EN GÜVENİLİR KALİTE, HELAL VE TAYYİB STANDART KALİTESİDİR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  63357411
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  EN GÜVENİLİR KALİTE, HELAL VE TAYYİB STANDART KALİTESİDİR


  Gönderen:huseyin Tarih: 16/03/2016 05:40
  kadir EN GÜVENİLİR KALİTE, HELAL VE TAYYİB STANDART KALİTESİDİR

  “De ki: Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Doğrusu ancak akıl sahipleri öğüt alıp düşünür.”
  (Zümer Sure39. Ayet 9)

  Dünyada üretimi etkileyen gruplara şöyle bir baktığımızda bize dayatılan kalite ve standartların yetersizliğini daha iyi anlamış olacağız.

  “Gıda ve Tarımda: FAO (Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü), Sağlıkta:WHO (Dünya Sağlık örgütü), Siyasette:UN (Birleşmiş Milletler), Güvenlikte:NATO (Kuzey Atlantik Paktı), Ticarette:WTO (Dünya Ticaret Örgütü) , Ekonomide: IMF (Uluslar arası Para fonu), Yargıda: ICC (Uluslar arası Ceza Mahkemesi ), Çevre de UNEP (Dünya Çevre Programı) vs. gibi.

  Bugün bütün insanlık tüketmiş olduğu gıdadan, giydiği kıyafete, kaldığı otele kadar adeta güvenilir, kaliteli, nitelikli bir seçim yapmanın telaşındadır.

  Dünya üzerinde yaşayan başta İslam ümmeti olmak üzere tüm insanlığın bugüne kadar bir ürünün kaliteli, sağlıklı, hijyen vb. değerlere sahip olduğunu belgelediği söylenen kalite sistemlerine karşı artık güveni kalmamıştır. Çünkü sözde kaliteli olduğu, hijyenik, sağlıklı olduğu için kalite belgesi alan başta gıda sektörü olmak üzere kullanılan bütün üretim sistemleri bu yüzyılda yaşadığımız hastalıkların, problemlerin tetikleyicisi durumundadır. Sağlıksız bir beslenme tarzı başta olmak üzere bütün hayat şartlarımızda modernitenin ortaya koyduğu kalite belgelendirme metotlarının yetersizliği helal ve tayyib sertifikalandırma sistemi ile ortaya çıkmıştır.

  Fast-food, kola, sigara, alkol ve birçok zararlı kimyasal katkıların kullanıldığı gıdaların oluşturduğu yanlış beslenme ve insanlarımızın hareket etme azlığı sağlıksız yaşam tarzımızı tehlikeli boyutlara çıkarmış ve kalp hastalıkları, kalp krizleri, felç, kanser, tansiyon, kan şekeri, obezite, alzaymer ve bağışıklık sistem bozuklukları gibi hastalıkların hızla artmasına yol açmıştır. Helal yaşam sistemimizde manevi boyutu ise daha felaket boyutlardadır.

  Fabrikasyon üretiminin, hazır paketlenmiş gıdaların hızla artışı ve bu sözde kaliteli olduğu belgelendirilmiş üretim sistemi , insanlığı hak ettiği helal ve tayyib tüketim sisteminden uzaklaştırmıştır. Bugün İslam ümmeti kaybettiği helal lokmayı yani helal ve tayyib ürün tüketme hakkını aramaktadır. Helal ve tayyib sistem içerisinde üretilmiş olan ürünler ve diğer ihtiyaç maddeleri kaybettiğimiz helal yaşam, helal lokma sorumluluğumuzda bir başlangıç ve en önemli halkayı oluşturmaktadır.

  Tohumdan embriyona, çiftlikten sofraya kadar devam edecek sürecin her adımının helal damgası ile kontrolden geçmesi kaçınılmazdır. İşte GİMDES bu noktada devreye girmektedir. Bütün çalışmalarında helal ve tayyib üretim sisteminin dünyada en kaliteli, güvenilir tek belgelendirme sistemi olduğunu örnekleri ile anlatmaya çalışmaktadır.

  Allah yar ve yardımcımız olsun.

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 8


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.