DOĞRU BİLGİ KAYNAKLARININ İHANETİ!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51340073
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  DOĞRU BİLGİ KAYNAKLARININ İHANETİ!


  Gönderen:huseyin Tarih: 01/11/2018 04:44
  konferans DOĞRU BİLGİ KAYNAKLARININ İHANETİ!

  Kötü niyetli bir takım insanlar, toplumu ifsat etmek için, düşüncelerini kuvveden fiile çıkarmak için aldatıcı isimlerle dernekler, vakıflar kurarlar. Mesela kumarı yaymak , kumarcıları biraraya getirmek mi istiyorlar: Bakarsınız “Kanaryaları Sevenler Derneği” diye bir dernek kurmuşlardır. Bu tabela altında senelerce gizli gizli kumar oynatmışlardır. Toplumu sapkın ilişkilerle ifsat etmeyi, dejenere etmeyi mi istiyorlar? İnsan sevgisine dayalı sevgi dernekleri kurmuşlardır. Bu levha altında sapık ilişkileri, eşcinselliği yaymaya çalışırlar.

  Helal kelimesi de bu istismardan nasibini alıyor. Allah(cc)’ın Helal ve Tayyib yaşam emrini dejenere etmek için, sulandırmak için bu kelimeyi kullanarak yüzlercesi tescil ettirilmiştir. Yüzlerce site kurulmuştur. GİMDES’i kurduğumuz yıllarda bu isim istismarına dikkat çekmek için bir yazı yazmıstım. Yakında Öz GİMDES, Hakiki GİMDES isimlerini görürseniz şaşkınlığa düşmeyiniz demiştim. GİMDES ismini kullanamadılar ama yüzlerce sahtekâr logolarımızı ürünlerinin etiketlerinde, dükkanlarının camekânlarında, arabalarının kaportalarında, internet sitelerinde hatta zincir marketlerin raflarında kullanıyorlar. Yaptıkları iş haram olduğu halde, utanmadan kullanmaya çalışıyorlar.

  Bir de doğru haber, doğru bilgi verdiklerini iddia eden yazılı, sesli, görüntülü medya kuruluşları var. Bunların da bir kısmı Allah(cc)’ın Helal ve Tayyib yaşam emrini dejenere etmek için , sulandırmak için, Ticari ve ideolojik emelleri için gerçeği yansıtmayan yanlı yayınlar yapabilmektedirler.

  Bunlardan bir tanesi Helal ismini almış bir site. Bir yazısında GİMDES’i TSE ile mukayese ediyor. “Tse sertifikalama yaparken denetlemelerde diyanet desteği ile hareket etmekte Din İşleri Yüksek Kurulundan görevlendirilen bir kişinin onayı ile sertifikalandırilacak ürününde helallik denetimi yapmaktadır.Bildiğimiz gibi helal sertifikalama da en çok sertifika veren ve halk tarafından kabul gören dernek ise GİMDES’tir.” dedikten sonra;

  “Tse ve Gimdes helal sertifikalama şartları konusunda bazı noktalarda ayrışmaktadır. Örnegin Gimdes, MSG içeren ürünlere helal sertifikası vermezken, Tse bu katkı maddesinin helallige aykırı olmadığı kanısını taşımaktadır. Gimdes’in MSG maddesine sertifika vermemesi helale aykırı maddeler içermesinden değil sağlığa zararlı bazı etkileri olmasından kaynaklıdır. Ayni zamanda sağlığa zararı olduğu en az MSG kadar ispatlanmış olan glikoz şurubu içerikli ürünler Gimdes’ten sertifika alabilmektedir.”

  “Sağlığa zararı olduğu en az MSG kadar ispatlanmış olan glikoz şurubu” bu iddia ile, bilimsel olmayan ve gerçek dışı bir ifade ile hedefine ulaşmaya çalışmış bu sitenin yöneticisi. Böylece, GİMDES’ten sertifika almayı göze alamamış bir firmayı temize çıkartmaya çalışmış.

  Dünyada büyük bir kullanım yaygınlığı göstermiş şekerler, hangisi olursa olsun dörtbaşı mamur mükemmel maddeler olmadığı biliniyor. Ancak insanların yaygınlık ve vazgeçilmezlik göstermesi sebebi ile fıkıhta bildirilen belva-i umumi durumuna girmektedir.

  Bu keyfiyet sadece mısır şekeri glikozda değil, pancar şekerinde de, şeker kamışı şekerinde de söz konusudur. İnsanların daha tehlikeli olan sentetik tatlandırıcılara muhatap olmamaları için ve üretim proseslerindeki şüpheli noktaların takibi için doğal şekerleri sertifika kapsamı içinde tutuyoruz. Biz bütün yazılarımızda insanların mümkün olduğunca her türlü şekerden uzak olmalarını tavsiye ediyoruz. Geri kalan hepsi laf-ı güzaftır. Ticari maksatlıdır. Bütün bu olumsuzluklarla mücadele etmek zorunda kalmamız toplumumuz için hüzün verici olmaktadır

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.