YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALİN SAHTEKARLIĞIDIR !..
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"İnanan erkek ve kadınları,yapmadıkları bir işten ötürü incitenler,şüphesiz ki iftira etmiş ve apaçık bir günah yüklenmişlerdir." Ahzab 58

Günün Hadisi
"Muhakkak ki Allah Teala sizin şekillerinize ve mallarınıza bakmaz.Ancak ve ancak kalblerinize ve amellerinize bakar." İmam-ı Ahmed, Müslim

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48619546
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALİN SAHTEKARLIĞIDIR !..


  Gönderen:huseyin Tarih: 12/01/2017 03:26
  konferans YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALİN SAHTEKARLIĞIDIR !..

  SAHTE LOGO KULLANAN FİRMALAR

  Fitback Sağlık Ürünleri , Elianto Ayçiçek Yağı, Kiraz lokanta, Fitback Sağlık Ürünleri , Şifa Zeytin Yağları Ve Sabun San. Tic. Ltd. Şti., Taksim ÇiğKöfte, Çiğköfte Dükkanı , Meşhur Hat döner , Etaş et ürünleri AŞ, Çamlı Yem Besicilik Sanayii ve Ticaret A.Ş., Çiğköfteci , Erenler Un İrmik San. Tic. Ltd.Şti,Sasu A.Ş., Hell Enerji İçeceği , Hayırlıoğlu Sakatat


  GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER Dünya’da ve Türkiye’de, gerçek helal logolu ürün talebi arttıkça, sahte helal logosu kullanımının da arttığını ve müslüman tüketicilerin denetimden geçmemiş ve nasıl üretildiği belli olamayan ürünleri tüketme ihtimalinin bu sahteciler yüzünden arttığını müslüman tüketicilerin tabiri caizse gözlerini dört açmaları gerektiğini belirtti.

  Tüketicilerin ürünlerin üzerindeki helal logoya dikkat ederken bu logoyu kullanana markanın gerçekten bir helal sertifikaya sahip olup olmadığını da sorgulamaları gerekmektedir.Son karşılaştığımız olaylar bunun ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermektedir.

  Türkiye’de de GİMDES Helal ve Tayyib Sertifikasına sahip olmayan ve bu tür sahteciliğe başvuranların çok olduğunu belirten BÜYÜKÖZER ,kurumumuzun yasal haklarını savunan hukuk bürosundaki kardeşlerimizle koordineli işbirliği ile tüketicilerin yanıltılmasını önlemek için bu tür sahtekarlıkların önüne geçmeye çalışıyoruz,dedi.

  Kimsenin orta yerlerde bulunmadığı bir dönemde, GİMDES kuruluş tarihi olan 2005 yılından itibaren Helal ve Tayyib üretim konusunda Müslüman Ümmete hizmet etme vecibelerini yerine getirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetler sürdürülürken Ümmete karşı çok açık, çok şeffaf ve takva çizgisini muhafaza eden bir kurum olmaya dikkat ederek, GİMDES Helal ve Tayyib Standardından taviz vermeden yoluna devam etmektedir.

  Son olarak gönüllü kardeşlerimizden bize yansıyan sahte logo kullanımı haberleri bu kaos ortamının ne durumda olduğunu bizlere biraz daha net göstermektedir. Artık eskiye göre daha bilinçli ve şuurlu tüketici kitlelerin olduğunu görmezden gelerek utanmadan sahte ‘’ Helal Logo’’ kullanımına hala yönelmektedirler.

  GİMDES’e güvenen tüketiciler, GİMDES’ten helal sertifikası almış üretici firmalarımız sertifikalarına sahip olsunlar, yakın takipçiler olsunlar. Her ay güncellenen basılı broşürlerimizi, web sitelerimizi takip etsinler. Akıllı cep telefonları için geliştirdiğimiz HELAL GIDA UYGULAMA’mızı her alışverişlerinde kullansınlar. Bu gayretli çalışmalarla sahtekarlara pabuç bırakmamış olurlar. Bu sahtekarlara haklarımızı helal etmiyoruz. Rabbimize şikayet ediyoruz.

  konferans konferans

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 16


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.