.

  GİMDES, kurulduğu günden itibaren Helal ve Tayyib üretim sistemini helal yaşantımız için olmazsa olmaz görerek yoluna devam etmektedir.

  Müslümanın imani meselesi, helal yaşam sistemimiz için vazgeçilmez olan helal lokma gayretimizde yeni sosyal projelerimiz ile genç nesillere helal lokma sorumluluklarında rehber olması için alternatif bir staj programı projelendirilmiştir.

  Staj programı ile helal yaşam sistemi ve bu sistemin en önemli halkası olan helal gıda, helal üretim hedefimize dönük bir şekilde eğitimli, bilinçli insan kaynağı oluşturarak hayatında onları bekleyen sınavlara özenle hazırlayarak, sektörün ihtiyaç duyduğu tüm donanıma sahip helal-haram kritik noktalarının şuurunda olan bir gençliğin helal sektör içerisinde görev alması için gayret edilecektir.

  GİMDES’ in sosyal projeleri toplumumuzun bütün kesimleri için düşünülmüştür. Özellikle helal lokmada bir mektep vazifesi gören anneler olmak üzere bütün hanım, bey, çocuk, genç kardeşlerimizi de içine alan projeler uygulanmıştır. Bugün bu projemize gençler için staj projemizi de ekleyerek yolumuza devam ediyoruz.

  Proje İçeriği; Üniversite öğrencilerinin helal gıda sorumlulukları başta olmak üzere helal ve Tayyib bir üretim sistemi bilincine sahip olmaları adına yaz staj dönemi için bir eğitim (staj) programı hazırlandı. GİMDES staj programı ile üniversitelerin ilgili bölümlerinden (Gıda mühendisliği, Kimya mühendisliği, Ziraat mühendisliği …vs.) stajer öğrenci kabul edilecektir.

  Üç farklı zaman aralığında (1. Dönem: 23 Haziran – 18 Temmuz, 2. Dönem: 21 Temmuz – 15 Ağustos, 3. Dönem: 18 Ağustos – 12 Eylül) gerçekleştirilecek olan staj programında; öncelikle İslam’da helal ve Tayyib bir yaşam sisteminin ne demek olduğu, neden toplumumuzda ve dünya da helal sertifikalandırmaya gerek duyulduğu, GİMDES’ in helal sertifikalandırma kriterleri, GİMDES bilim ve teknik kurulu tarafından kabul edilmeyen katkı maddeleri ve bu katkı maddelerinin İslami ve insani açıdan sakıncaları, ürünlere uygulanan analiz çeşitleri ve akreditasyon vb. gibi önem arz eden konular başta olmak üzere birçok konuda öğrencilerin helal ve tayyib bir yaşam sistemi ve sertifikasyon süreci hakkında bilgi sahibi olması hedeflenmektedir. Bu programa katılacak öğrencilerden staj programı sonunda detaylı bir sunum ve rapor hazırlaması istenecektir. Helal ve Tayyib bir yaşam yolunda olmak ümidiyle…

  Not: Staj başvurusu yapmak isteyen öğrenci gençlerimizin BURAYA TIKLAYARAK çıkan sayfada ‘GİMDES STAJ BAŞVURU FORMU’ nu eksiksiz doldurarak göndermeleri gerekmektedir.

  Son Başvuru tarihi 16 Mayıs 2014 Cuma günü saat 17:00’ dır.

  ilaclar


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 12


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.