SARISABIR ALOEVERA
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"İnanan erkek ve kadınları,yapmadıkları bir işten ötürü incitenler,şüphesiz ki iftira etmiş ve apaçık bir günah yüklenmişlerdir." Ahzab 58

Günün Hadisi
"Muhakkak ki Allah Teala sizin şekillerinize ve mallarınıza bakmaz.Ancak ve ancak kalblerinize ve amellerinize bakar." İmam-ı Ahmed, Müslim

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48613316
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  SARISABIR ALOEVERA


  Gönderen:administrator Tarih: 25/10/2004 15:43
  “Vatanı Kuzeydoğu Afrika olan bu tür çok eski zamandan beri Akdeniz ülkelerinde ve Antalya (Demre) çevresinde yetiştirilmektedir. Yapraklarından elde edilen usare müshil olarak kullnılır.” (Prof. Dr. Turhan Baytop. Türkçe Bitki Adları Sözlüğü. ANKARA-1994)

  Yukarıya aldığım bu ifade çok ciddi bir araştırma kitabından alıntılanmıştır. Yüz yıllardan beri şifalı bitkilerle uğraşan insanlarımız tarafından bilinen ve belli hastalıklar için kullanılan SARISABIR bitkisi, uluslar arası saadet zincirleri oluşturmada marifet sahibi üç kağıtçıların eline geçince, ALOEVERA ismi ile, çeşitli ülkelerdeki saf insanları aldatacak, her derde şifa olan mucizevî bir ilaç haline getirilmiş.

  Bir şarlatanın evlere dağıttığı bir el ilanında, Türk Alfabesininin tamamına yakın harfleri ile başlayan tam 71 tane hastalığa iyi geldiğini yazmış. Bir diğeri sokaklarda dağıttığı el ilanında ise bakın ne yazıyor: "Yeni bir iş fırsatına açık mısınız? Haftada 500 Dolar kazanabileceğinizi düşünebiliyor musunuz?.......hemen bu gün arayın!”

  FOREVER LIVING PRODUCTS firmasını bileniniz var mı? Bizim yüzyıllardır bildiğimiz SARISABIR onların eline geçince her derde deva mucizevî ilaç oluveriyor. Bizim açıkgöz vatandaşlarımız da hemen balıklama atlıyor ve örneklerini yurtdışında gördüğümüz saadet zincirine halka oluyor. Kraldan çok kralcılığa soyunarak, kendi vatandaşlarını bu işin içine sokuyorlar. Batı hayranlığı genlerine kadar işlemiş vatandaşlarımız da, bu mucizevî(!) ilaca sahip olabilmek için, sonunda hüsrana uğrasa da büyük paralar ödemeyi göze alıyor.

  Biz SARISABIR(ALOEVERA) bitkisine karşı değiliz. Bilakis şifalı bitkilerle tedaviyi teşvik etme taraftarıyız. Bizim maksadımız, bu ilaç etrafında oynanan saadet zincirleri oyunlarına karşı toplumumuzu uyarmak,bu bitki etrafında, tamamen menfaat hesaplarına dayalı aşırı mubalagayı normal çizgisine getirmektir.

  Dikkat edin, bu ürünleri serbest piyasada market ve eczane raflarında bulamazsınız. Ancak, saadet zincirinin bir üyesinde bulabilirsiniz.

  Bu tür organizelerin başına doğru gidebildiğiniz taktirde de ekseriya bir İslam düşmanına, ya da bir Yahudi firmasına ulaşmak olağan olabilmektedir. Yukarıda ismini verdiğimiz firma , sırf Müslümanları kandırabilmek için, ABD’de tüm Müslümanlara hitab eden IFANSA gibi bir kuruluş dururken, Kaliforniya’da adı güya İslamic Society olan ve tanınmamış bir kuruluştan sertifika aldığını belirtiyor.

  Ayrıca,normalde cok ucuza mal olabilecek bu maddelerin ithali için büyük dövizlerin ödenmesi, ya da zincir halkalarından birkaç tanesinin gümrük kapılarında oluşturulması ile, gümrük vergilerinden de tasarruf sağlanabilmesi söz konusu olabilir.

  En önemlisi de, bu maddelerin muhafazası için, rengi için, kıvamı için, tadı için ,ekseriya dinen haram hükmünde katkı maddelerinin kullanılması büyük tehlike arzetmektedir.

  Biz, bu ve buna benzer konuları ziyaretçilerimize anlatmaya devam edeceğiz. Ziyaretçilerimizden de isteğimiz, aynı görüşleri paylaşıyorlarsa bu uyarıları ve duyuruları çevrelerine ulaştırmaları, bizde yanlış buldukları bir husus varsa bizi ikaz etmeleridir.

  Yard.Doç.Dr.H.K.Büyüközer

   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.07
  Toplam Oy: 69


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.