Siz ey Müslümanlar!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir." Ali İmran 139

Günün Hadisi
"Amellerin en faziletlisi Allah için sevmek, Allah için buğzetmektir." Hz.Ebu Zer (r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48550692
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Siz ey Müslümanlar!


  Gönderen:huseyin Tarih: 17/11/2012 01:14
  konferans Siz ey Müslümanlar! Suskun ve aciz helâk olmuş ölüler!

  Bu hitabı yeryüzünde 2 milyara yakın nüfusa sahip sözüm ona biz Müslümanlara söylemişti, Filistinde zalim ve katil İsrailin bir füze saldırısında 67 yaşında şehit edilen Şeyh Ahmed Yasin. Şehadetinden tam 8 sene geçmiş değişen ne? Gazze İsrailli katiller tarafından bugün de bombalanıyor. Küçücük Yasinler, küçücük Ayşeler şahadet şerbetini içiyorlar. Yine yeryüzündeki 2 milyar nüfusa sahip Müslümanlar cılız, mecalsiz sus pus olmuş halleri ile katilleri yalnızca kınıyorlar.

  Korkuyoruz! korkuyoruz! Bir avuç yahudi ama onların ABDsi var, ABsi var, Rusyası var, Çini var diyoruz korkuyoruz...

  Hani bizim Rabbimiz var diyorduk! Hani O’na dayananlar yenilmez diyorduk! Haşa Rabbimiz mi güçten kuvvetten düştü yoksa bizdemi yanlışlar var? Birinci ihtimal kesinkes muhal olduğuna göre ikinci ihtimal üzerinde acilen durmak zorundayız. Rabbimiz neden bize destek vermiyor, neden yardım etmiyor? Her tarafta acımasız zulumler Müslümanların üzerinde uygulanıyor?

  Çünki, Kafir kafirliğini İhlasla yürütüyor. Gece gündüz kafirliğini hakim kılmak için şeytanla güçlü ittifaklar kuruyor ve canla başla çalışıyor. Dünyadaki Müslümanlara bakın . Günlük yaşantılarında Müslümanca bir yaşantı izi var mı? Hele hele ihlasla dinleri için kayda değer bir çalışması var mı? Günlük hayatlarının her anını kafir işgal etmiş. Kılık kıyafeti için moda, kafirin kontrolunda. Ticareti, faizli banka sistemiyle kafirin kontrolunda. Gezmesi, eğlencesi, düğün derneği, her türlü medyası ile kafirin gözetimi altında. Ve en mühimmi , boğazından geçecek her lokmanın emniyetinden sorumlu olduğu yeme içmesi de kafirin kontrolunda.

  Yeme içmeyi en mühimmi dedim; evet her fırsatta ümmeti olduğumuzu ifade ettiğimiz Peygamberimiz(s.a.v) ne buyurmuş bu konuda kulak verelim;

  “Şüphesiz ki helal belli, haram da bellidir. Bu ikisi arasında çok kimselerin bilmedikleri şüpheli şeyler vardır. Her kim şüpheli şeylerden korunursa, dinini ve namusunu korumaya talip olmuş demektir. Kim ki şüpheli şeylere dalarsa, tıpkı bir korunun çevresinde hayvanlarını otlatan bir çobanın sürüsünün çok geçmeden o koruya dalacağı gibi o da haramların içine düşüverir.”(Buhari ve Müslim)

  “Allah yolunda sefer yapmış, üstü başı tozlanmış bir adam, ellerini göklere uzatarak:”Ya Rab, ya Rab!” diye yalvarıyor. Hâlbuki onun yediği haram, içtiği haram, giydiği haram, gıdası haramdır. Böylesinin duası nasıl makbul olur?” buyurmuştur.(Müslim)

  “Her kim ki, vücudunun uzviyeti haram lokma ile teşekkül etmiştir. Artık cehennem, o vücuda yaraşan en iyi bir makardır.” (Sahih-i Buhari, Taberani Said İbn-i Yezîd tarikıyle Ömer İbn-i Hattab)


  Bu tenbihlere, bu uyarılara kulak vermeyen bir ümmet değil 2 milyar, 10 milyar nüfusa da çıksa 16 milyon yahudiye galebe edemez. Rabb da, kendine bile hayrı olmayan bu topluluğa yardım etmez, bu topluluktan elini çeker.

  Tevbe kapısı kapanmadan geliniz bu halimizden topluca tövbe edelim. Üreticimizden, marketçimize, pazarcımızdan tüketicimize; kadınımızdan erkeğimize; gencimizden yaşlımıza tövbe edelim günlük yaşantımızı yeme içmemizden başlayarak helaleştirelim. Başka çıkış ve kurtuluş kapımız varsa bilen, bir adım öne çıksın.   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 14


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.