GİMDES Dergisi'nin 31. Sayısı Çıktı
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49723064
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES Dergisi'nin 31. Sayısı Çıktı


  Gönderen:huseyin Tarih: 26/08/2013 14:11
  GIMDES Dergisi 31. Sayi "Yeni Dünya Düzeninde Helal ve Tayyib Bir Üretime Duyulan İhtiyaç!.." Kapak Konulu GİMDES Dergisi'nin 31. Sayısı Çıktı.

  Modern İnsanın HELAL LOKMA Sorununa Çözüm Sunan Bir Sayı

  Yeni dünya düzeni içerisinde helal gıda ve helal üretimin kaçınılmaz olduğu yaşadığımız yüzyılda karşılaşmış olduğumuz gıda karmaşıklığı ile görülmektedir.

  Modernitenin helal yaşam sistemimizin birçok konusunda olduğu gibi gıdada da getirdiği sorunlar helal lokmamızı tehlikeye atmıştır.Bu tehlikelere karşı en önemli çözümün ise ’’Helal ve Tayyib’’ bir gıda üretim ve kontrolünün gerekliliği olduğuna şahit olmaktayız.

  31. sayımızda ’’Yeni Dünya Düzeninde Helal ve Tayyib Gıda Üretimine Duyduğumuz İhtiyacı’’ hatırlatarak hayatımızın her alanını helalleştirebilmek için yeni dünya düzenin helal lokmasız gerçekleşmemesi gerektiğinin üzerinde durarak modern insanın helal lokma sorununa çözüm sunan bir sayı hazırlamaya çalıştık.

  GİMDES Dergisi 31.sayısında GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER , yazısında Helal yaşam sisteminin başında Helal ve Tayyib Gıda'nın yer almakta olduğunu ve Yeni Dünya Düzenini kurmakla görevli olan nesillerin bütün insanlığı öncelikle "Helal ve Tayyib Bir Gıda Sistemi"ne kavuşturmalarını belirterek bir kavram olarak helal ve haramın kullanımı üzerinde mütalaada bulunmaktadır.

  Prof.Dr.Hasan DOĞRUYOL; Sünnet ve Adabı , konusunda Taat, Gurbet,İbadet, konularına değinerek ,erkek çocuklarımızın en fazla sünnet edildiği bir mevsime girdiğimiz bu günlerde hekim olarak erkek çocuklarının sünnet edilmesinde karşılaşılan durumlar hakkında doğru bir tercih için bilgi vermektedir.

  Doç.Dr.İlker ALAT; Hac ve Umre Organizasyonları, Hilal Oteller ve Helal Ekonomi, başlıklı yazısında, Hac , Umre organizasyonları ve hilal oteller zincirleri başta olmak üzere, hayatın tüm alanlarında “Helal Ekonomi” konusunda halkları, kişi ve kurumları bilgilendirmenin ve Müslümanlar üzerinde oynanan oyunlara karşı uyanık,bilinçli ve şuurlu olmanın önemini hatırlatmaktadır.

  Doç.Dr.Serkan ÇAKIR, Müslümanların Açık Büfe İmtihanı, konulu makalesinde tatil döneminde olduğumuz bir zaman diliminde belki de en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir konu olan otellerde gıda tüketimi, İsraf, tatil alanlarında Domuz etinin kullanımı gibi mevzular üzerinde durmaktadır.

  GİMDES dergisi 31. sayımızda, Dr.Şerafeddin KALAY, Emr-i bi’l –ma’rûf nehy-i ani’l münker vazifesini yerine getiriniz , Gıda Mühendisi,GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi, A.Hayreddin İŞBİLİR, Dikkat! Dondurma.. ,Prof.Dr.Mustafa NUTKU,Helal Gıda Hatıraları -16 (Coca Cola’nın Rengi ),Araştırma sayfasında Yrd.Doç.Dr.Hüsniye İmamoğlu, Margarinler,Yüksek Kimyager,GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi ,Murat SAYIN,Helal Turizm, Helal Lojistik İçin GİMDES Helal Standardı, Mustafa Boran, HELALİ ARAMA VAZİFEMİZ,Gıda Mühendisi,F.Füsun MENTEŞ, Helal Tarifler sayfasında Bayram İkramlarımız, konulu yazıları ile helal ve tayyib bir üretimde önemli hususlar üzerinde durarak meşru olan helal lokma talebimizde karmaşıklığın çözümü için yazıları ile uğraş verdiler.

  halal dunya


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 9


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.