MÜSİAD FUARI AÇILDI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kim İslâm`dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır." Ali İmran 85

Günün Hadisi
"Dostunu severken ölçülü sev, günün birinde düşmanın olabilir. Düşmanına da buğzunu ölçülü yap, günün birinde dostun olabilir." Hz.Ebu Hureyre (r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48544292
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MÜSİAD FUARI AÇILDI


  Gönderen:huseyin Tarih: 24/11/2006 14:46
  Anadolu sermayesi İslâm ülkelerindeki kardeşleriyle
  MÜSİAD Fuarı’nda buluştu


  Özlenen tablo

  İslâm Ülkeleri arasındaki bağları kuvvetlendirecek girişimlerden birisi olarak gerçekleştirilen MÜSİAD Fuarı’nda; bütün engellere rağmen bu ülkelerin gümrüksüz ve serbest ticaret ile yeni bir döneme imza atmalarının gereği ortaya konuldu.

  Büyük buluşma

  İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde açılan fuarda 350’si yerli 852’si yabancı firma ürünlerini sergiliyor. Yeni İpek Yolu sloganıyla açılan ve İslâm ülkelerinden çok sayıda firmanın standının yeraldığı fuarda otomotivden elektroniğe, inşaattan tekstile, gıdadan ambalaja kadar birçok sektör bir araya geldi. Fuarın açılışını Devlet Bakanı Tüzmen ve MÜSİAD Başkanı Bolat birlikte yaptı. Fuar 23-26 Kasım günleri ziyarete açıktır.

  Müstakil Sanayici ve İşadamları (MÜSİAD) tarafından bu yıl 11.si gerçekleştirilen Uluslar arası Ticaret Fuarı, CNR Expo Center Fuar Merkezi’nde dün başladı. ‘İpek Yolu’nun tarihi misyonunu günümüze taşımayı hedefleyen fuar, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, MÜSİAD Genel Başkanı Dr. Ömer Bolat, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, IBF Başkanı Erol Yarar, ile çok sayıda yerli ve yabancı devlet adamının katılımıyla kapılarını açtı. Yaklaşık 50 ülkeden bin 500 yabancı işadamı ve 2 bin 700 MÜSİAD üyesi katıldığı dev buluşmada yenilikçi ve teknolojik ürünleriyle küresel pazarlara açılmaya hazırlanan ‘Anadolu Kaplanları’ dünyayı küçültecek, işlerini ise büyültecek.

  Bolat: “Hedefimiz Anadolu Kaplanları’nı yurtdışına açmak”

  Fuarın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Genel Başkanı Dr. Ömer Bolat, 1993 yılında İzmir MÜSİAD’ın başlattığı MÜSİAD Fuar kervanının 11. defa yola çıktığını belirterek, “Daha kurumsallaşmış, modernleşmiş ve gelişmiş bir konuma kavuştuk. Burada Türkiye’nin yükselen değerlerini temsil eden işletmelerin ürünleri ve hizmetleri ile Avrasya’nın ürünleri ve işadamlarının büyük buluşması gerçekleşiyor” dedi. Bolat, 21. yüzyılın ‘İpek Yolu’ konseptiyle tasarlanan fuarın amacının hızla büyüyen Anadolu müteşebbislerinin uluslararası pazarlara ve yurtdışı ortaklıklara açılımlarını sağlamak olduğunu dile getirdi. Fuara katılımdan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Bolat, “Fuarımız bu yıl metrekare itibariyle yüzde 50 büyürken, yabancı firma katılımcı sayısı ve yabancı ziyaretçi sayısı önceki fuarlarımıza kıyasla 3 katı bir artışla 2006 yılı rekorlar yılı olarak tescil edilmiştir” diye konuştu.

  Üretici desteklenmeli

  İhracat, cari açık ve dış ticarette gelinen süreç hakkında değerlendirmelerde bulunan Bolat, Türkiye’nin ihracatta önemli atılımlar gerçekleştirdiğini kaydederek, “Bununla beraber, bu yıl sonu dış ticarette 50, cari işlemlerde 30 milyar doları aşması beklenen açıklarımız, daha yapılacak çok işimizin olduğunu bize ciddi şekilde uyarmaktadır” ifadelerini kullandı. Bolat, ithalatında yapısal ve kronik bir sorun haline geldiğini söyleyerek, kapsamlı bir çözüm için daha gerçekçi adımların atılması çağrısında bulundu.
  Bolat, ihracatçıların kendi başlarına bir lobi unsuru olmadığına dikkat çekerek, “Onlar, üretici, yatırımcı, istihdam sağlayan ve döviz kazandıran insanlardır. Bu nedenle, dünya şartlarında rekabet edebilmeleri için uygun ortamların onlara sağlanması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

  Katılımcı firma sayısında büyük artış

  Sermaye büyüklükleri ve yıllık iş bağlantı hacimleriyle toplamda 50 milyar dolara hükmeden yabancı yatırımcılar ile Anadolu iş dünyası bu fuarda buluşuyor. Avrasya’nın en büyük misyon organizasyonu olarak kabul edilen fuarda, reel ekonomiye en az 2 milyar dolarlık katkı sağlanması öngörülüyor. 1993 yılından bu yana katılımcı sayısını yüzde 150, ziyaretçi sayısını ise yüzde 800’den fazla artıran MÜSİAD Fuarları birçok ilklere ve başarılara da imza attı. Katılımcı firma sayısı bu yıl 435’e yükselirken, ziyaretçi sayısının da 200 bini geçmesi bekleniyor.

  Partner ülke Suriye ‘Şam Köyü’ ile katılıyor

  MÜSİAD Fuarı’nın bu yılki partner ülkesi olan Suriye, fuara 120 kişilik resmi bir ekiple katılıyor. Suriye Ticaret ve Sanayi Bakanı Dr. Amir Hüsnü Lütfü’nin de katıldığı fuarda Suriyeli işadamları 395 metrekarelik bir alanda Şam Köyü kurdular. İş görüşmelerinin de yapılacağı alanda Suriye işi sedefli ve oymalı mobilyalar, şark odası malzemeleri ve otantik ev tekstili ürünleri gibi Suriye’ye özgü pek çok el işi ürünün tanıtımı gerçekleştiriliyor. Suriye kültür ve folklorundan renkli sahnelerin sergilendiği Şam Köyü’nde ziyaretçiler Şam tatlısı, Şam çayı ve kahvesi ile ağırlanıyor.

  Aradaki sınırlar, gümrükler kalksın

  Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, İslâm ülkeleri arasındaki sınırların ve gümrüklerin kalkmasının Türkiye’nin önünü açacağını söyledi. Ahlâk eksenli ve ekonomide ucu açık pazar, güçlü Türkiye’nin en önemli etkenlerinden birisidir” dedi.


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 12


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.