MÜSİAD GİMDESİ ZİYARET ETTİ.
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  57447650
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MÜSİAD GİMDESİ ZİYARET ETTİ.


  Gönderen:huseyin Tarih: 26/07/2017 23:19
  kapak MÜSİAD GİMDESİ ZİYARET ETTİ.

  MÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi ve Uluslararası Ticaret ve İşbirlikleri Komisyon Başkanı Mehmet Zeki GÜVERCİN GİMDES merkezini ziyaret edererek GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’le bir görüşme yaptı. M.Zeki GÜVERCİN ziyaret sebebini ifade etmek üzere söz aldı: “ MÜSİAD olarak Helal Sertifikalı ürün pazarını daha yaygınlaştırmak için dünya ülkelerinin ilgili birimleri ile görüşme programları organize ediyoruz. Önümüzdeki Eylül ayında Kuzey Afrika ülkelerinin ve güney Avrupa ülkelerinin kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını biraraya getirerek Helal Sertifikalı ürün pazarının tanıtım çalışmalarını yapacağız . Bu çalışmalarımızda GİMDES’in desteğini taleb etmek için geldik.

  BÜYÜKÖZER söz alarak özetle şunları belirtti; Öncelikle yeni yönetiminizi tebrik ediyorum. İnşaallah Ülkemize , İslam ümmetine ve tüm insanlığa hayırlı hizmetler yapacığana inanıyorum. Başkanınız Abrurrahman beyin GİMDES’İN ilk kuruluşundan beri yakın takipçisi olduğunu da biliyorum. MÜSİAD’ın Helal serifikalı ürün ticaretinin yaygınlaştırılması konusunda çalışmalara başlamış olması haberi beni ziyadesi ile heyecanlandırdı, sevindirdi. Çünki ilk defa, 2004 yılında MÜSİAD’ın organize ettiği bir fuar dönüşünde kaleme aldığım. gidaraporu.com sitemizde de yayınlanan bir yazımda dünyada büyük bir atılım gösteren Helal Sertifikalı ticaretini ve Helal ürün üretiminde Türkiyenin de önemli bir rol yüklenmesini dile getirirken bu konuda MÜSİAD’ın görev yüklemesi üzerinde durmuştum.

  Bu yazımda; “MÜSİAD ve ASKON gibi toplumun güven duyduğu kuruluşlar,fuar,sempozyum, kampanya ve benzeri etkinliklerle ekonomik olarak önem taşıdığına inandığımız bu potansiyel gücün hayata geçirilmesine ön ayak olmalıdırlar.” Ifadesini kullanmıştım. Mümkünse bu yazımın tamamını okumanızı rica ediyorum. “WINDOW TO THE GLOBAL HALAL NETWORK”

  Şunu ifade edeyim. Helal sertifikalı ürün ihtiyacı yeni çıkmış bir konu değil. En az 100 yıldan beri Batı emperyalist güçlerinin dünya ekonomi potansiyelinin kontrolunu ele geçirdiği zamandan beri ihtiyaç idi, ancak Müslümanları yöneten devlet yöneticileri başta olmak üzere hancı sarhoş, yolcu sarhoş kabilinden; üreticisi bilinçsiz, tüketicisi bilinçsiz, yetkilileri bilinçsiz. Hatta bazıları var ki ‘bu asırda helal, haram gıda mı olurmuş ‘ gibi safsataların içerisinde şaşkın. Bazı etkili güçler de İrtica fobisi(aslında İslam fobisi) peşinde ülkeyi kaosta tutmaya çalıştılar. Yaklaşık 30-40 yıldan beri bazı toplum kitlelerinde dini hassasiyetlerin etkisi ile helal ürün arayışları üretici firmalarla başlayan tartışmalar sonucu, bazı güvenilir sivil toplum kuruluşlarının oluşmasına oradan da helal sertifikalamasürecine gelinmiştir. Şimdi ise 100 yıldır gayrimüslüm emperyalist sultasında çile çekmiş müslümanlar, bu sefer, batı kafalı yetiştirilmiş kendi devlet yöneticilerininin helal sertifikalı sistemi sulandırmak, dejenere etmek helal sertifikalama sistemini yeni bir rant kapısı yapmak için devreye girmeye çalıştıklarına şahit oluyor.

  Helal ve tayyib sertifikalama sistemi müslümanın olmazsa olmazı, imani bir meselesinin simgesidir. Bu çağda elinde kalan tek silahıdır. Bu imkan asla ayaklar altına düşürülmemelidir. MÜSİAD’dın bu konuda hassas olacağına ve taviz vermeden önemli hizmetler yapacağına inanıyorum. GİMDES'e sunduğunuz plaket için de teşekkür ediyorum.

  kapak


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 8


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.