‘12. HELAL VE TAYYİB KONFERANSIMIZ EKİM 2020’de ONLINE OLARAK YAPILACAK’
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  55556783
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ‘12. HELAL VE TAYYİB KONFERANSIMIZ EKİM 2020’de ONLINE OLARAK YAPILACAK’


  Gönderen:huseyin Tarih: 22/07/2020 00:33
  konferans ‘12. HELAL VE TAYYİB KONFERANSIMIZ EKİM 2020’de ONLINE OLARAK BÜTÜN DÜNYADAN İZLENEBİLECEK’

  Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği Başkanı (GİMDES) Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, 12. Helal ve Tayyib konferansının bu yıl 3-4 EKİM tarihlerinde online olarak yapılacağını açıkladı.

  2019 sonunda baş gösteren ve tüm dünyaya yayılan Covid-19 salgınının etkisiyle birçok kurumun eğitim ve diğer toplantılarını online olarak uzaktan yapmaya başladığına dikkat çeken Büyüközer, “ Bu yıl 12’ncisi yapılması planlanan ve onlarca ülkeden konularında uzman konuşmacıların katılacağı konferansın yine GİMDES tarafından online olarak organize edileceğini açıkladı.

  Musibetlerden ders alalım

  Bakara suresinin 155. ayetini hatırlatan GİMDES Başkanı, Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, “Kutsal Kitabımızda hikmetleri ile anlatılan çeşitli kavimlere, tarihin çeşitli zamanlarında uygulanmış musibetleri okuyoruz. Bu musibetlerden ders almak ve yüzümüzün akıyla çıkabilmek zorundayız” dedi.

  Virüs etkisinden kaynaklı karar

  “Allah(cc) kendi mülkünde, kendi yarattığı kullarını bugüne kadar asude bir şekilde yaşattığı yurtlarında korku ve endişe içerisinde nefeslendiriyor” diyen Büyüközer, “Bu bir küresel musibetten başka bir şey olabilir mi? Kuruluş gayemiz olan, önemi bu gün daha net bir şekilde anlaşılan, lokmamızı helalleştime çalışmalarımızı 15 yıldır aralıksız devam ettirirken bugün koronavirüs musibeti sebebi ile yer yer inkitaa uğruyor. 12 yıldır gerçekleştirdiğimiz Helal Fuarı ve Helal Gıda Konferansını mekansal olarak gerçekleştirememek tehlikesi ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız” diye konuştu.

  Konferansımız Bütün Dünyadan İzlenebilecek

  Online Konferansımızın organizasyonu ile görevli ekib yoğun bir çalışma sonucunda Türkiye, Avustralya, Cezayir, Endonezya, Güney Afrika, İngiltere, Kuveyt, Malezya, Singapur, Tunus, ve ABD olmak üzere, dünyanın 12 farklı bölgesinden14 konuşmacının 40 dakikalık konuşmalarının bütün dünyadan izlenebilmesi için ancak günün 6 saatlik bir zaman aralığında yapılmak zorunluluğunu oluşturmuştur.

  Daha çok çalışmalıyız

  GİMDES Başkanı, Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, “Her geçen gün artan talebe bağlı olarak Helal ve Tayyib ürünler pazarı artmakta ve klasik üretim metotlarının İslami gerekliliklerin karşılanması noktasında yetersiz kalması Müslümanların çözmesi gereken yeni konuları da gündeme getirmektedir. İçinde bulunduğumuz 2020 yılı da gösteriyor ki bu fiziki sınırların kalktığı yeni dünya düzeninde süreçler daha dinamik ve değişimler daha hızlı olmaktadır. Dünya genelinde yaşanan korona virüs musibeti bir kez daha bizlere İlahi emre uymanın, Helal ve Tayyib yaşam sistemini hayatımıza tatbik etmenin, zaruret derecesinde, gerekliliğini ortaya koymuştur” dedi.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.