MÜSLÜMAN GÖZÜ İLE 3 SORGULAMA:
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50266521
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MÜSLÜMAN GÖZÜ İLE 3 SORGULAMA:


  Gönderen:huseyin Tarih: 10/09/2009 01:51
  MÜSLÜMAN GÖZÜ İLE 3 SORGULAMA:

  1. Bu herba life sistemi var ya (network marketing sistem) benim tanıdığım kişilerden bazıları da bu sisteme dahil olmuşlar ve beni davet ettiler. Ben sitenizden incelemiştim, ama gene de dinlemekte fayda vardır dedim. Aynen herbal sistemi şeklinde çalışıyorlar. Tek farkları ürün değişik, üye ettiğin kişi başına verilen para değişik.....

  2. Çamaşır makinelerinde kireç koruyucu olarak kullanılan Calgona 1 yıl içersinde verdiğimiz toplam para ile koruduğumuz rezistansı 4 defa yenisi ile değiştirebileceğimiz gerçeği beni reklamın insanlar üzerindeki etkileri konusunda daha çok düşünmeye sevk etti.....

  3.Öncelikle 15 yaşında olduğumu belirtmek isterim. Ülkemize bir şekilde giren bu israil malları yazıktır ki daha Türkiyede çoğu insan neyin türk neyin israil yada başka bir ülkenin malı olup olmadığını bilmiyor.


  Gönderenin İsmi: mustafa
  Gönderenin Emaili: ...........06@hotmail.com

  Mesaj: s.a hocam. aslında size sıkça sorulan sorulardan bahsedeceğim kusura bakmayın ama birilerini ikna etmek için çok daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorum. Bu herba life sistemi var ya (network marketing sistem) benim tanıdığım kişilerden bazıları da bu sisteme dahil olmuşlar ve beni davet ettiler. Ben sitenizden incelemiştim ama gene de dinlemekte fayda vardır dedim. Aynen herbal sistemi şeklinde çalışıyorlar. Tek farkları ürün değişik, üye ettiğin kişi başına verilen para değişik.

  Ben bunlara sordum ya bu firmanın sahibini tanıyor musunuz? kimdir necidir? çok büyük rakamlardan bahsediyorsunuz bu işin içinde kara para aklama işi olmasın? diye sordum. Verdikleri cevap çok vahim oldu hocam "sen bize güvenmiyor musun?" Yani insanları nereden gafil avlayacaklarını iyi biliyorlar hocam. Ben onlara güveniyorum ama şirkete güvenmiyorum. ( Quest net, dione,süper teklif... bunlar yeni bulduğum firmalar) ve internetten ve sizin sitenizden bulduğum kadarıyla bilgileri aldım. Bugün yarın onlarla görüşeceğim.

  Zaten ben şöyle bir tesbitte bulundum. Bu firmalar hep yabancı. Yani verdiğimiz 1 kuruş dahi dışarıya gidiyor. Bir hesap yaptım. Ben işe girip 6 kişiyi bulursam hepimizin şirkete ödediği para toplam 4200 $ bu 6 kişiyi bulduğum için şirketin bana verdiği para ise 250 $ yani ülkemiz 3950 $ ını dışarıya hibe ediyoruz. hadi dedim bunlar vergi de versin(vergiden muaf olduklarını öğrendim sadece ürünlerden gelir vergisi veriyorlarmış.)kdv üzerinden hesapladım. %18 kdv üzerinden 756 $ toplam para ediyor. 3950 $ - 756$ = 3194 $ eder ve bunu giren kişilerle hesaplarsak ülkemizin ne kadar bariz bi şekilde soyulduğu ortaya çıkar.

  Ben bunları öğrene bildim eğer ekleyebileceğiniz bişeyler varsa öğrenmek isterim. Dualarımız sizinle hocam. Siz de duanızı eksik etmeyin. Bu yeni sömürge sistemini beraber yıkalım inşallah...
  Allaha emanet olun...

  EgemeN ............ (..........23@hotmail.com)
  Rezistans gerçeği için bir uyarı...

