MUSİBET ZAMANI ŞARTLARINI YAŞIYORUZ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  59501655
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MUSİBET ZAMANI ŞARTLARINI YAŞIYORUZ


  Gönderen:huseyin Tarih: 02/12/2020 01:16
  bereketli-cuma MUSİBET ZAMANI ŞARTLARINI YAŞIYORUZ

  “Onlar, her yıl bir veya iki kez (çeşitli belâlarla) imtihan edildiklerini görmüyorlar mı? Sonra da ne tevbe ediyorlar ne de ibret alıyorlar.” (Tevbe, 126)


  Bütün dünya insanlığı, Rabbimizin uygun görmüş olduğu bir musibetin pençesi altında olduğunu artık anlamış olmalıdır. Maske takmak, sosyal mesafeya dikkat etmek, temizliğe itina etmek palyatif tedbirlerin ötesinde daha mühim yanlışlarımıza tövbe edip vazgeçebiliyormuyuz?

  Mesela; Günümüzde Helal Lokma konusunda, çocuklarımızı yetiştirme konusunda karşı karşıya kaldığımız sıkıntı sadece gıda ürünleri değil çocuklarımıza yaptırdığımız aşılardan hastalandıklarında kullandığımız ilaçlara kadar bir çok sıkıntı ile karşı karşıyayız. Bu konuda bilinç artıkça helal ilaç, helal aşı arayışları hızla artış gösteriyor. Buna bağlı olarak aşı reddi çığ gibi büyüyor. Aşıcılar, insanları salgın hastalıklarla tehdit edeceklerine biran evvel Helal ilaç ve Helal aşı üretimini gerçekleştirmelidirler.

  Koronavirüs musibeti sebebi ile dünyanın her yerinde başlatılan aşı furyası eski endişelerimize tuz biber ekecek gibi görünüyor. İnsanlarımızı çaresiz ve alternatifsiz hale getirmeye çalışıyorlar.

  Bugüne kadar, Hastalıkları çoğaltarak insanları, ömür boyu, ilaç ve aşı bağımlısı yaptılar. Bu insanlar aşıların hastalığı önlediğini söyleyerek vücudun detoksifikasyonunu engellediler, böylece toksinleri süresiz olarak depolamak için zorladılar. Enfeksiyöz hastalık olarak düşündüğümüz şey aslında kendini temizlemeye çalışan vücuttu. Vücudun bir aşıyla bunu yapma yeteneğini yok ettiğimizde, asla sağlıklı olamayız. Öyleyse, “hastalığı yakalayamıyoruz”, fakat gerçekten kaç farklı yoldan hastalanıyoruz farkındamıyız?

  Aşılar ile ilgisi olduğu belgelenmiş bazı hastalıklar:

  Oto bağışıklık, kanser, beyin hasarı, Alerji ve egzama, Arterit, Astım, Otizm, Reflü, Diyabet , Böbrek hastalıkları, Çocuk düşürme, Nöroloji sistemi hastalıkları, Ani bebek ölümü sendromu

  Medikal literatür de bilinen bazı aşıların yan etkileri belgelenmiştir. Bunlar:

  Kan pıhtılaşma zorluğu, kalp krizi, kanama; Kulak enfeksiyonları; Bayılma ; Diyaliz gerektiren böbrek kayıpları; Felç/epilepsy; Ürtiker ve anafilaksi gibi ciddi alerjik reaksiyonlar; Ani Ölümler

  Hasta olduğunuzda, ilaç firmaları, sigorta firmaları ve medikal sistem zengin olmaktadır. Aşılar yaşam boyu bağışıklık sağlamamaktadır. Bu nedenle ilave aşılar tavsiye edilmektedir. Her ilave aşı yan etki riskini arttırmaktadır. Aşıların yan etkileri hayatınızın kalan kısmında sizleri ve çocuklarınızı hasta yapabilmektedir.

  Bir Müslüman olarak; Herkes ne üretirse üretsin, ne satarsa satsın. Ama ben Müslümanım Helal yaşamak istiyorum. Helal yemek, Helal içmek, Helal ilaç, helal aşı istiyorum. Bana kimse inancıma uymayan maddeleri haberim olmadan, bilgimin dışında tükettiremez, yediremez, içiremez. Diyebiliyormuyuz?   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 8


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.