GİMDES HEYETİ MALEZYADAN DÖNDÜ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey kitap ehli! Niçin hakkı batıla karıştırıyor ve bile bile gerçeği gizliyorsunuz? " Ali İmran 71

Günün Hadisi
"Çocuklarınıza, onlar yedi yaşında iken namazı emredin. On yaşında olunca namaz(daki ihmalleri) sebebiyle onları dövün, yataklarını da ayırın." Hz. Amr İbnul As(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47183677
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES HEYETİ MALEZYADAN DÖNDÜ


  Gönderen:huseyin Tarih: 09/04/2011 03:07
  konferans konferans GİMDES HEYETİ MALEZYADAN DÖNDÜ …..

  1. GİMDES WHC’İN 2011 YILI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI
  2. SİNGAPUR MUIS ZİYARETİ
  3. TC BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜSTEŞARLIĞINI ZİYARET
  4. TUSKON ZİYARETİ
  5. WHF (DÜNYA HELAL VAKFI ) ZİYARETİ
  6. DÜNYANIN EN BÜYÜK HELAL GIDA FUARI: 8.MIHAS HELAL ÜRÜNLER FUARI
  7. AHC –EUROP GÖRÜŞMESİ
  8. GİMDES JAKİM TOPLANTISI’NA KATILDI

  GİMDES WHC’İN 2011 YILI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI


  03 Nisan 2011 tarihinde GİMDES Başkanı Dr.Müh.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER ve dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesi M.GEDİKLİ Malezya’da World Halal Councıl’ün Yönetim kurulu toplantısına katıldı. WHC’ün Yönetim Kurulu toplantısına üye ülkelerin Helal Sertifika Kurumlarının Başkan ve yetkilileri katıldılar.Yönetim Kurulun’da Endonezya,Güney Afrika ,Avusturalya,Japonya ,Malezya,Çin,Hollanda ve Türkiye’den üyeler bulunmaktadır.

  WHC 2011 YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA GÖRÜŞÜLEN KONULAR

  Yönetim kurulu toplantısında 2010 Yılında görüşülen konular ve alınan kararlar gözden geçirilerek ,WHC ‘ün Misyonuna uygun daha aktif çalışmalar için neler yapılabileceği görüşüldü.

  2011 toplantısında alınan kararlardan bazıları şunlardır;

  -Bütün dünyaya hitap edebilecek şekilde bir web sitesinin kurulması kararlaştırılarak, bu görev GİMDES’e verildi.

  -WHC’ün Üyeleri arasındaki işbirliğinin daha aktif olarak artması üzerinde duruldu.

  -Küresel tek bir Helal Standart üzerinde bulunma konusunda çalışmaların daha fazla yoğunlaştırılması kararı alındı .

  -Brezilya’da yapılacak olan WHC’ün 9.Kongresinin daha önce kararlaştırılan 13 -16 Ekim 2011 Tarihi ,GİMDES’in 13-16 Ekim 2011 Tarihinde gerçekleştireceği 2.Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’ ve 4. Uluslar arası Helal Gıda Konferansı’na denk gelmesinden dolayı 9.WHC Kongresi ‘nin Brezilya’da 20 -22 Ekim 2011 Tarihinde gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

  -WHC ‘ün Üye sayısının ve niteliğinin artırılması konusunda karar alındı.

  SİNGAPUR MUIS ZİYARETİ

  GİMDES Yetkililerinin Singapur ziyaretlerinde Singapur GİMDES ve MÜSİAD temsilcisi olarak görev yapan iş adamı Uğur Bayhan ev sahipliği yaptı.


  GİMDES Başkanı Dr.Müh.Hüseyin Kami Büyüközer ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi M.Gedikli 04.Nisan 2011 Tarihinde Singapur’a geçerek Singapur Helal Sertifika Kurumu MUIS’ı Ziyaret etti.MUIS Başkan yardımcıları Muhammed Arif ve Münir Hussaini ile görüşüldü. Bu görüşmelerde GİMDES ve MUIS’ın çok önemli konularda görüş birliği içinde oldukları gündeme geldi. MUIS Yetkililerine GİMDES’in 2011 2.Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı ve 4. Uluslar arası Helal Gıda Konferansı hakkında bilgi verilerek dökümanlar bırakıldı.

  TC BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜSTEŞARLIĞINI ZİYARET

  04 Nisan 2011 Tarihinde MUIS ziyaretinden sonra GİMDES Yetkilileri Singapur Türk Büyük Elçiliği Ticaret Ateşeliği ‘ne geçerek Ticaret Ateşesi Hasan Önal’ı ziyaret ettiler. Ziyarette, Türkiye ürünlerinin Malezya pazarına tanıtılması konusunda gösterdiği olağan üstü gayretlerinden dolayı kendisine GİMDES’in teşekkürleri sunuldu; GİMDES’in Helal Sertifika verdiği Helal Sertifikalı ürünlerin Malezya ekonomisine daha iyi tanıtılması ve Helal Sertifikalı ürünlerin Malezya’ya daha çok girişi için fikir alışverişinde bulunuldu.

