MUKADDES DEĞERLERİMİZE SALDIRI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  63067544
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MUKADDES DEĞERLERİMİZE SALDIRI


  Gönderen:huseyin Tarih: 11/01/2007 08:10
  Muhterem Ziyaretçiler,

  GIDA RAPORU Sitemiz hizmete soyunduğu günden beri başta yediğimiz içtiğimiz gıdalar, hastalandığımız zaman aldığımız ilaçlar, temizlik ve bakımımız için kullandığımız kozmetik ürünlerinde inançlarımız ve sağlığımız bakımından oynanan kahpece oyunları açıklamaya ve Müslüman kardeşlerimizi bu oyunlara karşı uyanık olmaları için uyarmaya çalışıyoruz.

  Esasında bu meseleler SAĞLIKLI BİR YAŞAM TARZINA DOĞRU yazımızda da belirttiğimiz gibi bize dayatılmak istenen, sonuç almada da oldukça başarılı oldukları ve bütün bir hayatımızı tehdit etmekte olan ‘Sağıksız Yaşam Tarzı’ nı ilgilendiren meselelerdir. Bu ‘Sağlıksız Yaşam Tarzı’nın topluma dayatılma noktaları ise, Reklamlar, Üretim Yerleri, Satış Mağazaları, Yazılı Basın, TV Ekranları, Radyolar, Sinemalar, Tiyatrolar ve maalesef Okullardır. İç ve dış İslam düşmanlarının bu dayatmalarına ise gafil ve dünyadan habersiz pek çok Müslüman farkında olmadan çanak tutmaktadırlar. Bugün dikkatlerinize sunacağımız konu dayatılmak istenen bu sağlıksız, yanlış ve bizi biz olmaktan çıkartmayı hedefleyen yaşam tarzının yaygın ve ilginç birbaşka kesitini irdelemektedir. Bu yazımızı okuduktan sonra sizler de hak veriyorsanız, yazımızın altındaki telefon, faks ve mail adreslerine reaksiyonlarınızı mutlaka iletiniz ve bu tür yerleri boykot ediniz. Hakkını aramada tepkisiz bir toplum olmadığımızı göstermek hem bir hak hem de bir görevdir.

  Sitemize gönderilen yazı:

  “Sayın yetkili;

  “% 99’u Müslüman olan memleketimizde Müslüman kesimin zihninde dinî bir anlam ifade eden kutsal isimlerin tüm Türkiye’nin seyrettiği dizilerde küçük büyük herkesin beynine kötü imajlar kullanılarak gerçek mânâları dışında kötü bir biçimde yerleştirilmektedir. Bunun tesadüf olduğunu söylemek saflık olur. Bu dizilerin yapımcıları ve arkalarındaki güçler yetkililerce incelenmelidir. Bu şekildeki farklı dizilerin birçoğunun yayınlandığı kanalın ortak adresinin ATV oluşu da dikkate değerdir.

  “Gafur: Kelime anlamı olarak, bağışlamada, merhamette sınır tanımayan anlamına gelmekte olup Allah’ın 99 isminden biridir. Çarşamba günleri ATV’de yayınlanan Avrupa Yakası dizisinde psikopat, elinde bıçakla dolaşan, kendisinden her türlü kötülük beklenebilen, cinsel sapkınlıklar sergileyen, özürlü giyinen, komşunun karısına göz dikmiş tipleme. Konuşmalarda sık sık kullanılan sinsi ve şeytani cümlelerden biri:'o gafur seni Allah mı gönderdi. Yok ben kendim geldim'

  “Burhan: Sağlam delil mânâsına gelmekte olup Kur’ân-ı Kerim’in isimlerinden biridir. Avrupa Yakası dizisinde ise psikopat, aptal, cinsel sapkınlıklar sergileyen, dedikoducu, salak tiplerden birinin adı.

  “Tacettin: Dinin tacı anlamına gelmekte olup Avrupa Yakası dizisinde en şapşal, salak, beyinsiz, herkesin arkasından dalga geçtiği, kolay işletilebilen cahil karakterin adı.

  “Aziz: En yüce, en üstün anlamına gelmekte olup Allah’ın 99 isminden biridir. Aziz isimli karakter ise ATV’de yayınlanan Beyaz Gelincik dizisinde kadın pazarlayan, psikopat, katil, başkasının karısına göz dikmiş, aşağılık dizi karakterinin adı…

  “Kadir: Her şeye gücü yeten mânâsına gelmekte olup Allah’ın 99 isminden biridir. ATV’de yayınlanan En Son Babalar Duyar adlı dizide sahtekâr, yalancı, para için her türlü dalavereyi çevirebilen başrol oyuncusu…

  “Amil: Amel eden, ibadet eden, iş ve aksiyon sahibi anlamına gelmekte olup Peygamberimiz’in isimleri arasında yer almaktadır. Hayat Bilgisi adlı dizide ise aklı fikri para olan, sahtekâr, yalancı bir okul müdürünü canlandırmaktadır.

  “Mennan: Çok ihsan eden, lütufta bulunan anlamına gelmekte olup Allah’ın 99 isminden biridir. Hayat Bilgisi adlı dizide ise üçkâğıtçı, düzenbaz, uyanık, yalancı, ikiyüzlü okul hizmetlisinin adıdır. Dizide, müdür, “Mennan gel lan buraya hayvan” demekte, Allah’ın bu güzel isminin böyle aşağılayıcı bir cümlede kullanılması kesinlikle kabul edilebilir değildir. “Bu isimler toplumumuzda “Allah’ın kulu” mânâsına gelen Abdülkadir, Abdülmennan, Abdülaziz şeklinde kullanılırken veya kullanılması gerekirken bu dizilerde Abdül kısmının çıkarılıp direkt olarak Allah’ın 99 isminden biri olarak kullanılmaktadır. Dizilerde öne çıkarılan, imrendirilen isimlerin neden yukarıda bahsedilen isimler gibi olmadığı da bir başka soru işaretini aklımıza getirmektedir.

  “Bu milletin başına ne geldi ise, bananecilikten geldi. Dilerim sizler milletine ve değerlerine sahip çıkanlardan olursunuz. Saygılar.”

  Bu yazıyı gönderen ziyaretçimiz, sadece bize değil, diğer medya birimlerine ve RTÜK’e de göndererek bilgilendirmiş.

  Hassasiyeti için kendisine teşekkür ediyoruz.

  GIDA RAPORU

  Atv: Tel. 0 212 354 30 00 Fax: 0 212 354 33 11

  Sabah: okur@sabah.com.tr

  RTÜK: Tel: 178 veya 444 1 178

  Diğer TV, radyo ve gazeteler


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.72
  Toplam Oy: 51


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.