HELAL İLAÇ KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Onlar,kendi canları çekmesine rağmen, yemeği, yoksula, yetime ve esire yedirirler." İnsan 8

Günün Hadisi
"İnsanlara teşekkür etmeyen,iyiliklerini unutan kimse,Allah`ın verdiği nimeti de unutur.O`na karşı şükürde bulunmaz." İmam-ı Ahmed,Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48659309
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL İLAÇ KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI


  Gönderen:huseyin Tarih: 01/03/2017 04:13
  konferans HELAL İLAÇ KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI…

  GİMDES’in ev sahipliğinde DHV DARÜ’L HELAL MEDRESESİ Eğitim Merkezinde AK Parti Sağlık Hizmetleri Komisyonu ve ona bağlı Ekonomi Kulübü üyeleri ile önemli bir kahvaltılı toplantı yapıldı. Toplantıya GİMDES yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Ak Parti İstanbul Teşkilatı Sağlık Hizmetleri Komisyon Başkanı Ali Murat DUMAN, Başkan Yard. Haseki Hastanesi Beyin cerrahı Dr FATİH KIRAR , İlaç ve eczane mensupları dernek başkanı SALİH BEŞER, Ekonomi kulübü başkanı YAHYA YILMAZ ve üyeleri , gönüllü gençlik üyeleri Muhammet Emin YURTÇU ve Sevgi GÖKSAL katıldılar.

  Kahvaltının ardından GIMDES seminer salonunda GIMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER, Helal sertifikalama şartlarına uygun ilaç üretiminin gereksinimi, kritik kontrol noktaları ile ilgili somut örnekleri üzerinden bir sunum verdi. Dr. BÜYÜKÖZER sunumunda "Helal ve Tayyib, ilaç kullanımı da insanlar için evrensel bir haktır. İnsanların sağlıkları üzerinden rant elde etmeye çalışanların, inanç değerlerimizde haram sayılan ürünleri kullanarak piyasaya sürdükleri ve hayati önemi bulunan ilaçların ve tıbbi ürünlerin alternatif üretim metotlarıyla ve ürün bilgilendirmesi yapılmadan kullandırılması, gıda maddelerinde de aynı bakış açısından hareket edilmesi bir insanlık suçu ve ayıbıdır. İnsanlık için, bu insanlık suçu ve ayıbına ‘dur’ denilmelidir." dedi.

  Ak Parti il Sağlık Komisyon Başkanı Ali Murat DUMAN yaptığı konuşmada GIMDES'in helal sertifikalama çalışmalarında toplumda önemli bir görevi yüklendiğini, Helal sertifikalama şartlarına uygun sağlık ürünlerinin üretimi için GIMDES'in hazırladığı çalışmalardan hazırlanacak raporların ilgili birimlere iletileceğini belirtti.

  Ekonomi Kulübü Sağlık Komisyon Başkanı Yahya YILMAZ konuşmasında dünyada 2 Milyarın müslümanın bulunduğunu ve yeme içme sağlık giderleri hesaba katıldığında trilyonlarca dolarlık bir potansiyelinin olduğunu belirtti. Bu potansiyeli etkin bir şekilde kullanmak için eğitimin son derece önemli olduğunu, GIMDES'in Helal ve Tayyib şartlarda ürünlerin üretilmesinde oluşturulması gereken insan gücünü sağlayacak Dar'ül Helal Medresesi Projesini takip ettiklerini ifade etti.

  Konuşmaların ardından Dünya Helal Vakfı tarafından projesi geliştirilen Dar'ul Helal Medresesi video gösterimi gerçekleştirildi.

  konferans konferans

  konferans konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.