SAHTE HELAL LOGOSUNUN ÖNÜ ALINAMIYOR.
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar, fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içkide ve kumarda, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah`ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi?" Maide 90-91

Günün Hadisi
"Şüphesiz ki, Allah hem hastalık, hem de onu tedavi için ilacı indirmiştir. Her hastalık için bir deva yaratmıştır. O halde kendinizi tedavi edin, haram ile tedavi olmayın." Ebu Davud

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49096748
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  SAHTE HELAL LOGOSUNUN ÖNÜ ALINAMIYOR.


  Gönderen:huseyin Tarih: 05/04/2016 13:06
  kadir SAHTE HELAL LOGOSUNUN ÖNÜ ALINAMIYOR.

  Onlar, seni aldatmak isterlerse, şüphesiz Allah sana yeter. O, seni yardımıyla ve mü'minlerle destekledi. (Enfal Suresi, âyet : 62)
  Allah'ı ve iman edenleri aldatmaya çalışırlar. Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatırlar da farkına varmazlar. (Bakara Suresi, âyet : 9)


  Sahte helal sertifika ve sahte logo kullanan firmalarla ile ilgili bir açıklama yapan GİMDES başkanı Dr. Hüseyin Büyüközer tüketicileri uyararak bu tür firmaların maksadının helal olmadığını, tam aksine helalden nemalanmak ve onu istismar etmek olduğunu ifade etti.

  Modernitenin insanlığa sunduğu makine çarklarının içinden çıkartılıp süslü ambalajlar ve aldatıcı reklamlarla tüketicinin önüne getirilen ürünlerin sorgulanmadan tüketilmemesinin öneminin artık toplumum tarafından anlaşıldığını belirten Dr. Büyüközer, “Tüm bu karmaşaların içinde İslam ümmeti Helal Lokma meselesini çözmek zorunda olduğunu yeni yeni idrak etmeye başlamıştır. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi unutulmak üzere olan, Müslümanların olmazsa olmazı ve İmani bir meselesi olan Helale sahip çıkma yolunda GİMDES 2005 yılından beri yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.” İfadelerini kullandı.

  Ancak, maksadı Helale sahip çıkmak değil de Helalden nemalanmak, onu istismar ederek menfaatlanmak, ya da Helal şartları sulandırmak için yola çıkmış insanlar ve kuruluşlar da boş durmuyorlar. Her geçen gün yenileri çıkmaya devam ediyor. Bİz bunları deşifre etmeye yetişemiyoruz. Üç kuruşluk dünya menfaatı uğruna , ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar HELAL gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekarlık yöntemlerine tevessül etmektedirler.

  Bugün dünya üzerinde yüzlerce helal gıda sertifikası veren kurum oluştu. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istasmarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ve sahte Helal logolarla müslüman kardeşlerini istismar etmeye çalışıyorlar. Bu sahtekârlar yüklendikleri vebal yüzünden Allahın gazabından neden korkmazlarki?. Halbuki kendinden menkul bu uygulamalar baştan aşağıya yanlıştır, usulsüzdür, yasal değildir, günahtır. Aynı firmalar ürünlerinin etiketlerine, uluslararası yetkili kurumlardan belge almadan acaba ISO 9000 veya HAACP veya KOSHER veya VEGAN şartlarına uygundur diye bir açıklama notu koyabilir mi? Hayır asla koyamazlar.

  Artık eskiye göre daha bilinçli ve şuurlu tüketici kitlelerin olduğunu görmezden gelerek utanmadan sahte ‘’ Helal Logo’’ kullanımına yönelmektedirler. Ancak şuurlu müslümanların, yakın bir zaman diliminde,“emri bil maruf, nehyi anil münker”silahı ile bu ahlaksızlığın ve ahlaksızların hakkından geleceğine inanıyorm.

  kadir kadir kadir

  kadir kadir kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 9


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.