RAMAZANDA OYUNA GELMEYELİM
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51721872
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  RAMAZANDA OYUNA GELMEYELİM


  Gönderen:huseyin Tarih: 07/08/2010 10:21
  konferans konferans RAMAZANDA OYUNA GELMEYELİM….

  Hem sağlığımızı, hem Müslümanların maslahatını koruyalım. Ramazan iftar sofralarımızda madde ve manamıza zarar verebilecek her türlü gıda maddelerine dikkat edelim.

  Sağdaki fotoğrafa dikkat ediniz. Bu fotoğraf 1956’larda mübarek Hac mevsiminde Arafatta çekilmiş. Hac için gelmiş Müslümanların güle oynaya içtikleri colaya bakın. Arafatın manasına düşman, ellerinde olsa dünya üzerinden yok etme hırsı ile yaşayan ve bunun için Ortadoğunun tam ortasına çöreklenen İsrail çetesinin dünyadaki en büyük simgelerinden biri değilmi?

  1950’lerin gafil Müslümanı Arafat’ta dahi colayı yudumlarken müslümanların maslahatına ne büyük zararlar verdiğini düşünmüyordu. Bugünün Müslümanı, bütün yaşadığı acı olaylardan sonra, artık aklını başına getirmesi gerekmiyor mu?

  Soldaki resimde de Ramazanın simgesi olan hurmayı görüyorsunuz. İşte bu konuda da nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğumuzu Haber Vakti’nden alıntıladığımız alttaki yazı haber veriyor.

  Haber şöyle:

  İSRAİL HURMASINA BOYKOT

  İngiltere'deki Müslüman liderler Müslüman halkı, Filistin'i işgal altında bulunduran ve etnik temizlik yapan İsrail'i boykot etmeye çağırdı. Müslümanların özellikle Ramazan ayında İsrail'de işgal altındaki topraklarda üretilen hurmaları tüketmemesi çağrısı yapan toplum liderleri, hurmanın sembolik bir değeri olduğunu ve İsrail'in el koyduğu Filistin topraklarında ürettiği hurmayı Müslümanlara satttığı hatırlatıldı.

  ETİKETLERE DİKKAT EDİN
  El Aksa Dostları isimli kampanyanın organizatörleri, Filistinlilerin acısı hakkında konuşurken, İsrail'in ürettiği hurmaları tüketmenin iki yüzlülük olacağını belirterek, İsrail ürünlerinin ve hurmasının satın alınmasının Filistinlilere karşı işlenen suçlara ortak olunması anlamına geldiğini bildirdi. Organizatörler, Müslümanların hurma satın alırken üzerindeki etiketleri kontrol etmesi gerektiğini ve eğer İsrail'den gelmişse kesinlikle satın almaması uyarısında bulundu.

  YAHUDİ YERLEŞİMCİLER BATI ŞERİA'DA ÜRETİYOR
  Öte yandan Müslüman aktivistler Ürdün Vadisi ve Batı Şeria'da yetiştirilen hurmaların da boykot edilmesi gerektiğini, çünkü bu hurmaların Yahudi yerleşimciler tarafından üretildiğini belirtiyor. Aktivistler, Yahudi yerleşimcilerin hurma hasatı için Filistinli çocukları çalıştırdığı ve çok az ücret verdiğini kaydediyor. Uluslararası hukuka göre, İsrail'in ve yerleştirdiği Yahudi yerleşimcilerin Filistin topraklarında üretim yapıp ihracat yapması yasak olmasına rağmen, İsrail işgal altında bulundurduğu topraklarda ürettiği tarım ürünlerini başta Avrupa Birliği olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediyor. konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.8
  Toplam Oy: 15


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.