SAHTE HELAL SERTİFİKA VE SAHTE HELAL LOGO KİRLİLİĞİNE DİKKAT!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar, fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içkide ve kumarda, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah`ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi?" Maide 90-91

Günün Hadisi
"Şüphesiz ki, Allah hem hastalık, hem de onu tedavi için ilacı indirmiştir. Her hastalık için bir deva yaratmıştır. O halde kendinizi tedavi edin, haram ile tedavi olmayın." Ebu Davud

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49097176
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  SAHTE HELAL SERTİFİKA VE SAHTE HELAL LOGO KİRLİLİĞİNE DİKKAT!


  Gönderen:huseyin Tarih: 16/12/2015 11:36
  kadir SAHTE HELAL SERTİFİKA VE SAHTE HELAL LOGO KİRLİLİĞİNE DİKKAT!
  SAHTE LOGOLU ÜRÜNLER, GİMDES LOGOSUNU İZİNSİZ KULLANANLAR, KENDİNDEN MENKUL HELAL LOGOLU ÜRÜNLER


  Bugün modernitenin insanlığa sunduğu makine çarklarının içinden çıkartılıp süslü ambalajlar ve aldatıcı reklamlarla önümüze getirilen ürünlerin sorgulanmadan tüketilmemesinin önemi artık toplumumuz tarafından anlaşılmaktadır. Tüm bu karmaşaların içinde İslam ümmeti Helal Lokma meselesini çözmek zorunda olduğunu yeni yeni idrak etmeye başlamıştır. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi unutulmak üzere olan, Müslümanların olmazsa olmazı ve Imani bir meselesi olan Helale sahip çıkma yolunda GİMDES 2005 yılından beri yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

  Ancak, maksadı Helale sahip çıkmak değil de Helalden nemalanmak, onu istismar ederek menfaatlanmak, ya da Helal şartları sulandırmak için yola çıkmış insanlar ve kuruluşlar da boş durmuyorlar. Her geçen gün yenileri çıkmaya devam ediyor. Bİz bunları deşifre etmeye yetişemiyoruz. Sahte Helal logolu ürünleri raflarında satışa sunan marketler de bu konuda sorumludurlar. Ancak Müslüman kardeşlerimizin ferasetine güveniyoruz. Bu çirkinlikleri de ferasetleri ile defedeceklerine inanıyoruz.

  Üç kuruşluk dünya menfaatı uğruna , ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar HELAL gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekarlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bugün dünya üzerinde yüzlerce helal gıda sertifikası veren kurum oluştu. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istasmarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile müslüman kardeşlerini istismar etmeye çalışıyorlar.

  Devletin ve milletin bütün kurumlarına sızarak ülkemizi bir kaosun kenarına getiren Paralel yapı, Helal Lokmamıza da Helal Sertikalamamıza da el atmış, Yalan dolan ve tehditlerle güç gösterisi yaparak tahribat yapmaya çalışmaktadır. Türkiye’de Helal Serifikanın adı dahi bilinmezken bir avuç cefakar GİMDES gönüllüsü imkânsızlığı mümkün hale getiren çalışmaları sonucunda 2008 yıllarında ülkemizde Helal Sertifika konuşulur duruma getirilmiştir.Bugün o hale gelindi ki şuurlu müslümanlar firmaları GİMDES’den sertifika almaya, Firmalar da Müslümanlara ürünlerini kabul ettirebilmek için GİMDES’den sertifika almaları gerektiği gibi bir anlayışa geldiler. Artık GİMDES helal gıda logolu ürün Müslümanlar tarafından aranır duruma geldi. Bunu gören Sahtekârlar da hemen devreye girerek GİMDES Helal Sertifikasını ve logosunu izinsiz ve kaçak olarak suistimal ederek haksız kazanç peşine düştüler.

  Bir kurum düşünün. Hem helal sertifikalama kurumu! kuracak hem de kendi firmalarına helal sertifika! verecek. Yetmedi 50 küsür fabrikasının tedarikçilerine,” anlaşma yaptığım bu firmanın bütün tedarikçilerinin bundan böyle muhatabı benim. Sertifikalamalarınızı benimle yapacaksınız.” Nereden bakarsanız bakın her şeyi ile şaibe kokuyor. Halbuki, gerçek manada bir Helal Sertifika kurumunda olması gereken gıda üreticisi bir firmanın bir sertifikalama kurumu ile uzaktan yakından asla ilişkisi olmamalı ve ne icra kuruluna, ne mütevelli heyetine, ne yönetim kuruluna ve ne de onların ortak oldukları şirketlere Helal Sertifika vermemesi gereken tamamen bağımsız, tamamen şaibeden uzak bir kurum sisteminin olmasıdır. Çünkü İslam Fıkhında Kefalet sisteminin raconu böyledir. Geri kalanını sizlerin ferasetine havale ediyoruz..LOGO VE SERTİFİKA SAHTEKARLARI İÇİN Avukatlik Büromuz gerekli tedbirleri almış bulunmaktadır.Bu gibi şahıs ve firmalara aşağıdaki ikaz mektupları gönderilmektedir.

  SAYIN ……… YETKİLİSİ ÜRÜNLERİNİZİN AMBALAJINDA EL İLANLARINIZDA GİMDES' E AİT LOGOYU KULLANDIĞINIZ TARAFIMIZCA TESPİT EDİLMİŞTİR.

  Derneğimizin isminin ve/veya logosunun bazı üçüncü şahıs ve firmalar tarafından izinsiz olarak kullanıldığını müşahede etmekteyiz. Yaptığı çalışmalarla kamuoyunda haklı bir üne kavuşan ve alanında ülkemizin tek uzman kuruluşu olan GİMDES’in isminin ve/veya logosunun izinsiz olarak kullanılması YASAL OLARAK SUÇTUR.

  Ayrıca, GİMDES’in isminin ve/veya logosunun izinsiz olarak kullanan şahıs ve/veya firmalar hakkında CUMHURİYET SAVCILIKLARINA suç duyurusunda bulunacağız. Bu kişilerin kanunda öngörülen üç aydan iki yıla kadar hapis cezası almaları konusunun takipçisi olacağız.

  Bu şahıs ve/veya firmalar hakkında, marka haline gelmiş olan GİMDES’in ismi ve/veya logosunu izinsiz olarak kullandıkları için başkaca bir ihtara gerek görmeden “Tecavüzün Kaldırılması ve Önlenmesi” davası başta olmak üzere, “Maddi ve Manevi Tazminat Davası” açacağız. GİMDES’in resmi internet sitesinde de bu mütecaviz kişi veya firmaları ilan edeceğiz. AYRICA TECAVÜZ DEVAM ETTİĞİ TAKTİRDE TÜRKİYE ÇAPINDAKİ TÜM ÜRÜNLERİNİZİ TOPLATACAĞIMIZI İHTAR EDERİZ.

  AV. ……. GİMDES VEKİLİ

  kadir kadir kadir
  kadir kadir kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.90
  Toplam Oy: 11


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.