MİLADÎ YILBAŞI, NOEL KUTLAMALARI, PİYANGOLAR, ALKOLLÜ İÇKİLER
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61378709
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  MİLADÎ YILBAŞI, NOEL KUTLAMALARI, PİYANGOLAR, ALKOLLÜ İÇKİLER


  Gönderen:huseyin Tarih: 25/12/2017 22:57
  konferans MİLADÎ YILBAŞI, NOEL KUTLAMALARI, PİYANGOLAR, ALKOLLÜ İÇKİLER

  “Dinlerine uymadıkça yahudiler de hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah’ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah’tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır.” (Bakara 2/120).


  Kur’ân-ı Kerîm Müslümanlara iyilikleri emredip, kötülükleri yasaklama görevini vermiştir. Hadislerde bildirildiğine göre de gördüğümüz kötülükleri elimizle ve dilimizle engellemeliyiz. Engelleyemesek de hiç olmazsa kalbimizden buğz etmeliyiz. Son şık imanın en zayıf noktasıdır. Kalbinden kin ve nefret duyup bir şey yapmamak veya yapamamak imanın en zayıf noktası iken acaba kötülüklere alkış tutmak ve bizzat katılmak imanın hangi noktasıdır? Dolayısıyla gayr-i Müslim kültürlere özenmek, sürekli onlar gibi olmaya çalışmak her an bizi kendi kimlik ve kültürümüzden uzaklaştıracak ve İslam toplumunu dejenere edecektir.

  Miladî Yılbaşında yapılan noel kutlamaları inanç, ibadet, ahlak, kültür, sosyal ve iktisadî hayatımızla ilgili çeşitli zararlara sebeb olur. Bu kutlamalar İmanımızı mutlaka zedeler. İslam Dini’nde gayrimüslimlere özenmek, onların hal ve hareketlerini, tavır ve davranışlarını benimsemek, onları üstün görmek ve dost edinmek anlamına geleceği için bu gece yapılacak kutlamalar asla hoş karşılanamaz, tasvib edilemez.

  Allah (c.c.) bir ayette şöyle buyurmuştur: “Müminler, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin. Kim bunu yaparsa, artık onun Allah nezdinde hiçbir değeri yoktur…” (Âl-i İmran 3/28)

  Bir başka ayette de Rabbimiz şöyle buyurmaktadır: “Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar? Bilsinler ki bütün izzet yalnızca Allah’a aittir. O (Allah), Kitap’ta size şöyle indirmiştir ki: Allah’ın âyetlerinin inkâr edildiğini yahut onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, onlar bundan başka bir söze dalıncaya kadar kâfirlerle beraber oturmayın; yoksa siz de onlar gibi olursunuz…” (Nisa 4/139-140.)

  Bir hadis-i şerifte ise Peygamberimiz (sav) şöyle buyuruyor: “Karışı karışına, arşını arşınına sizden öncekilerin yollarına uyacaksınız. Hatta onlar bir keler deliğinden girse, siz de gireceksiniz” buyurmuş, Sahabe-i Kiramın “(Bizden öncekilerden maksat) Yahudiler ve Hristiyanlar mı ey Allah’ın Resulü?” tarzındaki sorusu üzerine “Onlar değilse ya kim?” [ Sünen-i İbni Mace, C.10. H.no: 3994]

  diyerek ve kafirlere benzemeyi kesin bir dille yasaklamıştır. Netice olarak şunu söyleye biliriz ki, miladi yılbaşını kutlama kasdı ile bir eylem yapan ya da yapılmasına vesile olan bir müslüman pekçok Fukahanın kitaplarında belirtildiği gibi eğer “o eyleminde tazim maksadını taşıyorsa –Allah’a sığınırız- küfre düşer”. Yok eğer tazim kastı yoksa, en hafifinden, harama düşmüştür, günahkârdır. HELAL HAYAT SİSTEMİMİZİ TEHLİKEYE SOKABİLECEK BÖYLE BİR KUTLAMADAN UZAK OLMALIYIZ.   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 11


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.