HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 56.SAYISI ÇIKTI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kitap ehlinden bir grup sizi saptırmak istediler, halbûki sırf kendilerini saptırıyorlar da farkına varmıyorlar." Ali İmran 69

Günün Hadisi
"(Hammaddesinden şarap yapmak maksadıyla) sıkana ve sıktırana, içene ve sakilik yapana, (imalathaneden veya depodan, toptancıdan perakendeciye veya müstehlike kadar) taşıyana ve taşıtana, satana ve satın alana, bağışlayana, bunun parasını yiyene." Hz.Enes(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47361971
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 56.SAYISI ÇIKTI


  Gönderen:huseyin Tarih: 10/10/2017 03:34
  konferans WORLD HALAL COUNCIİL:
  KÜRESEL GELİŞMELERE İSLAM PERSPEKTİFİNDE AYAK UYDURMA

  HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 56.SAYISI ÇIKTI


  Dünya Helal Konseyi (WHC), dünya çapında Helal Belgelendirme kuruluşlarının oluşturdukları bir federasyondur. Farklı ülkeler ve milletler arasında bulunan üye kuruluşlarını dünya çapında temsil etmek ve Helal Sertifikasyon ve Akreditasyon sürecini standartlaştırmak amacıyla 1999 yılında Jakarta’da kurulmuştur. Bu Federasyon üye kuruluşların kendi helal sertifikasyon ve akreditasyon süreçlerinin uluslararası tanınmalarını sağlamaktadır. Dergi içeriğinde, 9. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansına ve WHC Kongresine dikkat çekildi.

  Bu bağlamda ülkemiz ve Malezya, Endonezya, ABD, İngiltere, Fransa, Güney Afrika, İspanya, Almanya, Hollanda, Cezayir, Kuveyt, Güney Kore gibi çeşitli ülkelerden konularında uzman ve saygın bilim adamlarının buluşacağı 9. Uluslararası Helal ve Tayyib ürünler konferansı 23-24 Ekim tarihinde gerçekleştirilecektir.

  Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER , Müslümanlar için Helal ve Tayyib kavramı son derece önemli ve kutsal bir kavramdır. Sadece bir etiket ya da bir yafta değildir. Bu kavramı Kuran’ı Kerim’de bize bildiren Rabbimiz, içini de doldurarak bizlere emanet etmiştir

  Prof.Dr. Tevhit AYENGİN, ”Helal ve Haramla İlgili Genel Prensipler” yazısında Müslümanın hareket alanını belirleyen serbest ve kırmızı çizgilerden oluşan alanları izah etmektedir.

  Prof.Dr. Mustafa NUTKU, “Kurban ve Gazoz” konulu yazısında, Allah’ın rızası lezzetli fakat en azından ‘şüpheli’ gazozları içmekle mi kazanılır; yoksa haramdan veya en azından şüpheliden kaçmakla mı? Olur konusunun boyutlarını ele almaktadır.

  Yrd.Doç.Dr. Muhammed YÜCEER,” Dikkat! Günlük Yeme İçme Kültürümüze Böcek ve Haşeratları Sokmaya Çalışıyorlar” başlığıyla azalan kaynaklar ve artan dünya nüfusunun beslenme ihtiyacının karşılanması amacıyla böceklerin gelecekte alternatif protein kaynağı olabileceği tehlikesi üzerinde durmuştur.

  Prof.Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ, ‘Helal ve Haram Konusuna Kur’an Penceresiden Bakış’ konulu yazısında Allah’ın Helal ve Tayyib beslenme konusundaki çağrı ve emirlerinden söz etmiştir.

  Fatih KALENDER ‘Helal-Haram ve Mekruh’, kavramlarını önemi üzerinde durmaktadır

  Muhammed Volkan ÖZKAN,Ebû Zeyd el-Belhî’nin Mesâlihu’l-Ebdânve’l-Enfüs adlı eserindeki sağlık tavsiyeleri incelemektedir. Bundaki amaç, kitaptaki bilgilerin doğruluğunu veya yanlışlığını tartışmak değil, bilgi sahibi olmaktır.

  Arzu SARITAŞ ise ’ Brusella Hastalığı-Malta Humması’ yazıları ile Helal ve Tayyib yaşantımız hakkında bilgi vermektedirler.

  Diyetisyen Havva ARIN, ise, ‘Kış Hazırlıklarımız, Gıdaları Güvenli Saklama Yöntemleri’nden söz ederek mevsime uygun tariflerler vermektedir.

  ABONE OLMAZMISINIZ?DERGİ ABONELİK FORMU

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.