  Çamaşır makinelerinde kireç koruyucu olarak kullanılan Calgona 1 yıl içersinde verdiğimiz toplam para ile koruduğumuz rezistansı 4 defa yenisi ile değiştirebileceğimiz gerçeği beni reklamın insanlar üzerindeki etkileri konusunda daha çok düşünmeye sevk etti. Uzun zamandır Calgon ile ilgili reklamlar nedeniyle ben de, bir çok tüketici gibi Makinemin rezistansında sorun yaşamamak için Calgon kullanan biriyimdim. Bugüne kadar, 'Calgon marka kireç koruyucu kullanmasam ve makinem arızalansa,bana servis ücreti ile birlikte bir rezistans kaça mal olur sorusunu, doğrusu kendime hiç sormamıştım.

  Gelin şimdi bu soruyu kendimize soralım ve örneğin Vestel Marka (WMU800–1200) çamaşır makinesi olan bir tüketicinin, hiç ! kireç koruyucusu kullanmadığını varsayarak, aile bütçesine ne kadar bir yük geleceğinin hesabını birlikte yapalım:

  1000 gr lık Calgon Fiyatı 8,25 YTL
  1 Yıllık Calgon Fiyatı 99,00 YTL.
  Rezistans+İşçilik Fiyatı 21,00 YTL
  Harcanan para 4 rezistansa bedel

  Yukarıdaki tabloya göre, ayda 1 Kg. lık Calgon kullanan bir aile,Calgon' a bir yılda verdiği toplam para ile tam 4 defa rezistansını değiştirebiliyor ve üstelik 15 lira da arttırıyor. Eğer matematiksel bir yanlış yoksa, tasarruf sağlayan Calgon ile ilgili olarak yaptığım hesap ortada. Karar sizin.

  Bilimsel araştırmalara bu kadar önem gösteren bir firmanın yaptığı reklamın, tüketici üzerindeki etkilerini araştırmak için sokağa çıkarak,'Calgon ne işe yarar, neyi korur' sorularını sorması yeterli olacak. Ayrıca Calgon kutusu üzerinde ürünün içeriği ile ilgili hiçbir ibare! yok.

  Firma yetkilisi bu sorumuza da, 'kanuni bir zorunluluk olsaydı, koyardık' demekle yetindi. Oysa ki, Tüketici Hakları Evrensel Bildirgesinde de yer alan 'tüketicinin bilgi edinme hakkı'nı göz önünde bulundurduğumuzda, Calgon evrensel bir tüketici hakkını ihlal etmektedir.

  savaş ve barış

  Öncelikle 15 yaşında olduğumu belirtmek isterim. Ülkemize bir şekilde giren bu israil malları yazıktır ki daha Türkiyede çoğu insan neyin türk neyin israil yada başka bir ülkenin malı olup olmadığını bilmiyor. Bilgisayarı olanlar da bakıyor ya da bakmıyor ve ne yazıktır ki israil gibi savaşçı bir ülke bizim aldığımız coco cola, fanta, tang gibi daha sayamadığım ürünlerin paralarını silaha bombaya uçağa kısacası bir insanı saniyede öldürmek için gerekli olabilecek oyuncaklar(!) alıyor kendine ama bu oyuncaklar öyle oyuncaklar ki saniyede ve hatta salisede bir ülkeyi yok edbiliyor.

  Şimdi ee ne yapalım? diye sorarsanız benim çözüm teklifim tüm yurt dışı mallarını bir afiş halinde herkese dağıtmak ve gerekirse bunlarla ilgili okullarda söyleşiler düzenlemek, sonuçta ağaç yaşken eğilir. Belki ucu bize pek fazla dokunmuyor ama etrafımızda her geçen dakikada binlerce müslüman oluyor eğer bu ülkelerin işlerini bitirirlerse, korkarım o salisade yok olan ülkeler arasına bizim ülkemiz de girebilir pek yakında sırf Müslüman olduğumuz için. Bu katliamlarla karşılaşmamak için halkımızı müslümanların malını kullanmaya teşvik edelim. Edelim ama ilk önce bilgi verelim, bilgilendirelim...


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.75
  Toplam Oy: 20


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.