Orkide Yağ Helal Sertifikalı Oldu
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50281450
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Orkide Yağ Helal Sertifikalı Oldu


  Gönderen:huseyin Tarih: 17/08/2013 08:05
  halal dunya Cihan Haber Ajansının haberi:

  “Türkiye’nin önde gelen sıvı yağ markası Orkide, helal gıda sertifikası aldı. Orkide Yağ, uluslararası helal sertifikalandırma kurumu Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği (GİMDES) tarafından verilen ve sadece Türkiye’de değil, farklı ülkelerde yaşayan Müslüman toplumların öncelikleri arasında yer alan Helal Belgesi’ni kullanma hakkını elde etti.

  Türkiye’nin önde gelen sıvı yağ markası Orkide, helal gıda sertifikası aldı. Orkide Yağ, uluslararası helal sertifikalandırma kurumu Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği (GİMDES) tarafından verilen ve sadece Türkiye’de değil, farklı ülkelerde yaşayan Müslüman toplumların öncelikleri arasında yer alan Helal Belgesi’ni kullanma hakkını elde etti.

  Küçükbay AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, ‘Helal Gıda’ belgesinin tüketici hakları açısından önemli bir değere sahip olduğunu söyledi. Küçükbay, “Müşterilerinin inançlarına ve sağlıklarına uygun ürün üretme ve doğru etiket bilgileri ile bilgilendirme zorunluluğu, üreticilerin temel görevlerinin başında geliyor. Tüketicilerin inançlarına ve sağlığa uygun ürünleri, marketlerden kuşkusuz ve güvenli bir şekilde tercih edebilmesi için, gerek kamu sektörünün, gerek özel sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının duyarlılığı son yıllarda sevindirici bir biçimde arttı. Biz bu belgeleri tüketicimize güvenli ve sağlıklı ürün sunduğumuzu göstermek için alıyoruz. Tüm kuruluşların aynı titizliği göstermesi temennimiz.” dedi.

  Helal Gıda belgesinin, gıda güvenliği konusuna yeni bir anlayış kazandırdığını vurgulayan Küçükbay, şunları kaydetti: “İslami kurallar doğrultusunda ele alınan ‘Helal’ deyimi aslında genel boyutuyla hijyen ve faydalı olma zorunluluğunu kapsayan bir özellikler bütünü şeklinde dünyada yaygınlık kazanmakta. Orkide olarak gerek yurt içinde gerek yurt dışında tüm tüketicilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamamızı sağlayacak oluşumları yakından takip ediyoruz.”

  Orkide Yağları Kalite Güvence Müdürü Melike Aguş ise “Bu belge ihracat ürünlerinde ve iç piyasada önemli rol oynayacak. Tüketicimizin sağlıklı ve güvenli ürün tercihi olacak

  Haber Yurdum


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 8


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.