HOŞGELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61705544
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HOŞGELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN


  Gönderen:huseyin Tarih: 11/08/2010 03:17
  konferans ORUÇ AYIMIZ OLAN RAMAZANDA YEDİKLERİMİZİN İÇTİKLERİMİZİN TAM BİR MUHASEBESİNİ YAPALIM…

  Ramazan ayı tüm ümmet için, bir muhasebe ayıdır. Ramazana girerken kendimizi sorgulamalıyız. Ramazan ayı bize neler hatırlatıyor? Bir ay boyunca neler yapacağız, amacımız ne olmalıdır? Önceki Ramazanlar hangi izleri bırakarak gitti?

  Ramazan ayı, fert fert ve tüm ümmetin muhasebe ayıdır. Bu sebeple, bu Ramazan’da hepimiz nefsimizi baştan ayağa tam bir denetime sokmayı sağlamalıyız. Bugün ümmet olarak çekilen kahırların, ızdırapların ve zilletlerin kaynağında nefsimize ait hataları, noksanlıkları ve zafiyetleri bir bir araştırıp tespit etmeye çalışmalı ve ıslahı için çözümler üretmeliyiz.

  Biz biliyoruz ki, bugün ümmetçe düştüğümüz zilletlerin temelinde bilgisiz bir topluma dönüşmüş olmamız yatmaktadır. Düşüncemizde, davranışlarımızda ve hareketlerimizde İslami ölçüleri referans olarak almak zorunda bulunduğumuz halde; bilgisizlik ve doğru bilgiyi araştırmada gösterdiğimiz tembellik, günlük hayatımızın her kademesinde karşılatığımız olaylarda bilinçsiz, yanlış ve İslami ölçülerin dışında tepkiler vermemize neden olmaktadır.

  “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olurmu?” Kur’ani ikazın ışığında ve Ramazan ayının mübarek aydınlığında nefis muhasebelerimizi yaparak İslamla aramızdaki mesafenin sıfırlanmasına çalışmak en önemli bir CİHADIMIZ olmalıdır.

  Bugüne kadar gereken dikkati gösteremediğimizi göz önünde tutarak; bu ayın hürmetine gıdalarımızın, ilaçlarımızın, kozmetik ürünlerimizin helal ve temiz olup olmadıklarına, aynı zamanda sağlıklı olup olmadıklarına daha biraz dikkat ve itina göstermeye gayret edelim. Bu anlayışla alışveriş yaptığımız marketleri, kasapları, fırınları, pastaneleri yeniden gözden geçirelim. Küresel Boykotu bütün gücümüzle devam ettirelim.

  Tam bu noktada Rabbimizin bize yüklediği hayat nizamını düşünelim. Biz biliyoruz ki, bu Hayat nizamının tek kelime ile ifade edilebilecek adı Helal hayat standardıdır. Helal, Allah(cc)’ın yasasında izin verilmiş, meşru kılınmış herşeyi içine alan bir kelimedir. Helal yaşamak, bu sebeple bir Müslümanın imani bir meselesidir.

  Helal, bir Müslümanın Hayat standardının olmazsa olmazını teşkil eder. Doğumundan ölümüne kadar Helal dairesi içerisinde yaşamak en önemli hedefidir. Bu hedefinin en önemli halkası ise Helal Lokma’dır. Boğazından geçecek her lokmanın hesabını Allah(cc)’a vermek zorundadır. Bu sebeple, bir Müslümanın yediği içtiği her lokmanın mutlaka Helal olması şarttır. Maddi ve manevi hayatının sağlıklı ve feyizli devam edebilmesinin en önemli güvencesi HELAL Lokmadır.

  İşte Helal hayat nizamının en önemli halkasını teşkil eden Helal Lokmayı bu Ramazanda enine boyuna gündemimize almakla belki de en isabetli bir kararı almış olacağız.

  Rabbimiz Tüm İslam Ümmetine Ramazan Ayını Hayırlı Kılsın.


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 9


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.