BUGÜN MUHARREMİN ONUNCU GÜNÜ İKİ MÜJDELİ HABERİMİZ VAR..
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49735385
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  BUGÜN MUHARREMİN ONUNCU GÜNÜ İKİ MÜJDELİ HABERİMİZ VAR..


  Gönderen:huseyin Tarih: 23/11/2012 22:52
  konferans BUGÜN MUHARREMİN ONUNCU GÜNÜ İKİ MÜJDELİ HABERİMİZ VAR...
  WHC’İN SEKRETERYA BÜROSU İSTANBUL’A GELİYOR...
  WHC’İN 11.GENEL KURULU 27-28 EYLÜL 2013 DE KONFERNS VE FUARLA BİRLİKTE TÜRKİYEDE YAPILACAK...


  23-24 Kasım 2012 günlerinde Filipinler Başkenti Manila’da üyelerinin büyük çoğunluğu ile toplanan 10. Genel Kurulu iki gün süren çalışmalarını bugün tamamladı. Helal Ürünler piyasası, son yıllarda hızlı bir gelişme trendi göstermiştir. Bu gelişme eskiden beri Müslüman toplumları sömürerek palazlanan çevrelerin iştahını tahrik etmektedir. 2 milyar müslümanın imani bir meselesi olan Helal Sertifikalama şartlarının istismarını önlemek üzereWHC’in daha güçlü bir yapıya geçmesinin önemi üzerinde yoğunlaşan müzakerelerin sonunda önemli kararların oluşmasına vesile olmuştur.

  WHC Konsey Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER’in sunduğu WHC’in geleceğini şekillendirecek olan 16 maddelik eylem planı kabul edildi. Buna göre öncelikle GİMDES Helal Standart üzerine bir heyetin görüşmeleri takip etmesi, Şubat 2013’te İcra Heyeti Başkan Yardımcısı M.Z.GEDİKLİ başkanlığnda İstanbul’da nihayi raporun oluşturulmasına karar verildi. WHC’in Sekreterya Büro çalışmalarının Dr.H.K.BÜYÜKÖZER’in gözetiminde ve GİMDES’in desteği ile yürütülmesi karar altına alındı. Ayrıca bölgesel, ülkesel, meşrepsel güç rekabetlerinin ümmete zarar verdiği dikkate alınarak Kuran-ı Kerimde Al-i İmran suresi 103.ayetinin

  “Va’tasımû bihablillâhi cemîân ve lâ teferrekû, vezkurû ni’metallâhi aleykum iz kuntum a’dâen fe ellefe beyne kulûbikum fe asbahtum bi ni’metihî ihvânâ(ihvânen), ve kuntum alâ şefâ hufretin minen nâri fe enkazekum minhâ, kezâlike yubeyyinullâhu lekum âyâtihî leallekum tehtedûn(tehtedûne).”

  “Hep birlikte Allah'ın ipine (kitabına, dinine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün. Hani siz birbirinize düşmanlar idiniz de, O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O'nun (bu) nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki, doğru yola eresiniz.”

  Sırrına uygun olarak davamıza sahip çıkılmasına; Helal Sertifikalama sisteminin bir Kefalet sistemi olarak algılanmasına; Ümmetin yüz yıldır yeniden oluşturmaya çalıştığı Helal Yaşam Kabesinin adeta Hacerül esved mesabesindeki Helal Lokma ve Helal Sertifikalama sistemini meşreb, meslek, ülke rekabetine düşürmeden Peygamberimiz(s.a.v)in bulduğu Hacer-ül esvedi yerine oturtma uygulamasına uygun bir anlayışın ön plana çıkartılmasına gerek olduğu da kararlaştırıldığı. Bunun için bütün ümmete Yunusumuzun dediği gibi “ Ben gelmedim kavga için, Benim işim sevi için. Rabbin evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim” ahlakının WHC üyelerince dikkat edilmesi gerekli bir düstur oldu.

  konferans konferans  konferans konferans  konferans konferans  konferans konferans  konferans konferans  konferans konferans  konferans konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 16


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.