ALLAH HİLELERİ BOŞA ÇIKARANLARIN EN HAYIRLISIDIR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  55949333
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ALLAH HİLELERİ BOŞA ÇIKARANLARIN EN HAYIRLISIDIR


  Gönderen:huseyin Tarih: 19/09/2020 00:52
  bereketli-cuma DİKKAT! ON LİNE HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI SİZİ ALDATMASIN.

  ALLAH HİLELERİ BOŞA ÇIKARANLARIN EN HAYIRLISIDIR


  Gün geçmiyor ki ahlaki kurallardan yoksun şahıs ve firmalar maddi menfaatleri uğruna toplumu aldatmaktan, yalan söylemekten haya etmiyorlar.

  Ülkemizin çeşitli illerinde, GİMDES helal sertifikasına sahip olmadığı halde sanki helal ve tayyib bir kontrolden geçmiş gibi, ürünlerini satan yüzlerce sahte sertifikalı firma mevcuttur.Bu firmalar ürün ambalajlarında sahte logo, internet sitelerinde ise sahte sertifikalarını yayınlamaktan da çekinmiyorlar. Bazı marketler de tabelalarında, camekanlarında, arabalarının kaportalarında, reklam broşürlerinde aynı istismarı yapmaktadırlar. Bu tür ahlaksız uygulamalara karşı toplum olarak dikkatli olmalıyız.

  Toplum olarak, helal ürün, helal gıda ve helal lokma konularında bilinç seviyemiz arttığı sürece bu gibi sahte uygulamaların son bulacağını ümit ediyoruz.

  “Allah'a karşı verdikleri sözü ve yeminlerini az bir bedelle değiştirenler varya, işte bunların ahirette bir payı yoktur. Kıyamet günü Allah onlarla konuşmayacak, onlara bakmayacak ve onları temize çıkarmayacaktır. Onlar için acı bir azap vardır.” (Âli İMRÂN 77)

  Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bizi aldatan bizden değildir.”[Müslim, Îmân 164, Fiten 16] …


  Üç kuruşluk dünya menfaatı uğruna , ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar HELAL gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekarlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bugün dünya üzerinde yüzlerce helal gıda sertifikası veren kurum oluştu. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istasmarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile sahte Helal Logolar ile müslüman kardeşlerini kandırmaya ve istismar etmeye çalışıyorlar.

  Evet yakın zamanda bu kaos ortamına yeni malzemeler eklenerek devam etmektedir. Koronavirüs musibeti ile birlikte yeni bir sahtekarlık yolu açılmış bulunmaktadır. Sokağa çıkma yasaklarının yoğun olduğu bu dönemde firmaların , marketlerin ürünlerinin satışını online yolu ile tüketicilerine ulaştırma eğilimleri hızla büyüyor. Bu eğilime karşı çıkmamız mümkün değildir. Ancak burada da, bazı şahıs ve firmalar, logomuz kullanılarak, sattıkları ürünlerin GİMDES onaylı oldukları imajı ile tüketiciyi istismar etmektedirler. GİMDES bu istismalara karşılık kendi kontrolunda onaylı e.ticaret sitesini yürürlüğe sokmuştur.

  GİMDES olarak Helal ve Tayyib ürün Sertifikalandırma hizmetine başladığımız tarihten itibaren bu olaylar ve düşünceler ile mücadele etmekteyiz.

  Artık eskiye göre daha bilinçli ve şuurlu tüketici kitlelerin olduğunu görmezden gelerek, bazı şahıs ve firmalar, utanmadan “sahte Helal Logo’’ kullanımına yönelmektedirler. Halbuki, bütün Türkiye Sathına yayılmış binlerce gönüllü ordusu kardeşlerimiz çarşıda pazarda gördükleri Helal logolu ürünü sahte olduğunu tesbit edince üşenmeden fotoğrafını çekip merkezimize göndererek bize destek olmakta. Teknoloji imkânları kullanılarak son model cep telefonlarına yüklenen Helal uygulama da, bu sahtekârların foyasını ortaya çıkartmaya birebir yetmektedir. GİMDES Merkezimiz de bu sahtekârları belgeleri ile birlikte Hukuk büromuza hukuki işlemleri başlatmaları için ulaştırmak zorunda kalıyoruz.
  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET
  br>
  bereketli-cuma


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 2


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.