MORAL FM’DE “HELAL YAŞAM” CANLI PROGRAMI GİMDESLE DEVAM EDİYOR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  59244721
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MORAL FM’DE “HELAL YAŞAM” CANLI PROGRAMI GİMDESLE DEVAM EDİYOR


  Gönderen:huseyin Tarih: 22/03/2014 06:33
  ilaclar MORAL FM’DE “HELAL YAŞAM” CANLI PROGRAMI GİMDESLE DEVAM EDİYOR...

  Helal ve tayyib yaşam sistemimizin önemli bir parçası olan helal lokma vazifemizi hatırlatmak ve kamuoyunu helal tüketim hususunda bilgilendirmek amacı ile Moral FM ortaklığında Mustafa Balevi’nin konuğu olarak gerçekleştirmiş olduğumuz ‘’Helal Yaşam’’ programı devam ediyor.

  18 Mart Salı akşamı Saat 20.30’da gerçekleştirilen programa GİMDES Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER katıldı. Bu programda İlaçlar ve Sağlığımız masaya yatırıldı.Bu konu ile ilgili BÜYÜKÖZER şunları dile getirdi:

  “Müslümanların en hassas olduğu ve en gafil avlandığı durumlar da hasta olduğu zamanlardır. Böyle durumlarda ekseriye hastamız soluğu, sıfatı doktor olan bir takım insanların önünde alır. Ağrısını, sancısını, hastalığını iyi etmesi için bu insanlardan medet bekler.

  Bugün, maalesef şifayı Allah (c.c)’ dan bekleyeceğimiz yerde Allah (C.C)’ ın kullarından ve de ilaç denilen bir takım maddelerden bekler duruma geldik. Bir hastalıktan ya da bir ameliyattan kalktık mı hemen “hayatımı felan doktora borçluyum”. “falan doktor hayatımı kurtardı” “feşmekân ilaç beni hayata dödürdü” gibi ifadeler kullanırız. Bu ifadelerde dikkat edilirse, farkına varılmadan itikadi bir yanlışlık yapılmaktadır. Hayat veren, şifa veren yalnız ve yalnız Cenab-ı Hak’tır. Bu kudreti Allah (c.c)’ ın kullarına yakıştırmakla maazallah şirke girme tehlikesi vardır.

  Diğer önemli bir husus da bugün, ilaç sanayi de maalesef çoğunluk gayrimüslim ve kozmopolitlerin ve gafillerin elindedir. Bu yüzden Müslümanlar çok büyük tehlikeler ile karşı karşıya bulunmaktadır. Bu tehlikelerin en önemlilerini sıralayacak olursak:

  Birincisi; çeşitli gazete ve mecmualarda da belgelendiği gibi bu ilaç sanayini elinde tutan batılı emperyalist güçler bizim gibi İslam ülkelerinde satın aldıkları şebekeler vasıtası ile birçok ilaçlarını bizim hastalarımızın üzerinde tecrübe etmekte, açıkcası bizleri kobay olarak kullanmaktadır.

  İkincisi; bu fabrikaların çoğunun İslami bir inancı ve endişesi bulunmadığı, aksine bazıları İslam düşmanı düşünce ve eylemler içerisinde bulundukları için ilaçlarda dinimizce haram olan pek çok maddeyi çekinmeden, hatta seve seve kullanmaktadırlar.

  Mesela Tranon isimli ilaç domuzun guatr bezi (Tiröid bezi) ekstratından yapılmaktadır. Çocuklara verilen Vidaylin şurup ise bir litre de 5 gr. alkol ihtiva etmektedir. İlaçlarda kullanılan kapsüller jelâtinden imal edilmektedir. Jelâtinin imalatında ise halen büyük çoğunlukla domuz kemik ve derileri kullanılmaktadır. Bazı fetvacıların istihaleye uğradığı palavrası ile domuzdan da olsa helalleğini iddia etseler de Müslümanların uzak durması efdaldir.

  Çeşitli ameliyatlarda meydana gelen pıhtıyı önlemek İçin Heparin uygulanıyor

  Domuzdan üretilen Heparin ve Liqumin, Fragmin, Fraxiparin en yaygın yazılan ilaçlardan biridir. Domuzlar, Çin’den tedarik edilir ve yılda 30 ile 150 milyon domuz, Heparin üretiminde kullanılır. 1930’lu yılların sonlarından beri ticari olarak kullanılan Heparin, hayvanlardan kimyasal uzaklaştırma yoluyla üretilir. (domuz bağırsağı, inek akciğeri)

  Bütün bu açıklamalardan sonra Peygamberimiz (s.a.v)’ ın birkaç hadisini burada zikretmek istiyorum.

  “Şüphesiz ki, Allah (c.c) hem hastalık, hemde onu tedavi eden ilaç indirmiştir.”

  “Her hastalık için bir deva yaratmıştır. O halde kendinizi tedavi edin, haram ile tedavi olmayın”.(Ebu Davud)

  “Şüphesiz ki Allah sizin şifanızı size haram kıldığı şeylerde kılmamıştır”.
  (Buhari, İbn Mes’ud (r.a)’ dan rivayet edilmiştir.

  Bütün bunlara karşı kendimizi koruyabilmek için. Hastalıklarımızda gizli açık Allah (c.c’ )dan korkan Müüslüman bir tabib bulmaya çalışmak birinci adım olmaktadır. Bu da yeterli değil, ilaçları bizim de tetkik ve incelemeye tabi tutmaya çalışmamız gerekir. Daha da emniyetli olabilmek için şifalı bitkilerle tedavi yolunu öncelikle kullanmaya gayret etmemiz uygun olur

  Halkının kahir ekseriyeti Müslüman olan bir toplumda yaşıyor olmamız, pek çoğumuzun yiyecek ve içeceklere olan itimadını artırıyor olabilir. Bir kısmımız ise Müslüman bir toplumda yaşıyor olmamıza rağmen, tavuğumuzun kuru yolma tavuk olmasına, güvendiğimiz kasaptan etlerimizi temin etmeğe dikkat ediyor olabilir.

  Ancak yiyecek ve içeceklerde gösterdiği bu seçici hassasiyeti, kullandığı ilaçlar için de gösteren kaç insanımız var? “

  Programa telefonlarla katılan ilk 5 dinleyiciye YENİDEN GIDA RAPORU hediye edildi

  Bu programı sesli dinlemek isterseniz tıklayın MORAL FM

  ilaclar


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 12


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.