  TUSKON ZİYARETİ

  Tuskon’un Malezyadaki temsilci kurumu ziyaret edilerek kurum başkanı Hakan Bey ve yardımcıları ile görüşüldü. Görüşmelerde Türkiyede Helal Sertifikalı ürünlerin Malezya pazarında yer almasının gerekliliği ve önemi görüşüldü. Burada GİMDES’in 13-16 Ekim 2011 Tarihinde gerçekleştireceği 2.Helal Ve Sağlıklı Ürünler Fuarı ve 4. Uluslar arası Helal Gıda Konferansı ile ilgili bilgi ve dökümanları verildi.

  WHF (DÜNYA HELAL VAKFI ) ZİYARETİ

  GİMDES’in de kurucu üyesi olduğu , Dünya Helal Vakfı (WHF) kurucu üyelerinden Azul SHAH ile bir araya gelinerek kurum çalışmaları hakkında bilgi ve yapılan çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

  DÜNYANIN EN BÜYÜK HELAL GIDA FUARI: 8.MIHAS HELAL ÜRÜNLER FUARI


  06.Nisan 2011 tarihinde GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer ve ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi M. Gedikli 8.MIHAS Helal Ürün Fuarına katılarak Türkiyeli firmaları ziyaret ettiler. Stand açan Firmalarımız:

  ULUSOY UN SAN VE TIC A.S., ASPEK GIDA VE IHRACAT SAN TIC LTD, AKSU VITAL DOGAL URUNLER GIDA SAN VE TIC A.S., PROGIDA TARIM URUNLERI SAN VE TIC A.S., MERTER HELVA SANAYI VE TIC A.S.

  8.MIHAS Fuarına GİMDES’den Helal Sertifika alan 8 Türkiye’li Firma katıldı. GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kami Büyüközer 8.MIHAS Fuarına 530 firmanın katıldığını belirterek Türkiyeden gelen firmalar ile tek tek görüştüğünü Türkiyeli firmaların fuarda ziyaretçiler tarafından kendilerine gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını ve fuar ziyaretçilerinin Türkiyeli firma olduklarını öğrendiklerinde daha yakın ilgi gösterdiklerini müşahade ettiğini belirtti. Ayrıca Türkiye’nin böyle bir fuarı çok daha hakettiğini, inşaallah en kısa zamanda geç kalınmış olmasına rağmen bu önceliği kazanacağına inandığını ifade etti.

  8.MIHAS Helal Ürün Fuarında ; GİMDES’in 2009 Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarına davet ettiği Malezya Putra Üniversitesi Helal Ürünler Araştırma Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Yaakob CHE MAN ile görüşüldü ve GİMDES’in 13-16 Ekim Tarihinde gerçekleştireceği 2.Helal ve Sağlıklı Ürünler fuarı ve 4. Uluslar arası Helal Gıda Konferansına konuşmacı olarak davet edildi.

  AHC –EUROP GÖRÜŞMESİ

  6 Nisan 2011 Tarihinde GİMDES Başkanı Dr. Müh. Hüseyin Kâmi Büyüközer ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi M. Gedikli AHC-EUROP başkanı Dr.Mahmut Tatari ile görüştü.Görüşmede GİMDES’in de kurucu üyesi olduğu AHC –EUROP Çatı kuruluşunun Mayıs ayında yapılacak olan toplantısının Türkiyede GİMDES’in ev sahipliğinde yapılması kararlaştırıldı.

  GİMDES JAKİM TOPLANTISI’NA KATILDI

  07 NİSAN 2011 Tarihinde JAKİM’in bütün akredite ettiği kurumları davet ederek organize ettiği konferansa GİMDES Başkanı Dr.Müh.Hüseyin Kami Büyüközer ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi M.Gedikli katıldı. 22 ülkeden 56 kurumun yetkililerinin katıldığı Konferansın açılışı Malezya Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı tarafından yapıldı.

  Konferansda Helal Sertifika Kurumları için çok önemli olan konular üzerinde duruldu bu konulardan bazıları şunlardır;

  ET KESİM KONUSU: Bu konuda elle kesim dışında kesim usulüne kesinlikle yer verilmeyeceği üzerinde duruldu.

  İLAÇ VE KOZMETİK ENDÜSTRİSİ

  ‘’İnanç ve Sağlık’’ birlikte ele alınarak şartların oluşması gerektiği vurgulandı.Özellikle Harama haiz ilaç sanayisi üzerinde yapılmış çalışmaların açıklanması ve devamının sağlanması üzerinde duruldu. Özellikle ;İnsülin ,Hormonlar,Enzimler ve Jelatin’li ilçalar üzerinde İslami çözümlerin öncelikle ele alınması gerektiği vurgulandı.

  konferans















































  konferans konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 21


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel



  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.